SB Basisschool De Hobbit betrekt noodgebouw 1 li •eco-direkteur afgelopen laandag teruggetreden M Kunstmarkt in 't Claeverenblad epgaand verschil van inzicht met bestuur: Kippepoten als buit leusden krant INTOCHT SINTERKLAAS KOMENDE ZATERDAG Mannenkoor slaat goed aan Vandaag in de Leusder Krant I Bromfietser gewond Thema-avond over kleding in Vooronder Gemeente neemt groen onder handen Auto na aanrijding total-loss Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Geen krant ontvangen? rkrant DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 55 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV Brandnieuw" op de ramen met het schoolhoofd aan het woord. .Vanaf vandaag zijn we weer compleet", liet Rob de Boer tevreden horen. Hij heeft grote waardering voor de in zet van de gemeente ..De medewerking van gemeente lijke instanties is optimaal ge weest", aldus het school hoofd. Namens de ouderraad over handigde vice-voorzitter Pou- lien van der Post hem een koffiezetapparaat en een niet machine. ,,Die nietmachine is een van de weinige dingen die zijn overgebleven na de brand", aldus Van der Post, die het apparaat aanbood als herinnering Na al die korte toespraken ging men tot de uiteindelijke opening over. Niet de wet houder, maar Rob de Boer en adjunct-directrice Carla Kor- tebeim hesen de Hobbit-vlag omhoog. Terwijl dat ge beurde, zongen de kinderen hun eigen schoollied Rond de klok van kwart voor ne gen konden de kinderen hun nieuwe school van binnen gaan bekijken. Eind 1986 gaan zij weer terug naar de Meent, waar op de oude fundering dan de ei gen school weer herrezen is. De plannen daarvoor zijn al in een vergevorderd stadium. LEUSDEN - Onder toeziend oog van de leerlingen en vele ouders werd gisterochtend om half negen de nood- bouw van basisschool De Hobbit aan de Hamersveldse- weg officieel in gebruik genomen. De jufs en meesters zijn een beetje oud, maar binnen aues nieuw verklaarde schoolhoofd Rob de Boer in :ijn toespraak. 'Hobbit brand new' was er met grote letters op het ge bouw aangebracht. Speciaal voor de kleuters vertaalde De Boer dat met 'poepie nieuw'. Ik heb het gevoel dat het vandaag de eerste schooldag aldus een glunderend schoolhoofd. ,,Maar dat is na tuurlijk niet zo. We zijn al bijna halverwege het school jaar" Ook wethouder G. van Wou denberg was bij de opening aanwezig. ,,Het is een prach tige school, die in korte tijd keurig gebouwd is", zei hij. ,,lk hoop dat jullie fijn gebruik maken van deze school" Zoals bekend brandde op 12 augustus van dit jaar de Hob- bitschool aari" de Meent af. Een week later konden de les sen alsnog beginnen. De kleuters werden onderge bracht in de voormalige kleu terschool De Springplank aan de Asschatterweg in Leus den. Voor de rest was onder dak in een gebouw aan het Fürglerplein in Amersfoort ge vonden. Met het hijsen van de vlag werd het gebouw officieel in gebruik genomen. (door Josien Blomhoff) EUSDEN - Tijdens de ledenvergadering op de beurs- van de coöperatieve inkoopvereniging Beco, die afgelo- maandag in Ede werd gehouden, is de leden meegedeeld het bestuur van de Beco en haar algemeen directeur drs. S. Tigchelaar hebben moeten constateren dat er tussen een diepgaand verschil van inzicht bestaat, enerzijds ten 'zien van de gewenste rechtsvorm van Beco, anderzijds aanzien van de door de Beco als onderneming in de komst te ontwikkelen activiteiten, verband hiermee is overeengekomen dat de heer Tigche- met ingang van afgelopen maandag als algemeen fcteur is teruggetreden. Het bestuur en de heer Tigchelaar nog in onderhandelingen over de ontwikkeling van de sen het Beco-bestuur en hem bestaande relatie. voornamelijk in het feit, dat de Beco van oudsher een coöperatieve ver eniging is waarin de leden zeggen schap hebben, een rechtsvorm die het bestuur in principe graag in de toekomst op deze wijze zou voort zetten. De heer Tigchelaar had een an dere toekomstvisie, hij zag