Concerten Lisiduna tonen muzikale groei Beelden van vrouwen Gerard Groenendijk nam afscheid van Lisidunahof True Blue zaterdag in de Geut leustfer hrant Tijdens de jaarlijkse OUGV concertwedstrijden Gedragen kleding in belangstelling f/ AWEERLAND Opbrengst collecte Funk Rock in Jeugdhonk oe Reanimatie cursus t Herfst DINSDAG 29 OKTOBER 1985 plaatselijk nieuws 4 LEUSDEN - Op zaterdag 26 oktober organiseerde mu ziekvereniging Lisiduna in de Marcuskerk de jaarlijkse OUG V-concertwedstrijden. Tijdens 'n dergelijk concert trachten de muziekverenigin gen, uit de Oost-Utrechtse- Gelderse-Vallei, elkander te toetsen op het muzikale vlak en door de vele studie hier aan voorafgaande het muzi kale peil op een hoger niveau te brengen. Ook op Majoret te-Mars-Show- en Solisten- gebied is het OUGV aktief en telkens in een andere plaats, alwaar de plaatselijke vereni ging dan de organisatie op zich neemt. Het bestuur van het OUGV was zeer kontent met de goe de organisatie dit jaar. Er was voor het eerst gelegenheid, voor elk orkest, om in de scholen naast de Marcuskerk in te spelen zodat men goed voorbereid aan het concert kon beginnen. Na het openingswoord van de voorzitter van Lisiduna. dhr C L v Winden, moest de plaatselijke ver eniging de spits afbijten Na het inspeelnummer uit de bundel Nieu we Klanken speelde het dertig man tellende orkest het verplichte num mer Sinfonia Italiano van Willy Hautvast. Technisch niet moeilijk, maar door tempo-wisselingen en dynamiek tot een aantrekkelijk ge heel gemaakt. Als keuzewerk werd gespeeld New Baroque Suite van TedHuggens Een suite die bij veel fanfares en harmonieën op het repertoire staat. Het is een zeer gevarieerd stuk. waarin enkele klassieke melodieen in een nieuw jasje gestoken zijn Onder de des kundige leiding van dirigent de heer H van t Veer bereikte Lisiduna hiermede totaal 184 punten en zodoende een verdienstelijke tweede prijs Na een periode van rust op het concertgebied. is men bij Lisiduna ook op dit gebied op de goede muzikale weg Het jeugdorkest van De Harmo nie uit Barneveld. bestaande uit 35 leden, speelde onder leiding van dirigent de heer J C Schotten als inspeelwerk Air Baroque van H v Lijnschoten Het verplichte werk was A Strange Party van Cees Vlak en het keuzewerk Musique a la Carte van Willy Hautvast Totaal 193'/2 punten en hiermede een tweede prijs ACHTERVELD Door Wilskracht Sterk uit Achter veld vervolgde het programma met het inspeelwerk Pastorale van Jan de Haan Gesterkt door nieuwe jeugd speelde het 50 jaar jubileren de orkest het keuzewerk Suitony van Wim Laseroms en het verplich te werk Little Portrait van A Wag- nein. (dirigent van DWS uit Achter veld is de heer H v Loo) Met 185'/2 punt een tweede prijs Uit Renswoude speelde het or kest van Ons Genoegen het in speelwerk Officer of the Day Het 24 man tellende orkest, dat dit jaar 35 jaar bestaat, speelde het keuze werk Choral and Rock-out van Ted Lisiduna behaalde tijdens de concertwedstrijden een verdienstelijke tweede prijs Het dertig man tellende orkest zorgde voor een aantrekkelijk optreden Huggens Het verplichte werk be- stonduit3delennl Romantic Song. Rippling Waters en Festival Dance. Dit werk, Czech Suite geheten, van Paul Whear was gebaseerd op de Tsjechische volksmuziek Onder leiding van dirigent de heer W. Stoops behaalde men 192 punten en zodoende een tweede prijs Ons Genoegen uit Amerongen speelde de mars Door Zand en Heide van A Kappert als inspeel werk Als keuzewerk speelde het 40 man tellende orkest Theme Varié van Willy Hautvast en het verplichte werk was Sonatina van Kees Schoonebeek. Met de goed uitgevoerde werken behaalde men. onder leiding van dirigent de heer P C Hoogendijk, 2031/2 punt hetgeen resulteerde