Stroomstoring in Leusden Woningen Hamershof-noord niet alleen voor Leusdenaren i li int Nicolaas in Achterveld _pontaan ontvangen nthousiast onthaal oor St. Nicolaas ntslagprocedure personeel Bavoort gaat gewoon volgens de regels' Een huis van Goldewi jk Vandaag in de Leusder Krant PI^OLVO SERVA AMERSFOORT de Wall Blake: Geen kort geding J::s eusder rant Info Leusden uitgekomen Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 26 november 1985 - 17e jaargang no. 57 Sinterklaasaktie met kassabonnen Mishandeling gemeld Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel. Goldo 3 garantie Instituut woningbouw Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant dealer voor Amersfoort e.o. Amsterdamseweg 7 Tel. 033-630154 LEUSDEN - Een stroomstoring zorgde zaterdagochtend tus sen acht uur en kwart voor tien voor heel wat ongemak in een groot deel van Leusden. Allerlei huishoudelijke apparaten werkten niet, evenals deuren, kassa's en beveiligingssyste men van winkels. De precieze oorzaak van de storing is nog niet bekend. Bij de PUEM in Utrecht denkt men dat er sprake was van een spon tane kabelstoring tussen de transformators in de wijk Rozen- boom en het winkelcentrum Biezenkamp. De hoogspannings- dienst ging gisteren op onderzoek uit. Men vermoedt dat de elektriciteitskabel rondom het kantoren complex nabij Biezenkamp is beschadigd tijdens het aanleg gen van funderingen. In de loop der tijd zou er vocht in de kabel gekomen zijn, wat de storing tot gevolg had. Zowel bij de politie als bij de regionale storingsdienst van de PUEM in Zeist stond de telefoon bijna twee uur lang rood gloeiend. Nadat de storing was gelokaliseerd, kon het euvel snel verholpen worden. Sint arriveerde in Achterveld onder grote belangstelling chterveldse' Sinterklaas arriveerde met gevolg onder grote belangstelling, waar hij voor bedankte Sint werd vooraf gegaan door de muziekvereniging DWS Op het bordes werd de Sint ver welkomd door de heer W Schou ten. Namens de winkeliersver eniging, de aanwezigen en alle overige inwoners werd de Sint hartelijk welkom geheten. ,,We zijn blij. dat u ook dit jaar weer naar Achterveld hebt willen ko men. Ondanks het niet al te beste weer en de plaatselijke gladheid is het u toch gelukt op pjd hier te zijn. Er zijn in het afgelopen jaar weer een aantal woningen bijge komen zodat u het wel weer druk ker zal hebben dan vorig jaar We wensen u een hele prettige tijd toe hierin ons dorp. telijke verwelkoming ..Ik vind het fijn dat er hier zoveel kinderen staan. Het heeft wel moeite ge kost om op tijd hier te zijn. maar het is gelukt. Gelukkig heb ik bij mijn aankomst in Heusden de me dewerking gehad van de politie met hun boot Zoals jullie weten moet ik het van de dokter kalmer aan doen Dit is ook de reden waarom ik een week later in Ne derland ben gearriveerd. Ik ben blij bij jullie te zijn. Het is hier altijd heel prettig om te zijn Gezien de kou wil ik het kort maken ook om dat de muzikanten dan koude vin gers krijgen en niet meer kunnen spelen Nadat de Sint door de aanwezi gen hartelijk was toegezongen stapte hij weer in zijn rijtuig en maakte een rondgang door het dorp ook nu weer vooraf gegaan door de muziekvereniging DWS Na de rondgang ging de Sint naar de Moespot waar hij zich nog ge ruime tijd met de daar aanwezige kinderen bezighield LEUSDEN - De 38 woningen die bij de uitbreiding van Ha mershof zullen worden gerealiseerd, zijn niet specifiek voor Leusdenaren bestemd. Ook andere economisch-gebonde- nen uit de regio komen in aanmerking voor die flats. Dat bleek donderdagavond in de gemeenteraad bij de bespre king van de grondverkoop ten behoeve van de realisering van Hamershof-Noord. In het contract met de project ontwikkelaar, dat eerder die dag gesloten werd, staat dat er 38 zo genaamde RVVT-woningen ge bouwd moeten worden Dat bete kent dat er voor de aannemer een ruimere markt ontstaat, omdat hij die woningen niet per se aan Leusdenaren hoeft te verhuren Gert de Weerdt (PvdA) was het daar niet mee eens en wilde dat het VVT-woningen zouden wor den Alleen inwoners van Leus den zouden er dan kunnen intrek- USDEN - De ontslagaanvrage voor de 17 personeelsle- van het twee weken geleden afgebrande zwembad lort zal via de normale procedures lopen. Dat zei D. A. van 'all Bake, voorzitter van de zwembadstichting, gisteren ■gevraagd. Hij ontzenuwde daarmee het bericht dat de I Jibadstichting via een kort geding toestemming zou I |n krijgen voor het ontslag. 