rkrant SB emeente Leusden werkt niet mee aan inrichting OT, als werkgroep zitting krijgt in projektgroep Vijftien jaar „De Til" aanleiding tot feest SS rgemeester beantwoordt vragen over inspraak inzake Leusderheide in commissie onvolledig: isje gewond aanrijding omobilist e sloot Vandaag in de Leusder Krant Ledenvergadering Kruisvereniging Motorrijder mocht op bureau roes uitslapen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU eusder trant ffl Geen krant ontvangen? DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 53 V I— Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV (van één onzer verslaggevers) EUSDEN - ge week Burgemeester Rademaker van Leusden heeft tijdens de vergadering van de commissie imene Bestuurszaken vragen van de raadsleden Corri duin (PvdA) en Ep Oostra (D66) niet volledig beantwoord, ging om de vraag, of het juist was dat het college van B&W ijzend had gereageerd op een voorstel van staatssecreta- Van Houwelingen (defensie). at voorstel hield in, de Werkgroep Leusder Heide op te ten in een ambtelijke projektgroep, die de inrichting van Compagnies Oefenterrein op de Leusder hei uit moet ken. Het Leusdense bestuurscollege zou die suggestie ben afgewezen. eburgemeester beantwoordde die vraag bevestigend: het ege had daar afwijzend op gereageerd. Wat burgemeester lemaker er echter niet bij vertelde was, dat het college in schriftelijke antwoord aan de staatssecretaris, in casu is ambtelijke vertegenwoordiger, het niet opnemen van de kgroep als voorwaarde heeft gesteld voor haar eigen jere medewerking. Met andere woorden, als de Werk- ep Leusder Heide wél in de projektgroep wordt opgeno- dan zal de gemeente Leusden in die ambtelijke projekt- ep géén zitting nemen. De gemeente zal dan, zo schrijft het ïge, „volstaan met het afvaardigen van een waarnemer." deze gebeurtenis gaat een ierhaal vooraf Kort samenge- im het erop neer, dat zich rond Compagnies Oefenterreinen 's genoemd) in de verschil- plaatsen in ons land waar een dergelijk militair oefenterrein zou moeten komen, verschillende groepen burgers hebben gevormd. Zij beoogden, de plannen van het ministerie van defensie te voorko men. dan wel die plannen om te buigen in een voor hen aanvaard bare richting. Dat gebeurde ook met betrek king tot de Leusder heide Ingeze tenen van de gemeente Leusden, van Soesterberg en vertegenwoor digers van de Stichtse Milieufede ratie verenigden zich in een Werk groep Leusder Heide. Wat geen enkele andere groep burgers uit al die andere plaatsen lukte, slaagde in Leusden De oor spronkelijke plannen voor het COT op de Leusder hei werden in de Tweede Kamer weliswaar aange nomen, maar met een aanzienlijk kleinere omvang, dan oorspronke lijk de bedoeling was. Dat was een mooi resultaat voor de Werkgroep, maar daar hield het niet mee op. TOEZEGGING Staatssecretaris J. van Houwe lingen zegde in dit verband name lijk bovendien nog toe, dat de Werkgroep, waar het hem betrof, ook in de nog in te stellen projekt groep zou kunnen worden opgeno men. Daarmee zou een optimale inbreng van de omwonenden bij de inrichting van het COT op de Leus der Heide tot stand kunnen komen Later werd dat nog eens ambtelijk vanuit het ministerie bevestigd bij üieffoto van de Leusder hei uit 1981, toen daar nog nauwelijks sprake was van een Compagnies Oefenterrein De iopstelling van de gemeente Leusden dreigt er momenteel toe te leiden, dat de betrokken werkgroep Leusder hei geen irijgt in de projektgroep, die de inrichting van het COT nader uit gaat werken monde van hoge ambtenaren, die met het oprichten van die werk groep, en met het verdere overleg, namens defensie over de Leusder hei, belast waren en zijn Formeel, zo liet Van Houwelin gen nog weten, zou hij zijn voorne men om vertegenwoordigers van de Werkgroep Leusder Heide in de projektgroep op te nemen, nog wel aan de andere ambtelijke ge sprekspartners voor moeten leg gen. Maar gezien de toonzetting van die stelling, en gezien het feit dat de staatssecretaris zelf een enthou siast voorstander was, leek dat geen probleem op te zullen leve ren. GEEN BURGERS Tot verbazing van menig betrok kene echter bleek dat wel het geval te zijn. De ambtelijke gesprekspart ners. waar Van Houwelingen op doelde, waren de provincie Utrecht en de gemeente Leusden De pro vincie toonde zich, evenals de staatssecretaris, een enthousiast voorstander Zij steunde niet slechts het voorstel, maar juichte het zelfs toe. Het dagelijks bestuur van de gemeente Leusden echter, kon niet instemmen met het voorstel uit Den Haag. Burgers, zo bleek in Leus den de gemeentelijke