Jongerenfestijn in Leusden is voor herhaling vatbaar Record aantal vogels bij „Vogelvrienden" Ensemble Couperin in „De Brouwerij" m Prins Dicoratius trad niet af i Stoppen sloegen door tijdens jongerenfestijn VVD-vrouwen organiseren avond over computers Tweede concert kamermuziekserie Stichting Valleiconcerten: AMERSFOORT „Botanische tuinen in Nederland" Kantoor Lousdor Krant, Asschatterweg 19, Leusden DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De elektrische installatie van het aktiviteitencen- trum 'De Korf' is duidelijk niet berekend op de komst van vijf popgroepen die gebruik maken van een professionele ge luidsinstallatie en daarbij ook nog de nodige lichteffecten willen hebben. Enkele malen sloegen de zekeringen van de toneelzaal door zodat de organisatoren moesten besluiten om het wat rustig aan te doen. Ondanks het feit dat men niet van alle effekten gebruik kon maken werd het jongerenfestijn dat afgelopen zondag plaatsvond een groot succes. Het jaar 1985 is door de Ver enigde Naties uitgeroepen tot het internationaal jongerenjaar Even heeft het er naar uitgezien dat er in Leusden helemaal geen aan dacht besteed zou worden aan het jongerenjaar. Alhoewel het wellicht niet helemaal past in de doelstelling van het jongerenjaar werd zondagmiddag een jonge renfestijn gehouden in het kader van dat jongerenjaar Het jongerencentrum 'De Til' en de jongerenvereniging 'Virus' hebben het initiatief genomen om te komen tot het jongeren- evement Dank zij een beschei den subsidie van de gemeente is het de organisatoren mogelijk ge worden een vijftal popgroepen in 'De Korf' te laten optreden. Om één en ander zo professio neel mogelijk te laten klinken was een geluidsinstallatie gehuurd die samen mei een lichtshow het beoogde effect moest sorteren. De geluidsinstallatie bestond on der meer uit 2x1000 watt geluids boxen De lichtshow had 12.000 Watt elektriciteit nodig Voor de toneelzaal van 'De Korf' was dit allemaals te veel van het goede. De zaal van 'De Korf' is duidelijk niet berekend op dit soort geweld, zodat enkele malen de zekerin gen doorsloegen De mensen van het licht moesten toen besluiten om geen gebruik te maken van alle mogelijkheden die men in huis had. Het jongerenfestijn van zondag middag en een deel van de avond heeft in totaal enkele honderden jongeren naar 'De Korf' getrok ken De vijf optredende popgroe pen waren allen afkomstig uit de regio. Alleen de groep 'Below Ze- row' is een van origine Leusdense groep. Enkele leden van de band Optreden van bands in Leusden is iets, dat voor herhaling vatbaar is. Hier één van de bands, die afgelopen zondag een optreden in De Korf verzorgde. LEUSDEN - De 18e editie van de jaarlijkse vogeltentoon- steling van de 'Vogelvrienden', de Leusdense vereniging voor vogelliefhebbers, is een groot succes geworden. Niet alleen het aantal prijzen, een kleine zeventig in getal, maar ook het aantal inzendingen brak alle records. Maar liefst 285 vogels werden door exact twintig leden van de Vogelvrien den ter keuring aangeboden. En dat was volgens het be stuur en de tentoonstellingscommissie bij monde van de heer M. v.d. Heide nog nooit eerder in de geschiedenis van de Leusdense club vertoond. Absolute uitblinker wat de prijzen betreft was de heer M. v.d Heide zelf met niet minder dan 18 prij zen, waaronder een kampioen in de A-klasse. De andere kampioe nen in deze categorie waren van L Lokhorst-Mans, zelfs twee maal. T Lammers en G Jager In de B-klasse kwamen volgens