Achterveld verrast Aurora: 0-3 Lift Sterk optreden Haaien bij speedo wedstrijdef Leusden ontneemt Baarn na pauze alle illussies: 4-1 Leusden staat tegen En Passant op winst Wedstrijdbal voor voetbalmeisjes SVL houdt open huis Ondanks gemiste strafschop VOETBAL KALANS Yolanda van Doornik en Jan Willem van Dijk smaakmakers Dames verrassen koploper USHC: 2-0 am Carolien Memen haalt flitsend uit Leusden ongrijpbaar voor koploper USHC: 2-0. ACHTERVELD - Achterveld speelde zondagmiddag de uitwedstrijd tegen Aurora uit Werkhoven. Volgens trainer Jan Drost zou dit een moei lijke wedstrijd worden daar Aurora veel lange spelers heeft die sterk in de lucht zijn. Dit bleek reeds in de 10e minuut na de aanvang. Aurora kreeg op links een vrije trap toegewezen. De bal werd hoog voor het doel gebracht waar een van die lange spitsen de bal in de richting van het doel kopte. Gelukkig voor Achterveld kopte hij de bal net over. Aurora bleef aanvallen maar kee per Gerard van de Bedum hield zijn doel door goed uit te lopen, schoon. Uiteindelijk kwam Achter veld toch onder die druk vandaan en kon iets terug gaan doen, maar door het matige spelverloop, lie pen de kansen op niets uit. Met hoge ballen probeerde men el kaar te vinden, maar van echt sa menspel was geen sprake. In de 17e minuut was het wel raak Ge rard van de Breemer schoof de bal goed door naar de snelle Cor Horst die de bal beheerst in schoot: 0-1 Even te voren had Ruud Tolboom een unieke kans gemist Achterveld bleef nu aan vallen maar schoten van Leo van Ruitenbeek, Hans v.d. Kooij en ACHTERVELD - Het meisjes voetbal werd zaterdag flink on der de aandacht gebracht. Trai ner B. v.d. Velde wist een spon sor te vinden die de meisjespu pillen twee nieuwe wedstrijd ballen aanbood. Sponsor is de eigenaar van het eethuis China Town uit Leusden. De sponsor kon zelf niet aanwezig zijn bij het aanbieden van de ballen. daarom werd door de trainer een nieuwe bal aan de aanvoer ster Sandra van Dijk van het team meisjes één overhandigd. Deze morgen waren ook de ou ders van de meisjes aanwezig. Vervolgens werd de wedstrijd meisjes Achterveld 1 tegen de meisjes uit Zeewolde gespeeld De Achterveldse meisjes wonnen deze wedstrijd met maar liefst 9-0 Na de wedstrijd was er nog een gezellig samenzijn met de meis jes en de ouders waarbij nog even gezellig kon worden nagepraat. Tijdens dit samenzijn werden on der de meisjes nog enkele leuke prijzen verloot die door een verze keringskantoor als sponsor waren geschonken. Onder de ouders werd een taart verloot Gijs Hak gingen over of naast Na de rust wilde Aurora wel wat te rugdoen, en dreef Achterveld te rug op eigen helft Dank zij goed spel van Hans van Rossum en medeverdedigers wist men het doel schoon te houden Met uit zondering van de aanvallers Cor Horst en Gerard van de Breemer was Achterveld geheel op eigen helft teruggedrongen. Na acht minuten spelen moest Gijs Hak zich laten vervangen door Marius Boersen. In de 24e minuut was het Henk Voorburg die Gerard van de Breemer pro beerde te bereiken Deze kon net niet bij de bal komen, de Aurora- verdediger speelde de bal op de keeper terug en Gerard wist zijn storen in een doelpunt om te zet ten door de bal de touwen in te jagen 0-2. Achterveld bleef door gaan. Cor Horst kreeg een straf schop toegewezen nadat hij door de Aurora-keeper ten val gebracht was Deze werd door Gerard van de Breemer feilloos ingeschoten: 0-3. Enkel ogenblikken later kreeg Hans v d. Kooij nog een kans Hij werd echter ten val gebracht, maar de scheidsrechter liet door spelen. Aurora deed er alles aan om de eer te redden, maar hun schoten gingen over of naast en ook de Achterveldse keeper Ge rard v d. Bedum stond steeds op zijn plaats. Ongeveer drie minu ten voor het einde van de wed strijd werd Ruud Tolboom ten val gebracht. Dit leverde weer een strafschop op Deze werd ook nu weer genomen door Gerard van de Breemer. Deze schoot weer in dezelfde hoek als de vorige De Aurora-keeper had hier blijkbaar op gerekend en wist de bal te stoppen, maar kreeg geen con trole over de bal. Jammer genoeg kon de terugspringende bal door Henk Voorburg niet in een doel punt worden omgezet en bleef het 0-3 voor Achterveld. