1 „Ome Henk" op bezoek Zwembad aan kant Kantlijn Bedrijfsvuil )ngewenst jedrijfsvuil 4eeren meer ledrijfsvuil Gecontroléérd bedrijfsvuil Bedolven onder bedrijfsvuil Gróte vork Sinterklaas (1) Sinterklaas (2) Begrotingsinfo (1) Begrotingsinfo (2) -| Begrotingsinfo (3) Begrotingsinfo (4) Begrotingsinfo (5) Gerucht. Samenvattingen (2 Begrotingsinfo (6) Samenvattingen. Gerucht (2) Gerucht (3) Dubbelzinnig tweegesprek I.P.V.O. Prick DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 loep op Leusden 13 Redaktle: Hans Mosterd Bijdragen: Bert Vos, Janus Vis- ter. Gelukkig worden we op het kan toor van de Leusder Krant nogal eens verblijd. Met name buiten hun schoenen lopende vaders, die een kaartje komen bestellen naar aanleiding van gezinsuit breiding zijn voor administratie en redaktie een haast dagelijkse bevestiging van het feit, dat er in .eusden ook léuke dingen ge beuren. Ook de post vormt soms een /erheugende faktor-, het ten kantore ten toon gespreide hu meur. Daarbij vormt echter de Uitzondering op de regel meestal Ie aanleiding. Vandaar dan ook, dat we on langs bijzonder werden verblijd middels een schrijven van ons iller burgervader en diens ge meentelijk secretaris, de heren lademaker en Van Gooi. In die irief werd geconstateerd, dat ons bedrijf meer dan de toege stane 240 liter bedrijfsvuil aan- >oo d. ,Bij controle is gebleken dat u leze hoeveelheid (toegestaan in te Verordening Reinlgingshef- ing) overschrijdt. Vanaf heden cal dan ook geen bedrijfsvuil neer bij u worden afgehaald," stond er. Seheel ongevraagd werd daar ■og een advies aan toegevoegd an de zijde van het gemeente bestuur: we moesten maar een Bntainer huren. Nóg onge- J raagder was de ingesloten tol ler, waarin voor dat doel de ndacht op een niet nader te loemen bedrijf werd gevestigd, fel waren we, zo werd in de brief luidelljk gemaakt, „geheel vrij aio §m van de diensten van anderen ebruik te maken". Kortom, de aider werd geheel vrijblijvend jegevoegd. „Wij wijzen u er wel op, dat Ivoer op legale wijze dient te eschleden. reden waarom wij u erzoeken ons binnen 14 dagen laten weten op welke wijze u in Ie afvoer van uw bedrijfsvuil aat voorzien," zo meldde het chrijven. Nu waren we ons van geen waad bewust, want meer dan in plastic zak huisvuil werd er rekelijks nooit bij de deur gezet. De ongewenste folder, intus- en, voegden wij bij de afdeling papier" van ons bedrijfsvuil, at wekelijks, en zéér geschel- en, ons pand verlaat. 96 aar aanleiding van de volko- ten uit de lucht gegrepen „con- tatering" van gemeentewege, at we dus veel meer vuil aanbo- en, dan toegestaan is, greep én onzer medewerksters naar telefoon. Wat ze daar wel échten, bij de gemeente, was e boodschap. En dat, als we ezwaren hadden, we dat schrif- ilijk konden melden, was de oodschap van de gemeente in erste instantie. Enfin, de zaak werd uiteinde lijk gesust, en de normale vuil nis-ophaaldienst zou worden voortgezet. De reden, inmiddels, van de gedachte dat er bij ons bedrijf meer vuil werd aangeboden, dan in werkelijkheid het geval was, was waarschijnlijk dat andere in het bedrijvencentrum naast de Biezenkamp gevestigde bedrij ven, zo aardig en behulpzaam zijn, hun afval op de hoek te deponeren. Daar kunnen de he ren vuilnis-ophalers het in één keer opladen. Op die hoek, jawel, is ons kantoor gevestigd. Vandaar de vraag aan de ge meentelijke voorlichter: hoe wordt gecontroleerd, of er meer vuil wordt aangeboden, dan is toegestaan? Dat gebeurde dus niet opper vlakkig, zo werd ons verzekerd, dat werd echt gecontroléérd. Hoe? Meneer, de vuilniszakken worden meegenomen, en