Sport in cijfers -loda (zo.) wipt EMM: 4-2 „Roda'46" ockey MHC Achterveld Antilopen LEOS Ons Genoegen verliest in eerste ronde clubwedstrijd Middleton Jazz Set in Amersfoort Informatie avond over roldoorbreking in onderwijs Ontspannings avond ABTB Bestrijding gladheid Folders postbus 51 ook op gemeentehuis ■eusden IcntMifc mes even sterk als Shinty: 0-0 Hessenkar kaarten usdenaren naar 3e bekerronde Uitslagen dames- schieten GS vinden Huis van de Sport ekonomisch verantwoord A Schaatsruilbeurs sport Waar is de bal? Meisjes: Be Fair A1 - Leusden A2 Loenen C1 - Leusden C2 Leusden D1 - Soest D1 Jongens. Hilversum D1 - Leusden D1 4-2 Senioren: Dames 1 Shinty 1 0-0 Heren 1 - Huizen 1 0-2 Overige wedstrijden afgelast AFD. ZATERDAG Roda'46 - Terschuurse Boys (vr5-2 Altius 3 - Roda 2 afg Roda4-Hees4 9-1 AFD. ZONDAG Roda'46 - EMM (beker) 4-2 VVZA 2 - Roda 2 afg VVOG 3 - Roda 3 afg Roda 6 - Veensche Boys 5 2-1 Roda 1 - VVOG 6 2-2 AFD. JEUGD Roda A1 -CJVV A1 Quick A2 - Roda A2 Quick A3-Roda A4 RodaBI -DEVB1 VVZ'49 B1 - Roda B2 Eemnes B2 - Roda B3 Roda B4 - SEC B2 VVZ'49 C1 -RodaC! Roda C2 - Baarn C1 Roda C3 - Soest C3 Roda C4 - Baarn C2 Soest C4 - Roda C5 Roda C6-VVZ/49C3 KVVAD1 -RodaDl Roda D2- Hees D1 SOVAD1 - Roda D3 Roda D4 - Hoogland D2 Quick D2 - Roda D5 0-2 VVZA D5 - Roda D6 afg Roda E1 - Quick E1 4-0 Amf Boys E1 - Roda E2 afg. KWA E2 - Roda E3 afg Roda E4 - Quick E2 1-3 Roda E5 - Soest E3 1-1 Posthoorn E1 - Roda E6 alg VVZ'49 F1 - Roda F1 afg Roda F2-Amf Boys F1 0-1 Baarn F3 - Roda F3 afg Roda F4 - Achterveld F2 6-0 Roda F5 - Soest F3 0-2 PUPILLEN: Antilopen 01 - Telstar 01 2-0 Aspiranten: KVO D2-Antilopen D2 1-1 Exakwa D1 - Antilopen D1 0-5 Antilopen C1 - Meeuwen C1 1-8 Antilopen B1 - Excelsior B1 7-1 Tovers A1 - Antilopen A2 4-5 JUNIOREN: DaltoJI - Antilopen J1 7-8 SENIOREN: DWS 3 - Antilopen 8 4-6 Antilopen 7 - Revival 5 3-6 Exakwa 6 - Antilopen 6 8-8 Telstar 3 - Antilopen 4 9-13 Antilopen 3-ODIK 2 9-4 Antilopen 2 - Groen Geel 3 10-9 Antilopen 1 -OVVO 1 13-12 2-0 afg MEISJES afg 4-2 Leos C4 - SH'71 C1 0-3 afg LeosC3- Surf C2 1-2 afg Leos C2 - Unicornus C1 1-2 0-4 Leos C1 -SVHC1 3-0 afg Leos B4 - Sovoco B1 3-0 1-0 Leos B3 - Sovoco B3 1-2 3-2 Leos B2 - SVH B4 3-0 4-3 Leos 81 -BGSVB1 3-0 afg 4-10 JONGENS afg 0-4 Leos C3- Surf C1 3-0 0-6 Leos C2 - SVH C2 3-0 2-5 Leos A1 Surf A1 3-0 Programma komende zondag: Dames Achterveld - vrij ACHTERVELD - In de eerste ronde van de cupwedstrijd SKGV kregen de schutters van Ons Genoegen de schutters van Wilhelm Teil uit Putten op be zoek. L/ez.c cuoie ontmoeting is voor Ons Genoegen minder gunstig verlopen. Ad van Daatselaar was de uitblin ker bij Ons Genoegen Jan van Rossum schoot het voor hem ge middelde, maar de wat wisselval- l'ge schut'.- c«n de goede schutters Ben en Wim Vos kuilen lieten wel een steekje val len De uitslag was Achterveld aantal punten A van Daatselaar 94 B Voskuilen 90 W Voskuilen 89 r üminK J van Rossum Putten H van Meerveld T Meiling E Kleefkens J Simon A Nout LEUSDEN - Op donderdag 27 november zal de Middleton Jazz Set een optreden verzorgen in het onlangs omgedoopte café Paradiso, gelegen aan de Ko ningstraat 40 in Amersfoort. Het concert zal om 21.00 uur aan vangen. Dit initiatief, mede mogelijk ge maakt door de Algemene Horeca- vereniging Amersfoort, wijst op een groeiende belangstelling voor gezellige dans- en luisterjazz De leden van de Middleton Jazz Set wonen in Amersfoort, Leusden en omgeving. In het afgelopen jaar hebben zij met succes opgetre den in binnen- en buitenland. Het repertoire bestaat uit jazz- en swingnummers. Latijnsameri- kaanse