Jamershof nadert voltooiing scssgsr Politiemensen hadden moeite met bravourehouding verdachte Gemeenteraad geeft voorkeur aan combi-wand voor Groene Zoom iemeente sluit contract met aannemer rwS-SS *vdA: „Rapport DHV ongeloofwaardig" LEUSDEN, Forse buit bij inbraak Rechtszaak inzake dood door schuld: Commentaren/Meningen De muur met de lange adem Veel kopieën? Voor KWIEK een peuleschil! KI/l/IEK plaatselijk nieuws Leusden heeft iets met mu ren en geluidswallen. Er kan niet genoeg over gepraat worden worden. Je hebt wel eens de indruk, dat dit uit een soort schuldgevoel is, want als de raad een goed ruimtelijke ordening-beleid zou hebben gevoerd, zou een geluidsmuur of -wal zel den ter sprake hoeven te komen. Het is de waanzin ten top, dat een raad het be staat om meer dan een jaar over zo'n eenvoudig iets als een geluidswal te praten. Bladerend in ons archief zien we, dat reeds in sep tember 1983 de geluidswal langs de Groene Zoom in de commissie OWRO ter sprake komt: kosten bijna een half miljoen. Het gaat dan om de Van Schoonho- venmuur. Aannemer Gerrit van Schoonhoven staat trots op de foto naast het prototype van deze muur, die in de periode tot nu zo veel commotie heeft opge roepen. We vragen ons zo langzamerhand af of de raadsleden niets beters te doen hebben dan zo lang bezig te zijn met zo'n een voudig iets als een geluids muur. In tijd en geld omge rekend moet die muur nu in middels wel een miljoen ge kost hebben... Het lijkt bijna net zo'n groot projekt als de bouw van het gemeente huis. Het ontbrak nog aan een begeleidingscommis sie, maar voor de rest... Inspraak is een gek ding. Je kunt het In je voordeel ge bruiken als het zo uitkomt, komt het niet uit, dan is het een 'minderheid'. De me ningen van de omwonen den hebben met name de CDA-fraktie behoorlijk par ten gespeeld. Meer dan een jaar lang werd deze fraktie heen en weer geslingerd tussen 'ja' en 'nee' in de grootst mogelijke twijfel. Het leek eerder op een reli gieuze principekwestie, dan op de bouw van een ge wone muur. We vermoeden bijna, dat de kruisraketten minder problemen kan heb ben opgeleverd. Het 'ja' van de CDA-fraktie kortgeleden tegen een bakstenen ge luidsmuur, werd nu dus weer een 'nee' en men koos - hoe had men anders kun nen verwachten - voor de eerder al door CDA-raadslid Henk Ossendrijver gepropa geerde combiwand, onder de indruk als men was van het door het college opge stelde vergelijkingsmate riaal, waarvan men zich kan afvragen met welk doel die vergelijking was gemaakt. Immers: de meerderheid van de raad had al gekozen voor een bakstenen muur. Het pleit niet voor de raad, zeker niet voor het CDA, dat zij alsnog is gezwicht, waar bij we buiten beschouwing laten welke oplossing de beste zou zijn. Eén ding heeft het CDA in ieder geval bereikt: de muur langs de Groene Zoom zal de ge schiedenis ingaan als de CDA-muur. Het Leusdens symbool van de eeuwige worsteling van het CDA tus sen 'ja' en 'nee'. Een wor steling, waar CDA-kiezers ongetwijfeld ook weer mee gekonfronteerd zullen wor den, als ze het verkiezings biljet in moeten vullen, vol gend jaar. Jammer, dat er nog geen hokje is voor de 'Jee-kiezers' onder het CDA... Bert Vos 2 DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 BOUSjCf" en achten het dan niet uitgeslo- M f I I I ten om in datzelfde jaar het ge- EUSDEN - De voltooiing van het winkelcentrum Hamershof 5 weer een stap dichterbij. Vorige week donderdag tekende e gemeente Leusden een contract (waarmee een bedrag an 1,8 miljoen gulden gemoeid is) met projectontwikkelaar lacéka uit Maarssen. e directeur van die firma, W. Zuidervaart, hoopt in het roege voorjaar van 1986 met de bouw te beginnen. Hij acht et niet uitgesloten dat nog hetzelfde jaar het project kan orden afgerond. en positief geluid dus nadat een ndere aannemer het eerder dit sar liet afweten Macéka Vast- )ed BV werd door wethouder J .'agenaar dan ook geprezen voor aar snelle manier van onderhan- elen, zodat men nu alsnog een antract kon ondertekenen, olgens burgemeester J Rade aker gaat het om een voorlopig ontract Het uitbreidingsplan aor Hamershof moet nog de oedkeuring