en zijn courgette r: >1 l: .Handhaven in de 3e divisie' LOEP OP j DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 Leos-dames trainer Ad van Woensel Tinus Plotseling Bureaucratie (1) Bureaucratie (2) Bureaucratie (3) Smoussesteeg Feestje Vrede (2) Vrede (3) Niemand vragen? Huiswerk Sturen Diskussie gesloten Vrede (1) Loep op Leusden leerjaar, waarvan we in '86 de vruchten moeten plukken," blikt Van Woensel verder voor uit. Het feit dat de Leos-trainer wegens verplichtingen elders de trainingen moet laten voor wat ze zijn, en voor een maand zal overdragen aan de vooral in Amersfoort bekende H Hoo- gerwaard, heeft volgens Van Woensel geen nadelige gevol gen. ,,Er kan juist een verfris sende werking van uitgaan, oefenstof die ik misschien min der goed overbreng, zal mijn vervanger die zijn sporen in volleybal meer dan verdiend heeft, mogelijk beter aan de dames kwijt kunnen. Ik zie die periode met ver trouwen tegemoet, net zoals ik het seizoen met optimis me inschat. Een seizoen zo als achter ons ligt, wens ik niemand een tweede keer toe. Want op de slotdag op miraculeuze wijze aan de gradatie ontsnappen, is na tuurlijk wel leuk, maar zeker niet voor herhaling vatbaar. Als Leos zonder (degrada- tie-)zorgen kan spelen, is het in staat om de gedoodverfde favorieten in de 3e divisie onderuit te halen; van derge lijke duels leren we het meeste. En daar gaat het dit seizoen om!" ERSFO ber ti ber ki markt i naar Por kunner LEUSDEN - Waren de dames in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen '85-86 ondanks onherkenbaar wat het spel betreft, door de gulle gift van Radio Drieënhuizen B. V in de vorm nieuwe blauwe trainingspakken voor de complete damesselectie van de Leusdense volleyba zullen de dames niet gauw meer over het hoofd gezien worden Voor eigenaar Gert van Drieënhuizen, die naast de hoofdvestiging op de Leusderweg Amersfoort, een filiaal op de Bieshaar in Leusden-Zuid heeft, is het cont(r)act met Leos niet ni Vorig seizoen stak de Amersfoorter van huis uit, reeds de meisjes B-ploeg van Leos in het ,,Een stukje goodwill waarmee ik Leos wil steunen, meer is het niet,'' liet Gert Drieënhui desgevraagd weten. genoemd onderwerp. ,,U stuurt", hield hij wethouder Fons Ummels vervolgens voor. Die hapte met: „Natuurlijk, het college stuurt ook". Waarop Offereins het afmaakte met: „Dat is dan mooi, maar dan moet het soms teruggestuurd worden." Wat had u gedacht van een „Tractie-plan", dat ten grondslag zou moeten liggen aan een „Tractie-Fonds"? Onzin, dacht u misschien, maar.u had kunnen weten, dat in Leusden veel mogelijk is. Dit ook, dus. Want volgens wethouder Fons Ummels moeten zowel dat..-plan, als dat.-fonds er komen. Voor de duidelijkheid: het gaat om een inventarisatie van het I gemeentelijke wagenpark, I waaruit af te lezen valt, wat wanneer aan vervanging toe is. En, natuurlijk, om de centen. De noodzaak van zo n opzet wist de wethouder werkelijk geniaal te verwoorden. „Dat moet natuurlijk niet als Tinus Plotseling, van 't kost zoveel, en daar moet de gemeenteraad maar inspringen", aldus een onnavolgbare Ummels. Want van tweeën één. Of er volgt in zo n geval een enorme plons, in navolging van Dagobert Duck, óf de hele raad zit plotsklaps op de bodem van de kas. Het burocratendom slaat overal om zich heen, zoals bekend. Privatsering, procent operaties, personeelstops, afslanken en stroomlijnen zijn vooreerst niet meer gebleken, dan woorden zonder inhoud, zoals bijvoorbeeld maar weer eens blijkt uit het volgende: „Onderwerp: aanvraag ex artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs ten