O* O* leuvelcrossers sloten ;eizoen waardig af Eerste verlies LHV-heren Derby lu of nooit Matthijs Jantzen sporter j van de maand oktober I STOKT a olie buit Haaien Bowlinguur sterk bezet Wederom ruime winst dames 'v Sport Overdag tennist overdekt RODA'46 - RIVIERWIJKERS Nog peultjes? Ji -Lj1_ Iftys Visser (nr. 54) aan de kop van een langgerekte groep 9-jarigen met Igo Glattli (nr. 63) in de derde positie m/v LEUSDEN - Het fietscrossei- toen op de buitenbanen be- iort weer tot het verleden. Ook loor de cross-fanaten van Fiets :ross Vereniging „de Heuvel- ossers". Zaterdag vond op de rossbaan van het Jan Bannink- rk de laatste clubontmoeting mno 1985 plaats, terwijl zondag Vianen het officiële KNWU- ircuit ten einde liep. In Leusden zagen de Heuvel- 'ossers hun kans schoon om nog nmaal voor eigen publiek en in igen vertrouwde omgeving hun ilenlen te tonen, te midden van de jionale fietscrosselite Niet min- ir dan 24 ere-prijzen kwamen bij leuvelcrossers terecht, waarmee |e nog een nadrukkelijk onder- l/eepten tot een van de sterkste |ubs van midden-Nederland te be- ren. Mare Mutsers, Olav Glattli Minko de Nooy waren zelfs goed or twee eerste plaatsen.' Resultaten clubontmoeting iusden n Klass: I9 jaar 2. Achim Numan 11 iaar 2 Michael Noordam 13 jaar 1 Olav Glatti: 2. Dennis reman 15 jaar 1 Mare Mutsers. 2. Marcel cogland; 3. Danny Mosterd jaar: 1 Minko de Nooy: 2 Remald *n. jnioren Jaar 1 Achim Numan tiaar 2 Thijs Visser; 3 Igor Glattli laar. 1 Michael Noordam. 3. Danny Ijker ljaar 1 Dennis Arreman tiaar. 1 Olav Glattli tiaar 1 Danny Moster, 3. Alexander leksnijder 16 jaar 1. Mare Mutsers; 2 Marcel Hoogland 17 jaar 1 Minko de Nooy. 2 Nick Glattli 18 jaar 1 Remald Voorn, 2 Rene Theusen In Vianen haalden de Leusdena- ren nog eenmaal alles uit de kast En dat was te merken ook. Van de in totaal 17 prijzen, die de Heuvel- corssers bijeen trapten, was meer dan de helft, 9 om precies te zijn, een plaats op het hoogste platform van het erepodium. Kortom, de Heuvelcrossers waren superieur en sloten op waardige wijze het seizoen af. Resultaten afdelingswedstrijd te Vianen; Open Klasse: 8/9 jaar: 1. Thijs Visser; 3. Achim Numan 10/11 jaar: 2. Michael Noordam 12/13 jaar: 1. Olav Glattli 14/15 jaar: 2. Mare Mutsers Powder Puffs; 16+ jaar 1. Sylvie Elve Junioren: 9 jaar. 1Achim Numan 12 jaar 1 Dennis Arreman Experts; 9 jaar 1 Thijs Visser 10 jaar 2. Michael Noordam 13 jaar: Olav Glattli 14 jaar 2 Danny Mosterd 15 jaar 1. Mare Mutsers; 2 Marcel Hoogland 16 jaar. 3. Minko de Nooy 17+ jaar. 1. Reinald Voorn; 2 Rene Theusen. LEUSDEN - De heren van LHV hebben in de uitwedstrijd tegen HvBS uit Bunschoten een kansloze nederlaag geleden. B.S. maakte met 19-16 een eind aan de zegereeks, waarin LHV acht maal ongeslagen bleef. Geheel onverwacht kwam de nederlaag van de heren niet. B.S. heeft momenteel een goed team, dat ook op het veld in de tweede klasse hoge ogen gooit. Aan de andere kant draait de ploeg uit Leusden de laatste weken stroef. Ondanks het feit dat dit tot nu toe niet tot puntenverlies leidde, tekende een nederlaag zich reeds langer af. De ontmoeting B.S. - LHV is traditioneel een wedstrijd waarnaar door beide partijen reeds weken wordt uitgekeken. Dit vindt mede zijn oorzaak in het feit dat B.S. Henk Koelewijn en Adri Groenestijn binnen de gelederen heeft. Beiden waren tot en met het vorige seizoen aan LHV verbonden, respectie velijk als trainer en speler. Voeg daarbij dat LHV in