in een eerste prijs Het fanfarekorps Caecilia uit Scherpenzeel vervolgde het pro gramma met als inspeelwerk de mars Barner Musikante Onder lei ding van dirigent de heer W. Stoops speelde ze het keuzewerk Voices of Youth van Edward Gregson en als verplicht werk Coriolanus van Cirill Jenkens Totaal werden hier mede I86V2 punten behaald en een tweede prijs Kon Muz.ver De Harmonie uit Doorn was het voorlaatste orkest en deed voor het eerst mee in het OUGV-verband Onder leiding van dirigent de heer Aart Beyen speel de het orkest, bestaande uit 35 leden en waarvan Laura v. Rijse- wijk net 10 jaar was. het verplichte werk Trianon van Serge Lancen en het keuzewerk Four contrasts for Wind van J Ford. Ook hier een tweede prijs met 194'/2 punt Als laatste orkest speelde De Harmonie uit Barneveld onder lei ding van dirigent de heer J C Schotten Na het inspeelnummer werd het verplichte werk Western Picture van Cees Vlak gebracht en als keuzewerk speelde men Four Contrasts for Wind van Traver t Ford Beide werken leverden totaal 196'/2 punt op wat resulteerde in een tweede prijs Totaal kon men aan punten beha len 240-216 1ste prijs met lof. 216-198 1ste prijs; 198-168 2de prijs, 168-144 3de prijs. Over het geheel bekeken waren de verenigingen best tevreden Zo ook de voorzitter van het OUGV de heer v d Berkt. die stelde dat de laatste 5 jaar het muzikale peil goed aan het stijgen was Een stelling die door de juryleden, de heren Steyn en Fokkema. werd onderstreept De wisselbeker werd dit jaar uitgereikt aan Ons Genoe gen uit Ameronqen Een bloemetje was er voor ladys peaker mw. Marian Vaarkamp die het programma voorbeeldig aan elkaar wist te praten Hierna dankte de voorzitter een ieder voor zijn inzet en wenste alle leden en het redelijk goed opgekomen publiek wel thuis. De kledmgbeurs in 't Trefpunt LEUSDEN - Vorige week woensdag waren er in Leusden twee mogelijkheden om op een goedkope manier aan kleding te komen. Zowel in het Vooronder als in het Trefpunt in Leusden- zuid werd een kledingbeurs ge houden, waar gedragen kleding tegen kleine prijzen gehouden werd aangeboden. In het Voor onder ging het hierbij om kin derkleding. Alle stukken waren naar maat gerangschikt en voorzien van een kaartje waarop o.a. de maat en de naam van de eigenaar stond ver meld Bij betaling werd dit kaartje verwijderd zodat naderhand goed te controleren was aan wie de opbrengst uitbetaald moest wor den Niet verkochte kleding ging weer terug naar de eigenaar. Het aanbod van gedragen kleding was enorm en de belangstelling hier voor was eveneens groot gezien het aantal bezoekers van de beurs. Hetzelfde effekt skoorde de kle dingbeurs in Leusden-zuid In het Trefpunt werd op velerlei gebied aan tweedehands waar aangebo den. niet alleen kinderkleding maar daarnaast ook dames- en he- Kinderkleding in 't Vooronder renkleding. kleden, lakens en schoenen Het gebouw was zelfs te klein om alle waar te bergen dus werd het schoeisel buiten uitgestald De kle dingbeurs in het Trefpunt is een halfjaarlijks wederkerend gebeu ren, die wordt georganiseerd door het Gemeente Diakonaat Dorps kerk en de opbrengst is altijd voor een goed doel bestemd Deze keer kwam de opbrengst ten goede aan de Stichtingen mensen in nood. het Lotjeshuis in Suriname en de Kerk voogdij (advertentie) LEUSDEN - Vrijdag wordt in boerderij 't Claeverenblad de ex positie van kleine bronsplastie ken van Chawwa geopend. De opening wordt om 20.00 uur ver richt door Maaike Meyer. De ..Beelden van vrouwen die Chawwa exposeert geven een overzicht van haar produktie in de laatste tien jaar, niet los te denken van haar persoonlijke levensgang. t Claeverenblad is vrij toeganke lijk De openingstijden zijn van 1 tot en met 24 november