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ook dit weekend kon weer volop gevoetbald worden, zodat je na negen speelda gen kan stellen dat de com petitie in de afdeling tot nog toe op rolletjes verloopt. En dat is in het verleden wel eens anders geweest, als de r in de maand is. Wat de prestaties van de Leusdena- ren betreft, viel voor de tweede week in successie de ruime 0-3 zege van Achter veld op bij Aurora. De stan daardteams van Roda'46 kwamen ditmaal niet verder dan een 1-1 gelijkspel, hoe wel de kansen op de volle buit voor beide elftallen ter dege aanwezig waren. De stijgende lijn hebben de ploegen nog te pakken, SVA zit zeker in de lift. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal lieten alle favorieten een punt liggen, waardoor aan de kop van de ranglijst geen enkele verandering kwam Hoevelaken speelde in Benschop met 0-0 ge lijk terwijl koploper Hercules, nota bene bij hekkesluiter Veensche Boys op 1-1 bleef steken. De kans om hiervan dubbel te profiteren liet Roda'46 in de thuiswedstrijd tegen Bloemenkwartier aan haar neus voorbij gaan. Tegen tien man finishten de Leusdenaren op 1-1. Onderaan de ranglijst ver anderde ook weinig. Het duel tus sen SVL en Montfoort eindigde onbeslist (1-1), terwijl de ontmoe ting tussen de ex-KNVB'ers Ve- luwse Boys en FC Majella afliep zoals het begonnen was De enig ste zege in deze klasse kwam op naam van het onberekenbare VVJ dat bij de Musketiers een nipte 0-1 overwinning behaalde. De zater dag hoofdklasse blijft hierdoor vooralsnog een gesloten 'pelo ton'. 0-0 0-1 0-0 1-1 1-1 14 (20- 9) 13 (22- 9) 12 (23-17) 11 (16-11) 10 (13-13) 9 (12-11) 9 (16-17) 7 (10-13) 7 (19-21) 7 (11-15) 5 (12-17) 4 (12-18) Uitslagen hoofdklasse Benschop - Hoevelaken Musketiers - VVJ Roda'46 - Bloemenkwartiei Veluwse Boys - FC Majella SVL - Montfoort Veensche Boys - Hercules De stand in de hoofklasse Hercules 8 Hoevelaken 8 Bloemenkwartier 8 Roda'46 8 Musketiers 8 Benschop 8 VVJ 8 Veluwse Boys 8 FC Majella 8 SVL 8 Montfoort 8 Veensche Boys 8 OPMARS Achterveld is in de 1e klasse A aan een indrukwekkende opmars bezig. Aan de 5-0 winst op Auster- litz, werd een 0-3 zege bij Aurora toegevoegd. En dat leverde voor de volgelingen van trainer Drost een voorlopige 5e plaats op de ranglijst op met uitzicht op een 3e plek De kop blijft in deze klasse stevig in handen van Naarden dat Amersfoortse Boys in de Keistad met toch wel verrassend 0-1 op een zijspoor zette. Zuiderzeevo gels blijft echter goed volgen, al was de 1-0 thuiszege op rode-lan taarndrager ASV'65 mager te noemen. Barneveld boekte een nuttige 2-1 overwinning op Olym- pia en kan even rustig op adem komen, omdat de posities in de degradatiezone nu door Sporting, dat bij Austerlitz met 1-1 de pun ten deelde, Aurora en ASV bezet worden. In de middenmoot maakte Laren duidelijk een min dere periode door. BFC maakte daar gretig gebruik van: 1-2. Uitslagen in de 1e klasse A Amersfoortse Boys - Naarden 0-1 Aurora - Achterveld 0-3 Austerlitz - Sporting'70 Barneveld - Olympia'25 Laren - BFC Zuiderzeevogels - ASV'65 Stand inde 1e klasse A Naarden'79 9 16 Zuiderzeevogels 9 14 Amersfoortse Boys 9 11 BFC 9 10 Achterveld 8 9 Laren 9 9 Olympia'25 8 8 Austerlitz 9 8 Barneveld 8 6 Sporting 7 5 Aurora 9 5 ASV'65 8 1 (u de (16 (1S (14 (15 |j| mi (10 (1 (H SDE star iger: In de 1e klasse B is het ledlwen week bijna raak met opvaller resultaten die de ranglijst volle op z'n kop zetten. Lijstaanvoei Domstad zag