het afgelopen zaalseizoen in de onderlinge ontmoetingen twee maal aan het langste eind trok, en de ingrediënten voor een opwindend treffen zijn daar. Deze hooggespannen verwach ting werd echter niet geheel inge lost. B S. nam vanaf het begin het initiatief, de verdediging van de Bunschotenaren sloot voortreffe lijk Opbouwers Daan Bleuel en Paul Lindeboom moesten keer op keer toezien hoe schoten vanaf de 9 meter geblokt werden. Slechts Arjan Schneiders slaagde erin een aantal malen bressen in de muur te schieten Door goed lopende aan vallen kon B S in no-time een 6-1 voorsprong nemen. Hiermee straf ten ze het slechte verdedigen van LHV pijnlijk af. Er werd door de Leusdenaren verzuimd om op het gevaarlijke opbouwtrio uit te stap pen. PRODUKTIE Als de produktie van de thuis ploeg een minuut of 10 voor de rust stok, lag dat meer aan teruglopen de precisie bij de B.S -schutters, dan dat LHV de zaken verdedigend beter voor elkaar kreeg Toch ziet de Leusder formatie zelf ook nog kans een aantal malen te scoren, waardoor de schade bij de thee tot 8-4 werd teruggebracht Het begin van de tweede helft eenzelfde beeld. B S hield de druk stevig op de ketel en liep gedeci deerd verder uit naar 11-4. Op dat moment weten de Leusdenaren zich geslagen. Merkwaardig ge noeg slaat dan de lauwe stemming, die het optreden van LHV kenmerk te. om Onder leiding van de ge broeders Schneiders werden de aanvallen ineens op tempo uitge voerd en bleek ook de moegestre den tegenstander kwetsbaar. Hier door kon LHV nog tot 18-16 terug komen. Een doelpunt van B.S. in j de laatste seconden bepaalde de j eindstand op 19-16 WINST Leden de LHV-heren hun eerste nederlaag, de dames gingen in de zaal op het winnende pad voort. De tegenstander uit Laren kon de Leusdenaren nauwelijks in toom houden. Nadat Laren met 1-0 de leiding genomen had, was het LHV wat de klok sloeg Doelpunten van Ria Meijerink (break-out) en Wil v.d Burgwal betekenden snel 1-2. Laren kwam er niet meer aan te pas, want Ria Meijerink vanaf de cirkel en twee rake afstandschoten van Hetty Tessels brachten de voorsprong op 1 -5 en nog voor het rustsignaal klonk stond er na doel punten van Petra Wethly en Hetty Tessels een 1-7 ruststand op het scorebord. In de tweede helft bleef LHV het heft stevig in handen houden. Petra Wethly en To Steenbeek tilden de stand naar 2-9 voordat Hetty Tes sels nummer tien aantekende 2- 10 Nog vond LHV het niet genoeg. Laren moest lijdzaam toezien hoe Petra Wethly vanaf de cirkel, To Steenbeek, Ria Meijerink en last but not least Hetty Tessels met twee treffers op rij de suprematie nader onderstreepten Eindstand Laren 3-LHV 4 4-15 Op het achterwiel de hindernis over ACHTERVELD/LEUSDEN - Achterveld staat in de tiende ronde van de competitie voor een zeer belangrijk duel, ster ker nog voor de mogelijk al les beslissende wedstrijd van het zeer vlot lopende seizoen. Weten de Achtervel- ders op het Kerstenssport- park de derby tegen Amers- foortse Boys te overleven, dan kan de elf van trainer Jan Drost in de rest van de rit een doorslaggevende rol gaan spelen in de verdeling van de hoofdprijzen. Winst brengt Achterveld immers op een gedeelde derde plaats, met de achterstallige ontmoeting tegen Sporting nog te goed. Kortom, voor Achterveld breekt zondag klokslag half drie het uur der waarheid aan; het is erop of eronder. De formaties van Roda 46 staan op papier minder spectaculaire ge vechten te wachten, maar ook voor