Eendracht weer op de planken chterblijven prijzen bij produktie idt tot problemen in landbouw arport aan Landjonker lag van GS blijven staan Tieneravond voor nieuwe generatie Projekt geluid Rossenbergschool "ïssksssi Hobbieskoop druk bezocht In de maand november: Gemeente adviseert vuilniszak over wc-bril wegens riool reiniging in Hamersveld denvergadering ABTB: Gemeenteraad vergadert vanavond Auto's geliefd bij inbrekers plaatselijk nieuws LEUSDEN - De komende maand november presenteert toneelvereniging Eendracht twee produkties. In de Korf vinden op 15 en 16 november twee uitvoeringen plaats van het blijspel „Hoogheid, uw kameel staat voor" van Max Andrea. Een week later, op 23 november staat het Ros Beyaart in het teken van het jeugdtheater. De jonge generatie van Eendracht - van wie de voorstellingen steevast afgeladen zalen trekken - brengt dan „De verloren trouwring" van Jan Staal. November wordt trouwens helemaal een drukke maand voor de toneelvereniging, want dan is ook de voorbereiding van de Sint-Nicolaas-actie van Eendracht in volle gang: vereniging en particulieren doen dan een beroep op de toneelvereniging om te bemiddelen bij een bezoek van de goedheiligman. Voor de najaarsuitvoering heb- ters ditmaal gekozen voor de onge- ben bestuur en regisseur Nic Pie- compliceerde lach Bestuurs woordvoerder Martin Rep: ..Het afgelopen voorjaar hebben we veel succes gehad met de drie eenak ters die toen in de plaats kwamen van één gewoon stuk. Maar voor onze najaarsuitvoering - traditio neel onze best bezochte - kiezen we toch graag voor een stuk waar je lekker om kunt lachten". Een dracht komt daarmee tegemoet aan de wens van het publiek, dat in een enquête tijdens de eenakter avonden massaal de voorkeur uit sprak voor een .klucht, of iets om te lachen". Als alles goed gaat zal dat inder daad het geval zijn met ..Hoog heid". waarin het gaat om een oosterse prins die verliefd is gewor den op het portret van een meisje. Als hij naar Nederland komt om haar op te zoeken ontstaat de grootste verwarring, want de dame op de foto blijkt een heel andere vrouw te zijn. Opmerkelijk in de rolbezetting is de terugkeer van Gerda Hilhorst Na een afwezig heid van een jaar of vijf ging haar toneelbloed zo kriebelen dat zij zich opnieuw aanmeldde bij de toneel vereniging waarvan zij vroeger ja renlang lid is geweest. TROUWRING Is het bestuur van Eendracht over het algemeen niet ontevreden over de Dublieke belangstelling bij de voorstellingen van hetvolwas senentoneel". de zaal puilt altijd letterlijk uit als het jeugdtheater van de vereniging de planken opgaat. Ditmaal heeft regisseuse Dicky Rep gekozen voor ,,De verloren trouwing". Het opmerkelijke van dit stuk is dat het zich voor een belang rijk deel onder water afspeelt Er worden twee jeugdvoorstellingen gegeven in het Ros Beyaart op één dag: 's middags om half drie en "s avonds om acht uur. Hoogheid, uw kameel staat voor', op vrijdag 15 en zaterdag 16 november in De Korf, aanvang 20.15 uur, entree 6.-. ..De verloren trouwring", zater dag 23 november in het Ros Beyaart. aanvang 14 30 en 20 00 uur. entree 3,- (volwassenen) en 1.50 (kinderen) Voorverkoop voor beide voor stellingen: Dinkelwijk 17. tel. 943433. LEUSDEN - In de wijk Ha mersveld worden gedurende veertien dagen werkzaamhe den uitgevoerd, om het riool te reinigen. Het gebied, waar dat gebeurt, wordt omsloten door de Hamersveldseweg, de Lisi- dunalaan, de Groene Zoom. de Burgemeester de Beaufort- weg. de Wilgenlaan, de Mid denweg en de Asschatterweg De werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken, die kan worden voorkomen door overdag een vuilniszak om het bril van- het toilet te doen, aldus een gemeentelijk persbericht Het persbericht vermeldt het niet. maar we nemen aan. dat die vuilniszak, alvorens men overdag van het toilet gebruik wenst te maken wel weer verwijderd moet wor den 2 «DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 per 1 6. Le 6610 HTERVELD - Maandagavond hield de plaatselijke Ach- ABTB-afdeling haar ledenvergadering. De avond poot,! I begonnen met een H. Mis in de parochiekerk. Na de !50- dienst ging men naar Ons Gebouw, waar de ledenverga- ig werd gehouden. De voorzitter opende de vergadering gebed, waarna hij de aanwezigen