'ocoon": we worden oud in willen nog wel eens wat larcel Carné's „Les nfants du Paradis" eroemde klassieker fred v.d. Linden kampioen Meisjesvoetbal A'veld zoekt nieuwe leden BV0'79 kansloos .American Gigolo' in Movie Cyclus ■eusiien krant IUSANTE KOMEDIE VAN RON HOWARD LMHUIS APPELMARKT SLUIT FRANSE MAAND AF Uitslagen Ons Genoegen Standen Bowlingbond Irict 5e klasse libre-jeugd DE LEUSDER KRANT kijk op de film ■ülnONDERDAG 24 OKTOBER 1985 Wat zou u doen als u bezig bent aan de laatste jaren van uw leven en u zou de kans krijgen om „eeuwig" verder te leven, zij het dan wel op een geheel andere wijze en een heel andere plaats? Voor Art, Ben en Joe. drie nog vitale oudjes in een Califor- nlsch verzorgingscentrum is dat geen vraag meer. omdat ze op het moment dat ze voor dit dilemma staan, al ruimschoots hebben ge proefd van een wonderlijk levenseli xer, dat hen jong van geest en li chaam maakte. Maar aan de andere kant laten ze wel een heel leven achter. Een leven vol herinnering, met lief en leed. De film heet „Co coon", geregisseerd door de nog jonge Ron Howard met Don Ameche (als Art Selwyn), Wilford Bromley (als Ben Luckett) en Hume Cronyn (als Joe Finley) in de hoofdrollen. Drie filmveteranen, die samen „Co coon" dragen door hun schitterende acteurprestaties. „Cocoon" zou je een komedie kun nen noemen, maar ook een science fictlon-verhaal of een fantasy. Regis seur Howard is er in geslaagd al die elementen samen te voegen tot een amusant verhaal over ouder worden. Art. Ben en Joe behoren duidelijk tot die categorie bejaarden, voor wie het leven nog tal van boeiende zaken te bieden heeft binnen het toch wel licht beperkte kader van het keurige verzorgingscentrum aan zee. Eén van de dagelijkse hoogtepunten is een klandestiene zwempartij in een overdekt zwembad van een leeg staande villa naast het tehuis. Maar helaas: de villa wordt gehuurd door vier vreemdelingen, drie mannen en een vrouw, die het zwembad nodig hebben voor hun aktiviteiten. Na enige aarzeling besluiten de drie zich daar niets van aan te trekken en ook al liggen er dan grote met schelpen begroeide steenklompen in het zwembad, daar kun je omheen zwemmen. Het water is een stuk warmer dan voordien en de heren beginnen steeds dollere capriolen uit te halen. Bovendien schijnt ook hun potentie aanmerkelijk groter te De aliens bezig met de uit de oceaan opc. worden na de zwempartij Prima zwemwatertje, denken ze nog, als ze opgewonden terug gaan naar het tehuis, waar hun respectie velijke echtgenotes ook al niet weten wat hen overkomt. Voor de toe schouwer is het duidelijk: er is iets met die klompen steen in het zwem bad. Dat weet de jonge eigenaar van een huur-jacht ook, die de vier vreemdelingen (drie mannen en een jonge vrouw) het jacht heeft ver huurd voor lange tijd en tegen een uitstekende prijs. De vreemdelingen halen stenen uit zee, maar willen niet vertellen, waarvoor ze dit doen. Als Jack (Steve Guttenbeg) echter wordt gekonfronteerd met een verrassen de (en ook angstaanjagende) meta morfose van de jonge vrouw Kitty (een rol van Rachel Welch's dochter Tahnee), vertelt zij het één en ander over het doel van haar en haar met gezellen met de stenen. Voor Art, Ben en Joe breken gou den tijden aan. Ze voelen zich weer jong en willen wel weer eens wat. Samen met hun vrouwen die zich viste stukken steen Scène uitCocoon ook aarzelend hebben overgegeven aan de kracht van het zwembadwa ter. storten ze zich in het nachtleven, de jongere generatie verbazend met hun capriolen en levenslust. Dat ver andert. als Walter (Brian