[College moet faillissement Teha BV niét aanvragen' „Wij zijn de meiden, waar het allemaal om draait" „Je moet als ondernemer op ontwikkelingen reageren" TOYOTA Bazar in Huize St. Joseph Collectie Unicef- kaarten POLITIE IS INBREKERS TE SNEL AF Meerderheid gemeenteraad: ZATERDAG 9 NOVEMBER Verkoop van handwerken Vibrafonist bij De Hakhorst Bewoonsters van „De Hohorst" brachten wervelend Collecte Jantje Beton Van Schoonhoven plakt steenstrips op betonelementen geluidswal: AUTO EEMHAVEN Buit zou halve ton hebben bedragen: plaatselijk nieuws DINSDAG 5 NOVEMBER 1985 LEUSDEN - De Leusdense rijkspolitie is vorige week in de nacht van donderdag op vrij dag twee inbrekers te snel af geweest. Bij een routinecon trole van De Hamershof zagen de patrouillerende agenten twee mannen wegrennen. Zij zetten de achtervolging in, en hielden één van de twee man nen, M v B. uit Dordrecht, aan. Bij fouillering troffen de agenten twee flesjes parfum op de man aan, afkomstig uit een drogisterij in De Hamers hof Naar aanleiding van die vondst namen de agenten poolshoogte bij de zaak, en troffen daar sporen van braak aan. Binnen bleken twintig plastic zakken te staan, gevuld met alle mogelijke artikelen, waaronder veel duurdere par fums. Naar laten bleek, had de partij een waarde van een hal ve ton. Het was de bedoeling van de daders, om de buit in een busje te laden. Dat waren ze net aan het ophalen, toen ze werden betrapt. Het ging om een forse bestelbus, die zo lang nabij het gemeentehuis geparkeerd was De wagen bleek later bij een autoverhuurbedrijf te zijn gehuurd Afgelopen zondag meldde zich ook de tweede dader bij de politie in zijn woonplaats, Dordrecht. Het betrof E. de G die voor verhoor naar Leusden werd overgebracht. De man zit nog vast. In het geval van M. v B. betrof het een bekende van de politie. ILEUSDEN - Het college van B W moet haar voornemen, om Ihet faillisement van Teha BV aan te vragen, niet uitvoeren. I Daartoe deden het CDA en VVD beide een beroep op het Icollege, tijdens de laatste raadsvergadering.In een eerder stadium had het college, bij monde van wethouder Fons lummels (CDA, financiën), laten weten dat het plannen in die [richting had. |Dat leidde toen al tot enige ver- Ibijstering. De reden daarvan was, ■dat in het juridische advies, dat Ihet college ter zake had ingewon- Inen, stond dat het nut van een ■dergelijke aktie als hoogst twijfel- lachtig moest worden gezien. In ■feite werd een dergelijke faillisse mentsaanvraag zelfs afgeraden. ■Met als reden, ,,dat het college [öloed aan de paal wenste te [zien", motiveerde wethouder Um- Imels toen, dat B W toch door Jwilden zetten. [Bram Vroon (CDA) liet weten, leen voorstander van een derge- aktie te zijn. ,,Het heeft in het lerleden alleen maar geld gekost, len dat zal het weer doen, als het college haar voornemen uitvoert Bovendien heeft u voor een der gelijke onderneming een partner nodig, en die is niet voorhanden", aldus Vroon Alrich Parson (VVD) sloot zich daarbij aan. ,,Mijn fractie ziet het nut van een dergelijke faillisse mentsaanvraag niet in In de eer ste plaats is het de vraag, of het lukt. en ten tweede moet je je dan afvragen, wat het rendement is. Het lijkt eigenlijk meer op een strafoefening tegen Teha, en die steunen wij niet", zei hij Ook Harm Offereins (GPV/SGP) vond het ,,niet verstandig" om door te zetten De PvdA was het er niet mee eens. Corri Verduin. ,,Bij de ver koop van de tennishal bleek, dat de gemeente er ruim drie miljoen gulden bij is ingeschoten. Nu res teert er alleen een betwiste schuld van f 60.000,- Bovendien heeft men nog de brutaliteit gehad, om een vordering in te stellen van f 180.000,-voor management". .Wij zijn van mening, dat een fa'l- lissementsaanvraag voor Teha noodzakelijk is De burgers van Leusden zullen niet begrijpen, waarom deze pachter vrijuit zou moeten gaan, en anderen voor een schuld van enkele guldens de deurwaarder op bezoek krijgen", aldus Corri Verduin. Tot slot noemde zij het, gezien de bedra gen waar het in het verleden al om ging, „kinderachtig, om nu tegen de kosten aan te hikken" Wethouder Fons Ummels liet de zaak waar het om ging verder in het midden, hij bestreed alleen de hoogte van het verlies, dat de ge meente met de tennishal had ge leden. weer de jaarlijkse bazar worden gehouden Deze bazar vindt dit jaar