Herstel „De Meent" Kantlijn Wings of Light naar Leusden Vrouwenraad over veiligheid Zwaar gewond iroei rsoonlijke invallen emeente ,,Ik blijf vanavond thuis" Bandje vermist Op de helling Inductief I.P.V.O. Prick Bezuinigingen ngezonden Waardoor werd onze kat vergiftigd? jONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 loep op Leusden 13 ur/gs ledaktie: Hans Mosterd, lijdragen: Peter op den Camp, is van Breda, Bert Vos, I. P. V. prick en Bert Vos. Ie Leusdense afdeling van de tij van de Arbeid mag zich heugen in een geringe groei ihet ledenbestand. Oat nam nelljk het afgelopen jaar toe Inegen, en bedraagt nu 171 tn. Dat valt te lezen in het slingsblad van de partij, dat [vorige week ontvingen, fevreden is men niet, met de lame. „Deze groei ligt ver len het landelijk liddelde," stelt men vast. den we daarbij nog ing met de groei van het mertal van Leusden in de slopen jaren dan is een groei negen leden bedroevend nig en In feite een ileruitgang," zo constateert bestuur van de Leusdense eling in het jaarverslag. it me mee ir bei in, ei ictuu i, pol rlekij heb varei ngei leenteraadsverkiezlngen," staat erin het werkplan 1986 de plaatselijke PvdA te "".gjsn. Doelstelling is het groten van de invloed op het entebestuur, waarop men lot de conclusie komt, „dat groting van de tersaanhang hiervoor een ste vereiste is." faarmee onzerzijds lubbelzinnig is vastgesteld, democratisch men bij de stselijke socialisten denkt. "i bla aid li arde ikeu Gezien de opeenvolging van e verkiezingen in vrij korte willen we met name onze idacht en energie richten op aldus een citaat uit het jaarverslag. Ware het niet, dat de Leusdense PvdA constateerde, dat vergroting van de kiezersaanhang een vereiste was, dan hadden we dit warempel op kunnen vatten als een pleidooi, om ook de volgende raadsperiode in de oppositie te blijven. Waarom? Om te wennen, natuurlijk. hm „Ik ga vanavond niet naar de brandweeroefening," zo beloof de onderbrandmeester Eric Bec ker zijn vrouw dinsdagavond. Mevrouw Becker vierde die avond haar verjaardag en had de hapjes al klaar staan. Er werd een huis vol visitie verwacht. Het liep allemaal even anders dan verwacht werd. De heer Bec ker, evenals de andere Leusden se brandweerlieden een vrijwilli ger, was juist thuis van zijn werk, toen zijn „pieper" ging. Dit bete kent dat hij opgeroepen wordt voor een brand. Mevrouw Bec ker dacht dat het om de bewuste oefening ging, het bleek echter een oproep te zijn voor een schoorsteenbrandje. Een klusje van niets voor een geoefende brandweerman. Even later was de onderbrandmeester weer thuis. Tegen zijn collega's had hij nogmaals gezegd dat hij niet op de oefenavond zou komen omdat zijn vrouw jarig was. Net onder de douche vandaan ging het alarmsysteem in huize Becker weer af. Zoals bekend nu voor de brand in het zwembad Bavoort. Met zijn overhemd nog In de hand vloog de heer Becker weer zijn auto In. De gasten op het verjaardagsfeest hebben hem niet meer gezien. Wel wer den alle ontwikkelingen rond het zwembad via de „scanner" ge volgd. Becker belde om tien uur nog wel even op dat „het wel laat zou worden." fvb haa alferp* r noi |kw ihet jaarverslag van de k b® leenteraadsfractie van de 9e jdense PvdA staat een il zo sage, die vermeldenswaard In verschillende opzichten het vier bijzondere jaren 3ooff*est", zo schrijft Han Seton I ujt lens de fraktie. Nooit p0p lerkt, dat de persoon in een istie lid was van de fraktie, nten ireen kniesoor, die daar op „Politiek gezien", zo vervolgt omdat de fraktie uiteindelijk lieigerd heeft beheerder te (jen van een |6ge is ze tefeuille, en gekozen heeft •nlfc ireen kritische, ie de lositionele rol in commissie ben aadsvergaderingen. Deze jn je telling is ons door het kia'j ege en de andere frakties niet menllank afgenomen. Vooral de r As )-en