„Pervola": sporen in overbodige Noorse sneeuw, 'n melodrama an „Radio 1" tot „Radio 5": léér herkenbare zenders Reprise „1984" in dinsdag cyclus Filmkeuze HILVERSUM KRIJGEN ZE ALLE VIJF NU OP EEN RIJ Krediet voor woongebied Vallëilaan Auto uitgebrand Inbraak in kledingzaak kijk op de film lONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 ivola, sporen in de sneeuw", 1985. Regie Orlow Seunke, sce- Orlow Seunke Dirk Ayelt Kooi- m samenwerking met Gerard dien en Maarten Koopman. Came- rheo Bierkens. muziek: Maarten prnan; montage O'low Seunke tj Vinken Met Gerard Thoolen, i'van der Vlugt. Melle van Essen, Willem Hees. Thorn Hoffmann Genre: drama in de sneeuw, •ng alle leeftijden. Te zien in Cine- Amersfoort. de fllmredaktle) let is met Nederlandse films een kwestie van behelpen", de ik een filmliefhebber nog niet ang geleden zuchten. „Het is nooit echt zoals je een film zou willen zien. Altijd zit er wel dat Calvinisti sche ondertoontje in, dat prekerige. En als dat niet het geval is, lijkt het wel een ver-van-mijn-bed-show." Ik moest aan die uitspraak denken bij het zien van Paul VerhoevensFlesh Blood" en ook bij „Pervola". Deze laatste film draagt als ondertitel „sporen in de sneeuw", maar het hadden natuurlijk ook „voetstappen In de sneeuw" kunnen zijn en het verhaal zou bij wijze van spreken best door W. G. van der Hulst in enigszins gekuiste vorm kunnen zijn geschreven. Want „Pervola" is ei genlijk gewoon een melodrama, niet opgenomen in het winterse land schap van bijvoorbeeld de Neder landse polders, maar ergens hoog in de Noorse bergen. En zoiets schept verplichtingen. Regisseur Orlow Seunke heeft ons dan ook in ..Pervola" alle sneeuw laten zien die maar voorhanden was en we voelden bijna tastbaar de kou Geen wonder, want de film schijnt bij strenge vorst te zijn opgenomen Het verhaal zelf is aan de ene kant vrij simpel (twee broers vervullen de laatste wens van hun overleden vader door hem in een ver afgelegen dorpje te begraven), aan de andere kant heefl Seunke daar niet mee willen volstaan en voegde er „spanningsverhogende" elementen aan toe. zoals de tweestrijd tussen de twee broers, de ene de lieveling van de vader, de ander het zwarte schaap Er is bedrog in het spel en tijdens de uiterst barre tocht met de doodskist door de sneeuw, komen de diepverborgen gevoelens boven en worden de al geruime tijd bestaande tegenstellingen blootgelegd Het botert dus niet erg tussen de beide broers De ene is variete-artiest (ook al zon ouderwets, achterhaald beroep), de ander verdient zijn geld heel modern op de beurs Hein. de beursman (een rol van Bram van der Vlugt) heeft, zo blijkt, zijn broer Simon (Gerard Thoolen) opgelicht met de erfenis van de vader, die zich jaren geleden uit zijn zaak terugtrok en deze overdroeg aan Hein. in de veronderstel ling dat deze het bedrijf samen met Simon voort zou zetten Dat liep anders en vandaar de broeierige moeilijkheden in de sneeuw. „Pervola is - en dat moet gezegd worden - geen slechte film Zeker niet volgens Nederlandse begrippen Maar je kunt je wel afvragen waar dat gedoe in specifiek Noorse sneeuw nu voor nodig is geweest, als het ook gewoon in Nederland gefilmd had kunnen worden, bijvoorbeeld tijdens een fikse sneeuw storm in de polder of op de Afsluitdijk (ik noem maar wat) Voor wie wil genieten van een lekker Hollands melodrama In Noor se sneeuw, met bovendien goed spel van Van der Vlugt en Thoolen, die moet