plaats in samenwerking met de Zonnebloem Naast de ver koop van de door de bewoners van huize St.Joseph en de Zonne bloem gemaakte handwerken, zijn er natuurlijk ook verschillende attracties. prachtige beeldhouwwerken en schilderijen. Verder kunnen de bezoekers de kunst afkijken van het profiel knippen, de volksschil derkunst, breien van kralen tas jes, origami (japans vouwwerk), glas graveren, bandweven en houtsnijwerk. Het rad van avontuur is er weer, met verder spelletjes voor jong en oud, voor elk wat wils De play back-show ontbreekt ook nu weer niet waarbij de Achterveldse jeugd haar talenten kan presente ren ledereen is van harte wel kom De openingstijden zijn van 10.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur. LEUSDEN - De dames van de UVV-seniorensociëteit Leusden- Centrum verkopen zaterdag 9 no vember hun zelfgemaakte hand- LEUSDEN - De gast van a s. donder dag 7 november zal zijn de vibrafonist George den Deyl George is in Utrecht werken (truien, kussens, sokken en dergelijke) De verkoop vindt plaats van 10.00 uur tot 15.00 uur in de Wol boom, Hamersveldseweg 2a in Leusden-Centrum. Naast deze ac tiviteit wordt er ook een loterij ge houden, waarbij leuke prijzen te winnen zijn. een veelgevraagde musicus. Hij beheerst ook diverse andere in strumenten zoals bas. synthesizer, pia no en orgel. Donderdag zal hij echter vibrafoon spelen Hij wordt zoals ge bruikelijk begeleid door het trio van Wiebe Haanstra. Aanvang 21.30 uur Entree vrij. ACHTERVELD - Zaterdag 9 no- De heer Brunia (van Wagenberg vember zal in huize St. Joseph 13) houd' een expositie van zijn Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hootdredakteur: Beri Vos Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) i Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties. I Voor het dinsdagnummer lot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor hel donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: I Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) J Abonnementsgeld: '64,60 per jaar, f 32,80 per half jaar, f 16,65 per kwartaal. Klachten bezorging. I Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te I hebben omvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op met onze I hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). I'el 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u koriiaki opnemen met onze 1 mspekteur bezorging overdag 03420- 94206 I Nabestellen foto's: I De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen I (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling I op giro 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld. met duideli|ke vermelding Ivan gewenste foto. aantal nummer van krant, pagina waarop de foto Iwerd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 |tm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) |v kunt ook contant betalen op ons kantoor l-eusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u ''e gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- l"antenkombinatie te Barneveld. [lEUSDEN - Deze week wordt de lationale Jeugdcollecte, beter lekend als de actie van Jantje leton, gehouden. Er wordt |door 45.000 collectanten huis- ian-huis gecollecteerd terwijl j> zaterdag 9 november boven- Idien in enkele honderden ge meenten een straatcollectie kordt gehouden. (et gaat bij de actie van Jantje 3eton om geld voor het jeugdwerk Inons land Voor speeltuinen, kin derboerderijen, clubhuizen, )eel-o-theken en jeugdverenigin gen Voor nieuwe mogelijkheden nieuwe voorzieningen Voor Inderen die in de verdrukking l'eigen te komen, in oude en neuwe woonwijken, in de stad en het platteland Gevaar en on enigheid, integratie van gehandi- ipte en gezonde kinderen en het lote gebrek aan veilige en eigen- jdse speelvoorzieningen en club- l'jizen zijn in dit verband proble- jen die veel aandacht krijgen. |t de opbrengst van deze natio nale jeugdcollecte wil het Natio nal Jeugd Fonds ruim 150 pro leten financieel helpen In het esledingsplan zijn 30 jeugdac- commodaties opgenomen, 20 speelvoorzieningen. 