O* Antilopen hield hoofd koel tegen OVVO: 13 -12 Haaien successen bij Speedo-jaargang u Leos gaf koploper Trivos goed partij Schaakclub Leusden succesvol Remise Ruime zege voor TTCl Sc De Til wint schutjastoernooi OVVO in turbulente slotfase verslagen mi Jarige Bongerd schoolschaakkampioen DE LEUSDER KRANT: eu: Clubrecord voor Saskia Helsdingen KANTOOR LEUSDER KRANT DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 LEUSDEN - Indien de wedstrijd van Antilopen tegen OVVO uit Maarssen als voorbeeld gaat gelden voor de rest van het zaalkorfbalseizoen, dan krijgt het publiek zeker waar voor zijn geld en komt volledig aan z'n trekken. Want wat beide ploegen tijdens de eerste competitiewedstrijd van het sei zoen '85- 86 lieten zien, was propaganda voor de korfbal sport en klantenbinding van het beste soort in de vorm van spanning en sensatie tot het laatste fluitsignaal. Maar als de Leusdenaren telkens tot de laatste minuut de thuisaanhang in het onzekere laten, dan mogen de kaartjesverkopers naast het entreebewijs ook harttabletjes gaan verstrekken, want wat liet Antilopen de supporters schrikken toen in de loop van de tweede helft een zeker lijkende overwinning, bijna nog werd weggegeven. OVVO kwam sterk terug, maar miste op een cruciaal moment in de slotfase de pech dat de arbiter een duidelijk zichtbare plafondbal over het hoofd zag en een uitbal verkeerd taxeerde, waardoor Antilopen in bal bezit bleef en via Nancy Lahey bij een alles of iets poging de winnende treffer forceerde: 13-12. De formatie van Kees van Buren, die dit zaalseizoen de titel als doel heeft gesteld, mocht dan ook na afloop niet klagen over het resultaat. Het was kantje boord en met dank aan de scheidsrechter. Lucky Antilopen. In de slotfase haalde Antilopen de winst binnen Niet alleen de toch wel verwachte keuze van Yolanda Versteeg viel bi) Antilopen op, maar nog meer de basisplaats van Bob Leydes. een speler die op het veld nog nimmer in de hoofdmacht had ge acteerd Samen met de dames Joyce Osnabrugge en Jeanette Jekel en Koos Meinsma, maakte Bob Leydes, voor zover mijn her innering strekt, het vroegere ju nioren J-1 vak compleet, dat des tijds met dezelfde Kees van Buren furore maakte In het aanvalsvak gingen de 'oud-gedienden' Frans ter Maten, Yolanda Versteeg, Nancy Lahey en Jan Costa aan de slag. En vraag niet hoe. Slechts één minuut had de Antilopen-aan val nodig om de leiding te nemen Frans ter Maten rondde een door loper koelbloedig af 1-0, voordat Nancy Lahey op identieke wijze 2- 0 op het overigens zeer slecht ont cijferbare scorebord schoot. Ho pelijk worden eerdaags de ka potte lampjes door nieuwe ver vangen, want dit lijkt helemaal nergens op Het is complete puz zel om uit te maken wat het score bord aangeeft, zowel wat de speeltijd als de stand betreft Een minuut na de tweede Antilopen treffer, kwam OVVO naderbij, maar via afstand had Bob Leydes de marge snel hersteld Echter niet voor lang, want opnieuw had OVVO het antwoord klaar: 3-2. Als deze doelpuntenregen zich voort zou zetten, dan zou er zeker een monsterscore uit de bus rol len. maar hoeverder de tijd ver streek. des te beter kregen de ver dedigingsvakken oog op aanval lende partij Na goed aangeven van Frans ter Maten, was het Nancy Lahey die de patstelling doorbrak, waarna Koos Meinsma de stand zelfs op 5-2 schoot Daarna was OVVO weer aan de beurt om orde op zaken te stellen Twee treffers op rij, waarvan een uit een strafworp, bracht de span ning weer volledig terug (5-4) Even namen beide teams gas te rug. maar kort voor het verstrijken van de eerste helft was het Jan Costa die zijn aanwezigheid deed gelden door het halve Antilopen- dozijn vol te maken: 6-4. OM BEURTEN Direct na de hervatting bena drukte OVVO dat ze zich niet zo maar aan de kant liet zetten Vooral