oda (za.) buit overwicht niet uit oda (zo.) laat winst igen RUC liggen: 1-1 Dames Achterveld winnen van Laren Antilopen maakt achterstand goed maar gunt Stanfries ook een punt Schamele vertoning Leos-dames 3-1 winst op lemenkwartier hield stand: 1-1 KPJ-ABTB Valleiloterij MHC Leusden Uitslagen kaarten Trainer van Buren: slechte wedstrijd Uitslagen damesschieten DINSDAG 29 OKTOBER 1985 ISDEN - De Roda-zondag formatie van trainer Meindert gt heeft de kans om het de succes tegen koploper ialkwijk opnieuw een prima resultaat te boeken, slechts één hand aangegrepen. In Utrecht kregen de Leusdena- tegen RUC op grond van een uitstekende eerste helft •1 te weinig, maar door het niet benutten van een hand- serieuze doelrijpe mogelijkheden kon RUC voor rust de «de tot 0-1 beperkt houden om tenslotte in de tweede It de balans weer in evenwicht te brengen. Heymen had door zijn sterke optreden in het duel van week eerder, zijn plaats in de basis heroverd, waardoor )by Schoordijk op de reserve-bank begon. Voor het ove- speelde de zondag-elf in de inmiddels vertrouwde op- lling met Marcel Daatselaar in de goal. Jos Vrijhoef, Jo- Riethof en Dick van 't Klooster in de mandekking met iro Jan van Eijden in een vrije rol. het middenveld Jaap Zwei- oerg. Bas Peters en Hans men en in de voorhoede: Pe- taijf, John Jansen en Remco man. Aangezien beide ploe- elkaar nog niet zo kenden, de aanvangsfase, zoals va st geval is, in het teken van luit de boom kijken", met het &nt op het handhaven van de Want vroeg in het duel al een inlreffer om je oren krijgen, een verlammende werking op pelers hebben. Roda weet dat 9een ander! Achterin hadden leusdenaren, evenals RUC, laken redelijk voor elkaar, zo- eerste schermutselingen beide doelen geen enkel ge- opleverden. Halverwege de 'e helft, nam Roda-zondag zaam maar zeker het heft in fcn, omdat RUC weigerde bij fsk aan kwaliteit om uit haar L,P te kruipen. Een vrije trap zo'n twintig meter van de dit- H zeer aanvallend ingestelde Peters, bracht de RUC-defen- =an het wankelen De kruising d de openingstreffer van "46 in de weg. Dit schot voor «9, luidde voor de Leusde- 11 een bijzonder sterke fase 'aann bij tijd en wijle ook nog gevoetbald werd. Nauwe- twee minuten na het beroe- jan het houtwerk, kreeg Peter nogal plotseling de kans van 'even. Uit een carambolage, erde het leder panklaar voor voet en stond ineens oog in met de RUC-keeper, die de 'van de Leusdenaar echter "erend wist te verijdelen 5 minuten later, was de chtenaar toch een geslagen 'oen Jos Vrijhoef uit een cor- aanvoerder Bas Peters de jeens bij de eerste paal in de boek prikte. Tegen deze in- Hans HeymenGelegenheids-li bero zet van de mee naar voren geko men Roda-verdediger moesten de Utrechters het antwoord schuldig blijven. Roda stond na een klein half uur verdiend met 0-1 aan de leiding BLESSURE Kort na de openingstreffer moest de zondag-elf een tegenvaller in casseren, toen libero Jan van Eij den door een spierblessure het veld noodgedwongen moest rui men, hetgeen Meindert Vlugt noopte om verschuivingen binnen zijn team door te voeren Omzet tingen van doorslaggevende aard, zoals na de rust zou blijken. Hans Heymen, werd op de libero positie geposteerd terwijl invaller Bob Schoordijk zijn vertrouwde stek in de middenlinie kon inne men Even had Roda'46 tijd nodig om aan de nieuwe situatie te wen nen Daarna pakte het de aanval lende draad weer op, resulterend in een doelrijpe kopkans voor mid- voor John Jansen na een voorzet van Remco Bosman. De RUC- keeper stond (weer) op de juiste plaats om het gevaar in de kiem te smoren. Aan de 0-1 stand kwam voor de pauze dan ook geen ver andering meer. De tweede helft wa nog maar net begonnen of Roda was de ogen schijnlijk onaantastbare voor sprong alweer kwijt. Een