'rins Theo Puup de Tiende I ilijft nog een seizoen aan Provincie geeft SOHA subsidie iazar in Huize St. Joseph lok weer erg veel mensen Speelgoedbeurs voorziet in behoefte KPJ bezocht de brandweer Libellen Leusdense bevolking nam in september met 4 af fde van de elfde in Achterveld: DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 plaatselijk nieuws 5 CHTERVELD - Zaterdagavond ng in Puupenkoppenland het 'd c /navalseizoen 1985-1986 »er van start. Deze avond jq\- ?rd 'n het 100"9ram 9©bouw s Prinsenbal gehouden. Om ïgeveer 21.00 uur kwam Prins ,up X met zijn gevolg de zaal nnen. Hij werd voorafgegaan ;or de Hofkapel en de dans- jriekes. Hij verwelkomde de P mwezigen en hoopte dat het n goede en gezellige avond worden. Hoewel er op dat lent nog niet veel publiek Jnwezig was, werd er toch een tellige polonaise gelopen. erna was het de beurt aan de Jrid Magnum die al heel spoedig (dansers op de vloer wisten te jgen. Van lieverlede kwamen er >er belangstellenden de zaal men. Maar de belangstelling 5 wel minder dan voorgaande |en Vermoedelijk hebben de Ichte weersomstandigheden tin een rol gespeeld. Vooral de Tjere generatie liet het deze md afweten i 22 00 uur was het moment Ingebroken dat Prins Theo jup X afscheid ging nemen, ■ijn regeringsperiode over Puu- Inkoppenland zit erop", aldus IPrins. ,,Het is een hele fijne tijd ^weest en zowel ik, als mijn ad- jant en de raad van elf hebben [heel veel van genoten. We heb- ihele fijne en goed geslaagde Irnavalsactiviteiten gehad, inkzij de geweldige medewer king van alle Puupen en Puupin- nen is alles goed geslaagd en ik ben u daar zeer dankbaar voor" ..Ik ga nu afscheid nemen van de genen die hier rond mij staan en begin met de dames van de Raad van Elf en de echtgenotes van de president en de penningmeester Daar zij alles steeds zelf maken krijgen ze een mooi schaartje aangeboden. Dit is een veilig- heidsschaartje, zodat zij zich bij het gebruik hiervan niet in hun vingers kunnen knippen. Tevens krijgen zij een linnen tas waarop de voornamen waren aange bracht" ..Heel hartelijk dank voor jullie steun. Zonder uw medewerking konden wij niet doen wat ons nu steeds gelukt is." Vervolgens dankte hij zijn adjudant en de le den van de raad voor de gewel dige steun en inzet die hij van hen ondervonden had Ze kregen al len evenals de president en de penningmeester een miniatuur- masker. ,,Ook van de dansmariekes wil ik afscheid nemen. Zij zijn ook steeds present geweest en heb ben veel fleur en gezelligheid aan het geheel gegeven. Ook dank voor jullie geweldige inzet", aldus de scheidende prins. Vervolgens dankte hij de hofkapel voor hun medewerking. ,,Ook u was steeds aanwezig. Zonder deze Hofkapel zou het wel een kale bedoening zijn Heel hartelijk dank en ik hoop dat u nog vele jaren medewerking zult verle nen" De president van de vereniging Willem Hilverts nam hierna het woord. Hij verwelkomde alle aan wezige Puupen en Puupinnen ,,We hebben weer een heel goed en geslaagd seizoen achter de rug waar niet alleen de Prins, zijn adjudant en de Raad van Elf aan mee hebben gewerkt, doch zeker ook alle Puupen en Puupinnen. Onze vereniging is springlevend en laten we hopen dat het zo zal blijven", zei hij Vervolgens werd afscheid genomen van drie dans mariekes. Gitte Vos. Linda van Hamersveld en Hermoen Herder. Er was voor hen een tijd van ko men geweest en nu was de tijd van gaan De president dankte hen voor hun geweldige inzet de drie jaar dat zij als dansmarieke hadden meegewerkt. ..Jullie wa ren het visitekaartje van de ver eniging met de twee die nog blij ven De scheldende meisjes kre gen een enveloppe met inhoud en bloemen. Ook de twee blijvende