t Leusden twee jaar zonder zwembad Tijdelijk ontslag dreigt voor personeel zwembad Bavoort na brand H hranfe 00 Kerktoren in de steigers m I Geslaagd feest Wolboom rond één-jarig bestaan ena*nnem 7WEM8ADW NIEüWE U SDEH -340270 Bijna 20 mille buit bij twee inbraken 4 n r BOUW?^* 2 Vandaag in de Leusder Krant P Bromfietser gewond bij aanrijding INBRAAK Auto in brand Intocht St. Nicolaas in Achterveld Werkgroep R0 vergadert 2 december BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden rit leusder krant; Opbrengst collecte bescherming dieren AUTOlSSEU Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - Voor de 17 personeelsleden van het vorige /eek afgebrande zwembad Bavoort wordt waarschijnlijk intslag aangevraagd. Dat zei D. A. van den Wall Bake, oorzitter van de zwembadstichting, dinsdagnamiddag tij- lens een persconferentie in het gemeentehuis. De verwach- ing is echter dat bij het opzetten van een nieuw zwembad het ersoneel weer in dienst genomen wordt. I 1 |-£ ml Maandag werd al overlegd tus- >n de zwembadstichting en de >rsoneelsleden (9 vaste en 8 nbulante medewerkers). Re en voor het ontslag is dat de lichting als gevolg van de rand geen aktiviteiten kan orga- iseren. Nog deze week wordt de ntslag-aanvrage besproken et het arbeidsbureau en de Dnden. SLUITING Tijdens diezelfde persconfe rentie verklaarde brandweer commandant J. Upperman dat de brand waarschijnlijk ontstaan is door kortsluiting. „We kunnen dat niet meer precies vaststel len," zo zei hij. Het onderzoek van de techni sche recherche heeft in ieder geval uitgewezen dat er geen sprake is van brandstichting en dat er in het restaurant, de keu ken en de berging geen toestel len zijn gevonden waar de brand ontstaan is. Uit de politie-rapporten blijkt, dat al rond half acht 's avonds iemand de rook opmerkte. „Ik ruik iets," meldde een mevrouw aan de receptie, „het lijkt wel brand." Er werd meteen rondge keken, maar niets gevonden. Een kwartier later kwamen nogmaals twee mensen de rook ontwikkeling meldden. Uit voor zorg werd iedereen het bad uit gehaald en de brandweer ge waarschuwd. Op basis van deze DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 56 verklaringen ziet Upperman zijn vermoeden, dat de brand al mini maal een half uur aan de gang geweest moet zijn, bevestigd. „Het is jammer dat we niet om 19.35 uur gealarmeerd zijn," zei hij. „Maar ja, dat zeg je achteraf." NIEUWBOUW De eerste stappen voor nieuw bouw zijn inmiddels ook gedaan, „omdat we al een jaar bezig waren met he her- en verbouwen van het bad, weten we precies wat we willen," aldus Van den Wall Bake afgelopen dinsdag. „Er zijn verschillende scenario's denkbaar. Daarom willen we niet overhaast handelen." Men kan ook nog niets gaan doen, omdat het rapport van de verzekering nog niet binnen is. Zo is het niet bekend wat de verzekering wel en wat niet dekt. Dat rapport laat voorlopig op zich wachten. „Ter vergelijking: voor de herbouw van de Hobbit kregen we pas na drie maanden het definitieve schaderapport," wist Upperman te vertellen. Dat alles houdt in dat het hele nieuwbouw-project lang kan gaan duren. Het zwembad was (zoals gebruikelijk is) verzekerd voor de herbouw-waarde. Maar als gevolg van de nieuwe Wet Bad- en Zweminrichtingen zul len er in het nieuw te bouwen bad extra voorzieningen getroffen moeten worden die in het oude (nog) niet aanwezig waren. De gemeente zal daarom flink wat moeten bijleggen. GEEN ZWEMBAD Het trieste resultaat van dit alles is, dat de gemeente Leus den de komende twee jaar zon der zwembad zit. Van den Wall Bake: „Het is niet waarschijnlijk dat het buitenbad met behulp van provisorische voorzienin gen in het zomerseizoen gaat draaien. Misschien is het beter dat we na twee jaar hard werken alles nieuw hebben." De komende jaren zullen de inwoners van Leusden voor hun zwemacticiteiten moeten uitwij ken naar zwembaden in de om liggende gemeenten. Alleen voor de afzwemkandidaten, het schoolzwemmen en het zwem men voor ouderen heeft de stich ting een oplossing kunnen vin den. „Maar we blijven verder zoeken," zo verklaarde men dinsdag. Buurtschap Waterloo wil dat gemeenteraad het college overhaalt inzake inspraak. Definitieve kandidatenlijst VVD. Commentaren/meningen. Aansluiting wijk Rozendaal op kabelnet laat op zich wachtenpag. 