SB X „Eigen ervaringen en vooral veel enthousiasme in show verwerkt' burgemeester: „Waar houdt tolerantie op?" Ook voor u: V Jb bn AP :h as ÏC Komende donderdagavond de „Hohorstshow" in De Korf: '31 OKTOBER Vandaag in de Leusder Krant eluidsoverlast Hakhorst wordt nader bekeken Vernielingen Tegenligger te laat gezien Doorgereden na aanrijding Geen voorrang Gezochte aangehouden Bromfietser licht gewond Bromfietser gewond bij aanrijding O Een huis van Goldewijk Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden mi leusder krant; Situatie op Dodeweg onduidelijk: Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV rV o i> fi •fr krant; DINSDAG 29 OKTOBER 1985 17e JAARGANG NO. 49 ei m ml teuni die aa <-syss ijhed haan mforl veerg asse» IS (door één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Donderdag aanstaande is het zo ver. Voor de eerste maal in de geschiedenis kan Leusden dan kennis nemen van een programma van ongeveer twee uur, verzorgd door bewoonsters en begeleiders van 'De Hohorst'. Het is de eerste maal, dat de bewoonsters van het huis op deze wijze naar buiten treden. In het verleden wer den bijvoorbeeld wel poppenkast-voorstellingen voor peuterspeelzalen georganiseerd, maar die aktiviteiten vonden altijd binnenshuis plaats. Die aktiviteiten worden wel voortgezet, maar dit jaar komt daar 'De Hohorst-show' bij: een programma van liedjes, dans, goocheltrucs en noem maar op, met als 'rode draad' het internaatsleven. Het presenteren van de show in De Korf maakt deel uit van het streven, meer daadwerkelijk deel uit te gaan maken van de Leusdense gemeenschap. Vandaar dan ook, dat donderdag aan staande, om kwart over acht, 'De Hohorst-show' in De Korf van start gaat. mende donderdag, geheim. Maar dat er de nodige variatie in zit, is al wel duidelijk. Want de manier, waarop meisjes en medewerkers gestalte geven aan het internaatsleven en de problemen, waar jongens vandaag de dag mee worden geconfronteerd, is enorm ge varieerd. We noemden al een paar vormen, maar voor de volledigheid volgt hier de hele lijst: de 'Hohorst-show' be staat uit liedjes, dans, goo cheltrucs, aerobic dans en pantomime. Dat wordt boven dien allemaal nog eens muzi kaal omlijst. TWEELEDIG ,,Wat we eigenlijk bereiken met de show, is tweeledig. We zetten weer een stapje op de weg van het aan de Leus dense bevolking duidelijk ma ken, wat hier binnenshuis al lemaal gebeurt Dat is één kant van de zaak, die we ook belangrijk vinden De andere kant is, dat we tijdens die Opname van één van de vele repetities op 'De Hohorst', die tot een leuke show leiden, aanstaande donderdag in 'De Korf" De voorbereiding van de show heeft drieëneenhalve maand geduurd. Dat bete kende voor de deelnemers een niet geringe inspanning. Ten eerste heeft men de show helemaal zelf bedacht Met als grondbeginsel het in ternaatsleven kreeg zo een show gestalte, die de meisjes samen met de medewerkers van 'De Hohorst' in scène hebben gezet. De show vloeit voort uit van een aantal projekten binnen 'De Hohorst', waarvan de jon geren de onderwerpen zelf aandragen Daar zijn onder werpen bij, als 'Jongeren en Werk' en 'Jongeren en Mode'. Elementen daarvan vindt men terug in de 'Ho horst-show'. Sociaal-kultureel werkster El- selien van de End over de show: ,,het is tegelijk niks bij zonders, en iets heel aparts. Binnenshuis doen we al jaren aan allerlei vormen van ex pressie, zoals een musical, een poppenkast, en met Sin terklaas een soort cabaret. Maar naar buiten toe hebben we iets dergelijks eigenlijk nog nooit ondernomen, dus dat maakt het weer heel bij zonder IDEE ..Eigenlijk waren het de meis jes zelf? die op het idee kwa men. om een soort 'meiden- cabaret' op te zetten. Maar tussen samen ergens aan be ginnen, en samen ook iets af maken, daar zit een hele we reld tussen Dat hebben we inmiddels allemaal wel erva ren. Op zich was dat trou wens ook een element, dat binnenshuis als een enorme stimulans heeft gewerkt op ie dereen. Je zou dat kunnen samenvatten met we zijn ont zettende amateurs, maar we zijn verschrikkelijk enthou siast" De samenstelling van de 'Ho horst-show' is en blijft, tot het moment van uitvoering ko- OP DOnDEROAG De voorpagina van het programma van 'De Hohorstshow'. drieëneenhalve maand zo ontzettend veel hebben ge leerd", vertelt