S „College wil bloed aan de paal" Mxm. êMmm westie rond carport og steeds niet ten einde Is! „Bestaansrecht aparte beheersinstantie buitensport vermindert" B&W vragen gemeenteraad toestemming Teha BV failliet te laten verklaren: T W beticht van opzettelijke tegenwerking: leusdei krant Vrouw verwond door hond Motor gestolen Twee inbraken in dezelfde woning Proces verbaal voor houder benzinepomp Vandaag in de Leusder Krant College van B W in reactie op notitie sportbeleid: Automobilisten beklemd bij frontale botsing Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden VOLVO SERVA AMERSFOORT Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 15 OKTOBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 45 TENi S. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN-Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Leusden wil Teha BV, de voormalige pachter van tennishal „De Inslag", failliet laten verklaren. Dat bleek gisteravond tij dens een vergadering van de raadscommissie voor financiën en economi sche zaken. Inzet van het zich nog altijd voortslepende ge schil is een betwiste vor dering ter hoogte van 59.000,-. Tijdens de ver gadering werd duidelijk, dat het college met deze wens ingaat tegen het ad vies van de juridisch advi seur. „Ondanks het feit, dat zakelijk gezien het resul taat op nul moet worden geschat, is het college van mening, dat toch het faillissement moet wor den aangevraagd," aldus wethouder Fons Ummels (CDA, financiën), die de commissievergadering voorzat. Alle fracties wensten zich over dit onderwerp te beraden, behalve de PvdA, die het terecht achtte, het faillissement aan te vragen. VVD'er Alrich Parson vroeg zich af, of het hier een straf-expeditie betrof tegen de BV, of tegen de man erachter, mr. E. Wa ge. „Het gaat om een colle ge-besluit. Het college wil bloed aan de paal," zo liet wethouder Ummels daar op onverbloemd weten. „De advocaat van de ge meente adviseert nega tief, maar het college wenst het faillissement aan te vragen. Ik heb daarop binnen het colle ge laten weten, dat ik het college-besluit in deze commissie aan de orde zou stellen, en uw oordeel zou laten gelden," aldus de wethouder. Dat oordeel zal echter nog even op zich laten wachten. De commissieleden Oostra (D'66), Offereins (GPV/SGP), Vroon (CDA) en Parson (VVD) lieten allen weten, zich met hun fractie nader over de zaak te willen beraden. De twee belangrijkste vragen, die bij hen opkwamen waren in de eerste plaats de kos ten en de baten, die een dergelijke onderneming met zich mee zouden brengen. Bovendien hadden zij er moeite mee, dat het college met haar besluit afweek van het negatieve advies van de advocaat, die de gemeente in deze heeft geraadpleegd. „Nergens uit de stukken bleek, dat u van dat ad vies af wilde wijken," zo was de strekking van hun betoog. Corri Verduin (PvdA) was het met de visie van het college eens. „Als ik zie, dat meneer Wage nog een vordering heeft inge diend van 180.000,- voor het management van een bedrijf dat in de exploitatie verliesgevend was, dan doet dat de deur dicht. We hebben, vol gens mijn berekening, ongeveer drie miljoen gulden weggegooid in drie jaar tijd, en dan reken ik het renteverlies nog niet eens. In die verhou ding kunnen we niet zeg gen, dat we opzien tegen kosten in de orde van grootte van dertig- veer tigduizend gulden, die het ons gaat kosten om het faillissement aan te vra gen. Hier hoort gewoon een faillissement," zei zij. In een volgende verga dering zal de commissie hierop terugkomen. V*-*V 'vV>f\t •-..••CT.r.'