CDA-fraktie uitten hun jel |enoegen over ons politieke eden nogal eens-bij gebrek ^inhoudelijkeargumenten- persoonlijke aanvallen en Pos'" dachtmakingen. Hier hebben »je i' liet aan kunnen wennen" Ne- Afgelopen zondag vond in het aktiviteitencentrum „De Korf" een jongerenfestijn plaats. Honderden jongeren bezochten dit muziekfestijn en beleefden een paar plezierige uren. Eén van de initiatiefnemmers voor het jongerenevenement was Huib Hubregtse. Huib speelde ook zelf mee in de enige originele Leusdense formatie „Below Zero". Bij de formatie „Dinges" zat Huib wederom achter het drumstel om de afwezige drummer te vervangen. Uitgerekend van Huib Hubregtse is een zogenaamde „walk-man" door een onbekende meegenomen zullen we maar zeggen, want het woord „gestolen" klinktzo ruw. Huib vindt het gemis van de walkman niet zo erg. Hij vindt het echter uiterst vervelend dat in de walkman een cassettebandje zit met opnamen van de zondagmiddag optredende groep waarin hij zelf meespeelde. Omdat ook wij het erg rot vinden dat juist één van de organisatoren de dupe is van een kleine diefstal plaatsen we bij deze bij uitzondering een oproep in onze krant. Liefst ziet ook Huib dat walkman plus cassettebandje terugkomen. Als hij mag kiezen, kiest hij echter voor de opnamen die op het bandje staan. Mocht iemand in het bezit zijn van de voor Huib unieke opnamen gooi dan het cassettebandje in de bus bij de Leusder Krant, of in de brievenbus van het jongerencentrum De Til. fvb „Een hellingbaan in Hamers hof-noord, begrijp ik dat goed, voorzitter?" vroeg Gert de Weerdt afgelopen woensdag avond tijdens de vergadering van de commissie die onder an dere economische zaken be spreekt, aan wethouder Jan Wa genaar. Dat had hij dus goed begre pen. „Maar wat is dat dan, hoe moet ik me dat voorstellen?' vroeg De Weerdt. „Een hellingbaan, meneer De Weerdt," antwoordde Wage naar, „dat begint bij die wonin gen en helt dan langzaam naar beneden." Waarmee ook dit weer opge helderd was. hm Dat zal me onlangs in die commissie welzijn en onder wijs een consternatie hebben gegeven, zeg Toen geen en kele aanwezige, inclusief de betreffende ambtenaren en de wethouder kon verklaren, hoe het woord ..inductief'' in een fraai stukje ambtelijk proza was terecht gekomen Rode oortjes alom. dames en heren De wethouder liet als ik het geloven mag. nog staande de vergadering we ten. dat ook hij het woord had onderstreept, om het later ook eens na te vragen. Sterke teksten zijn derhalve niet slechts ambtenaren voor behouden. zou je geneigd zijn te constateren. Toch is er een hele redelijke verklaring voor. sterker nog. een bewijs Ik zal het u uitleggen. Zoals al eerder in deze krant opge merkt. betekent het woord ..in ductief" niet meer of minder danvan het bijzondere tot het algemene (leidend of beslui tend)". Dat brengt ons. vind ik. al aardig op het spoor De gedachtenkronkel vol gend van de schrijver van het stuk. kan het haast niet anders gegaan zijn, dan als volgt De brave borst konstateer- de. dat in Leusden het bijzon dere al jaren heel gewoon is. of omgekeerd. Hij voegde daarom het woord ..inductief" in een tekst, waarin werd aangegeven, dat er werkelijk niets zou verande ren. Dat is de enige redelijke verklaring. Sterker nog. ik schreef het al. het is een bewijs. Uit het ongenjmde Leusden. LEUSDEN- Waar Leusden. nauwelijks bekomen van de schrik van de brand in ..De Hobbit" en ..De Meent" dinsdag weer werd geconfronteerd met een grote brand, ditmaal in zwembadBa voortis deze week begonnen met het herstel van sporthalDe MeentZoals op de foto is te zien begon met met het plafond. Voor de vloer zijn er plannen, om die-ten koste van f 50.000.te verbeteren. Er zou hetzelfde type vloer in ..De Meent" moeten komen als al in ..De Korf" ligt. De bezuinigingen in het carnaval hebben