Voortbestaan manege aan Asschatterweg onzeker Aktie „Toekomst achter Tralies" „Gemeente is geen Arbeids-bureau" Sportzaal De Meent over half jaar weer te gebruiken 1 Milieuboer succes Sint Nicolaasaktie Eendracht gestart t: leusder krant Gemeenteraad wil blijven zoeken naar oplossing voor Hagenouw Amnesty zaterdag en zondag aktief: iRaadslid boos over brief Sociale Zaken: 2! 6$ 6 Weekendconferentie bij School voor Wijsbegeerte KP0 bijeen Bingo bij Blijhof SBBO biedt helpende hand Verkoop van handwerken in 't Hamersveld Bijeenkomst NCVB zuid Lezing Ger. Bond Najaars vergadering Philadelphia ft L ophalen van f jschillen door milieuboer DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 plaatselijk nieuws GEEN NEE (VAN EEN ONZE MEDEWERKERS) LEUSDEN - „Op dit ogenblik vermogen wij niet te zien hoe de overigens zo enthousiaste club Hagenouw verder zal kunnen gaan". In deze fraaie volzin maakt het college van Burgemeester en Wethouders duidelijk dat zij niet veel mogelijkheden zien voor de manege-activiteiten op een boerderij aan de Asschatterweg. Gedeputeerde Staten heb ben namelijk laten weten dat zij geen „verklaring van geen bezwaar" zullen afgeven. EERLIJK Wethouder Gijs van Wouden- oerg ging maandagavond niet in op suggesties van de heer Oostra (D'66) dat er misschien wel moge lijkheden waren om toch vergun ning te krijgen voor een overdekte buitenbak De heer Oostra dacht daarbij aan het simpel bouwen van een grote schuur die dan toch gebruikt zou worden voor manege- doeleinden. „De heer Van de Salm wil de hele zaak open en eerlijk spelen Ik heb daar waardering voor Ik stel me dan ook helemaal achter de opvatting van de heer Van de Salm," aldus de wethouder De heer Van Woudenberg liet overigens wel merken dat ook hij graag de rijclub terwille zou zijn B en W schrijven aan het eind van hun notitie over het manegebe- leid dat zij een open oog hebben voor bestaande en opkomende be hoeften. In dezelfde zin stelt het college ook dat de vervulling van de wensen niet steeds mogelijk blijkt In het geval van de manege aan de Asschatterweg denkt de com missie welzijn en onderwijs dat de gemeente voort moet gaan met het zoeken van oplossingen. ,,We moeten geen nee zeggen tegen Hagenouw: We moeten blijven zoeken naar wegen om ze te hel pen," zo antwoordde de heer Ja cobs (PvdA) waarschijnlijk de ge voelens van alle aanwezige raads leden Burgemeester en Wethouders hebben alle zaken die betrekking hebben op manege-activiteiten nog eens op een rijtje gezet in een speciale notitie. Deze notitie werd maandagavond behandeld in de vergadering van de commissie wel zijn en onderwijs. In deze notitie hebben B. en W. alle mogelijkheden voor het starten van een manege de revue laten passeren. Uit de notitie blijkt zon neklaar dat er voor nieuwe mane ges in Leusden nauwelijks ruimte beschikbaar is. Alleen een gebied lussen de Arnhemseweg en de Doornseweg zou in principe in aan merking kunnen komen. Op grond van het ontwerp- [slreekplan zou er verder wellicht in mogelijkheid zijn voor het op- :hten van een manege in het ibied Lockhorsterweg - Heiligen- irg. Het geldende structuurplan ir dit gebied sluit het gebruik van rond voor een manege op dit moment overigens uit Op het terrein van de heer Van de Salm wordt de ruitersport al lange tijd bedreven. Wat eens is begonnen als een clubje kinderen dat in hun vrije uurtjes op het erf mocht rijden is uitgegroeid tot een echte club. De club kan beschikken over een zogenaamde buitenbak. Men zou graag zien dat deze bui tenbak overdekt wordt zodat men ook bij slecht weer kan rijden De heer Van de Salm heeft een ver gunning gevraagd om te mogen bouwen. De gemeente heeft zich achter de bouwplannen gesteld. De pro vincie gooide echter roet in het eten omdat men bang is dat een mane ge aan de Asschatterweg teveel overlast zou veroorzaken als men de manege zou verlaten om uit te rijden te gaan. Verder is men in het algemeen erg bang voor wat ge noemd wordt ..kantine-achtige acti viteiten" LEUSDEN - De Leusdense groep van Amnesty Internatio nal staat komende zaterdag met een stand bij De Hamershof. Zondag is de groep aanwezig bij de jongerenmanifestatie in De Korf. Komend weekend richt Amnesty zich vooral op de aktie „Toekomst zonder Tralies", een aktie