Dennehy), de leider van de vreemdelingen, de klandestiene zwempartijen ontdekt en hen de toegang tot het huis ontzegt. Voor Joe, die kanker heeft en door het water deels is genezen, betekent dit een ramp. Ben trekt de stoute schoenen aan en vraagt Wal ter. die hij inmiddels in de gedaante van een alien heeft gezien, om het zwembad toch te mogen gebruiken. Walter geeft toe, als het niet te vaak gebeurt én alléén door de drie. Ron Howard is er In geslaagd om van het verhaal van David Saperstein een schitterende film te maken. Het zijn niet alleen de science fiction- achtige aspekten die indruk maken, maar vooral de wijze, waarop het leven van ouderen in beeld is ge bracht. De humor overheerst, zo nu en dan afgewisseld met beheerst sentiment zonder dat het melodrama n Ron Howard. toeslaat, ook al balanceert Howard daarbij soms op het randje. Wat de science fiction-achtige aspekten be treft kan zonder meer vastgesteld worden, dat het er perfekt uitziet. De aliens overtuigen in hun gloedvolle outfit. Het is alleen jammer, dat Ho ward - om de komst van de alien te verklaren - er de Atlantis-legende met de haren bijsleept. Een volko men overbodige toevoeging. Het ruimteschip van de aliens doet sterk denken aan die uit de slotscène van Spielberg's „Close encounter of the third kind" en ook aan John Carpen ter's „Starman", maar daar viel wel licht niet aan te ontkomen. „Cocoon" zou je kunnen zien als een aardige metafoor, een eigentijd se verbeelding van het leven na de dood. het eeuwige leven in een onbe kend gebied tussen hemel en aarde. Maar het is vooral een erg amusante komedie over bejaarde mensen met hun eigen wensdromen en fanta sieën, hun eigen ideeën en levens wijsheid, verpakt in een origineel verhaal. (Van de filmredaktle) AMERSFOORT - In de Dinsdag Movie Cyclus van het Grand Theater kan men aanstaande dinsdag kijken naar de inmiddels vaak in Amers foort gedraaide film van regisseur Paul Schrader: „American Gigolo" met Richard Gere in de hoofdrol als een knappe jongeman, die zijn leven vult met het aangenaam bezig hou den van vrouwen, die om wat voor reden ook gezelschap van een man op prijs stellen. Betaalde liefde dus. Julian Kay voelt zich er wel bij in zijn voortdurende streven naar uiterlijke perfectie en een riante levensstijl Daar komt verandering in. als hij Michelle Stratton. de verveelde echtgenote van een senator ontmoet, gespeeld door Lauren Hutton Met haar gaat hij een min of meer geforceerde verhouding aan. Als hij wordt beschuldigd van een moord op eén van zijn vroegere klan ten. laat het geluk hem in de steek Zo ook zijn vrienden Het alibi dat hij heeft blijkt niet te kloppen en daarmee zit de elegante Julian behoorlijk in de nesten „American Gigolo' is geen slecht gemaakte film Regisseur Schrader is er in geslaagd om op sfeervolle wijze het uiterlijke decor van Julian Key in beeld te brengen, maar legt daarbij tevens de rotte binnenkant perfect bloot. Hoewel de film nu al verschillende keren in Amersfoort te zien is ge weest. zullen er wellicht voldoende liefhebbers zijn, die „American Gigo lo" alsnog een bezoek waard achten. lert Vos ion", USA 1985 Regie Ron d Produktie: Richard D Zanuck, frown en Lili Fini Zanuck; scena- -iBenedek; camera Don Peter- nontage Daniel Hanley Mi- J Hill; muziek James Horner- e effecten Aggie Guerard Rod- Cocoons en dolfijnen-effecten Short Productions; speciale ef fecten en ontwerp aliens Greg Can- nom; matte-paintings Caroleen Green, modelmakers Ira Keeler, Marty Bren- neis. Bill Beck en Mike Fulmer. met Don Ameche, Wilford Brimley, Hume