rkrant E roon schrapt 66 tot 1991 te bouwen woningen Leusden haalt flink wat geld voor Greenpeace op Isl St. Hubertus slipjacht landgoed Den Treek I litspraak over bestemmingsplan Achterveld: erkgelegenheidsterrein jft ongewijzigd Vandaag in de Leusder Krant ectes in ember VERDACHTE VAN AUTO DIEFSTAL ONTSNAPT UIT POLITIEBUREAU IN LEUSDEN Auto gestolen Storingsnummer oor CAI opgeheven crank Op zaterdag 2 november: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden klimra Lockhorsterweg en Hamersveldseweg afgesloten DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 17e JAARGANG NO. 50 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 'Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV >0 (Van een onzer verslaggevers) )EN HAAG/LEUSDEN - In Achterveld mogen tot 1991 geen maar slechts 140 woningen worden gebouwd. Dat heeft Kroon beslist na een bezwaarschrift van de Stichtse ieufederatie tegen het oorspronkelijke bestemmingsplan hterveld van de gemeente Leusden, dat dateert uit 1981In plan was het aantal van 206 woningen vastgesteld, geen de Kroon nu heeft teruggebracht tot 140. Het gebied ir werkgelegenheid blijft echter onaangetast, dat deel van bezwaar werd afgewezen. Leusdense gemeenteraad toot in 1981. in Achterveld de gelijkheid voor 206 woningen te eren Dat was mede geba- d op het feit, dat er sinds 1973 chterveld niet meer was ge- wd De raad ging akkoord met stelling, dat zo een feitelijke erstand van 86 woningen was slopen, waarvoor in het nieuwe emmingsplan een ..inloop-mo- gelijkheid" opgenomen diende te worden Op die manier kwam men voor de periode tot 1991 tot een totaal van 206 te bouwen wonin gen De Stichtse Milieufederatie te kende bezwaar aan tegen het plan Het zou te massaal zijn voor een plaats als Achterveld De Kroon heeft die stelling middels haar uit spraak nu deels onderschreven. De ..achterstand" is voor het grootste deel geschrapt. De uitbrei ding van Leusden. aldus de Kroon, heeft daar in belangrijke mate in voorzien. Bovendien was het daad werkelijke tekort, op het moment dat het plan werd goedgekeurd, geen 86. maar 65, zo vindt de Kroon. De behoefte tot 1991 is 175 woningen, maar er is nog ruimte voor 35 woningen, waaronder 22 bejaardenwoningen. Dat bepaalt de daadwerkelijke behoefte aan woningen tot 1991 op 140, zo heeft de Kroon berekend, en bepaald In de praktijk betekent dit, dat het zogenaamde bouwvak 5, ten oos ten van de Ruurd Visserstraat, vervalt. BEZWAREN De bezwaren tegen het bestem mingsplan, die de Stichtse Milieu federatie had ingediend, vielen uit een in drie componenten Dat wa ren de verdere aantasting van het gebied door woningbouw, de ma nier van tellen van de ..achter stand". waarbij men van mening was. dat de gemeente onterecht een aantal bejaardenwoningen niet had meegerekend, en de lokale bestemming voor het werkgele- genheidsgebied, waar de federatie zo haar twijfels over had De eerste twee bezwaren heeft de Kroon middels haar uitspraak nu ondersteund, het laatste niet WERKGELEGENHEID De Kroon is daarbij gevoelig gebleken voor de argumenten, die van gemeentelijke zijde zijn aange voerd Namelijk, dat het gaat om ruimte voor plaatselijke bedrijven, en dat het met name bestemd is voor het verplaatsen van bedrijven uit de kern van Achterveld Ook de geringe omvang van het terrein (2 hectare) en het feit, dat zich binnen het geplande werkge- legenheidsgebied geen bijzondere landschappelijke waarden voor doen. hebben bij het besluit van de Kroon, om dit deel van het plan goed te keuren, een rol gespeeld De woningbouw in Achterveld zal zich niet zo kunnen ontwikkelen, als de Leusdense gemeenteraad zich wenste. De Kroon heeft een bezwaarschrift van de Stichtse Milieufederatie deels gegrond verklaard, en dat betekent, dat erin de komende tijd- tot 1991-66 woningen minder gebouwd mogen worden, dan men van plan was Het betekent in de praktijk, dat het oorspronkelijke plandeel bouwvak 5. ten oosten van de Ruurd Visserstraat, niet zal worden gebouwd (foto Janus Visser) ING JSDEN - Burgemeester en JSDÊ Leusit een as g is ino tuifwej g van het veil ng ond ler inzi ontwei lelijke t riften emeesl sgene /erzoekt lekend emee: idemaW Carport aan landjonker mag van GS blijven staan. pag. 3 Ledenvergadering ABTB. Achterblijven prijzen bij produktie leidt tot moeilijkheden in landbouwpag. 