hartelijk verwelkomde, e HER ras blij dat er weer een goede belangstelling voor deze eur -t adering was. In het bijzonder verwelkomde hij pastor Ter [e en jig heer Vulto die deze avond een inleiding zou len. is de laatste tijd heel wat te betreffende nieuwe wetgevin- d. in de agrarische sector Jeten momenteel veel verga- en bezoeken en men vraagt zich momenteel wel af wat er uit eindelijk uit zal komen. We hebben jaren gedobberd doch zijn nu wel in woelig vaarwater gekomen. We zullen heel goed ons best moeten doen om in open water te blijven en te zorgen dat we niet op de klippen lopen." aldus de voorzitter. De no tulen van de vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd Vervolgens deed de voorzitter een aantal mededelingen. Zo blijft de contributie gelijk, ondanks het feit dat er meer geld zal moeten worden afgestaan aan de streek- groep en het hoofdbestuur. De K P O heeft kontakt gezocht met het verzoek om meer te gaan samenwerken. Er is inmiddels een bespreking geweest tussen beide besturen waarbij een aantal posi tieve punten naar voren zijn geko men Hierna volgde de bestuurs verkiezing Periodiek aftredend was de heer P van Dijk, die zich herkiesbaar stelde. Het bestuur had als tegenkandidaat gesteld P van Hoven jr. Na de stemming bleek dat P van Dijk was herkozen met 27 stemmen tegen 3 voor de heer van Hoven Na de pauze hield de kringvoor zitter, ir. H Th. J. Vulto een inlei ding. ,,Het landbouwbeleid is mo menteel in woelig vaanwater geko men We zullen met ons allen tot een aanvaardbare oplossing moe ten komen Er zijn momenteel veel activiteiten in verband met de agra rische sector. Een aantal jaren werd er gezegd de kostprijs omlaag te brengen en de productie te verhogen. De prijzen zijn echter niet meegegaan hetgeen nu veel problemen oplevert," aldus Vulto. ,,De grote intensivering is nu in botsing gekomen met het milieu. We zitten met geweldige over schotten, niet alleen wat de produc ten betreft, doch ook met mest. Dat heeft geleid tot een dalende lijn in de bedrijven van de veehouderij, zo constateerde de heer Vulto De heer Vulto had maandag juist een vergadering bijgewoond van het hoofdbestuur, in verband met het beleidsplan van de ABTB voor de jaren 1985-1990 De afdeling Achterveld had. van de provincie Utrecht, de meeste amendemen ten ingediend, waarvan het meren deel was aangenomen Die wijzigingsvoorstellen, die het niet hadden gehaald, hadden be trekking op de Interimwet, die mo menteel geldt Dat is de wet, die uitbreiding van de intensieve vee houderij in de kippen- en varkens sector verbiedt, in afwachting van verdere wetgeving met betrekking tot het mestprobleem Na de inleiding van de heer Vulto was er gelegenheid voor discussie Daarbij kwam een aantal aktuele gespreksonderwerpen aan de or de. waarbij de zure regen de hoofd moot vormde. De vraag, die daarbij aan de orde kwam was, in hoeverre de agrarische sector mede schul dig aan dat verschijnsel zou zijn Zo zou onderzoekhebben uitgewe- I zen. dat een bepaald virus en het j slechte onderhoud van de bossen eveneens tot grote sterfte van bo men hebben geleid Ook andere ,,hete hangijzers" in de landbouw kwamen ter sprake, waarbij de heer Vulto. voor zover mogelijk, duidelijke antwoorden gaf Tot slot van de avond wees de voorzitter op de discussie-avond en, die men weer organiseert De onderwerpen zijn veehouderij en melkveehouderijHij wees op het belang van een grote opkomst. ,,Dat is hard nodig, om met ons allen die zaken goed te bespreken, en zo een goed bedrijfsresultaat te verkrijgen," aldus de voorzitter LEUSDEN - Een niet weg te denken onderdeel in het jaarpro gramma van het jeugd- en jonge rencentrum „De Til" is de zoge naamde tieneravond. Éénmaal per maand is het centrum spe ciaal geopend voor de tieners. Met ingang van dit seizoen wor den er tieneravonden voor spe ciale leeftijdsgroepen georgani seerd. Aanstaande vrijdag is er voor het eerst een tieneravond voor de „nieuwe generatie". De tieneravond op vrijdagavond 1 november is bedoeld voor de zeer jeugdige bezoekers. Jongens en meisjes in de leeftijdsgroep van zo'n acht tot tien jaar zijn op die avond van harte welkom Het wordt voor de jonge bezoekers qeen nachtwerk. Integendeel, de avond begint 's avonds om zeven uur en is