dansmariekes Gea en Constance kregen bloemen. De dansmarie kes bedankten op hun beurt Thea Horst, die hen geweldig heeft be geleid en gepromoot Gea bood haar een mooie plant aan. De president ontdeed hierna de scheidende Prins van zijn steek en cape. waarna het gezelschap zich terugtrok. Vol spanning werd nu afgewacht wie de nieuwe Prins zou zijn. De band Magnum zorgde er intussen voor, dat de spanning niet te groot wera door met hun gezellige muziek de aan dacht af te leiden Om 11 minuten over 11 ging het gordijn open en vol spanning werd afgewacht wie als Prins de opengestelde trap af zou komen. Een speaker maakte de naam van de nieuwe Prins be kend Bij het bekendmaken van de naam kwam de nieuwe prins statig de trap af gelopen Het bleek Prins Theo Puup X te zijn die als nieuwe Prins was herko zen. Onder een daverend applaus en de jel Theo Theo werd hij door de aanwezigen verwelkomd ..Hier ben ik dan weer", aldus Prms Theo. Tijdens de ledenver gadering werd besloten om het thema voor deze carnavalspe riode te noemen 'Achterveld daar komen we weer' Een week later was het bestuursvergadering en toen kreeg ik te horen Theo Prins Puup X daar komt u weer. Hier ben ik dan en hoop ook nu weer een goede en mooie regeringspe riode te kunnen meemaken Aan mij en mijn medewerkers zal het zeker niet liggen". Hierna verwelkomde hij burge meester Rademakers die inmid dels was binnengekomen. ..Jullie zijn natuurlijk wel nieuws gierig wie mijn adjudant zal zijn Dit is weer Pieter Bokkers Doch hij is nu adjudant zonder sjerp doch met cape", aldus de prins ..Met ons allen gaan we er weer een fijn carnavalsfeest van ma ken Zoals jullie zien hebben de dansmariekes een nieuw kostuum aan Geweldig mooi Een eigen ontwerp van het dansmarieke Gea Hilverts. Ook de dames van de raad hebben hun pas gekre gen schaartje al goed gebruikt. Ook zij hebben zich in een nieuw kostuum gestoken". Hierna werden de nieuwe dans mariekes voorgesteld. Dit waren Marian Blom. Jantal Eggenkamp en Carla Voskuilen De Prins gaf nu het woord aan burgemeester Rademaker. Deze feliciteerde de Prins met zijn be noeming. ..Dat u het weer bent is een teken dat u het goed gedaan hebt. Ik breng u hierbij de groeten over van de Leusdense carnavals vereniging De Gouden Klomp Ook daar is het dezelfde Prins ge bleven Nog een korte tijd en het Om precies elf over elf deed de prins zijn intrede, samen met zijn gevolg. Carnaval zal weer losbarsten. De inspiratie is er al Ik wens u een goede regeringsperiode toe en al len een heel goed en prettig car naval". Ook de president verwelkomde de nieuwe Prins en de nieuwe dans mariekes Hij hoopte dat ze het net zo goed zouden doen als hun voorgangsters. Om even te kunnen rusten volgde er na de polonaise een optreden van de dansmariekes Zij deden de 'Can Can'. Dit wekte de be wondering van alle aanwezigen op. Hoewel er slechts zes weken was gerepeteerd was het vooral voor de nieuwe meisjes of ze het al jaren hadden gedaan Men kon niet merken dat ze voor de eerste maal aan een dergelijk optreden deelnamen. Ze kregen dan ook een daverend applaus terwijl ook de nieuwe be geleidster Ans Houtveen in de ovatie werd betrokken. FEDERATIE Vervolgens was het weer de beurt aan de band Magnum die spoedig weer velen op de dansvloer wis ten te krijgen. Tijdens dit optreden kwamen er twee bestuursleden ACHTERVELD - De K.P.J. Ach terveld werd een discussie- en informatieavond gehouden met als onderwerp "Brand en de be strijding daarvan". Deze bijeen komst werd gehouden in de kantine van de brandweerka zerne te Leusden. Het Achterveldse brandweerlid, de heer Bomers hield een inlei- van de Federatie Midden Neder land van Carnavalsverenigingen