„Hoe is het mogelijk, dat zo'n mooi plan zoveel weerstand oproept" elijkheid tot uitbreiden Biezenkamp' moeilijk Voortbestaan Medezeggen schapsraad verzekerd IAKELIJKHEDEN Leden ABTB vergaderen Filmavond in De Til Leusdens oudste Papier container 't Palet Damesfiets Wethouder Jan Wagenaar over plan voor Huis van de Sport: Hobbieskoop in Loysder Hoek KPO avond over sekten gevonden Nieuwe voorzitter dient zich op de valreep aan: arpettenshow Groeneveld Optiek demonstreert trensen s erobic piningen I sport- Ihool 2000 DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Maandag 28 oktober staat er weer een papiercontainer bij de open bare basisschool 't Palet in Leusden zuid. Men kan er oud papier maar ook lompen kwijt. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN-Wethouder Jan Wagenaar (VVD) kwam er tijdens de be handeling van de begro ting in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening nog eens op terug: de plannen voor een Huis van de Sport in ,,De Horst". „Ik begrijp niet, dat zo'n mooi plan zoveel weer standen oproept," aldus de wethouder. ,,Hoe is het mogelijk. Zo'n mooi plan is toch een uitda ging Bovendien kunnen we ons er als gemeente nooit een buil aan vallen. Wij verkopen uitsluitend de grond aan dege ne, die dat Huis van de Sport gaat bouwen en exploiteren Het is een veelvuldig misver stand, dat we als gemeente betrokken zouden zijn bij die plannen op een wijze, die ver der gaat dan de verkoop van grond Daarom stel ik er prijs op, dat nog eens te benadruk ken. de mensen met de plan nen zijn momenteel aan het uitzoeken, of het financieel haalbaar is. Als dat zo is, dan verkoopt de gemeente Leus den de grond voor vestiging van een Huis van de Sport Daar moeten we niet anders tegenaan kijken, dan tegen de grondverkoop aan andere be drijven." aldus Jan Wagenaar. Overigens sprak hij daarbij de verwachting uit, dat de uit eindelijke bezettinq van De Horst boven 't gemiddelde uit zou komen Daarmee bedoel de hij boven de gemiddelde Harm Offereins we zitten hier als raad niet om iets te bouwen, waar heel Nederland naar staat te kijken norm, die er toe moet leiden dat vijftig procent van de Leus- dense beroepsbevolking bin nen de gemeentegrenzen werk kan worden geboden, een norm die de gemeente raad in het verleden heeft vast gesteld Harm Offereins (GPV/ SGP) wist wel een verkla ring voor de weerstan den, die het plan voor een Huis van de Sport oproe pen. „We hebben als ge meenteraad te maken met Leusden. En we zitten hier als raad niet, om iets neer te zetten, waar heel Nederland naar kijkt. Ik denk, dat daar het span ningsveld ligt," aldus Of fereins. LEUSDEN - Ook dit jaar wordt er weer een zogenaam de Hobbieskoop gehouden en wel op zaterdag 26 okto ber van 10.30 tot 16.00 uur. Niet zoals voorgaande jaren in de openbare basisschool 't Palet maar in de Loysder Hoek aan de Prinses Mar grietlaan in Leusden zuid. In de hal en drie lokalen kan men vele soorten hobby's zien terwijl er tevens originele ka- dootjes te koop zijn. Men kan er kettingen oorbellen, gebreide kleedjes, beschilderde stenen, houten beeldjes, vogelvoer- huisjes, poppen en speelbees- ten bewonderen. Er zijn etsen, knipsels, aquarellen, decora ties met kraaltjes, kerstversie ringen en keramische kerst groepen Veleproduktenophet gebied van haken, breien, frivo- lité en weven worden getoond. Men kan geboeid raken door computers, volksschilderkunst, houtsnijwerk, schilderen op zij de. Amerikaans patchwork (quilten), Japans borduurwerk, droogbloemdecoraties, bloem schikken en mediatieve schil deringen (yantra's). Er is kle ding van leer. gecombineerd met gebreide truien en kin derkleding patronen). Deze Hobbieskoop wordt muzikaal omlijst door het optre den van een orkestje o.l.v. de heer T Werdler en de groep ..Los Momentos" met Latijns- Amerikaanse muziek De bi bliotheek ,,De Boekenmolen' uit Leusden-zuid informeert met vele boeken over reizen naar en de natuur in diverse landen Men kan het verwerken van korenaren zien tot prachti ge decoraties met een folkloris tische betekenis, de z.g. corn- dollies. Zoals gewoonlijk kan men genieten van koffie met gebak en tevens kennis maken met Chileense hapjes De ex posanten willen alles over hun hobby vertellen en laten zien en nodigen iedereen van harte uit. LEUSDEN - Volgende week dinsdag, 29 oktober, heeft de Katholieke Plattelands Organi satie weer een bijeenkomst. Deze avond heeft evenals in het vorig seizoen het thema ..Verschil lende sekten" Omdat tijdens de vorige bijeenkomst nog vragen on beantwoord bleven heeft de orga nisatie degene die toen eigenlijk de avond zou verzorgen, maar door ziekte verhinderd was. gevraagd om nog eens over dit interessante onderwerp van gedachten te wis selen. De avond wordt gehouden in De Kom aan de Hamersveldseweg en begint om 20.00 uur. lijke avonturen. De film is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar De voorstellingen vinden plaats aan de Ansfriduslaan 49 en wel om 10 30 uur en 13 30 uur en duren 85 minuten De toegangsprijs bedraagt 1 50 voor leden op vertoon van lidmaat- schapsbewijs en 2,50 voor niet- leden Tevens is er deze dag creche van 10 00 tot 13 00 uur vanaf 2 jaar. dseweg Wal bij dat oogsten steeds meer treft, ts dat het tegenwoordig zo modern gaat de automatisering kenf geen maal De vraag is. of een ieder dat beseft Uitbreiden van ..De Biezenkamp lijkt voorlopig nauwelijks tot de reële mogelijkheden gerekend te mogen an eén onzer verslagge- irs) LEUSDEN - De mogelijk- iid, dat winkelcentrum „De ezenkamp" uit zal kunnen eiden, lijken uitermate be- rkt. Dat viel afgelopen isdag op te maken uit de oorden van wethouder Jan agenaar, tijdens de behan- •ling van de gemeentelijke •groting in de commissie lenbare Werken en Ruimte- te Ordening. Wagenaar antwoordde op een iag van de heer Limpens. Deze de naar aanleiding van het geen in de Nota van Aanbieding stond, wel eens weten hoe het zat met de mogelijkheden voor het Winkelcen trum .Zoals u weet. ligt er een uit spraak van de Hoge Raad waarin nauwkeurig is aangegeven, hoe ,,De Biezenkamp" eruit zou moe ten zien. Zo is het destijds ook gebouwd. Mede met het oog op de woningbouw in 't Ruige Veld heb ben de winkeliers van ,,De Biezen kamp" gevraagd om de mogelijk heden tot uitbreiden te bekijken Ik ben daar niet optimistisch over ,,Het CIMK-rapport biedt geen of nauwelijks ruimte voor het uitbrei den van de vierkante meter ver koopruimte. Bovendien leent het uiterlijk, de bouw van ,,De Biezen kamp" zich ook nauwelijks voor uitbreiding Je zou dat moeten rea liseren op het binnenplein, en dat lijkt niet gewenst Ga je buiten de huidige grenzen denken, dan kost het parkeerruimte ,,Op korte termijn lijkt me de enige mogelijkheid voor winkeliers in „De Biezenkamp' om uit te breiden, het aankopen van het pand van de buurman Op langere termijn is er misschien nog een andere mogelijkheid, door bij het bedrijvencentrum naast het winkel centrum. een vergelijkbare unit te bouwen, met een bestemming voor winkels Maar dat zullen we af moeten wachten," aldus de wet houder. Nieuws uit het bedrijfsleven EUSDEN - Brouwers Tapijt- rdeel houdt