ditmaal Hoogl derveen en Schalkwijk lang komen. Het duel tussen kopk en stadgenoot Rivierwijkers w bij de stand 1-1 gestaakt. Dl" kwam tegen Hooglanderveen 2-3 tekort, terwijl Schalkwijk met niet minder dan 4-0 neerde. Utrechtse Boys hei de aansluiting door een krap[ 2 zege bij VSK Roda'46 had| RUC ook uitzicht op twee pui maar de Domstedelingen hii met hangen en wurgen de tendeling (1-1) intact. Het duel de rode lantaarn werd in hetw deel van Voorwaarts bes Soesterberg werd op eigen ba met 1-0 verslagen. Uitslagen 1e klasse B DWSM - Hooglanderveen Rivierwijkers - SC Domstad (gest) RUC-Roda'46 Schalkwijk - WZA Soesterberg - Voorwaarts VSK - Voorwaarts Stand 1e klasse B Hooglanderveen 8 SC Domstad 8 Schalkwijk 9 Utrechtse Boys 9 RUC 9 VSK 8 Rivierwijkers 7 Roda'46 8 DWSM 8 WZA 6 Voorwaarts 9 Soesterberg 9 Trainer Wan Ho WolHo nuorhanHint Ho woHctriiHhal LEUSDEN - De Speedojaar- gangwedstrijden in zwem bad 'De Zwoer' te Drieber gen hebben de jongste tel gen uit de selectie van Haaien-trainer Jules Baars een prima oogst opgeleverd. De zeven man/vrouw sterke Haaien-delegatie pikte te midden van dertien andere zwemclubs uit de Kring Utrecht vijf prijzen uit het water, met als klap op de vuurpijl twee formidabele clubrecords van Yolanda van Doornik en Jan Willem van Dijk. Laatstgenoemde beet de spits af op de 200 m wisselslag (J'75). In een spannende nek-aan-nek- race met zijn rivaal Jos Middel- berg van de zwemvereniging De Fuut, kwam Jan Willem van Dijk slechts een meter te kort om ook als eerste te eindigen Toen de tijd op de klokken bekeken werd bleek het oude clubrecord met maar liefst 15,5 sec te zijn verbe terd in een nieuwe clubrecordtijd van 3 06.1 Het tweede clubre cord kwam op naam van Yolanda van Doornik Op de 800 m vrije slag meisjes, geb in '74, verbe terde Yolanda het clubrecord (m.o 14 jaar) met precies 11 se conden. Maar de tijd van 11.23.3 was bovendien goed voor een derde plaats. Ruben Tolleboom die uitkwam op twee zwemnum- mers veroverde op beide een ere plaats Op de 100 m schoolslag (J.'74) werd Ruben tweede in 1.32.6 en op de 400 m vrije slag werd hij derde in een tijd van 5 33 2 waarmee hij zijn oude tijd met maar liefst 21 sec verbe terde. De laatste ereplaats werd behaald door Saskia Helsdingen op de 100 m vrije slag (M'75 1 18.4. Bijna had Saskia op 100 m vlinderslag voor nog derde plaats gezorgd. Door keerd aan te tikken werd ze laas gediskwalificeerd in een van 1.38 5 Bij de Haaien die niet in de p vielen waren de prestaties goed doordat ze allen hun soonlijke tijd scherper st# Erno Pickee op de 100 m slag (J '76) in 1 37.7. Tamara Gerkom op de 100 m vrije: (M.*75) in 1.25.6 en tot slot' par Renkers op de 100 m scft slag (J '74) in 1.37.5. ZA '46- '2 - S| >5-F 4-Rc m»5- '6-B. 7 U DINSDAG 29 OKTOBER 1985 LEUSDEN - Morgenavond staat de wekelijkse schaak avond bij SV Leusden voor iedereen open. Om de huis competitie niet al te vlot af te werken, heeft de compe titieleider een soort 'OPEN SCHAAKHUIS' ingelast waar alle Leusdenaren vrij blijvend kunnen binnenlo pen. Er kan zowel snel- als rapid (langzaam/snel) ge speeld worden. Om 19.45 uur zal in 'De Kom' aan de Hamersveldseweg deze speciale schaakavond van start gaan. LEUSDEN - Het einde van de „succes-story" komt voor de heren van Hockeyclub Leusden nog steeds niet in zicht. Na Maarn werd Baarn op het Valleipark met 4-1 aan de zegekar gebonden. De da mes lijken weer op de weg terug. Koploper USHC uit Utrecht werd door een agres sief Leusden met 2-0 aan de kant gezet. Voor Leusden kon dit succesvolle weekend dan ook niet meer stuk. Toch zag het er in de eerste helft niet naar uit dat Leusden te gen het onberekenbare Baarn een ruime zege zou behalen. Tegenover vier strafcorners van Baarn kon Leusden slechts twee doelrij- pe kansen zetten. Dat waren mogelijkheden die onder