Wateroverlast teistert Leusden Uitwerking plan voor Hamershof ter inzage „Postweg en Asschatterweg op tertiair niveau brengen" GeRu zonweringen Nu Stuntprijzen voor n Warme-Veilige en Gezellige Winter 1 elders en wegen ondergelopen na wolkbreuk: spraak mogelijk tot 22 november: ZES MAANDEN EN TBR VOOR BRANDSTICHTER Leges verhoogd Gemeente wil van zandbakken af Verkeersstudie Provinciale Waterstaat: In Verlind in de KRO toekt KPO FEEST BIJ WOLBOOM DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De overvloedi- e regenval van afgelopen insdag veroorzaakte in eusden weer de nodige verlast. Ondergelopen kel ders - waaronder die van het gemeentehuis - en on begaanbare wegen gaven brandweer en de dienst ge meentewerken rond en na de middag handen vol werk. De wolkbreuk van dinsdag leidde in Leusden tot zo onderhand ver trouwde beelden De Burgemees ter Beaufortweg. de Hamersveld- seweg en de Asschatterweg ston den in een mum van tijd blank. Zo erg zelfs, dat delen van de Hamers- veldseweg en van de Asschatter weg gedurende geruime tijd voor het verkeer werden afgesloten De oorzaak van de overlast is, aldus een gemeentelijke woord voerder, dat de rioleringen ter plaatse niet berekend zijn op zulke overvloedige regenval ,,Als we dit soort incidentele overlast zouden willen voorkomen, zouden we ont zettend dure voorzieningen moe ten treffen," aldus de gemeentelij ke woordvoerder. Overigens wordt met name de De Hamersveldseweg was niet langer voor verkeer begaanbaar, en werd afgesloten Asschatterweg stond, als gebruikelijk bij een fikse bui, weer eens blank, en werd deels voor verkeer isloten. He' 13 nov ting op ndeling praak, Op de Burgemeester Beaufortweg liep men het risico dat de motor af zou slaan door al het water riolering in de Asschatterweg mo menteel nader onder de loep geno men. Geld voor vernieuwing is opgenomen in de gemeentelijke begroting voor volgend jaar Daar bij blijft echter de vraag, of een nieuw riool van dusdanige omvang, dat dit soort wateroverlast opge vangen zou kunnen worden, be taalbaar zal blijken te zijn De oorzaak van het onderlopen van de kelder in het gemeentehuis is nog niet opgehelderd Recent werden daar nieuwe noolpompen geplaatst, waarmee een eind zou komen aan dit ongemak. Door nog onbekende oorzaak echter, waren de pompen, die geacht worden full-time te draaien, op het moment van de plensbuien buiten werking EUSDEN - Voor het gebied Hamershof-noord, het braak- ende terrein aan de noordzijde van 't Erf, is een nieuw /erkingsplan in voorbereiding. Dit plan beoogt de bouw een warenhuis, een supermarkt, een postkantoor en een tal winkels en woningen. rder dit jaar stuitte dit plan op laren bij Gedeputeerde Sta- lie van mening waren dat, met iSPECLlndenng van het warenhuis, de efte aan de overige voorzie- >n onvoldoende was aange- Hierop heeft de gemeente nader onderzoek laten verrichten Uit dit zogeheten distributie- planologisch onderzoek is geble ken, dat Leusden-centrum thans onderbewinkeld is en dat er met name voor een nieuwe supermarkt voldoende draagvlak aanwezig is r:9iiul?.sd8Qnibi3i9Choov Op grond van deze uitkomsten is nu een geactualiseerd uitwerkings- plan opgesteld, waarop inwoners en belanghebbenden van maan dag 11 november tot en met vrijdag 22 november kunnen inspreken De plankaart met de bijbehorende toelichting kan in de genoemde periode op werkdagen van 8 30 uur tot 12 30 uur bij de afdeling Stads ontwikkeling op het gemeentehuis worden ingezien Voor degenen die op het plan willen reageren liggen daar ook inspraakbrieven gereed. Om misverstanden te voorko men. meldt men van gemeentelijke zijde dat de stukken die nu ter inzage liggen, géén betrekking hebben op concrete bouwplannen Die komen pas aan de orde zodra het plan door burgemeester en wethouders is vastgesteld en door Gedeputeerde Staten is goedge keurd Waar het nu om gaat is het vastleggen van de ruimte waarbin nen de diverse voorzieningen ge bouwd kunnen worden en de re gels waaraan de toekomstige bouwwerken qua oppervlakte en hoogte moeten voldoen, de zoge heten juridsche olanuitwerking De ontvéhgdr?~^acties op het plan, die uiterlijk 22 november bin nen moeten zijn, worden gebun deld tot een inspraakverslag Mede aan de hand van dit verslag wordt het definitieve ontwerp-uit- werkingsplan opgesteld, dat ver volgens officieel ter visie wordt gelegd. Dat zal in de periode van 9 tot en met 20 december gebeuren Het uitwerkingsplan komt ook aan de orde in de vergaderingen van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening van woensdag 13 november en dinsdag 3 december LEUSDEN - Zes maan den gevangenisstraf plus TBR kreeg een 19-jarige inwoner van Eindhoven dinsdag van de Utrechtse rechtbank. De man had terecht gestaan vanwege branden, die hij had ge sticht in Leusden en Amersfoort. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mr. E. T. Wesselius. De Eindhovenaar stichtte op 19 mei vorig jaar brand in het Amersfoortse verzorgingshuis ,,De AmershofEnkele maan den later gingen door zijn toe doen de Leusdense lagere school ,,De Hobbit" en de daar vlakbij gelegen sporthal ,,De Meent in vlammen op De verdachte kreeg TBR omdat ..Het Pieter Baancen- trum" had geadviseerd hem dat op te leggen Volgens deze instelling is de inwoner van Eindhoven „gevaarlijk" LEUSDEN - De provinciale le ges voor paspoorten en rijbewij zen zijn per 1 november ver hoogd met 1,25 gulden. Pas poorten kosten nu 62,50 voor meederjarigen en 40,25 voor mensen onder de zestien jaar. Voor identiteitskaarten moet respectievelijk 30,75 en 20,75 betaald worden. Het aanvragen van het eerste rijbewijs kost voortaan 12,25, het verlengen ervan 25,30. LEUSDEN - De afdeling plant soenen van de gemeente Leus den gaat in de tweede helft van november zeven zandbakken verwijderen in Leusden-Zuid. Als gevolg van bezuinigings maatregelen worden deze al een aantal jaren niet meer van schoon zand voorzien. Zowel de hoeveelheid zand als de kwaliteit ervan is daardoor teruggelopen. Bovendien blijft er na regenval water in de bakken staan en verzakken de tegels die er om heen liggen. Wanneer de betrokken omwo nenden zich bereid verklaren op eigen kosten zelf een zandbak van schoon zand te voorzien, laat de gemeente ze liggen Mensen die hiertoe willen overgaan, moeten dat vóór 15 november bij de plant soenendienst laten weten (tel. 941247, toestel 235). De zandbakken die op het punt staan te verdwijnen liggen op de binnenpleinen tussen W Pyrmont- laan en Pr Frederiklaan, V Die penhorst Scheltuslaan en Oranje laan, A Paulownalaan en Nassau- laan. A van Saksenfaan en Konin gin Emmalaan, Koningin Emma- laan en Charlotte de Bourbonlaan. W. van Pruisenlaan en Pr Maurits- laan en bij het kruisgebouw tussen A van Burenlaan, Kwintlaan en De Roo van Aldewereltlaan. USDEN - De eerstvolgende jikomst van de Katholieke landsvrouwen Organisatie 12 november in boerderij Krakhorst. i deze bijeenkomst is Ton Verlind van de KRO uitgenodigd Hij is vooral bekend van de televi sieprogramma's „Brandpunt" en „Brandpunt in de markt" Over dit laatste programma zal hij deze keer vertellen. Ook zal hij achter grondinformatie geven over wat er allemaal aan zo'n anderhalf uur televisie vooraf gaat. Een kijkje achter de schermen dus. Leden van de ABTB met echtge notes en de echtgenoten van de KPO zijn van harte welkom De avond begint om 20 00 uur itief en ma-Keur idere eem is. daktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Edaktie-secretariaat: Boudwma de Boer. Mia Veen wtdredaktie: Bert Vos. «vering kopij en advertenties: hel dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel erdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur i looppop P)e zet d'r irtelt ze |e ordjes die ft en ze tterijen). lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. "daktie en administratie: toor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden Centrum Op weikda- qeopen van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Telefoon 941495 (administratie) -941494 (redaktie) önnementsgeld: ICIIICIIlOVjCIU. per jaar, 32.80 per tjalf jaar. f 16.65 per kwartaal chten bezorging: abonnee dienl u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur ie «en ontvangen Is dal niet hel geval, neem dan kontaki op mei onze 'dagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur) 933-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen mei onze Meur bezorging overdag 03420- 94206 testellen foto's: heeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen 'uitzondering van archief- en historische foto S). bij vooruitbetaling !"o 871441 t.n.v BDU b v te Barneveld, met duidelijke vermelding gewenste foto. aantal nummer van krant, pagina waarop de foto "geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) "Jnt ook contant betalen op ons kantoor Wen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u enste foto('s) thuis. IEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De WOL- boom, het ontmoetings centrum voor ouderen, bestaat één jaar. Dat wordt gevierd met een feestelijke bijeenkomst op woensdag 20 novem ber tussen 9.30 uur en 13.00 uur. De organisatie hiervan is in handen van de WOLboom Activiteiten Commissie die eind sep tember werd ingesteld. De commissie bestaat uit mevrouw E van de Hoeve (secretariaat) en de heren A van Dijk, J. Kramer (voorzitter, tevens lid van het dagelijkse bestuur van de