de aanvoerder was met zijn capriolen en uiterst vreemd ogende afstandschoten een ge vaarlijk baasje Treffers konden dan ook niet uitblijven, maar tel kens slaagde Antilopen er in om de voorsprong te behouden. Na dat een OVVO-dame de stand naar 6-5 had getild, was het Bob Leydes die voor 7-5 zorgde OVVO raakte niet van de kook en maakte terstond 7-6, voordat Frans ter Maten uiterst handig via de korf 8-6 liet aantekenen. Maar opnieuw toonde OVVO veer kracht: 8-7 Hoewel Koos Meinsma even later de voor sprong opvijzelde (9-7), was ook hij degene die OVVO in staat stelde om via een strafworp wat terug te doen. Recht voor de ogen van de arbiter, ging de Antilopen- heer tegen zijn directe tegenstan der tweemaal in de fout, OVVO lachte in het vuistje (9-8), zeker nadat de dames en heren uit Maarssen na de tiende treffer van Antilopen, die door Frans ter Ma ten werd gescoord, kans zagen om voor het eerst in de wedstrijd langszij te komen 10-10. Antilo pen mocht daarmee niet klagen dat OVVO uit een strafworp ver gat om de leiding te nemen. Via een raak schot van Nancy Lahey werd OVVO op dit keiharde feit gedrukt. Om verdedigend iets 'Lucky' Antilopen in de aanval. meer zekerheid te krijgen werd Janet Jekel gewisseld voor Mar- gret Versteeg. Aanvankelijk pakte dit niet goed uit, omdat OVVO we derom via een strafworp de ba lans in evenwicht kon brengen (11-11), maar toen in de slotfase invalster Margret Versteeg schit terend onder de korf werd vrij ge speeld en trefzeker de bal door het mandje mikte, was de zege voor Antilopen nabij (12-11), ware het niet dat OVVO opnieuw een strafworp versierde en koelbloe dig benutte. 12-12 Een gelijkspel leek toen voor beide ploegen, het hnnnct haalbare, want de laatste minuut ging in Antilopen wilde meer en gooide nog eenmaal al les op de aanval. Vanuit het ver dedigingsvak, werd de bal via het plafond in de aanval gebracht De arbiter ontging dat en liet door spelen. Een waar spervuur kreeg de OVVO-korf te verduren De bal wilde er vooralsnog niet in, maar toen na de dubieus toegekende inworp Antilopen in balbezit kon blijven en Nancy Lahey perfect aanlegde, kreeg de wedstrijd voor Antilopen toch nog enigszins on verwacht een happy-end 13-12. LEUSDEN - In het zwembad 'De Zwoer' te Driebergen behaalde een tien man sterke ploeg van de Haaien afgelopen zaterdag bij de Speedojaargangwed- strijden een zestal ereplaatsen én bracht Saskia Helsdingen het clubrecord op de 400 meter vrije slag (M.o. 10 jaar) op haar naam in 5.53.9. Saskia was daarmee 10 seconden sneller dan ooit te voren en veroverde En Passant een fraaie derde plaats voor de Haaien. Van 11 jaar en jonger waren één 1e, twee 2e en drie 3e plaatsen weggelegd. De 'hoofdprijs' was voor Jan Willem van Dijk op de 400 m vrije slag (J.'75). In een spannende race wist hij zijn naaste concurrent Lucien Smits van de Zwoer op de laatste 100 m voorbij te streven. Jan Willem I z'n tijd was 5.40.06 waarmee hij overigens ten onrechte niet erg tevreden was. Een andere Haai die goed op dreef was heette Ruben Tolboom, j Op de 100 m vlinderslag (J.'74) verbeterde hij z'n oude tijd met maar liefst 7 seconden. In een tijd van 1.29.9 werd hij achter Bart Versteeg van AZPC fraai tweede. Caspar Renkers zwom op dit nummer een tijd van 1 44 1 (dis.). Op de 100 vrije slag (J.'74) greep I Ruben net naast de prijzen. Maar ook op dit nummer verbeterde Ru ben z'n oude tijd met maar liefst 3 seconden. Z'n tijd van 1.11.1 was goed voor een vierde plaats. Cas par Renkers realiseerde op zelfde nummer 1 21.4. Tweee plaatsen bij de meisjes wai weggelegd voor Yolanda Doornik. Op de 200 m wissels m.'74 eindigde Yolanda in 2 5 als tweede achter Suzanne Brink van AZPC Simone brandy en Karin Steijlen seerde op dit onderdeel een van 3 01.9 respectievelijk 3 1< De tweede