Droomdorp" wint eerste prijs filmwedstrijd van ,Cine Leusden' Verhuizing Streekschool was een groot circus LEUSDEN IIBLIEKSPRIJS VOOR „ALS DE ZON SCHIJNT" Persprijs ging naar badinerende film over bruidsreportage College komt met notitie over automatisering Jam-session met bekende solisten v Beenwond voor bromfietser Vergadering CDA Achterveld SBBO sinds maandag in Leusden onder dak: kantoor- hulpmiddelen "toe mkinclegemenbe/\ plaatselijk nieuws (advertentie) van Multo tot tekenapparatuur van Cross-pen tot brievenbak van Scotch-tape tot databinder opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen KI/l/IEK INKEL Julianaplein/Leusderweg k Amersfoort 033-631824" JINSDAG 12 NOVEMBER 1985 Een lift aan de auto vergemakkelijkt het karwei (van de redactie) ISDEN - Het was een aardig feestje, vorige week vrijdag in ot-Krakhorst. Een feestje van de amateurfilmclub Cine Leus- rond het wedstrijd-thema 'Feest', waarvoor verschillende iteur-filmers een eigen produktie hadden ingeleverd om een K te maken op de hoofdprijs, een jaar lang naar de bioscoop ichikbaar gesteld door Jogchem's Theater). Deze prijs ging te- hl naar mevrouw Van Schagen. Zij had een boeiende, journalis- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindi^daktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos 'nlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor het Conderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden Centrum Op weikda- qen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie) -941494 (redakliei Abonnementsgeld: 64.60 per jaar, f 32.80 per half jaar, f 16.65 per kwartaal Klachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur ie ^ebben ontvangen Is dat niet hel geval neem dan konlakt op met onze ^ooldagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uu-1 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze "spekteur bezorging overdag 03420 94206 'Nabestellen foto s meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen toet uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling 6P giro 871441 t n.v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding •an gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto "erd geplaatst Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cn»)en 10 - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) kunt ook contant betalen op ons kantoor •eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u k gewenste foto('s) thuis LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ^antenkombinatie te Barneveld. tiek gezien uitstekende impressie gemaakt van het eerste bouwva- kantiedorp van de Culturele Raad Leusden. De film Droomdorp' gaf niet alleen een goed beeld van alle aktiviteiten tijdens dit ple zierige vakantiefeest, maar blonk bovendien uit door een vlotte montage, waarbij de maakster een goed oog voor sfeerbepalende details bleek te hebben. Hoewel technisch van een oe- tere kwaliteit", vond de jury de film 'Als de zon schijnt' van de heer Morelisse toch niet in aan merking komen voor de hoofd prijs Dat lag wellicht ook een beetje aan het onderwerp: een dagje strand Hoewel zoiets op zich een feest kan zijn (wat de film ook aantoonde), was het thema niet helemaal volgens de bedoe ling van het wedstrijdreglement Dat na echter niet weg. dat 'Als de zon schijnt' een flitsende, grap pige filmmontage was op muziek en tekst van het gelijknamige liedje van André van Duin Een feest om naar te kijken. Een tweede prijs in ieder geval ruim schoots waard. Het publiek oor deelde overigens anders dan de jury en beloonde de film van de heer Morelisse met de publieks prijs De voorzitter van de jury, Henk van Leest, had het al gezegd het totale resultaat van de veertien in zendingen viel enigszins tegen Van Leest ..We hadden ons als jury voorgesteld, dat er bij het on derwerp 'feest' veel te lachen zou zijn maar helaas viel dat tegen Veel films waren daarvoor te se rieus uitgewerkt" Die serieuze uitwerking gold in ieder geval niet voor 'Bruidsfoto's bij de waterto ren' van mevrouw Kippers. Zij had een sterk badinerend filmverslag gemaakt van het moment, dat de fotograaf van het bruidspaar een bruidsreportage maakte Dat badinerende, zelfs ironi sche, sprak niet name uit net commentaar, want