ettersteeg breder, irempels in Claeverenblad ubilerende Bongerd heeft een geld voor groot feest Carnavalseizoen start zaterdag in Achterveld Verkeersmaatregelen in aantocht: Vandaag in de Leusder Krant UD-LEERLINGEN WELKOM OP DISCO-REÜNIE Arrestant bekent vijftien autokraken in Leusden Thema-avond over het kind Redaktie Leusder Krant compleet huf^ut Collecte bestrijding suikerziekte Koffieconcert Ons Gebouw Zwangerschaps- gymnastiek Politie pakt hardrijders Met borrel op achter stuur Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 5 NOVEMBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 51 n LEUSDEN/ACHTERVELD - Er staat een aantal verkeers- aatregelen voor de deur, zo blijkt uit de voorstellen, zoals eworden gedaan aan de gemeentelijke commissie Openba- Werken en Ruimtelijke Ordening. Die commissie komt ilgende week woensdag bij elkaar, om genoemde voorstel- te bespreken. Behalve over verkeerszaken zal de commissie zich boven- en uitspreken over een voorbereidingsbesluit voor delen n Den Treek, over het recht van opstal van de Groenstich- ig, en over de reactie van B W op het woongeriefonder- «k van de Vrouwen Advies Commissie. De verkeerssituatie rond de toe- ng van het Kerstenssportpark in iiterveld levert problemen op. De ortstichting signaleerde dat al in verleden. Het college is van mng. dat de maatregelen, die ter atse worden genomen in het •er van plan ,,De Fliert" - het icgelegenheidsgebied in Ach- celd - de bestaande problemen /een groot deel oplossen. Die atregelen houden in. iet verbreden van de Kletter- ag tot zes meter; Klettersteeg wordt deels ver- j, waardoor de doorgaande lijn het sportpark naar de Kletter- ag verdwijnt; - de aansluiting van de toegangs weg op de Klettersteeg wordt haak- ser en nauwer, door de aanleg van een trottoir en het verkleinen van de bochtstraal. Het college stelt de commissie voor, af te wachten welke effekt deze maatregelen hebben, alvo rens andere oplossingen te over wegen. DREMPELS In de vlekken A en B van Claeve renblad - Wildenburg komen drie drempels en vier wegversmallin gen. Blijkens het voorstel van B W vindt men de klachten van diver se bewoners over het (te) hard rijden met auto's daar. gegrond De wegen zouden tot dergelijk ver keersgedrag uitnodigen, vanwege het brede profiel en getrekte tra- cé's. met relatief grote lengte. De verkeersbelemmerende maatregelen zullen worden geno men op de invalswegen van het plan, zodat een overgang van de gemeentelijke autowegen naar het woongebied wordt ondersteund. Gekozen is voor een beperkt aantal drempels, omdat deze ook nadelen hebben, in de vorm van geluid soverlast en minder comfort voor de inzittenden van auto's. Overi gens worden de drempels zodanig aangelegd, dat fietsers er geen last van zullen ondervinden, dat wil zeggen dat fietsstroken worden vrijgehouden, en dat er geen totale kruispuntvlakken worden ver hoogd. LANDJONKER Om de overzichtelijkheid te be- De Klettersteeg wordt verbreed tot zes meter. vorderen, komt er voor een deel van Landjonker een parkeerver bod Dat zal worden aangegeven met een gele streep. De maatregel wordt genomen ter hoogte van de kruising Smoussesteeg/jachtpad - Beekridder/Landjonker. Naast het aanbrengen van een gele band wordt tevens voorgesteld, de be planting langs het fietspad tot ze ventig centimeter hoogte terug te brengen, over een lengte van tien meter Naar aanleiding van de afspraak, de verlichting langs belangrijke fietspaden aan een nader onder zoek te onderwerpen, komt het college van B W met een aantal concrete voorstellen Die behel zen - het plaatsen van 13 armaturen langs het fietspad aan de zuidkant van de Noorderinslag tussen de Groen