Cronyn, Brian Dennehy. Maureen Sta- pleton, Jessica Tandy. Gwen Verdon en Tahnee Welch Genre science- fantasy. keuring, alle leeftijden Premiè re Nederland, oktober 1985. Kitty (Tahnee Welch) en Jack (Steve Guttenberg) in een scène uit ..Cocoon van Ron Howard DEN - In het clublokaal y '75 is de jeugdfinale 5e jlibre gespeeld. Er is door tfzeer sterk spel op tafel Het toernooi-gemid- 'enaderde tot op 0,02 de 'y van de hoogst geplaat- red van de Linden, met liaar de jongste deelnemer ■samen met de 11-jarige jSvan de Berg het toernooi 1 moest al in de eerste jen Alfred en won in 27 [(40-33). Na de vierde ron- J*fen Alfred. Dennis en John IWijngaarde met 6 punten rgevolgd door Paul Mos- Eddy Ruitenbeek. Na de vijfde ronde had Dennis alleen de leiding doordat zowel Alfred als John remise speelden. Dennis schakelde Paul definitief uit voor de eerste plaats. In de zesde ronde speelde Dennis remise tegen Erik Tolboom en versloeg Alfred de nog nog kansrijke John. In de laatste ronde speelde Alfred de beste partij van het toernooi door in 19 beurten van. Paul te winnen terwijl Dennis tegen John geen schijn van kans kreeg. Een sterk, leuk en goed bezocht toernooi dat door district voorzitter dhr P Walraven op een geestige manier door het verdelen van minibiljarts werd afgesloten. Hij reikte, compleet met een knoop in het veel te lange lint ook Alfred van de Linden de kampioensmedaille uit. Met zijn moyenne van 1,45 promoveerde Alfred tevens naar de 4e klasse, evenals Dennis die met 1.20 precies deze klasse binnen stapte ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd werd door achttien leden deelgeno men. Het was P. Smink die met 93 punten ditmaal de eerste De eindstand: 1 Alfred v.d Linden BV'75.11.1.45.9. 2 Dennis vd Berg, BV'75. 9. 1,20; 10. 3 John v Wijngaarde de Lanteern, 9, 1,18. 10 4. Eddy Ruitenbeek. Princes- se 9, 1, 16, 7; 5 Erik Tolboom BV'75 7, 1,00, 6, 6 Paul Mosterd BV '75. 4, 1 15. 10,7 Andrè de Wit BV'75,4.1.05, 10; 8. Bas van Doorn, de Lanteern, 3, 1.02. 8 Uitslagen competitie BV'75 1 - BV'75 2 2-0. BV '75 3 - BV 75 4 2-5 Programma komende zaterdag 15 30 uur de Lanteern 1 -BV'75 1BV'75 4- BV 75 2 BV '75 3 - Pnncesse 1de Lanteern 2 - de Lanteern 3 ACHTERVELD - Naast de se nioren voetballers, het dames elftal en de junioren elftallen is er in Achterveld ook nog het meis jes voetbal. Er is een junioren meisjes team en er zijn twee meisjes pupillen teams, die en thousiast de voetbalsport beoe fenen en zelfs geen trainings avond voorbij laten gaan. Ach terveld ligt wat het meisjes voet ballen betreft wat geïsoleerd daar er in de naaste omgeving geen meisjesclubs zijn. Momen teel spelen de meisjes teams ook in de competitie, wat betekent dat ze grote afstanden moeten afleggen om een uitwedstrijd te LEUSDEN - Het pad gaat voor debutant BVO '79 in de 2e klasse van het district ze ker niet over rozen. Slechts twee punten hebben de Leus- dense badmintonners tot op heden weten te vergaren. De streekderby tegen KBVA kon daar niets aan veranderen. Met 0-8 ging BVO kansloos onderuit. Eerste heer Rim Grootmeijer kwam nog het beste uit de verf. Heel dicht was hij bij de overwinning, maar na de 15-9 winst in de eerste set, liet de BVO'er in de tweede set een ruime voorsprong de KBVA-heer het karwei met 2-15 gedegen afmaakte. Bert Aler, Nel Brons en Haggis Matray moesten lijdzaam toezien hoe de gasten uit Amersfoort het spel controleerden. Wat de BVO'ers ook probeerden, er viel geen eer te behalen. inci uiuna vei iuor met 2-112-11 terwijl Haggis Matray met 2-11, 0-11 teruggewezen werd Bert Ar iër kreeg met 3-15 en 10-15 klop. Het leed was na de enkels eigenlijk al geschied want nu was BVO verplicht de dubbels te winnen om tenminste nog een gelijkspel uit het vuur te slepen Het zat er echter niet in. Rim Grootmeijer en Nel Brons pakten wel de eerste set (15-13) In de tweede en derde set hadden ze hun kruid volledig ver schoten 5-15, 4-15. Bert Arler en Hagggis Matray misten ook alle kwalititeiten om het sterke KBVA- duo partij te geven (5-15. 