prijs voor Yolanda i Doornik werd binnengehaald de 100 m rugslag m '74 In tijd van 1.25.1 werd ze derde mone Sybrandy, Karin Steijlen Linda van Wegen realiseert hier 1.27.2, 1.38.0 en 1.36.7 Tot slot behaalde Tamara Gorkom een fraaie 3e plaats de 100 m schoolslag (m '75) 1.36.9. Danny Alewijn verbete haar tijd met 2 sec. en zw 1.40.5 INS ISDE ider lats Me (UW\ es ti :nb( o w If de gev 0-2 I asse f nie fstei nulp :elf i H< Ebb ek a Bel' LEUSEN - De dames van volley balclub Leos zijn vrijdagavond in sporthal De Korf, de ongesla gen thuisstatus wel kwijtge raakt, maar tegen de koploper in de 3e divisie. Trivos uit Wy- chen, was dat zeker geen schande. Leos gaf de lijstaan voerder goed partij, miste ech ter op de beslissende ogenblik ken de kracht en de routine om Trivos één of meer punten af handig te maken. Een set trok Leos naar zich toe, nadat de eerste twee nogal moeizaam door Trivos gewonnen waren. Toen het publiek in de 4e set er eventjes voor ging zitten en stil letjes hoopte dat de Leusdena ren ook de laatste sets flink uit zouden pakken, maakte Trivos het karwei zoals een titelkandi daat dat betaamt, gedegen af. Leos ging met 1-3 door de knieën. In de 1e set was Trivos sneller bij de les dan de de formatie van trai ner Ad van Woensel Zonder pro blemen kwamen de dames uit Wychen met 2-7 voor Toen kwam Leos in haar ritme en kwam na derbij 7-8 Twee knullige fouten LEUSDEN - In de week dat bijna geheel Nederland in de ban was van Koning Voetbal en nergens anders over sprak, gin gen de activiteiten bij de Schaak Vereniging Leusden nor maal door. Natuurlijk was de belangstelling voor de winter huiscompetitie minder dan de laatste weken het geval was, de bondswedstrijd van het tweede tegen BSG-4 ondervond woensdagavond daarentegen geen enkele hinder. De Leus denaren gingen volop aan de slag en pakten de bezoekers op overtuigende wijze met 6-4 in. Een dag eerder had het eerste tiental van SVL in de derby tegen Barneveld een be langrijke stap gedaan op weg naar de eerste seizoenszege. Bij de stand 4-2 in het voordeel van Leusden, braken de ploegen af, maar gelet op de huidige stand van zaken bij de resterende partijen, gaat SVL een kleine overwinning boe ken. Het schaakkampioenschap voor basisscholen zat op de vrije woensdagmiddag precies tussen beide duels is. Negen scholen waagden zich in de strijd, die de jarige 'Bongerd' als kampioen opleverde. LEUSDEN - De ontmoe ting tegen En Passant uit Spakenburg is voor het eerste van de Schaak Vereniging Leusden met een sisser afgelopen. Le ken de Leusdenaren enige weken geleden, alle analyses ten spijt, toch het schip in te gaan, vrijdag jl. maakte Gert Jan Froberg op magi strale wijze aan alle on zekerheid een eind. Nadat de 'denktank' van SVL onlangs tot de conclusie was gekomen dat Leusden nog langszij kon komen, omdat de partij van de nieuwkomer in de SVL-hoofdmacht nog enige speelruimte bood, be sloot teamcaptain Joop van Santen om de partij nog niet op te geven Dat deze beslis sing en de reis naar Spaken burg/Bunschoten niet voor niets is geweest, heeft Leus den geheel te danken aan het voortreffelijke werk van Gert Jan Froberg, die de gedegen voorbereidende analyses, perfect met een zege be kroonde Toen de Spakenbur ger bij de voortzetting van de partij het overzicht een beetje kwijtraakte en geen antwoord meer wist op de zetten van de Leusdenaar, sloeg Gert Jan Froberg als een sluipschutter toe en bracht SVL in veilige haven Grote klasse! Eind stand SV Leusden - En Pas sant. 5-5. De sinds jaren weer op het com petitieprogramma voorkomende derby tussen Barneveld - vorig seizoen gepromoveerd - en Leus den kende voor de SVL'ers een vlotte start en biedt goede vooruit zichten op een positief resultaat, van de tien partijen, werden er zes reeds uitgespeeld, waarbij