op in houd gecontroleerd. Hoe het dan kon, dat men in het geval van ons kantoor een onmogelijke constatering had gedaan, was de volgende vraag. Die werd beantwoord met de vraag, of we echt niet meer aan boden, dan was toegestaan. Nee, luidde onze reactie: zeer beslist niet meer, dan één vuil niszak vol per week. Dan moest er maar eens in gedoken worden, zo verzekerde ons de gemeentelijke voorlich ter, en wel op dusdanige wijze, dat we daar nog over zouden horen, ruim op tijd voor de don derdag-editie van onze krant. Verder vernamen we niets meer. We durven niet eens meer te bellen naar de gemeentelijke voorlichtingsdienst, in de vrees, dat de ons gedane, forse toezeg gingen, er inmiddels toe hebben geleid, dat de betreffende voor lichter bedolven is. Onder de kwestie, of onder het bedrijfsvuil, dat is bij voorlich ters wel vaker de vraag, maar in dit geval is het ernst. Temeer, daar ons ter ore is gekomen, dat meerdere bedrij ven „vuil" zijn over de onge nuanceerde benadering inzake het bedrijfsvuil. Behalve natuurlijk één onder neming. Welke, wilde u weten? Die van die ongewenste folder, natuurlijk. (hm) Hilariteit heerste afgelopen zon dagavond in onze huiskamer bij het aanschouwen van Studio Sport op de vaderlandse treur buis. Het programma ging weer eens flitsend van start met treuri ge beelden van de „werdegang" van voetbal-coach Leo Beenhak ker, een stukje video-band dat, naar te vrezen valt, ons nog met grote regelmaat zal worden voorgeschoteld: geen groter vermaak dan leedvermaak ten slotte. Plaatsgenoot Heinze Bakker presenteerde het programma, en begon daarbij op waarlijk niet te evenaren wijze. Bij beelden van het opknappen van de doelge bieden voorde wedstrijd Feye- noord-PS V zagen we zwoegende lieden in de weer met zand, har ken engrote vorken" zei Heinze. In Heitelan zullen ze toch ook wel beter weten, dachten we toen. Want de vervaarlijke werk tuigen, waar Heinze op doelde noemen we hier al sinds men senheugenis heel gewoon gre pen. Afgeleid van „greep". Het werktuig wordt veelvuldig aangewend in de agrarische sek- tor bij het uitmesten van stallen, In het kader van het 10-jarig bestaan van basisschool De Bongerd kregen de groepen uit de onderbouw afgelopen donderdag bezoek van de Hilversumse goochelaar Ome Henk. Hij wist de harten van de kinderen te stelen door ze bij zijn trucs te betrekken. Dat resulteerde in veel enthousiasme bij de Leusdense jeugd Een enkele keer mislukten de trucjes van Ome Henk en zijn jeugdige assistenten Maar geen nood men probeerde het gewoon nog een keer. bijvoorbeeld. En om nu te voor komen, dat ook hier de taalver vuiling toe gaat slaan, ter illu stratie en zin, die niet klinkt: „hij schepte zijn grote vork vol kippemest". Waarmee, naar we hopen, is aangetoond dat dit niet kan. (hm) Maandag twee december: verga dering van de commissie welzijn en onderwijs. Dinsdag drie december: ver gadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Woensdag vier december: ver gadering van de commissie al gemene en bestuurszaken. Donderdag vijf december: Sin terklaas. Zo n rijtje gewichtige zaken levert vragen op. Zoals: wanneer de raadsleden hun inkopen doen met het oog op de verjaardag van een eerbiedwaardig per soon. En of het misschien zo zou kunnen zijn, dat het winkeliers- vriendelijke beleid van de dames en heren raadsleden zich be perkt tot erover praten, omdat dat in de bestédingen niets hoeft te kosten. Als het om het eigen budget gaat. Oorspronkelijk was het overi gens nog gekker. In het jaarover zicht van de commissievergade ringen stond namelijk op vijf december