meer in een rechtsvorm waarbij de invloed van de leden minder is, zoals bij voorbeeld bij een besloten ven nootschap. Volgens de heer Baalbergen gaat men nu samen met de bouwer in Leusden, Schuiten en Van de Graaf, een onderdeel van het Sla venburgconcern. stappen onder nemen in verband met de verkoop van de braakliggende grond in Hoevelaken, die ongeveer 2,4 mil joen gulden moet opbrengen. Er liggen nog geen concrete plannen, op korte termijn zal contact worden opgenomen met het gemeentebe stuur van Hoevelaken Zoals bekend heeft J Ham van het gelijknamige autosloopbedrijf interesse getoond in verband met het feit dat het terrein aan de Nijkerkerstraat veel te klein is voor het de laatste jaren enorm gegroei de bedrijf Naast talloze hinderwet bepalingen waaraan het bedrijf zou moeten voldoen, ligt hier het gege ven dat omwonenden bijzonder ge kant zijn tegen de vestiging van het bedrijf en door zullen vechten tot de Kroon, als dat nodig mocht blijken te zijn. De beide Beco-onderdirecteuren Schuijt en Van Slooten zullen de lopende zaken bij de Beco afhan delen. Op korte termijn zal voorlo pig een interim-directeur worden aangesteld, die vermoedelijk van buiten zal worden aangetrokken LEUSDEN - Een inbraak in een supermarkt te Leusden- Zuid leverde de dader(s) een wel ongewone buit op 2.5 kilo kippepoten en wat sigaretten. Men haalde het glas van de voordeur eruit om binnen te komen. Bovendien poogde men de roldeur van het in de supermarkt aanwezige post kantoortje te forceren. Dat luk te echter niet. De politie vond een aantal vingerafdrukken Het is nog niet bekend of deze van de dader(s) zijn of van het winkel personeel. Nader onderzoek moet hierover uitsluitsel qe- ven. olgens de voorzitter van het 'uur de heer W Baalbergen thet verschil van mening niet in and met de plaats van vesti- van de nieuwbouw Zoals be- I hebben het bestuur en de tfie van Beco, een coöperatie vereniging van woninginrich- na uitvoerig overleg besloten het complex na de brand in decem ber vorig jaar niet in Hoevelaken te herbouwen maar in Leusden, de woonplaats van de heer Tigche laar Op dit moment is het beton werk op industrieterrein ..De Horst" voltooid De bouw verloopt exact volgens schema Het verschil van mening zit hem Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden JBOUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm 8ij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Zaterdag is het zover: dan Komt Sin terklaas met zijn gevolg naar Leusden. Rond 14.00 uur wordt de Goed heiligman op het ge meentehuis verwacht. Daar heet burgemeester J. Rademaker hem wel kom. Vervolgens vertrekt de Sint om 14.20 uur naar winkelcentrum Hamers hof. Een half uur later maakt de Sint een rondrit door Leusden. De route daar van Is: Hamersveldse- weg, Korte Geer, Land weg, Rossenberglaan, Li- sidunalaan en Hamers- veldseweg. Tegen 15.20 is hij dan bij winkelcen trum Biezenkamp. Als laatste onderdeel staat een bezoekje aan bejaardencentrum 't Ha- mersveld op het program ma. Daar wordt Sint Nlco- laas rond de klok van 16.00 uur verwacht. LEUSDEN - Het algemeen Leusdens mannenkoor - waar van we vorige week per abuis vermeldden dat het een kamer koor is -, blijkt goed aan te slaan. De officiële start kan pas ge maakt worden als 50 of meer mannen zich hebben opgegeven voor het koor dat lekker in het gehoor liggende stukken op een theaterachtige manier brengt. Het koor bestaat momenteel uit bijna veertig leden die op vrijdag avond hun vocale stemmen uit brengen Wordt het streefgetal van vijftig bereikt dan zal in januari de definitieve oprichting volgen. Man nen die belangstelling hebben voor het koor kunnen tegen 15,- kon- tributie op de vrijdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur in ,,De Kom" aan de Hamersveldseweg zingen Blijken de deelnemers liever de voorkeur te geven aan de donder dagavond dan zullen de repetitie avonden in januari op deze avond worden gehouden Geslaagd feestweekend De Til pag. 3 Eendracht voerde met succes blijspel op pag. 3 Groot aantal verkeers maatregelen wordt aan nader onderzoek onderworpenpag. 