Nieuw Rallygeweld m Suzuki introduceert nieuwe Carry KPO hield boeiende avond over sekten Fiat Croma vervangt Argenta Hyundai lanceert Pony XD Hakhorst vol jazzliefhebbers Tryfosa bazar groot succes k rant Oud papier aktie DWS Frühschoppen Vergadering commissie Welzijn en Onderwijs Ingezonden Lancia Delta S4: Sinterklaasaktie De Zonnebloem :di Scholieren staken tegen kruisraketten DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 10 Lancia Delta S4, agressiviteit ten top leder zichzelf respecterend automerk beweegt zich regelmatig in het rally- c.q. racegebeuren De laatste jaren behaalden alleen permanent vierwiel- aangedreven bolides de eretitels in het rallywereldje. In eerste instantie was dat trendsetter Audi met zijn Quattro's en nu is het Peugeot met de 205 4 \4. Om niet te ver achter te komen, beginnen ook anderen aan dit 4 WD-geweld. Ze moeten wel willen ze ook nog enkele lauweren oogsten in het peperdure rallygebeuren. Lancia, vroeger altijd goed voor een ereplaats, maar de laatste jaren vaak net iets te kort komend, lan ceert de Delta S4. Met dit door specialist Abarth ontwikkelde vier- wielaangedreven scheurijzer gaat men volgend jaar weer meestrijden om de wereldtitel rallyrijden Sinds begin deze maand is de S4 op de markt, teneinde de voor homologa tie vereiste 200 stuks te verkopen. Als stratenversie is de S4 een lux ueus uitgevoerde vier meter lange tweezits sportwagen met een breedte van maar lietst 180 cm en een hoogte van 150 cm. Laatstge noemde maat valt zo hoog uit vanwege de op het dak gemonteer de zogenaamde kevlar-spoiler. Die vreemd gevormde spoiler buigt de luchtstroom direct boven het dak negentig graden omhoog om bij hoge snelheid een zo groot mogelij ke druk op de achterwielen te creëren. Voor de achteras van de Delta S4 staat een viercilinder zestienklep- pen in lijn motor met twee boven liggende nokkenassen, brandstof inspuiting, computergestuurde ontsteking en twee verschillende compressoren. Een volume me chanisch aangedreven en een tur bocompressor zij senegeschakeld, wat uniek is in de autowereld. Een intercooler koelt de samengeperste lucht. Voordeel van dit systeem is, dat de volumex zijn vermogenwin- nende arbeid verricht bij een laag toerental, terwijl de „turbo" juist vanaf hogere toeren zeer effectief werkt. Op het moment dat de „tur bo" in werking treedt, wordt de volumex kortgesloten Hierdoor bereik; Lancia een zeer hoog kop pel en vermogen, maar het hoge koppel staat bovendien beschik baar over het hele toerengebied vanaf pakweg 1500 toeren. De potente 1.8 liter krachtbron levert een maximum koppel van 291 Nm bij 4500 tpm, maar bij 2000 tpm staat al 240 Nm ter beschikking en bij 7000 tpm is het koppel nog steeds 240 Nm Het grootste vermogen bedraagt 184 kW (240 pk) bij 6750 tpm. In de wedstrijdwagen kan de coureur dit vermogen via het opvoeren van de turbodruk nog opschroeven naar 400 pk De S4 heeft onafhankelijke wiel ophanging rondom, een handge- schakelde vijfversnellingsbak stuurbekrachtiging en zoals gezegü vierwielaandrijving met een kop pelverdeling van .30% over de voorwielen en 70% over de achter wielen. De driftkikker jakkert van 0-100 km/u in 6 seconden en noteert een topsnelheid van 225 km/u. Lancia verkocht het grootste deel van de 200 Delta's S4 al bij voorin schrijving. Importeur Lanim haalt de S4 niet officieel naar Nederland, maar de liefhebber kan 'm wel bij Lanim bestellen. Voor 250.000,- kan men zich eigenaar van een S4 noemen. Over enkele weken start Gree- nibcar b.v., importeur van het Ko reaanse merk Hyundai met de ver koop van de Pony XP Een gloed nieuw model, opvolger van de hui dige Pony, die overigens nog een dik half jaar in de verkoop blijft. De nu voorwielaangedreven wagens bezitten een 1.3L of 1.5L kracht bron. De prijzen lopen van 18 tot 25 mille. Binnenkort gaan we uitge breid op deze nieuweling in. - Nieuwe Hyundai Pony XP. een jantje van alles LEUSDEN - De KPO afdeling Leusden organiseerde dinsdag een bijeenkomst over sekten. Er was een boeiende lezing over verschillende sekten waarin naar voren kwam dat er onge veer tweehonderd verschillende sekten in de wereld zijn die ieder hun eigen manier hebben om mensen in hun greep te krijgen. Met misleidende advertenties worden mensen aangetrokken Ze staan bij scholen en stations, spre ken daar mensen aan. bijvoorbeeld voor een pêtsóofilijke test en daar bij een cursus voor maar 50.