uiteraard geen betrekking op het muzikale aspekt van het feest. In slechte tijden vormen personeelskosten doorgaans de meest negatieve factoren in de begroting van een onderneming. Bezuinigen, inkrimpen, arbeidstijdverkorting en meer van die hedendaagse kreten hebben ook in het carnavalswereldje van Leusden-Centrum en -Zuid hun intrede gedaan. In onderling overleg hebben De Gouden Klomp en Den Houten Kop besloten het elkaar niet extra moeilijk te maken. Dicoratius c.s. organiseren dit seizoen het festival van leut en geiii, iêiwijl oidI ui het daaropvolgende carnavalsjaar aan de touwtjes trekken. Dat gaat om en om zo verder tot Sintjuttemis of tot eerder een fusie een feit is. De Gouden Klomp voert inmiddels wel een aantal bezuinigingen in. De eerste is een automatisch gevolg van de om-en-om-regeling als hierboven bedoeld. Zo is maar eens in de twee jaar een (dure) prins nodig. Voorts Is het vijfmansbestuur vervangen dooreen driemanschap ad interim en het aantal dansmariekes-circa tien plus een dansjan in betere tijden -werd teruggebracht tot twee. overigens schattige, mini- prinsesjes uit de dynastie Goedgemutst. De altijd onmisbaar geachte Raad van Elf verdween met de adjudanten in de WW en als enige assistent resteert prins Dico- ik heb zijn naam ook maar ingekort - Reier van Gooi als „geestig adviseur". Voorlopig als proef en bij zijn benoeming ontving hij daarom maar de helft van zijn beroepskloffie. Pas als hij geheel aan de verwachtingen voldoet krijgt hij de rest. „Zo niet, dan kan hij altijd nog terug naar het gemeentehuis," aldus het slot van de bijbehorende proclamatie. pc ..Jacht in Schoolsteegbosjes geopend Dat is in ieder geval iets anders dan ..jacht op Schoolsteegbosjes ge opend Troost, zolang er nog gejaagd kan worden in de Schoolsteeg bosjes is het nog geen stads park geworden Die TL-balken voor 't Startblok vindt Lily van Ameron te duur en dat wil ze persoonlijk gaan uitzoeken, lees ik. Nu zijn er wel eens meer din gen in Leusden uitermate duur uitgevallen, maar daar hebben we Lily zelden over horen kla gen Die balk in eigen oog. hoe zit het daar mee? Wethouder Gijs wist echt niet watinductief beleid" is. lees ik. Volgens de Van Dale bete kent dat ..uit het bijzondere tot het algemene besluitend. Nu kan ik me levendig voor stellen. dat onze Gijs dét niet wist, want in Leusden is het meestal andersom, nietwaar? Reyer van Gooi, gemeentese cretaris dezer gemeente. heeft eindelijk z'n stekkie gevonden als adjudant van de carna valsprins der Gouden Klomp. Bij gebrek aan dansmariekes, heb ik begrepen Hij wordt geestig adviseur van de prins Of geestrijk adviseur, daar wil ik afwezen Insider.Deze multiple choice- vraag is niet zo moeilijk, hoor. Verbaasde Leusdenaar..Ik dacht dat de heer Van Gooi altijd al lid was van die carna valsclub Hoera! We hebben een nieuwe partij! Verdrietige Leusdenaar: ..Be doel je. dat het nou toch nog leuk wordt?" ..Leusden '85" wil een eind maken aan de gemakzucht, de laksheid en de politieke spel letjes in de raad, lees ik Hoe zo, politieke spelletjes? Heeft liberaal woordvoerder Noor- land nog niet zo lang geleden niet verklaard dat dit zo hoort? Leusden '85 het politieke ge weten van de gemeente Leus den Wethouder Jan bib bert bij die gedachte alléén al. Voor Joop Kool moet het een hele geruststelling zijn, dat hij straks als raadslid in ieder ge val kan stoppen met het schrij ven van al die bezwaarschrif ten Konijntje in de Wetering „Joop Kool? Dat is een beken de naam. Woonde die hier niet in de buurt?" Al jaren geleden ruimschoots geprofileerde CDA-er „Ach, twee zetels voor die nieuwe partij De raad krijgt er volgend jaar twee bij Hoeven we ons déér tenminste niet druk over te maken Wethouder Jan „Als ik het goed begrijp, verwijt de heer Kool ons dat we steeds de kool en de