de Leusdenaren is het zaak om bij te blijven in de race om de topposi ties FC Maiella (zaterdag) en Ri- vierwijkers (zondag) zullen eraan moeten geloven Wat de Roda-zaterdag nu inspi- reerd is trainer Eltjo Kapenga nog steeds een raadsel Tien Hilver summers waren in staat om elf Leusdernaren op 1-1 te houden. Het gegeven dat Roda '46 buiten Leusden beter in haar element is, dan thuis wordt met de week duide lijker Daarom mogen we de uit wedstrijd tegen het matig gestarte FC Majella met optimisme tege moet zien, hoewel het gevaar van onderschatting op de loer ligt. De Utrechters zijn de laatste weken uit het diepe dal omhoog geklauterd en op de weg terug Reden genoeg voor Roda '46 om zuinig met de kansen om te spnngen Een nieu we strop kunnen de Bumingparkers in Utrecht niet gebruiken Winst zou Roda helemaal terug in de top van de hoofdklasse kunnen brengen omdat Hoevelaken en Hercules om de hegemonie gaan strijden terwijl Bloemenkwartier met het lastige Musketiers aan de stok krijgt VVJ en Benschop spelen evenals SVL en Veensche Boys om niet al te ver het spoor bijster te raken. Montfoort contra Veluwse Boys kunnen daar over meepraten Programma hoofdklasse: VVJ - Benschop SC Hoevelaken - Hercules SVL - Veensche Boys Montfoort - Veluwse Boys FC Majella - Roda'46 Bloemenkwartier - Musketiers Naarden weet in de 1e klasse A van geen wijken. Ook zondag heeft hekkesluiter ASV '65 tegen de on geslagen koploper geen kans La ren kan de streekgenoot een hand je helpen door Zuiderzeevogels over de knie te leggen. Onmogelijk is dat zeker niet Achterveld kan daarvan zoals gememoreerd, profi teren door de derby tegen Amers- foortse Boys winnend te voltooien BFC wacht in spanning at. al zullen de Bussemers zelf de ontmoeting tegen Barneveld serieus moeten opvatten om wederom punten te pakken Olympia, dit seizoen nog niet zo op dreef, wint van Austerlitz terwijl Sporting Aurora verder in problemen achterlaat. Programma 1e klasse A: Achterveld - A'foortse Boys Naarden '79 - ASV '65 Laren - Zuiderzeevogels BFC - Barneveld Olympia "25 - Austerlitz Sporting '70 - Aurora SUB-TOP advertentie Zondag 3 november Burg Buiningpark. Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door: Brood- en banketbakkerij Everard v. d. Hengel. ter- Jige in: z. in jk: kket dein 3- gelil i een oplei- I of 2 leling waar laand imbet naris, Leus- i won I. EUSDEN - De korfballers ïben komend weekend de ltste veldwedstrijd van 1985 lor de boeg, voordat de dames heren de warmte van de orthallen weer gaan opzoe- Voor de twaalftallen in de omotieklassen B betekent de itste ronde buiten, de eerste Imoeting van de tweede helft de competitie, die dus pas in nl '86 hervat zal worden. Zoals tend verloopt het debuut voor tilopen nou niet bepaald van leien dakje. Nog immer kij- de Leusdenaren met bege- renswaardige blikken naar de eerste zege in de competitie uit. Met drie punten uit even zovele gelijke spelen, sluit Antilopen de rij op twee punten afstand van ROG en drie van Stanfries. De situatie is dus alles behalve rooskleurig In Roordahuizum bleef Antilopen op nieuw op een puntendeling steken, waardoor de geplande aansluiting slechts voor de helft tot stand kwam omdat maar éen punt op ROG. dat volgens verwachting van koploper Wordt Kwiek verloor kon worden ingelopen. Het is voor trainer Kees van Buren dan ook zaak om in de return tegen Blauw-Wit Heerenveen op het scheiden van de markt succes te boeken, zodat tiet uitzicht