.' -' Ui*. Weihouder Fons Ummels (CDA. tinancien). college wil bloed aan de paal. natf 15-14 vegl EUSDEN/UTRECHT - De kwestie rond de omstreden car les ort aan de Landjonker in Leusden is opnieuw in alle hevig- leid losgebarsten. De heer R. de Ruijter, eigenaar van de loning Landjonker 1a en al ruim een half jaar bezig om de legaal gebouwde en aan de zijgevel van zijn woning beves- jde auto-overkapping, verwijderd te krijgen, trok vorige •eek tijdens een hoorzitting van Gedeputeerde Staten van Itrecht fel van leer. zijn toelichting op zijn bezwaarschrift tegen de aanwezig- leid van de carport betichtte hij zelfs burgemeester J.W.M. lademaker en J. Wagenaar, wethouder van Openbare Wer- >en en Ruimtelijke Ordening van ongehoord optreden, dwa- ■ng en opzettelijke tegenwerking in deze zaak en sprak over een overeenstemming op basis van wederzijds belang en tulp' tussen hen en aannemersbedrijf Van Galen die de car- ort had neergezet. (van onze verslaggeefster) tonder dat de familie De Ruijter Ervan in kennis was gesteld werd «gin dit jaar op verzoek van tourman R.L. de Jong een car- tori geplaatst tussen Landjonker fa en 1b. Bovendien bleek aanne mer Van Galen geen vergunning Ongevraagd te hebben en werd overkapping aan de zijgevel '<an het semi-vrijstaande huis van te Ruijter bevestigd, wat volgens otstgenoemde niet mag. 'e heer De Ruijter sommeerde de emeente Leusden het bouwwerk te verwijderen. Ook het CDA, bij monde van Evelien Blom eiste af braak van de carport maar wet houder Wagenaar verklaarde dat de gemeente niets met de kwestie te maken had. De gemeente ging dus niet in op de eis tot afbraak Via een kort geding dat daarop volgde werd bepaald dat de car port wettelijk gezien mocht blijven staan. Als reden daarvoor werd aangevoerd dat het bouwwerk in een zogenaamde 'gemene' zeg maar gemeenschappelijke muur werd bevestigd en dus geoorloofd is. Het gevolg was dat de bouwver gunning alsnog - zij het achteraf - aangevraagd kon worden. Voor de heer De Ruijter was het allemaal nog niet afgelopen om dat hij van mening is dat de muur zijn eigendom is. Hoewel er een einde leek te komen aan de sle pende zaak keerde het tij omdat de voor de bouwvergunning nood zakelijke verklaring van geen be zwaar niet werd afgegeven door de provincie. Een nieuwe ontwikkeling die de kwestie opnieuw deed oplaaien De heer De Jong stelde geen prijs meer op de carport en wilde in goede harmonie met zijn buren samenleven met andere woorden er was dus geen bouwvergunning nodig. Daarmee was de kous ech ter nog niet af. 'Onfris' Tijdens de hoorzitting van het ad viescollege van Gedeputeerde Staten wilde de heer De Ruijter nog wel het een en ander uit de doeken doen en sprak over 'on frisse daden' Advocaat BA Wille, raadsman van aannemer Van Galen had namelijk kontakt gehad met de heer R Duinsber- gen, ambtenaar bij de gemeente Leusden. Laatstgenoemde gaf advies om De Jong een bezwaar- schriftje in te laten dienen waarin hij verklaarde, wel degelijk prijs te stellen op de aanwezigheid van de carport. Daarmee zou de afwijzing van de provincie van de carportvergun- ning weer in het geding komen Bovendien zou De Jong zich de kosten besparen van eventuele afbraak in het geval hij inderdaad geen carport meer wilde. Voor De Ruijter en zijn vrouw, een hoogst merkwaardige wending in het ver haal Hij noemde de handelwijze van ambtenaar Duinsbergen - het vol gens De Ruiter onder druk zetten van De Jong - een 'onfrisse daad' Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bi| kontrakten belangri|ke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- li|ks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten .-.'"A'V .2 LEUSDEN - Vorige week werd op Klokhoek een vrouw aangeval len door een loslopende hond Haar verwondingen waren zoda nig, dat de behandelende arts haar doorstuurde naar het ziekenhuis Tegen de eigenaar van de hond, G. uit Leusden. is proces-vjrbaal op gemaakt. LEUSDEN - Vorige week woensdag werd ingebroken in een woning aan Ardennen. De eige naar, C.v.R., deed hiervan aangif te. Men kwam het huis binnen, door de schuifdeur op het balkon open te breuken. Geld en zilveren voorwer pen werden vermist Afgelopen zondag kreeg de woning weer on gewenst bezoek Ditmaal betrad men de woning, door de voordeur te forceren Of er wat vermist wordt, en zo ja, wat, was nog niet bekend LEUSDEN - Vorige week dins dag werd, op klaarlichte dag, een motorfiets ontvreemd, die gepar keerd stond onder het poortje van de Mulderskolk. Eigenaar F.K. deed hiervan aangifte. Het betreft een witte Honda CG-900-F met blauwe bies over de benzinetank, De politie stelt een onderzoek in. LEUSDEN - Ondanks herhaalde waarschuwingen bleek de politie, dat een benzinepomphouder in Leusden centrum artikelen ver kocht, die onder de winkelsluitings wet vallen, buiten de daartoe toe gestane uren Tegen de man werd een proces verbaal opgemaakt. Veel kritiek op college vanwege overschrijding CAI-kredietpag. 3 Nog geen zekerheid over uitvoering van geluidswalpag. 3 Kinderen bekroond voor zelf maken van boek pag. 4 Scouting Manitoba viert veertig-jarig jubileumpag. 5 „Onderlinge" Leusden staat er goed voorpag. 5 Roda(za.) stelt ook tegen SVL teleur: 0-1 pag. 6 Versterkte promotie opent voor SVL perspectievenpag. 6 Waterlooloop trekt honderden lopers naar Den Treekpag. 7 en concludeerde daaruit dat Bur gemeester en Wethouders van Leusden het aannemersbedrijf steunde in haar illegaal handelen. Raadsman Wille sprak ook na mens de heer De Jong in deze hoorzitting en verklaarde dat De Jong wel degelijk prijs stelde op de carport maar niet als deze ille gaal gebouwd was, de uitspraken van de heer De Ruijter be stempelde hij als ongenuan ceerde agressie en voerde aan dat er geen bezwaren waren te gen het feit dat de carport er is, maar tegen de wijze van aanbren ging. Ook de heer Duinsbergen diende van repliek en legde uit dat de ge meente in deze zaak de procedu res op juiste wijze heeft gevolgd en ieders bezwaar aanhoort. Hij voelde zich behoorlijk aangeval len Via het college van B&W zei Duisbergen dan ook bezwaar te zullen maken tegen de uitspraken van De Ruijter Van Galen liet bij monde van ad vocaat Wille weten dat het illegaal bouwen niet correct was geweest maar dat er geen bezwaren tegen bouw van een carport bestonden Er zijn immers meer carports in de wijk Bosveld/Munmkhove neerge zet. Binnenkort volgt uitspraak (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ondanks de waardering die het college van B&W van de gemeente Leusden uitspreekt over het functioneren van de Sportstichting, vraagt het college zich af of er - als gevolg van een aantal veranderde omstandigheden - nog voldoende aanleiding bestaat voor een aparte beheersin stantie voor de sportaccommodatie. Dat blijkt uit een reactie van het college op de notitie sport beleid, die de Sportstichting enige tijd geleden aan het ge meentebestuur aanbood. De gewraakte carport aan Landjonkerwaar het laatste woord nog niet over gesproken lijkt te zijn. (Archief foto Leusder Krant) De gewijzige omstandigheden, die tot deze vraagstelling hebben geleid zijn, zo blijkt uit de reactie van B&W. - het feit, dat het beheer van de binnensportaccommodatie in 1979 van de Sportstichting is overgegaan naar de gemeente; - het feit, dat hoewel het beheer van de buitensportaccommodatie formeel bij de Sportstichting be rust, dat beheer feitelijk nagenoeg