geit hebben gespaard. Waar maakt die man zich dan zo druk om?" Kop „Postweg en Asschatter- weg op tertiair niveau bren gen Wij zouden al heel erg gelukkig zijn als de ge meente onze wegen gewoon boven waterniveau zou bren gen De gemeente wil van de zand bakken af. Is de tijd voor poli tieke spelletjes dan nu voorbij? Ans van Kemenade is van mening, dat de gemeente geen arbeidsbureau is. O nee? De gemeente zorgt er toch maar regelmatig voor, dat de raadsleden wat werk te doen krijgen Cynische Leusdenaar: ..Daar zorgt de gemeente inderdaad voor, maar ik vraag me af hoe vaak raadsleden aangeboden werk mogen weigeren Typisch een potentieel lid van Leusden '85. Dat de burgers inspraak willen is tot daar aan toe. Maar in een ambtelijke gespreksgroep als die rond de Leusder Hei horen ze niet thuis, vindt het colle ge. Dat zowel de provincie als rijk daar duidelijk anders over den ken is al stom genoeg Toch stuurt Leusden voor alle zekerheid een waarnemer naar de gespreksgroep, hoor ik. Inspraakgevoelige Leusde naar „Nou? Dat is toch een goede zaak? Waarnemers mogen toch alleen maar luiste ren?" Wethouder Gijs (voorzichtig). „Zou hier sprake kunnen zijn van een inductief beleid of is het nou net andersom?'" Leusden '85. D'66. Moet het CDA ter meerdere profile ring ook niet een nummertje achter haar naam zetten? Wethouder Jan (nog wat na- sputterend). „Ach. het sop is de kool niet waard. V. aar- laa mhe mé ERAAL LEUSDEN fel was de filosoof Karl Marx die sschreef: „De enige censuur die op «rsvrijheid kan worden toegestaan kritiek, het is het tribunaal dat de vr'ihe'b z'cb ze" geschapen heeft" ,n was al in 1842 Maar toch heeft echte journalist er anno 1985 moeite aal zi n va om bekritiseerd te worden. Men is eemaal gewend om het laatste lema' ,e kunnen hebben en aan nie- <1 verantwoording schuldig te zijn atve dan aan de krantendirectie, •et aantal abonnementen te gering irecf louda n deti arlart it me ttigeen zal zich kunnen vinden in olgende formulering van de taak sen lokaal nieuwsblad ..De krant 'het zijn lezers mogelijk maken de ek kritisch te kunnen volgen" Maar ziet de redactie van de Leusder haar taak? Het staat in de rubriek op Leusden van de uitgave van 7 !fnber jl.. onder het kopje „Liberaal den (4)": „De krant heeft de taak olitiek kritisch te begeleiden" Nee. al Gns hoeft de krant dat helemaal niet n wc* *n, dat is niet waarom men 64,60 ;rscW üf betaalt voor een blad dat op de ebb? ^{Jina „onafhankelijk nieuwsblad Inair de gemeente Leusden" heeft nenó oordelen véél liever zelf over aags' gebeurt, en wij zullen toch niet Imgei ri9en zÜn die dat willen doen, Van y be ,an' verwachten we dat hierin op ;ker 0 0,6 W|jze en zo volledig mogelijk uit A.' f9 wordt gedaan van hetgeen er log?- lelijk gebied plaatsvindt. Zijn i/eren ed,3len smeuïg en beschrijven zij nisatc 06 sfeer waarin een en ander vë ^"dt, dan komt dat de leesbaar- geviP de verslaggeving en daarmee kene kal|,e'' van de krant alleen maar ten ;onc? ^eeft ©en journalist zoveel vak- en/of levenservaring opgedaan of zij denkt op zeer goede gronden een oordeel over een persoon of een ontwikkeling te kunnen uitspre ken. dan moet hij of zij dat zeker niet laten Maar dan wél apart in commen taar- of rubriekvorm en met de naam erbij, dus nooit anoniem Even onder het hiervoor genoemde citaat uit de uitgave van 7 november staat nog een opvallende stelling. „Zo als de door ons allemaal gekozen raadsleden de taak hebben om onze belangen zo goed mogelijk te beharti gen" Is dat wel zo? Zijn gemeente raadsleden niet eerder bestuurders dan behartigers van belangen? De ge meenteraad is toch het hoogste be stuursorgaan van een gemeente? We noemen twee citaten uit het uit 1982 stammende concept-verkiezingspro gramma gemeenteraden van de VVD: „Er dient naar een redelijk evenwicht te