Zoom en Groenhouten noord; - het plaatsen van vijf armaturen langs het fietspad langs de Groene Zoom tussen Noorderinslag en Li- sidunalaan, - het plaatsen van twaalf armatu ren langs de fietspaden bij Groot Krakhorst en bij De Hakhorst, bij De Lepelaar en bij De Duiker Hiermee zijn, aldus het college, de belangrijkste fietspaden zoda nig verlicht, dat de onder andere door de vrouwenraad genoemde onveilige toestand zoveel mogelijk, ,,voor zover liggende binnen de mogelijkheden van het gemeente bestuur", wordt opgeheven. Van Schoonhoven plakt steenstrips op betonnen elementen geluidswal pag. 3 Meerderheid raad wil faillissement Teha BV niet aanvragen pag. 3 Bewoonsters „De Hohorst" brachten wervelende show pag. 3 Veel aktiviteiten rond 15-jarig bestaan „De Til" pag. 5 Raad kwaad op B W wegens niet melden van financiële tegenvallers bijGAlpag. 5 Achterveld komt goed weg tegen Amersfoortse Boys pag. 6 Drukke maand voor Squash Genootschap Leusden. pag. 6 Roda (zo) geeft winst kado pag. 7 Jan Willem van Dijk eist hoofdrol op in Haaienploegpag-7 Antilopen hervindt aansluiting in Heerenveen pag. 7 FEESTDAG één onzer medewerkers) ISDEN - Op 19 november 5 werd de openbare basis- looi "De Bongerd" aan de chatterweg officieel ge- nd door de toenmalige loco- gemeester, de heer Zand- k. De school bestaat dus op kop af tien jaar. Ouderraad schoolteam zouden het leuk onden hebben als men een .tje had kunnen bouwen dhet jubileum. De gemeente fsden, in feite het schoolbe- ir van alle openbare basis- olen in de gemeente, heeft n cent over voor het vieren van een jubileum. Toch zal de school op bescheiden wijze aandacht besteden aan het tweede lustrum. De gemeente Leusden stelt zich op het standpunt dat alleen bij een vijfentwintigjarig bestaan geldmiddelen ter beschikking worden gesteld voor het vieren van het jubileum. De Bongerd probeert nu een feestprogramma te bieden met een minimum aan kosten. Eén van de gevolgen van het minimale budget dat men ter beschikking heeft is dat men niet de mogelijkheid heeft om alle oud-leerlingen schriftelijk uit te nodigen voor een reünie. DISCO-AVOND De Bongerd wil toch graag alle leerlingen die in de afgelopen tien jaar de school hebben bezocht nog eens terugzien. Dat weerzien zou moeten gebeuren vrijdag avond 15 november. Een simpel sommetje heeft laten zien dat op die avond 350 oud-leerlingen ver wacht kunnen worden De reünie begint 's avonds om 20.00 uur Die avond is er in de school een drive-in-discotheek opgesteld Ondanks de krappe financiële middelen zal iedereen toch een drankje aangeboden krijgen. Het schoolteam van De Bonaerd familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm kontrakten belangrijke korting Ijlisderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) *">se nummers 75 cent per stuk KONINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ps kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- |*svan9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend ^lerdags gesloten hoopt dat veel oud-leerlingen van de gelegenheid gebruik zullen maken om nog eens langs te ko men, ondanks het feit dat men geen persoonlijke uitnodiging in de bus krijgt. Op de dag dat de school precies 10 jaar bestaat zal op het school plein de splinternieuwe school- vlag in de pas opgestelde vlagge- mast gehesen worden Ook zal voor de eerste maal het nieuwe schoollied door alle leerlingen te gelijk gezongen worden Na het min of meer officiële gedeelte van de dag zullen de acht groepen in de school aan de slag gaan om de diverse lokalen te versieren. Woensdag 20 november is uitge roepen tot de grote feestdag, 's Morgens gaan de jongste kinde ren een tocht door