behoeve van de RK basisschool „De Rossenberg". „Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leusden verzoekt u in zijn brief van 27 augustus 1985 (ingekomen 5 september 1985 op grond van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs medewerking te verlenen voor het laten aanbrengen van een nieuwe ruit ten behoeve van de onder dat bestuur staande school „De Rossenberg", Rozenhaag 43 te Leusden". „Het bestuur voert aan dat een ruit opzettelijk is vernield, zodat tot herstel moet worden overgegaan." „Door het verlenen van de gevraagde medewerking zullen de normale eisen aan het geven van basisonderwijs te stellen niet worden overschreden Wij stellen u dan ook voor de gevraagde medewerking te verlenen. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij ter vaststelling aan. De commissie Welzijn en Onderwijs kan zich met dit voorstel verenigen Het gaat hier om een stuk proza van burgemeester en wethouders van Leusden, in een voorstel aan de gemeenteraad, dat vanavond aan de orde komt, waarbij we zo vrij zijn geweest enkele uitroeptekens te plaatsen. Overbodig misschien, want het hele voorstel verdient natuurlijk een vette onderstreping. „Geachte mevrouw/heer, u heeft begin 1985 gereageerd op een woningbehoefte-enquête, die in deze gemeente is gehouden en daarbij aangegeven dat uw belangstelling uitgaat naar een premie-koopwoning in het plan „'t Ruige Veld", zo begint een schrijven van B W van Leusden aan een aantal ingezetenen. „Hoewel de nieuwbouwplannen ter plekke zich nog in een voorbereidend stadium bevinden willen wij in koopwoningen geïnteresseerde inwoners en economisch gebondenen thans reeds verzoeken zich officieel als woningzoekende bij het bureau huisvesting van deze gemeente in te schrijven," zo vervolgt men in het schrijven. „Omdat uit de inmiddels geautomatiseerde huisvestingsadministratie blijkt dat u nog niet als woningzoekende in onze gemeente bent geregistreerd stellen wij het op prijs indien u het bijgevoegde formulier ingevuld en ondertekend wilt retourneren. Het is daarbij niet noodzakelijk dat u een zogenaamde werkgeversverklaring bijvoegd. Het vermelden van uw werkadres op het inschrijfformulier is voldoende. „Wij maken van deze gelegenheid gebruik om u te informeren over het feit dat in de toekomst te bouwen koopwoningen worden toegewezen door het bureau huisvesting van onze gemeente. Daarbij zal een sterk accent worden gelegd op doorstroming. Ons toewijzingsbeleid zal erop zijn gericht om doorstromers die een relatief goedkope huurwoning vrijmaken als eersten in de gelegenheid te stellen een woning te kopen." Dat was een aardige brief, waarin de zaken duidelijk op een rij worden gezet, zou men zo zeggen. Toch kleven ook hier twee schoonheidsfoutjes aan. Een van de inwoners van Leusden, die met dit schrijven werd verblijd, en die dus volgens die brief niét in de gemeentelijke computer voorkomt als woningzoekende, staat namelijk al jaren ingeschreven bij de gemeente als. woningzoekende. Waar de laatste tijd in het gemeentelijk bestuursapparaat met regelmaat wordt geschermd met het woord automatisering, met als strekking dat pas als die volledig is doorgevoerd, er hier en daar duidelijke overzichten zijn te maken, blijkt het in de praktijk dus niet optimaal te werken. Een heel ander verhaal betreft de werkgeversverklaring. Los van het feit dat de in de brief staande zin, met de vervoeging van het woordje „bijvoegen" een taalkundige blunder van de eerste orde inhoudt (voegt met een „t" staat in dit geval en in zo n brief toch wat netter dan met een „d") is het allemaal wat