Tijdwinst verioren Veel politie bij brand Anneke van de Laak: „PERSONEEL ZWEMBAD REAGEERDE GEWELDIG" plaatselijk nieuws DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 IfMlSllBf* iCFMWfc De silhouetten van de blussende brandweermannen staken scherp af tegen de vuurzee. De grote rookontwikkeling die met de brand gepaard ging, was tot ver in de omtrek te zien. LEUSDEN - De brandweer korpsen van Leusden en Ach terveld zaten dinsdagavond midden in een oefening, toen de brandmelding van zwem bad Bavoort binnenkwam. Bei de korpsen hadden dus snel ter plekke kunnen zijn, ware het niet dat zij in verband met die oefening juist al het mate riaal uitgerold en opgesteld hadden. De tijdwinst die men had kunnen hebben, werd daar door verloren bij het inpak ken Met perslucht uitgeruste brandweerlieden bestrijden het vuur, een hopeloze onderneming, zoals al snel duidelijk was LEUSDEN-Er was veel volk op de beert om de brand bij Bavoort te aan schouwen. Zelfs na mid dernacht stroomden nog tientallen mensen naar de plaats des onheils, nadat zij op het journaal voor doven en slechthorenden het bericht over de brand gelezen hadden. LEUSDEN - „Het personeel van het zwembad verdient een grote pluim op de hoed." Dat stelt Anneke van de Laak, woonachtig aan de Meerkoet in Leusden. Zij was één van degenen, die dinsdagavond in het zwem bad Bavoort aan het zwem men was, toen de brand zich middels rookontwikkeling aan kondigde. „Het zwembadper soneel reageerde geweldig", aldus Anneke „Om acht uur lagen we nog in het water, om kwart over acht stonden we buiten, en om half negen stond het hele zwembad in lichterlaaie. Als men niet zo rustig, en vooral zonder paniek was opgetre den, waren er mogelijk nog heel andere dingen gebeurd." „Dat personeel verdient een enorm compliment", aldus An neke van de Laak. De schamele resten na de brand. De politie, met 15 tot 20 man aanwezig, had er de handen vol aan. Niet zozeer aan de brand zelf> maar wel aan de veiligheid van de vele toe schouwers Omdat zij tot ver op de Groene Zoom stonden, werd deze weg voor alle ver keer afgesloten. Ook kreeg de politie een melding van brandstichtingen in de wijk Claeverenblad. Bij con trole bleek dat er niets aan de hand was. Tot gistermiddag laat zijn zeven agenten bezig geweest met de bewaking van het ter rein rond zwembad Bavoort. Nadat het technisch onder zoek werd afgesloten, liete" ook zij de trieste situatie achtflf| zich. De gemeente reageerd gisteren positief door op f betreffende gebied een bord^ plaatsen met de mededeling „Hier bouwt Bavoort het niet we zwembad" De brand trok een enorme publieke belangstelling, die tot diep in de nacht voortduurde. Da' KTida I

Leusder Krant | 1985 | | pagina 4