misver stand tussen gelegenheidslibero Hans Heymen en 'nieuwkomer' Johan Riethof, stelde RUC in staat om de achterstand te niet te doen. Voor de foutloos keepende Marcel van Daatselaar was er geen houden aan: 1-1. ,,De heren waren blijkbaar nog met hun ge dachten in de kleedkamer, want we gaven onze terechte voor sprong veels te goedkoop weg," gaf elftalleider Gerard v.d. Belt te kennen Omdat het na het weg vallen van Jan van Eijden in de achterhoede niet meer zo lekker liep, als daarvoor zat er voor Roda'46 volgens trainer Meindert Vlugt niets anders op dan de druk op de ketel te houden. ,,We waren het schip in gegaan als we RUC hadden laten komen Door veel spelers voorin te houden, hielden we de Utrechters van ons doel af. De aanval is nog altijd de beste verdediging, is het niet?" Kansen ontstonden er zeker voor Roda. Jaap Zweinenberg en Bob Schoordijk hadden het geluk niet mee Aan de andere kant moest Marcel van Daatselaar al zijn ta lenten tonen bij enkele doortas tende tegenstoten. In de slotfase leek het fortuin Roda toch toe te lachen, toen Peter Knijf binnen de beruchte lijnen werd neerge haald. Op het moment dat de arbi ter zag dat het in de 16-meter ge beurde, bedacht hij zich nog net en liet doorspelen. Roda-zondag zag daarmee de laatste mogelijk heid om de winst alsnog te pak ken ontglippen, hoewel de zege al voor de thee een feit had moeten zijn. ACHTERVELD - Na een aantal weken van verlies werd de uit wedstrijd van de Achterveldse dames tegen Laren in winst om gezet. Direct na de aanvang van de wedstrijd ging Laren goed in de aanval. Daar de Achterveldse achterhoede niet goed sloot had dit reeds vlug succes. Een Larense tegenspeelster kreeg de bal toegespeeld, omspeelde de Achterveldse keepster en scoorde onhoudbaar. Dit maakte de Achterveldse dames onmiddellijk wakker en ging be ter spelen. Achterveld ging nu in de aanval en ook dat had suc ces. Rita Wouters kreeg over links de bal goed aangespeeld. Zij plaatste deze heel goed voor het doel van de tegenpartij waarna Linda van Hamersveld het werk afmaakte en scoorde. Hierna golfde het spel op en neer zonder doelpunten. Na de rust vertoonde het spel- beeld een sterker spelend Achter veld Christel van Dijk en Anja voorDurg waren gewisseld voor Carola Hoogland en Jacqueline Gerritsen. Na ongeveer 20 minuten spelen maakte Jacqueline Gerritsen hands in het strafschopgebied. Laren kreeg een strafschop toe gewezen die onhoudbaar werd in geschoten. Achterveld probeerde er alles aan te doen om de gelijk maker te scoren, maar Laren sloot de zaak goed af. Van beide zijden werden diverse aanvallen opge zet, maar het lukte niet om doel punten te maken. Met nog onge veer vijf minuten te spelen speelde Carola Hoogland de bal goed voor naar Linda van Ha mersveld. Deze ging alleen op het doel af en maakte er gelijkspel van: 2-2. Hierna ging Achterveld goed in de aanval in de hoop nog een doelpunt te maken. Juist voor het eind van de wedstrijd speelde Bertha van Bekkum de bal weer goed toe naar Linda van Hamers veld. Deze schoot de bal tussen de benen van de keepster in het doel zodat Achterveld ditmaal met 3-2 winst de twee punten binnen haalde. maal onwaardig. De punten kwamen dan ook terecht bij de formatie die over de ge hele linie het minst slecht was. En dat was Leos. In de eerste set ging Leos net zoals een week eerder tegen Shot in Culemborg het schip in De da mes waren nog niet bij de les en stapelden fout op fout, zodat Thornax tot eigen verbazing de setwinst naar zich toe wisten te trekken. Hoewel de tweede set niet veel beter ging konden de Leusdenaren vrij gemakkelijk naar een 14-3 voorsprong uitlo pen. Maar daarmee had Leos bljk- baar al haar kruit verschoten, want het duurde nog zeker een kwartier voordat het beslissende 