Schrikbarend hoge ongevallencijfers maakt betere preventie noodzakelijk Slipjacht bij „Den Treek" Kinderpostzegels in postkantoor Lockhorsterweg afgesloten SBBO druk bezig met verhuizing naar Leusden Fietspad wordt verlegd leusder krant Avondvliegen vliegbasis Soesterberg Uitslag kaarten Hessenkar Bijeenkomst dames NCVB Knutselen bij Blijhof Uitslagen Ons Genoegen Bingo in Leusden Zuid Schrijfavond Amnesty International j Beurs voor speelgoed Commissie Algemene Bestuurszaken vergadert vanavond 11-11 Bal Gouden Klomp LANDBOUWORGANISATIES BIJEEN OVER ONVEILIGHEID IN EIGEN BEDRIJF Ingezonden Jacht in Schoolsteeg bosjes is weer geopend DONDERDAG 7 NOVEMBER 1985 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - De gezamen lijke landbouworganisaties ABTB Achterveld, ABTB Leus den, ULG Leusden e.o. en CBTB Amersfoort e.o. hielden vorige week in De Til een bij eenkomst met als belangrijkste thema: "De onveiligheid op de bedrijven". Hierover sprak de heer Rakhorst van de Arbeidsin spectie, nadat de voorzitter van de avond, de heer B. van Ooste- rom, de aanwezigen welkom had geheten op deze voor de agrariërs belangrijke bijeen komst. Want de zorg voor veilig heid op het landbouwbedrijf is belangrijk, zo bleek uit de cij fers, omdat er jaarlijks veel on gevallen in deze bedrijfstak val len, aldus de spreker van de avond. Per jaar Is dat ongeveer 12.000, waardoor 260 personen blijvend invalide blijven en nog eens dertig mensen door onge vallen om het leven komen. De heer Rakhorst, ambtenaar bij de Arbeidsinspectie, gaf een uit eenzetting van het werk van de Arbeidsinspectie en hoe de taken van deze Inspectie verdeeld zijn Nederland is ingedeeld in tien di stricten Er werken 24 personen in de landbouwveiligheid. In de pro vincie Utrecht zijn twee personen werkzaam voor deze sector Via een algemene maatregel van be stuur is het Landbouw Veilig heidsbesluit er gekomen. Dit o.a. ten aanzien van het gebruik van bestrijdingsmiddelen, de handel en het gebruik ervan Dit besluit is gericht op een goede bescher ming van de consument. De taken van de ambtenaren zijn het op sporen van onveiligheden, het ge ven van voorlichting, het houden van open dagen en het onderzoek van ongevallen "In de landbouw gebeuren jaar lijks een groot aantal ongeval len". aldus de heer Rakhorst. "Er werken ongeveer 250 000 men sen in de landbouw. Er vinden per jaar in de landbouw zo'n 12 000 ongevallen plaats, wat schrikba rend hoog genoemd kan worden Ongeveer 50% van deze ongeval len komt voor bij personen bene den de leeftijd van 29 jaar. Per jaar blijven er 260 personen blij vend invalide tengevolge van deze ongevallen Tevens komen er per jaar nog een dertigtal per sonen door deze ongevallen om het leven." Uit deze cijfers moet geconclu deerd worden dat werken met alle werktuigen en bestrijdingsmidde len gevaarlijke situaties met zich mee kan brengen "Men dient preventief te werken", aldus de heer Rakhorst, om zoveel moge lijk ongelukken te voorkomen Na de pauze werd de film ver toond met de titel "Ik leef nog". In deze film werden een aantal voor zorgsmaatregelen en het doel van deze maatregelen in beeld ge bracht Veiligheidsbeugels. veilig- heidscabines, remsystemen en goede verlichting bleken geen overbodige luxe te zijn Volgens de wet moet een aanhangwagen boven de 750 kg voorzien zijn van een deugdelijk remsysteem. Het