-. Doet men dat dan heeft de sekte al een beetje greep op de mens Uitgelegd werd dat de sekte op zich niet slecht is omdat ze liefde en warmte voor ogen houden maar de praktijk wijst vaak anders uit. Tij dens deze avond werd aangeraden om altijd open te staan voor het kind of familielid dat bij de sekte is aangesloten Speciaal voor ouders wiens kind bij de sekte zit is er een speciale organisatie de Samen werkende Ouders Sekteleden. SOS. Ook het RIAGG staat open voor hulp De overheid doet mo menteel weinig om mensen uit een sekte te halen. De zusterorganisa tie van SOS in Amerika krijgt nu wel steun van de regering. In de biblio theek is lectuur waaronder „De Hersenspoelers" van Sipke van der Land te vinden dat het onder werp sekten behandeld ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van mu ziekvereniging DWS zal zaterdag weer een container worden ge plaatst op het Groot Achterveld plein. Degenen die hun oud pa pier op willen ruimen kunnen dit in bedoelde container depone ren. Is men in verband met bijzondere omstandigheden niet in staat het oud papier zelf te komen brengen dan kan dit voor vrijdagavond 19 00 uur telefonisch worden gemeld bij W van Hamersveld. tel 03425-1688 en W. Wouters, tel 033-941197 Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel ook deponeren bij W. Wouters. Hessenweg 95 te Stou tenburg. ACHTERVELD - Zondag zal voor de eerste maal in het nieuwe seizoen weer Früh schoppen worden gehou den. Dit begint om 11.30 uur en wordt gehouden in D'Ou- we Peerdestal. Bij dit overbekende Früh schoppen zal de muziek weer worden verzorgd door de Hin- terfelder Musikanten. Men zal die morgen weer volop kunnen genieten van de gezellige Oos tenrijkse muziek LEUSDEN - Leusden staal in het teken van de jazzoptredens. Afgelopen zondag was de de Middleton Jazz Set. een Amersfoortse groep, in de Hakhorst. Voor een uitverkochte ze enkele swingende nummers ten gehore De stichting Middleton Jazz heeft met dit voortgebouwd op een initiatief wat vorig jaar onder de naam Oktojazz ten gehore gebracht Toen een groot succes en afgelopen zondag niet minder, gezien het aantal bezoekers. LEUSDEN - Zoals ieder jaar wordt er weer een landelijke St. Nicolaasaktie gehouden om voor de zieken, gehandicapten of eenzame mensen een pakje te maken. Al heel wat mensen hebben zich opgegeven om aan deze aktie mee te doen. Maar er kunnen nog meer mensen meedoen, degenen die ook eens een pakje willen verzor gen kunnen zich opgeven voor 15 november bij. mevrouw Blom, tele foon 944926 of mevrouw v d Berg, telefoon 943217. Mensen die door omstandigheden geen pakje meer kunnen verzorgen dienen dit door te geven aan bovengenoemde kontaktpersonen. LEUSDEN - De commissie Welzijn en Onderwijs houdt maandag 4 november een open bare vergadering om 20.00 uur in het gemeentehuis, 't Erf I. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2 Notulen; Vaststelling van het i invull n-Zui verslag van de vergadering get den op 18 oktober 1985 3. Mededelingen 4. Extra krediet ten behoeve Openbare basisschool „Het blok" (2 TL-balken) 5 Extra krediet ten behoeve ^9 Openbare basisschool „De wijzer" (aanpassing invalidentoj^ve, 6 Diverse onderwijskredieten 7 Voorlopige vaststelling ka Hai openbaar lager onderwijs 1984 outer ld ten oom weid Prince 8 Wijziging Subsidieverord? sociaal-culturele activiteiten 9 Notitie manegebeleid Bes D-Ala king van de notitie rsve,J 10 Rondvraag 11 Sluiting de Al jaren is Suzuki met het Carryprogramma trendsetter op de Minibusmarkt. Niet voor niets worden al dergelijke auto's, ongeacht het merk, „Suzukibusjes" genoemd. Deze Suzuki ruimtewondertjes doen het uitstekend in het drukke stadsverkeer. Ze voelen er zich als een vis in het water. Immers, met de Carry, ongeacht welke, wringt de chauffeur zich door de smalste steegjes en de wagen past in de kleinste parkeerplaatsen. Elk