verwarrend. Want leest men de brief, dan iszo'n werkgeversverklaring dus niet nodig. Maarzo'n werkgeversverklaring wordt van gemeentewege wel meegezonden, als bijlage. Over de Smoussesteeg, de naam van een rijwielpad in Leusden, is het laatste woord nog niet gesproken. De naam „smous", is een scheldnaam voor een jood en zou daarom fdroll film vei lette L de ene de an door r worde LEUSDEN - Kort na de schamele vertoning van Leos tegen Thornax uit Woerden, die door de Leusdenaren deson danks met 3-1 gewonnen werd (zie LK-dinsdag), spraken we even met da mestrainer Ad van Woen sel over zijn verwachtin gen voor het inmiddels gestarte volleybalsei zoen. „Deze wedstrijd is gelukkig geen maatstaf, doelend op de wedstrijd tegen Thornax, want in vergelijking met het duel bij Shot in Culemborg (3-1 verloren, HJW) speelden we enkele klassen min der. Door gebrek aan durf en zelfvertrouwen bij zo'n eerste thuiswedstrijd was het eigenlijk huilen met de pet op. Niemand in het veld neemt de verant woordelijkheid op zich en tilt de ploeg dan over zo'n mentale inzinking heen. „Gewoon een aanval kei hard afmaken is dan vaak de enige remedie, maar ook dat loopt niet soepel omdat de dame aan het net die de aanval met een smash moet afronden niet voluit durft te slaan Faal angst. anders is het niet Je moet als trainer haast psycho loog zijn om dergelijke factoren uit het spel te halen Door de jeugdigheid van de damesse lectie is dat makkelijker ge zegd dan gedaan Want je moet niet vergeten dat de ge middelde leeftijd zo rond de twintig schommelt, eerder er onder dan erboven Na het vertrek van twee ervaren spel- verdeelsters hebben we duide lijk aan routine moeten inleve ren Daar tegenover staat dan wel de komst van een aantal dames uit eigen B-jeugd, maar het kost wel tijd om die in de ploeg in te passen en aan het 3e klasse n'veau te laten wen nen." aldus Van Woensel Toch ziet de in Ermelo woonachtige volleybaltrainer het seizoen met optimisme te een nieuwe homogene ploeg kost tijd Het kwam dan ook niet slecht uit dat de landelijke volleybalcompetitie door het Europees-kampioenschap in Nederland later begon dan normaal. We konden ondanks de zaalperikelen na de brand in sportzaal De Meent ons in alle rust voorbereiden In de oefenperiode kort voor de aan vang van de competitie heb ben we een aantal toernooien afgewerkt, die over het alge meen goed verlopen zijn en veel positieve elementen heb ben opgeleverd; en voor mij persoonlijk het bewijs nog eens heeft onderstreept dat onze doelstelling voor dit sei zoen. handhaven in de 3e divisie. een haalbare zaak is Met deze ploeg moe ten we in staat worden geacht om rond de middenmoot te eindigen De dames kunnen dan vrijuit spelen en vooral de „nieuwelingenervaring op doen, zodat we volgend sei zoen mogelijk een hartig woordje mee kunnen spelen. Dit jaar zie ik dan ook als LEUS DEN - Sjoerd heeft de grootste courgette gekweekt uit de hele wijde omtrek, althans dat beweert hij. Of dat werkelijk zo is, is moeilijk na te gaan. Vorige week stapte Sjoerd die op de Hondsdraf 7 woont enthousiast met zijn komkommerachtige pompoen het kantoor van de Leusder Krant binnen. Of die in de krant kon Niet de courgette zelf maar een foto natuurlijk. Trots toont de kweker zijn courgette die 62 centimeter lang is, met een omtrek van 42 centimeter en ruim 4 kilo weegt. Op de vraag of de groente nu snel opgegeten wordt antwoordde Sjoerd dat alleen de kleine jonge courgettes lekker smaken en de grote alleen voor de kweek interessant zijn. niet gebruikt kunnen worden als naam van een weg, zo menen die mensen die de