[leusden. )eslaagd feestweekend rond ubiierend jongerencentrum TOYOTA Vrouwen in de VVD maken kennis met de computer Aanhouding Jan Verweij met mondharmonica in de Hakhorst Disco in Jeugdhonk Neren van 4 tot 12 komende woensdagmiddag welkom in „de Til Gemeenteraad vergadert donderdag KPO bezoekt expositie Chawwa AUTO EEMHAVEN Nederland-België rechtstreeks vanuit de Til plaatselijk nieuws DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 LEUSDEN - De rijkspolitie in Leusden heeft in de nacht van zaterdag of zondag vier mannen aangehouden, die ervan verdacht worden in Zeist een personenauto vernield en twee kentekenplaten gestolen te hebben. De aanhouding vond plaats op de Kuperssingel in Leusden. De vier zijn inmiddels overgeleverd aan de politie te Zeist, die proces verbaal opmaakte. fbex weekindegemmte/ LEUSDEN Dinsdag 19 november vanaf 8.45 uur: Leerlingen van de Bongerd vieren 10-jarig bestaan van de school, De Bongerd. Asschatter- weg 36a. Dinsdag 19 november 19.30 uur: Concert muziekvereniging Lisidu- na. Lisidunahof. Lisidunalaan 18. Dinsdag 19 november 20.00 uur: Bijeenkomst NBvP. de heer Kuiper vertoont dia's van Moskou en Le ningrad, 't Vooronder, Burgemees ter Van der Postlaan 2. Dinsdag 19 november 20.00 uur: Thema-avond Patiënten Belangen Vereniging Leusden over de relatie arts-patiënt, De Hakhorst. Waar den 25a Woensdag 20 november 9.30-13.00 uur: Viering 1-jarig be staan van de Wolboom, Hamers- veldseweg 2a. Woensdag 20 november 9.30 uur: Thema-ochtend Vrouwen raad, over veiligheid in en rond de woning, 't Vooronder, Burgemees ter Van der Postlaan 2 Woensdag 20 november vanaf 10.00 uur: Bezoek KPO aan ten toonstelling Chawwa, 't Claeveren- blad. De Brink 16 Woensdag 20 november 14.00- 21.00 uur: Spelkermis. De Bon gerd 10 jaar, Asschatterweg 36a. Woensdag 20 november 14.30 uur: Kindermiddag (4-12 jaar), met Christiaans. Jeugdshow, De Til, Hamersveldseweg 30 Woensdag 20 november 19.00 uur: TV voetbal Nederland-België, De Til, Hamersveldseweg 30. Woensdag 20 november 20.00 uur: Concert Wings of Light, De Korf, De Smidse 1 Donderdag 21 november 19.00 uur: Kaarten ABTB, FNV. Postdui venvereniging en De Til, viering 15 jaar De Til. maandelijkse kaart avond, De Til, Hamersveldseweg 30 Donderdag 21 november 20.00 uur: Raadsvergadering, raadszaal gemeentehuis, "t Erf 1 Donderdag 21 november 20.00 uur: Thema-avond VOC over „Heeft kleding invloed op je per soonlijkheid", 't Vooronder, Burge meester Van der Postlaan 2 Donderdag 21 november 21.30 uur: Jazzpodium met Jan Verweij op mondharmonica. Zaterdag 23 november 14.30 en 20.00 uur: Toneelvoorstelling voor de jeugd „De verloren trouwring" door Eendracht, Ros Beyaart, Ha mersveldseweg 55 Zaterdag 23 november 20.30 uur: Disco, Jeugdhonk, Hamersveldse weg 100 Zondag 24 november 15.00- 16.00 uur: orgelconcert in St. Jo zefkerk, Hamersveldseweg ter ge legenheid van het in gebruik ne men van het gerestaureerde orgel Maandag 25 november 20.00 uur: Vergadering CML, gemeente huis. "t Erf 1 advertentie De kinderen van vier tot twaalf jaar kunnen a.s. woensdagmid dag in De Til terecht. Tegen een kleine bijdrage van f 2,- kun nen ze vanaf 14.30 uur gaan ge nieten van Christiaans Jeugd show, waarin goochelen, pop pentheater, ballonfiguren, een bloemenshow en een duif cen traal staan. De Amersfoortse band 'Rare Designtijdens het optreden in 'de Til'. beoogt, namelijk een gezelllig el kaar ontmoeten en bijeen zijn in De Til Het gebouw De Til met haar zo karakteristieke uiterlijk had zon dagmorgen haar deuren wijd open staan - de koffie werd door lopend vers gezet - om een ieder die kennis