hebben van de ge- ieenteraad en de provincie. ,,Bo- andien". zo zei Rademaker, zijn er nog enkele planologische aken die geregeld moeten wor- sn Als alles goed gaat, wordt het contract eind dit jaar definitief. ,,Het is geen kleine transactie", aldus de burgemeester. ,,Het dorpscentrum is een vitaal ele ment in de gemeente Er staan veel moeilijke woorden in het con tract. die we hopelijk niet hoeven te gebruiken." Wijzigingen Vlak vóór de ondertekening van het contract werden op verzoek van de firma Macéka BV nog en kele kleine wijzigingen in de over eenkomst aangebracht Maar Zó kan de uitbreiding van Hamershof eruit komen te zien. Kan, want het definitieve ontwerp is in de maak Eind 1986 hoopt projectontwikkelaar Macéka uit Maarssen het project op te leveren Donderdag werd het contract met de gemeente gesloten Zuidervaart, direkteur van Macéka Vastgoed BV, en burgemeester J. Rademaker ondertekenden onderdag het contract dat de voltooiing van Hamershof-Noord weer een stap dichterbij brengt Zuidervaart introduceerde de slo gan 'Hamershof krijgt 't' Daar mee kunnen we maar één kant uit", zei hij, ,,dat is de afbouw van Hamershof. In dit deelplan komen de Hema. Albert Heijn, de PTT en een aantal nog niet met name te noemen ondernemers Gelukkig voor alle betrokkenen, consumen ten en ondernemers, komt er spoedig een einde aan het winke len buiten Leusden Macéka Vastgoed BV is een klein bedrijf, dat in de afgelopen vijftien jaar tientallen projecten (onder meer in Elburg, Zwolle, Zierikzee en Hattem) realiseerde ,,Wij zijn gespecialiseerd in de ontwikke ling van winkel- en kantoorruimte en voelen ons derhalve sterk aan getrokken om de Hamershof te realiseren We zullen alles in het werk stellen om de vaart erin te brengen." LEUSDEN/STOUTENBURG - De procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, mr. L.A.R.J. de Beaufort, eiste vrijdag een gevangenisstraf van drie maanden en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen een 30-jarige Amersfoorter. Hij verweet de man dat hij in dronkenschap zo onvoorzichtig had gereden dat hij een ongeluk had ver oorzaakt waarbij een inzittende van zijn auto het leven had verloren. Op 11 juli van het vorig jaar was de verdachte met zijn vriend naar Leusden gereden om daar zijn ou ders te bezoeken Beide mannen dronken de nodige alcohol Toen de vriend onwel werd. wilde de Amersfoorter hem naar huis bren gen Hij hielp hem in de auto en vergat hem de gordel om te doen Op de Horsterweg in Stoutenburg verloor de verdachte de macht over het stuur In een bocht naar rechts reed hij achtereenvolgens tegen twee bomen aan De vriend EUSDEN - De geluidswal bij de Groene Zoom wordt er een an beton en baksteen. Na en lange discussie koos de ge- leenteraad afgelopen donderdagavond deze oplossing, mdat ,,deze het meest aan de wensen van de omwonenden igemoet komt". loorslaggevend was het oordeel van het CDA. Tijdens de ommissie-vergadering van Openbare Werken en Ruimte- |ke Ordening op woensdag 13 november konden de chris- m-democraten niet tot een eensluidend advies komen. aar donderdag openbaarde het DA haar uiteindelijke standpunt. voorkeur ging uit naar een imbi-wand Dat standpunt kon jenomen worden na een lang ictieberaad Dat was nodig om dat fractievoorzitter Evelien Blom zich al eerder duidelijk uitsprak voor een bakstenen muur Tijdens de discussie over de ge luidswal bleef zij opvallend op de achtergrond Ze moest bakzeil ha- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Kranl. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op weikda gen geopen van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: I 64,60 per jaar, f 32,80 per half jaar, 16.65 per kwartaal Klachten bezorging Als abonnee dient u de krant voor dinsdag oi donderdagavond 18 00 uur tu hebben omvangen Is dat mei hel geval neem dan koninki op mei onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en '9 30 uur i lel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u konlakt opnemen mei onze mspekteur bezorging overdag 03420- 9 t.?nii Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde toto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de