oponthoud vergt kostbare tijd, maar met de kruip-door-sluip-door Carry blijven zulke ergenissen tot het minimum beperkt. Bovendien springen de Suzuki Carry's bijzonder zuinig met de peperdure brandstof om. Geen wonder dat de Carry de afgelopen vijfjaar met groot succes de Nederlandse markt veroverde. Voor elk wat wils Ondanks deze gunstige hoeda nigheden achtte Suzuki het nood zakelijk de Carry te moderniseren Ontwerpers en technici van Suzuki namen zowel de carrosserie als de techniek stevig onder handen. Een rondere belijning en een sterk ver grote voorruit zijn de voornaamste kenmerken van de nieuwe Carry. Resultaat, een Carry-gamma dat geschikt is tot aan de jaren '90 Behalve de koetswijziging, biedt Suzuki thans keus uit twee vloei- stofgekoelde motoren Suzuki voegt namelijk een gloednieuw ontworpen 1.0 liter motor toe naast de bekende 0.8 liter krachtbron Beide zijn stille viercilinders. Dit in tegenstelling tot de concurrerende modellen, die voorzien zijn van een twee- of dnecihnder motortje. Suzuki levert de Carry met een 0.8 liter motor als Commercial (ge sloten bestel). Van (bestelwagen met ramen) en Pickup (open laad bak) De wagens met een 1.0 liter motor gaan het turbulente autowe reldje in als Super Carry en wel als Van (bestel met ramen), Minibus (vierzitsbus) en Minibus TX (een luxueusere versie met een vijfver snellingsbak). De slechts 329 cm lange Carry biedt opvallend veel ruimte. Dank zij een grotere hoogte heeft men nu nog meer volume, ondanks het ontbreken van een zogenaamde highroof. Suzuki fabriceert overi gens wel een highroof, maar impor teur B.V. Nimag neemt deze uit voering niet in zijn programma op, want de laadhoogte neemt door de verhoging van het dak amper toe omdat de laadvloer dan ook ver hoogd wordt. Het kentekengewicht van de Carry's varieert van 666 kg voor de Pick-up tot 807 kg voor de Minibus TX. Prima prestaties Niet alleen in het stadsgewoel staan de Carry's hun mannetje. Ook op de grote weg rijden ze prima mee met de verkeersstroom. Daar staan zowel de 0.8 als de 1.0 liter benzinemotor borg voor. Bei de vierpitters bezitten een boven liggende nokkenas. Ze zijn voor een groot deel vervaardigd uit licht metaal. De „kleinste" met een exacte cilinderinhoud van 797 cm3 levert een maximum vermogen van 25.5 kW (34.5 pk) bij 5500 tpm. Zijn maximum koppel bedraag 54 NM (5.5 kgm) bij 3500 tpm. Suzuki geeft voor deze lichtste Carry een maximumsnelheid op van 105 km/ u. Voor de potentere Super Carry noteren we 112 km/u. Hiervoor staat de al genoemde 970 cm3 garant. Deze perst er bij 3200 tpm een maximum vermogen van 33 kW (45 pk) uit, terwijl het maxi mum koppel 75 Nm (7.6 kgm) bij 3200 tpm bedraagt. Suzuki paste tevens het onderstel aan. Vóór vinden we onafhankelij ke McPherson veerpoten plus een stabilisator, achter een starre as met bladveren. Het hydraulische, vóór en achter gescheiden remsysteem Nu beschikken ook de langste personen over voldoende ruimte in de Suzuki Carry. omvat bij de 0.8 I rondom trommel- remmen en bij de 1.0 1 versie bekrachtigde schijfremmen vóór en trommelremmcn achteT. De Carry neemt genoegen met normale (eventueel loodvrije) benzine. Rondom de 12 inch velgen zitten 155 SR banden. Het grootste deel van de opge wekte krachten wordt via een vier- versnellingsbak overgebracht op de voorwielen. Alleen de Super Carry Minibus TX beschikt over een vijf- versnellingsbak met de „vijf", die een overbrengingsverhouding van 0.795 1 heeft, als forse overdrive. Behalve een zuiniger brandstofver bruik op de grote weg drukt deze vijfde gang tevens het motorgeluid. Mede dankzij het vrijwel uitblijven van windgeruis blijft het opvallend stil in de cabine. De woonkamer ziet er picobcllo uit. Door het bovenste deel van het twccspakig stuur - met de toeter in het hart - overziet de chauffeur duidelijk de instrumenten. Knop pen, hendels en schuiven staan prima onder handbereik. Afleg- ruimte voor kleine spullen is er te over. Vooral de Minibus TX kent een uitermate gerieflijke inventaris tot aan volledig ncerklapbare met stof bekelede stoelen toe, vóór met open hoofdsteunen. Prijzen Voor de Suzuki Carry Commercial