5 kinderboer derijen en een aantal speel-o-the- ken en peuterspeelzalen Boven dien zal aandacht worden be steed aan voorzieningen voor bui tenlandse kinderen in ons land en kindervakantiekampen. Concrete hulp voor concrete projecten Wil men gireren dan kan dat op gironummer 1247, ten name van Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. passages erg aangrijpend De 'Hohorstmeiden', zoals de be woonsters van het internaat zich zelf noemden in hun slotlied, heb ben in de show ook de gelegen heid aangegrepen om de situatie in hun eigen huis op de hak te nemen In het onderdeel 'Blunders', wer den een flink aantal fouten van medewerkers op een rijtje gezet Zo werd bijvoorbeeld de sportle raar, een zekere Kees, voor schut gezet omdat hij gezegd zou heb ben dat een kano niet om kon slaan. Het tegendeel werd in de praktijk bewezen. Ook ene Folkert bleek wel eens een behoorlijke misser gemaakt te hebben Hij stapte eens zonder op te letten bij een wildvreemde vrouw in de auto omdat hij dacht dat het zijn eigen vervoermiddel was Met auto's schijnt er trou wens vaker iets aan de hand te zijn in De Hohorst. De adjudant directrice Rita werd enkele malen tijdens de show genoemd omdat zij kans gezien zou hebben in een auto zonder accu te rijden LIEDJES Cabaretliedjes namen donder dagavond een belangrijke plaats in op het programma. Enkele lied- Elselien van de End praatte de verschillende programma-onderdelen aan elkaar. jes hadden een komische strek king Het koor van bijna alle me dewerksters aan de show zong bijvoorbeeld een anti-rooklied, na de aanwezigen opgeroepen te hebben het roken te staken Veel liedjes die ten gehore wer den gebracht hadden een meer serieuze ondertoon Titels als 'jongeren van deze tijd wat doen ze elkaar aan', 'Ik ben verliefd', 'Mijn dagboek', geven al aan dat het hier ging om wat ernstiger za ken. Toneel, liedjes en conferences werden donderdagavond afgewis seld met zaken die ook in een show thuishoren. Madame Sylvie met assistentie van mademoiselle Lelie et belee lieten enkele goo cheltrucs zien. Een groep van vijf mensen gaf een demonstratie ae robic dansen en ook werd nog even een parodie op de planken gezet waarbij de sterreclame het moest ontgelden Het hele programma werd, waar nodig, aan elkaar gepraat of ge zongen door de sociaal-cultureel werkster van de Hohorst, Elselien van de End. Elselien stond voor de moeilijke opgave om de ver schillende noodzakelijke pauzes op te vullen. Dit laatste lukte haar LEUSDEN - Op de avondmarkt in Leusden-Centrum heeft het Leusdens Unicef-comité de nieuwe najaarscollectie wens kaarten geïntroduceerd. Zoals men daar die avond heeft kun nen constateren is het assorti ment weer samengesteld uit werk van kunstenaars dat zij gratis aan Unicef, het Kinder fonds van de Verenigde Naties, beschikbaar hebben gesteld. Door Unicef wenskaarten te ko pen steunt men het werk dat Unicef al 40 jaar uitvoert voor kinderen in nood in de Derde wereldlanden Behalve wenskaarten zijn in de collectie opgenomen de (bekende) agenda's, kalenders, puzzles, ad- ventsboeken, bouwplaten, schrijf mappen en correspondentiekaar- ten. De verkoop van dit alles ligt uitsluitend bij vrijwilligers. Door ver schillende oorzaken moeten vrijwil ligers soms stoppen met hun werk voor Unicef En, wie neemt dan hun plaats in? Mochten belangstellen den er voor voelen om in hun vrije tijd een steentje bij te dragen door te helpen bij de verkoop, bel dan even naar één van de twee volgen de adressen, waar de collectie ook te zien en te koop is: Mw. A Bergsma, Berkenlaan 19, Leusden, tel. 941602 Mw F Otter, v. Boetzelaerlaan 12. Leusden, tel. 940955. overigens voortreffelijk. Elselien van de End heeft een belangrijk aandeel gehad in de voorbereidin gen van de Hohorstshow. Ook de andere medewerksters en zeker de bewoonsters van de Hohorst hebben echter ook enthousiast meegedaan. Zo werd bijvoorbeeld alle speciale 'showkleding' door de meisjes zelf vervaardigd. Voor enkele zaken hebben de Ho- horstmensen de hulp van buiten staanders ingeroepen De regie van de show was bijvoorbeeld in handen van Maarten Bootsma Maarten had hiermee een belang rijk aandeel in het welslagen van de avond Hetzelfde kan gezegd worden van Richard van Bemme- len en Wijnand Bouw. Zij verzorg den de muzikale begeleiding van de hele show op een voortref felijke wijze. Dat de bewoonsters van de Ho horst zelf in het middelpunt ston den van de hele avond werd nog eens duidelijk gemaakt in het slot lied- 'Wij zijn de meiden waar het allemaal om draait'. (advertentie) is. In eerste instantie richten we ons