anderhalf uur later afgelopen Op het programma staat de wel bekende play-backshow Er is in middels vast komen te staan dat ook in Leusden uitstekende play- backertjes te vinden zijn. Vrijdag kunnen ze hun prestatie op de planken zetten in De Til Om toegelaten te worden tot De Til dient men één gulden als toe gangsprijs te betalen Verder is het bij De Til de gewoonte om geduren de de anderhalf uur dat de tieners in het jeugdcentrum zijn, de con sumptieprijzen te verlagen. Men zegt dat de prijzen zijn aangepast aan het in doorsnee niet al te hoge zakgeld van de jonge bezoekers •afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden erschijnt elke dinsdag en donderdag. lofdredakteur: Bert Vos ndredakteur: Hans Mosterd edaktieBoudewina de Boer tóaktie-secretariaat: Mia Veen 'evering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel r'derdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: Hoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkda- qeopen van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon >-941495 (administratie) -941494 (redaktie) •onnementsgeld: '60 per jaar, f 32,80 per half jaar, 16,65 per kwartaal. achten bezorging: •abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagavond 18 00 uur te ten ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze «dagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze fckteur bezorging overdag 03420- 94206 testellen foto's: teeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen '•uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling 9iro 871441 t.n v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding tewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto a geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13 x 18 en 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) Ufit ook contant betalen op ons kantoor sden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt c loenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- "tenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Alle groepen van de Rossenbergschool zi/n twee weken intensief en creatief bezig geweest met een pro/ekl over het thema geluid Allerlei aspecten die met geluid te maken hebben kwamen aan de orde Enkele voorbeelden: luisteren hel ontslaan van geluid de funkhe van hel oor proeven met geluid, de geschiedenis van hel geluid geluidshinder tekenen over geluid muziekinstrumenten Het pro/ekl werd afgesloten met een tentoonstelling van tekeningen, collages en zelfgemaakte muziekinstrumenten Behalve de kinderen hebben ook de ouders de tentoonstelling I bezocht LEUSDEN - De Leusdense ge meenteraad vergadert vanavond om acht uur in het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: - opening; - mededelingen; - notulen. - ingekomen stukken; - 7-de wijziging Algemene Politie verordening inzake vuurwerkbe palingen; - verkoop grond in Alandsbeek aan J G Maarsseveen; - verkoop grond aan bouwbedrijf MIHA in Achterveld: - verkoop grond aan J A Wijntjes in Achterveld: - voorbereidingsbesluiten oo- strand Groenhouten en gedeel ten Leusden-Zuid; - plaatsing verkeerslichten bij Toermalijn-Middenweg. - aanvragen ex-artikel 74 van de Wet op hel Basisonderwijs voor „Klimrakker" en ..Rossenberg" (aanpassing CAI-systeem); - aanvraag ex-artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor ..Kinderland (herstel schade 1 door inbraak): - aanvraag ex-artikel 74 van de 1 Wet op het Basisonderwijs voor ,,De Rossenberg (vervangen I vernielde ruit); - scholenplan openbaar basison derwijs 1 augustus 1986 tot 1 augustus 1989, - eindwijziging begroting 1984 Stichting Acte, - eindwijziging begroting van het bedrijf CAI-1984. - overboeking resultaat krediet 1984 naar 1985 van het bedrijf CAI. - toelichting op en financiële voor stellen met betrekking tot het bedrijf CAI; - eindwijziging begroting dienst gemeentewerken 1984 - eindwijziging grondbedrijf 1984. - vaststelling 88e. 89e. 90e en 91e begrotingswijziging 1984 van de Algemene Dienst, - voorlopige vaststelling jaarreke ning 1984 - bedrijf gemeentewerken - grondbedrijf - Centrale Antenne Inrichting - Algemene Dienst; - garantiegeldlening ten behoeve van Stichting Bejaardenzorg Leusden ter financiering van 24 bejaardenwoningen; - rondvraag. - sluiting. carport, waarover