Wol) en T. Sittrop (penningmeester) De ze groep mensen heeft een gezellige ochtend in petto met als afsluiting een gezamenlijke lunch Alle deelnemers worden verzocht daar iets lekkers voor mee te nemen Ouderen die bij de eerste verjaardag van de WOLboom aanwezig willen zijn, kunnen zich tot en met woensdag 13 oktober opgeven Achtervel- ders en Stoutenburgers doen dat bij mevrouw Kleinveld (tel. 2127) of bij mevrouw Rutte (tel. 1737) Oudere Leusdenaren kunnen op drie adressen te recht bij mevrouw Van de Hoeve (tel. 945643). de heer Kramer (tel. 942965) of bij de WOLboom aan de Hamers veldseweg 2A Vervoer kan eventueel verzorgd worden. Bewoners van 't Hamers- veld en St Joseph kunnen een beroep doen op hun kok die zorgt voor lunchhapjes In 't Hamersveld krijgen de bewo ners, die 's middags lunchen in De WOLboom 's avonds warm eten. (van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Om de verwachte groei van de verkeersdrukte in het gebied tussen Leusden, Woudenberg en Scherpenzeel op te vangen, zou de route Kouwenhavensesteeg - Moorster- weg - Postweg - Asschatterweg tot tertiair niveau gebracht moeten worden. Verder zou ook de interne wegenstructuur van Leusden enkele aanpassingen moeten ondergaan. Door deze verande ringen kan de S10 (de Arnhemseweg) in de nabije toekomst flink ontlast worden. Dat staat in het eindrapport van de „Verkeersstudie regio Woudenberg". In een onderzoek van Provincia le Waterstaat van Utrecht werd bekeken hoe en zonodig welke veranderingen er aangebracht I moeten worden in het streekplan Utrecht-Oost. Zoals de verwachtin- gen nu zijn, stijgt de verkeersdrukte in dat gebied met 4000 motorvoer tuigen tot ruim 20 800 in 1995 Gevolg van die toenemende drukte in Utrecht-Oost is, dat er nog intensiever gebruik wordt gemaakt van de agrarische wegenstructuur tussen Leusden. Woudenberg en Scherpenzeel Zonder aanvullen de voorzieningen zou dat een ne gatief effect hebben op de ver keersveiligheid. In dat gebied is het aantal verkeersongevallen nu al twee keer zo hoog dan op de S10. Eventuele aanpassingen of uit breidingen van die S10 zijn moge lijk, maar gaan een intensiever ycc.uirN van de agrarische wegen niet tegen. De routes via die wegen zijn in reistijd en afstand korter dan via de kom van Woudenberg, het kruispunt De Poort en de bestaan de S10 MAATREGELEN Om het autoverkeer op de bin nenwegen in de driehoek Wouden berg - Scherpenzeel - Leusden te beperken, komen in principe twee maatregelingen in aanmerking Ten eerste kan het gebied gesloten verklaard worden voor motorvoer tuigen Het effect van deze oplos sing staat of valt echter met de mate waarin politiecontrole moge lijk is De tweede maatregel is de be treffende wegen aan te wijzen tot fietspad Dat houdt in dat de weg zodanig versmald wordt dat auto's er niet meer door kunnen Het effect is dan niet afhankelijk van controle. Nadeel van de twee verkeersbe perkende maatregelen is dat deze gevolgen kunnen hebben voor de eigenlijke gebruikers: de boeren Omdat de consequenties zich moeilijk volledig laten vaststellen door onderzoek, vindt Provinciale Waterstaat deze oplossingen niet de beste Door nu het betreffende gebied tot tertiair niveau te brengen, wordt de verwachte verkeersdrukte het beste opgevangen aldus de onder zoekers. Onder „tot tertiair niveau brengen wordt verstaan het ver breden van de rijweg, de aanleg van een vrijliggend fietspad en aanpassingen van de kruispunten Met name voor fietsers (veel schooljeugd uit Scherpenzeel en Renswoude maakt gebruik van de binnenwegen) neemt zo de ver keersveiligheid in het hele gebied toe Naast de voorgestelde regule ring van het verkeer blijven inciden tele reconstructies op de S10 nood zakelijk Het rapport van Provinciale Wa terstaat behandelt alleen verkeers kundige aspecten Voor de finan ciële. verkeerstechnische, agrari sche, ecologische en landschap pelijke aspecten moeten nog de nodige onderzoeken gepleegd worden Daarvoor wil Provinciale Waterstaat een werkgroep instel len. Maandag wordt het rapport besproken in de statencommissie wegen, verkeer en vervoer. (advertentie) lamelgordijnen, jalouzieën, plisségordijnen, rolgordijnen, rolluiken en buitenzonweringen zie onze advertentie elders in dit blad op pagina 10 De Postweg en de Asschatterweg zouden moeten worden verbreed, terwijl er ook fietspaden aangelegd zouden moeten worden, zo staat in het onderzoek van Provinciale Waterstaat te lezen Naar verwachting zal de verkeersdruk op die wegen, vanwege het achterliggende gebied nabij Scherpenzeel. Woudenberg en ook De Glmd. aanzienlijk toenemen Hier een archieffoto van een deel van de Postweg

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3