daarbij overigens niet uitslui tend op de gemeente Leusden. Als er sprake is van het feit. dat men onze beton-elementen te kaal vindt, dan zullen we daar iets aan moeten doen ..Of we dit als alternatief aan de gemeente aanbieden, is nog niet zeker. Dat hangt af van de vraag, in hoeverre het op deze manier verfraaien van de elementen voor ons als bedrijf, financieel een haalbare kaart zal zijn Dat weten we nog niet, dat zullen we pas kunnen bekijken als het werk af is. En dat zal naar ik verwacht pas in de loop van deze week zijn." ..Het gaat om ondernemerschap Want het is zeer goed mogelijk, dat we op deze manier straks in den lande ook met deze aange klede elementen de markt op kun nen. Dat is eigenlijk de belangrijk ste overweging. Maar ook daar valt voorlopig nog niks over te zeggen, want dat is nog zover weg", aldus de heer Van Schoon hoven Overigens ontkent hij ten stellig ste een verhaal, dat bij geruchte door Leusden waart. Namelijk, dat Van Schoonhoven een scha declaim bij de gemeente inge diend zou hebben vanwege het niet gebruiken van de beton-ele- menten van het bedrijf voor de ge luidswal langs de Groene Zoom. Zo'n schadeclaim zou juridisch aan de orde zijn, omdat het bedrijf de elementen in opdracht van het Leusdense collega van B&W ge bouwd zou hebben. Die beide zaken verwijst de heer Van Schoonhoven naar het rijk der fabelen ..Die elementen zijn van het bedrijf. En over een scha declaim is bij ons nog nooit ge sproken", zo stelt hij (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Bewoonsters en medewerksters van 'de Ho horst' zetten vorige week donderdag een wervelende show op de planken. Plaats van handeling was de toneelzaak van het activiteitencentrum De Korf. Eén ding was duidelijk: Het draaide allemaal om 'de meiden van De Hohorst'. In de zogenaamde Hohorstshow waren tal van cabaret-ach- tige elementen verwerkt. Een rode draad in het programma keerde steeds terug. Het ging hier om de problemen die een nieuwkomer te verwerken heeft als zij bij een groep in het internaat wil horen. Bijna vier maanden zijn bewoon sters, medewerkers en begeleid sters bezig geweest met de vorbe- reidingen van de Hohorstshow Vorige week donderdagavond was het grote moment aangebro ken. In de goedgevulde toneel zaal van De Korf zou duidelijk worden wat het resultaat van al de voorbereidingen zou zijn. Gelet op de spontane en enthou siaste reacties uit de zaal kan aangenomen worden dat alle aan wezigen een plezierige avond ge had hebben De hele 'Hohorst- showgroep' kan dan ook terug kij ken op een zeer geslaagde avond die zeker voor herhaling vatbaar is. De vaart kwam er direct bij het begin van de voorstelling al goed in door het optreden van 15 qo- go-girls in hun openingslied. Di rect hierna werd een aanvang ge maakt met de 'rode draad' in het programma, het internaatsleven zelf. Alhoewel er om enkele on derdelen hard gelachten werd, was de strekking van het verhaal in feit niet erg leuk. Het ging er om dat een zekere Alie niet geaccep teerd werd door de vaste bewoon sters van het internaat, toen zij daar door omstandigheden te recht kwam Op het toneel liet men in diverse sketches zien hoe het de betreffende Alie verder ver ging. Dat de meisjes onderling niet erg kieskeurig zijn in het taal gebruik werd tijdens die verschil lende sketches duidelijk. Mede door het haast professionele to neelspel van het meisje dat de rol van Alie speelde waren enkele Een scene uit de Hohorstshow. De betonnen elementen, bedoeld voor onder meer de geluidswal langs de Groene Zoom. beplakt met steenstrips (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De firma Schoonhoven is momenteel doende, de op haar terrein aan de Ambachtsweg opge slagen beton-elementen, be doeld voor gebruik in ge luidswallen. met steenstrips te beplakken. Aanleiding daartoe was het recente besluit van de Leus dense gemeenteraad, om langs de Groene Zoom een geluidswering in baksteen te realiseren. In een eerder sta dium van de besluitvorming zouden de beton-elementen van de firma Schoonhoven voor dat objekt worden ge bruikt. De heer G.J. van Schoonhoven, desgevraagd „Als ondernemer zul je toch op de ontwikkelingen In moeten spelen Vandaar, dat we nu aan het bekijken zijn, of dit misschien een mogelijk alternatief Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3