Elselien van de End. ,,Daar zijn gewone, materiële dingen bij. Zo verzorgen we zelf de belichting, en is de kleding ook allemaal zelf ge maakt. Maar het gezamenlijk meedoen, waarbij de mede werkers hebben ingespeeld op de vragen en suggesties van de jongeren, was daarbij ook heel belangrijk. Het ver antwoordelijkheid hebben voor elkaar, het dragen van die verantwoordelijkheid naar elkaar toe. het luisteren en kij ken naar elkaar, het samen verwerken van de spannin gen, die met zo'n intensief projekt onherroepelijk optre den en het vertrouwen heb ben in elkaar. Dat zijn ele menten, die voor ons alle maal heel belangrijk zijn, en die tijdens die periode van in studeren duidelijk een rol hebben gespeeld, en dat nog doen." ENTHOUSIAST ,,En dan het naar buiten tre den met zo'n show. Het is voor ons iets totaal nieuws, om ons zo te presenteren. Maar het is eigenlijk een logi sche stap, gezien het enorme enthousiasme waarmee ie dereen meewerkt, het plezier dat we er allemaal in hebben. En dat beperkt zich dus niet tot de meisjes en iets, dat je als 'leiding' zou kunnen be stempelen Nee, dat betreft écht iedereen, dus mensen van de Algemene Dienst, van het onderwijs, en van de Groepsdienst. We zijn er alle maal bij betrokken", aldus El selien. 'VREEMDEN' ,,Een ander element, dat bij de hele voorbereiding een rol van belang gespeeld heeft, is het feit dat de regie en de mu ziek worden verzorgd door mensen van buiten 'De Ho horst'. De ervaring van het werken met 'vreemden' brengt gewoon leuke ervarin gen met zich mee. Te meer, omdat die mensen helemaal niet in dit soort werk zitten Dat is heel goed, dat draagt bij tot een andere benade ring. dan we eigenlijk gewend zijn. Wat op zich weer een hele leerzame aangelegen heid is." Bij 'De Hohorst' is men daar trouwens ook anderszins ak- tief mee bezig, via onder meer kontakten met 'De Geut', en middels aktiviteiten zoals het Bouwdorp en de Culturade waar aan beide ak tiviteiten afgelopen zomer meisjes van 'De Hohorst' hebben meegewerkt. En ook kultureel gezien, is de koek nog niet op dit jaar. ,,Als dit achter de rug is. beginnen we aan de Kerst-musical", aldus Elselien. SPELERS Aan 'De Hohorst-show' wer ken de volgende spelers mee: Karin Huurman, Saskia Kwaaital, Sylvia Petri, Ingrid Geurts, Greet Otto, Annet Draayer, Gera Weimar, Elze- lien van de End, Bernadette van Twuyer, Karin Rietdijk, Lucienne Bracke, Monique Louters, Desiree Oostwal, Marja van der Son, Hanny ter Braak en Geke Spijkerman. De muzikale leiding is in han den van Richard van Bemme- len en Wijnand Bou, de regie doet Maarten Bootsma. 'De Hohorstshow' begint don derdag aanstaande om kwart over acht 's avonds in De Korf, de toegang is vrij Forumavond vredesplatform: „Ja of nee, het is na 1 november niet veiliger" pag. 3 Kritiek op meerjarennota en op termijnen van afschrijfing in gemeentebegroting. pag. 3 Lisiduna tonen muzikale groei pag. 4 Gedragen kleding in belangstelling pag. 4 Roda(za) buit overwicht niet uit: 1-1 pag. 5 Roda (zo) laat winst liggen: 1-1 pag. 5 Schamele vertoning levert Leos-dames 3-1 winst op pag. 5 Hockey-dames verrassen koploper, heren zetten succesreeks voort pag. 6 Achterveld wint van Aurora pag. 6 Veertien jaar ervaring trad af bij Sportstichting pag. 7 (van één onzer medewerkers) :USDEN - Omwonenden van de voormalige boerderij 'Hak- >rst' hebben bij de gemeente geklaagd over de geluids- verlast die de activiteiten in en rond de Hakhorst met zich eebrengen. at er moet gebeuren om de overlast te beperken zal nage- an worden. Centrale vraag is: ,,Waar houdt de tolerantie zo formuleerde burgemeester J.W.M. Rademaker het obleem. boule terrein aangelegd Omwonenden zeggen last te on dervinden van de jeu-de-boule ac tiviteiten, overlast van het café en geluidsoverlast van de activiteiten die in de schuur plaatsvinden ,,Het mooiste zou zijn geweest als we om de boerderij een dichte be groeiing gehad zouden hebben met tot honderd meter in de om trek geen enkele bebouwing," zo verzuchtte de burgemeester vo rige week tijdens de vergadering van de commissie Algemene be stuurszaken Hoe aan de wensen van omwo nenden tegemoet gekomen kan worden is onderwerp van studie. Warmte-isolatie van de Hakhorst- schuur staat op het programma. Of dit ook betekent dat de geluids overlast wordt beperkt