15e punt werd gescoord. Thornax zag daardoor kans om dichterbij te kruipen Technische fouten, verkeerde set ups, foute services en een slecht blok, kortom bijna alles wat fout kon gaan ging fout bij Leos, stelde Thornax in staat tot 14-10 terug te krabbelen, waarna de Leudsenaren ein- deliike de set in hun voordeel be slisten In de 3e set kwam Leos aanvankeljk met 2-6 achter, maar twee goede servicebeurten van Lisette v.d. Ven en Rona de Ko ning bracht de balans in even wicht: 8-8 Thornax liet zich echter niet van de wijs brengen en profi teerde gretig van de nog steeds haperende Leudsdense aanval, en nam opnieuw de leiding. 8-13. Toen vond Leos het welletjes en maakte in no-time de achterstand ontbrak echter om de wedstrijd alsnog in ons voordeel te beslis sen". UITHAAL Door de blessure van Harry Kers- sies, was de Woudenbergse oe- fenmeester genoodzaakt om in zijn basis-elf enige omzettingen door te voeren. Ruud Huygens werd na een week voorstopper, weer spelbepaler op het midden veld, waardoor Bert Staubach naar de rechterflank verhuisde Wilfred v.d. Pas nam in de achter hoede de opengevallen plaats in. De wedstrijd was nauwelijks vijf minuten oud toen na een overtre ding van Henk van Pluuren zijn directe tegenstander uithaalde. De arbiter reageerde resoluut en stuurde de boosdoener van Bloe- menkwartier uit het veld. De wed strijd kreeg daardoor plots een an dere wending, want met een man minder waren de Hilversummers niet van plan om hun voorwaart- sen op scherp te houden. Mas saal trok Bloemenkwartier terug, waardoor Roda tot aan de middel lijn het leder vrij kon rondspelen, zonder het gevaar te lopen het speeltuig kwijt te raken. Zo doende waren de Leusdenaen wel veel in balbezit, maar echter nauwelijks gevaarlijk omdat het opbrengen van de bal en het com bineren in een te laag tempo ging en niemand de verantwoordelijk heid op zich nam. Ook aanvoer der Fokko van Leijenhorst niet. Toch kwam Roda halverwege de eerste helft aan een voorsprong, toen midvoor Coen van Dijk na een afgeslagen corner van Co de Smalen van dichtbij raak schoot: 1-0. Optisch hielden de rood zwarten natuurlijk het overwicht, maar qua kansen kwam dat niet tot uitdrukking. Als het even kon schakelde Bloemenkwartier bij balbezit in een hogere versnelling op de aanval over. Een ziedend ACHTERVELD - Uitslagen K.P.J. en de A.B.T.B. hielden een kaartwedstrijd. Aan deze wedstrijd werd door 20 perso nen deelgenomen waarvan 8 schutjassers en 12 klaverjas sers. Er werd soms wel fel maar ook sportlef gespeeld. De prijs winnaars waren: schutjassen 1. A. Berg 86; 2. P. Kok 76; 2. W. van Ruitenbeek 76; 4 mevr. Hil- horst61. De poedelprijs was voor de heer I en mevr. Van Burgsteden elk met 39 punten. Coen van Dijk schiet Roda zaterdag met 1-0 aan de leiding tegen Bloemenkwartier. schot voorlangs bij een snelle uit braak, deed de Roda-defensie schrikken. Kort voor rust hielp de arbiter Bloemenkwartier een handje door een overtreding van Wilfred v.d. Pas met een penalty te bestraffen. Gedecideerd wees hij naar de stip. Bloemenkwartier wist met dit buitenkansje wel raad 1-1. Afgezien van een schot van Ruud Stoelhorst, die de Hil- versumse goalie schitterend pa reerde, slaagde Roda er voor de veldenwissel niet in om orde op zaken te stellen. INITIATIEF In de tweede helft hield Roda het initiatief, maar de wedstrijd echt controleren was er niet bij. De ge blokte spelbepaler van Bloe menkwartier heerste als geen an der. Ruud Huygens werd volledig overspeeld, en verloor bijna alle persoonlijke duels. Echt grip op de tegenstander kreeg Roda dan ook niet. Van een paar momenten moest Roda het hebben, Na enige getrommel op de achterlijn, werd Co de Smalen in stelling ge bracht. Huizenhoog verdween zijn inzet over het vijandelijke