op handhaving nog steeds aan de horizon zichtbaar blijft Verlies kan immers het begin van het einde inluiden Het is voor Antilopen dus nu of nooit! Aan de kop lijkt de strijd nu al beslist Wordt Kwiek heeft vijf punten op DTV en zal die thuis tegen opnieuw ROG kunnen uit breiden, omdat Stanfries en DTV en Ons Eibernest tegen de Sper wers punten gaan inleveren Uitslagen inhaalweekend ROG - Wordt Kwiek 7-8 Stanfries-Antilopen 5-5 Stand promotieklasse B halverwe ge Wordt Kwiek 7-13. DTV 7-8 Ons Eiber nest 7-7. B W. Heerenveen 7-7; Sper wers 7-7, Stanfries 7-6. ROG 7-5; Anti lopen 7-3. Programma promotieklasse B: 2-11-85 B W Heerenveen - Antilopen (10-9) Wordt Kwiek - ROG (8-7) 3-11-85 Stanfries - DTV (9-10) Ons Eibernest - Sperwers (16-6) LEUSDEN - Wal goed is komt snel' Matthijs Jantzen. het t8-iange keeperstalent van de Leusder Handbal Vereniging (LHV). is op grond van zijn prestaties in het herenseniorenteam uit verkoren tot sporter van de maand oktober Door he renkamer Joop v.d. Witlik werd Matthijs Jantzen van de juniorenselectie naar de senioren gehaald En dat bleek tot op heden een juis te zet, want mede door zijn geweldig positieve inbreng, loodste de jongste LHV- keeper aller tijden zijn ploeg ongeslagen naar de herfst- titel. Ondanks het gebrek aan ervaring, stond Matthijs Jantzen zijn mannetje, met als specialiteit het stoppen van stratworpen Uit han- den van Pim Berghuizen. van het gelijknamige sport- huis in de ..Hamershol", ontving Matthijs een paar I sportschoenen, namens de sportredaktie van de Leus- der Krant de bokaal voor de sporter van de maand okto- I ber. Roda-zondag kan de malaise voorgoed de rug toekeren door de j Rivierwijkers op hun nummer te zetten Een plaats achter de kop groep is dan Roda's deel. Want de ontmoetingen tussen Domstad en DWSM, Hooglanderveen en Utrechtse Boys en VVZA en RUC gaan de favorieten onherroepelijk punten kosten waarvan Roda '46 wijzer moet kunnen worden. Voor Soesterberg wordt het weer hoog tijd om te scoren. VSK zal met lege handen naar huis worden terugge stuurd. Voorwaarts kan tegen Schalkwijk voor een verrassing zorgen, maar of Schalwi|k na het verlies in Leusden opnieuw met open ogen in de val zal lopen, lijkt iets te voorbarig. Programma 1e klasse B: SC Domstad - DWSM Hooglanderveen - Utrechtse Boys Soesterberg - VSK Voorwaarts - Schalkwijk VVZA - RUC Roda '46 - Rivierwijkers LEUSDEN - De mogelijkheid wordt onderzocht om de sport- overdag-aktiviteit tennis in de winter overdekt te laten plaats vinden. Het zal velen niet bekend zijn hoe het is om in een tennis- hal te spelen. Om belangstellen den daarmee kennis te laten ma ken, stelt de exploitant van „De Inslag" de tennishal gratis be schikbaar op donderdag 31 ok tober van 10.00 tot 11.00 uur. Afhankelijk van het enthousias me voor overdekt tennis kan dan worden bezien of het inderdaad zinvol is banen in deze hal te reserveren. Men is welkom op donderdag 31 oktober in de tennishal ,.De Inslag' aan de Groene Zoom (nabij het industrieterrein Princenhof). Deze week een wat langer cur siefje i.v.m. het belang van het onderwerp. De (nieuwe) voorzitter van de Sportstichting Leusden moet weliswaar inwoner zijn van deze gemeente, maar beslist ook weer niet zo maar een Leusdenaar Dat blijkt uit een bijlage bij het schrijven dd. 10 september jl. van voornoemde stichting aan de leden van de Raad van Advies of anders gezegd aan de besturen van bij de gemeentelijke sportkoepel