toto werd geplaatst Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10 - voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Bij aannemersbedrijf Van Schoonhoven staan de onderdelen voor de veelbesproken geluidswal al klaar len .Ik heb me bij de meerder heid binnen de fractie neerge legd", verklaarde ze na afloop van de vergadering De PvdA deed dat niet en liet dan ook een aantekening bij het be sluit maken De socialisten hiel den vast aan een bakstenen muur Verduin: ,,De vier modellen die het college door het inge nieursbureau DHV uit Amersfoort heeft laten onderzoeken, zijn on geloofwaardig Volgens dat rap port zou een gemetselde wan duurder zijn dan een betonnen wand waarbij het fietspad verlegd moet worden" OFFERTE Tot grote verrassing van het col lege kwam de PvdA met een ei gen offerte opgesteld door aan nemingsbedrijf Jansen uit Amers foort Volgens Jansen zou de aan leg van een bakstenen muur slechts 234 193 gulden kosten (volgens het DHV-rapport zou dat 458 650 gulden zijn). ,,Een extra krediet is dus niet no dig bij een bakstenen muur", con cludeerde Verduin Bovendien zou de combi-muur een zwaar dere fundering moeten hebben En dat kan moeilijkheden met zich meebrengen' Bij wethouder J Wagenaar was de offerte van jansen niet be kend Hij had twijfels bn het be drag en vroeg zich af of wel overal rekening mee was gehouden ..De suggestie van de PvdA dat wi| een duurdere muur willen, is pertinent niet waar", zo besloot hij zijn betoog Wethouder A Ummels vond dat de alternatieve berekening gron dig onderuit moest worden ge haald ..Ik maak er bezwaar tegen dat een landelijk goed in het aan zien staand en een onafhankelijk bureau op zo'n manier manier in diskrediet wordt gebracht", zei hij enigszins verontwaardigd Uiteindelijk verwierp de raad de offerte van Jansen en stemde men in met het voorstel van B en W Wel liet Harm Offereins (GPV/SGP), voordat hij zijn goed keuring gaf, de hele kwestie nog een keer de revu passeren ,.Het is een vreemde zaak" conclu deerde hij ..De raad heeft drie keer een besluit moeten nemen omtrent de muur' GESCHIEDENIS Met de beslissing van de raad komt er (hopelijk) een einde aan de lange geschiedenis van de ge luidswal aan de Groene Zoom. Het eerste voorstel van het col lege was om er een betonnen muur van te maken Dat stuitte op tegenstand bij omwonenden, die liever een bakstenen muur wil den. Zij tekenden bezwaar aan bij de provincie Utrecht Gedeputerde Staten stonden sceptisch tegen over de geluidswal Men betwij felde of er wel zo'n muur nodig was. omdat de buitenste rij huizen van de wijk Claeverenblad al func tioneerde als een soort van af scherming tegen het lawaai voor de rest van de wijk Ook zijn de huizen goed geïso leerd, zodat verkeerslawaai geen rol speelt, aldus GS De ge meente Leusen dacht er echter anders over Zij vond dat de wijk stedebouwkundig afgerond moest worden en dat de muur er dus moest komen Tijdens de raadsvergadering van 26 september jl zag men van be ton af en koos men voor bak steen De PvdA deed een voorstel in die richting, om zo aan de wen sen van de omwonenden tege moet te komen Enkele dagen la ter werd in de commissie OWRO overeengekomen, dat dit besluit nader zou worden uitgewerkt. Dat resulteerde in het rapport van DHV uit Amersfoort Opvallend daarin was. dat juist het idee van het college (de combi-wand van beton en baksteen) als goedkoop ste oplossing naar voren kwam De geluidswal wordt gebouwd door het Leusdense aanne mersbedrijf Van Schoonhoven. De uitvinding van de combi- wand mag worden toegeschre ven aan CDA-er Henk Ossendrij ver. De muur komt er alsvolgt uit te zien: aan de verkeerszijde beton en aan de kant van de hui zen baksteen, en nog een an dere bakstenen muur. was vrijwel op slag dood. Toen de politie ter plaatse kwam, zat de verdachte op een muurtje naast zijn auto Op de vraag van een agent of hij niets mankeerde, antwoordde de man dat hij zich 'wel fit' voelde. Verder beklaagde hij zich luid over de staat van zijn auto. Deze was namelijk total loss De Amersfoorter was zelf niet op de zitting verschenen. Als getui gen waren wel twee