-U L Onzekerheid over geluidswal bij Groene Zoom duurt voort Boeiende lezing van Ton Verlind voor KP0- en ABTB-leden ïS keuren lestemmingsplan 't Ruige Veld goed The Black cats live in De Geut Diskussieavond ABTB over rundveehouderij Forse straf voor onder invloed doorrijden na botsing Klap voor Hooglander Thema-avond Emmaüsgangers in Achterveld 1 -i st CDA geeft in commissie geen uitsluitsel: „Brandpunt in de markt" In Amersfoort: Manifestatie rond UW boekt leuk resultaat jeugdwerkloosheid DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 plaatselijk nieuws De goed gevulde zaal luisterde geboeid naar de successtory van Ton Verlind'sBrandpunt in de markt", dat de hoge kijkerswaarderinq van 7,3 scoort. (Ter vergelijking het journaal heeft gemiddeld 6,7) LEUSDEN - Gedeputeerde Sta ten van de provincie Utrecht heb ben het bestemmingsplan voor 't Ruige Veld, zoals de Leusdense gemeenteraad dat op 29 november vorig jaar heeft vastgesteld, goed gekeurd. Het plan voorziet in de bouw van ruim 700 woningen tot 1990, be stemd voor de eigen woningbe hoefte van Leusden Verder is er in het plan een gebied van ruim 2 hectare beschikbaar voor kanto ren, ambachtelijke bedrijven en dergelijke. Gedeputeerde Staten hebben de drie tegen het plan ingediende be zwaarschriften ongegrond ver klaard. De Leusdense gemeente raad deed dat al in een eerder stadium. LEUSDEN - Na een lange periode van voorbereiding is de Geut er weer in geslaagd om een cursus Rock and Roll te organiseren. Wie zich wil uitleven op Rock and Roll- music en de daarbij behoren de danspassen wil aanleren, kan dus op een goedkope en gezellige wijze terecht in het jongerencentrum de Geut aan de Zwarteweg. De cursus start woensdag 8 ja nuari 1986, bestaande uit in totaal 20 lessen. De kosten bedragen 5,- per les of als men ineens betaalt 75,- per persoon voor de totale cursus. Het ligt in de bedoe ling om op 31 mei een afdansavond te houden. Om alsvast in de stemming te komen is zaterdag 16 november weer eens een echte onvervalste Rock and Roll-band uitgenodigd, namelijk ..The Black Cats'' be staande uit: Richard Jordan (gitaar en zang), screamin" Paul Liegling (solo gitaar-zang), Dennis ,,ryan The Black Cats. Knevelman (standing drums-zang) en Edwin ..crazy mambo" Verbeek (double bass). De Black Cats bestaan nu onge veer 3 jaar en spelen Rockabilly/ Rock and Roll uit de vijftiger jaren Op het toneel maken ze veel lol en voeren trucs uit met het drumstel en de contrabass, kortom ze zijn een energieke en goed klinkende band. Wat opvalt is. dat ze vergele ken met andere vijftiger jaren bands alle vier nog erg jong zijn, wat niet betekent dat ze daarom minder zijn. Integendeel hun reper toire bestaat uit eigen nummers en nummers van bekende sterren uit de 50-er jaren zoals Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins en nog veel meer. Entree is 4,50 Rock and Roll kleding gewenst Pasjeshouders betalen 3,50 Aanvang 21.00 uur. ACHTERVELD - Dinsdagavond 19 november om 20.00 uur houden de ABTB Achterveld en de ABTB Hamersveld een tweede discussie avond in d'Ouwe Peerdestal. Deze avond zullen er twee korte inleidin gen worden gehouden, waarna dis cussie met als gespreksleider K. Tolboom van de ABTB Hamers veld. De discussieavond zal gaan over de rundveehouderij LEUSDEN - Nadat een 26-ja- rige inwoner van Leusden had verklaard dat hij een be paalde aanrijding niet had gemerkt, riep de Utrechtse politierechter, mr. P.P. van de Vijver, donderdag: ,,0, dan was u nog verder heen dan ik al dacht". De man stond terecht omdat hij zich na een botsing nabij Hoeve laken niet had gemeld en omdat hij met teveel drank op had gereden. Op 7 september vorig jaar had de verdachte de botsing. Hij hield vol dat die geheel aan hem voorbij was gegaan. Getuigen hadden echter tegenover de politie ver klaard dat zij een behoorlijke klap hadden gehord. Thuis kon de man die dag worden aangehouden. Hij moest de bloedproef ondergaan Volgens de uitslag van het gerechtelijk la boratorium had hij 1,77 promille alcohol in zijn bloed. ..Verkeersgevaarlijk gedrag", noemde de officier van justitie, mr. L Goossens, het handelen van de inwoner van Leusden Hoewel die had verklaard dat hij zijn rijbewijs nodig had voor zijn werk eiste de officier zes maan den ontzegging van de rijbe voegdheid. 