1 Bet kort geding was een van de twee mogelijkheden om uJJntslag gerealiseerd te krijgen," aldus Van de Wall Bake, et meest extreme geval zou dat de kortste weg zijn. Maar is nu totaal geen sprake van." 3! Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeenie Leusden rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm I kontrakten belangrijke korting lusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) >sse nummers 75 cent per stuk 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend ilerdags gesloten Vorige week verscheen ih diver se kranten het bericht dat de zwembadstichting overwoog om via de rechter het personeel te ontslaan Reden daarvoor zou zijn dat de stichting van de een op de andere dag zonder inkomen is ko men te zitten Zou men gedurende een opzeg termijn van een tot drie maanden salaris door moeten betalen, dan zou dit in mindering gebracht moe ten worden van de uitkering van de verzekering Dat zou weer leiden tot hogere herbouwkosten van het bad. EISEN De ABVA/KABO-bond reageer de daarop, bij monde van bestuur der A F Wiegel, met een viertal eisen. - Voor het vaste personeel en de ambulante krachten dient een nor male opzegtermijn in acht te wor den genomen - Als het personeel wordt ontsla gen, moeten garanties worden ge geven dat bij herbouw van het bad het huidige personeel opnieuw in dienst wordt genomen in de huidige funktie tegen de dan algemeen geldende arbeidsvoorwaarden - Gedurende de periode van ont slag zal de WW en eventuele WWV-uitkering van het vaste per soneel en de ambulante krachten worden aangevuld tot honderd pro cent van het huidige netto salaris - Stichtingsbestuur en gemeente zullen maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat er voor het vaste personeel pensioenbreuk ontstaat In een reactie op de eisen van de ABVAKABO bood Van de Wall Bake het personeel aan een half jaar lang het netto inkomen tot honderd procent te willen garande ren Dat half jaar gaat in zodra de WW-uitkering van kracht wordt PROCEDURE Wij volgen echter de normale ontslagprocedure,'' aldus Van de Wall Bake ,,Per brief hebben wij het GAB verzocht toestemming te geven voor het ontslag Maar dat wil nog niet zeggen dat iedereen ook direct ontslagen wordt Samen met de gemeente zoeken we naar mogelijkheden om zoveel mogelijk mensen anderszins aan de slag te houden." Over de overige eisen van de ABVA/KABO wil het stichtingsbe stuur eerst overleg plegen met de gemeente Leusden, die voor de tekorten van het zwembad moet opdraaien. Morgenavond komt het stichtingsbestuur bij elkaar Behal ve over deze problematiek, wordt er dan ook gepraat over het nieuw te bouwen zwembad. ken. Hij verlangde en kreeg een hoofdelijke stemming hierover. Al leen zijn eigen fractiegenoten steunden hem. Wethouder JWagenaar stelde na de eerste termijn al dat de betref fende woningen niet bedoeld wa ren om Leusdenaren in kwijt te ra ken. Wel vond Wagenaar dat in woners van de eigen gemeente voorrang moeten krijgen Je moet je eigen bewoners niet in moeilijkheden brengen om aan een woning te komen," zei hij Op wat kleine detailpunten na le verde het contract met de project ontwikkelaar geen problemen op. Wel benadrukte Wagenaar dat ook Leusdense ondernemers, die nu klein behuisd zijn, straks in Ha mershof-Noord een groter pand Gert de Weerdt woningen Ha mershof-Noord alleen voor Leus denaren. kunnen vinden. ,,Het gaat dus niet alleen om de Albert Heijn, de Hema en het postkantoor, liet hij de raad weten LEUSDEN - Het gemeentelijke voorlichtingsblad 'Info Leusden' is uitgekomen met een speciaal begrotingsnummer Het blad wordt op 27 november huis-aan- huis bezorgd Wie het blad op 28 november nog niet heeft ontvangen, wordt vrien delijk verzocht kontakt op te ne men met het bureau voorlichting van de gemeente Leusden. tel. 941247, toestel 116, het blad wordt dan alsnog toegezonden. In tegenstelling tot hetgeen in de begrotingsinfo wordt vermeld, be gint de raadsvergadering waarin de begroting wordt behandeld op donderdag 28 november om half zeven 's avonds. (advertenties) Zwembad Bavoort in de tijd voor de brand, volop zwemplezier vooi iedereen Minder prettige tijden zijn nu aangebroken va 79.500,* (incl b t w) BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK BV. Postbus 320 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 Jeugdtheater „Eendracht" bracht boeiend toneelspelpag. 