telt men 9.995— neer De Van komt op 10.495,- en de Pick-up op 9.495,- De Suzuki Super Carry Van, Minibus en Minibus TX kosten respectievelijk 10.995,-, 13.441,- en 14.534,- Prijzen inclusief BTW. Voor noodzakelijk onderhoud hoeft de Carry slechts één maal per zes maanden of om de 100 000 kilometer naar de garage. Iedere insider weet dat Saab, Fiat en Lancia sedert enkele jaren nauw samenwerken voor wat betreft hun nieuwe topmodellen Eind vorig jaar verscheen als eerste de Lancia Thema, kort daarop gevolgd door Saab's vlaggeschip, de 9000 Turbo. Beide modellen zijn nog maar met mondjesmaat leverbaar. Begin de cember (St-Nicolaas-cadeautje?!) introduceert Fiat de Croma, een kruising tussen de Lancia Thema en Saab 9000. Deze Croma (bakt men daar geen biefstukje mooi bruin mee?) vervangt de ietwat antieke Argenta. Zoals de eerst vrijgeko men foto laat zien bezit de wagen een vijfde deur, evenals de Saab 9000. Daarentegen bezit de Thema een conventionele kofferbak foort en omstreken zal men naar de Grachtkerk gaan om 13.00 uur een omvangrijk gramma van start gaat Dil gramma zal bestaan uit ment, afgewisseld met inform Naast enkele sprekers zullen schillende bands en cabaret? pen optreden De manifesto omstreeks half vijf afgesloter den. De organisatie mikt op zeer bezoekers. Om het voor scholier mogelijk te makende nifestatie te bezoeken wordt zeer lage toegangsprijs van gulden gevraagd, een bedra? "ijil nodig is om de bijkomende od ten te dekken. De organiserende leerlingen den rekening met de mogelij* dat van school weggaan votf len een erg ingrijpende zatf Daarom wijzen zij erop dat ook mogelijk is om op de d«t scholen aanwezig te blijver daar te gaan staken. Op die nier zal in ieder geval niet hst wijt van spijbelen gemaakt nen worden. De initiatiefnemers roepen Amersfoortse scholier op o"1 dag 1 november aan de st« mee te doen Emelie Papenburg Kornoelje 26 3831 WL Leusden tersfc M8 usdei Tgroi H Vo< lereikt Am< nilie ei alcof Ame |73 erenig Leusc iur Pr< itrum: 00 tot »m. tel 'ur Pr ku aanvr 9484 con ÏLboo trum tsewec 948' fm en v Voorlopig gaat Fiat de Crom leveren met keus uit zes motoreh een 1.6 L (83 pk), 2.0 L (90 pk), 20 (120 pk) en 2.0 L (155 pk) AJ!( benzinemotoren. Daarnaast ver schijnen er twee 2.5 L dieselkracl* bronnen. Eén zonder (75 pk) enéfi met turbo-compressor (100 pk). Dankzij allerlei aerodynamisc foefjes heeft de Fiat Croma een k Cw-waarde van 0.32. Bij de Croma staat de moto dwarsgeplaatst voorin en hij dnji de voorwielen aan. Onafhankebjfa 13 wielophanging rondom draagt |j tot comfortabel toeven in de ruim' cabine. Wanneer de Fiat Croma nai Z1 Nederland komt blijft vooralsno een vraagteken romj ïrer. ,20 acht nét k). USCh, nlar. !L Fiat Croma, het wordt steeds mooier op de weg LEUSDEN - De Nederlandse Hervormde Vrouwenvereniging Tryfosa organiseerde afgelopen vrijdag weer de jaarlijkse bazar in I Trefpunt Het werd een gezellige bazar waar weer de mogelijkheid aanwezig was prijsjes te winnen waaronder een fiets en taarten, handwerken te kopen en aan kinderspelletjes mee te doen. De opbrengst van de bazar was f 8950,-. Het bedrag zal gedeeltelijk worden besteed aan de Gereformeerde Zendingsbond. vakantiewerk voor gehandicapten en de plaatselijke kerk de Dorpskerk De belangstelling voor de bazar was redelijk goed Voornamelijk jongeren bezochten s avonds de bazar Op vrijdag 1 november komen Amersfoortse scholieren massaal in actie Er is voor die dag een scholierenstaking uitgeroepen die gericht is tegen de dreigende plaatsing van kruisraketten in Ne derland. De staking zal uitmon den in een grote manifestatie in de Grachtkerk Leerlingen van een groot aantal scholen voor voortgezet onderwijs in Amersfoort hebben het initiatief genomen een staking te organise ren Deze staking is bedoeld als protest tegen de atoom-bewape ning in het algemeen en tegen de plaatsing van kruisraketten in het bijzonder Op vrijdag 1 november zullen veel Amersfoortse scholie ren hun schoolwerk neerleggen Aangekondigd is dat de staking om 12 00 uur uitbreekt. Van de verschillende scholen uit Amers-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 10