met jongeren als doelgroep. Jeugd en toekomst zijn twee begrippen die dikwijls met elkaar in verband worden gebracht. Maar helaas zijn er veel jongeren wiens toekomst er niet zo rooskleurig uitziet In veel landen waar men senrechten worden geschonden worden jongeren, soms nog kinde ren. niet ontzien Het jaar 1985 is door de Verenig de Naties uitgeroepen tot Interna tionaal Jongerenjaar. Amnesty In ternational de internationale orga nisatie die naleving van de men senrechten nastreeft, sluit zich daarbij aan door van 21 oktober tot eind november actie te voeren voor jongeren die vanwege hun politieke overtuiging gevangen zitten, zijn gemarteld of „verdwenen", ver bannen zijn naar afgelegen streken of hun woonplaats niet mogen ver laten. „Toekomst achter Tralies" is het veelzeggende motto van deze nieuwe actie Een voorbeeld Gladys Robles Huaro, 14 jaar en Lude Medina Rodriguez, 15 jaar, woonden in een dorp bij Ayacucho in Peru. Ayacu- cho en het gebied eromheen wer den in 1982 onder militair gezag gesteld in het kader van de strijd tegen de guerrillabeweging „Sen- dero Luminoso" Sinds die tijd zijn er in deze „militaire zone" meer dan 100 mensen „verdwenen", na dat zij door het leger gevangen waren genomen. Gladys en Lude behoorden tot de negen mensen die op 16 juli 1984 bij een razzia in hun dorp door het leger werden meegenomen Sinds die tijd zijn zij niet meer gezien. De autoriteiten ontkennen hun arrestatie. Dit is slechts één van de vele gevallen waarvoor Amnesty aan dacht vraagt. Amnesty richt zich in deze aktie op jongeren, om juist hen te informeren over het lot van leeftijdgenoten Uiteraard kunnen ook ouderen deelnemen aan deze aktie. Amnesty beoogt, naast bekend heid te geven aan het feit, dat in veel landen jongeren het slachtof fer zijn van schendingen van de mensenrechten, met deze aktie daadwerkelijk bij te dragen aan de vrijlating van negen jongeren in negen landen. Men kan dat doel steunen, met onder meer het ko pen van buttons en posters, en het aanschaffen en versturen van voorbedrukte kaarten naar de be treffende autoriteiten. Men kan ui teraard ook lid worden van Amnes ty International Zaterdag kan men bij De Ha mershof van tien uur 's morgens tot vier uur "s middags bij de Amnesty- stand terecht. Zondag is men in De Korf aanwezig. Nieuw Hagenauwe zal het voorlopig moeten blijven doen met een buitenmanege Ook gaan steeds meer bedrijven er toe over om een uitzendkracht die goed bevalt een vaste baan aan te bieden. Trouwens, de tegenwoor dige uitzendbureau s zijn echt niet te vergelijken met de koppelbazen die in het verleden opereerden", zo verwoordde Harm Offereins (GPV SGP) zijn standpunt (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - PvdA-raadslid Ans van Kemenade is boos over m brief die de afdeling sociale zaken van de gemeente Leusden naar uitkeringstrekkers heeft gezonden. In de brief fordt mensen die al lang een uitkering hebben als gevolg van langdurige werkloosheid geadviseerd zich in te laten schrij ven bij een uitzendbureau in de regio. !3l Dm .Wij zijn geen arbeidsbureau' meent mevrouw Van Kemena- !e. Het PvdA-raadslid ergert zich tan het feit dat de gemeente naast le controles die ze al uitoefent nu 'k nog eens mensen dwingt om lar een uitzendbureau te gaan t)m zich te laten inschrijven „Is tlke maand een briefje inleveren bij le afdeling sociale zaken plus nog in halfjaarlijkse uitgebreide con- )le nog niet voldoende9", zo vroeg Ans van Kemenade maan dagavond aan de verantwoordelij ke wethouder, Gijs van Wouden berg. Van Woudenberg keek duidelijk heel anders tegen de hele zaak aan. De wethouder vond het alle maal zo gek nog niet. „We wijzen de mensen gewoon op het bestaan van uitzendbureau s. Als service I geven we de adressen en telefoon- i nummers er zelfs bij", zo luidde het commentaar van de heer Van Woudenberg „Informatie geven vind ik best Dit gaat me echter te ver Mensen moeten bovendien ook nog eens aan het eind van de maand vertel len hoe ze gevaren zijn met de uitzendbureaus", aldus een nog steeds verontwaardigde Ans van Kemenade Het raadslid leek trouwens al leen te staan met haar standpunt. Collega-raadsleden van de andere fracties bleken eerder waardering te hebben voor het initiatief van de afdeling sociale zaken „Via uitzendbureaus kan men uitstekend werkervaring opdoen. Ans van Kemenade tie is goed, maar ver. LEUSDEN - De Internatio- ale School voor Wijsbegeer- organiseert twee weekend- onferenties. De eerste op 16 n 17 november met als the- Egoïsme en Altruïsme - issen burgerzin en bereke- ing". De tweede op 30 no- fcmber en 1 december waar- het thema „Westerse ver- oudingen tegenover de 4| ood" centraal staan. On Op de eerste conferentie wordt vraag gesteld of egoisme als enshouding op de lange termijn lin je eigen belang is. Een aantal rekers (drs G den Hartogh, dr Jacobs en Prof. T. van Asperen) It lezingen over het thema Tijdens het weekeinde van 30 vember en 1 december wordt gedachten gewisseld over de ichillende betekenissen die de dood voor levenden heeft. P den Boer geeft een cultuur-historische beschouwing en H Franke komt met zijn onderzoek naar de veran derende inhoud van overlijdensad vertenties Mevrouw C Snoek en de heren O Jager en R Bakker behandelen in hun lezingen onder meer de manier van rouwverwerking en de doodsopvattingen van Heidegger en Sartre. Deze twee existentialis ten hebben indringend gewezen op de spanning die het leven krijgt bezien vanuit de grens van de dood Aan beide weekeinden zijn kos ten verbonden Voor volledig pen sion betalen deelnemers 55,-. Het cursusgeld bedraagt 45,- (voor studenten en haanlozen slechts 15,-) Aanmelden dient te gebeuren bij het ISVW, Dodeweg 8 in Leusden. telefoon 033-15020 LEUSDEN - Het Leusdense schillenophaal-project is een succes. De start-prognose van 6000 kilo per maand wordt ruim schoots gehaald. In september werd 8240 kilo ingezameld. Ok tober leverde 14.500 kilo op. De zogenaamde milieuboer komt in de meeste wijken op dinsdag langs. In Alandsbeek Oost en West en de Wetering verschijnt hij op woensdag. Voor de wintermaanden advi seert de gemeente de emmer zo lang mogelijk binnen te houden om bevriezing te voorkomen In die emmer mogen overigens alleen schillen en oud brood verzameld worden. ACHTERVELD - Dinsdag avond zal er weer een bijeen komst zijn van de leden van de KPO. Na de opening en het mededelen van enkele huis houdelijke punten zal de heer Dr. van Egmond, gynaeco loog in het St. Elisabethzie- kenhuis, een lezing houden. Deze zal informatie geven over hef belang van baarmoeder-hals kanker- en borstkanker-onder- zoek De eventuele gevolgen hier van zullen ook besproken worden Er kunnen deze avond zowel schrifteli|k als mondelinge vragen worden gesteld De bijeenkomst zal worden gehouden in D Ouwe Peerdestal en begint om 20 00 uur LEUSDEN - Toneelvereniging Eendracht is deze week begonnen met de traditionele St. Nicolaas-actie. Al jaren bemiddelt Leusdens oudste toneelvereniging bij het regelen van bezoeken van de goedheiligman in Leusden en omge ving. Veel particulieren en verenigingen - ook bedrijven - doen elk jaar opnieuw een beroep op Eendracht. De actie begon jaren geleden om de kas van de vereniging te ver sterken en is inmiddels uitgegroeid tot een instituut. Bestuurswoord- voerder Martin Rep: „Vanaf half oktober beginnen de telefoontjes bij ons binnen te komen, dus nog voor de actie echt is begonnen Strikt genomen valt ze buiten de doelstelingen van een toneelver eniging. maar het is heel leuk werk om te doen en we hebben de actie gewoon nodig. We krijgen maar heel weinig subsidie van de ge meente - tweehonderd gulden per jaar - en van onze gewone toneel activiteiten kunnen we nauwelijks quitte draaien. Zonder de Sint-actie zouden we geen beleid kunnen voeren, niet kunnen investeren in dingen die voor het spelen van toneel belangrijk zijn De Sint-actie valt in de topdrukte voor Eendracht volgende week vrijdag en zaterdag (15 en 16 no vember) worden in de Korf twee uitvoeringen gegeven van het vro lijke blijspel „Hoogheid, uw kameel staat voor". De voorverkoop voor deze voorstellingen (aanvang 20 15 uur) is inmiddels begonnen Een week later, zaterdagmiddag en avond 23 november, zijn twee voorstellingen van het jeugdtheater van Eendracht Dan wordt opge voerd het toneelspel „De verloren trouwring voor de jeugd van Leus den in 't Ros Beyaart Inlichtingen over de Sint-Ni- colaasactie en de voorstelingen: Dinkelwijk 17, tel. 943433 LEUSDEN - Zaterdag 9 novem ber a s. om 20 00 uur begint er een