de keurmeesters uit Soest (kana ries), Bilthoven en de Bilt (tropen en parkieten) geen van de inzen dingen in aanmerking voor een kampioensstatus. Wel konden in deze categorie een aantal 1e prij zen worden uitgereikt De C- klasse telde in totaal drie kam pioenen. Die kwamen op naam van G. Jager, G Lokhorst en L. Berg. Kampioenen A-klasse: MM. v.d. Heide, T. Lammers, G Jager en L. Lokhorst-Mans LEUSDEN - Woensdag 13 november wordt er in het Vrouwen Ontmoetingscen trum ,,'t Vooronder" een in formatieavond gehouden. De bedoeling is, vrouwen te la ten kennismaken met com puters en hun toepassings mogelijkheden. Er zullen twee inleidingen worden ge houden. Om 20.00 uur zal Liesbeth Kroe- se uit Utrecht, lerares huishoud kunde gezondheidszorg en afge studeerd op het onderwerp Com- puterkunde het onderwerp: Inlei ding in computer informatica be handelen Na een korte discussie om ongeveer 20.30 uur tot 20 45 uur is er een pauze tot 9.00 uur Van 21.00 uur tot 21.30 uur zal de heer Jan Carel van Dijk uit Amersfoort, marketing manager bij ..toepassingen en trends" behan delen Na 21.30 uur zal er gelegenheid zijn om zelf bezig te zijn met een aantal computers, en om vragen te stellen Deze avond wordt verzorgd door de Vrouwen in de VVD. Belangstel lende vrouwen en eventueel hun partners zijn die avond vanaf 19 45 uur van harte welkom in het VOC 't Vooronder, Burg. v. d. Postlaan te Leusden. Een ieder wordt ontvan gen met een kopje koffie. Naar verwachting eindigt de avond om ongeveer 10 30 uur Mochten er eventueel nog vragen zijn, dan kan men altijd informatie verkrijgen via tolofnnn Q/ITQ/IQ plaatselijk nieuws LEUSDEN - In het Veluws Museum ,,Nairac", dat is gevestigd in het historische pand „De Brouwerij" aan de voet van de Jan van Schaffelaartoren te Barneveld, zal op 14 november een optreden plaatsvinden van het Ensemble Couperin. Het is het tweede concert in dit seizoen van de kamermu ziekserie in Leusden en Barneveld, georganiseerd door de Stichting Valleiconcerten. Het Ensemble Couperin wordt gevormd door Thomas Indermühle - hobo, Tijn van Eijk - clavecimbel en Henk de Wit - fagot. Het ensemble Couoerin. Thomas .Indermühle werd in 1951 in Bern (Zwitserland) gebo ren Hij volgde hobostudie bij Heinz Holliger in Freiburg (BRD) en Mau rice Bourgue in Parijs. In 1974 werd hij solo-hoboïst van het Nederlands Kamerorkest en in 1979 van het Rotterdams Philharmonische Or kest. Thomas Indermühle heeft drie internationale concoursen voor hoboïsten gewonnen: in 1974 en 1976 in Praag en in 1976 in München Sindsdien is hij als solist opgetreden met orkesten in de Verenigde Staten, de Bondsrepu bliek Duitsland. Engeland, België, Nederland. Frankrijk. Spanje. Roe menië. Joegoslavië en Zwitser land Sinds 1972 geeft hij regelma tig recitals met de pianist Wolfgang Watzinger. In 1981 richtte hij het Ensemble Couperin op. Tijn van Eijk studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag piano, orgel en clavecimbel. Daarna volgde hij interpretatieles sen bij Gustav Leonhardt in Am sterdam en Anton nemer in Wenen. Hij is clavecinist van het Brabants Kamerorkest, leraar piano aan het Brabants Conservatorium te Til burg. was jarenlang verbonden als organist in Breda en speelde orgel concerten in binnen- en buitenland i Hij is een veel gevraagd continuo- speler bij passie- en oratorium voeringen. Henk de Wit was na zijn op ding aan het Conservatorium Den Haag enige jaren als fagi verbonden aan het Nederlai Balletorkest en lid