de wijk maken Onderweg moeten diverse op- dra'chtjes vervuld worden. De wat oudere leerlingen zullen een wat grotere afstand te voet moeten af leggen Een foto-puzzeltocht voert de leerlingen van de groe pen vier tot acht door een groot deel van de gemeente Leusden Op woensdagmiddag begint om twee uur een zogenaamde spel- kermis die tot 's avonds negen uur zal duren De spelkermis heeft enkele elementen in zich van een fancy-fair. De nadruk zal echter meer liggen op allerlei spelletjes die men kan doen. Ook zal tegelijkertijd een rommelmarkt gehouden worden in een poging om een beetje uit de kosten te ko men. Om dezelfde reden wordt er die dag een loterij gehouden waarbij de winnaar met een spik splinternieuwe fiets naar huis kan gaan. Het Bongerdfeest loopt donder dag ten einde. De ochtendlessen komen voor een flink deel te ver vallen. Elke groep gaat dan zijn eigen mini-play-back-show hou den. In de middaguren zal de fi nale voor de hele school plaats vinden. Na schooltijd komt er voor de jon geren een heuse goochelaar zijn kunsten vertonen De oudere leer lingen gaan 's avonds naar het Ros Beyaart om daar de jeugdaf deling van Eendracht op de plan ken te zien staan met hun nieuw ingestudeerde toneelstuk DELEN De openbare basisschool De Bongerd wil ook anderen mee laten delen in de feestvreugde. "Delen" staat namelijk hoog in het vaandel bij deze school. Al enkele jaren heeft men via het Foster Parents Plan twee kinde ren geadopteerd. In het jubi leum van de school hoopt men een andere groep mensen mee te laten'delen. In de jubileum- week zullen Bongerdleerlingen bij ouders en bekenden een ak- tie voeren voor Matagalpa, een bergdorpje in Nicaragua. Het betreft hier een dorpje dat voor komt in het hulpprogramma van de NOVIB. De NOVIB helpt Ma tagalpa bij de bouw en inrich ting van twee schooltjes. De Bongerd wil hier proberen een steentje bij te dragen. In de week die voorafgaat aan het ju bileum zullen de Bongerdleer lingen geïnformeerd worden over het dorpje waarvoor zij ak- tie gaan voeren. LEUSDEN - De Leusdense Rijkspolitie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag de 25-jarige Van S. uit Amersfoort aan. De man liep wat verdacht rond in de wijk Claeverenblad- Wildenburg. Bij zijn aanhouding had de man een tasje bij zich, met daarin een autoradio met bo xen Hij kon daar geen sluiten de verklaring voor afgeven Daarop werd hij aangehouden, en meegenomen naar het bu reau Daar heeft hij inmiddels vijf tien inbraken in auto's in Leus den bekend Het verhoor van de man is nog niet afgelsoten De politie sluit niet uit, dat Van S nog meer op zijn kerfstok heeft Het verhoor richt zich nu met name op vergelijkbare in braken. die recent in omliggen de gemeenten plaatsvonden. LEUSDEN - De Vereniging voor Vrije Opvoedkunde organiseert twee lezingen over het kind in deze tijd Dat gebeurt op de dinsdagen 12 en 19 november in de Vrije School. Romeostraat 74 te Amers foort Mevrouw H. Bos zal beide avonden leiden De eerste bijeenkomst staat in het teken van wat is het om kind te zijn in deze tijd Tijdens de tweede avond geeft mevrouw Bos aan hoe je als volwassene het beste met je kind kunt omgaan Beide lezingen beginnen om 20.00 uur LEUSDEN - De redaktie van de Leusder Krant is met ingang van maandag 4 no vember weer compleet. Als opvolger van redakteur Cas par van Loo, die zijn stoel bij de krant verruilde voor een baan in het verzekeringswe zen, werd Martin Hermens benoemd. De 21-jarige Brabander stu deerde in juli van dit jaar af aan de Academie voor de Journa listiek in Tilburg Hij deed de nodige nieuwsblad-ervaring op bij Het Karton, een regio naal weekblad in Midden-Bra bant, een uitgave