aange sloten verenigingen. Wat is er dan gaandeIn feite niets anders dan dat voorzitter A. Boehlé. in verband met drukke werkzaamheden, besloten heeft zijn functie neer te leggen Wel. dan heb je een nieuwe kopman nodig en het restant van het sportstich- tingsbestuur - ook de heren G Bolk en E. Slager verlieten het bestuur, maar déér omheen wordt niet zo n heisa gemaakt - tracht uit de impasse te komen via een in middels beroemd driemanschap, dat aan de hand van een meer dan uitgebreide omge vmgsschets het doel moet bereiken Als het woord profielschets" was ge bruikt. zou ik eerder gaan denken aan een nieuwe Commissaris van de Koningin of minimaal aan een opvolger van onze burgervader. Of men een nieuwe directeur-gene raal van Philips. Unilever of een andere grote multinational voorde- zelfde problemen zou durven zet ten, is ook nog de vraag Let wel, het betreft hier een onbezoldigde baan! Na een royale opsomming van wat de sportstich ting is, over de samenstelling van het bestuur en omtrent de taken, bevoegdheden en verantwoorde lijkheden van de gewenste nieuwe preases, volgen nog 17 (zegge zeventien) eisen, waaraan hij dient te voldoen Ik zal ze u voor de volledigheid noemen hij moet in de gemeente wonen, mensenkennis hebben, zelfstandig kunnen func tioneren, besluitvaardig zijn, goede contactuele eigenschappen heb ben en een relativerend vermogen, hij moet rechtvaardig evenwicht weten te vinden tussen de ge meente en de sportclubs, plaatse lijk goed bekend zijn, brede maat schappelijke belangstelling heb ben, idem warme (is dat wat an ders belangstelling voor de sport, minimaal 35 jaar oud zijn, brede algemene ontwikkeling bezitten en ervaring in bestuurlijke functies, niet gebonden zijn aan een sport vereniging of een politieke partij, tactvol kunnen optreden, een krachtige persoonlijkheid zijn en representatief bovendien. Niet bepaald niks. zou ik zeggen! Toch had het nog erger gekund Er wordt namelijk niet gevraagd naar de lengte en het geslacht van de candidaat, evenmin naar zijn ge wicht (schoon aan de haak), zijn schoenmaat en of hij sproeten heeft Ook niet naar de kleur van zijn ogen, de inhoud van zijn porte- monnaie, of hij rookt, pruimtkaal of kalend is, of hij een fiets dan wel een Volkswagen bezit, of hij thuis de baas is of ook wel eens bood schappen doet, of hij een moeder vlek op zijn linkerbil heeft, of hij gehuwd (geweest) is of alleen maar samenwoont, of hij zich uitsluitend bij de Hollandse pot houdt of ook naar een van onze drie Chinezen gaat, of hij voorstander is van Den Houten Kop of van De Gouden Klomp (voelt u de nuance?), of hij de Biezenkamp en de Hamershof prefereert boven Hoogvliet en Kwantum, of hij een abonnement op de Leusder Krant heeft en of hij na alle vragen nog peultjes lust. (511) PC EUSDEN - De waterpoloërs 'de Haaien hebben afgelopen erdag voor het eerst dit sei- 6n maximaal gescoord. De he- k hadden het genoegen om in sportfondsenbad te Amers- )fthet Utrechtse UZSC met 6-4 "erslaan. Eerder op de dag morzelden de Haaien-dames bezoekende De Meent met minder dan 12-1. Flitsend amen de volgelingen van Ries 1 de Vlasakker uit de start ten. Na ruim een minuut «W Ronald Speksnijder de a'en op 1-0, even later zorgde *elfs voor 2-0 door een straf- rP feilloos achter de UZSC- per te deponeren. Ook de ^hters, met ex-international Hoepelman in de gelede ren, lieten een dergelijk buiten kansje (2-1) niet onbenut, maar de kans om uit een