worden gestreefd tussen beïnvloeding door de burgers en de verantwoordelijk heid van de gekozen vertegenwoordi gers In de praktijk blijkt dit niet altijd te bereiken Dat komt doordat sommige burgers en groepen van burgers - vooral actiegroepen - een zaak alleen vanuit hun gezichtshoek zien". En. „Een gemeenteraad dient niet achter meningen en wensen van elke burger aan te lopen; hij dient echter wel te weten wat er onder de bevolking leeft". Onze burgemeester zal het allemaal heel goed kunnen formuleren, vermoe den we. vraag hem maar eens naar de taak van raadsleden Het is overigens een (wijdverbreid) misverstand als men denkt dat politieke partijen tot taak hebben de belangen van hun leden te behartigen. Daartoe zijn er allerlei andere organisaties, be- langenclubs als vakbonden, werkge ver-organisaties. boerenbonden enzo voorts. Nee, politieke partijen zijn clubs van mensen die zich rond eenzelfde idee, principe, filosofie of iets dergelijks hebben verenigd Bij de VVD is dat het liberalisme, bij het CDA volgens mijn informatie de Bijbel, bij de PvdA weer wat anders enzovoorts. Uit hetgeen vorige week in „Loep op Leusden" over de (informatieve en mil de) perskritiek in het WD-ledenbulletin was geschreven bleek dat die kritiek hout snijdt: de redactie van de Leusder Krant, hoe bekwaam ook in journalistiek opzicht, heeft zich een taak gesteld die niemand van haar verwacht en dicht anderen een taak toe die ze niet heb ben Wij zullen de gangen van de Leusdense pers in het WD-bulletin kritisch blijven volgen Marx zei het zo mooi: „De kritiek is het tribunaal dat de persvnjheid zich zelf geschapen heeft" Propaganda Commissie VVD-Leusden. p/a Snoekbaars 17. Leusden. NASCHRIFT REDAKTIE Collega Peter Noorland is van me ning, dat de krant niet tot taak heeft de (plaatselijke) politiek kritisch te begeleiden. Hij wil dat kritisch vol gen van de handel en wandel van de dames en heren raadsleden het liefst aan de lezer overlaten. Uit politiek oogpunt kunnen we ons dat best voorstellen: het is wel zo gemakke lijk voor politici om niet gehinderd te worden door die hinderlijke pers. Volgens de heer Noorlander zouden we ons moeten beperken tot louter berichtgeving, omdat dét de taak is van de krant. Hierover verschillen we dan van mening en we bevinden ons daarmee in het gezelschap van de meeste hoofdredakteuren van plaat selijke, regionale en landelijke kran ten. Overigens vindt de heer Noorland, dat éls we dan zo nodig kritiek moe ten leveren, we onze commentaren dienen te ondertekenen. Het zal de heer Noorland ongetwijfeld zijn op gevallen, dat wij dat ook doen. Over de taak van de raad kan eigenlijk geen enkel misverstand be staan: de raad dient het algemeen belang van de gemeenschap door wie zij Is gekozen te behartigen. Men kan dat natuurlijk ook besturen noe men. Een goed bestuurder zal zich zonder meer inzetten voor het alge meen belang, anderen komen zich zelf tegen In onze commentaren en In die van onze lezers. Dat de heer Noorland zichzelf te rug vindt In onze rubriek „Loep op Leusden" Is overigens gebaseerd op hetzelfde citaat van de filosoof Karl Marx, dat de heer Noorland met zoveel graagte aanhaalt. Maar dat had hij zelf natuurlijk al begrepen. We zien met interesse de volgende pers-kritieken In „Liberaal Leusden" tegemoet. Wat dat betreft zijn we eigenlijk nog nooit door de VVD teleurgesteld. Het CDA zou hieraan - ter meerdere profilering - een voor beeld aan kunnen nemen In deze zo boeiende op gang komende verkie zingstijd. Bert Vos. MARKTDAG OF DAG MARKT?! Dinsdagochtend, een lichtpuntje in de week. Naar de markt! Lekker schui ven langs de kraampjes, prijzen verge lijken en dan naar de Swarte Steegh voor een kopje koffie Toch is er iets dat dat lichtpuntje meer en meer verduistert: de weg er naar toe wordt zo langzamerhand