vermeld, dat dan de commissievergadering algeme ne en bestuurlijke zaken zou plaats vinden. „Ja, wat wil je," zo luidde de reactie van een gemeentelijk voorlichter. „Die vergaderingen worden een jaar van tevoren gepland." Terwijl we allemaal al jaren in de veronderstelling leefden, dat de verjaardag van Sinterklaas een maand van te voren wordt vastgesteld,zeker. Toch had het nog best leuk kun nen worden. Van de voorzitter van de commissie algemene en bestuurszaken, burgemeester Rademaker, is bekend dat hij nooit te beroerd is voor een aardige verkleedpartij. Zo zagen we hem eerder dit jaar nog optre den in de gestalte van St. Joris, die met verve, én een plastic zwaard, de draak versloeg. LEUSDEN-De werkzaamheden, om de schamele resten van wat eens zwembad Bavoort was. op te ruimen. i" begonnen Met hand-kracht en met machines is men de enorme puinhoop te lijf gegaan Het lijkt haast 'begonnen werk. zo n enorme ravage als er is op te ruimen. Naar verwachting zal het dan ook geruime tijd in Wag nemen, voordat het terrein ..schoon kan worden opgeleverd Wat dat betreft zagen we het dus wel zitten, 't heerlijk avond je. De burgemeester met witte band getooid, eindelijk ook eens in de hoofdrol, om het zo maar eens uit te drukken. Het probleem dat zich daarbij echter voor zou doen, betrof de rol die aan de commissieleden toe te bedelen zou zijn. Want wees eerlijk, wie speelt - en zeker in de politiek - niet graag een ander de zwarte piet toe? Zodat er maar één alternatief overbleef: allemaal in de zak. Maar nergens was zo n grote te krijgen. Vandaar dat het niet doorging waarschijnlijk. (hm) Eind vorige week werden we verrast met de jaarlijkse „Begrotingsinfo" van de gemeentelijke voorlichting. Het was inderdaad een verrassing, want we hadden, zo vlak voor de begrotingsbehandeling in de raad, er eigenlijk niet meer op gerekend. De commissievergaderingen zijn immers reeds achter de rug, de kranten hebben er vol van gestaan en veel nieuws zou de afdeling voorlichting van de gemeente Leusden eigenlijk niet meer te bieden kunnen hebben. Dat klopt dan ook. Wat een informatief „gebeuren" (we gebruiken dit woord nu eens met opzet) zou moeten worden, werd helaas een nogal gortdroge opsomming van enkele begrotingsgegevens, voor de rest aangevuld met niet ter zake doende gegevens, die het woord „informatie" nauwelijks waard zijn. Wat te denken bijvoorbeeld van een groots opgezette foto collage van Leusdense objekten, die in de afgelopen raadsperiode '82- 86 in beeld zijn gebracht? Als we het over de begroting 1986 hebben: twee pagina's dis-informatie, die eerder doen denken aan een verkiezingsfolder van één der politieke partijen, die in het college vertegenwoordigd zijn. Aardig natuurlijk, zo vlak voor de verkiezingen begin '86, maar vooreen informatieblad van de gemeente tamelijk misplaatst. Wel wat erg gemakkelijke bladvulling, om het anders te omschrijven. Dat de gemeente gaat automatiseren, is natuurlijk een goede zaak. Voer de ambtenaren wellicht. Of de burger daar nou echt mee gediend is, is de vraag. Dat de wachttijden bij het loket burgerzaken aanzienlijk worden verkort is natuurlijk meegenomen, maar de praktijk leert, dat vooral op het gebied van financiële zaken een computer nog wel eens vreemd met de cijfertjes om wil springen als de ambtenaren iets verkeerd hebben ingevoerd. Waarna het nogal wat tijd en héél veel geduld kost voordat de burger, die van deze „computer-fout" het slachtoffer is geworden in „ere is hersteld".Konklusie: het is de vraag of dit bericht een foto van een halve pagina waard is met daarbij nog de