is niet be kend Met de pachter en de stichting SOCCLE, de verhuurder van het gebouw zijn gesprekken gaande. Tot het nemen van maatregelen is het nog niet ge komen. Eerst zullen deskundi gen vast moeten stellen hoe erg het, naar objectieve maatsta ven, is met de geluidsoverlast. LEUSDEN - Vorige week donder dag werd bij de politie aangifte gedaan van twee gevallen van vernieling In het eerste geval be trof het het dak van de Marcuskerk Onbekenden hebben daar het dak bewerkt met spijkers en schroeven, waar het niet tegen bestand bleek te zijn Hierdoor trad lekkage op. met navanante schade Die wordt voorlopig geschat op vijftienhon derd gulden Ook de nieuwe golfbanen moes ten het ontgelden Op de achterste ..green is de nieuwe aan'eg met een crossmotor vernield. De scha de bedraagt 1.000- TO vel lan Hakhorst is één van de wei- boerderijen die gespaard is leven in Leusden De over- We meerderheid van de boerde- ■n moest wijken voor de nieuw- win Leusden. n deel van de boerderij is ge pacht door de heer Bouwer die in 'zijn' deel een eetcafé exploiteert. In de zogenaamde schuur van Hakhorst vinden allerlei activitei ten plaats die niets van doen heb ben met het café-gedeelte. Op het erf van de Hakhorst is een Jeu-de- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm B'l kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten De schuur van Hakhorst is als bron van geluidshinder een doom in het oog van de omwonenden LEUSDEN - Op de Asschatter weg vond vorige week donderdag een aanrijding plaats. Automobilist W v.d B uit Leusden wilde de daar bij een halte wachtende VAD-bus bestuurd door L F uil Harderwijk, LEUSDEN - Op het parkeerter rein van Rohda op het Burgemees ter Buiningpark is afgelopen zater dag een automobilist doorgereden, na een andere auto met voertuig beschadigd te hebben Het be schadigde voertuig was een Peu geot. De aanrijding moet hebben plaatsgevonden tussen half twaalf s morgens en half zeven s mid dags Eventuele getuigen worden verzocht, zich met de politie in verbinding te stellen LEUSDEN - Automobilist E. O uit Leusden verleende afgelopen zaterdagavond op het kruispunt Noorderinslag-Heiligenbergerweg- Groen Zoom geen voorrang aan bromfietser B B uit Amersfoort Beiden reden over de Heiligenber- gerweg Op het kruispunt wilde de automobilist rechtsaf slaan de bromfietser reed rechtdoor maar kreeg daarbij geen vrije doorgang Met onbekende verwondingen is B naar het ziekenhuis vervoerd passeren Hij merkte een tegenlig ger te laat op. en botste daardoor tegen de bus. Materiele schade was het gevolg LEUSDEN - Bij controle, vorige week vrijdag bij Oud Leusden. hield de Leusdense Rijkspolitie de be stuurder van een auto aan Het bleek een Utrechtenaar te zijn, die door de politie in Woerden werd gezocht Na aanhouding is de man overgebracht naar Woerden. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag raakte bromfietser A C B uit Leusden licht gewond bij een ver keersongeval Dat vond plaats op het kruispunt van de Burgemeester van de Postlaan en de Blekerij Automobilist A B eveneens uit Leusden, verleende geen voorrang aan de bromfietser Deze werd met lichte verwondingen aan de knie naar het ziekenhuis overgebracht LEUSDEN - Vorige week dinsdag vond op de Dodeweg een aanrijding plaats Automo bilist J. A uit Ermelo reed daar met zijn auto over het fietspad. Daarbij kwam hij in botsing met bromfietser D W uit Leusden Zuid Deze moest met verwon dingen in het ziekenhuis wor den opgenomen De automobilist verklaarde tegenover de politie, dat de onduidelijke situatie ter plekke er de oorzaak van was ge weest. dat hij op het fiestpad had gereden, in plaats van op de rijweg. Die onduidelijke situatie be staat hierin, dat het fietspad ter plaatse breder is dan de rijweg, en dat niet overal staat aange geven, dat het om een fietspad gaat. Die borden heeft men uit sluitend daar geplaatst, waar een andere fiets-aansluiting op het fietspad uitkomt. Bij de overige verbindingen tussen rijweg en fietspad, zoals bij inritten, zijn die borden niet geplaatst, aldus de politie (advertentie) Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel va 79.500,- (incl b.t.w BOUWBEDRIJF GOLOEWUK B.V. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340 34351

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1