politieman nen opgeroepen, die verklaarden dat zij tijdens het verhoor van de verdachte 'moeite hadden gehad met zijn ^vourhouding' Wachtmeester der Rijkspolitie J Hoogstraten vertelde het hof. dat de Amersfoorter zich op het standpunt had gesteld ,,dat dit soort dingen nu eenmaal gebeu ren als je alcoholist bent" Ook zou hij er ..prat op zijn gegaan dat hij dit had meegemaakt". De verbalisanten waren opgeroe pen omdat de Amersfoorter tij dens de zitting bij de rechtbank in Utrecht plotseling had verteld dat zijn passagier hem in een epilepti sche aanval het stuur uit handen had geslagen en dat de politie dat ten onrechte niet in het proces verbaal had vermeld De agenten stelden dat de man hier tijdens zijn verhoor niets over had ver teld De procureur-generaal stond 'wantrouwend' tegenover de ver klaring voor het ongeval waar de verdachte pas zo laat mee op de proppen kwam Mr De Beaufort vroeg het hof het vonnis van de rechtbank te bevestigen Uit spraak over veertien dagen. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Harden- broeklaan in Leusden-Zuid in de woning van Van K. hebben inbrekers de hand gelegd op een buit ter waarde van een kleine zeventienduizend gul den. De daders kwamen overdag, tussen kwart over één en zes uur 's middags de woning bin nen Ze forceerden een raam aan de voorkant van de wo ning. en doorzochten het huis van boven tot onder Laden en kasten werden opengetrok ken. en diverse andere zaken werden overhoop gehaald Gestolen werden een video recorder. een klok, antieke sie raden en een geldkistje, sa men ter waarde van zo'n ze ventienduizend gulden De politie vermoedt, dat de inbraak na het invallen van de duisternis is gepleegd Boven dien maakte de aard van de beplanting in de voortuin het mogelijk, het huis praktisch on gezien te benaderen advertentie stand-by voor omvang rijke kopieerklussen, kopieen in kleur, copycolor, sneldruk en afwerken uitbesteden: vaak dé oplossing centrum voor tekstverwerking l»v Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824" De plaats waar de geluidswal Komt De raad koos voor een tussenoplossing half baksteen, half beton Leusden Woensdag 27 november 20.00 uur: Ontspanningsavond ABTB Hamersveld, met dia's, spelen, kaarten en St. Nicolaas Woensdag 27 november 20.15 uur: Bijeenkomst Rooi Vrouwen, andere vrouwenverenigingen zijn welkom Thema: roldoorbreking in het onderwijs Donderdag 28 november 19.30 uur: Raadsvergadering w.o. be handeling begroting raadszaal ge meentehuis. 't Erf 1 Vrijdag 29 november 19.00-22.00 uur: Kunstmarkt Boerderij t Clae verenblad. De Brink 16 Vrijdag 29 november 20.00 uur: Film De Til, Hamersveldseweg 30 Zaterdag 30 november en zon dag 1 december: Weekendconfe rentie School voor Wijsbegeerte. Dodeweg Zaterdag 30 november 10.00- 13.00 uur: Schaats- en sleden ruilbeurs. De Til. Hamersveldse weg 30 Zaterdag 30 november 10.30 en 14.00 uur: Sinterklaasfeest Blijhof (kinderen 4-12 jaar) Ansfnduslaan 49 Zaterdag 30 november 14.00- 17.00 uur: Kunstmarkt Boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16 Zondag 1 december 14.00- 17.00 uur: Kunstmarkt Boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16 Maandag 2 december 20.00 uur: Commissie Welzijn en Onderwijs, commissiekamer, gemeentehuis, t Erf 1 Dinsdag 3 december 20.00 uur: Commissie OW/RO, commissie kamer gemeentehuis, 't Erf 1. Achterveld Woensdag 27 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub De Moespot Donderdag 28 november 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw Vrijdag 29 november 20.00 uur: Kaarten KPJ-Loterijclub. De Hes- senkar Zaterdag 30 november 14.00 uur: Avanti judo demonstratie, gymzaal. W van Amersfoortsestraat Zaterdag 30 november 20.00 uur: Discoshow, De Klaveet. Zondag 1 december 14.00 uur: Disco. De Klaveet Zondag, 1 december 20.30 uur: Disco. Ons Gebouw Maandag 2 december 20.00 uur: Volksdansen De Moespot Dinsdag 3 december 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. Ons Ge bouw. toen de handtekeningen waren gezet, liet ook directeur Zuider vaart weten blij te zijn met het pro ject

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3