nodige toelichting van een kwart pagina. We zijn er nog niet. Want wat vinden we óók in de Begrotingsinfo? Dat er op 19 maart verkiezingen zijn en ook buitenlanders mogen meestemmen. Dat wisten we dus al en mochten de buitenlanders in Leusden het nog niet weten, dan zou een aan hen gerichte folder beslist meer resultaten kunnen hebben. Een halve pagina van de Asschatterweg en het fietspad dat er moet komen dan? Dat zou goede informatie kunnen zijn, ware het niet, dat de aanleg van het fietspad een fluitje van een cent is en bij wijze van spreken morgen kan beginnen. Dat er nog heel wat water over de Asschatterweg zal vloeien vóórdat het fietspad er werkelijk ligt, lezen we niet in deze uitermate „informatieve" info. beschouwingen. We zijn dan weer 52 minuten verder. De tijd: twee minuten over half tien. Daarna wordt er weer voor vijf (dus tien) minuten geschorst. Laten we het afronden op kwart voor tien. De replieken (van de frakties op de beantwoording van b. en w. op de algemene beschouwingen)duren per fraktie weer tien minuten. De tijd is inmiddels 10.35 uur. De duplieken (b. en w. beantwoorden de replieken van de fraktie op de beantwoording van b. en w. op de algemene beschouwingen)duren per collegelid weer tien minuten. De tijd: 11.15 uur. Daarna wordende begrotingen hoofdstuksgewijs behandeld. Met een beetje geluk hoeft dat niet zo lang te duren, maar een klein uurtje zal men er toch wel voor uit moeten trekken. Laten we daarna vooral niet de rondvraag vergeten. Alleen als het Henk Ossendrijver behaagt, zijn we daar zo mee klaar. Samengevat komt het er op neer, dat het draaiboek redelijk in elkaar zit, maar dat niet de afdeling Voorlichting, maar de raad beschikt. En zo aan het eind van vier jaar raad zal er wellicht behoefte zijn aan enige extra profilering en het is nog maar zelden gekonstateerd, dat er éen fraktie zich aan de vastgestelde tijd heeft gehouden. Er is één troost: na afloop van deze begrotingsvergadering is er meestal een hapje en een drankje voor de echte doorzetters op de publieke tribune. Tenzij de tijd te kort blijkt te zijn om alles in één avond te behandelen. Dan zult u genoodzaakt zijn om vrijdagavond nog eens naar het rode bolwerk op 't Erf te gaan. Als u dat hapje en drankje tenminste niet mis wilt lopen (LV) De achterpagina biedt eigenlijk het enige begrotingsnieuws, voorzover nog niet bekend: de belastingtarieven, een stukje over jeugdwerk en over peuterspeelzaalwerk. Niet dat we te maken hebben met uitputtende informatie, maar het is in ieder geval iets. En dan hebben we de „Begrotingsinfo" van de afdeling Voorlichting der gemeente Leusden gehad. Een Info die veel te iaat komt, niet ter zake doende informatie bevat en dus net zo goed achterwege had kunnen blijven. En dat is heel jammer. Een gemiste kans om een werkelijk stukje beleid te presenteren. En wat dat betreft leven er vragen genoeg bij de bevolking, waarop het antwoord niet in de begrotingsinfo te vinden is. Wat ook niet in de Info te vinden is, is de juiste aanvangstijd van de begrotingsvergadering. Wat jammer nou, want daar had voorlichting nou echt mee kunnen scoren. De verwarring is nu wel erg groot. De aanvangstijd was vastgesteld op 19.30 uur, maar omdat raadsvergaderingen normaal om 20 uur beginnen, begon daarmee al de verwarring. De uitnodiging voor de vergadering met de agenda bevatte weer 20.00 uur als aanvangstijd, maar in de raad werd opnieuw gepleit voor 19.30 uur. In de Info staat dus 20 uur. En als u dat aanhoudt, komt u een half uur te laat. Niet dat dat zo n ramp zou zijn, omdat men dan nog bezig zal