van De Stem in Breda Voor de Leusder Krant zal hij zich bezig gaan houden met alle aspekten van de berichtgeving: van bureau- redaktie tot uitgebreide achter grondverhalen en interviews. De redaktie van de Leusder Krant bestaat in totaal uit drie redakteuren, geassisteerd door een redaktie-secreta- riaat. De nieuwe Leusder Krant-re- dakteur Martin Hermens (advertentie) TE HUUR: Gereedschappen materialen en nno veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035)41375 ACHTERVELD - Zaterdag avond gaat het Carnavalsei zoen 1985-1986 weer van start. In het 100 gram ge bouw te Achterveld zal het Prinsenbal worden gehou den. De zaal gaat open om 20.30 uur. De muziek zal deze avond worden ver zorgd door de Hofkapel en de band Magnum. Om streeks 22.00 uur zal af scheid worden genomen van Prins Theo Puup X. Wie de nieuwe Prins voor het komende seizoen zal wor den is niet bekend. Dit is een verrassing, maar om elf minuten over elf zal de nieuwe Prins zich bekend maken. Het belooft weer een echte gezellige en doldwaze avond te worden. Alle Puu- pen en Puupinnen en ook de Carnavalsvierders uit de omgeving worden door Prins Theo Puup X uitgeno digd deze avond te komen mee maken. Op zaterdag 23 november zal in Scherpenzeel weer de jaarlijkse Intrada worden gehouden. Deze wordt georganiseerd door de Val lei Tuiters uit Scherpenzeel. De gehele dag is er een con cours voor dansmariekes. De zaterdagavond zullen er optredens zijn van de Boe ren Kapellen. Dit is dan te vens een feestavond met gezellig dansen. De Achter- veldse Prins en zijn Raad van Elf zullen er ook aanwe zig zijn. ledereen die hier belangstelling voor heeft is ook van harte welkom. Het programma voor het ko mende seizoen is: Zaterdag 9 november Prinsenbal, 18 januari Boerenkielenbal, 7 februari Groot Carnaval, 9 februari optocht Motto 'Achterveld daar komen we weer', 9 februari kinder Car- LEUSDEN - De nationale diabe- tesweek is dit jaar van 11 tot en met 27 november. Het Diabetes Fonds Nederland houdt dan de landelijke collecte onder het motto 'Geef's voor diabetes'. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het wetenschap pelijk onderzoek op het gebied van suikerziekte, een stofwisse lingsziekte. Vorig jaar leverde de collecte bijna 1,5 miljoen gulden op Met dat geld kon het Diabetes Fonds Nederland tal van wetenschappe lijke projecten mogelijk maken Diabetes is nog altijd een onge neeslijke ziekte die iedereen kan krijgen van jong tot oud In Neder land lijden zo'n 240.000 mensen aan diabetes Wie de acte 'Geef's voor diabetes' wil steunen kan een bijdrage overmaken op giro 5766 ten name van het Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. ACHTERVELD - Zondag 10 no vember is er een koffieconcert in Ons Gebouw. Medewerking wordt verleend door Marry Rouw, piano. LEUSDEN - Half november starten er weer een paar groepen zwangerschapsgymnastiek voor vrouwen die uitgerekend zijn in februari 1986. De cursussen vinden plaats in het kruisgebouw aan de Rozen- gaarde 33. Inlichtingen en opgave aldaar tot uiterlijk 8 november, tel 941218 Ada Bijlsma. blokfluit, en leerlingen van de muziekschool Leusden. Het concert begint om 11.45 uur LEUSDEN - Bij een snelheids controle op de Hamersveldseweg heeft de rijkspolitie te Leusden vijftien automobilisten aangehou den wegens te hard rijden Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd automobi list J D uit Leusden aangehouden De man reed op dat moment over de Heiligenbergerweg. en werd bij een routinecontrole aangehouden Hij bleek alcohol te hebben genut tigd. Op de blaasproef volgde de bloedproef en een proces-verbaal Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1