doel. In valler Dick Goossen, in het veld gebracht voor Wilfred v.d. Pas, was nog het dichtst bij de alles beslissende treffer. Met een schit terende reflex behoedde de Hil- versumse doelman zijn ploeg voor de nederlaag, want wat de Leus denaren in de slotfase nog pro beerden. het mocht niet baten Bloemenkwartier hield tot het eindsignaal stand. LEUSDEN - Antilopen heeft in het Friese Roordahuizum opnieuw een punt aan het nog schamele totaal kunnen toevoegen in een wedstrijd die trainer Kees van Buren omschreef als de slechtste wedstrijd tot nu toe. ,,Voor de rust leek Stanfries op een gemakkelijke zege af te stevenen, omdat Antilopen meer met zichzelf en de in het hoge Noorden kille omstandigheden bezig was, dan met de opponent met het gevolg dat we wanhopig slecht speelden, terwijl de inzet ook nog te wensen overliet. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid en we hadden in de slotfase zelfs uitzicht op de felbegeerde en broodnodige overwinning, maar op het cru ciale moment liet Antilopen (weer) strafworpen liggen, zodat we op 5-5 bleven steken," aldus Kees van Buren, die in het heroptreden van Yolanda Verstaag een lichtpuntje zag. de Joyce Osnabrugge de achter stand tot drie doelpunten (5-2), toen ze een doorloopbal feilloos door de mand gooide OPLEVING ,,Een veel te gehaast en een weinig overtuigend spelend Antilo pen leed onnodig veel balverlies, zonder zelf aan doelpogiingen toe te komen Hoe anders ging het met Stanfries, dat veel minder in de aanval was, maar veel gevaarlijker opereerde met veel schoten Het verbaasde dan ook niemand dat na een half uur Stanfries door alleen maar afstandschoten een 4-0 voor sprong had genomen Jeanette Je- kel, ook van afstand, tekende daar na pas voor de eerste Leusdense treffer. Onnodig balverlies in het middenvak en een onoplettendheid in de verdediging betekende wel 5-1 Vijf minuten voor rust verklein- klaverjassen 1. Hans de Vette 5564; 2. Johan Verdam 5479; 3. mevr van Ros- sum 5081; 4 Annie Hak 4995; 5 Bart Hak 4972, 6 André Steen beek 4862; 7 Kees Voorburg 4803; 8. mevr Traa 4757; 9 Anita de Vette 4456; 10. Johan v.d. Hengel 4421; 11. J. Kok 4321. De poedelprijs was voor Alex Her der met 3754 punten. De A.B.T.B heeft de K.P.J. uitgenodigd voor de returnwedstrijd op 11 decem ber ACHTERVELD - Elf leden van de damesschietclub deden mee aan de onderlinge schietwed strijd. Het was Anneke Ouds hoorn die met 92 punten eerste werd. De overige uitslagen wa ren: aantal punten 2. An Voskuilen 87 3. Annelies Huurdeman 83 4. Liesbeth Suermondt 77 5. Iny Kok 74 5. Nel Tijmensen 74 5. Bep Smal 74 8. LindaSmink 73 9. Mien v.d Burgwal 70 10 Tiny Tolboom 66 11. Anja van Rossum 64 Na de thee kwam Antilopen ver der terug in de wedstrijd toen Frans ter Maten binnen 5 minuten reeds succes had Met de volgende Leus dense aanval wilde het vooralsnog niet lukken, maar defensief kreeg Antilopen er beter kijk op Daarbij kwam dat het schot van de Friezen steeds meer de juiste richting ging missen. Hoewel het duidelijk beter ging dan voor de rust, liet het middenvak door slordig spel nog te veel ballen verloren gaan. Voordat Eddie Hendriks een belangrijke rol zou opeisen. Eerst miste hij een strafworp, nadat de doorgebroken Margret Versteeg werd vastgehou den Vervolgens schoot nij van afstand Antilopen op 5-4 en tenslot te wist hij een stip weer niet in een doelpunt om te zetten, toen de inmiddels ingevallen Yolanda Ver steeg onjuist van scoren werd afge houden. Gert Graafland kwam hem vervangen om alsnog de gelijkma ker te forceren. Ruim 5 minuten voor tijd lukte dit uiteindelijk Yolan da Versteeg had met een doorloop- bal succes 5-5 Bij de warrig leiden de scheidsrechter wilde Antilopen in de laatste minuten niet te veel risico's meer nemen De Antilopen- korf