wilde maken met met jongerencentrum gastvrij te ont vangen Een gezellig geroeze moes was het antwoord op de uit nodiging Er werd een kaartje ge legd, wat gebabbeld en iets ge dronken. Het was een beetje een sfeertje van 'wij Leusdenaren onder el kaar' en voor de nieuwkomers lag een feestkrant klaar waarin de ac tiviteiten van het komen seizoen waren vermeld. Vrijdagavond werd er gestart met een tieneravond voor de tieners van veertien jaar en het door ve len geliefde disco werd daarna door de wat oudere jeugd overge nomen waarbij de platen gedraaid werden die vooral de laatste vijf tien jaar geliefde nummers waren Deze tweestrijd komt tot uiting in de repertoirekeuze van de ver eniging. Meestal - zoals nu met 'Hoogheid' - wordt in het najaar gekozen voor een 'stuk-om-te-la chen' voor een groot publiek On nodig te zeggen dat de komische stukken het meest door het pu bliek worden gewaardeerd. Eendracht beheerst dan ook de kunst om ze aardig te vertolken Dit weekeinde werd een amusant stuk vlot voor het voetlicht ge bracht. Met beperkte middelen - een korte voorbereidingstijd en geringe financiële armslag - werd een prima prestatie geleverd Dat gebeurde in een prachtig decor (ontwerp Victor Visser) en onder een naar het perfectionisme nei gende regie (van Nic Pieters). Het gegeven was eenvoudig Een oosterse prins (Martin Pfaff) komt in Nederland zijn corresponden tievriendin (Melita Veenstra) op zoeken met wie hij in het huwelijk LEUSDEN - Vorige week organi seerde de Leusdense afdeling van Vrouwen in de VVD een open thema-avond over infor matica. Mevrouw Sylvia Brilstra wil treden Zij heeft hem echter geen foto van haarzelf gestuurd, maar van haar vriendin (Tanja Piera). Op wie de illustere gast vergezeld van zijn lijfwacht (Jan van de Berg) meteen afstevent. Een functionaris van de veilig heidsdienst (Anton Tijmensen) moet zorgen dat de betrekkingen tussen Nederland en het olieland niet lijden onder deze vreemde af faire Daarbij ondervindt hij nogal wat tegenwerking van de echtge noot van de beoogde huwelijks kandidate (Albert Bosveld), Tante Cora (Gerda Hilhorst) en de nieuwsgierige verslaggever Go- dert Kreukel (Bob Knollenburg) Daar tussendoor loopt nog een fa natieke oudheidkundige (Mia Um- mels). Het resultaat van de voorstel ling mocht er duidelijk zijn. Een enthousiast publiek heeft zich er twee avonden lang uitste kend mee vermaakt. opende de, goed bezochte avond met de woorden: „Ieder een krijgt er mee te maken, in formatica is een hoogst actueel onderwerp waar we zoveel mo gelijk mensen, mannen en vrou wen, mee in aanraking willen brengen." Daarna ontdeed mevrouw Lies- beth Kroese, lerares gezond heidszorg en huishoudkunde, gespecialiseerd in computer- kunde binnen haar vakgebied, op eenvoudige wijze de computer van zijn magische kanten. Ze re- LEUSDEN - Afgelopen donder dag waren vier solisten te gast op het Hakhorst Jazzpodium; Herma Holtrichter, zangeres van de Middeletown Jazz Sett, tenorsaxofonist en guitarist/sa- xofonist Arthur Marcussen. Herma Holtrichter had het zich niet gemakkelijk gemaakt met een vreemde begeleidingsgroep, maar sloeg zich er aardig door heen Haar stem en timing zijn prima, evenals haar repertoire keus. De blazers hadden geen en kel probleem met het weer stevig swingende huistrio. Geopend LEUSDEN - Morgenavond 20 november brengt de Til aan de Hamersveldseweg een recht streeks verslag van de voetbal wedstrijd Nederland-België. Supporters en aanhangers zijn duceeroe de ingewikkelde appa ratuur tot eenvoudigweg- „Je stopt er informatie in, hij doet er wat mee, en het komt er weer uit Aansluitend op