SB Leusdens kamerkoor van start gegaan AH, Hema, winkels en 38 huizen Kinderpostzegels te koop ROTOL Miele Vandaag in do Leusder Krant Koor zoekt meer mannen Boni mag uitbreiden leusiflei* krant Zes maanden zonder rijbewijs en boete voor „spookrijden" onder invloed Vier auto's betrokken bij botsing Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU Zie verder pagina 4 en 5 ffl Geen krant ontvangen? l/C frv*. krant DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 54 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV ot Zwembadramp LEUSDEN - Dins dag werd Leusden voor de tweede maal in drie maanden tijd opgeschrikt door een grote brand. Brandden in au gustus dit jaar de school „De Hobbit" en sportzaal „De Meent" af, dinsdag verwoestte een enor me brand zwembad „Bavoort". De schade van de brand wordt - voorlo pig - geraamd op 7,5 miljoen gulden. De vraag is, in hoe verre de kosten van eventuele nieuw bouw, naar de wette lijke eisen van deze tijd, door de verzeke ring worden gedekt. Medio volgende week hoopt men, daar een redelijk in zicht in te hebben. CDA geeft in commissie geen uitsluitelsover geluidswal langs Groene Zoom pag.3 Brand in zwembad Bavoortpag. 4 en 5 Jacht in Schoolsteegbosjes wekt weerstanden bij buurtbewoonster pag. 7 Nieuwe rubriek: Leusdens ver-leden. pag. 7 Interview: zuster Hoksbergen neemt afscheid van 't Hamersveld pag. 9 Saskia Boon noemt haar poppen „wezens"pag. 12 Loep op Leusden. pag.13 1 BC Leusden overtuigt met winst tegen Vollenhove pag. 14 Interview met trainers LHVpag. 15 Filmnieuwspag. 16 Servicepaginapag. 17 DOKTERSDIENST tel. 948111 LEUSDEN - De eerste so nore klanken van het alge meen Leusdens mannen koor onder leiding van diri gent de heer Joop Schrijer, klonken vrijdagavond 8 no vember om 20.00 uur In de 'de Kom' aan de Hamers- veldseweg. Met deze eerste repetitie avond is met het mannen koor een (voorlopige) start gemaakt. De op 1 november gehouden informatie-avond, eveneens in 'de Kom', werd door 34 mannen bezocht De initiatief nemers tot de oprichting had den aanvankelijk gesteld dat minimaal 50 mannen zich diende aan te melden om tot een praktisch en financieel rendabele start te kunnen overgaan Maar na overleg met de aanwezigen en de diri gent, werd toch besloten van start te gaan en wel voor een periode van twee maanden (november en december), vóór tot wel of niet definitieve oprichting te komen Gedurende deze periode wil len de initiatiefnemers alsnog belangstellenden de gelegen heid bieden zich aan te mel den, ten einde hopelijk mini maal 50 mannen bijeen te krijgen Mannen die op de vrijdag avonden van 20.00 tot 22.00 uur hun vocale stemmen wil len uitbrengen, tegen 1 15,- kontributie per maand, zijn van harte welkom. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aan het momenteel ter visie liggende ontwerp an voor het noordelijke deel van de Hamershof is feitelijk ets veranderd ten opzichte van het vorige ontwerp. Zoals ikend, werd dat in Utrecht afgewezen, vanwege de onvol- oende onderbouwing, zoals GS het noemden, onder meer n het distributie-planologische onderzoek, dat de gemeen- faad in feite ter kennisneming aannam, is nu de uitwer- ngsfase aan de orde. lit die uitwerking blijkt, dat er lelijk niets is veranderd aan de innen. De Hema - waaraan GS goedkeuring overigens wél chtten - komt in het plan om die Jen niet voor, maar komt er dus het bouwwerk valt buiten het ter inzage liggende plangebied. 'nen dat plangebied is nu ruimte schapen voor een supermarkt i Albert Heyn van 1025 vierkan- meter, winkel-units met een op- Mak van 720 vierkante meter en postkantoor met een vloerop- vlak van 950 vierkante meter. In de tweede bouwlaag is ruimte ge reserveerd voor 38 woningen. Konsekwentie van het gevoerde overleg is overigens wel, dat Cen tra zal blijven op de plaats waar het bedrijf nu is gevestigd. Mogelijk dat men de vestiging wil wijzigen in een C-1000, de gemeente zal dat in dien gewenst bevorderen Voor Boni wil de gemeente het bestem mingsplan eventueel wijzigen Dat houdt in, dat binnenkort een voor- bereidingsbesluit getroffen zou moeten worden De belangheb bende omwonenden zijn daar van gemeentelijke zijde deze week over benaderd. Een vergroting van het vloeroppervlak met 250 vier kante meter voor de Boni is de bedoeling