de film zelf was technisch gezien van een kwaliteit, zoals we kunnen ver wachten van een moeder, die haar aandacht meer bij het ge beuren heeft, dan bij het filmen zelf... De film was in ieder geval de persprijs waard, een waarde bon van honderd gulden, aan geboden door de reaactie van de Amersfoortse Courant en Leusder Krant. De film 'Droom dorp' kreeg van de persjury een eervolle tweede prijs. Voordat de feestelijke uitreiking van de prijzen plaats vond. kon het publiek een indruk krijgen van de kwaliteit van de ingezonden produkties aan de hamd van de vijf prijswinnende films en drie, die buiten mededinging toch bij de jury in de smaak vielen Opval lendste film uit deze laatste cate gorie was 'Running tins' van de filmer Piet de Geus een bijzonder knap en inventief gemaakte ani matiefilm op het ritme van goed gekozen muziek De uitslag was 1 Droomdorp, van mevrouw Van Schagen; 2 Als de zon schijnt, van de heer Morelisse (tevens pu blieksprijs). 3 Bruidsfoto s bij de watertoren (tevens persprijs) van mevrouw Kippers. 4 100 jaar van mevrouw Van Keulen en 5 Fruit- corso Tiel 1984, van de heer De Geus De jury bestond dit jaar uit Mar griet Vrijhoef (Oranjevereniging Leusden), Jan de Hartog (Carna valsvereniging De Gouden Klomp) en Henk van Leest, audio visueel deskundige en tevens voorzitter De persjury werd ge vormd door Chris Sponhoff (Amersfoortse Courant), Bert Vos (Leusder Courant) en Bert Hoo- gendam (filmvakpers) Voorzitter Max Bremer van de organiserende vereniging Cine Leusden kon tot slot van deze feestelijke bijeenkomst tevre den vaststellen, dat ondanks de opmars van de video, het nog steeds de moeite waard was een filmwedstrijd te organise ren. Cine Leusden zal het hierbij dan ook zeker niet laten. LEUSDEN - In de loop van 1986 komt het Leusdense colle ge van B en W met een zoge naamde automatiseringsnotitie, dat rapport zou een overzicht moeten geven van de mogelijk heden voor de gemeemte om zelf de automatisering te gaan doen Dat bleek gisteravond tijdens dc commissievergadering van fi nanciële en economische zaken. Momenteel is de gemeente Leusden nog aangesloten bij he' Automatiseringscentrum CVA IAM Zoals bekend wil de gemeen te uit dat verband en de automati sering zelf ter hand nemen Als mogelijke datum waarop dat zou moeten beginnen, werd gisteren 1 januari 1988 genoemd. Jazz in De Hakhorst: LEUSDEN - Afgelopen don derdag was vibrafonist George van Deyl de gastso- list op het Hakhorst Jazz-po- dium. Een optreden dat, zonder overdrijven, een hoogtepunt in dit Jazz-seizoen genoemd mag worden. George van Deyl gaf een indrukwek kende combinatie van muzi kaliteit, goede smaak en feil loze beheersing van dit unieke instrument. Het trio van Wiebe Haanstra werd er duidelijk door geïnspireerd en het geheel kwam tot hoge prestaties. Er werd zeer intensief door het publiek geluisterd en de goed op gebouwde soli werden terecht met enthousiast applaus beloond De avond werd besloten met een moordend tempo gespeeld "I got rhytm" maar de musici werkten zich er beheerst maar dynamisch doorheen Komende donderdag 14 novem ber zal het Hakhorst Jazz-podium een jam-session karakter hebben De gastsolisten zijn Herma Hol- trichter, zangeres van de Middle- town Jazz Set. die een "uitwed strijd" zingt, verder twee in deze regio zeer bekende musici: Jaap Froentjes. tenorsax en Jaap van Berkum tenorsax en trompet Het belooft weer een swingende avond te worden De aanvang is om 21 30 uur. en de toegang is gratis LEUSDEN Dinsdag 12 november 20.00 uur: Vergadering ECW. commissieka mer gemeentehuis, t Erf 1 Dinsdag 12 november 20.00 uur: Bijeenkomst KPO en ABTB, Groot Krakhorst, Bolderikhof 18 Dinsdag 12 november 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB zuid. 