est voor Tonko en Egberdina (Verkeersongevallen n Achterveld Gouden griffels T" Peuterspeelzaal Klein Duimpje houdt kinderen spelend bezig Dierenvallei uitgebreid Lezing over landgoederen interessant voor KP0 SOHA Tips voor Thuisblijvers Samenzang avond Koningshof Ons Gebouw start met Tempting Seven Studiedag sport gehandicapten Schrijfavond Amnesty Int. Achterveld Dieetspreekuur in Achterveld ■eusilen krant Doorrijden na aanrijding Jaarlijkse collecte stichting SOHA ....I plaatselijk nieuws LEUSDEN- Tonko en Egberdina waren dinsdag 60 jaar getrouwd. En dat betekent feest Dat was ok duidelijk te zien want aan de Maanweg waar het echtpaar woont stond een erehaag opgesteld die et heuglijke nieuws verklapte Burgemeester J. W M. Rademaker kwam het echtpaar speciaal feliciteren. Tonko Kiewiet trouwde 1 p Egberdina Drent in Winschoten waar ze beiden ook geboren zijn Het echtpaar kreeg zeven f ochters. J Vanaf 1940 zijn ze woonachtig in Leusden De heer Kiewiet was onder andere turfventer en nov.l nov. 1i 1981111 1982/11 198211) ,...1| 198411] 1983/1] 1982ilf i 19841' 1983HI ilijk s. i0p6fl£ lui obei oppenbeurs ASSEN - Op zaterdag 16 novem- wordt in de Trianthahal in As- neen grote poppenbeurs gehou- in, aangevuld met een tentoon- e"ing van poppen gemaakt door nateur-poppenmaaksters uit de 9'0 Poppenmaaksters geven Mopende demonstraties en er is ateriaal te koop voor bezoekers zelf een poging willen wagen een pop te maken De poppen- lfs begint om 10 30 uur en Wgtom 16.30 uur. trzamelbeurs ARNHEM - In de Rijnhal in Arn- ro wordt op 19 oktober een grote rcamelbeurs georganiseerd voor 1 munten-, postzegel- en an- htkaartenverzamelaars. De Ufs is geopend van 8 00-17.00 fcflsus-wandeltocht ^NNEKOM - Op zaterdag 19 wordt vanuit Lunteren de Pegasus-wandeltocht georganiseerd Een wandeling die herinnert aan de historische vlucht Pegasus, die in oktober 1944 plaatsvond. De wandeltocht voert de deelnemers langs de oorspron kelijke routes van Lunteren naar de Rijnoever in Renkum. Informatie en aanmeldingen: VVV Ede, telefoon 08380-14444. H erfstkleurentocht BERG EN DAL - Vanaf Park Tivoli in Berg en Dal wordt op 19 en 20 oktober de 34e herfstkleuren- tocht georganiseerd, een wandel tocht over keuzeafstanden van 5 tot en met 30 kilometer door Groes- beek en Berg en Dal Er kan tussen 9 en 13 uur gestart worden. Architectuur AMSTERDAM - In de Koop mansbeurs in Amsterdam is in het kader van de ..Biennale 1985' een tentoonstelling ingericht van tien jonge Nederlandse architecten over de Nederlandse architectuur De expositie is te bezichtigen op dinsdag tot en met vrijdag van 10-13 uur en van 14.30-18 uur. zaterdag en zondag van 12-17 uur, de toegang is gratis. Kashmirsjaals DEN HAAG - In het Haags Ge meentemuseum is van 19 oktober tot en met 19 januari een tentoon stelling samengesteld over kash mirsjaals. Op deze tentoonstelling zijn originele kashmirsjaals en imi taties naast elkaar te bezichtigen Er is een overzicht van het gebruik van de sjaals en het bijzondere motief in de mode vanaf 1880 tot en met de mode van 1985 Dienstmaagd? DEN BOSCH - Van 19 oktober tot 4 januari is in het Noordbra- bantsmuseum in Den Bosch de fototentoonstelling Dienstmaagd des Heren' te zien De fototentoon stelling over vrouwen en hun rol in de katholieke kerk in Nederland is samengesteld uit het werk van Catrien Ariens en Bertien van Ma nen. Het Noordbrabantsmuseum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10-17 uur en op zater dag. zondag en feestdagen van 13-17 uur Bevrijding Den Bosch DEN BOSCH - In het provincie huis in Den Bosch is van 21 tot en met 31 oktober een tentoonstelling ingericht over het verzet en de bevrijding in Den Bosch en omstre ken. De tentoonstelling is te bezich tigen van maandag tot en met vrijdag van 10-17 uur Gemeente-uurwerk DONGEN - In de hal van het LEUSDEN - Zaterdag avond vindt de samenzang- avond plaats in de Konings hof aan de Hamersveldse- weg 95. Er zullen weer enke le psalmen en bekende lie deren gezongen worden be geleid door organist Gerrit 't Hart. die ook voor improvi saties zorgt. Verder wordt medewerking verleend door het kinderkoor De Regen boog uit Amersfoort. De avond