beslist deze week naar Cinema 2 gaan. Het weer is er koud genoeg voor om echt mee te leven met de wonderlijke avonturen van twee mannen en een loeizware doodskist. Scene uit „Pervola'' v.uit1984 van regisseur Michael Radford (door Bert Vos) AMERSFOORT - In de Dinsdag Movie Cyclus van het Grand Theater kan men aanstaande dinsdag genie ten van de uitstekende film van re gisseur Michael Radford: „1984", gebaseerd op de befaamde toekomstroman van George Orwell. Radford is er in vrijwel alle opzichten in geslaagd om Orwell's roman zon der onnodige opsmuk in beeld te brengen. Hij heeft daarbij de roman- struktuur van „1984" ongemoeid ge laten en dat is de essentie van het filmverhaal ten goede gekomen, in tegenstelling tot de versie van re- Ar,wo,«.on in 1956, die er een echte science fictionfilm van maakte. „1984" is dus geen science fiction- film in de echte betekenis van het woord, wel een toekomstverhaal, waar in Orwell de in 1948 gekonstateerde sociale wantoestenden en de opko mende macht van het communistische Rusland kombineerde en die lijn naar een onthaalde toëkömsfÏÏoorfrbk Een toekc belangrijk Bëstand3ëel ïsvan Het dage lijks leven en de bevolking onder een strenge diktatuur is geplaatst Een regi me. waaronder niets is toegestaan wat niet past in het patroon van de ongrijp bare diktator „Big Brother", die alles wat zijn onderdanen doen. ziet via de in elke ruimte, in elk gebouw, in elke straat opgestelde TV-camera/monitoren Winston Smith (John Hurt) behoort tot die massa, maar heeft zich nog steeds niet neergelegd bi| de wil van Big Brother. Integendeel. Hij houdt een geheim dagboek bij en heeft zelfs de moed om een affaire met een jonge vrouw te beginnen, iets wat strikt is verboden Hij wordt ontdekt en komt in handen van zijn folteraar (Richard Bur ton in zijn laatste filmrol) Deze probeert het laatste restje vrije wil van Winston te breken in een duivels spel van toenade ring en afstoting. „1984" is een Indrukwekkende film, een reprise in de movie cyclus meer dan waard. THE BREAKFAST CLUB. (Grand) Schitterej^^fikn rond een groep jonge ren. oré op een zaterdagmorgen op school terug moeten komen omfhun „straf" uit te zitten Hun opdracht, vertel in een opstel waarom je hier zit. Regis seur John Hughes is er in geslaagd een zeer onderhoudende film te maken, mede dankzij het meer dan voortreffelij ke spel van zes jonge acteurs en actrices (alle leeftijden) FLETCH. (Grand) Aardige komedie van regisseur Michael Ritchie over een verslaggever, die zich in allerlei ver mommingen steekt om achter de waar heid te komen in een nogal gevaarlijke drugszaak, waarbij verslaggever Fletch zelf ook aardig in het nauw wordt gedreven. Grappige hoofdrol van Che vy Chase, (alle leeftijden) PRIZZfS HONOR (Grand). Opval lende Mafia-film van Hollywood-vete- raan John Huston met Jack Nicholson en Kathleen Turner in de hoofdrollen Huston maakte met „Prizzi's Honor" een film. die enerzijds de gangsterfilm op de hak neemt op een ironische, persiflerende wijze en anderzijds teveel serieuze elementen in zich draagt om in evenwicht te kunnen blijven. Maar het blijft schitterend om naar gekke Jack en fraaie Kathleen te kijken in hun bizarre spel met dood en leven (twaalf jaar) INVASION USA. (Grand) Liefheb bers van karate-expert Chuck Norris kunnen hun hart weer eens ophalen Deze de laatste tijd opmerkelijk produk- tieve acteur speelt de hoofdrol als ex-CIA-agent Matt Hunter in „Invasion