6-15). De heren- en damesdubbel waren een formatliteit De heren begonnen verrassend met winst (15-11), waarna de Keistedelingen met 6- 15 en 0-15 de suprematie nog eens nader onderstreepten De dames verloren tenslotte met 5-15 en 2- 15 Overige uitslagen BVO '79 Putten 3-BVO 2 5-3 BV03-Hattem3 6-2 KBVA 11-BVO 4 6-2 Leusden 8-BVO 5 5-3 Driebergen 4-BVO 6 4-4 BV07-DVS1 5-3 Sjeve Sjuttel - BVO 8 5-3 Scène uitLes enfants du paradis wordt de mait/aisse van de graaf Edo- ward de Montray als ze een beroep op deze rijke aanbidder moet doen om niet ten onrechte beschuldigd te worden van een door de mondaine moordenaar Lacenaire gepleegde roofoverval. Zeven jaar gaan voorbij Baptist is beroemd geworden en getrouwd met Nathalie Ze hebben een zoontje Ga- rance bezoekt na een lange reis voor het eerst weer de Funambules en ziet Baptist optreden. Ze houdt nog steeds van hem en uiteindelijk brengen ze hun eerste nacht samen door Het zijn Nathalie en haar zoontje die de gelie ven scheiden, wanneer ze hen samen- vinden Garance vertrekt Baptist pro beert haar in een aangrijpende slotscè ne op de Boulevard du Temple in te halen maar wordt in een hossende carnavals menigte opgenomen Zoals hij haar ontmoet heeft, verliest hij haar Wat „Les enfants du paradis", de eerste Franse film die in bevrijd Frankrijk te zien was, onvergankelijk maakt is niet alleen het verhaal, waarin tijdloze grootheden als goed en kwaad, geld en macht, kunst en liefde met elkaar botsen, maar zeker ook het magnifieke spel van de hoofdrolspelers, met als hoogtepun ten de prachtige pantomimes van Jean-Louis Barrault. piddis uenaaiae. Ue overige uit slagen waren: 2 B Voskuilen 90; 2 W J Lagerwei| 90. 3 A van Daatselaar. 88. 5. A Vlug. 87; 6 G van Hamersveld. 86. 7 L Verburg. 84; 8 J van Nimwegen 83 9 J van Hamersveld jz, 82. 9 J Voskuilen 82 11 J Voorburg. 79. 12 W Wittebrood. 78 13 J. Blom 76 14. J E. van Hamersveld. 75. 14 A W Hessels 75, 16. W vd KlelerjSlceg, 7'.L van Hamers veld. 70; 18. J Krall. 63. Bij de junioren schutters waren maar zes leden aanwezig voor hun onderlinge wedstrijd De eerste plaats werd behaald door Rolf van Druten met 75 punten De overige uitslagen waren: 2. Timo van Valkengoed. 69 3 Arnoud Vlug. 62. 4 Gert Daatse laar 48; 5 Laurens van de Ven, 46. 6 Frank van Dijk, 33. speien. im up heden heeft dit nog geen problemen opgeleverd omdat de enthousiaste ouders steeds klaar staan voor vervoer. Twee jaar is men nu in Achter veld bezig met het meisjesvoetbal Zowel de junioren als de pupillen spelen goed Het meisjes pupillen team 1 staat momenteel na zeven wedstrijden spelen met één verlies- punt boven aan de lijst. Een van de pupillenspeelsters Judith Steen beek heeft het tijdens deze compe titie reeds gepresteerd om in zeven wedstrijden 22 doelpunten te ma ken. Zonder de andere meisjes te kort te doen kan ook Renata van Druten een talentvol speelster wor den genoemd, die promotie naar het damesvoetbal niet zal ontgaan. Tijdens de wedstrijden is het soms wel een nadeel dat meisjes in de leeftijd van negen jaar uit moeten komen tegen meisjes van 13-14 jaar Dit zijn