begint om 20.00 uur en zal ongeveer een uur du ren. De toegang is gratis, na afloop is er een kollekte voor de gemaakte kosten. De schade bij de botsing op het kruispunt van de Pater Stormstraat en de Walter van Amersfoortstraat in Achterveld was materieel ACHTERVELD - Woensdag morgen vond op het kruispunt Pa ter Stormstraat - Walter van Amers- een verkeersongeval De heer J. B. uit Groningen met zijn vrachtwagencombi- over de Walter van Amers- in de richting van ge- Kruispunt Bij het kruispunt verleende hij geen voor aan de voor hem van rechts- personenauto die over Pater Stormstraat reed Deze werd bestuurd door mevrouw M R -J. uit Achterveld Een aanrij ding tussen de beide voertuigen was het gevolg De bestuurder en de bestuurster kwamen er zonder letsel af Er ontstond wel materiële schade De personenauto was total loss. De politie maakte proces-verbaal op. Woensdagmorgen omstreeks 10.20 uur reed een bestuurder met zijn personenauto over de Koningin Julianaweg in de richting van de Hessenweg Door tot heden on verklaarbare oorzaak reed de be stuurder met zijn voertuig tegen het verkeersbord, dat op de aldaar gelegen verkeersgeleider staat Het verkeersbord werd geheel vernield De bestuurder stapte uit zijn voertuig, maar is daarna zon der zich verder bekend te maken doorgereden Het betrof een perso nenauto, merk VW Golf, kleur wit. Getuigen namen het kenteken op De politie stelt een nader on derzoek in naar de identiteit van de bestuurder, waarna proces-ver baal zal worden opgemaakt ACHTERVELD - Op zaterdag 26 oktober opent de Amersfoort- se formatie Tempting Seven het seizoen 1985-1986 in Ons Ge bouw. De aanvang is om 21.00 uur. Al een kwart eeuw is Temp ting Seven bezig met swingende muziek. Gedurende die tijd is het orkest uitgegroeid tot een van de meest populaire orkesten van Midden-Nederland. Daarbij berust de reputatie vooral op het verantwoord mu ziek maken, waarop uitstekend gedanst kan worden, zoals Oud blank. Dixieland, Mainstream met een knipoog naar de Bebop en zelfs Latin Jazz, Rock 'n Roll en Zuidamerikaans. In dat gevarieerde repertoire ko men de individuele prestaties van de bandleden goed tot uiting Jaap van Berkum neemt de cornet, tenor en alt-sax voor zijn rekening. Jos Plijnaar bespeelt klarinet, tenor sax en slidewhistle. Gerrit Kolfschooten is naast trombonist ook één van de drie zangers van de band Kees van Duivendijke zit achter de piano en heeft het was bord naast zich staan Wim Meij- boom zingt ook maar is vooral de fanatieke bassist en sousafoon speler. Freek Herman de Groot heeft een goede stem en heeft banjo en gitaar goed in de hand Evert Versteeg tenslotte is de be trouwbare kracht achter de drums en percussions Gedurende het bestaan van de band vonden weinig wisselingen plaats, waardoor een hechte band en formatie is ontstaan Van de band zijn al twee LP's verschenen en een derde is in voorbereiding Zaterdagavond 26 oktober vanaf 21.00 uur zal Tempting Seven zich laten horen in Ons Gebouw te Achterveld. ACHTERVELD - Een gouden griffel zonder gezicht, dat kan natuurlijk niet Vandaar vandaag alsnog de foto. die we dinsdag bij gebrek aan plaatsruimte niet mee konden nemen Jongste winnares was Debbie Tolboom. Bas de Zeeuw won de gouden griffel en het boek bij de oudste kleuters De eerste tot en met de zesde klas-winnaars zijn Patricia van Burgsteden. Vivian Tolboom, Ankie van Dijk. Petra van de Hengel. Froukje Lunter en Marjan Coenen. ACHTERVELD - Woensdagmor gen werd door de peuterspeel zaal Klein Duimpje een peute- rinstuif gehouden in Ons Ge bouw. Dit werd wel een succes. Een groot aantal moeders kwa men tijdens deze instuif met hun peuter een kijkje nemen. Deze instuif werd o.a. ook ge houden om bepaalde misvattin gen uit de weg te ruimen. Veel- moeders denken dat de speel zaal er is voor de peuters van werkende moeders. Dit is be slist niet het geval. Het is voor de peuters van elke moeder werkend of niet werkend.Ook wordt er wel gezegd 'ze moeten nog zolang naar school gaan'. De peuterspeelzaal heeft niets met schoolgaan te maken. Het is alleen om de kinderen al spe lend met elkaar bezig te hou den. Tijdens deze instuif bleek dat een aantal moeders er nu