USA' die weer aktief wordt als zijn Russische aartsvijand Rostov hem daartoe op eigen grondgebied dwingt De Russische KGB-agitator heeft een groots opgezette aktie in petto voor de Amerikanen, maar hij wil daarvoor eerst zijn aartsvijand kwijt Harde aktiödus in deze film, voor de liefhebbers van dit genre (16 jaar) MASK. (Grand) „Mask" is het ver haal van een zestienjarige jongen, die door een ernstige ziekte mismaakt door het leven gaat Zijn door de ziekte vermomde gezicht is als een masker uit een horrorfilm ..Mask" vertelt van het gewone dagelijkse leven van deze jon gen temidden van zijn vrienden en vriendinnen op school en thuis met zijn moeder (gespeeld door Cher, die er een gouden Palm in Cannes mee won) ..Mask" is redelijk gemaakt, maar zon der de extra dimensie van de mismaak te hoofdpersoon, zou de film wat al te simpel van inhoud zijn (alle leeftijden) 1984. (Grand, dinsdag). In de dins- dag-movie cyclus een film, die nog niet zo heel lang geleden in Amersfoort te zien is geweest „1984", gebaseerd op de gelijknamige befaamde roman van George Orwell In deze verfilming van regisseur Michael Redford twee schitte rende hoofdrollen van Richard Burton en John Hurt. „1984'is een uiterst sobere film, maar juist daardoor wellicht extra indrukwek kend, waarbij de complete struktuur van Orwell's roman geheel intakt is geble ven Een pessimistische toekomstvisie, gebaseerd op het Engeland van 1948 Aanbevolen (16 jaar) LES UNS ET LES AUTRES. (Cine ma 1) De Franse regisseur Claude Lelouch maakte met „Les uns et les autres" een schitterende film. die ook in Nederland terecht volle zalen trok. De film toont in een drie uur durende kaleidoscoop het leven van verschillen de families in Europa van 1936 tot nu En al die families zijn verbonden door de universele taal van de mens de muziek Muziek, die dan ook als een rode draad door de film verweven zit Een warme film, een reprise meer dan waard De film komt overigens volgend jaar uit in de dinsdag movie cyclus, (alle leeftijden). PERVOLA, SPOREN IN DE SNEEUW. (Cinema 2). Redelijk ge slaagde Nederlandse film van regisseur Orlow Seunke, waarin twee broers in het hoge Noorden een zware tocht ondernemen om aan de laatste wens van hun vader te voldoen begraven te worden in het dorpje Pervola De twee broers voldoen aan deze wens en hun onderlinge geschillen en tegenstellin gen worden tijdens deze zware reis blootgelegd De tocht werkt louterend voor beiden (alle leeftijden) TRAFFIC SCHOOL (Euro Cinema) Zotte komedie rond verkeerszondaars. die opnieuw rij-examen moeten afleg gen Dat dit op brokken uitloopt, behoeft geen betoog, ook al moeten we ons daar nu ook weer niet al te veel van voorstellen De film kent echt grappige hoogtepunten, maar helaas zo nu en dan tamelijk flauwe, oudbakken grap pen Van de makers van „Police Aca demy" Met de broer van Bill Murphy. John. in de hoofdrol (alle leeftijden). RAMBO (Duo). Wie heeft inmiddels niet kennis genomen van de ongelooflij ke staaltjes van moed. vechtlust en doorzettingsvermogen van Sylvester Stallone als de Amerikaanse vechtma chine Rambo. die in de Vietnamese jungle de inmiddels verloren oorlog nog eens dunnetjes over doet9 Wie de film nog niet heeft gezien, kan nog steeds in Cinema terecht en wel voor de zeven tiende week. (16 jaar). JEUGD. „Dik Trom weet raad" is de titel van een Nederlandse jeugdfilm, die op zaterdag en woensdag in Euro te zien is (alle leeftijden) durende