tot en met 16 no- ier weer een karpetten show zaak aan de Zwarteweg Er is jaantal nieuwe dessins en kwa- m te zien. De show wordt laniseerd omdat de belang- ig voor dergelijke natuurpro- m in de woninginrichting, en /raag naar warme „levende" alen nog steeds toeneemt Ruim honderd karpetten van gere- nomeerde fabrikanten zijn er te zien. Door de uitgebreide collectie, vervaardigd uit geselecteerde zui ver scheerwollen kwaliteiten zowel in klassieke als moderne uitvoering waaronder moderne platbinding kleden, vervaardigd uit 50% wol en 50% haar kan een ieder zijn hoogstpersoonlijke woonsfeer creëren. LEUSDEN - Bij Sportschool 2000 in Leusden bestaat sinds een oktober gelegenheid, de Jacki So- rensen's Aerobic Trainingen te vol gen Deze methode in ontwikke ling sinds 1969, wordt in ons land verspreid via de Stichting Aerobic Dancing ine. Nederland, die geves tigd is in Rijssen LEUSDEN - Voor brildragers beschikt Optiek Groeneveld in win kelcentrum Hamershof sinds kort over demonstratiemateriaal waar bij de consumenten helder objek- tief en zo volledig mogelijk voorge licht kunnen woraen Met blijkt nog altijd dat een groot aantal brildra gers niet op de hoogte is van de vele oplossingen die de moderne oogoptiek voor kijkproblemen biedt. Vooral mensen met twee ver- j schillende zichtproblemen die j voortdurend van leesbril en verte- bril moeten wisselen kiezen niet altijd de juiste oplossing. Groene veld optiek demonstreert voor deze groep multifokaalglas waarmee de brildrager zonder verspringing van het beeld vrijuit kan zien op elke afstand (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het voortbestaan van de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad voor het openbaar onderwijs is voorlopig verzekerd. De continuïteit in dit nog jonge adviesor gaan is gewaarborgd omdat zich tijdens de laatstgehouden vergadering een nieuw bestuurslid aanmeldde. Het heeft er even naar uitgezien dat de GMR voor het openbaar onderwijs ontbonden moest worden omdat er zich geen nieuwe bestuursleden meldden. Twee leden, die samen het dagelijks bestuur vormden, legden vorige maand hun functie neer omdat ze niet langer hun respectievelijke scholen vertegenwoordigden. De gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad voor het open baar onderwijs wordt meestal aan geduid met de afkorting GMR De Leusdense GMR bestaat sinds ja nuari van au jaar Het adviesorgaan wordt beschouwd als de voortzet ting van de „oudeschoolraad voor het openbaar onderwijs. In de GMR zijn alle Leusdense. openbare scholen vertegenwoordigd met een leerkracht en een ouder die beiden deel uitmaken van de medezeg genschapsraad van de school die ze vertegenwoordigen. Het dagelijks bestuur bestond tot op heden uit een voorzitter en een secretaris. Omdat beide bestuurs leden tegelijkertijd opstapten ont stond er een crisissituatie Een van de GMR-leden, mevrouw S Bril- stra. trad deze week voor eén keer als interim-voorzitter op Tijdens de vergadering, die maandag gehouden werd in de kantine van het gemeentehuis werd duidelijk dat de medezeggen schapsraad van „De Heerd er in was geslaagd iemand naar de GMR af te vaardigen, die bereid bleek een bestuursfunctie op zich te nemen Of het betreffpndp kprs- verse GMR-lid, de heer R. Huij- gens. voorzitter of secretaris zal worden in het nieuwe dagelijkse bestuur zal tijdens de volgende vergadering van de GMR duidelijk worden. Omdat tegen die tijd op alle openbare scholen nieuwe me dezeggenschapsraden zijn geko zen zal ook de GMR er anders uit gaan zien De zittende leden van de