naam zo snel mogelijk uit Leusden willen laten verdwijnen. „Er zijn mensen die grote gemoedsbezwaren hebben tegen de naam," aldus burgemeester Rademaker vorige week in de commissie Algemene Bestuurszaken. Toch wil de burgemeester niet zo ver gaan dat de naam „Smoussesteeg" met onmiddellijke ingang verdwijnt. „De naam is historisch bepaald, we moeten niet te snel besluiten om het rijwielpad een andere naam te geven", „we moeten de zaak rustig van alle kanten bekijken alvorens we een beslissing nemen," aldus de heer Rademaker. Blijkens uitlatingen van enkele raadsleden wordt er in Joodse kringen verschillend gedacht over de naam van het rijwielpad. De verhouding zou ongeveer fifty-fifty zijn tussen voor- en tegenstanders. Overéén zaak is iedereen het eens. Mocht de naam Smoussesteeg van de Leusdense plattegrond verdwijnen dan moet een andere naam verwijzen naar de tabaksteelt die ter plaatse ooit dooreen Joodse koopman is begonnen. personeelsvereniging bestaat dan 15 jaar. Op de begroting voor het volgend jaar is tienduizend gulden uitgetrokkei voor het personeelsfeest. Is dit bedrag nu hoog of juist laag te noemen? Uiteindelijk zal de raai zich moeten uitspreken over hel bedrag tijdens de begrotingsbehandeling. Op voorhand heeft de voorzitter van de raad, burgemeester Rademaker, zich al uitgesproken over de hoogte van het bedrag. „Ik durfde de raad geen hoger bedrag voor stellen. Ik zou zelf geen moeite hebben met het dubbele bedrag," aldus de burgemeesteê31 'srael tijdens de commissie Algemene 9eba bestuurszaken. ®n ph Burn Tilly. J De burgemeester wilde zijn ber er standpunt ook wel nader «die m toelichten. „Op de hele loonson alle van tien miljoen gulden geven *s,°ort wij niet meer dan zevenduizend gulden uit voor zaken in de ei K De Leusdense ambtenaren hebben volgend jaar iets te vieren. Hun tertiaire sfeer. Daar komt dan nog wel het bedrag bij dat we a< koffie uitgeven voor de ambtenaren. Om die reden vind ik dat we best eens wat extra mogen doen voor ons eigen personeel" zo luidt het standpunt van de burgemeeste Of de raadsleden het standpunt van hun voorzitter delen zal binnenkort duidelijk worden als de gemeentebegroting in de gemeenteraad behandeld word affic S< Bert V utorijde Inet zo' in ons een i je het Her in d< gemoet „Ik begin in Leusden aan mijn derde seizoen en ik ben van mening dat we er nu beter voorstaan dan een jaar geleden Vooral aan lengte hebben we gewonnen Maar nogmaals het formeren van Leos-trainer Ad van Woensel Avond Vredesplatform. geen liberale inbreng Totdaar plotseling de plaatselijke VVD-voorlichter, of hoe men die funktie ook omschrijft. Peter Noorland onze redaktie op kwam schichten. Of we een persbericht wilden plaatsen? Welaan, waarover het ging, was uiteraard de eerste vraag. Waarna een heel relaas volgde over welke partijgenoten allemaal verhinderd waren, zodat nu uiteindelijk de een of andere Haagse onderwijzer-en uiteraard partijgenoot - voor de VVD naar Leusden zou komen. Dat persbericht ging dus niet mee in de krant. We hadden immers nooit het bericht geplaatst, dat er géén VVD-er aanwezig zou zijn. Exit persbericht, dus. Wie schetst echter onze verbazing, toen afgelopen vrijdag bleek, dat ook de Haagse onderwijzer verstek had laten gaan. Zodat de avond van het Vredesplatform uitliep op een politieke dialoog, zonder liberale inbreng. Gezien de opkomst, die avond, gezien de reden die veel mensen voor de relatief geringe belangstelling gaven („de kaarten zijn toch al geschud") en gezien de conclusie, dat dit soort avonden merendeels juist dat publiek trekt, dat zich toch