Leusden viermaal winnend uit de strijd kwam Jan Snijders aan bord twee. Bert Uneken en Joop van Santen en Gert Jan Froberg aan de slotborden, legden zo goed als zeker de basis voor de eindzege door een vol punt te sco ren. De twee overige heren, Wim Velker en Ed Eveleens, kwamen niet tot winst, maar omdat Harry Vossebeld, vader en zoon Zijlstra en Carel Vos met elkaar zeker 1.5 punt verzamelen door hun partij minimaal remise te houden, is er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht over de afloop Leusden wint, is ook de opinie in Barneveld. Wat het 'vlaggeschip' van Leus den nog niet officieel lukte, speel den de heren in het tweede wel direct klaar. Met 6-4 kreeg BSG klop, maar omdat de SVL-teamlei- der H Voskamp, E. halkes en E Moed aan het eind van de avond adviseerde om de winst voor het team veilig te stellen door de op ponent remise aan te bieden, viel de uiteindelijke zege zeker lager uit dan bij voortzetting van de wedstrijd Leusden koos echter voor zekerheid En mijns inziens volkomen terecht Ervaring uit het recente verleden, geeft een team leider weinig speelruimte om an ders te beslissen Het eindresul taat staat immers voorop. Naast deze 'aangeboden' remises kwa men ook P de Jager. J. de Jager en J Boemaars een puntendeling overeen, terwijl H Kroes ditmaal als enige de twijfelachtige eer had om een nul te incasseren De winstpartijen van T Wuts, J Ag- terberg en C Kerkhof, die een in gewikkeld paardoffer tot zijn ei gen verbazing goed doorstond, maakten het succes compleet SCHOOLSCHAAK Naast het individuele basisscho- lierenkampioenschap in het voor jaar, organiseert de jeugdafdeling van de Schaak Vereniging Leus den al sinds jaar en dag in het najaar het kampioenschap voor schoolteams Negen van de acht tien aangeschreven scholen in Leusden, gaven aan de oproep om mee te doen gehoor Het team van de jubilerende Bongerd, pro longeerde met grote overmacht de titel, vanwege een beter aantal bordpunten De Klimrakker werd tweede, terwijl 't Ronde de derde plaats wist te bemachtigen Win naar De Bongerd zal nu via wed strijden in regio Eemland moeten pogen om door te dringen tot de finale van het schoolschaakkam- pioenschap in de Sticht-Gooise Schaakbond Leos wist Trivos een set afhandig te maken op rij noopten de Leos-trainer om Lisette v d Ven in het veld te brengen. Een gouden wissel, want met twee klapen dwars door het Trivos-blok, bracht ze Leos te rug in de race. Even leek Leos het initiatief over te gaan nemen, maar via korte smashes in het midden, waar de Leusdenaren geen gepast antwoord op hadden, maakte Trivos de set uit 11-15. Gedurende de 2e set. deden de ploegen niet voor elkaar onder. Om beurten nam één van beiden de leiding, maar telkens vond de andere dan weer veerkracht om terug te komen. Tot 13-13 ging het volkomen gelijk op De stop en de pass waren bij Leos goed verzorgd, alleen het blok liet het te vaak afweten Anders had Tri vos zeker het loodje moeten leg gen Nu kon de koploper bijblijven om tenslotte aan het einde van de set weer te profiteren van missers en gebrek aan ervaring aan Leos- kant: 13-15 Dat Leos voor Trivos eigenlijk niet hoefde onder te doen, werd in de 3e set nog eens duidelijk, toen ook de service be ter begon te lopen Knalhard ge plaatste services, konden de da mes van Trivos maar moeilijk pa reren Leos liep zonder pardon tot 13-5 uit. De zege was binnen handbereik, maar door het te snel willen afmaken, zag Trivos kans om wat terug te doen Een schitte rende stop van de net in de ploeg gekomen Wendy Bosboom, trok Leos over het dooie punt heen, waarna uiterst koelbloedig de set werd afgemaakt 15-8 Ondanks de opleving in de 3e set. was Leos in de 4e niet bij macht om Trivos nog verder aan het wankelen te brengen. Alle hoop bleek ijdel, want de Leusdenaren