zaterdags en zondags van 14.00 tot 17 00 uur Voor groepsbezoek kan buiten de ze tijden een afspraak worden ge maakt Telefoon 943472 TANOPflQTHETISCH Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparaties 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort LEUSDEN - De nationale collec te voor geestelijk gehandicapten 1985 heeft in Leusden centrum en zuid samen 9213.35 opgebracht In tegenstelling tot vorig |aar is dit bijna vijfhonderd gulden meer LEUSDEN - Zaterdag 2 no vember staat de Geut weer in het teken van de blues. Deze vol gens velen antieke popmuziek soort zal ook dit seizoen weer regelmatig opduiken in het jon gerencentrum aan de zwarte- weg. De eerste blueshappening van het kersverse geutseizoen op 12 oktober jongstleden deed z'n naam eer aan. De avond werd voor ruim 100 aanwezigen een ware happening die duidelijk smaakte naar meer. Zaterdag is het zover als True Blue het vernieuwde Geutpodium betreedt Deze formatie verdient zo langzamerhand het predikaat blueshanneningsband De trouwe bezoeker in het afgelopen seizoen heeft de band reeds enige malen zien optreden Het laatste optreden was op 5 mei en daarna is weer druk gerepeteerd Er mag dus ver wacht worden dat er weer een aantal nieuwe nummers 'op het repertoire zullen staan Daarnaast zullen drummer Hans. gitarist Hans. bassist Edgar en zanger gitarist Paul weer een aantal echte bluesclassics ten gehore brengen Enkele nummers van Ten Years After en JJ Cale behoren inmiddels tot de favorieten van het trouwe blueshappeningspubliek Ook het programma voor de overige blueshappenings in 1985 is inmiddels bekend. Op 30 novem ber kan men rekenen op een dege lijke zestiger jaren repertoire tij dens een optreden van A shot of rythm blues Op 28 december tenslotte is er een jamsession Alle avonden, dus ook aanstaande za terdag. gaan de Geutdeuren open om half negen De entree bedraagt 3,50 en houders van 'n geutpas 2.50 LEUSDEN - Met 'een greep uitje leven' heeft Gerard Groenendijk vorige week donderdag af. scheid genomen van Lisiduna- hof. Ruim zes jaar is hij daar werkzaam geweest als hoofd aktiviteitensektor. In de show die rondom hem is opgevoerd is zowel werk als privé aan bod gekomen. Tijdens de jaren op Lisidunahof heeft hij zich sterk ingezet voor het wel en wee van de bewoners. Dit deed hij met veel fantasie en wilskracht. Ook voor de familie van de bewo ners is hij geen onbekende; hij is mede-oprichter van de familie raad De laatste jaren heeft zijn werk zich voornamelijk toege spitst op het ontwikkelen van een goed vrijwilligersbeleid Met het onlangs gestarte 'Open Huis' is één van zijn vele ideeën verwe zenlijkt In het Open Huis werken vrijwilligers onder leiding van een aktiviteitenbegeleidster. De bewo ners worden er opgevangen met een kopje koffie, een praatje of een spelletje. Tevens worden van uit het Open Huis diverse aktivitei- ten ontwikkeld, zoals het werken met bepaalde technieken, bak ken, wandelen Juist omdat het Open Huis groeiende is, zijn vrij- willigers nog steeds van harte welkom Gerard Groenendijk gaat lesgeven aan een opleiding aktivi- teitenbegeleiding. Via stagiares van die opleiding zal Lisidunahof kontakt met hem blijven houden LEUSDEN - Zaterdag 2 no- vember speelt in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg de uit Leusden en omgeving afkomsti ge band Rare Design. Dit optre den begint om 21.00 uur; de deuren gaan om 20.00 uur open. Voordat vier maanden geleden de funk-rock formatie Rare Disign werd opgericht speelden de leden in andere bandjes. Dit wordt het eerste optreden met de nieuwe drummer Wil Boerboom De overi ge bandleden zijn Wilco van Andel op saxofoon, Rolf van Gent zang, Wilco Timmersma op gitaar en backing vocals. Philip