een hindernis loop Half op de stoep geparkeerde auto's, auto's geparkeerd voor over steekplaatsen. fietsen rondom de in gang van de Swarte Steegh Voor bestuurders van die voertuigen en men sen die goed ter been zijn wellicht geen probleem, maar voor mensen die af hankelijk zijn voor een ondersteunende arm of een rolstoel, is naar de markt gaan geen lolletje meer Denk ook aan de bewoners van Lisidunahof - en anderen - als u uw fiets ergens neerzet of als u uw auto parkeert, dan blijft ook voor deze bewo ners de markt een lichtpuntje in de week! Namens het team van de aktiviteiten- begeleiding van de Lisidunahof. Jeannette Huussen. Zondag 4 november om ongeveer 14.00 uur werd onze 8-jarige poes Minoes vergiftigd. Wij vragen ons het volgende af: Welke mensen zijn er zo laks dat ze vergif zo maar laten rondslin geren? Of zijn er mensen die alles waar ze misschien wel eens last van hebben gemakshalve vergiftigen en zo uit de weg ruimen? Welk gevaar lopen kinderen om ook vergif binnen te krijqen? Beseft men wel welk verdriet met name kinderen hebben als die hun liefste dier moeten missen? Beseft men wel welk een afschu welijks doodsstrijd zo'n dier door maakt? Wat denkt men op te lossen? Ne gen van de tien mensen nemen toch weer een nieuw huisdier? Wij zijn erg ongerust over deze situatie en vragen iedereen goed op te letten, zodat er geen nieuwe slachtoffers vallen Familie Van den Braak Bruinhorst 15 Leusden W rf W A '1> Wings of Light concert in Leusden 'luir.'i LEUSDEN - De Amerikaanse reli-popgroep Wings of Light is weer op toernee door ons land. Woensdag 20 november geeft de groep om 20.00 uur een concert in De Korf te Leusden. De kaar ten daarvoor (vijf gulden in de voorverkoop en 7,50 gulden aan de zaal) zijn te bestellen op de volgende telefoonnummers: 033-941025 en 033-633699. De Wings of Light waren in 1979 voor het eerst in Nederland Zo'n 16.000 mensen bezochten toen hun 30 concerten. Een jaar later kwamen ze terug met een benefit- toernee voor Tear-Fund hulppro jecten voor de derde wereld. Tij dens die 28 dagen durende toer wixiwii w WU UCtUCAOI Cd nt)l laatste bezoek aan ons land da teert uit 1982 Ook elders in de wereld is het Amerikaanse gezelschap populair De afgelopen jaren werden concer ten gegeven in Australië, Fiji, Nieuw-Zeeland, Hongkong, Ameri ka, Afrika en China. De leden van de 14-man tellende formatie heb ben stuk voor stuk een flinke oplei ding en training achter de rug Sommigen van hen komen van de beroemde Continental Singers Wings of Light verblijven van 13 tot 29 november in ons land Naast een serie regionale concerten ge ven ze in diverse plaatsen ook schoolconcerten. LEUSOEN - Op woensdag 20 oktober begint 's morgens om half tien in 't Vooronder een thema-ochtend, die wordt georganiseerd onder auspiciën van de Vrouwen raad. Het thema is veiligheid in en om de woning. Jaarlijks gebeuren er veel ongelukken in en om het huis. De oorzaak daarvan zijn veelal gelegen in het niet onderkennen van ge vaarlijke situaties. De inleidster van deze ochtend, mevrouw Jettie Meilink, zal daarop ingaan, en tevens een indruk ge ven van waar men attent op moet zijn De ochtend begint om half tien 't Vooronder is echter open vanaf negen uur. zodat men eerst een kop koffie kan drinken Verdere inlichtingen kan men krijgen via telefoonnummer 948322. LEUSDEN - Mevrouw E. V. uit Leusden is afgelopen dinsdag zwaar gewond geraakt bij een on geval op de Lisidunalaan Zij reed op haar fiets onverwachts de weg op vanaf een gnndpad achter de Brinkhorst. Automobiliste J van T uit Nijkerk, die net op dat moment in haar auto naderde, kon haar niet meer ontwijken. Een aanrijding was het gevolg. Mevrouw V. werd met een gecompliceerde schou derbreuk opgenomen in het zie kenhuis.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 13