zeer positief tegenover stonden. Ze hadden nu kunnen zien wat het doel van de speelzaal is. Tijdens de instuif werd er onder leiding van Conny Eichelsheim ook gymnastiek voor moeder en kleuter beoefend Deze gymnastiek wordt anders al tijd in het Kruisgebouw gedaan, maar kon deze morgen gecombi neerd worden met de instuif Ook hier stonden een aantal moeders zeer positief tegenover. Het werd een gezellige morgen waar de kleuters evenals de moeders zich prima vermaakten. De peuterspeelzaal aan het Laan tje is geopend op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur. De moeders die woensdagmorgen niet in de gelegenheid waren een kijkje te komen nemen kunnen op de hier voor genoemde dagen gerust een kijkje komen nemen LEUSDEN - Regionalisering ten behoeve van de sportbeoefe ning voor lichamelijk gehandi capten in de regio Eemland" is het thema van een studiedag die de gemeente Amersfoort en de Amersfoortse stichting Aslos or ganiseren op vrijdag 25 oktober. Het ligt in de bedoeling op deze dag de wenselijkheid van regionali sering vast te stellen en zo mogelijk te komen tot een daadwerkelijke bundeling van krachten Een en ander wordt geplaatst in het per- spektief dat de organisatie van plaatselijke aktiviteiten onvoldoen de kan rekenen op een groot draagvlak De studiedag richt zich op een aantal gemeenten waaron der Leusden De dag wordt in Amersfoort gehouden ACHTERVELD - Maandag avond 21 oktober zal weer de maandelijkse schrijfavond voor Amnesty International worden gehouden. Men kan vanaf 19.30 uur weer terecht bij Nel Schwa- germann, Verjaagde Ruiterweg 3a om weer te schrijven naar de autoriteiten van diverse landen. Het gaat om personen die in die landen onrechtmatig worden vast gehouden en of worden gemarteld Deze maand zal worden geschre ven naar de autoriteiten van Marok ko, de Soviet-Unie en Taiwan Men kan meer dan een brief schrijven Een vertaling in het Ne derlands is aanwezig zodat men weet wat men schrijft Briefpapier, enveloppen en postzegels zijn eveneens aanwezig ACHTERVELD - Deze maand start de diètiste van de Achterveldse kruisvereni ging, mevrouw Stapelbroek, een spreekuur in het kruisge bouw aan de Walter van Amersfoortstraat op elke vierde donderdagmiddag van de maand. Het spreekuur is bedoeld voor mensen die door de huisarts gead viseerd zijn om een dieet te volgen maar die het moeilijk vinden om eetgewoonten te veranderen Men kan vragen stellen over variatiemo gelijkheden in het dieet of dieetarti- kelen De diëtiste adviseert en be geleidt bij veranderen van eetge woonten De diëtiste kan een dieet samenstellen en variatiemogelijk heden bieden. Voor het dieetad vies heeft men een verwijsbrief van de huisarts of specialist nodig. Op het dieetspreekuur kan men terecht voor vragen over bijvoor beeld vegetarisch of alternatief eten en de verantwoorde samen stelling ervan, over de problemen met de stoelgang en welke voe dingsmiddelen men moet gebrui ken. over voeding van het gezin en de kosten van een goede maaltijd Alle leden van de kruisvereniging kunnen kosteloos gebruik maken van het spreekuur. Voor informatie kan men bellen naar de Provinciale Utrechtse Kruisvereniging, tele foon 030-511824 LEUSDEN - Het is al een aantal jaren de gewoonte op de basisschoolDe Vallei", dat de groep die de school verlaat iets schenkt aan de school. Dergelijke geschenken krijgen dan een speciale plaats in de school De laatste groep, die de school heeft verlaten kwam met een wel erg origineel cadeau namelijk een dwerggeitje. Woensdagmiddag 7 oktober was het zover De brugklassen kwamen nog even terug naar de Vallei om het geitje aan te bieden Namens de oud-zesdeklassers werd het geitje overhandigd aan de school door Manon Scheper. Zij vertelde dat het geitje Roosje heette en geboren was op 17 juli van dit /aar. Na enige schermutselingen werd het diertje geaccepteerd door de reeds aanwezige geiten en het schaap ACHTERVELD - Maandag morgen omstreeks 7.15 uur vond op het kruispunt Hessenweg- Kon. Julianaweg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. Over de Hessenweg reed een personenauto, komende uit de richting Barneveld Bij het kruispunt reed hij linksaf de Kon Julianaweg