man-meer situatie de balans in de 1e perio de nog in evenwicht te brengen, liet UZSC achteloos liggen. Pas in het tweede deel kwamen de Domstedelingen langszij voor dat wederom Ronald Speksnijder na het overleven van een numme- rieke minderheid de Haaien vanaf de ,,stip op 3-2 bracht Een man meer stelde UZSC in de 3e periode snel in staat om orde op zaken te stellen (3-3), maar in de persoon van Silvester Claassen namen de Leusdenaren opnieuw de leiding 4-3 In het begin van de laatste periode viel de beslissing toen Wil lem Burger en Hein Pannekoek de marge tot 6-3 uitbouwden UZSC was verslagen Verder dan een treffer in de slotminuut kwamen de Utrechters niet: 6-4 DAMES De dames van de Haaien had den in zwembad Bavoort een mak kie De Meent uit Breukelen keek in de 1e periode al tegen een kanslo ze 3-0 achterstand aan. Cisca Bos nia, Yvonne Tijmensen en Ria v. Valkensgoed namen de eerste Haaien treffers voor hun rekening. Weer Cisca Bosma en Karin Pol kamp schoten de Haaien in de 2e periode al naar 5-0. In de 3e perio de werd de voorsprong zo goed als verdubbeld. (9-0). waarna de Leus denaren het schuttersfestijn met een 12-1 eindstand afmaakten. Ria v. Valkengoed. Karen Polkamp, Yvonne Tijmensen. Cisca Bosma en Peggy Brons voltrokken het vonnis LEUSDEN - Het bowlen op een doordeweekse middag voor huismannen en vrouwen loopt als een trein. Om het geheel in goede banen te leiden, heeft het echtpaar De Ridder, die sinds 1984 bij dit oergezellige festijn betrokken is, haar handen vol om nieuwe deelnemers de be ginselen van het bowlen bij te brengen. Daarnaast eist de com petitie in de diverse klassen nog al wat aandacht op. In sommige klassen komt er teken in de strijd, maar over het algemeen zitten de dames en heren elkaar nog dicht op de hielen. De strijd gaat dus onverminderd voort. Standen huisvrouwen/mannen bowling de Korf: Hoofdklasse. 1 Bernadette Bruin. 9'/2, 2050; 2. Bea Lier. 8V2, 2613; 3 Ingrid vd Blerk. 7. 2248. Rien vd Blerk, 7. 2125. 5 Margriet v Kalsbeek 6, 2012.6 Renter de Jong. 4, 1462 1e Klasse B. 1 Kryma Groeneveld, 9. 1818; 2 Truus Beyer. 6, 1296; 3 Gon Reus, 5. 1570; 4 Margot Woordes. 5. 1346. 5 Nico Heus. 0, 253. Hoogste game Truus Beyer (175). 2e klasse C: 1 Trudy Casander, 6. 485. 2 Dora Paulen. 5. 409; 3. Ina Bakker. 4. 654; 4 Alice Arlar. 4, 423; 5 Hetty Veenhuizen 3. 472 1e Klasse 1A: Ria v Bentum. 15. 2240; 2. Agnes Kok. 11. 2009. 3 Ali Bontje. 9. 1931. 4 Ger du Pree. 6. 20015 Magrietv Toren. 4, 730 Hoogste game Ria v Bentum (140) 2e Klasse 2B: 1. Tinneke Vonk. 11. 1866; 1. Miep v. Kampen. 11, 2018; 3. An Jilderda. 10. 1727; 4. Sjaan Eggens. 7, 1516; 5 An Jilderda. 10. 1727; 5 Ina Bakker. 5. 895; 5 Joa de Jong, 5. 1296 Hoogste game: Tineke Vonk en Ina Bakker (140) 3e Klasse 3C: 1 Jetty v. Donselaar, 12,1955; 2 Reiny v. Gils, 8.1878; 3 Sjef v Oyen, 8, 1508; 4 Sue Jansen, 4, 1277; 5 Treiny Winkel, 1, 379. Hoogste game: Sjef v Oyen (137) 4e Klasse D: 1 Magda v d. Krol. 12, 1889, 2. Wilma Sikkens, 10. 1490, 3 Gre v.d Wel, 7, 1408, 4 Jo de Wild, 6. 1684, 5 Joke Los, 6. 1200; 6. Henny Holthuis, 6, 1328. Hoogste game: Magda vd Krol (129) 5e Klasse E: 1 Wil Sittrop. 11. 1675; 2 Bep Has- sink, 10.1592; 3 Riekv Oyen. 9.1566. 4 Annie Biel, 6. 720; 5 Willy vd Lagemaat. 5, 1499; 6 Hannie Doeland, 4, 845.7 Maasje v.d. Braak. 3.1274.8 Klaas Winkel. 2. 463; 9. Elisa Beth 1. 130 Hoogste game Wil Sittrop (128).

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5