geheel van gemeentewege wordt verzorgd; - het verkrijgen van een goed in zicht in de kosten van de verschil lende sportonderdelen Tot één januari van dit jaar was de finan ciële administratie en boekhou ding van de Sportstichting daar een beter hulpmiddel voor, dan die van de algemene dienst van de gemeente. Met het in werking treden van de nieuwe comptabili- teitsvoorschriften per één januari (een andere manier van het op stellen van de gemeentelijke be groting, red is dat verschil weg gevallen. - het gegeven, dat de privatise ring in de toekomst nog toe zal nemen, waarmee de behoefte aan een aparte beheersinstantie voor de sportaccommodatie steeds kleiner wordt. RESERVEREN De aanbeveling van de Sport stichting om een reserveringsbe- leid te gaan voeren voor het perio diek noodzakelijk onderhoud van de sportaccommodatie krijgt na der de aandacht. Het college van B&W is van mening, dat dit een bijzonder punt van aandacht kan vormen bij de binnenkort te ver wachten algemene discussie over het hele gemeentelijke reserve- ringsbeleid Het college vindt het daarbij belangrijk, dat vooraf een plan voor groot onderhoud in kaart word gebracht. Daarin zou vooral aandacht moeten worden besteed aan een evenwichtige SDreiding van het uit te voeren on derhoud Bovendien zullen er goede afspraken moeten komen met betrekking tot het aandeel in de kosten, dat voor rekening van de betrokken verenigingen moet komen, aldus het college in haar reactie. VISIE De Sportstichting stelde in haar notitie sportbeleid, dat het voor het voeren van een gemeentelijk sportbeleid noodzakelijk is, een visie op sport te ontwikkelen "De strekking van het gestelde ontgaat ons enigszins", zo rea geert het college nu. "Verderop in de notitie wordt terecht opge merkt dat een dergelijke visie nauw verbonden is met een alge mene maatschappijvisie en poli tieke opvattingen, doch afgezien daarvan moet worden vastge steld, dat zich binnen het sportge beuren ook regelmatig nieuwe ontwikkelingen voordoen", zo stelt het college "Tot nu toe is het beleid in hoofd zaak gericht geweest op het beantwoorden van een steeds toenemende vraag naar sport- voorzieningen in onze snel groei ende gemeente. Dit beleid was meer gebaseerd op de actuele si tuatie dan op visies op de sport in het algemeen", aldus B&W. CONCREET Tenslotte gaat het college nog in op een aantal concrete zaken uit de notitie sportbeleid. Ten aanzien van de aanbeveling, om sportverenigingen met een jeugdplan te subsidiëren in de ak- tiviteiten van kaderkosten en jeugdbegeleiding wijst het college op de belangrijke financiële gevol gen, die dat voor de gemeente kan hebben. Dat deden de opstel lers van de notitie sportbeleid ove rigens in genoemde notitie ook al. Voor wat de tarieven betreft, stelt het college dat het weinig zin heeft, vergelijkingen te trek ken met regels, die in andere plaatsen gelden. Dit omdat een min of meer uniforme tariefre geling een utopie is gebleken. Het college spreekt daarbij het voornemen uit, de tarieven voor 1986 niet te verhogen. LEUSDEN - Vorige week don derdagavond vond op de Doornse- weg een frontale botsing plaats Oorzaak was een verkeerde in- haalmanouvre Twee automobilis ten, J.D uit Rotterdam en J.P uit (advertentie) Amersfoort, raakten in hun auto beklemd. De Woudenbergse brandweer bevrijdde hen uit die positie. Met onbekende verwondingen werd de Amersfoortse naar het ziekenhuis vervoerd De inwoner van Rotter dam had een gebroken been en een heupfractuur. dealer voor Amersfoort e.o. Amsterdamseweg 7 Tel. 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 k

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1