zijn met de mondelinge samenvattingen van de algemene beschouwingen, die al uitgebreid in de krant hebben gestaan, maar toch.Voorde goede orde:de begrotingsvergadering wordt op donderdag 28 november a.s. gehouden. Dat staat correct in de gemeentelijke info, maar je moet er eventjes naar zoeken (LV) Nu we toch bezig zijn met een diepgaande analyse van het aanstaande begrotings- gebeureneven een waarschuwing vooraf. Mocht u van plan zijn om die bijeenkomst bij te wonen, dan is de volgende informatie wellicht voor u van eminent belang. De vergadering begint met mededelingen en daarna barst het begrotingsgeweld los: elke fraktie krijgt maar liefst tien minuten om een samenvatting te geven van de algemene beschouwing. Telt u even mee? Met de opening en de mededelingen meegerekend, is het dan inmiddels half negen geworden. Er wordt dan geschorst voor vijf minuten, maar in de praktijk is dat veelal het dubbele. Twintig voor negen inmiddels. Dan krijgen burgemeester en wethouders elk voor 13 minuten de gelegenheid om een samenvatting te geven van hun antwoorden op de algemene Een van de meest lucratieve dingen des levens is het verspreiden van een gerucht. Als zo n uit de lucht gegrepen verhaal tenminste serieus wordt genomen. Of dat ook het geval is, is weer afhankelijk van de geloofwaardigheid van de verspreider. Die verspreider is zelden bekend. Maar de redactie van de Leusder Krant staat voor niets zodat we nu kunnen melden, dat met betrekking tot de volgende geruchten de verspreiders zijn gelokaliseerd. Gerucht nummer 1 werd verteld op een besloten bijeenkomst van Leusdense liberalen, waar nogal driftig werd gesproken over de volgorde van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. Eén der kandidaten, nu nog nummer 1 (dus fractievoorzitter), verzette zich tegen zijn gestaag dalende koers ter plekke met de opzienbarende mededeling, dat de schuld voor zijn falen bij de redactie van de Leusder Krant gezocht moest worden. Althans dat wil het gerucht. Want, zo zou de, op dat moment inmiddels naar plaats nummer 7 gedaalde, fractievoorzitter hebben verklaard, de redactie van de Leusder Krant is niet onpartijdig. Sterker nog, ze zou zich aan een bepaalde politieke partij hebben verbonden om met name de liberale fractievoorzitter de grond in te boren, nog steeds volgens het gerucht. Op de vraag van een der leden, waarop het geachte raadslid zijn boude beweringen baseerde, wist de beste brave man te vertellen, dat de hoofdredacteur van de Leusder Krant jarenlang lid is geweest van de PvdA en zich nu tot de PPR zou hebben bekeerd. Dat is, wat je noemt een zeer stevige basis voor de tamelijk ongenuanceerde veronderstellingen van het geachte liberale raadslid. De haren rezen ons dan ook ten berge, toen de redactie dit verhaal uit het geruchtencircuit oppikte. Temeer omdat het verhaal uiteraard geheel uit de lucht is gegrepen. Enig bewijs voor partijdig optreden van deze krant werd ter vergadering dan ook niet geleverd. Wel het feit, dat de beste, brave liberale fractieleider wellicht regelmatig zijn oog gericht houdt op de torenklok van St. Jozef en daarom niet meer bij de tijd is. Immers, de hoofdredacteur, waar hij op doelde is al geruime tijd geleden opgevolgd door ondergetekende, die nimmer ook maar enige neiging heeft gehad zich bij een politieke partij in Leusden aan te sluiten. Waarvan acte. Het siert overigens de op de vergadering aanwezige liberalen, dat ze hun huidige fractievoorzitter na diens verhaal nog een punt erbij gaven, zodat deze op de achtste plaats eindigde. Ook zij zullen haarfijn hebben begrepen, dat het bedrijven van politiek nimmer op geruchten gebaseerd mag zijn.