de afgelopen twintig jaar veranderde het zenderschema radio deling van de omroepen en hun programma's op Hilversum 1 tot en met keer! Kleine en grote veranderingen, als gevolg van de komst van <e omroepen, als gevolg van zendtijduitbreiding, als gevolg van een sverandering van een omroep, noem maar op. Gemiddeld dus meer dan aal per jaar reden om te gaan schuiven met voor de luisteraars net :uwde programma's. De afgelopen jaren was het wel heel erg met vijf pende veranderingen in drie jaar tijd. op 1 december gaat er weer veel veranderen. Veronica is A-omroep 'den en krijgt dus meer zendtijd. Bovendien worden er twee nieuwe srs geïntroduceerd: i1 met programma's van landelijke èn regionale omroepen, en 5 die als een volwassen zender informatieve en educatieve programma s Voor luisteraars dus die houden van het gesproken woord. bestaat nu goede hoop dat de jingen per 1 december de eerst- flde jaren niet meer gevolgd worden door weer andere ver engen. In Hilversum en in de is men vastbesloten rust te ;en in de radio zodat iedereen «aar de programma's te vinden MO 1 belangrijkste wijziging is de komst 'adio 1 Dat is een nieuwe zender 9 afwisselend regionale omroe- n landelijke omroepen uitzendin- srzorgen Het wordt een zender «uws, actualiteiten, sport en lich- aek Vooral in de piekuren wordt ïakter van Radio 1 zeer herken- Van 07 00 tot 09.00 uur. van lot 14 00 en van 17 00 tot 19.00 ordt een programma uitgezonden de landelijke omroepen nieuws Lialiteiten brengen en de regiona- "oepen elk op hun eigen zender tonaal programma met onder egionaal nieuws Op zaterdag en ^is dat van 11.00 tot 13.00 uur en JOOtot 19.00 uur op hun eigen zender", dat vraagt leg Regionale omroepen zenden een FM-zender. FM-zenders h een beperkt bereik. Vandaar '•3t een huidige landelijk (Hilver- bijvoorbeeld, of Hilversum 4) '*t land wordt verspreid met een zenders en steunzenders Re- omroepen bereiken met hun =^er uitsluitend hun eigen regio, ^je al die regionale zenders nu aaneenschakelt, ontstaat een nieuw net van zenders en steunzenders Op het moment dat de landelijke omroep uitzendt zijn die zenders dus aaneengekoppeld en horen alle luiste raars in Nederland hetzelfde program ma. Op het moment dat de regionale omroepen uitzenden, worden de zen ders weer losgekoppeld en horen de luisteraars in Groningen hun Radio Noord, de inwoners van Eindhoven het programma van Omroep Brabant, in Limburg de ROZ. in Amsterdam Radio Stad, enzovoort Radio 1 is dus te ontvangen op het kanaal waarop tot nu toe ook al de regionale omroep te ontvangen was. Maar nog niet elke omroep in Nederland heeft een eigen regionale omroep (grote delen van Noord-Bra bant, Zeeland, midden Nederland en de kop van Noord-Holland) Daar zijn dus ook nog geen regionale zenders waar op Radio 1 kan worden ontvangen Men verwacht dat die er spoedig zullen komen en tot die tijd wordt het program ma van Radio 1 ook via een landelijke AM-zender (middengolf) uitgezonden op 747 kHz (402 meter) Dat is de middengolfzender waarop nu nog Hil versum 2 wordt uitgezonden Omdat deze zender niet regionaal kan worden ontkoppeld, zendt de landelijke omroep via deze middengolf een programma uit met lichte muziek op al die momenten dat op de FM-zenders de regionale omroepen uitzenden Dat programma is dus overal in Nederland te horen RADIO 2 Omdat Radio 1 vanuit Hilversum maar ook vanuit verschillende andere plaatsen in Nederland wordt uitgezon