op De bestuurder verleende hierbij geen voorrang aan een uit tegen overgestelde richting over de Hes senweg naderende bromfietser Een aanrijding tussen beide voer tuigen was het gevolg De bestuur der van de auto stopte niet en reed I gewoon door Door een getuige werd het kenteken van de auto opgenomen, waardoor het moge lijk was de bestuurder en het voer tuig op het spoor te komen Dit bleek de 27-jarige J V uit Achter veld te zijn De bestuurder van de bromfiets, de 27-|arige heer v d B. uit Amers foort bekwam lichte inwendige kneuzingen Tegen de bestuurder van de personenauto werd proces verbaal opgemaakt ACHTERVELD - De KPO-bij- eenkomst werd weer door een groot aantal leden bezocht. Ook de heren waren aanwezig in ver band met het onderwerp dat de ze avond behandeld zou worden. De voorzitster opende deze bij eenkomst met een hartelijk wel kom tot de aanwezigen. In 't bijzonder verwelkomde zij de heer en mevrouw De Graaff uit Barneveld. Het onderwerp de ze avond was de landgoederen en de natuur in de Gelderse Vallei. De heer De Graaff hield een lezing over landgoederen Bij som mige landgoederen is het landhuis nog aanwezig terwijl dit bij anderen geheel verdwenen is Soms treft men nog alleen maar het toegangs hek aan als herinnering aan een glorieus verleden ,We mogen heel gelukkig zijn, aldus de heer De Graaff, ,,dat veel groot grondbezitters eeuwen lang de natuur en het landschap hebben beschermd. Aan deze mensen hebben we de grote nog aanwezi ge stukken natuur te danken" Tij dens de uitleg werden ook dia's vertoond Prachtige bloemen, plan ten, bomen en dieren waren door de heer De Graaff en zijn vriend Evert van Heil gefotografeerd. Sommige landgoederen zijn voor het publiek opengesteld. Deze avond werd er via de diaserie een rondgang gemaakt langs de 16 landgoederen in de Gelderse Val lei Dit waren de Bienen, de Vanen burg, Bijsteijn, Oudenaller, De Sa- lentein, De Berencamp, De Neude, Huize Hoevelaken, Stoutenburg. de Boom. Geerensteijn, Groene- woude. Lambalgen, Scherpenzeel, kasteel Renswoude en de Schaffe- laar Op boeiende wijze wist de heer De Graaff hierover te vertellen en liet beelden zien over de bijzondere dingen die men hier nog kan aan treffen. De voorzitster dankte aan het eind van de leerzame avond echt paar De Graaff voor hun duidelijke en goed begrijpbare uitleg ,.We hebben mogen genieten van een stukje prachtige natuur in onze eigen omgeving. Dit is iets waar we zeer zuinig op moeten zijn." gemeentekantoor van Dongen wordt van 16 tot en met 26 oktober een expositie gehouden rondom het gerestaureerde uurwerk van de gemeentetoren De manier waarop het uit 1671 stammende uurwerk gerestaureerd is en het uiteindelij ke resultaat worden aan het publiek getoond. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 9-12 en van 13-17 uur en op zaterdag van 13-17 uur Manifestatie tegen apartheid Zaterdag 19 oktober wordt In het Politiek Centrum aan de Zuidsingel 45 een manifestatie tegen apartheid gehouden. De manifestatie begint om 17.30 uur met een videofilm geti teld: „Apartheid we zijn het zat!" De film werd deze zomer opgenomen in de Townships en blanke wijken van Zuid-Afrika. Zimbabwe, Zambia. DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 LEUSDEN - In de week van 21 tot en met 25 oktober houdt de Stichting SOHA weer haar jaar lijkse collecte in Leusden. De Stichting SOHA (Stichting Op vang en Herstel van Alcoholici) werkt uitsluitend met vrijwilli gers, die zich belangeloos inzet ten om personen met alcohol problemen en hun directe omge ving (partner, relaties, enzo voort) op te vangen en zoveel mogelijk te begeleiden. Dankzij de subsidie van de pro vincie Utrecht en de bijdrage van vorig jaar, was de SOHA in staat een vast onderkomen aan de As- schatterweg te betrekken en in te richten De Stichting is echter voor de voortzetting van haar werk zaamheden nog steeds afhankelijk van donaties, giften en collecten Daarom vragen zij aandacht voor de collecte „Help ons helpen Vrijwilligers sters. die met het collecteren willen assisteren, wor den verzocht contact op te nemen met de SOHA. telefoon 033- 943722

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5