het kopje „niet te missen'' kon den worden gerangschikt. De anders zo trefzekere Maarten Jonges presteerde het om na een afqeslagen Baarn-strafcorner de voorset van Ralf Quick in vrije schietpositie in het Valleikanaal te deponeren Hoog en hard kanjerde de MHC-spelverdler het kleinood over het Baarn-doel Ook Frank de Ruiter zag geen kans om het kar wei te klaren, na individuele acties van zijn teamgenoten Voor de rest maakte Baarn min of meer het spel Goed uitlopen van de Leusdenaren bij strafcorners voorkwam erger De rust brak aan met de begin- stand 0-0 Na de hervatting ging het ineens stukken beter, mede het gevolg van de wissel Michel van Vuuren ten faveure van Rolf Bolk. Frank Roggenkamp kwam weer in de achterhoede terecht, terwijl Maar ten Jonges veel directer in de punt van de aanval te vinden was Het effect bleef niet lang uit. Na drie minuten sloeg Hans Robert van de Doe een voorzet van Tom van Eek binnen (1-0) en dat liet hij aan de arbiter merken ook, die hem ter stond een stief kwartier buiten het veld zette Uitgerekend uit deze periode slaat Baarn munt door ein delijk een stratcorner achter Frede- nk van de Lee te deponeren 1-1 Toen V.d Doe zijn straf uitgezeten had, werd hij gewisseld voor Bart van Dalen Zoiets kan je als speler natuurlijk niet maken, liet Rob Weers weten Nadat Flip van Dalen een inzet door de Baarn-keeper ternauwer nood gestopt zag worden sloeg Leusden definitief toe De verwar ring in de Baarn-defensie was na de snel genomen vrije slag zo. dat Michel van Vuuren de bal voor het inkogelen had (2-1) Even later ging Baarn op kinderlijke wijze in de fout en had Frank de Ruiter alle vrijheid om de stand naar 3-1 te tillen, hoewel de meegesnelde Maarten Jonges er beter voor stond De tweede helft eindigde zoals die begon met het verwijde ren van een Leusdenaar in de persoon van Maarten Jonges, die geel kreeg na een robbertje duwen en trekken Ondanks het numme- rieke overwicht kon Baarn niet voorkomen dat Ralf Quick - wie anders? - uit een strafcorner de eindstand op 4-1 bepaalde kopgroep niet echt veel te ven. Alleen Peter Sonder, nuf mer twee op de ranglijst, liet zj aanwezigheid gelden door Cej Kerkhof mat te zetten. De over» partijen waren van gelang voor) lagere categoriën. In groep 2 hj Jos Agterberg de touwtjes strj door P. v d. Harst te verslaan, j Boemaars deed zijn plicht te< E. Moed. H. Voskamp en nieuj komer R. Flohr moesten wegel tijdgebrek afbreken. W. v d Wetering en junior Mich van Bruynsvoort blijven in ded tegorie 3 vooralsnog de dienst 3 maken, hoewel van laatst] noemde de partij tegen A. Valk# burg nog een staartje krijgt. lnc| tegorie 4 zitten de SVL-ers elta dicht op de hielen. De meesld merkelijke prestatie wordt hier) leverd door 'good-old' Cees Vel nendaal, al 15 jaar bestuur? van SVL, die in de voorbije v in de top heeft genesteld Een) delijke opleving of bezig aanjj tweede jeugd, vraagt een ieder) SVL zich af? Groep 5 wordt rr menteel aangevoerd door Linse, maar door de komst een groot aantal nieuwelingen,! zijn positie allesbehalve onaj tastbaar. Resultaten 6e ronde SVL-huis petitie: C Kerkhof-P Sonder M.v Bruynsvoort - A Valkenburg H Voskamp - R Flohr E Moed-J Boemaars H Beverwijk-J Boot H. Oosting-W v.d Pol R Visser - L. Buurlage C. Veenendaal - J. Gerrits K Linse - H v. Egdom H. v Dalen - J. v d Tang P d Jager-A Rietveld P vd Harst-J Agterberg D v Ooik-Ch Flohr J d. Jager-Th. Elschot J. Nijhof- D. Lagas W v.d. Wetering - R. Staal R v 't Klooster - J. Wuts H Voskamp-J. Boemaars 1 J Zaal - W. Schouten SDE id v |(Ce igw de: ub den De stand aan kop: 1 H. Vossebeld 1841, 2. P Soifste 1790. 