haar verhaal hield de heer Jan-Carel van Dijk een iets technischer maar duidelijk verhaal over de nieuwste ontwik kelingen op dit gebied Rondom een citaat Computers doen het werk, dat geen mens verdient' be lichtte hij een aantal positieve as pecten van de computer Als afsluiting demonstreerde hij, met zijn echtgenote, twee perso nal computers Geïnteresseerden kregen de gelegenheid om zelf wat te 'spelen' met de apparatuur Bezoeksters èn bezoekers maak ten hier dankbaar gebruik van, waarna de avond in het gezellige vooronder om omstreeks 23.00 uur werd afgesloten wera met het bekende Lester Leaps in' Zoals gebruikelijk bij jam-sessions koos men voor de bekende standards als 'How high the moon', 'Blue Monk', 'Days of wine and roses', enzovoort Een extra pluim verdient Jaap Froentjes voor zijn verrassende en originele vertolking van 'Au tumn Leaves' Donderdag 21 november zal er een bijzondere solist de gast zijn namelijk Jan Verweij, mondhar monica. Zijn stijl is verwant aan Toots Thielemans. Jan is een gerouti neerd musicus die veel studio werk doet Hij is ook regelmatig gastsolist bij de bekende radio-or kesten als de Skymasters en het Metropole orkest Dit belooft een interessant con cert te worden wat Jazz liefheb bers uit de regio eigenlijk niet mo gen missen De aanvang is 21.30 uur en de toegang gratis. van harte welkom met oranje shirt en pet. Toeters en vlaggen kunnen ook meegenomen worden Voor de wedstrijd kan er gepouled en blind gepouled worden De zaal 'stadion' gaat om 19 00 uur open voor de zogenaamde 'warming- up' Na de wedstrijd kan het le gioen nog na feesten op de even tuele overwinning onder het genot van een consumptie. LEUSDEN - Zaterdag 23 novem ber is er in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg disco. De SOS drive zal deze avond ver zorgen. Het is niet de eerste keer dat deze discoshow in het Jeugdhonk is Wegens vorige successen zijn ze opnieuw uitgenodigd. De aan vang is 20 30 uur. De toegangs- prijs is zonder pasje f 2,50 en met pasje f 1,50 Abonnementsgeld: '64,60 per jaar, f 32,80 per half jaar, f 16,65 per kwartaal Klachten bezorging: Ais abonnee dient u de kranl voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur ie hebben omvangen Is dal niet hel geval, neem dan koniaki op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur) lel 033 940691 Bij geen gehoor kuni u koniaki opnemen mei onze inspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t n.v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto verd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) D kunt ook contant betalen op ons kantoor. (■eusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. eigei erop nie )skui EUSDEN - Op 7 november was iet vijftien jaar geleden dat het jngerencentrum De Til werd leopend. In de speciale, ter ge- genheid van dit jubileum uit- pbrachte feestkrant schrijft jorzitter Gradus van de Hen- el onder meer: ,,De grote racht en de dobber waarop ons ngerencentrum drijft is de be- eidwilligheid van vele jongeren i ook ouderen om geheel vrij- illig zich in te zetten voor de ele taken in het jeugd- en jon- erenwerk". Veel disco trouwens vanuit het gebouw dat ooit eens scholieren herbergde, want zaterdag stond er weer een disco-avond op het programma maar nu met live-mu- ziek De zaal was stampvol en de Amersfoortse band 'Rare Design' wist met swingende popmuziek het muziekvolkje in de ban en op de been te houden tot grote tevre denheid uiteraard bij de organisa toren, over weer een geslaagd programmapunt. Het jubileumfeest is nog niet hele maal voorbij, want er is een groep die nog niet mee heeft kunnen doen aan de feesteliikheden fgelopen weekend werd een uit- »breid programma aangeboden aarin veel plaats was vrijge- aakt voor disco Het begon er- se en zondagmiddag sloot men it programma ermee af Er Drdt altijd veel georganiseerd jiuit De Til op velerlei gebied en 'belangstelling ervoor is steeds oot gelopen weekend dus een extra astelijk programma om het vijf- njarig bestaan luid en duidelijk ster bij te zetten, geheel in de ;er zoals het bestuur dit altijd Een feestelijke happening, dat werd het in 'de Til'. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uilerli|k woensdaqmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op weikda- gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Scene uit 'Hoogheid, uw kameel staat voor'. LEUSDEN - De gemeente raad van Leusden houdt op donderdag 21 november een openbare vergadering in het gemeentehuis om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: - opening - medelingen - notulen - ingekomen stukken - wijziging van de rechtspositiere geling vrijwilligers bij de ge meentelijke brandweer - wijziging algemeen ambtena renreglement - extra krediet ten behoeve van openbare basisschool Het Start blok - extra krediet ten behoeve van openbare basisschool De Weg wijzer - diverse onderwijsvoorzieningen - voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs over 1984 - wijziging subsidieverordening sociaal-culturele activiteiten - voorbereidingsbesluit in ver band met herziening bestem mingsplan Den Treek - opstellen bestemmingsplan ten behoeve van woon- en werkge-1 bied nabij de Valleilaan - uitbreiding van de Gereformeer- j de Basisschool - voorbereidingsbesluit gedeelte Hoofdcentrum - verkoop van grond ten behoeve van de realisering van Hamers hof-Noord - geluidwand Groene Zoom - rondvraag - sluiting LEUSDEN - Morgenochtend, 20 november, zullen de vrouwen In de Katholieke Plattelands Orga nisatie de tentoonstelling van kunstenares Chawwa in boerde rij 't Claeverenblad bezoeken. Kunstenares Chawwa exposeert kleine bronsplastieken en be schrijft haar collectie met 'aspek- ten van vrouwenlevens'. De heer Kees Vial zal op de van hem be kende manier weer toelichting ge ven bij de tentoongestelde wer ken De KPO is om 10 00 welkom EUSDEN - 'Enorm leuk.' 'Ik heb kramp in m'n kaken van het chen.' 'Ik sta ervan te kijken dat ze hier zo'n leuke toneel- jreniging hebben.' Uit de reacties die de leden van toneel- sreniging 'Eendracht' vrijdagavond kregen na de eerste jvoering van het blijspel 'Hoogheid, uw kameel staat voor' ijkt dat de tonelisten er opnieuw in zijn geslaagd een amu- inte en onderhoudende voorstelling te geven, en goedgevulde grote zaal van De Korf genoot zichtbaar en jorbaar van het door Max Andrea geschreven stuk. Voor ts minder publiek vond zaterdag de tweede en laatste 'vrije oorstelling' plaats. el is als met vele andere instel den en activiteiten in Leusden: de toneelvereniging is te oot voor servet en te klein voor fellaken. Dat wil zeggen, ze is al lang geen dorpsvereniging meer die voor familie en vrienden op treedt, maar anderzijds komen to neelexperimenten nog niet hele maal van de grond Eendracht heeft niet meer die bin ding met de bevolking die er in kleinere gemeenschappen toe leidt dat het hele dorp uitloopt als de toneelclub de planken opgaat. Maar het aantrekken van een nieuw, meer cultureel ingesteld publiek uit de nieuwe bevolking van Leusden is nog een lange weg Af en toe laat Eendracht zien dat ze ook het serieuze toneel goed aankan, maar hiervoor is nog maar een klein publiek in Leusden. Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3