wedstrijden waarvoor door de bond toestemming is ver leend Om meer bekendheid aan dit meisjes voetbal te geven is er inmiddels ook een sponsor voor deze meisjes teams gevonden. Dit is de heer C H Cheang van het Chinese restaurant China Town uit Leusden Zaterdagmorgen voor de aanvang van de wedstrijden zullen de door de sponsor geschonken wedstrijd ballen aan de meisjes teams worden uitgereikt. Momenteel kan men nog wel versterking gebruiken voor deze teams. Meisjes die graag willen voetballen zijn van harte wel kom. Leider en trainer van de meisjes is de heer B. v.d. Velde uit Leusden. de leidsters zijn B. van Bekkum-van Ruitenbeek en Bep Smal. Hoofdklasse: 1 Pajeerja 32 (16 884) 2 Le Due 23 (14 130); 3 Good Approach 21V2 (13.923); 4 Paradin 20 (13.579). 5 King Louis I6V2 (13 521), 5 Sterren team I6V2 (13416). 7 Kela Alfa 12 (11.726). 8 BeyenBV 9Vz(13 238).9 SKW Systems 9 (13 158). Hoogste game dames Will Mikijuluw (190). Hoogste game heren Frans Kop- penhage (225) Eerste klasse: 1 Spares Strikes 29 (1449), 2. Karweihoek 25 (13002); 3 Heritenba 24 (14331); 4 Kersbergen 23 (12756); 5 Aqua Stop 19 (12563). 6 The Dots 18 (11709); 7 Bibob 10 (11971), 8 Ros- beyaart 8 (11568); 9. Party Service 4 (11497) Hoogste game dames Jannie van Dijk (175); Hoogste game heren J. Broek huizen (202) 2e klasse: I 1 Schoenmakerij Veijzen 21 (10183); 2 Fix it 18 (9819); 3 Buro Epskamp 17Vr (9656), 4 Dieene 17 (9359). 5 The Muks 10 (9436); 6 White Pms 12V2 (9089). 7 Stellema Optiek 9 (9208). 8 Kort Bowlers 9 (8222) Hoogste game dames Ria Meurs(166) Hoogste game heren Joop Megens (187) 3e klasse: 1 No Pinns 26 (9169). 2 The Winners 16 (8487); 3 Groeneveld 16 (8415). 4 Zero 15 (8784); 5. The Runners Up 14 (8165). 6. The Pinn Killer 13 (8136). 7 Bob Bakker 11 (8102). 8 BZN 9 (7936) Hoogste game dames Elly Schoonder- beek (165); hoogste game heren Wim Reedijk (194). (advertentie) De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in "t gezin bekend te maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Asschatlorweg 19. teleloon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur AMERSFOORT - Als laatste film uit de Franse cyclus van het Filmhuis Appelmarkt draait van 25 tot en met 28 oktober de klassieker van Marcel Carné: „Les enfants du paradis", grotendeels tijdens de Tweede We reldoorlog in Frankrijk onder moeilij ke omstandigheden opgenomen. Deze prachtige romantische film over kunst en liefde, haat en de macht van geld zou waarschijnlijk nooit gemaakt zijn zonder de Tweede Wereldoorlog In een bezet Frankrijk, waar vele kunste naars het werk onmogelijk werd ge maakt. ontstond bij Jean-Louis Bar rault, die in de film Baptiste speelt, het idee voor Les enfants du paradis. Sa men met vele. deels ondergedoken grootheden uit die tijd, werd een film gerealiseerd, die niet alleen over men sen en hun onmogelijke verhoudingen gaat. maar ook een stille aanklacht werd tegen de Duitsers in de film gepersonifieerd door Lacenaire. het ul tieme kwaad Plaats van handeling is de Boulevard du Temple, in die dagen de theater straat van Parijs, waar op de planken zoveel bloederige drama's werden op gevoerd. dat de Boulevard in de volks mond „Boulevard du Crime" heette Daar is ook het pantomimetheater „Les Funambules' waar Anselme Deburan optreedt. Zijn zoon Baptist wordt tijdens het carnaval verliefd op Garance, maar is te timide om zijn liefde uitting te geven Garance. een onafhankelijke vrouw, houdt ook van Baptist, maar uil Les enfants du paradis", te zien in het Filmhuis Appelmarkt

Leusder Krant | 1985 | | pagina 11