binnen. Zij feliciteerden de Prins met zijn benoeming. ..Het is al weer twee jaar geleden dat we hier waren. Maar de federatie telt 80 verenigingen, dus het is niet mogelijk elk jaar een bezoek te brengen. We zijn hier om namens de Federatie twee onderscheidin gen uit te reiken. Niet de Federa tie beslist wie hiervoor in aanmer king komt, doch het bestuur van de vereniging. Ditmaal zal de Fe deratie-onderscheiding worden uitgereikt aan Pieter Bokkers Deze is al sinds 1979 secretaris van de vereniging De Puupenkop- pen en is ook nu voor het tweede jaar adjudant van de Prins. Voor zijn geweldige inzet wordt hem de onderscheiding uitgereikt. De vol gende man is Jan van Hamers veld. Hij is vele jaren lid van de Raad van Elf geweest en verzet ook nu nog veel werk voor de ver eniging" Inmiddels was het sluitingsuur ge naderd De Prins dankte de heren van de Federatie voor hun aanwe zigheid en het uitreiken van de onderscheidingen Vervolgens wenste hij allen een goed Carna val toe. ding over het ontstaan van bran den. de bestrijding van branden, en de brandpreventie. Hierna volgde een discussie en was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Hier werd een goed ge bruik van gemaakt. Tot slot werd onder leiding van de heer Bomers een rondleiding gehouden waarbij het brandweer materiaal werd be keken en werd de nodige uitleg gegeven. Na afloop van de avond werd de heer Bomers dank gebracht voor zijn duidelijke en goed begrijp bare uitleg en werd hem een ka- dobon aangeboden. schijnlijk is zijn prooi er evenmin als wij op be dacht dat een libel ook achteruit kan vliegen. We kennen onder de li bellen onder andere juf fers en glazenmakers of korenbouten. Het meest opvallende verschil is de stand van de vleugels tij dens de rust. Juffers houden de vleugels schuin omhoog terwijl de glazenmakers in rust de vleugels horizontaal uit spreiden. (wordt vervolgd) G. van L. pend Directeur Hilhorst ver- 'omde de aanwezigen .Het is de 5e maal dat we hier een ïr houden Voor de eerste Jdoen we dit nu in samenwer- met de Zonnebloem Niet al- St.-Joseph houdt zich bezig de ouderen doch dit doet ook Zonnebloem. Daarom ben ik dal ze ook nu hier aanwezig 2ei hll nen na werd de plaatselijke huis- Koch verzocht de officiële leling te verrichten en zo de =rofficieel te openen ..Ik ben te mogen doen", aldus de ..Er is een binding zowel met «laarden en zieken hier in het als in het dorp. Ik hoop dat $n hele goede bazar zal wor- ïïet een goede opbrengst Is opbrengst goed, dan kunnen *sr materialen worden aange- om het werk met de men- te kunnen voortzetten ^awerd hem een schaar aan- m waarmee hij een lint 8doorknippen. Daar het een «en schaar was lukte dit niet. behulp van een andere werd het lint doorgeknipt een opgehangen kleed *onoHor> ToVto Jan Ossendrijver die hiervoor dank werd gebracht Aan de heer Koch werd een fles aangeboden met een bepaald medicijn, doch wel iets anders dan wat hij regel matig voorschrijft Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen en konden de aan wezigen de opgestelde stands met de goederen bekijken. DRUK Zaterdagmorgen ging men van start en was iedereen van harte welkom. Al vrij spoedig na de ope ning was er een gezellige drukte en werden er goede zaken ge daan Dit bleef verder de hele dag zo Vooral de Achterveldse jeugd liet zich niet onbetuigd. Behalve de stands waren er nog veel attracties Er was een rad van avontuur met vele mooie prij zen De heer Brunia uit de Wa genberg exposeerde door hem gemaakte schilderijen, beeld houwwerken e.d Hij was ook aan wezig met een stand en iedereen kreeg uitleg over zijn werk De heer Zwagemaker was aanwezig LEUSDEN - De Stichting Op vang