(LV) Dat geldt trouwens ook voor politieke partijen, die zich positief willen profileren. We kennen zo n partij in Leusden en we moeten zeggen, dat het profileren niet van de lucht is. Soms heeft het zelfs een geurtje. Zoals moge blijken uit gerucht 2, dat we met onze politiek- gevoelige oren opvingen tijdens onze wandelingen in de door geruchten bezwangerde wandelgangen. Zoals de trouwe lezer wellicht zal weten, werd Leusden kortgeleden verblijd met zowaar een nieuwe plaatselijke partij. Als we het goed inschatten, zijn de stevig gevestigde partijen daar echter niet zo gelukkig mee. Maar een lid van de eerder genoemde profiel-partij (u weet wel. ook wel de „Jee-partij" genoemd) had een gerucht bij de hand. Het is ons bekend geworden, aldus deze geruchten-verspreider, dat een redacteur van de Leusder Krant zich nauw met de nieuwe partij heeft verbonden. Op de redactie hadden we even het gevoel, alsof er een baksteen door de ruit werd gegooid, maar laten we het even serieus houden. Nu is dat natuurlijk een opvallende bewering voor iemand, die lid is van een partij die zo vaak worstelt met de onzekerheden des levens en zelfs kans ziet om van bakstenen en beton een ernstige gewetenszaak te maken. Zou de „geachte afgevaardigde" zich misschien hebben vergist? Zou hij misschien in de war zijn met het regionale dagblad uit Amersfoort, dat immers in het verleden haar oor en haar kolommen zo vaak leende aan een der oprichters van die nieuwe Leusdense partij, wiens naam ons zo sterk doet denken aan dat spreekwoord over „de kool en het sop"? Dat zal wellicht opnieuw een gewetensvraag zijn.(LV) Datzelfde spreekwoord zou natuurlijk op bovenstaand verhaal van toepassing kunnen zijn, ware het niet dat plaatselijke politici erbij zijn betrokken. Tamelijk naïeve politici, dat wel, maar toch: politici. En die willen graag serieus genomen worden, nietwaar? Vooruit dan maar. De vraag luidde dus: Heefteen plaatselijke politieke partij nauwe banden met de redactie van de Leusder Krant? AntwoordDat zou die plaatselijke politieke partij wel willen! We willen echter graag ruimte aanbieden in onze advertentie-kolommen tegen Kop ..Definitieve kandidatenlijst van de VVV vastgesteldZeker een Freudiaanse vergissing van de koppenzetter. die meer aan het rekreatieve dan aan het kreatieve dacht. Als burgemeester Henk Ossendrij ver van Achterveld met bewoners gaat overleggen, mag hij hopen, dat het niet toevallig oók CDA-ers zijn. Een tevreden Konijntje in de Wete ring ..Het eerste worteltje heb ik al in mijn pantoffeltje gehad CDA-fraktievoorzitster Evelien Blom haalde bak(-steen)zeil Kop ..Hamershof nadert voltooi ing'' Als men het tenminste ééns kan worden over de vraag of het een betonnen of bakstenen uitvoering moet worden ..De Hamershof krijgt 't" is de nieuwste kreet, die we in Leusden kunnen beluisteren De vraag blijft, wanneer ScHEMAtisch gezien eind volgend jaar Kerktoren in de steiger Leusde- naar ..Wel een omslachtige ma nier om de klok gelijk te zetten S/ef ten Berge trok nummer 8 Toch een druk beklante winkel, die i VVD. Zó véél winkeldochters En de muziek kwam deze keer wéér uit Achterveld Achterveld hééft dat in ieder geval 't Huis van de Sport is economisch verantwoord, vinden Gedeputeer de Staten Dat is fijn, dat is héél fijn Het zou het eerste sportcomplex in Leus den kunnen worden, dat winst op zou kunnen leveren Cynische Leusdenaar ..Als de grondprijs tenminste geen becono- mische vormen aanneemt Collega-Leusdenaar ..Daar hoe- ven we ons niet ongerust over