Westra op basgitaar en Ara (Rosdom) speelt de percussie De bedoeling van de muziek is dat het publiek lekker kan swingen en een gezellige avond heeft Er wordt veel geïmprovi seerd op de zelf geschreven num mers De toegang voor dit optre den is 5.00 en voor pasbezitters 2.50 yso Be ge vers pt b E inni time ken urei ve pn r rder Vc kitst eer im E gen: ifja ten Dirigent H van t Veer van muziek vereniging Lisiduna. Alle niet verkochte kleding ging eveneens naar ..mensen in nood' Opbrengst ruim drieduizend gul den en dat was zelfs nog meer dan voorgaande kledingbeurzen op brachten ACHTERVELD - De plaatselijke EHBO-afdeling zal weer een re- animatiecursus organiseren. Niet alleen degenen die in het bezit zijn van een EHBO-di- ploma kunnen aan deze cursus deelnemen, maar ook degenen zonder diploma worden in de gelegenheid gesteld. De cursus zal bestaan uit drie les sen van elk twee uur en worden gegeven op de dinsdagavonden, 26 november, 10 en 17 december. De cursussen zullen worden ge geven in Ons Gebouw en begin nen om 20.00 uur Degenen die aan deze cursus willen deelne men of inlichtingen willen hebben hierover kunnen contact opne men met de secretaresse van de vereniging mevr. Chr Jansen-Kit- selaar, Schoonderbekerweg 3a, telefoon 03425-1589 Elk seizoen heeft zijn ei gen bekoorlijkheden. Zo kan in een winter met sneeuwval of rijp, het landschap In één nacht veranderen en betove rend mooi worden. Hoe wondermooi kan het bos zijn in het voorjaar wan neer de zon het tere groen belicht. De zomer biedt ons volop kleur van verschillende bloelende planten. Maar de herfst spant wel de kroon als het gaat om een ver scheidenheid van kleu ren in het bos. Nu moeten we ons niet verbeelden dat de natuur die prachtige kleuren schildert voor ons ple zier. Alles in de natuur heeft een bedoeling en zo is het verkleuren van de bladeren een voorbe reiding op het afvallen daarvan. En dat afvallen is voor de boom gewoon een kwestie van lijfsbe houd. De reden, dat de bomen hun bladeren of feren, is om uitdroging te voorkomen. In de steeds kouder wordende grond komen veel levenspro cessen tot stilstand waardoor het opnemen van water voor de wor tels steeds moeilijker wordt. De boom moet nu zorgen dat het verdam pend oppervlak dras tisch wordt verkleind en dan is er maar één ma nier; het blad moet er af. Zou het verdampingspro ces in de bladerkroon doorgaan dan zou de boom in korte tijd uitdro gen. Voordat de boom het blad afstoot worden eerst alle bruikbare stof fen uit de bladeren terug getrokken, waaronder het kostbare bladgroen. Wat overblijft zijn de an dere kleurstoffen, waar onder bij voorbeeld het oranje caroteen (de be kende kleurstof in wor teltjes) en het gele xan- thofyl. En deze stoffen zorgen nu voor de ver rukkelijke herfstkleuren. Alleen jammer dat dit al les zo kort duurt. Want zodra de boom de bruik bare stoffen heeft terug getrokken gaat op de plek, waar het blad zal af breken. een kurkachtig laagje groeien dat het blad afstoot en gelijk de wond afsluit. De bladeren kunnen nu naar beneden dwarrelen, maar daarmede is hun taak nog niet afgelopen. Door middel van insec ten, wormen en zwam men worden de bladeren afgebroken en geschikt gemaakt om weer tot voeding te dienen voor bomen en andere gewas sen. Een onderdeel van de kringloop in de na tuur, waar niets verloren gaat en waarin alles is gericht op de instand houding daarvan. G. van L. USD «t I alk' ééi teo -1 ser ade Ide H ie )by sp ling Rit roj het jetg "nen Cnijf, ■nan elk. uit 1 War ntre een kpele 3een Leus akei de beu opl zaar Jen, ti 'n zei Pete =an h e« vaari 9e twei 'an t- nog leve arde voet met var tere n chte loer van a neer hor

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4