belang van het laag aankoppelen van een eenassige aanhangwa gen werd ook duidelijk naar voren gebracht. Dit alles in het belang van de eigen en de veiligheid van anderen. Hierna volgde een discussie, waar goed gebruik van werd ge maakt De voorzitter dankte de heer Rakhorst voor zijn goede en duidelijke uitleg. "Uit hetgeen ons deze avond is verteld en vertoond moet ik wel constate ren dat we als landbouwer het een en ander wel eens te ge makkelijk opnemen", aldus de heer Van Oosterom. Hij gaf de aanwezigen de raad mee om al les thuis eens goed na te kijken en alles goed in orde te laten brengen. "Het naleven van de voorschriften is zeker in het be lang van ons allen. Wees zuinig op je leven en je gezondheid". LEUSDEN-De komende weken is de Lockhorsterweg voor het verkeer afgesloten De aanleiding daartoe zijn werkzaamheden, die momenteel aan de brug in de weg worden verricht. De gemeente Leusden en het bedrijf, dat het bruggetje al in een eerder stadium herstelde zijn inmiddels de aard van de nog te verrichten werkzaamheden overeengekomen. Die-achterstallige-werkzaamheden worden momenteel uitgevoerd Naar verwachting zal dit nog ongeveer drie weken in beslag nemen. ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de tweede ronde gespeeld van het Hessenkar kaarttournooi. de prijswinnaars van deze avond waren: aantalpunten 1 A Herder 5711 2 mevr Pronk 3 W.v.d, Horst 4 Joh v d Hengel 5. R. de Vette 5566 5258 4994 4915 6. mevr Hamersveld-Groenestein 4914 7 M de Vette 4863 8. mevr Druijff 4861 9 mevr. Donselaar 4809 10. mevr. vd Burgwal-Lammers 4809 11 mevr. Wouters 4802 12. B. v. Middelaar 4774 13. mevr Voskuilen 4716 14 G. van Hamersveld 4704 15. D. v.d. Burgwal 4700 16. mevr. v d Burgwal-Smit 4626 17 G Druijff 4604 18 T. Blankenstein 4569 De poedelprijs was voor M. Herder met 3303 punten. De stand na twee ronden is: 1 A. Herder 9944 2. mevr Wouters 9890 3. R. Tolboom 9732 4 G. van Hamersveld 9643 5. mevr v. Hamersveld-Groene stein 9641 6 M de Vette 9584 7. Joh. v.d. Hengel 9567 De volgende ronde zal worden gespeeld op vrijdag 6 december LEUSDEN - Het was afge lopen zaterdag weer zover. Waar de liefhebbers weer een heel seizoen naar hebben uit gekeken, de jaarlijkse slipjacht op de eerste zaterdag van november, vond zaterdag bij huize ,,Den Treek" plaats. Over publieke belangstelling had men niet te klagen Het jaarlijkse gebruik van de slip jacht hangt samen met de feestdag van de patroonheilige van de jacht, Sint Hubertus Dat is op vijf november. Ook elders in de streek wer den slipjachten georgani seerd, onder meer in Zeist en Hoevelaken. LEUSDEN - Maandag 11 no vember komen de dames van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond bijeen in het Dienstencen trum aan de Burgemeester De Beaufortweg 18. Mevrouw Laman uit Zelhem zal komen spreken over .chips", met andere woorden, .chips, de socia le en culturele aspekten van de informatiemaatschappij". Op deze avond worden ook de dames van andere organisaties in Leusden uitgenodigd. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. LEUSDEN - In De Blijhof wordt op vrijdag 15 november een knut- selavond gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. De avond duurt van 19 00 uur tot 21.00 uur. Er is plaats voor 25 kinderen, die zich van tevoren moeten opgeven bij Marian de Vos (telefoon 033- 947979. dagelijks tussen 16.00 en 17 30 uur) De kosten bedragen 1,50 voor leden en 2,50 voor met-leden Bij voldoende belangsteling wil De Blijhof één keer per twee weken zo n knutselavond houden ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de schiet vereniging Ons Genoegen namen 15 leden deel. Met 95 punten be haalde A van Daatselaar de eerste plaats De overige uitslagen waren: aantal punten 2. H J van Ruitenbeek 90 3. W. J Lagerweij 88 3. J. Voskuilen 88 3. J.BIom 88 6. A Vlug 85 7 G v Hamersveld 84 7. G. Tolboom 84 9. J. van Nimwegen 83 9. J.E.v Hamersveld 83 9 P Smink 83 12. J. Voorburg 80 13. B.vd. Hengel 75 14 W. v.d. Klettersteeg 74 15 J.Krall 72 Bij de junioren-schutters waren er negen leden die deelnamen aan de onderlinge schietwedstrijd Hier was het Timo van Valkengoed die eerste werd met 79 punten De overige uitslagen waren: 2 Jerry van Nimwegen 76 3. Laurens v.d. Ven 74 4 Rolf van Druten 61 5 Ruudie van Daatselaar 57 7 ArnoudVlug 55 7. Frank van Dijk 50 8 Gert Daatselaar 49 9. Bert Schimmel 32 LEUSDEN - Jongerenvereni ging ,,Juid" organiseert vrijdag 8 november a.s. een bingo Deze zal gehouden worden in de Woelige Hoek te Leusden-Zuid, het gebouw naast de dorpskerk bij de stoplich ten ledereen is van harte welkom om acht uur 's avonds, er zijn vele mooie prijzen te winnen. LEUSDEN - Elke tweede maan dag van de maand houdt de plaat selijke groep van Amnesty Interna tional een schrijfavond. Dan wor den belangstellenden in de gele genheid gesteld brieven te schrij ven naar de autoriteiten van diver se landen waar de mensenrechten worden geschonden. Deze maand kan worden ge schreven voor jongeren uit Cyprus. Guatemala en Oost-Timor, die on rechtmatig worden gevangen ge houden en/of gemarteld. Op de schrijfavond liggen voor beeldbrieven klaar terwijl postze gels, papier en enveloppen aanwe zig zijn Van alle brieven is er een Nederlandse vertaling voorhan den. Men is welkom op maandag 11 november tussen 19.30 en 21.30 uur in de school De Brink, Lijsterbeslaan 54. Leusden-cen- trum. SOESTERBERG - Op vember 's avonds doorge- vliegbasis Soesterberg vlogen. Alouette-lll helicop- wordt op maandag 11 no- ters van het 298 Squadron vember en donderdag 21 no- zullen aan deze avondvlieg- oefenlngen deelnemen. Het avondvliegen duurt tot uiter lijk tien uur 's avonds. LEUSDEN - De Kinder postzegels 1985 zijn vanaf woensdag 13 november in het hele land te koop. Het thema van dit jaar is „Kind en verkeer". Hiermee wil het Ne derlands Comité voor Kin derpostzegels de aandacht vestigen op de kwetsbare po sitie van kinderen in het ver keer. De postzegels laten zien hoe kinderen door het verkeer in de knel komen De waarden van de serie zegels zijn 50+25 cent. 60+20 cent, 65+20 cent en 70+30 cent. Het plaatseli|k comité voor kin derpostzegels in Leusen is op het postkantoor aan de Torenakker- weg aanwezig met een stand Be halve de kinderpostzegels zijn daar ook wenskaarten te koop De actie loopt tot 1 januari 1986 LEUSDEN - De Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs is druk bezig met de verhuizing Niemand heeft tijd, om even een gesprekje te voeren, ,,want we werken van 's morgens zeven uur, tot 's avonds tien uur", zo werd tussen kisten door meegedeeld Maandag zal de school in gebruik worden genomen. Zoals bekend, was de bakkersafdeling al in het nieuwe gebouw ondergebracht vanaf het begin van