stukken, diverse ballades en enkele Dixielandnummers JEUGDVOETBAL ACHTERVELD Achterveld C1 - Hooglanderveen C1 6-0 Achterveld D1 - Baarn D1 1-7 Achterveld F1 - Hees F1 1-3 Roda F4 - Achterveld F2 6-0 Dames junioren Achterveld - SDO 4-2 Meisjes Naarden 1 - Achterveld 1 0-4 Achterveld 2 - De Vesting 1 0-1 Zuiderzeevogels - Achterveld 14.30 uur Veensche Boys 2 - Achterveld 2 11 30 uur Achterveld 3 - Veensche Boys 3 11 30 uur Achterveld 4 - Odi 2 12 00 uur Hoogl veen 5 - Achterveld 5 11 00 uur Achterveld 6 - Roda 6 12 00 uur Achterveld 7 - Quick 12 14 30 uur Programma zaterdag Roda A1 - Achterveld A1 v 13 30 Eemdijk B1 - Achterveld B1 v 12.00 VVZA C3-Achterveld C1 v 9 30 Achterveld C2 - VVZA C5 12.00 Meisjes Achterveld 1 - Scherpenzeel 1 12 00 Achterveld D1 en D2 en E1 en F1 en F2 en meisjes 1 en 2 Sint-Nicolaas- feest in eigen clubgebouw, aanvang 14 00 uur. Uitslagen afgelopen zondag Amersf Boys - Achterveld 2 1-1 De overige wedstrijden werden afge last De Achterveldse dames waren vrij LEUSDEN - Op 27 november aanstaande wordt er in het Vrouwenontmoetingscentrum een avond georganiseerd over roldoorbreking' in het onder wijs. Vragen als Moet het lesma teriaal veranderen? en Gaan we op school op een andere manier om met rolpatronen? komen er aan de orde. Een heleboel vra gen worden vaak gesteld, als er over roldoorbreking in het on derwijs gepraat wordt. Teamleden van de openbare ba sisschool Het Startblok in Achter veld zijn druk aan het werk op hun school met het experiment 'rol doorbreking' en ze zijn bereid om die avond er van alles over te ko men vertellen. Ook wordt er een diaserie ge draaid over de praktijk van alle dag op een basisschool en/of daar ook zelf iets aan kunnen ver anderen. Kortom, er zal genoeg stof zijn voor een boeiende dis cussie over dit nog wat vage be grip De avond wordt georganiseerd door de Rooie Vrouwen in de PvdA, afd Leusden Alle vrouwen zijn van harte welkom oo 27 no vember om 20 15 uur in het Vrou wenontmoetingscentrum aan de Burg v.d Postlaan 2 Voor na dere inlichtingen kan men ook bellen naar Ineke Jansen, tel 944849 LEUSDEN - De ABTB Hamers- veld organiseert morgen een ontspanningsavond voor de le den en echtgenoten/levensge zellinnen van de bond. De avond wordt gehouden in Jon gerencentrum De Til en begint om 20.00 uur. Er is evenals vorig jaar weer een diaquiz georganiseerd, er zijn 36 dia's genomen in Leusden op 4 november en 14 dia's van vroeger datum zijn er aan toegevoegd De dia's zijn bij mooi weer genomen en daarom erg duidelijk. Het spel wordt in groepjes gedaan Na het diaspel is er weer ruim ge legenheid voor verschillende ge zelschapsspelletjes Wensen voor bepaald spel kunnen doorgege ven worden aan de ABTB De quiz is gratis maar voor de spelletjes wordt inleggeld gevraagd Doch ters of zoons die willen helpen bij de bediening of de leiding van de spelletjes kunnen kontakt opne men met de secretaris Oudere kinderen zijn tevens welkom op deze avond Op 28 november zal de tweede ronde worden geschoten Dit is dan een uitwedstrijd voor Achter veld In deze wedstrijd zal dan een achtertand van 12 punten moeten worden weggewerkt, het geen met een beetje geluk moet kunnen LEUSDEN - De inwoners van de gemeente Leusden hebben de plicht het trottoir, grenzend aan hun perceel, sneeuwvrij te hou den. Dat staat in de algemene politieverordening. De ge meente wil hier nogmaals de aandacht op vestigen, omdat gladheid door bevriezing, sneeuw en ijzel ons de ko mende maanden ongetwijfeld weer zal teisteren. Bij gladheid komt de gemeente in actie voor wat betreft de