bingo-avond in de Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 in Leusden De toegang is gratis en iedereen is welkom, leden en niet-leden Er zijn vele leuke prijzen te winnen, zoals een elektrische trein, een koffiezet apparaat en het spel Zeeslag Klap op de vuurpijl is een draagbare stereo radio-cassette-recorder (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De sportzaal „De Meent" is rond 1 maart van het volgend jaar weer te gebruiken. Op 12 augustus van dit jaar werd een belangrijk deel van de sportaccommodatie door brand zwaar beschadigd. De in de nabijheid staande basis school „De Hobbit" brandde in dezelfde nacht tot aan de grond toe af. (advertentie) De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wal dal met elkaar le maken heelt"? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 'l gezin bekend le maken bij lamilie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt, uit te zoeken Voor wat het lettertype bctrell heelt u de keus uit hand- o( machinelettors DE LEUSDER KRANT Asschatterweg 19. telefoon 941495 Hel kantoor Is op werkdagen 9eopond van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur. s? L c i 5ƒ- t-" C- O - c. ji-' geraamde opbrengst werkelijke opbrengst december 24000 kg. 22767 kg ontober november 18000 kg oktober 12000 kg x:.; september 6000 kg 8240 kg september 0 kg i r"oo? i De gemeente Leusden is naar stig op zoek geweest naar moge lijkheden voor de verenigingen en scholen die gebruik maakten van de sportzaal „Het was een enorm probleem om de sport op een behoorlijke manier te helpen." aldus de wet houder Van Woudenberg maan dagavond in de vergadering van de commissie welzijn en onderwijs. De gemeente Leusden heeft bij de buurgemeenten Amersfoort, Wou denberg en Barneveld aangeklopt voor hulp. Uiteindelijk heeft men dicht bij huis een oplossing gevon den De nieuwe SBBO-school is be reid de helpende hand toe te ste ken Met ingang van 25 november a.s kunnen Leusdense sporters in ieder geval in de avonduren ge bruik maken van de sportaccom modatie van de school. Zolang „De Meent" nog niet gebruiksklaar is kan men van de accomodatie in de school gebruik maken DE HOBBIT De tien noodlokalen voor de Hobbit, die geplaatst zijn op het parkeerterrein bij De Hamershof zijn bijna klaar. Op 14 november wordt het hele noodcomplex opge leverd Op maandagmorgen 18 no vember kunnen leerlingen voor het eerst terecht in de noodschool, die naar verwachting minstens een jaar gebruikt zal moeten worden. LEUSDEN - Woensdag 13 no vember houdt het verzorgingste huis 't Hamersveld een verkoop middag van handwerken. Er is van alles te koop zoals tafellakens, schortjes, baby- en kleutertruitjes en vesten, sokken, dekservetten enzovoort Belang stellenden zijn van harte welkom van 14 30 tot 16.30 uur in 't Ha mersveld, Albert Buiningaarde 34 LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond Leus den-zuid houdt zaterdag 12 no vember een bijeenkomst in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg. De heer Wim Jansen uit Weesp praat over het onderwerp alterna tieve geneeswijzen De bijeen komst begint om 20.00 uur Een staatje, waaruit duidelijk valt op te maken, dat de daadwerkelijke re sultaten van de Milieuboer in Leusden de prognoses ver te boven gaan Sportzaal De Meent komt volgend jaar in maart weer beschikbaar, nadat de zaal onlangs - door brandstichting - ernstig werd beschadigd. LEUSDEN - Donderdag 14 no vember houdt Ds S P van Assen- bergh uit Nijkerk voor de afdeling van de Gereformeerde Bond Leus den in het Trefpunt naast de Dorps kerk een lezing over „Een ieder is schuldig zich bij de ware kerk te voegen" De aanvang is 20 00 uur en iedereen is van harte welkom. LEUSDEN - Philadephia, de protestants christelijke vereniging voor ouders en vrienden van het afwijkende kind in Amersfoort en omstreken, houdt op 13 november a.s. haar najaarsvergadering Na het huishoudelijk deel, zal de heer Hakstege. adjunct-directeur van het landelijk bureau een film vertonen over de gehandicapten zorg op de Antillen en de betrok kenheid van de ouderverenigingen daarbij. Leden en andere belangstellen den zijn van harte welkom om 20.00 uur in „De Brug". Schuilen- burgerweg 2 te Amersfoort.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5