3 B Uneken 1782, 4 C 1756, 5. T Zijlstra 1751; 6 J v SlT ten 1750, 7. E Eveleens 1744,8 "j, Velker 1744, 9 E. Zijlstra 1730,10 Reitsma 1723 wel ub, red Bob Ebbink praat de dames MHC Leusden in de rust moed in. DAMES Na de slechte resultaten van de laatste weken, wilden de vol gelingen van trainer Bob Ebbink het thuispubliek weer eens wat laten zien. De ongeslagen koplo per USHC moest het slachtoffer worden. Direct na het beginsignaal werd duidelijk dat Leusden voor de Utrechtse studentes niet hoefde onder te doen Integendeel Leus den was constant op de helft van USHC te vinden en sleepte zo doende de een na de andere straf corner in de wacht Het openings doelpunt was slecht een kwestie van tijd Els Spijkman nam deze taak op zich 1-0 De tweede helft gaf opnieuw een agressief en op dringend Leusden te zien dat zich van het gevreesde USHC niets aantrok De Utrechters hadden alle geluk van de wereld toen een verre klap van buiten de cirkel op de paal belandde en door de haastig toege snelde Carolien Meinen net niet in een doelpunt kon worden omgezet. USHC bleef nog even in de race, ook nadat dezelfde speelster een scrimmage voor hij vijandelijke doel. resulterend in een vrije schiet kans. niet wist te verzilveren De leeggespeelde Els Spijkman werd gewisseld voor Karin Dormolen (7). Nauwelijks in het veld bediende de jeugdige invalster Gerke van Dam op maat. die zich geen moment bedacht en flitsend 2-0 aanteken de De buit was binnen. USHC hd zijn eerste verlies te pakken en Leusden is hopelijk weer terug van weggeweest. Voor trainer Bob Ebbink uit Dron- ten was dit succes op de onbetwis te lijstaanvoerder geen al te grote verrassing. ,,De oefenduels tegen hoger spelende clubs heeft Leus den het zelfvertrouwen gegeven dat nodig was om tegen USHC een goede prestatie neer te zetten USHC kwam er niet aan te pas en verloor terecht." LEUSDEN - De bondscompe- titie zal voor het eerste team van de Schaak Vereniging Leusden met een kleine overwinning van start gaan. Zo analyseren de insiders binnen Leusdense schaak kringen de huidige stand van zaken bij het treffen tussen Leusden en En Passant uit Spakenburg. Als alles loopt zoals normaal gesproken de verwachting is, zal het eer ste tiental van SVL aan de drie nog openstaande par tijen twee punten overhou den, zodat de huidige gelijke stand (3,5-3,5) in een 5,5-4,5 overwinning wordt omgezet. En dat zal voor de Leusdena ren, die dit seizoen op een promotieplaats mikken, een leuke opsteker zijn, die ver trouwen geeft voor de toe komst. Toch verliep het streekduel an ders dan verwacht, want van de persoonlijke resultaten die reeds bekend zijn, is het opvallend (lees teleurstellend) dat de drie heren aan de top-borden (1 t/m 3) met lege handen bleven. Clubkam pioen Harry Vossebeld en Bert Uneken (tegen Pruys) scoorden reeds een nul, terwijl Wim Velker aan bord één dit voorbeeld deze week zal volgen Zijn stelling leidt onherroepelijk tot verlies. Tjerk Zijlstra en Gert Jan Fróberg zulen daarentegen hun afgebroken par tij winnend voltooien, als de voor tekenen niet bedriegen niet be driegen. Zijlstra (sr.) staat zeker gewonnen, waardoor het beslis sende lot in handen komt te lig gen van de talentvolle Gert Jan Fröberg, die dit jaar voor eerst in de schaakhoofdmacht acteert. Op grond van het feit dat de jeugdige debutant in het eindspel met een toren en drie pionnen kwalitatief meer in huis heeft dan zijn oppo nent met een loper en vier pion nen, lijkt de zege hem en Leusden niet meer te kunnen ontgaan De overwinningen van de routiniers Carel Vos en Joop van Santen en de remises van Erwin Zijlstra, Ed Eveleens en Jan Snijders waren dan ten volle de moeite waard HUISCOMPETITIE Ondanks het eerste bondstreffen van dit seizoen, was de opkomst voor de winterhuiscompetitie vo rige week woensdag weer groot te noemen. Veertig SVL-ers stortten zich in het wekelijkse schaakge- beuren Door de verplichtingen van de 'toppers' viel er voor de verdeling van de posities in de

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6