den is de aanduiding „Hilversum 1niet meer op zijn plaats en is „Radio 1" daarvoor in de plaats gekomen Er is voor gekozen om alle zenders van die nieuwe naam te voorzien. Dus nu ook „Radio 2". Het karakter van deze zen der wordt ongeveer zoals die van de huidige Hilversum 1 Dus veel lichte muziek en gezellige familie-program ma's. De programma's worden uitsluitend via de FM uitgezonden en wel via het net dat nu door Hilversum 1 wordt gebruikt Met andere woorden, als men gewend was naar Hilversum 1 te luiste ren en men wil dat soorl programma s blijven ontvangen, is er voor hen eigen lijk niets veranderd Alleen de zender heeft een andere naam gekregen En kel de sportliefhebbers zullen op de nieuwe Radio 1 moeten afstemmen, 's Avonds en 's nachts zullen de zenders van Radio 1 en Radio 2 hetzelfde programma uitzenden (van 19 00 tot 's ochtends 07 00 uur) RADIO 3 Radio 3 is hetzelfde als het huidige Hilversum 3, een popzender dus De FM-frequenties waarop Radio 3 te ont vangen is, blijven ook hetzelfde. De belangrijkste verandering heeft voor wat betreft deze zender eigenlijk al op 6 oktober plaats gehad. Toen is namelijk de oude middengolfzender, die Hilver sum 3 uitzond, uit de lucht gehaald Vanaf die tijd is Hilversum 3 en straks Radio 3 alleen nog maar via de FM te ontvangen. RADIO 5 RADIO 4 Ook hier nauwelijks veranderingen Radio 4 blijft de zender voor ernstige muziek en cultuur De enige wijziging is dat de zender 's ochtends een uur later de lucht in gaat dan gebruikelijk was, pas vanaf 08 00 uur Radio 4 is op dezelfde frequenties te ontvangen als nu Hilversum 4. uitsluitend FM dus. maar dat kan ook niet anders voor een muziekprogramma Twee jaar geleden werden de eerste uitzendingen via Hilversum 5 in de lucht gebracht. Toen nog alleen de nieuws bulletins voor buitenlanders in Neder land Daartoe werd de middengolfzen der van Hilversum 1 voor enige tijd vrijgemaakt Vorig jaar werd de zendtijd voor Hilversum 5 uitgebreid en werden meer programma's via die middengolf zender uitgezonden. Halverwege het jaar veranderde daar weer het nodige in waardoor Hilversum 5 in hoofdzaak een zender werd voor zeer specifieke doel groepen met een onregelmatige pro grammering Vanaf 1 december is Ra dio 5 voortaan een volwaardige zender met een volwassen programma Er wordt ononderbroken uitgezonden van 09.00 tot 22 00 uur en er worden hoofdzakelijk informatieve, en educa tieve programma's gebracht Veel ge sproken woord dus. documentaires, praatprogramma's, actualiteiten maga zines. cursussen en op vaste tijden programma's voor buitenlanders Zeg maar een samenvoeging van de huidi ge zenders Hilversum 2 en Hilversum 5 Dat is aan de programma's goed te zien Dagelijks wordt na het nieuws geopend met het beweegprogramma „NOS-Sportief" Vervolgens komen op vaste dagen de omroepen met soms al bestaande, populaire programma's als M/V Spe cial. De Zonnebloem en Sporen in het achterland (KRO), Minjon, Muze zon der make-up en De Muis heeft een berg gebaard (AVRO), Steen in de vijver. In beweging en De Wereld zingt Gods lof (NCRV), Hoor Haar. Zout in de pap en Luchtruim (VARA). De Pinacolada Show, Tempo Doeloe en Café Chan- tant (TROS). Welingelichte Kringen. Euro-bureau en Het Spoor (VPRO). Het Zwarte Gat. Radio Romantica en De grote verwarring (VOO). De wilde gan zen en De andere wereld op zondag morgen (IKON), Zo kan het ook. NOS- Ombudsman Meer over minder en Wereldwijzer (NOS), de