hadden blijkbaar al hun kruit verschoten en moesten met 7-15 hun meer dere erkennen Trivos mocht na afloop niet klagen over het feit dat de volle winst mee naar Wychen genomen kon worden, want Leos had zeker één punt verdiend Zaterdag 30 november kan Leos weer vol aan de bak als de voor uitgeschoven thuiswedstrijd te gen Nivoc uit Nieuwegein afge werkt moet worden. Plaats van handeling: sporthal Midland in Amersfoort, aanvang 12.00 uur. Ruben Tolboom goed op drei Vooruitgang Deze week werden de stan bekend van de jeugdcompe na 2 wedstrijden De Ha jeugd komt met 26 andere p gen uit in de 2e divisie, waar de eerste vijf promoveren naar 1e divisie en de laatste vijf der deren naar de 3e divisie W< de haaien na de eerste wedst nog 16e. Na de tweede weds! waren ze opgeklommen naar 14e plaats De achterstand nummer vijf bedraagt slechts seconden. USD aatse ndac ziel isse m v nde latse !0fdV nnint urd, vel< eelbi LEUSEN - TTCL heeft in de wedstrijd tegen Veerland in nis een ruime zege 3-7 beha; Jack van de Louw die weg# werkzaamheden verhind or9a was werd prima vervangend 'zett Erwin de Boer. 'da gent ee erwii ijdfo v it he inde titiec TTCL kwam snel tot een 0-6 sti waarna echter niet mëer met volle inzet gespeeld wérd om de spanning gebroken was dat bleek niet best te zijn voor spelers omdat er hier en daar verliespartij genoteerd werd van de Bree, F Kooijman en win de Boer wonnen ieder r#iner1 winstpartijen. Tevens wist TTCL de dubbe itie o wijzii winst om te zetten waardoor uitslag in het 3-7 in het voorc van de Leusdenaren op het b dc kwam te staan Hierdoor is TT zeker van de tweede plaats m eindrangschikking Tot slot Resultaten huiscompeti- tie SVL J Wuts-H Oosting 0-1 H Beverwijk-T v 't Klooster 0-1 K. Linse-L Buurlage 0-1 A Valkenburg H Staal ••o H Mus-H v Dalen 0-1 A Rietveld-L Booqaard Vi-V-i I T Flschot-H Struiwig 1-0 LEUSDEN - In Jongerencentrum 'de Til' werd vorige week don derdag voor de vierentwintigste keer een schutjaswedstrijd ge houden tussen vier ploegen van 12 personen uit de verenigin gen F.N.V.-A.B.T.B.-Postdui venvereniging en De Til. Het werd een heel gezellige maar ook spannende avond waarbij de verschillende ploegen elkaar niet veel toegaven. De stand wisselde nog wel eens en op het laatst waren er maar 10 pun ten verschil tussen de eerste en tweede plaats. De uitslag is 1 De Til 1010 pun ten. 2 Duivenvereniging 1000 punten. 3. FNV 914 punten 4 A.BTB 820 punten De eerste vier van de respectievelijke ver enigingen werden De Til 1 J.v.d Grootevheen 106 p. 2 Arno v.d Boom 99 p. 3. Jos Vrijhoef 93 p, 4 John Tigelaven 92 p Duivenver eniging 1 G. Voorburg 91 p. 2 Co Peters 89 p, 3 W. de Ridder 89 p 4 A v. Dusschoten F N.V 1 Herm Smal 91 p J Tijmensen 90 p, 3. P. de Jong 85 p. 4 W Prinsen 81 p. A.B TB 1 Aj v Daatselaar 89 p, 2 A A v. Daat- selaar 82 p. 3. Arie v Daatselaar 80 p. 4. J Hak 78 p Naast de vier hoofdprijswinnaars kreeg iedere deelnemers een troostprijs In de andere zaal werd de maan delijkse kaartavond gehouden door zowel schutjassers als kla verjassers Hier werd ook nog door 44 personen aan deelgeno men Hierbij werden de uitslagen Klaverjassen 1 Mevr.Kuyper. 2 Hr. v Buren. 3 Mevr A de Rid der. 4. H de Ridder. 5. B. Witten berg. 6 Lizette de Ridder, 7 if het is pre tensie ee tod Mevr. Wrnsen, 8. S de Ridder :ek Hr Schoenmaker, 10. H Vos* oster len Schutjassen 1H de Ru^schc 84 p, 2. C. v. Daatselaar 79 P- H. v. Middelaar 72 p. Aan led '9 sto deelnemers werd deze avondi >ostee attentie aangeboden wegens' emenl 15 jaar bestaan van 'de Til' dwem dus klei da '46 'end E zette Roda Wat u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie: Asschatterweg 19, tel. 033-941495. str n exi ma eersti Jnig ir ceerd een het de Hd ec da '46 ie

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6