wegen en pleinen De busroutes en invals wegen worden, evenals alle door gaande fietspaden, als eerste be handeld Daarna komen de se cundaire en wijkontsluitingen aan bod Bij ijzel en opvriezing maakt de gemeente alle wegen en pleinen gladvrij. Stoepen komen zoals gezegd, in alle situaties voor reke ning van de burgers LEUSDEN - De folders van Post bus 51 zijn nu ook verkrijgbaar bij het bureau voorlichting op het gemeentehuis van Leusden Ook op het postkantoor en de bibliotheek Nieuw-Langenbeek is het informatiemateriaal van de rijksoverheid te vinden Het gaat om de bekende folders die via korte tv-filmpjes onder de aandacht gebracht worden INSDAG 26 NOVEMBER 1985 ACHTERVELD - Vrijdagavond om 20.00 uur zal een kaartwed- strijd worden gehouden in de Hessenkar. De loterijclub de Hessenkar zal het dan opnemen tegen de kaar ters van de KPJ. Voor de win naar zijn er deze avond weer een aantal praktische prijzen te winnen. LEUSDEN - Aanstaande zater dag vindt de traditionele schaatsruilbeurs van IJsclub Zwanenburg weer plaats. Tus sen 10.00 en 13.00 uur kunnen in de achterzaal van De Til weer schaatsen en sleden gekocht, verkocht en geruild worden. Ski's kunnen niet verhandeld worden, wel is er deskundige leiding voor het geven van advie zen. sen 3 ida iald In rde ijlen 'eert 7, ra aats *75) bete zw ISDEN - Het decor waarin de hockeywedstrijd tussen sden en Huizen op het Valleipark werd gespeeld, had in aatste ronde voor de winterstop niet passender kunnen Met man en macht had Leusden de kunstgrasmat uwvrij gemaakt, zodat zowel de dames als heren topfor- 9, es het programma normaal konden afwerken. Leusden, onbetwiste, ongeslagen koploper in de 2e klasse D, m ondanks alle inspanningen van een koude kermis s, want na het puntenverlies destijds in Huizen, haalde jlfde formatie opnieuw een huzarenstukje uit door Leus- gevoelig op de vingers te tikken en volkomen terecht 0-2 te verslaan. Voor rust legde Huizen de basis voor de a "Jassende wir,st, waarna Leusden tevergeefs storm liep selsl ff niet meer in slaagde om het onheil te voorkomen. De 2 5! ilstemming was na afloop ondanks het verlies niet onder nulpunt, omdat de heren als geen ander wisten dat ze zelf verprutst hadden. De dames deden het ditmaal veel re r. Het hooggeklasseerde Shinty werd door het team van Ebbink in toom gehouden in een duel dat ondanks het rek aan doelpunten en de kou, best het aanzien waard Beide teams kegen dan ook waar het recht op had. Hftal van Rob Weers had zich •erste aan de omstandighe- jp het Valleipark aangepast, ijnstmat was goed bespeel- alleen de temperatuur onder peelde parten, zeker het pu- dat langs de kant had plaats- men om Leusden aan te ,gen. Met handschoenen id gingen de heren op de in- els bekende wijze aan de Huizen had het er duidelijk mee, maar toen Leusden artier lang geen mogelijk heden zag om het overwicht in treffers uit te drukken, namen de gasten bij de eerste de beste strafcorner prompt de leiding. Te gen de keihard ingeslagen bal had doelman Frederik v d Lee geen kans: 0-1. Wie dacht dat Leusden zich over deze tegenslag heen zou zetten, had het ditmaal mis De Leusdenaren gingen steeds krampachtiger acteren Achterin had MHC de grootste moeite om Huizen, dat zeer snel en met veel man van de verdedi- Maarten Jonges strandde weer SHINTY Voordat de heren onderuit gin gen, kwamen de dames van Leusden en Shinty op de mat. Op een plaats had Bob Ebbink zijn team gewijzigd; Matty An kerman op de positie van Esther Evers. Shinty stond weliswaar hoger op de ranglijst, maar kon deze positie tegen Leusden niet