800 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voor waardelijk. Ook de rechter was het eigenlijk met de officier eens dat de man, nadat hij zich al eens eerder bij justitie voor iets dergelijks had moeten verantwoorden, geen kans meer verdiende. Tcch be sloot hij hem een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van acht maanden op te leggen Daarbij kwamen nog een boete van 1200 gulden en twee weken zitten voorwaardelijk Als bijzondere voorwaarde kop pelde mr. Van den Vijver aan deze straf dat de inwoner van Leusden gedurende die acht maanden dat hij een voorwaarde lijke ontzegging heeft, niet in de weekends een auto mag be sturen. LEUSDEN - Het jongerenfestijn in De Til van afgelopen zondag is voor een inwoner van Hoogland niet zo plezierig afgelopen. Hij Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor hel donderdagnummer lot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatlerweg 19 leusden-Centrum Op werkda gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: I 64,60 per jaar, f 32,80 per half jaar, f 16,65 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dal niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uuri tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u "kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t n v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld AMERSFOORT - In het kader van het Internationaal Jonge- renjaar 1985 wordt er op 21 en 22 november de manifestatie Baanbrekers gehouden in Amersfoort. Centraal thema daarbij is de werkloosheid on der jongeren. Alle activiteiten vinden plaats in en rond ge bouw De Drietand aan de Nep- tunusplein te Amersfoort. Speciaal voor deze happening sloegen enkele organisaties de handen ineen: het Jongeren Ad vies Centrum en vertegenwoordi gers van het Gewestelijk Arbeids bureau, de gemeente, het Provin ciaal Steunpunt 'Mensen zonder werk', de Stichting Buitenlandse Werknemers en werkloze jonge ren organiseren de manifestatie De hele eerste dag (donderdag 21 november) staat in het teken van forumdiscussies. Politici en men sen uit werknemers- en -geversor ganisaties zijn daarvoor uitgeno digd Op vrijdag 22 november is er een informatiemarkt en een breed cultureel programma. Dat begint om 12 00 uur en duurt tot half één 's nachts. Voor bezoekers van de manifesta tie ligt een uitgebreide actiekrant klaar Meer informatie is te krijgen bij de coördinator van de manifes tatie: André van Gelderen (tele foon 033-634534, toestel 28). LEUSDEN - Gebreide beesten, schortjes, servet ten, kussens, kortom alles wat te maken heeft met hand werken werd afgelopen zater- uay uoor de Unie van vrijwil ligsters verkocht in de Wol boom aan de Hamersveldse- weg. Naast de verkoop waarvan de opbrengst - ruim duizend gulden - besteed zal worden aan andere te organiseren evenementen, werd er een verloting gehouden, moest de naam van een pop en het gewicht Er was vee! belangstelling voor de handwerkspullen van de UW van een sprei geraden worden. De verloting leverde de volgende prijs winnaars op: 1. Mevrouw A Groenhof, Ho- horstlaan 12; 2. mevrouw A. Wes- sel, Albert Buiningaarde 33; 3. E. Pijpers. Marlerhoeve 22; 4. R Diepenbroek, Dalmatië 80; 5. mevrouw Min, Grasland 3; 6. mevrouw Matthies. Grasland 26; 7. mevrouw Wouters, Juliana- laan 12; 8 Monique Breuer, Tjon- gewijk 40; 9. Caroline Leyden, Grasland 35. De naam van de pop was Hendrikje en werd geraden door mevrouw Krijt, Wiekslag 139 te Amersfoort. De sprei