't Tref punt, Arnhemseweg 75. Woensdag 13 november 14.30- 16.30 uur: Handwerkenverkoop verzorgingstehuis 't Hamersveld. Albert Buininggaarde 34 Woensdag 13 november 19.00- 21.00 uur: Speelgoedbeurs Treeklopertjes, Prinses Irenelaan 1. Woensdag 13 november 20.00 uur: Vergadering OW RO. com missiekamer gemeentehuis, t Erf 1. Woensdag 13 november 20.00 uur: Informatieavond VVD vrou wen t Vooronder. Burgemeester Van der Postlaan 2. Donderdag 14 november 19.30- 22.00 uur: Algemene ledenverga dering CDA. Ons Gebouw, Hes senweg Achterveld Donderdag 14 november 20.00 uur: Lezing Gereformeerde Bond, t Trefpunt. Arnhemseweg 75. Donderdag 14 november 21.30 uur: Jazzpodium De Hakhorst Waarden 25a. Vrijdag 15 november 19.00-21.00 uur: Knutselen bij Blijhof (jeugd 8-12 jaar), Ansfriduslaan 49 Vrijdag 15 november 19.00 uur: Tieneravond De Til. Hamersveld- seweg 30 Vrijdag 15 november 20.00 uur: Reünie oud leerlingen De Bongerd, Asschatterweg 36a Vrijdag 15 november 20.15 uur: Toneeluitvoering Eendracht, De Korf, De Smidse 1 Vrijdag 15 november 21.00 uur: Disco. De Til, Hamersveldseweg 30 Zaterdag 16 november: Start weekend conferentie School voor Wijsbegeerte, Dodeweg Zaterdag 16 november 20.00 uur: Optreden ,,Rare Design" en disco, De Til, Hamersveldseweg 30 Zaterdag 16 november 20.15 uur: Toneelvoorstelling Eendracht, De Kort. De Smidse 1 Zondag 17 november 10.00- 13.00 uur: Kennismakingsochtend De Til, Hamersveldseweg 30 Zondag 17 november 14.00 uur: IVN wandeling landgoed Den Treek Dinsdag 19 november 19.30 uur: Concert muziekvereniging Lisidu- na. Lisidunahof, Ltsidunalaan 18 Dinsdag 19 november 20.00 uur: Bijeenkomst NBvP, t Vooronder, Burgemeester Van der Postlaan 2. Dinsdag 19 november 20.00 uur: Vergadering Planadviesgroep commissiekamer gemeentehuis, 't Erf 1 LEUSDEN - Een aanrijding op de Burgemeester van de Postlaan leverde een bromfietser uit Leus den een flinke beenwond op Hij werd geschept door een automobi list Die man verklaarde een fietser van rechts wel. maar de bromfiet ser van links niet gezien te hebben Het ongeluk gebeurde omstreeks 18.00 uur ter hoogte van het benzi- ne-station LEUSDEN - De CDA-dorpsafde- ling De Glind-Achterveld houdt donderdag 14 november een al gemene ledenvergadering in Ons Gebouw, Hessenweg 214 te Achterveld. De avond begint om 19.30 uur. Na het huishou delijk gedeelte wordt er een dis cussie gehouden over het thema euthanasie. Drs. C.J. Klop leidt dit gedeelte in. VERMOEIEND Niet alle opleidingen lagen tij dens de verhuizing stil In het gebouw aan de Leusderweg gingen de opleidingen voor ad ministratieve beroepen ge woon door ,,Daar kan geen week gemist worden, aldus een leraar Engels Zelf moest hij vrijdagmiddag nog les ge ven. ,,Het is wel vermoeiend," zegt hij ,,'s Ochtends hier sjouwen, thuis onder de douche en dan 's middags weer lesgeven." Ondanks de enorme hoeveel heid mensen die sinds gisteren in Leusden werken (2500 leer lingen en 130 medewerkers) is het complex op Clarenburg geen ..leer-fabriek" ..Wij zijn een middelmatige school in onze soort," zegt iemand in de kantine ..Het is hier een vrij dunbevolkte regio De grote scholen hebben zo'n zes- tot achtduizend leerlingen en drie maal zoveel adjunct-directeu ren dan wij Van zeven uur 's ochtends tot ongeveer tien uur 's avonds heerste er een week lang een enorme drukte in het nieuwe SBBO-gebouw De admini stratie (de afdeling die als eer ste overgehuisd werd) is al op orde. De informatie-folders zijn echter niet te vinden ,,Die liggen ergens in de filmzaal." roept een der medewerkers. In de filmzaal is van alles terug te vinden, behalve de folder tjes En dat is tekenend voor de hele verhuis-operatie Zelfs de intercom heeft moeite met het meteen goed functioneren ..Algemene test" klinkt het re gelmatig door de lokalen .Al gemene test." Zuchtende mensen, vermoeide gezichten en een lek in het dak van de kantine Dat was de situatie van afgelopen vrijdag. En hoe was de situatie giste ren? ..Al bij al is de eerste dag goed vlot verlopen," aldus een van de medewerkers ,,Het is een stuk rustiger op school omdat de leerlingen over een grotere oppervlakte zijn ver spreid Echte problemen heb ben zich tijdens de eerste les- dag op Clarenburg niet voor gedaan ..Enkele docenten prakticum moeten hun lokalen nog op orde brengen De brood- en banketbakkerij heeft nog een week soelaas Slechts vier leerlingen werden gisteren .slachtoffer" van de SBBO-verkassing. Zij kwamen enthousiast het nieuwe ge bouw binnen, maar moesten op de nevenvestiging aan de Leusderweg zijn De administratie was het eerst op zijn plaats PUINHOOP SBBO-direkteur Van Veen (midden) tijdens een korte adempauze Bij het gebouw in Amersfoort worden halsbrekende toeren uitgehaald, om