GS nu hebben beslist, dat het bouwwerk mag blijven staan 2 r alles! (van een onzer verslaggevers) EUSDEN - Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht jben besloten, alsnog een verklaring van geen bezwaar af jeven voor de carport van de heer De Jong aan Landjonker Leusden. Doorslaggevend voor deze beslissing, was de klaring van de heer R. L. de Jong, eigenaar van de carport, hij wel degelijk prijs stelde op het bouwwerk, zo blijkt uit schriftelijke motivering van het Utrechtse bestuurscollege. ver de vraag, of die carport nu tanst was of niet, is ook tijdens öezwarenzitting al het nodige emerkt. Met name de rol van van de ambtelijke medewer- van de gemeente Leusden daarin aan de kaak gesteld haar schriftelijke motivering en GS: „Op het moment dat college een beslissing nam ent het onderhavige bouwplan st uit de desbetreffende stuk- in casu een namens de heer Jong door de heer mr N rweij aan Aannemersbedrijf L fan Dalen B V. gerichte brief, len geconcludeerd dat de heer Jong geen prijs stelt op de irhavige carport. Nu reclamant echter namens de heer De Jong stelt dat laatstgenoemde alsnog prijs stelt op de carport is er sprake van een gewijzigde situatie Nu alleen de uitspraak van de heer De Jong dat hij geen prijs stelde op de carport ons op 30 juli 1985 heeft doen besluiten de gevraagde ver klaring van geen bezwaar als bo venbedoeld niet af te geven is het onderwerpelijke bezwaar voor ons aanleiding bedoelde verklaring van geen bezwaar alsnog af te geven Het college van GS acht dit bezwaar dan ook gegrond Verder stelt het college van GS Een van de aspecten waarop aanvragen om verklaringen van geen bezwaar als waarvan hier sprake is dienen te worden beoordeeld is de vraag naar de behoefte aan - in dit geval - het bouwwerk Nu uit de aanvan kelijk aan ons overgelegde stukken bleek dat de koper van het desbe treffende perceel geen prijs stelde op de aanwezigheid van een car port was dat voor ons voldoende aanleiding de gevraagde verklaring van geen bezwaar niet af te geven Dat de aanvrager van de bouwver gunning belang heeft bij afgifte van bedoelde verklaring van geen be zwaar achten wij van minder be lang nu de feitelijke gebruiker van het perceel duidelijk had te kennen gegeven geenjDrijs te stellen op de carport Wij achten dit bezwaar dan ook ongegrond. ,Nu de behoefte aan de onder havige carport alsnog aanwezig blijkt te zijn, hebben wij, gelet op de motieven die aan onze beslissing van 30 juli 1985 ten grondslag hebben gelegen, in onze vergade ring van heden besloten de verkla ring van geen bezwaar ter legalise ring van de carport alsnog af te geven, aldus GS advertentie De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heelt? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u nameli|k geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij lamilie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype betrclt heelt u de keus uit hand- ol machmeletters DE LEUSDER KRANT V Asschatterweg 19, telefoon 941495. LEUSDEN - Auto's zijn een ge liefd objekt voor inbrekers, zo lijkt het Bij de Leusdense Rijkspolitie werd deze week maar liefst vier maal aangifte gedaan van diefstal len uit auto's. Dinsdag deed W V uit Leusden aangifte van diefstal van geluidsbo xen ter waarde van 200.- uit zij auto Dezelfde aangifte kwam bin nen van Gv B. uit Leusden. Uit zijn I l l I I de auto van Leusdenaar L R werden een radio-cassettedeck, LEUSDEN - De /aarli/ks terugkerende Hobbieskoop is ook dil/aar weer een succes geworden een booster en de boxen ont- Hobbieskoop is een verkoop expositie van artikelen die uit een soort hobby gemaakt zijn Er was van vreemd De auto stond geparkeerd a^es (e bekijken maar ook te kopen, en daar werd veel gebruik van gemaakt in de lagere school De op de Kupersingel Daar stond ook Loy$c/er Hoek Naasj kadoot/es als kettingen, houten beeldjes, poppen, speelbeestjes. aquarellen en e au o van eus enaar v kerstversieringen kon men ook kennis maken met computers. Japans borduurwerk en mediatieve U-' diens auto verdwenen de bo schilderingen De exposanten gaven uitleg van hun hobby en gaven demonstraties die zeer xe'n I gewaardeerd werden Hot kantoor is op werkdagon goopond van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3