visie, horen niet thuis in een ambtelijke projekt groep BEAMING Dat bleek vorige week donder dag, toen burgemeester Radema ker dit beaamde. Burgemeester Rademaker, in antwoord op vragen van Corri Verduin en Ep Oostra: ,,We hebben er in het college over gesproken, en besloten, dat we er niet mee in konden stemmen, dat burgers in een ambtelijke werk groep zitting zouden kunnen ne men. We onderschrijven de nood zaak, om de belanghebbenden, dus ook de Werkgroep, te horen Maar een ambtelijke projektgroep is daar heel goed toe in staat, en daar hoort een werkgroep van be langhebbenden geen deel aan te hebben.'' aldus de burgemeester Zowel Corri Verduin. als Ep Oo stra vonden dat maar een vreemde gang van zaken ,,Nu maakt de staatssecretaris een royaal ge baar, en dan maakt de gemeente Leusden, als enige van de drie betrokken bestuurslagen, het haar eigen inwoners onmogelijk om in die projektgroep deel te nemen Burgemeester Rademaker ..een puur formeel bezwaar Waarom wordt vanuit het bestuur van de gemeente Leusden steeds weer een halt toegeroepen aan inspraak?", zo vroeg Corri Verduin FORMEEL Daarop benadrukte burgemees ter Rademaker nog eens dat het om een formeel standpunt ging .,We hebben een puur formeel bezwaar tegen de gang van zaken, zoals de staatssecretaris die voor ogen staat,' aldus de burgemees ter ,,Het heeft niets te maken met de Werkgroep Die kan bij gelegen heid alles inbrengen, wat men wil Maar ons standpunt lijkt ons een juiste, rechtlijnige houding. Wij vin den het juister, om bestuur en inspraak uit elkaar te houden Dal komt ten goede aan de helderheid van verantwoordelijkheden. Men moet zich als projektgroep voor de besluitvorming los kunnen maken van belanghebbenden En daarbij mag men ons als college niet ver wijten, dat we een andere opstel ling kiezen," zo stelde burgemees ter Rademaker in zijn antwoord. Op PvdA en D'66 na, ging de commissie ABZ daarmee akkoord, waarbij Harm Offereins (GPV SGP) overigens nog opmerkte, dat hij zich helemaal kon vinden in de mening van het college, maar dat hij de Werkgroep Leusder Heide toch wel graag een rol als toehoor der toebedeeld zag Daar sloot Ton Zwart (CDA) zich bij aan AANGESCHERPT Afgelopen vrijdag was de eerste bijeenkomst van de drie betrokken bestuurslagen, te weten het minis terie van defensie, de provincie Utrecht en de gemeente Leusden Daarbij verwoordde de ambtelijke vertegenwoordiger van de ge meente Leusden namens de ge meente Leusden echter een stand punt, dat veel scherper lag dan hetgeen burgemeester Radema ker de avond daarvoor nog be weerde. Dat standpunt hield in. dat de gemeente het als een voorwaarde voor haar eigen medewerking aan de ambtelijke projektgroep stelde, dat er géén vertegenwoordiging van de Werkgroep Leusder Heide in de ambtelijke projektgroep opge nomen zou worden. Van de weeromstuit zou de ver tegenwoordiger van de provincie daarop ook een harder standpunt hebben ingenomen. Namelijk, dat de provincie juist deelname van de Werkgroep Leusder Heide als een voorwaarde voor haar eigen mede werking aan de ambtelijke projekt groep stelde. Dat laatste konden we overigens niet bevestigd krijgen. De betref fende ambtenaar was gisteren met ziekteverlof. Wel bevestigde de provinciale woordvoerder Hans Blom het standpunt van de provin cie. ,,De provincie Utrecht pleit ervoor, dat er een vertegenwoordi ging van de Werkgroep Leusder Heide in de projektgroep wordt opgenomen." aldus Blom Navraag bij oe gemeente Leus den echter, maakte duidelijk dat het hier helemaal niet ging om het aanscherpen van een mening van de zijde van de gemeente Het ging tijdens de vergadering van vorige week vrijdag heel ge woon over het standpunt van het college van Burgemeester en Wet houders. De betreffende Leusdense amb tenaar heeft tijdens de bijeenkomst met zijn collega's van het ministerie en van de provincie niets anders gezegd, dan wat vermeld staat in een brief van het Leusdense colle ge van B&W aan het ministerie van defensie. Daari- wordl gesproken over het belang van overleg, waar het college waarde aan hecht. Voorts wordt het standpunt naar voren gebracht, zoals burgemees ter Rademaker dat ook in de com missie ABZ heeft verwoord Maar het venijn zit in de staart. Indien ook de belangengroeperin gen vertegenwoordigd worden," schrijft het Leusdens college van B&W, ,,dan zullen wij alleen een waarnemer afvaardigen Waaruit blijkt, dat burge meester Rademaker de Com missie Algemene Bestuurs zaken vorige week donder dag onvolledig inlichtte over de in het college vastgestel de houding over de deelname aan het overleg van de zijde van