waarmaken. De Leusdenaren waren volkomen gelijkwaardig, en creëerden zelfs kansen om de leiding te nemen Bij Els Spijkman en Marjan v.d Belt stond het vizier echter niet op Huizen doelman scherp, terwijl ook Carolien Mei- nen de juiste richting miste om Leusden op voorsprong te schie ten. Aan de andere kant kwam Leusden een paar keer goed weg bij strafcorners. Doelvrouwe Si- mone Fokkema deed waarvoor ze in het 'hok' stond en hield ook Shinty van scoren af. Eindstand Leusden - Shinty: 0-0. ,,De dames hebben goed en met inzet ge speeld", liet Bob Ebbink weten ,,De agressiviteit die we tegen Huizen misten, was nu wel dege lijk aanwezig We waren weer vol ledig bij de les, alleen het doel punt ontbrak om de winst binnen te halen". ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd ciorMc Hoor 7pupn dames deel- LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht vinden de plannen voor het Huis van de Sport in Leusden en de plannen voor een Eemland-Centre in Amersfoort elk afzonderlijk genomen. Het was Ria Vos die de eerste plaats behaalde met 93 punten. De overige uitslagen waren: 2. Liesbeth Suermondt 86 3. Iny Kok 85 4 Jeannet Vos 83 5 Annelies Huurdeman 73 6 Linda Smink 68 7 Tiny Tolboom 64 bezien, economisch verant woord Vanuit dat economi sche gezichtspunt, zo heb ben de GS de beide betrok ken gemeentebesturen laten weten, heeft het Utrechtse bestuurscollege geen be zwaar tegen beide projecten Over de planologische aan vaardbaarheid spreken Ge deputeerde Staten zich niet uit, dat zal pas gebeuren als de gemeenten met uitge werkte plannen komen Zoals bekend, gaat het in Leusden om een object van nationale allure, waar ook in ternationale toernooien mo gelijk zouden moeten zijn In Amersfoort betreft het een sportcentrum met een hoofd zakelijk regionale functie waar <ie strafcorner liep niet, Huizen ging ondanks de vrije val van de doelman niet uit de weg: 0-2 naar f de< Wa ti IUSDEN - Een op veel aatsen gewijzigd Roda- mdag is er in geslaagd zich ten koste van 2e asse EMM uit Hilver- In voor de 3e beker- ide in de afdeling te atsen. Hoewel het ofdveld op het Burg. nningpark was afge- urd, kon de wedstrijd veld 7, dat goed be was V0Ö' jaan ard n en de d in wegï€e,baar was' normaal l(j orgaan. Spijt van deze izetting kreeg men bij sda '46 niet, omdat na gentig ijskoude minu- '-6sn i een hoopvolle 4-2 mel erwinning op het wed- ijdformulier genoteerd worden. Mogelijk it het oog op de ko- inde belangrijke com- titieduels had trainer Ier M inert Vlugt bij wijze n experiment zijn for- ubbel nie op tal van plaatsen 'door wijzigd. voord helJj iet doel mocht Michel Vrij- IS if het na lange tijd weer proberen, terwijl in de ensie na zijn blessure ar een plaats was inge- nd voor 'good-old' Wil idder :ek, waardoor Dick van 't Vos* oster naar het midden ^schoof ten faveure van bby Schoordijk Frans v.d r9 stond in de voorhoede ond< sosteerd. waarvoor Jaap ^inenberg uit de basis was dwenen Tal van wijzigin- dus Het duurde echter klem half uur voordat da '46 een zich dapper ver end EMM op achterstand zetten Meermalen waren Roda-voorwaartsen in de fenspelval van EMM getip- maar toen halverwege eerste helft John Jansen Ufiig in de diepte werd ge werd, was hij degene die een strak schot in de het ijs brak 1-0 de hervatting hetzelfde een offensief ingesteld da 46 dat een wilskrachtig W tegenover zich trof ging naar de aanval overscha kelde, van het doel af te houden Toen Pieter Breugel halverwege de eerste helft de bal in de stick van de tegenstander schoof, die terstond een medespeler aan de kop van de cirkel op