van het Ne< lands Blazersensemble. Sn 1976 werkt hij als free-lance fa< tist bij het Nederlands Kamerork en diverse kamermuziekensi IHTI bles Daarnaast heeft hij zich i hou naam verworven op het gebied restauratie van oude en antil|jng blaasinstrumenten. Zijn fagott asj verzameling is de omvangrijkste wereld. Op het programma staan bel ve het concert nr. 6 voor ho clavecimbel en fagot van de naL gever van het ensemble, Franilr Couperin, werken van Georg F drich Handel, Georg Philipp Tilm0' mann, Johann Sebastian Bach3rda Jean-Philippe Rameau. Het c 1 eert begint om 20.15 uur; kaai (- worden a 12,50 vanaf 19 45 ne aan de zaal verkocht (65+ en( nziin 10.-). Jongeren tot 18 jaar h ben gratis toegang. op 1 thu nde (advertentie) CULTUREEL CENTRUM ..DE DRIETAND" Vr. 15 no*. 16-21 uw Zi. 16nov. 11-17 uur Zo. 17 nov. 11-17 uur zijn afkomstig van de inmiddels verdwenen groep 'Occasion'. De vaste kern van de Occasions' is echter onder de naam 'Below Ze- row' doorgegaan. LEUSDER SPUL Het idee om een jongerenfestijn in de vorm van een soort muziekfes tival te houden, dateert uit 1983 In dat jaar werd onder de naam 'Leusder Spul' een evenement georganiseerd ter gelegenheid van het gedwongen ontslag van de toenmalige ambulant jeugd- functionaris Pim van Esch. Ook de jeugdraad stapte bij die gele genheid op In 1983 werd het jongerenevene- ment in de open lucht gehouden. Tot veler verrassing stond Pim van Esch afgelopen zondag weer op de planken tijdens het jonae- renfestijn. Pim van Esch speefde als invaller mee in de Amers- foortse groep 'Dinges'. Van Esch verving de vaste gitarist van de groep die vanwege een sleutel beenblessure niet mee kon doen. KARATE In één van de pauzes tussen de optredens gaven leerlingen van de sportschool Ju-Sel-Do een ka- ratedemonstratle. Een tiental leer lingen die op verschillend niveau hun sport bedrijven lieten zien wat ze op de sportschool geleerd heb ben. De demonstratie karate in de Wadostijl werd door alle aanwezi gen duidelijk gewaardeerd. In de andere pauzes die nodig wa ren om elke keer het podium om te bouwen voor het optreden van een volgende formatie, werden er plaatjes gedraaid door de vaste Disc-Jockey's van het jongeren centrum 'De Til'. Als het aan de organisatoren ligt komt er volgend Jaar weer een soortgelijk Leusdens pop festival. Geld zou echter wel eens de grote spelbreker kun nen zijn. Nu hebben alle mede werkenden bijna belangeloos meegewerkt. Met de gemeente subsidie en de bescheiden en treeprijs is men ternauwernood uit de kosten gekomen. Of alle partijen volgend jaar op de zelfde wijze willen meewerken is nu nog de vraag. Over één zaak waren alle be trokkenen het na afloop van het evenement eens: „een dergelijk jongerenfestijn in Leusden is zeker voor herhaling vatbaar". Opvallend op deze tentoonstelling was de aanwezigheid van onge veer 25 Californische kuifkwar- tels. Slechts één kwartel viel met zijn neus in de prijzen, maar dat hadden de Vogelvrienden al een beetje voorzien Het nog meer in houd geven aan show in zijn tota liteit, lag aan de relatief grote kwartel-inschrijvingen ten grond slag Pas over een jaar mogen we op prijzen of kampioenen reke nen. lieten de 'Vogelvrienden' op timistisch weten Met deze tentoonstelling liep het seizoen voor de Leusdenaren nog niet ten einde Naast de maande lijkse bijeenkomsten, staat voor een aantal leden in de maand de cember nog het districtskam pioenschap in Austerlitz op het showprogramma. Of de 'Vogel vrienden' daar net