kwam nog enige malen in gevaar, maar een behoudend spe lend Antilopen wist verder onheil te voorkomen. stand °P 2-1 te brengen. De 4e 1rn rn M1 set was daarna slechts een forma- IM 1IM| I liteit omdat de dames uit Woerden W V D er helemaal niet meer in geloof den. Zonder tot hoogstaand vol leybal te komen greep Leos met 15-6 de winst, waarmee de eerste seizoenszege een feit werd.Ner vositeit en faalangst speelde Leos parten, lieten enkele dames we ten, waardoor we ver beneden ons niveau speelden. Gelukkig dat Thornax niet bij machte was om hiervan te profiteren". LEUSDEN - De achtste maandtrekking in de Valleiloterij van Mixed Hockey Club Leusden is weer verricht door notaris P. F. M. Buters uit Leusden. De prijzen zijn op de volgende lotnummers gevallen: Kleurentelevisie 017; Disc-camera 122, Reisboek 306; Paraplu 278 Langspeelplaat 046; Langspeel plaat 305; Langspeelplaat 473. Langspeelplaat 514, Langspeel plaat 571Weller 236, Ongevallen set 257; Glazenset 456; Mini-spel 240; Mini-spel 325 Inlichtingen. 033-945052 Leos-dames verslaan Thornax in matig duel met 3-1 Trainer Eltjo Kapenga was met het resultaat uiteraard ontevre den, hoewel hij er onmiddellijk aan toevoegde dat een 11 tegen 10 situatie niet altijd in het voor deel werkt ,,Had Bloemenkwar tier het eigen aanvallende spelle tje kunnen spelen dan hadden we aanvallend meer ruimte gehad. Nu concentreerde alles zich in de 16-meter en omdat bijna alle voor zetten blindelings van de achter lijn in het centrum getrokken wer den, was het eigenlijk simpel ver dedigen. Dat neemt overigens niet weg dat Roda de man meer in het veld al direct na het incident had moeten benutten om afstand te nemen. Maar de gehele eerste helft acteerde de ploeg te mat. Pas na de pauze nadat ik de he ren gesommeerd had om wat fel ler en met wat meer tempo te spe len ging het iets beter. Het geluk [ISDEN - Een kopie van de veelbesproken ontmoeting tus- België en Nederland. Zo zou je het belangrijke hoofd- sse-treffen tussen Roda-zaterdag en Bloemenkwartier uit lersum op het Burg. Buiningsportpark kunnen typeren, pt beide duels vertonen opmerkelijk veel overeenkom- Echter op één na: de 1-1 eindstand. Vroeg in de met nning tegemoetgeziene wedstrijd kon een van de Hilver- pmers reeds het speelveld verlaten en de kleedkamer op- ken, na een handgemeen met Roda-verdediger Henk van uren. Bloemenkwartier moest dus onverhoopt met tien i verder, waardoor het ingebakken aanvallende spelpa- m noodgedwongen in een verdedigend concept moest iden omgezet. En daar had Roda '46 in het verdere ver- pvan het duel, ondanks de numerieke meerderheid, de otste moeite mee. De Leusdenaren namen halverwege eerste bedrijf de leiding, maar kort voor het rustsignaal im Bloemenkwartier uit een penalty langszij, en hield ver lens in de tweede helft de deur achterin hermetisch ge len. Het veldoverwicht kon Roda '46 niet uitbuiten omdat Ie gehaast en te onnauwkeurig op de winnende treffer if jagen. En dat speelde Bloemenkwartier in de kaart. De itendeling was voor de gasten een morele overwinning. van Leijenhorst en Co de Smalen verbeten naar een doelpunt. LEUSDEN - „De slechtste wedstrijd sinds jaren, en de ploeg faalde op alle fron ten". Uitspraken die na af loop van het volleybaltreffen tussen de dames van Leos en Thornax uit Woerden niets aan duidelijkheid te wensen over liet. Ondanks het uiterst povere spel wat de dames van Leos-trainer Ad van Woensel in sporthal De Korf bij de eerste presen tatie voor eigen publiek eta leerden, was er een licht puntje in de vorm van de 3-1 winst. Want wat Thornax aan kwaliteiten liet zien, was de landelijke 3e divisie heie tot 14-14 goed om vervolgens met 17-15 de set uit te maken, en de

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5