al een uitgesproken mening over de kwestie eigen heeft gemaakt, zal men er wel vrede mee gehad hebben Duidelijkheid in de politiek, zoveel is wel duidelijk, is net zo zeldzaam als doorzichtig matglas. Het wekte dan ook de verbazing van uw verslaggever, toen vorige week tijdens een vergadering van de commissie financiën geen enkel commissielid iets te vragen bleek te hebben over het zogenaamde reserveringsbeleid. Ook voorzitter Fons Ummels kon blijkbaar zijn oren niet geloven. „Niemand iets te vragen?", vroeg hij. Om, na een wat pijnlijke stilte te vervolgen met: „Het is toch wel duidelijk, wat er staat". Waarmee maar weer eens duidelijk is, welk een groot vertrouwen men ook in de politiek schijnt te hebben in de onderlinge intelligentie. Die twijfel aan dat intellect brak Fons Ummels die avond overigens haast nog op. Dat gebeurde, toen hij, alvorens het budgetprogramma aan de orde stellen, even in de stukken zat te bladeren, en te smoezen met éen van de aanwezige ambtenaren. Harm Offereins greep die gelegenheid onmiddellijk aan. „Je moet je huiswerk wel voor de les maken, en niet tijdens de les", liet hij de wethouder weten. „Het college van B W legt van tevoren al zaken vast in zo'n budgetprogramma", zei Harm Offereins naar aanleiding van De vrijwillige brandweer van Leusden is zelfs midden in de nacht snel op de plaats van de brand. Dit is onlangs weer onomstotelijk vastgesteld. Bij een deel van de bevolking was er de nodige twijfel gerezen omtrent de snelheid waarmee de vrijwilligers ter plaatse kunnen zijn. Zo zou het een half uur geduurd hebben, voordat de brandweer in de vroege morgen van 12augustus jongstleden bij de brandende basisschool „De Hobbit" arriveerde. De burgemeester heeft wat hem betreft de discussie gesloten. Een nader onderzoek heeft het volgende duidelijk gemaakt. Op 12 augustus is om 4.28 uur de melding bij de centrale in Amersfoort binnengekomen. Precies vijf minuten later verliet de eerste brandweerauto de kazerne aan de Zwarteweg. Weer drie minuten later rukte de tweede auto uit. Acht minuten nadat de brand gemeld was kwam de eerste brandweerauto bij De Hobbit aan, twee minuten later gevolgd door de tweede ploeg brandweerlieden. Eén en ander mag een behoorlijke prestatie genoemd worden als we er van uitgaan dat alle vrijwilligers om half vijf 's morgens nog rustig in bed liggen. Het is overigens nooit erg moeilijk om uit te zoeken hoe snel het bij de brandweer gaat. Vanaf het moment van brandmelding gaat er in Amersfoort een bandrecorder draaien. Alle gesprekken die verder gevoerd worden kunnen later teruggeluisterd worden. De precieze tijden zijn op deze manier ook vast te stellen. De brandweer van Leusden was. en is. in tegenstelling tot geruchten, zeer li/dig ter plekke zo heeft burgemeester Rademaker uit laten zoeken Ook biy de brand in De Hobbit Redaktie: Hans Mosterd Bijdragen: Frits van Breda Vorige week werden we verblijd met de aankondiging, dat drie parlementariërs in Leusden hun verblindend licht eens zouden laten schijnen over de Vredesproblematiek. Problematiek, want ook hier slaat de taalvervuiling danig om zich heen. Er zouden een socialist, een christen-democraat en een liberaal in De Hokhorst opdraven, en alleen van de liberalen was nog niet bekend, wie het partij-standpunt toe zou komen lichten. Men zou zich daar de vraag bij kunnen stellen, in hoeverre dat zin gehad zou hebben, gezien de zo onderhand verschrikkelijk uitgekauwde meningen, en vooral standpunten, maar die vraag was uiteraard de organisatie voorbehouden.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6