van dit alles. Dat bleek deze week tijdens de vergadering van de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid. Daar bleek overigens ook nog, dat in de kontrakten van de toe komstige gebruikers - afgezien van de PTT - wordt opgenomen dat zij verplicht zijn, lid te worden van de winkeliersvereniging De Hamershof. Naar de woningen in de tweede bouwlaag zal een hellingbaan wor den aangelegd voor fietsers en voetgangers. Daartoe is het plan gebied ietwat gewijzigd in de rich ting van de Noorderinslag. Het gaat. aldus wethouder Jan Wage naar, om een hellingbaan, verge lijkbaar met de bestaande in de Hamershof. Een voorlopig tijdschema, dat gisteravond in de commissie OW/' RO aan de orde kwam, geeft aan dat men hoopt, de plannen voor Kerstmis bij de provincie te heb ben. Daar zou dan op de verschil lende onderdelen uitwerking en grondverkoop een beslissing kun nen vallen in januari/februari vol gend jaar. Dat zou tot gevolg kun nen hebben, dat in maart volgend jaar met de bouw kan worden begonnen. Met die bouw is, voor wat de bedrijfsruimte betreft een, en voor de woningen anderhalf jaar gemoeid Onafhankelijk |BDU| nieuwsblad voor de gemeenie Leusden II auu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - „Vergeet u niet dat ze de volgende dag al werd getroffen door een enorme golf aan publiciteit in de plaatselijke kranten." Volgens de Utrechtse advo caat, mr. R. Verbunt, was de aandacht, die zijn cliënt, een 40-jarige inwoonster van Leusden, in de plaatselijke kranten had gekregen een reden haar minder te straf fen. Ze was betrapt op spookrijden en rijden onder invloed. Daarvoor moest de verdachte zich donderdag voor de Utrechtse politierechter, mr. P P van de Vij ver, verantwoorden Over een af stand van 23 kilometer had ze op de Rijksweg 28 nabij Amersfoort tegen het verkeer in gereden, vo rig jaar op 16 december Pas na die 23 kilometer kon de politie haar van de weg afhalen De vrouw moest de bloedproef af leggen Volgens de uitslag van het gerechtelijk laboratorium zat er 1,54 promille alcohol in haar bloed. ..Een verkeerde oprit kan ik nog begrijpen, maar 23 kilometer lang LEUSDEN - Vier auto's lie pen vrijdagavond flinke schade op bij een botsing op de Heiligenbergerweg. Oor zaak was het te laat reageren van een tweetal bestuurders. De eerste automobilist moest remmen voor een file bij het verkeerslicht. Zijn achterlig ger reed er bovenop. Een derde bestuurder zag dit op tijd en remde op tijd. Maar ook hij had een niet opletten de „achterligger". De schade bleef tot materiele zaken be perkt, rnaar was aesonaanKS aanzienlijk. Ook een bewoonster van Arden nen in Leusden zorgde zondag voor flink wat blikschade Zij had nogal wat haast met het wegbren gen van een familielid naar het NS-station in Amersfoort. Bij het wegrijden raakte zij twee gepar keerde auto's. Ze bracht vervol gens eerst het familielid weg en kwam toen terug om de schade te bekijken. Een bloedproef toonde aan. dat er naast die haast ook alcohol in het spel was geweest. Nog meer materiële schade ont stond bij een botsing op de kruising Heiligenbergerweg Lokhorster- weg. Een automobiliste stopte voor het oranje licht De dame die achter haar reed verwachtte echter dat zij door zou rijden en knalde er boven op Omdat de dames het onderling niet eens konden worden, maakte de politie ter plekke procesverbaal op. LEUSDEN - De verkoop van kinderpostzegels is in Leusden gisterochtend van start gegaan. Wie de zegels zou willen hebben, kan daarvoor terecht in het postkantoor in Leusden. Zoals bekend is het thema van de aktie dit jaar ,,Kind in het Verkeer' spookrijden...? Het enige dat ik kan concluderen is dat u het door de drank niet hebt gemerkt", zei de rechter. Hij veroordeelde de in woonster van Leusden conform de eis van de officier van justitie, mr. L Goossens, tot zes maan den ontzegging van de rijbe voegdheid en 1000 gulden boete (advertentie) Gezien bij de slager. Te koop bij Rotol MAGNETRON Leusden, tel. 033-943381 Hamersveldseweg 6a Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Een luchtopname van wat ooit zwembad ..Bavood was. die onze fotograat Janus Visser gisteren maakte Duideli/k te zien is. dal van hel zwembad weinig méér rest. dan een puinhoop.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1