zo veel succes zullen oogsten als bij hun eigen exhibitie is een open vraag, maar dat kan het plezier aan deze in tensieve hobby nauwelijks druk ken. Want na het prijzenfestival in Leusden. kan het jaar 1985 voor de meeste leden al niet meer stuk. In navolging van de Bomenkalender 1985 werd door Ciba-farmaca in nauwe samenwerking met natuurkenner bij uitstek, Gerrit de Graaff, een nieuwe kalender voor 1986 samengesteld. De kalender (formaat 44 x 56 cm) bevat maar liefst 51 prachtige kleurenfoto's over de botanische tuinet in Nederland. De verkoopprijs bedraagt 12,50. Verkrijgbaar bij: (advertentie) PROLONGATIE er niet aan dacht om af te treden, omdat hij gewoon wil doorgaan. "Wegens enorm succes gepro longeerd", heette dat voorheen in de bioscopen Vooralsnog zelfs zonder een Raad van Elf en ook zonder zijn twee adjudanten. Daarmee stond hij waarschijnlijk te dicht bij het volk. Om wat nader tot de ge meentelijke overheid te komen - althans dat lijkt zo - heeft de prins zijn hele gevolg ingeruild voor ene Reier van Gooi. Als secondant is Reier kind aan huis op 't Erf num mer 1. Terwijl het PrinRpnhal Het onder tussen lekker op gang was gei men, wervelend verder ging, v namen wij van gewoonlijk wei gelichte zijde, dat een Commis< van Goede Diensten, bestaan uit Arie, Hans en Jan Houtvee Ton Stegeman en voorzitter p, Wendel, voortgaat met de resta ratiewerkzaamheden aan Gouden Klomp, terwijl ook den irna dige aandacht zal worden ge< *r ven aan kontakt met de (nog) dersdenkende carnavallers vi ll Den Houten Kop. >9e' lUp -ne :or arie P. mw< Nog even terug naar elf uur elf, het tijdstip waarop normaliter de nieuwe carnavalsprins met veel tam-tam en bombarie wordt inge haald. Daarvan was ditmaal geen sprake. Dicoratius nam weliswaar afscheid, maar beduvelde de kluit. Hij vertrok via de hoofduit gang, doch kwam op een slinkse De oude nieuwe prins, met rechts naast hem zijn nieuwe assistent. Reijer van Goot LEUSDEN - Carnavalsclub "de Gouden Klomp" had zater dagavond bij het Prinsenbal de omstandigheden niet be paald mee. De regen viel met bakken uit de hemel en de stormachtige wind maakte het er niet leuker op. De derde uitvlucht van de thuisblijvers was "Hoge hakken enz.vanaf tien uur op de beeldbuis, waardoor de gebeurtenissen rond elf uur elf niet konden worden meebeleefd en pas in de krant van vandaag tot hen kunnen komen. Gezien de tegenvallers was het in de feestzaal - de Roda- kantine. waar een jaar of vijftien geleden De Gouden Klomp uit het zaterdagvoetbal voort was gekomen - verrassend druk en gezellig bij de oerendharde muziek. Die had, naar onze zeer bescheiden mening, best een paar decibelletjes zachter mogen zijn. Burgemeester J W.M. Radema ker was enige uren ter plekke, maar dat was niet zo vreemd, want zo lang hij eerste burger van Leusden is. heeft hij nog geen en kel "entree van de nieuwe prins" gemist Kijkt u er zijn verzameling medailles maar op na. Uitermate plezierig was ook. dat Den Houten Kop met 50% van haar leden zich onder de carnavallers bevond Bij wat betere omstandigheden wa ren de overige drie wellicht ook aanwezig geweest. In het recente verleden zijn diverse toenade ringspogingen tussen de be sturen van de twee lokale carna valsverenigingen gedaan Tot een fusie of samengaan op een an dere manier is het nog met geko men maar elf uur elf is nog geen vijf voor twaalf! manier weer binnen om meteen maar mede te (laten) delen, dat hij

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4