3 Eendracht in november weer op de planken Eerste verlies LHV-heren. weer winst voor dames 1 Matthijs Jantzen sport van de maand oktober. 1 Loep op Leusden. 1 Leos-dames trainer Ad van Woensel: „Handhaven in derde divisie" Films Autonieuws Servicepagina. pag. 3 pag. 5 pag. 5 pag. 6 pag. 6 pag. 7 pag. 10 pag. 11 DOKTERSDIENST: Tel. 03425-1222. wethouders van Leusden hebben in de maand november vergunning verleend voor het houden van de volgende collectes: tot en met 3 november Soha; 4 t/m 10 Nationaal Jeugd Fonds, 11 t/m 17 Research Fonds Diabetes Mellitus LEUSDEN - Een 16-jarige in woner van Renswoude, die het afgelopen weekend enkele au to's ontvreemdde en uiteindelijk bij Hoenderloo door de gemeen tepolitie van Apeldoorn werd klemgereden en aangehouden, is ontsnapt uit het bureau van de groep Leusden van de rijkspoli tie. Nadat de jongen was ingesloten op het politiebureau in Apeldoorn, werd hij maandag overgebracht naar het Groepsbureau in Leusden om daar verhoord te worden De jongen heeft echter kans gezien om te vluchten uit het bureau. Eenmaal buiten stal hij een perso nenauto, waarmee hij vluchtte De auto werd later gesignaleerd in Scherpenzeel. Toen de politie daar arriveerde was de auto met de bestuurder inmiddels weer verdwe nen. Duidelijk was al wel dat de jeug dige automobilist tussen de bedrij ven door met de gestolen auto een aanrijding gehad had Hij botste namelijk met zijn vluchtauto tegen een vrachtwagen van de Fa. de Greef uit Woudenberg Deson danks heeft hij toch kans gezien uit handen van de politie te blijven Dinsdagmiddag werd de gesto len auto. door de politie terugge vonden op de Slaperdijk in Vee- nendaal De bestuurder wasechter niet aanwezig Die avond is er in Scherpenzeel een personenauto ontvreemd en de politie heeft het vermoeden dat de 16-jarige Rens- woudenaar hierachter zit LEUSDEN - T. W uit Leusden Zuid deed afgelopen dinsdag aan gifte van diefstal van zijn auto De wagen, een Peugeot 505, stond geparkeerd bij zijn woning aan de Julianalaan. waar zij werd ont vreemd EUSDEN - Het storings- fnmer van de Centrale An- •ne Inrichting (CAI) in de meente Leusden (tel 1955) is opgeheven. Storin- kunnen vanaf heden uit- itend worden gemeld bij de Kroon in Huizen, tel 152-55789. ontwe' luiten kantooruren is er een betrel (foonbeantwoorder met in- vanaf den ing <en, 't tot 12. ukken! ijdag tu jekame spreekmogelijkheid Bij de melding moeten naam. adres en telefoonnummer worden genoemd Bovendien moet men in het kort vermelden, wat er aan de hand is, zoals geen beeld, geen geluid. ..sneeuw" of iets dergelijks Aan de klacht wordt zeer snel aandacht be steed, aldus een persbericht van de gemeente Leusden. De slipjacht zal komende zaterdag het beeld rond ..Den Treek" beheersen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI C erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ïn. amiliebenchten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting 'usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) >sse nummers 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ornoefré ns kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend aterdags gesloten LEUSDEN - Begin november, om precies te zijn op de vijfde, wordt de feestdag van de heilige Hubertus gevierd. Dat is de pa troonheilige van de jacht. Dit wordt overal in den lande aange grepen om op de eerste zaterdag van de maand november slip- jachten te organiseren. Zo ook in Leusden, in landgoed Den Treek en in Zeist vanaf het Slot Zeist. Vooraf wordt er een spoor ge trokken, die de meute en de ruiters moeten gaan zoeken en volgen. Het is een sport waar uiteraard geen levende vos meer voor wordt