5 Kruisvereniging Achterveld heeft goed jaar gehad pag. 5 Kunstmarkt in 't Claeverenbladpag. 5 Algemene beschouwingen over Leusdense gemeentebegroting '86pag. 6 en 7 CDA-er Klop in Achterveld over euthanasiepag. 7 Roda (zo.) blij met puntpag. 8 Roda(za) struikelt weer over SVLpag. 8 Hockeyers na winst op Maarssen serieus titelkandidaat pag. 8 Achterveld wint van koploper Naarden Haaien tonen veerkracht pag. 9 pag 9 LEUSDEN - Acht kunste naars exposeren op de drie daagse kunstmarkt in boer derij 't Claeverenblad, De Brink 16 te Leusden. Die ten toonstelling vindt plaats op 29 en 30 november en 1 de cember. Geëxposeerd wor den onder meer hoogdruk ken, etsen, tekeningen, tex tiele werkvormen, keramiek, schilderijen, plastieken en emailles. Het motto van de driedaagse expositie luidt ..Geef 'ns kunst ka- do". De kunstenaars verkopen niet alleen hun werk, maar zijn tijdens de openingsuren ook zelf bezig te zien. Zo is er een mogelijkheid om een olieverfportret te laten maken Men moet dan wel een kleurenpor- tretfoto inleveren De acht exposanten zijn Jet Ver- leijsdonk, Wies Verploegh, Manne ke Oort, Leo Aardenburg, Dik Plan- tinga. Jan de Valk, Bart van Oijen en Cees Stokman. De openingstij den van de kunstmarkt zijn: vrijdag 29 november van 19.00 uur tot 22.00 uur, zaterdag 30 november van 14.00 tot 17.00 uur en zondag 1 december van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De smederij van Tolboom in Leusden. een pentekening van Wies Verploegh Drs. Dick Tigchelaar. hier gefotografeerd terwijl hij werd geïnterviewd tijdens de brand, die zijn bedrijf in Hnoi/p/alfpn i/orwnpcllp LEUSDEN - Bij een eenzijdig ongeval op de Stoutenburgerlaan j is afgelopen zondag bromfieters H.J te H uit Amersfoort gewond geraakt Hij reed tegen een beton- 1 nen balk op en kwam ten val. H. werd naar het ziekenhuis gebracht, j waar men een flinke schouder- kwetsuur constateerde De brom- mer kwam er helemaal slecht af die is total-loss. LEUSDEN - In het Vrouwen Ont- moetings Centrum 't Vooronder wordt donderdag 21 november een thema-avond gehouden. 'Heeft kleding invloed op je per soonlijkheid' is dit keer het thema. Na een korte inleiding zal dieper worden ingegaan op de invloed van kleding op je persoonlijkheid Hoe kijk je aan tegen de kleding van een ander? Waar heeft het mee te maken? Wat wil je er wel en niet mee? Over deze en an dere vragen zal met elkaar ge praat worden. De aanvang van de thema-avond is 20 00 uur. In 't Vooronder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 (achterkant van het gemeentehuis) Telefoon 948259 Inlichtingen over het the ma 946790 LEUSDEN - Het gemeentelijk groen in Leusden wordt in de komende maanden weer uitge dund en gesnoeid. In sommige gevallen zal dat vrij drastisch moeten gebeuren. Het snoeien en uitdunnen is nodig omdat bomen en struiken elkaar an ders verdringen. Bovendien krijgen de onderste takken te weinig licht, waardoor ze afster ven. Twee opzichters van de afdeling Plantsoenen hebben het snoei- en uitdunwerk in handen. Voor de wijken Alandsbaak, De Wetering, Munnikhove, Bosveld, Claveren- blad. Wildenburg, De Hamershof en Leusden-Zuid is dat de heer D. Leunis (telefoon 941247) Opzich ter van de overige wijken is de heer B Oldewarris,telefoon 941594 LEUSDEN - Twee auto's waren afgelopen donderdag om 10.30 uur betrokken bij een aanrijding op de kruising Arnhemseweg-Maanweg i A.J.Z. uit Pijnakker verleende geen voorrang aan C.K uit Wouden- berg De auto van Z raakte total-loss, die van K. liep aan de linker voor- 1 kant behoorlijke deuken op. Per- soonlijke ongelukken deden zich I niet voor PROFESSIONEEL vreemde talen studeren TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940681 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1