en Herstel van Alcoholici (SOHA) in Leusden krijgt in de periode 1986-1990 jaarlijks een provinciale subsidie van maximaal 30.800 gulden. Dat hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht beslist In hun ver gadering van 5 november. GS stelden wel als voorwaarde, dat de SOHA streeft naar duidelijke afspraken over samenwerking met andere instellingen in de provincie op het terrein van de De SOHA ontvangt al enkele ja ren een subsidie van de provincie De komende jaren wordt die fi nanciële steun voortgezet omdat de SOHA bijna de enige opvang- mogelijkheid voor alcoholverslaaf den in de regio Amersfoort is. Gedeputeerde Staten achten een provinciale subsidie op zijn plaats, omdat rijk noch gemeen ten een dergelijke steun verstrek ken Met dit besluit onderschrij ven GS de regionale functie van deSOHA trr^t VP Over de hele wereld ko men meer dan driedui zend soorten libellen voor. Zoveel kennen we er hier niet. maar toch al tijd wel zo'n tachtig soor ten. Uit het carboon is de oudste echte libelle be kend. De libellen uit die tijd leefden temidden van reuzenvarens, zegelbo men en reuzenpaarde- staarten, welke nu onze steenkoolvoorraden vor men. Onder die libelen heeft men de reuzenlibel gevonden die de groot ste van alle bekende in secten is. Sommige soor ten hadden een span wijdte van zeventig cen timeter. De huidige soor ten komen niet veel ver der dan tien centimeter. Libellen zijn stevige ge vleugelde vleesetende insecten en worden tot de niet-schadelijke in secten gerekend (wat is eigenlijk schadelijk?). De meeste mensen krr- deze insecten met de vleugels van een fee wel, doch weten niet veel meer van die dieren dan dat ze vaak bij het water voorkomen en dat het snelle vliegers zijn. Vol wassen dieren vindt men dan ook meestal vlie gend langs de oevers van sloten en beken bij zonnig weer. Ze jagen dan op muggen, vliegen en vlinders. Er zi|n echter ook soorten die bijna uit sluitend op de heide of langs de bosranden zijn te vinden en alleen het water opzoeken om te paren en de eieren af te zetten. Het opvallendst aan libel len is hun lange, slanke lichaam met twee paar vrij grote vleugels, voor zien van een prachtig netwerk van aders. Hun draaibare kop is nauwe lijks meer dan een paar zeer grote facetogen. Volledig toegerust voor de jacht op kleinere in secten die tijdens de snelle vlucht gegrepen worden. De maaltijd wordt in de regel vlie gend verorberd. Ze zitten ook vaak op het topje van een plant of struik. Spiedend met hun grote ogen ontgaat hen vrijwel geen vliegende prooi. In secten komen deze geva renzone nauwelijks veilig door. Hierbij komt de grote wendbaarheid hen goed van pas. Waar- LEUSDEN - De vraag naar gebruikt speelgoed is enorm Dat bleek vorige week uit de grote opkomst voor de speelgoedbeurs die de aktiviteitencommissie van t Vooronder organiseerde De belangstelling was zo groot dat de mensen buiten in de ri/ stonden te wachten voordat ze 't Vooronder mkonden Binnen anderhalf uur was buna al het in groten getale aangevoerde speelgoed verkocht Met name merkartikelen vlogen de deur uit. Dit speelgoed dat doorgaans sterk van kwaliteit is en lang meegaat is vrij duur in aanschaf maar ging nu tegen sterk gereduceerde pri/s de deur uit. De organisatoren van de beurs spreken over een gestaagde beurs die zeker vooi herhaling vatbaar is LEUSDEN - De bevolking van Leusden is in de maand september van dit jaar met vier personen afgenomen. Het bevolkingsaantal bedraagt nu 25 930. De uitgesplit ste cijfers geven een geboorte overschot te zien van 24 personen (30 geboortes en 6 sterfgevallen). Daar staat een negatief vesti gingsoverschot tegenover van 28 personen In september