gebruikt. Het is nu vooral een kleurrijk schouwspel, waar geiteresseerden veel ple zier aan kunnen beleven. Zeker als er deskundige uitleg wordt gegeven van alle „spelregels". Zaterdag 2 november verzame len de ruiters en de meute zich om 12.00 uur bij hotel Huize Den Treek in Leusden Om 13 00 uur wordt daar het startschot gegeven en kan de jacht beginnen In Zeist wordt I om 11.00 uur een demonstratie gegeven op het terrein nabij de hoek Driebergseweg-Blikkenbur- gerlaan Om 12.00 uur vertrekt de meute en de ruiters via de Slotlaan naar het jachtgebeid en om 12 30 uur kunt u de eerste run zien op het hockeyveld nabij het fietspad bij de Krakelingweg De toegang is gra tis. LEUSDEN - De milieu organisatie Greenpeace staat al enige weken flink in de belangstelling. Enerzijds vanwege de ak- ties bij het atol Mururoa in de Stille Oceaan waar de aktievoerders tegen de kernproeven van de Fran se regering protesteren. Anderzijds vanwege de huis-aan-huis aktie die scholieren in het hele land voeren voor Green peace om de schepen Si- rius en Greenpeace in de vaart te houden. In Leusden deden ook een aantal scholen mee die een totaalbedrag van ruim 15.400,- ophaal den. Afgelopen zaterdag stond de televisie geheel in het teken van de milieu organisatie. Vanaf drie uur 's middags stonden de programma's op de televisie geheel in het te ken van de organisatie. Na een oproep in het TV- programma School TV- week journaal hebben in Leusden de basisscholen De Bongerd, De Holm, Klimrakker en Techni sche school Don Bosco aan de oproep gehoor ge geven. Vorige week werden aktie- pakketjes algegeven in de ver schillende wi|ken. zaterdag werden deze weer door de leerlingen opgehaald Over hel algemeen waren de leerlingen zeil erg enthousiast om aan de aktie mee te doen al werden hier en daar pakketjes gewei gerd Voor de ongeveer veertig leerlingen van de rooms-ka- Iholieke basisschool Klimrak ker betekende de aktie een belangrijke ervaring. Een klei ne 100 aktiepaketten werd door hen huis aan huis ver spreid in de wijk De Wetering en Stoutenburg Vooraf was er in overleg met hun leraar, de heer R van de Hurk, bepaald wie welke straat of buurt zou doen Toen zaterdag de enve loppen met inhoud weer wer den opgehaald had niet ieder een die klaarliggen en werd op enkele adressen de deur niet opengedaan Vanaf zes uur 's avonds werden de enveloppen op school ingeleverd alwaar zij op de televisie de stand van zaken konden volgen. Het to taalbedrag van de Klimrakker bedraagt 2 600.-. Helaas voorde leerlingen van de Klim rakker geen reisje met het in Amsterdam afgemeerde aktie- schip Sinus of een zogenaamd ..Scupper-beeldje De leerlingen van de Bon gerd waren niet allemaal te spreken over de ophaalaktie. Sommigen werden wegge stuurd, anderen kregen een lege envelop mee. Een onaar dige ervaring terwijl de stem ming over het algemeen prima te noemen was De leerlingen van de Bongerd hadden in overleg met de schoolleiding besloten om de pakketjes niet in de bus te gooien maar ze persoonlijk af te leveren met een korte uitleg van de aktie. De school haalde een bedrag van 5.600,- op De veertig leerlingen van de protestants christelijke school De Holm haalden 4.100,- voor Greenpeace op Techni sche school Don Bosco. een streekschool met leerlingen uit de gehele regio zorgde voor een bedrag van 3 188,45 Dit bedrag werd niet alleen in Leusden opgehaald maar ook in hun eigen woonplaats. LEUSDEN - Vanaf 4 november zijn de Lockhorsterweg en de Hamersveldseweg tijdelijk afge sloten. Voor de Hamersveldseweg be treft het het gedeelte tussen de Langesteeg en Leusbroekerweg en zal in verband met werkzaam heden aan de bermen ongeveer één week duren. De Lockhorster weg daarentegen gaat voor onbe paalde tijd dicht. Aan het bruggetje op de Lockhorsterweg moeten on derhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd Een omleidingsroute wordt aangegeven. advertentie Dorpsstraat 207 Lunteren Tel. 08388 4879

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1