maat be diende, was er opnieuw geen hou den voor de MHC-keeper aan Huizen stond tot eigen verbazing op 0-2, en had even later zelfs pech dat de midvoor bij een straf corner de bal van dichtbij over een leeg doel pushte Voor trainer Rob Weers het sein om Pieter Breugel naar de kant te halen en Flip van Dalen naar het front te sturen, waardoor Frank de Ruiter meer naast Maarten Jonges in de punt van de aanval mocht ver schijnen Voor de pauze leverde deze omzetting geen enkele ren dement op. STRAFCORNER Ook na de veldenwissel kreeg Leusden niet echt de overhand. De counters van Huizen waren zeker niet ongevaarlijk Leusden kreeg wel de beste kansen, maar zowel de strafcorner als uitge speelde combinaties of solo's konden niet doeltreffend worden afgerond. Tom van Eek zag een inzet net langs de paal gaan ter wijl Maarten Jonges tweemaal een vrije schietkans te gehaast wilde afmaken. Wat Leusden ook probeerde of versierde, het liep stuk op de hechte Huizendefen sie Huizen bleef met 0-2 aan de positieve kant van de score en kan nu als enige ploeg in 2D roe men op het feit dat zij van koplo per Leusden maar liefst drie pun ten hebben afgepikt Trainer Rob Weers was er niet echt onderste boven van ..Vooraf kreeg ik al de indruk dat de jongens al dachten dat ze er waren Huizen heeft hiervan goed geprofiteerd In de rust had ik goede hoop dt alles nog zou goedkomen, maar het zat ons niet mee. De strafcorner, één van onze sterkste wapens, liep niet en als je daarnaast ook nog vrije doelkansen laat liggen, dan moet je achteraf volledig de hand in eigen boezem steken Het is jammer dat het zo is gelopen, maar nu kunnen de heren na de winterstop zich geen misstappen meer veroorloven. Dat weten ze na dit verlies maar al te goed". Tien minuten onderweg, liet John Jansen opnieuw zijn da dendrang gelden door, we derom na een dieptepass, van zo'n 25 meter via de bin nenkant van de paal raak te knallen 2-0 Een schitterende treffer, die Roda '46 meer ruimte verschafte Immers wilde EMM overleven, dan moest er aan hun kant toch wat gebeuren. Voorlopig viel er door de Hilversummers nog weinig te ondernemen Roda '46 hield de deur ach terin hermetisch dicht en had in Michel Vrijhoef een be trouwbare sluitpost. Toen John Jansen Bas Peters in staat stelde om een voorzet met het hoofd af te ronden, was de bekerontmoeting in feite beslist Buiten bereik van de EMM-goalie knikte Bas Peters het leder in de touwen (3-0), waarna hij de coaches langs de lijn nadruk kelijk liet zien toch ook het koppen meester te zijn Hans Heymen maakte even later aan alle onzekereide een eind door een afgeslagen corner van de rand strafschopgebied pardoes onder de lat te depo neren 4-0 Peter Knijf mocht toen het veld verlaten, Hans Vrijhoef werd zijn vervanger Een mis ser van de invaller, stelde EMM in staat 4-1 aan te teke nen Roda werd daar niet koud of warm van, ook niet nadat de Hilversummers in de slotfase nummer twee achter Vrijhoef deponeerden 4-2. Roda '46 zat reeds in de vol gende ronde, en moet nu maar weer afwachten wie de volgende tegenstander gaat worden. Als Roda '46 in de beker zo doorgaat, dan lijken de Leusdenaren een echte 'cupfighter' te gaan worden Hoewel de competitie natuur lijk veel belangrijker is, kan succes in de beker positieve uitstraling hebben op de Roda-elf die in de competitie tegen met name Utrechtse ploegen nog steeds maar geen potten kan breken. Ho pelijk wordt dit bekersucces opgepakt om op de ingesla gen weg verder te gaan John Janssen tegen EMM zeer aktief mpe Ha;

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7