te maken Voordat de eerste bak- j steen op de betonnen fundamen- I ten van het Huis van de Sport is gemetseld, ligt die aansluiting op Rijksweg 28 er al jaren Als het inderdaad nog langer duurt. krijgen we een ..Huis van de Spot' En nog voor een spotprijs ook Liberale wethouder met nog zo n vier jaar toekomstperspectieven in zijn portefeuille ..Dat noem ik nou goedkope humor'' een schappelijk prijsje. Een aanbod, dat voor elke politieke partij in Leusden trouwens geldt. Vraag eens vrijblijvend informatie! Tweede vraag: Heeft de Leusder Krant de liberale fractievoorzitter een achtste plaats bezorgd op de kandidatenranglijst voor de gemeenteraadsverkiezingen? Antwoord: We hebben dat aan de geachte fractievoorzitter zelf overgelaten om daar voor te zorgen. We moeten toegeven, dat hij daar cum laude in is geslaagd.(LV) Recent had ik het genoegen een boeiend tweegesprek te kunnen volgen tussen een tweetal keiharde elementen in de Leusdense samenleving Het gesprek vond. naar mij naarmate het vorderde duide lijk werd. plaats naar aanlei ding van een recent dubbel spel in de Leusdense politiek. Als gevolg van dat spel ziet het er naar uit. zo begreep ik. dat de niet zozeer gewenste, maar wel zeer nadrukkelijk aanwezi ge elementen, nu definitief op één plaats geconcentreerd worden tot wat men zou kun nen omschrijven als een twee slachtig geheel. ..Ik meen te moeten consta teren. zo merkte element eén op. ..dat het mes bij deze be stuurlijke gotspe aan twee kan ten moest snijden. Tsjabeaamt element twee ..Het valt te betreuren dat als de Leusdense gemeen teraad de Tweede Kamer imi teert. in de vorm van parlemen- tje spelen, men de zelfgescha pen dubbele bodem niet on derkent Dat leidt zo voor de zoveelste keer tot een tweede rangs besluit Toch kan ik me dat wel in denken antwoordde element één. ..Je moet niet vergeten, dat de plotselinge tweespalt in niet geringe mate werd veroor zaakt door het feit. dat wij in feite tweedehands zijn Maar dat is aan de prijs toch niet te merken.consta teerde element twee tevreden Wat dat betreft zou men haast denken, dat bij het bere kenen van alternatieven met dubbel krijt geschreven is." voegde hij daar aan toe ..Of. bracht element éen breed grijnzend naar voren. zouden er in die hele besluit vorming soms mensen met een dubbel-rol gespeeld heb ben ..Zou een dergelijke unieke vorm van bestuurlijke besluit vorming geen aardig onder werp zijn voor een nadere stu die voor een tweede-jaars stu dent sociologie? vroeg ele ment twee zich daarop af. Politicologie, bedoel je ze ker. bracht element één daar tegenin ..Nee Dat heeft in dit geval geen enkele zin.concludeer de element twee Waarop de dialoog overging in een niet duidelijk te volgens samen spraak. op fluistertoon Helaas bleek het me slechts mogelijk zo nu en dan een woord op te vangen Tweedracht verstond ik heel duidelijk, evenals ..ge mengd dubbelMaar wat daar de betekenis van zou kunnen zijn. daar kon ik slechts naar raden. Pas bij het woordje ..tweehoofdig kon ik zeer dui delijk verstaan, dat hier de vraag aan de orde was. wie in een zekere gemeenteraads fractie nu eigenlijk de leiding had Zo murmureerde het twee span nog enige tijd voort, over tweezijdigheid, en hoe prettig het was dat dat niet ook on zijdig betekende, en dat soort zaken. Tot uiteindelijk element eén, haast stikkend in zijn binnen pret vroeg ..Zeg. heb jij eigen lijk al enig idee. waar ze straks onze dubbelganger neer gaan zetten?" Element twee was niet meer tot antwoorden in staat Hij lag dubbel Van het lachen.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 13