de Werkgroep Leusder Heide. Waarmee de zaak voorlo pig gestrand lijkt te zijn in een bestuurlijk dilemma. En waar tenslotte de vraag bij rijst, in hoeverre een for mele opstelling en prestige een rol zullen spelen bij de mogelijke oplossing van dat dilemma. SDEN - Bij een aanrijding Dodeweg (ter hoogte van de Ijsweg) is vorige week don- derdag rond 14 00 uur een meisje gewond geraakt. Zij werd geschept door een auto Volgens de bestuur der stak het kind met de fiets plotseling over en kon hij haar niet meer ontwijken Het meisje werd naar een ziekenhuis in Amersfoort gebracht. De auto liep flinke scha de op. SDEN - Een automobilist uit =n belandde zondagavond 45 uur met wagen en al in de sloot langs de Hamersveldse- weg. De man vertelde de politie dat hij moest remmen voor een hond die plotseling overstak. Als gevolg van het gladde wegdek schoof hij de sloot in Er was geen sprake van overmatig alcoholgebruik. Wél wordt de auto aan een technisch onderzoek onderworpen Onafhankelijk |BDU| nieuwsblad voor de gemeenie Leusden ferschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- len. amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1 29 per regel (43 cent per mm) ie nummers 75 cent per stuk pENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend iterdags gesloten. LEUSDEN - Vorige week donderdag was het exact vijftien jaar geleden dat jongerencentrum De Til haar poorten opende. In aanwezigheid van be stuursleden en enkele be langstellenden bracht de heer P. A. Waals het cijfer 15 aan op het naambord dat op de buitengevel van het centrum aan de Lisi- dunalaan bevestigd is. Daarmee kreeg het derde lustrumjaar van het cen trum definitief een aan vang. De 83-jarige heer Waals is vanaf het begin aktief bij de Til betrokken geweest en draagt nu nog de zorg over het biljart. Hij heeft het Jongerencentrum destijds van de huidige naam voorzien. Hoewel hij zelf zitting had in de jury van de wedstrijd die een geschikte naam moest opleveren, bleek zijn naam de meest gepaste Na het aanbrengen van het cijferbord en het hijsen van de vlag werd nog enige tijd gezel lig doorgebracht in De Til met een kopje koffie. Dat de Til de festiviteiten niet ongemerkt voorbij wil laten gaan bleek tijdens het groots opgezette jongerenfestijn in De Korf dat samen met jonge renvereniging Virus werd geor ganiseerd In de Til zelf starten de festiviteiten vrijdag om 19.00 uur. Dan is er een tiener avond voor de jeugd van 8 tot 14 jaar Om 21 00 uur begint de discoavond met muziek uit de afgelopen vijftien jaar. Zaterdag treedt de groep Rare Design op om 21 00 uur Mensen die nog nooit in de Til zijn geweest kunnen zon dag 17 november tussen 10.00 en 13 00 uur kennismaken met de aktiviteiten van het jonge rencentrum. Dit alles onder het genot van een kopje koffie Vaste bezoekers zijn dan ook welkom. Verhuizing streekschool was een groot circus. pag. 3 „Droomdorp" wint eerste prijs in filmwedstrijd „Cine Leusden" pag. 3 Jongerenfestijn in Leusden is voor herhaling vatbaar pag. 4 Prins Dicoratius trad niet af pag. 4 Prins Theo Puup de Tiende blijft nog 'n seizoen aan pag. 5 Bazar in Huize St. Joseph trok v/eer veel mensen pag. 5 Roda (za.) levert ook tegen Montfoort in: 1-1 pag. 6 Snelschaak kampioenschap Leusden succes. pag. 6 TTCLmist kampioenschap. pag. 7 Achterveld sleept punt weg bij Ankeveen pag. 7 ACHTERVELD - Woens dagavond 13 november houdt de Kruisvereniging Achterveld haar jaarvergade ring. Deze zal worden gehou den in het Kruisgebouw aan de Walter van Amersfoort- straat, en begint om 20.00 uur. De agenda omvat acht punten. Deze avond zal er ook een be stuursverkiezing worden gehou den. Aftredend en niet herkiesbaar is mevrouw M L. Rooks-Krol. Het bestuur heeft als kandidaat gesteld mevrouw C. A de Vette-Blom. De leden kunnen tot 10 novem ber tegenkandidaten stellen, die voor die datum kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de vereniging. Na de pauze zal een diétiste een lezing houden met als titel ..eten doen we allemaal, maar Te vens zal ook de film van de Neder landse Hartstichting.Gewicht in de schaal" worden vertoond. Hierna zal er gelegenheid zijn tot het stel len van vragen. LEUSDEN - De rijkspolitie in Leusden heeft vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag een motorrijder uit Leusden aange houden op de Heiligenbergerweg De man bleek te veel gedronken te hebben. Op het bureau mocht hij zijn roes uitslapen en kreeg hij een procesverbaal aan zijn broek De heer Waals brengt het cijfer .15 op het naambord van De Til aan Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1