programma's van het Humanistisch Verbond en de RVU en nog veel meer mooie program ma's voor mensen die houden van het gesproken woord op radio In de avond uren zijn er op vaste tijden de program ma's voor buitenlanders, steeds in hun eigen taal. Radio 5 wordt alleen via de middengolf uitgezonden op 1008 kHZ (298 meter) Dat is dezelfde zender waarop nu al de incidentele uitzendin gen van Hilversum 5 te horen zijn, eigenlijk de middengolfzender van Hil versum 1 dus. Indien iemands ontvanger op een kabelnet is aangesloten kan het zijn dat Radio 5 ook op een FM-frequentie te ontvangen is Een kabel-exploitant kan zo n doorschakeling namelijk maken FREQUENTIES EN KABELNETTEN En nu wordt het lastig Want het handigst zou zijn om nu nog even alle frequenties van alle zenders op een rij te zetten maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan Zoals gezegd wordt een FM-pro- gramma uitgezonden via een net van zenders en steunzenders Elke zender heeft een eigen frequentie met een beperkt bereik Dat betekent bijvoor beeld dat indien men met de radio van Maastricht naar Groningen rijdt, men de autoradio een aantal malen opnieuw moet afstellen om bijvoorbeeld Radio 3 goed te kunnen blijven ontvangen Er zijn dus voor Radio 1 tot en met Radio 4 verschillende frequenties per zendergebied Daar komt bij dat de meeste kabelex ploitanten een eigen frequentie-inde ling hebben gemaakt. Dat biedt veel voordelen; zij maken het bijvoorbeeld mogelijk dat ook de middengolfzenders op FM-schaal te ontvangen zijn Maar een belangrijk deel is. dat er nauwelijks uniformiteit bestaat Op het kabelnet van Amersfoort staat Radio 1 op een andere plaats dan op het net van Breda en weer op een andere plaats dan in Leeuwarden Elk kabelnet heeft zijn eigen frequenties Dat betekent ook dat men doorgaans met een transistor radio op een andere frequentie naar een zender moet zoeken dan met de ontvanger die op het kabelnet is aange sloten. HET VINDEN VAN EEN ZENDER Een regelmatige luisteraar, die enigs zins de weg weet op zijn radio, heeft wellicht aan het nu volgende schema voldoende Daarmee wordt bovendien de zenderkleuring nog eens op een rij gezet We geven achtereenvolgens aan de zender, het zenderkarakter en hoe u het met de huidige zender ontvangen kunt. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden heeft donderdag een krediet van 42.000 gulden be schikbaar gesteld ten behoeve van het opstellen van een bestem mingsplan voor het woon- en werkgebiedje nabij de Valleilaan Deze kosten worden gedekt uit de post onvoorzien algemeen. In dat bedrag is onder meer opge nomen een bedrag ten behoeve van de procedure op grond van de inspraakverordening van de ge meente Leusden. Die procedure kan nu in werking treden LEUSDEN - Op de Asschatter- weg brandde vorige week vrijdag tegen twee uur 's middags een auto uit De wagen, van H K uit Leus den. ontbrandde spontaan Van de oorzaak is niets gekend De brand weer blustjfhet vuur LEUSDEN '- In de nacht van zondag op maandag werd ingebro ken bij een kledingzaak in winkel centrum De Biezenkamp. Een om wonende meldde, dat twee man nen met kleding in de richting van Stoutenburg waren gehold On danks de inzet van een speurhond is de politie er niet in geslaagd, de daders te achterhalen. De daders namen alle kleding uit de etalage van de winkel mee. Radio 1nieuws, regio, actualiteiten, sporl huidige regionale FM-zenders, huidige AM-zender Hilversum 2; Radio 