woog 1710 gram. Twee dames waren er met 1750 het dichtst bij. Na loting ging de prijs naar mevrouw Idzenga, Sterkenburg 14. De prijzen zijn inmiddels thuisbezorgd. LEUSDEN - De Patièntenbelan- genvereniging Leusden organi seert dinsdagavond 19 november om 20.00 uur in De Hakhorst een thema-avond over de relatie tussen arts en patiënt. De diskussie zal worden ingeleid met de video-film Recht op we ten", waarin in gedramatiseerde vorm de gang van een patiënt door de medische wereld aan de orde wordt gesteld. Alle Leusdense huisartsen zijn uitgenodigd. Verder is iedereen welkom. De toegang is gratis kreeg moeilijkheden met een ande re bezoeker en wilde naar huis gaan. Toen hij eenmaal in zijn auto zat, moest de Hooglander een flin ke klap incasseren. Daardoor raak te zijn brilmontuur ontzet, het glas gebroken en liep hij een blauw oog op. Hij deed aangifte van mishan deling bij de politie. De uitdeler van de klap loopt nog vrij rond. (advertentie) Snel en goed een vreemde taal leren spreken? Talenpraktikum Amersfoort Inlichtingen: (033)-7229097. ACHTERVELD - Zaterdag 16 november komen de Em maüsgangers weer naar Ach terveld. Zij zullen van 10 00- 12.00 uur en van 14 00-16.00 uur weer staan op de parkeer plaats tegenover hotel de Ros kam. ledereen die gedragen kle ding en gedragen schoeisel heeft en dit niet meer gebruikt kan dit bij de Emmaüsgangers komen brengen. De Emmaüs gangers zullen er dan weer voor zorgen dat deze goede ren weer terecht komen bij mensen die in grote nood ver keren. Type wand Dwarsdoorsnede Totaalkosten excl BTW Akoestische eigenschappen Vormgeving uitvoering Procedure termijn Onderhoud A. Betonwand met beplanting l 385.000,-- voldoende werend en tevens dempend overeenkomstig visie Stedebouwkundige uitvoering direkt onderhoud beplanting B. Wand van metselwerk 458 650 voldoende werend doch reflecterend wijkt sterk af van visie Stedebouwkundige Uitvoering na goedkeuring krediet 26 ceken onderhoud metselwerk vooral op lange temij risico van bekladding C. Combi wand noordelijk deel Beton wand zuidelijk deel 423 000,— voldoende werend en tevens dempend enigszins afwijkend vai visie Stedebouwkundige uitvoering zuidelijk deel direct na raadsbesluit, uitvoering noordelijk deel na goedkeuring aanvullend krediet onderhoud zie A en B Wand van metselwerk met beplanting 46J 900,— Voldoende werend doch reflecterend wijkt af var visie Stedebouwkundige uitvoering na goedkeuring krediet 26 weken onderhoud zie A en B men wenst. Gezien de geluiden hier zou het kunnen zijn, dat niet de bakstenen muur, maar de combi- wand zou moeten worden ge plaatst", aldus Van Loenen, die tot slot meldde, dat fractieberaad bin nen zijn partij wel tot uitsluitsel zou leiden. Een begrijpelijke stellingname, gezien het feit, dat de combi-wand een uitvinding van zijn partijgenoot Henk Ossendrijver is, anderszins bevreemden gezien de recent nog uitdrukkelijke stellingname van de fractievoorzitter van het CDA, die onomwonden de voorkeur gaf aan een bakstenen muur Iets, waar het CDA in een eerder stadium in de gemeenteraad ook mee akkoord ging. Kortom, het wachten is op de gemeenteraadsvergadering van volqende week donderdag, als dui delijk zal worden hoe de CDA- fraktie In dit geval zal stemmen. An Herder brengt een lied voor de aanwezigen ten gehore Ton Verlmd (links op de foto) hoort toe (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De onzekerheid over wat voor geluidswal uiteindelijk echt de Groene Zoom zal gaan sieren, duurt in elk geval tot volgende week donderdag. Dan zal, tijdens de raadsvergadering, duidelijk worden welk standpunt de CDA- fractie in deze kwestie inneemt. Dat kwam er gisteravond, tijdens de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, niet uit. Aan de orde waren vier alternatieven, waaronder een komplete wand van beton-elementen, zoals geplaatst langs de Middenweg, een bakstenen