de te verhuizen spullen uit het gebouw te krijgen. In veel lokalen is het nog een puinhoop. Dat geldt ook voor het kantoor van de adjunct directeur. Een hele hoop ge kleurde papiertjes ligt ver spreid over de grond, terwijl de grijskleurige kasten een verla ten aanblik geven Na verder rondsnuffelen blijkt, dat slechts een enkel lokaal al op orde is. Maar we kunnen maandag starten." aldus eén van de docenten ..O ja?" vraagt een ander verbaasd ..Tijdens deze verhuisweek wens ik u allemaal veel succes toe." laat de directeur via een schoolbord bij de achteringang weten Naast zijn mededeling staan de pauzes vermeld ,,En houd alles schoon" als laatste boodschap Gezien het grote aantal mensen en het slechte weer buiten lijkt dat haast on mogelijk Rond half elf tref ik in de houd je dat niet vol, zes weken lang verhuizen Bij het vertrek uit het gebouw aan de Leusderweg is een aantal stunts uitgehaald Zo werd een gedeelte van de pui weggebroken om een enorme container binnen te krijgen Een hijskraan moest hier aan te pas komen Op Clarenburg doen zich dezelfde situaties voor: daar is een hijskraan nodig om enkele vitrines via het dak in het gebouw te krij gen. Tot grote tevredenheid van directeur Van Veen zijn er on der de verhuizers enkele oud leerlingen van het SBBO. Over zijn eigen bemoeienissen zegt hij ,,lk ben wel lastig, maar dan in de goede zin van het woord kantine de directeur in eigen persoon aan. Hoewel hij geen tijd had, wil hij tijdens zijn koffie-pauze best wel het één- en-ander vertellen ..De bui tenwereld heeft vaak een ver keerd idee over de mensen die hier een opleiding volgen," zegt hij ..Het zijn niet alleen werkloze jongeren. We heb ben hier ook eens een dame van 70 jaar gehad Die volgde twee jaar de opleiding binnen huisarchitectuur Ze was erg fanatiek Over de verhuizing is hij zeer tevreden ,.We hebben van de inspecteur één week de tijd gekregen om te verhuizen." vertelt Van Veen vanachter zijn kopje koffie. ,,Meer kan ook niet. Je kunt de school geen zes weken sluiten Bovendien blank, omdat de afvoer niet goed werkte. Ruim honderd liter water moest uit de im mense zaal gehaald wor den. Het nieuwe onderkomen van de SBBO is praktisch en efliciènt opgezet. Van de dertig vakrichtingen zijn er zo'n vijfentwintig onderge bracht op Clarenburg 1. Af delingen waar veel lawaai vandaan komt (onder meer autotechnieken en houtza gen) liggen bij elkaar. Daar mee wordt de overlast voor de theorielokalen beperkt. Om de 2500 leerlingen zo goed mogelijk wegwijs te maken, kreeg elke afdeling een eigen kleur. Twee do centen van de richting „schilderen" maakten de bordjes om het spoorzoeken nog eenvoudiger te maken. Zij willen wel wat kwijt over de verhuizing. „We zitten hier pas een week," zegt eén van hen, „maar we zijn al veertien dagen met de voor bereidingen bezig. In het ge bouw aan de Leusderweg blijven een aantal afdelingen zitten, omdat het hier al te klein is." Dozen, dozen en nog eens dozen (Van éen onzer verslag gevers) LEUSDEN - Honderden dozen. Verhuiswagens die af en aan rijden. Tien tallen mensen die bezig zijn met schoonmaken, lokalen inruimen en appa ratuur aansluiten. De gro te verhuizing van de SBBO, de streekschool voor beroeps-begelei dend onderwijs. Gisteren werd voor het eerst les gegeven in het nieuwe ge bouw op Clarenburg 1 te Leusden. Vrijdagochtend 8 novem ber. Directeur Van Veen heeft geen tijd om rustig een praatje te maken. „Het is ongelooflijk hoe dat verhuizen gaat," laat hij los. „Kijk zelf maar rond." Vervolgens klampt iemand hem aan en draait Van Veen weer volop in het circus mee. Een circus is het zeker. Men sen lopen door elkaar, vaak bepakt met allerlei materia len. Manoeuvreren door de smalle deuren. Een enkeling ziet er uit alsof hij verdwaald is. Het enorme complex no digt daartoe uit. Behalve voor de directeur: „Ik heb van het begin af mijn eigen routes gehad," verklaart hij met enige trots. Al het verkeer gaat via de achterdeur. De hoofdingang is voorlopig buiten gebruik omdat er nog bestraat moet worden. Nu is het er een grote modderpoel; het resul taat van de regen die de afgelopen week ook op Leusden is neergekomen. Dinsdag stond de gymzaal

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3