3 Kinderen genieten van feest programma in De Til. Achtervelds nieuws pag. 4 Jac uelien Epskamp filmt in Leusden. Een reportage, pag. 5 Uitgelezen, nieuwe boeken pag.6 Loep op Leusden, met Kantlijn, Cursief Bekeken, en Spaans pag. 15/16 Kijk op de filmpag. 16 Sport in Leusdenpag. 17/18 Önze service-pagina, met agenda's, kerkdiensten en medische weekeind- diensten pag. 19 DOKTERSDIENST: Tel. 941210 LEUSDEN - Het kerkgebouw van de St. Jozefparochie in Leusden ]'dt aan een restauratie onderworpen Na het orgel is de kerktoren aan beurt. Deze staat momenteel in de steigers Reden daarvoor is de vwakte bouw van de toren. Hoe lang het karwei gaat duren, hangt af in de weersomstandigheden Er ligt overigens nog meer werk te wachten na de opknapbeurt van de Gloren moeten de klokken nagekeken worden SL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Bi| een aanrijding op het fietspad langs de Doornse- weg raakte maandagmiddag een bromfietser licht gewond. Hij moest uitwijken voor een voetganger die plotseling het fietspad op liep en kwam ten val De man werd met een hoofdwond en een hersen schudding naar het ziekenhuis ge bracht LEUSDEN - Terwijl een me vrouw uit de Augustijnenhove dins dagavond rustig televisie zat te kijken, werd bij haar ingebroken Uit de slaapkamer werden siera den, en portemonnaie en een geld kistje ontvreemd Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Wel is bekend dat ze via het balkon binnen zijn gekomen De totale waarde van de buit is niet bekend ACHTERVELD - In de nacht van 18 op 19 november werd in Achterveld in twee woningen ingebroken. De inbraken vonden plaats tussen 01.00 en 06.00 uur. Totale buit zo n 20 mille. In beide gevallen kwamen de dader(s) via de achterzijde van de betreffende woningen binnen. Door het verschuiven van de slot- schoot konden de deuren aan de achterzijde van de woning worden geopend. De inbraken vonden plaats, terwijl de betreffende bewo ners lagen te slapen In de eerste woning van de fam C. B aan de Hessenweg werd alles doorzocht In de woning werd een kluisje aangetroffen dat is meegenomen. In het kluisje bevond zich een bedrag aan geld van 3.000,-. Ook bevonden zich in het kluisje sieraden en erfstukken tot een waarde van ongeveer 12.000,-. Tevens werd de kassa in de winkel opengemaakt waaruit het daarin aanwezige geld werd weggenomen. De tweede inbraak vond plaats bij de fam. A. S. aan de H Schoutenstraat. Ook hier kwam men op dezelfde wijze de woning binnen als in het eerste geval. Alles werd doorzocht. Hier werd een bedrag van ongeveer 200,- vermist. Het door de politie ingestelde buurtonderzoek leverde geen resultaat op. Indien er personen zijn die in de betreffende nacht iets bijzonders hebben opgemerkt in de omgeving van het kruispunt Hessenweg Ruurd Visserstraat, worden zij verzocht contact te willen opnemen met de plaatselijke politie. LEUSDEN - De auto-motor van ACHTERVELD - Zaterdag a.s. zal Sint Nicolaas weer zijn intocht houden in Ach terveld. Om 13.30 uur zal hij worden verwelkomd op het bordes van huize St. Joseph. Na deze ontvangst zal een rondgang door het dorp wor den gemaakt. De route is als volgt: Hessenweg - Ruurd Visser straat - Van Geijnstraat - Rentmcftstraat jcua uc ncii- tinckstraat niet klaar is gaat men via de Ruurd Visser straat en de Hessenweg