2; familie-programma's, lichte muziek huidige FM-zenders Hilversum 1Radio 3; popmuziek, jongerenprogramma's, huidige FM-zenders Hilversum 3; Radio 4 ernstige muziek, cultuurprogram ma's: huidige FM-zenders Hilversum 4. Radio 5; informatie, educatie huidige AM-zender Hilversum 1/5 Als de luisteraar op die manier de zenders niet weet te vinden kan de hierbij afgedrukte tabel een uitkomst bieden Als men een middengolfzender wil ontvangen, moet men het volgende doen 1 Men drukt de knop voor AM in (op sommige toestellen MW); 2. Voor Radio 1 zoekt men op de zenderschaal van zijn radio bij 747 (kHz) of op wat oudere ontvangers bij 402 (meter); 3 Voor Radio 5 zoekt men op de zenderschaal bij 1008 (kHz) of bij 298 (meter). De frequenties van de middengolf zijn voor het hele land dezelfde Als men een FM-programma wil ontvangen gaat het als volgt 1 Men stelt het toestel af op FM (op sommige toestellen UKW); 2 Men zoekt in de tabel de zender die het dichtst bij zijn woonplaats ligt Voor Radio 2 t/m 4 is dat steeds dezelfde zender, voor Radio 1 kan dat een andere zijn; 3 Achter de naam van de zender vindt men per zender de getal len (die staan voor mega-herz-mHz) die men op zijn zenderschaal voor die zender moet opzoeken KABEL Indien men een ontvanger op het kabelnet heeft aangesloten. zi|n deze frequenties vaak niet juist De meeste kabelmaatschappijen.geven informatie over de getallen die men voor de verschillende zenders moet opzoeken. Die informatie kan men vinden in de folders die sommige maatschappijen verspreiden of anders op het informatie tv-kanaal van de kabel De meeste kabelmaatschappijen zet ten ook de AM-programma's over op de FM-schaal Daar moet men even goed op letten, want in dat geval hoeft men zijn radio niet steeds van AM naar FM en omgekeerd om te schakelen Een kabelmaatschappij kan de ontvangst van een AM-zender via een FM-kanaal natuurlijk niet beter maken dan hij is Dat betekent onder meer dat deze programma's altijd in mono worden ontvangen STICKERS TELEFOON In de programmabladen zit in de eerste week van december een kaart met kleine sticker-pijltjes. Het beste is om terstond als men een zender gevon den heeft het juiste pijltje op de radio te plakken Men hoeft dan nooit meer te zoeken Er zijn genoeg pijltjes voor een stereo FM-ontvanger. een wekkerradio, de radio in de keuken en de transistor op zolder Men kan de stickers natuur lijk ook op zijn auto-radio plakken maar daarvoor geldt nogmaals, dat als men een flink eind gaat rijden, men moet overschakelen naar een andere fre quentie om hetzelfde FM-programma te kunnen blijven ontvangen Dat geldt natuurlijk ook voor de transistor die men meeneemt op vakantie Indien men uit alle overzichten, tabellen en stickers nog geen wijs kan, dan kan men nog bellen. Er Is één centraal nummer in Hilversum voor alle luisteraars. Men gelieve dus niet met de eigen omroepvereni ging of met de kabelmaatschappij van zijn gemeente te bellen, maar uitsluitend naar dit ene nummer. Daar zit een aantal mensen dat er speciaal is om de luisteraar verder te helpen. Het telefoonnummer is: 035- 777777 Het is bereikbaar van 09.00 tot 17.00 uur op 2 t/m 6 december. Maar vóór alles wordt aangeraden het eerst zelf te proberen. Met de informatie in deze krant, het pro grammablad en met de informatie van de kabelmaatschappij. FM-ONTVANGSTGEBIEDEN RADI01 Goes R2 87.85 MHz R3 95.0 MHz R4 99.8 MHz

Leusder Krant | 1985 | | pagina 17