het nieuwe seizoen I LEUSDEN - Woensdag- avond 13 november van - 19 00-21.00 uur organiseert" 1 peuterspeelzaal de ..Treeklo- I pertjes" een speelgoedbeurs I Dit wordt georganiseerd voor allen die op zolder of in de I schuur nog speelgoed hebben liggen, dat ze willen verkopen, J en voor diegenen die op 5 I december het een en ander kado willen geven. Schoon en compleet speel I goed voor alle leeftijden is wel- I kom op: - - maandag 11 november 14 00-16.00 uur, - dinsdag 12 november I 20.00-22.00 uur. Van de opbrengst van de verkochte artikelen is 10?/o voor de speelzaal Voor infor matie kunt u bellen naar 033- 947442 Of 033-940346. Peuterspeelzaal de ..Treeklopertjes" is gevestigd aan de Prinses Irenelaan 1 in I Leusden-Zuid LEUSDEN - Vanavond, dor derdag 7 november wordt er vergadering gehouden van commissie Algemene Bestuui zaken. Deze openbare vergaderii wordt gehouden in de commij siekamer van het gemeentehui en begint om 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1Opening/inventarisatie vragen 2. Mededelingen 3. Informatie vanuit vertegenwi diging 4. Verslag vergadering van 23 okl tober 5. Wijziging Algemeen Ambten; renreglement 6. Rondvraag en sluiting LEUSDEN - Het fietspad langs de Hiehgenbergerweg wordt momenteel verlegd. Deze week zijn de werkzaamheden begonnen. Die moeten ertoe leiden, dat het fietspad vlak langs de weg komt te liggen De gemeenteraad besloot hier enkele maanden geleden toe, naar aanleiding van een crimineel voorval ter plekke. Momenteel wordt overwogen, de vrijkomende hoek ter plaatse te beplanten met bomen, geschikt voor houtproduktie. LEUSDEN - Carnavalsver eniging De Gouden Klomp start zaterdag 9 november het carnavalsseizoen 1985/86 met een groots Elfde-van-de-elfde feest Die happening vindt plaats in het Roda-paviljoen, de plaats waar het Leusdense carnaval ooit is begonnen De avond wordt muzikaal opgeluisterd door het Titiano- combo uit Bilthoven. Zij bren gen oude en nieuwe krakers. Rond 20.00 uur gaan de zaal deuren open. Leden van de Gouden Klomp kunnen op ver toon van hun lidmaatschaps kaart gratis binnen. Niet-leden betalen 7,50 entree. EUS Istrij teste st u he trai ileuv sten ds ir bij gei te< ende het Hoera, de jacht is weer geopef* op alles wat maar beweegt ene een dier lijkt De tamme fazants lopen al weer een paar weken lo Ze zien er nog erg mager uit en zij er nog lang niet aan toe. ma worden vanaf 3 november we afgeschoten Want de jacht is een sport weft door een stelletje heren woi •USD voorl beoefend Zij lopen al weer als# stelletje gekken door de bosjes» rennen en te schreeuwen, want< fazant mag alleen in de vlucf geschoten worden Want deze sport heeft ook 5 regels, nietwaar Loslopende katten, die in bosjes lopen worden ook ge^ iqq jn even neergelegd. Dus mensem ïn de nieuwe wijken, houd uw huis#^ ren binnen Hopelijk rennen reeën de Hamersveldseweg nj op uit angst voor het schieten. jacht als sport, maar zoals zo val *n d is het dier de dupe. De kwetsbare positie van het kind in het verkeer staat dit jaar centraal in de aktie kinderpostzegels. Waarom verkleedt de ene he niet v van de jagers zich niet als haas deze fazant, dan kan de andere helft 2 sr$c^|. hobby toch blijven uitoefenen «r als Mevrouw Noteboor Schoolsteeg Mg' Leusdj|a,ge( Ie ro w< el de pit 'chte sleec mind

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6