huidige GMR hopen dat de volgende keer een werkelijke be stuursverkiezing kan plaatsvinden De gehele GMR is van mening dat de medezeggenschapsraad moet blijven functioneren om de belangen van het openbaar onder wijs in de gemeente te verdedigen. Het is de taak van de GMR om de gemeente gevraagd en onge vraagd adviezen te geven ACHTERVELD - Maandag avond 28 oktober zal door de A.B.T.B. de ledenvergadering worden gehouden. De avond wordt begonnen met een H. Mis om 19.30 uur in de R.K. Kerk. Na deze kerkdienst zal de vergade ring worden gehouden in Ons Gebouw. De agenda omvat negen punten Er zal een bestuursverkiezing wor den gehouden Periodiek aftre dend is P van Dijk die herkiesbaar is. Als tegenkandidaat is gesteld P van de Hove Jr Na de pauze zal kringvoorzitter ing. H. Th. J Vulto, de meest actuele landbouwpolitiek uiteen zetten Zijn indruk is dat het land bouwbeleid in woelig vaarwater verkeert Door inbreng van een ieder kan dit leiden tot een aan vaardbare oplossing. Hierna is er gelegenheid tot discussie Niet al leen de leden zijn welkom op deze vergadering, maar ook de echtge notes en eventuele verloofden LEUSDEN - Vrijdagavond 25 oktober is er wederom een film avond in De Til. Op deze tweede filmavond van het nieuwe sei zoen wordt de komische aktie- film „Beverly Hills Cop" ge draaid. De hoofdrol in deze film wordt gespeeld door zanger en acteur Eddy Murphy. In een film waarin humor overheerst zet hij onnavolg bare types neer om zijn doel te bereiken Eddy Murphy speelt een jonge rechercheur bij de politie van Detroit die succes heeft in zijn werk Als een vriend van hem wordt doodgeschoten en hij niet de op dracht krijgt om de moord op te lossen, besluit hij dat op eigen initiatief te doen Hij neemt vakantie op en gaat naar Beverly Hills. De filvoorstelling in de Til begint om 20 00 uur. de entree is 4,- LEUSDEN - Zaterdag 26 okto ber is er wederom film bij Speel- en rekreatievereniging Blijhof. Deze keer komt de filmheld Luc ky Luke aan bod in de film „Luc ky Luke in het spoor van de Daltons". Hij beleeft allerlei vro- En bovendien, het is toch eigenaardig, dat met al die moderne oogsttechniek geen eind kwam aan de overuren-piek Zoiets is nauwelijks menswaardig De kwaliteit van 't voer heeft men ook niet in de hand. zelfs tegen de techniek, is de natuur bestand foto Jan Pit, tekst Piere Bont ACHTERVELD - Geruime tijd is als gevonden voorwerp bij de plaatselijke politie een dames fiets gedeponeerd. Bedoelde fiets is een zo goed als nieuwe damesfiets, kleur bruin en voor zien van handremmen. Tot heden is bij de Achterveldse politie geen aangifte binnen geko men van vermissing van de fiets Daar de politie de fiets graag aan de eigenares wil teruggeven kan degene die deze fiets vermist con tact opnemen met de Rayonscom mandant van de Rijkspolitie te Ach terveld tel 03425-1607 ACHTERVELD - De oudste inwoner van Leusden mejuffrouw M Buiting vierde gisteren haar negenennegentigste verjaardag in huize St Joseph. De geboren en getogen Achterveldse ontving ter viering van dit feit maar liefst 99 rozen van bewoners, staf en personeel van het huis. Ook van burgemeester Rademaker die mejuffrouw Buiting persoonlijk kwam feliciteren ontving zij een bos bloemen. Maria Buiting woont sinds 1972 in huize St. Joseph en werkte vroeger in de huishouding onder andere bij een burgemeester. Het is gedaan, de maïs is van hel veld en ook de koeien zijn inmiddels binnen De winter kan dan ook gerust beginnen, zoals de kalender het trouwens ook vermeldt

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5