5 50 jaar DWS: Muziekconcours met goede prestaties pag. 5 Antilopen hield hoofd koel tegen OVVO 13 12pag. 6 LEOS gaf koploper Trivos goed partij. pag. 6 Huizen verslaat Leusdense hockeyheren pag. 7 Roda(zo)wipt EMM 4-2pag. 7 negentiende november op de Roo van Aldewereltla^n te zijn mishan deld. O. reed daar op zijn fiets, toen een hem onbekende man hem van de fiets trok, in het gezicht sloeg, in de rug' schopte, en zijn fiets in de sloot deponeerde. De politie heeft de zaak in onderzoek. compleet gevolg in Leusden-Centrum De Hamershof puilde werkelijk uit en menig kind werd op een volwassen schouder gehesen om een glimp van Sinterklaas op te vangen. Natuurlijk was Lisiduna er ook bij om muzi kaal het gezelschap uit Spanje te ontvangen en Sinterklaas keek kort na aankomst eerst tevreden om zich heen over zoveel enthousiasme. De bur gemeester was uiteraard ook aanwezig, en getooid met ambtsketen sprake hij Sinter klaas toe en namens alle Leus dense kinderen kon hij de hoge gast verzekeren dat Leusden heel bh] is. Naar Sin terklaas, maar vooral naar de zwarte pieten werden vol ver wachting kleine handjes uitge reikt die met een beetje geluk gevuld werden met een zakje pepernoten en diegenen die in de drukte gepasseerd werden gingen later naar huis met de hoop dat misschien de schoen, die weer gezet mocht worden, wat meer op zou leve ren. Van De Hamershof' toog Sint Nicolaas is in Leusden gearriveerd Er was uiteraard veel belangstel ling voor tijdens zijn bezoek aan de winkelcentra De Biezenkamp en Hamershof Sint later naar het winkelcen trum 'De Biezenkamp' waar het iets rustiger was, maar het enthousiasme net zo groot Beide winkelcentra verwach ten overigens dat Sinterklaas de komende weken nog vele malen terug zal komen om de cadeautjes die hij niet uit Spanje mee heeft kunnen ne men hier te kopen. LEUSDEN - Nadat vorig jaar de gezamenlijke winkeliers van Leusden Centrum rond Sin terklaas een muntenaktie gehou den hebben is men dit jaar ge start met een bonnenaktie. Vanaf afgelopen zaterdag tot en met 5 ITERVELD - Dankzij de me- middag weer mogelijk dat de Sint veerde de Sint. vergezeld van een erking van de Achterveldse zijn intocht maakte in Achterveld. aantal Pieten, bij huize Sint Jo- ienstand was het zaterdag- Om ongeveer 13 30 uur arri- seph. gezeten in een rijtuig De december kunnen de door de deelnemende winkeliers afgege ven kassabonnen met achterop naam en adres gedeponeerd worden in de groene tonnen die bij enkele winkeliers op de Ha mershof en de Biezenkamp staan. Per dag worden er kassa bonnen getrokken. Van elke getrokken kassabon krijgt men de helft van het totaalbe drag dat er op staat terug. De prijzen worden uitgekeerd in waar debonnen Op donderdag 5 de cember doen alle kassabonnen nog eens mee voor de 10 hoofdprij zen van 100 gulden Naast de kassabonnenaktie is er de foto- prijsvraag. In de etalages van alle winkeliers is een foto van een als sinterklaas verklede winkelier te vinden. Door te raden wie er achter de sinterklazen schuil gaat en in welke etalage deze foto is te vinden maakt men kans op een van de 20 prijzen van 25,- uitgekeerd in waardebonnen Deze aktie loopt tot en met woensdag 27 november voltooiing pag. 3 1 Gemeenteraad geeft voorkeur aan combi-avond voor Groene Zoom pag. 3 LEUSDEN - J O. uit Leusden meldde vorige week, op dinsdag de LEUSDEN - Er is enorm naar zijn komst uitgekeken. Dat bleek wel uit de drukte in het winkelcentrum De Hamershof. Sinterklaas kondigde zijn komst al een paar weken gele den aan en welke vader of moeder is dan niet zo goed om het kroost bij de hand te ne men en de goedheiligman een hartelijk welkom toe te roepen.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1