naar de Jan van Arkelweg) - W. van Amersfoortstraat - Van Oldenbarneveltstraat - Pa ter Stormstraat - W. van Amersfoortstraat - Verjaag de Ruiterweg - Hessenweg naar de Moespot aan de Jan van Arkelweg. Hier aangeko men zal de Sint zich nog enige tijd in de Moespot be zig houden met de allerklein ste kinderen. Is het om 13.30 uur slecht weer, dan kunnen de kinderen meteen naar de Moespot gaan, waar zij via de hoofdingang naar binnen mogen. de Leusdenaar H K raakte giste ren rond 14.00 uur door een nog onbekende oorzaak in brand Dat gebeurde op de Asschatterweg, ter hoogte van het bejaardenhuis. Het vuur was snel onder controle. De brandweer hoefde slechts wat na te blussen De motor Is zo goed als verloren gegaan Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. LEUSDEN - De opbrengst van de collecte voor de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Amersfoort die gehouden is van 30 september tot 5 oktober heeft in de gemeen te Leusden een bedrag van 7053,40 opgebracht. In de tota le regio Amersfoort was dat 32.466,-. De organisatoren danken alle collectanten en ge vers. (advertentie) I De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o Uw official Ma;da-deaie' op 10 minuien ri|afsiand van uw huis AMERSFOORT '^LEUSDEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken SOEST Volg de borden naar -AUTOISSELT Industrieterrein De Isselt mazoa LEUSDEN - De vergade ring van de Werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML zal niet plaatsvin den op maandag 25 novem ber maar is doorgeschoven naar maandag 2 december. De vergadering begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Het één-jarig be staan van de WOLboom, het ont moetingscentrum voor ouderen in Leusden. werd gisteren op feestelijke wijze gevierd. Zo n 62 ouderen (uit Leusden, Achter veld en Woudenberg), de WOL- boom-gastvrouwen en enkele bestuursleden waren daarbij aanwezig. De belangstelling voor de bijeenkomst van giste ren was groot, maar gezien de beperkte ruimte moesten velen thuisblijven. Rond de klok van tien uur begon nen de feestelijkheden met een kopje koffie voor alle aanwezigen De voorzitter van de onlangs opge richte WOLboom-Activiteiten- Commissie. de heer J. Kramer, verraste twee leden (de heren Vrij en De Jong) met een enorme ver jaardagstaart Zij mochten ieder een kaarsje uitblazen De heer Vrij staat bekend als de ..kraamheer van de WOLboom Hij heeft veel gedaan om alles van de grond te krijgen ..Zijn troetel kind wordt nu één jaar," aldus Kramer. De heer De Jong deelde mee in de feestvreugde als zijnde de voorzitter van de WOL Na een tweede kopje koffie ging men over tot de twee bingorondes Daarbij waren veel leuke prijzen (van flessen wijn tot haarverstevi- ger) te winnen LUNCH Het hoogtepunt van de ochtend was ongetwijfeld de lunch, waar voor alle aanwezigen iets lekkers hadden meegebracht. Ook de koks van St Jozef en 't Hamersveld leverden een prachtige en lekkere bijdrage. Het biljart, dat als tafel functioneerde, was net groot ge noeg om alle etenswaren uit te stallen. Na de felicitaties van wethouder Van Woudenberg (later zou ook de burgemeester nog langskomen) konden de ouderen hun bordjes vullen Daar werd gretig gebruik van gemaakt Dat verleidde één van de aanwezigen tot de uit spraak: ..Het lijkt wel een eet-in." Nadat al het lekkers (waaronder salades, vlees en krnetenbroden) helemaal op was. vertrok iedereen weer naar zijn eigen stekkie Alle aanwezigen waren uiterst tevreden over het feest De kreet „het is zeker voor herhaling vatbaar" was dan ook veelvuldig te horen. Dat de WOLboom als ontmoe tingscentrum het afgelopen jaar goed functioneerde, blijkt wel uit het feit dat ruim 6000 ouderen het honk aan de Hamersveldseweg bezochten

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1