muur, zoals recent door de gemeenteraad „definitief" gekozen, een „combi-wand" dat wil zeggen een „Ossendrijver-variant" met aan de verkeers- zijde beton en aan de kant van de huizen baksteen, en nog een andere bakstenen muur. Ook Ep Oostra (D '66) wees op het kostenaspekt De van gemeen tewege geraamde 458 650,- voor een bakstenen muur konden, dacht hij, bij een openbare inschrij ving weieens behoorlijk lager ko men te liggen. Harm Offereins (GPV/SGP) sprak zijn voorkeur vervolgens uit voor de zogenaamde combi-wand. ,,We komen daarmee tegemoet aan de wensen van alle omwonen den", aldus Offereins. die daarmee doelde op de drie omwonenden die hebben laten weten, bezwaar aan te zullen tekenen als er een andere, dan de zogenaamde Schoonho ven-muur" komt. Alrich Parson (VVD) sloot zich bij de keuze aan. Die variant was voor het CDA mogelijk wel bespreekbaar, zo bleek uit de woorden van Joop van Loenen (CDA). ,,We hebben in de raad gekozen voor een bakstenen muur", zei hij, „om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van de bewoners. Ik zou dan ook een beroep op de bewoners willen doen, ons duidelijk te willen maken, vóór de raadsvergadering, wat vatie in het bedrijfsleven. Een programma dat de positieve kan ten van het bedrijfsleven wil la ten zien en duidelijk is gericht op een zo'n breed mogelijk publiek. „Toen we zo'n vier jaar geleden met het programma begonnen, was de economie op een diepte punt. Sinds „Brandpunt in de markt" er is gaat het met de econo mie gelukkig een stuk beter," aldus een grijnzende Ton Verlind. „Het programma houdt zichzelf in stand. Mensen helpen elkaar, bedrijven brengen elkaar op nieuwe ideeën." Verlind liet het niet bij reclame voor zijn eigen programma's, maar toonde een documentaire-film over de Nederlandse Omroep Stichting. Naast informatie over de NOS, werd in deze film vooral aandacht geschonken aan het gigantische decorcentrum. Daaruit bleek hoe veel voorbereiding, tijd en inspan ning het kost voordat een televisie programma uiteindelijk de kijker thuis bereikt. Na de pauze, waarin één van de leden een optreden als zangeres verzorgde, beantwoordde Ton Ver- lind vragen van aanwezigen. KPO- 1 voorzitter Joke Snijder besloot de bijzonder boeiende avond en be dankte de heer Verlind voor zijn uiteenzetting met een fles Leusder Spul. Het hele rijtje was aanschouwe lijk op een wand van de commissie kamer aangebracht, met daarnaast aangegeven de financiële conse quenties, de mogelijke tijdsduur van verwezenlijking, het onder houd en de akoestische eigen schappen. Die vielen voor een puur bakstenen wand nogal negatief uit, wat één der aanwezigen deed op merken, dat de akoestische eigen schappen - het weerkaatsen van het geluid - weinig hout sneed, dat gebeurt immers toch alleen maar aan de kant van het verkeer, daar zouden de woningen weinig hinder van ondervinden. Gert de Weerdt (PvdA) konsta- teerde, dat kosten nog moeite wer den gespaard, om iets te verkopen dat de gemeenteraad niet wenste. Bovendien wees hij op kostenbere keningen, die de omwonenden zelf hebben gemaakt, en die bij de gemeente bekend zijn. Die komen aanmerkelijk lager uit - drie keer zo goedkoop - nog afgezien van het grotere ruimtebeslag, dat de be tonelementen plegen, aldus De Weerdt Het overzicht van de vier varianten, zoals ze gisteravond werden gepresenteerd LEUSDEN - De Katholieke Plattelands Organisatie (KPO) had dinsdagavond in boerderij Groot-Krakhorst bezoek van de eindredacteur van KRO's „Brandpunt" en „Brandpunt in de markt", Ton Verlind. Samen met leden van de ABTB luister den de KPO-ers naar Verlind's succesverhaal over een televi- dat een hogere scoort dan het NOS- .Brandpunt in de Zo'n vier tot vijf miljoen kijken op één avond dit programma, waarin men een bijzonder leerzame ma- wordt geconfronteerd met iwe mogelijkheden en inno-

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3