vestigden zich namelijk 126 mensen in Leus den, maar er vertrokken er 154. Daarmee daalde het bevolkings aantal met vier personen in totaal Op 1 januari van dit jaar bedroeg het inwoneraantal 25 254 veel belangstelling De optredens werden beoordeeld door een jury bestaande uit zuster Hyromma. mevrouw Van den Hengel en de heer Peters Ze hadden zeker geen gemakke lijke taak. De optredens wekten aller bewondering op De een was nog beter dan de andere. Voordat de bazar werd gesloten werden eerst de prijswinnaars van de playback-show bekendge maakt Na overleg werd besloten dat de prijzen werden verdeeld in twee eerste en twee tweede prij zen De eerste prijzen werden ge wonnen door Erna Bomers met 27 punten Haar voordracht was het lied uit kinderen voor kinderen met de titel 'Ik ben te dik'. De an dere eerste prijs was voor Babe, gevormd door Bianca Tolboom. Juliette van Dijk en Astrid Vos Daar het moeilijk was om de wis selbeker toe te kennen werd be sloten dat de winnaars elk de be ker drie maanden in huis mogen hebben. De tweede prijs werd gewonnen door Geraldme Tijmensen - Si- mone Meulman als Maywood. Be linda Zwaneburg behaalde even als de anderen ook 26 punten met het lied van kinderen voor kinde ren 'Ik ben bang'. Al de winnares sen kregen een enveloppe met in houd. Het paraplu-hangen werd gewon nen door Harold Kok Jz met een tijd van 2.21 minuten De naam van de pop was Thera. genoemd naar de maakster Er waren er twee die de naam goed geraden hadden Met het draaien van het rad van avontuur werd be slist wie de pop won en wie de troostprijs kreeg. De pop werd ge wonnen door mevrouw De Boer en de troostprijs was voor zuster Aniceta Hierna werd de bazar gesloten door de voorzitter van de Zonne bloem de heer W Meinten ..Ik ben heel blij dat alles zo goed ver lopen is Ik ben verbaasd, dat er zoveel bezoek is geweest Allen die geweest zijn veel dank Het is de eerste maal dat deze bazar is gehouden in samenwerking met Huize St Joseph en de Zonne bloem We zijn daar erg blij mee. en ook daarvoor heel veel dank verschillende stands in de bazar trokken veel belangstelling Tenslotte dankte hij nog alle me dewerkers en medewerksters van beide ziiden jkste be! r ho enst :HTERVELD - Zaterdag werd in huize Joseph een bazar houden. Deze werd ditmaal voor de eerste maal gehouden samenwerking van huize Joseph met de Zonnebloem-af- antii |jng. ast een 9root aantal attracties waren er veel goederen te op die tijdens de bezigheidstherapie door bewoonsters (i huize Joseph waren gemaakt en door de medewerksters (ide Welfare van de Zonnebloem waren vervaardigd. TarK Jr hel v00r een aantal baw°- )rq p sen bewoonsters van het huis )p i [mogelijk is om de bazar op de ;rdag te bezoeken werd voor c i vrijdagmiddag de gelegen- kaai d gegeven een kijkje te gaan nen Tijdens dit gezellig sa- nzijn werd de bazar officieel Er kwam een levensgrote Zonne bloem tevoorschijn In het hart van de bloem was een afbeelding van huize St Joseph geschilderd. Dit geheel symboliseerde de sa menwerking tussen het Huis en de Zonnebloem Het geheel was vervaardigd door er silhouet-knippen, volksschilde- ren, breien van kralen tasjes, kon men de kunst van het weven be kijken. de kunst van het origani Japans vouwwerk kon bekeken worden Er waren volop spelletjes zoals enveloppen trekken, het ra den van de naam van een pop. een waterbak waarin men moest proberen geld in een glaasje te werpen, het spel met marmotten, het bibberspel en ook was er een playback-show voor de jeugd Voor dit alles waren er veel prijzen beschikbaar Zeven groepen namen deel aan de playback-show Hiervoor was van de zijde van de bezoekers

Leusder Krant | 1985 | | pagina 5