rkrant 8B Gemeente verkocht bouwkavel, waar andere koper reservering op had Schoolzwemmen in Amersfoort waarschijnlijk niet duurder 2200 kerstbomen de sloot in Werkloosheid in Leusden gedaald iciale commissie gaat zich buigen over vraag, of opties gewenst zijn: Controle zwaar verkeer Forse straffen wegens geweldpleging SERVA Vandaag in de Leusder Krant Raad begint vanavond om half acht Poging tot diefstal van auto Drie auto's betrokken bij botsing Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 4 leusder krunfc sbI VOLVO AMERSFOORT Geen krant ontvangen? DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 58 Hni 11 Hoofdredakteur: Til I Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 'Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV STRIJDPUNT (van één onzer verslaggevers) EUSDEN - Een speciaal daartoe in te stellen commissie raadsleden, mogelijk in samenwerking met ambtenaren, zich gaan buiten over de manier, waarop in de gemeente usden bouwkavels te koop worden aangeboden. De vraag daarbij centraal staat is, of er een systeem moet komen, arbij opties worden verstrekt. !o'n systeem, waarbij de potentiële koper al vast een deel de koopsom moet voldoen, is er momenteel niet. Mensen nnen nu een zogenaamde reservering doen op een kavel, ar ze geïnteresseerd in zijn Maar dat biedt geen van beide ftijen, noch de gemeente, noch de potentiële koper, htszekerheid. ijrekte aanleiding tot dit onderzoek is een bouwkavel, dat gemeente in oktober verkocht. Naar later bleek, had een dere gegadigde dan de uiteindelijk koper, op het moment de transactie plaatsvond, een reservering op het betref- de perceel. leide partijen, gemeente en entiele koper, staan tegenover sar in een aantal beweringen potentiële koper, de heer G ng uit Zeist, verklaarde desge- geen behoefte te hebben ieen nadere toelichting. Dat zou zaak alleen maar kunnen scha- liet hij weien Bij de gemeente men zich eveneens in stilzwij- H^ngende het onderzoek en igende de mogelijke procedu- worden er geen mededelingen Haan," zo luidt het bij de ge- intelijke afdeling voorlichting, let wat gegevens, die we vanuit ouwbare bron verkregen, aan- uld met een aantal opmerkin- ivan wethouder Jan Waqenaar. onlangs tijdens de openbare verga dering voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, valt echter wel te reconstrueren wat er aan de hand is De heer Eising had een reserve ring lopen op een bouwkavel in de omgeving van Landjonker Die re servering duurde tot 21 oktober Dat was op een maandag Naar de heer Eising ten gemeentehuize heeft laten weten, vermeldde hij destijds, dat hij tot die tijd met vakantie was. zodat logischerwijs zijn eerste reactie pas op de 21 -ste zou kunnen volgen, zo beweert hij Op het moment, dat de heer Eising zich, op de 21ste - op het Wat bij monde van wethouder Wagenaar bleek, tijdens genoem de openbare comissievergadering. is dat die normale procedure in dit geval is misgelopen door het ver blijf buitenslands van de heer Ei- sing De betreffende gemeentelijke ambtenaar zou kontakt hebben op genomen met de secretaresse van de heer Eising. die wist te melden, dat hij met vakantie was Daar komen dan nog zaken bij, als het feit, dat bij de heer Eising thuis iemand in huis was, die wél wist. waarbij bereikbaar was. maar met wie geen kontakt is opgeno men. Kortom, de wethouder gaf een weergave van de feiten, die er op duiden dat het in dit geval gaat om een hoogst ongelukkige sa menloop van omstandigheden Aan de andere kant luidt het verhaal, dat de heer Eising gerech telijke stappen tegen de gemeente Leusden zou overwegen, of moge lijk al genomen zou hebben Die berichten kunnen we noch ont kend. noch bevestigd krijgen ONDERZOEK Op het betreffende bouwperceel aan Houtvester wordt al druk gebouwd. gemeentehuis van Leusden meld de om de grond te kopen, werd hem echter meegedeeld, dat het betreffende perceel Inmiddels was verkocht Men had geprobeerd, hem te bereiken, zo liet men de heer Eising weten, maar dat was niet gelukt omdat hij in het buiten land met vakantie was En daar mee vervielen zijn rechten Daarmee komen we bij de proce dure. zoals die bij de gemeente Leusden gebruikelijk is. Als een potentiële koper een zogenaamde reservermg^eertrt op een bouwke- vel, dan wordt daar van de zijde van de gemeente altijd bijgezegd, dat de reservering geen recht geeft op de kavel, ook niet binnen de perio de waarvoor de reservering geldt Geen recht in die zin. dat als zich gedurende de periode van reserve ring een andere gegadigde melt, men bij de gemeente kontakt op- met degene, dienen-reser vering op die kavel heeft Die moet dan beslissen, of hij koopt of niet koopt zo niet, dan kan de kavel aan de nieuwe gegadigde worden ver kocht Het zou overigens, puur juridisch gezien, maar zeer de vraag zijn. of de heer Eising met een klacht tegen de gemeente over deze gang van zaken ook maar een been heeft om op te staan Dit, gezien het gehanteerde systeem van re serveringen Waar deze kwestie echter wel toe heeft geleid is. dat er nu een commissie komt. die zal bekijken in hoeverre het systeem zoals het gehanteerd wordt, daadwerkelijk voldoet Die commissie zal bovendien bezien, of het niet verstandiger is, over te gaan op een systeem met opties Daarmee zouden alle partij en namelijk juridisch precies we ten, waar ze aan toe zijn. Over de samenstelling van de commissie kon men bij de gemeen te geen verdere mededelingen doen LEUSDEN - De werkloosheid in de gemeente Leusden is in de maand oktober gedaald met 1,8 procent. Zochten in september van dit jaar 671 mensen in Leusden naar werk, m oktober waren dat er nog 644 Het aantal vacatures steeg m diezelfde periode van 31 naar 36 De grootste daling vond plaats onder de vrouwen van 317 in september naar 299 in oktober. Bij de mannen was de afname minder groot: van 354 naar 345 Op Bunschoten en Woudenberg na heeft Leusden met 9,0 procent het laagste aantal werklozen in het rayon Amersfoort LEUSDEN - Een inwoner van Leusden (25 jaar oud)en drie Amersfoorters (26, 26 en 27 jaar oud), die zich schuldig hadden gemaakt aan openlijk geweld in het Amersfoortse koffiehuis „Anadolu", moes ten zich maandag voor de Utrechtse politierechter, mevr. mr. R. Meertens, ver antwoorden. Twee verdachten met een blanco strafblad werden ver oordeeld tot 500 gulden boe te waarvan 300 gulden voor waardelijk. Een verdachte, die een keer eerder vrouwe justitia was tegengekomen, kreeg twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 700 gulden boete waarvan 300 gulden voorwaardelijk. De laatste verdachte, die ook een fiets had qestolen en verder een aantal feiten op zijn strafblad had staan, werd veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf en 800 gul den boete waarvan 300 voorwaar delijk Alle verdachten kregen als bijzondere voorwaarde opgelegd dat ze rond de 170 gulden schade vergoeding aan de baas van het koffiehuis moeten betalen Een van de verdachten had op 16 februari dit jaar ruzie gekregen in een patatzaak. Een stadsgenoot zou de boosdoener zijn geweest De opponent vluchtte een koffie huis in Daarin volgde de verdachte hem. De man, met wie hij ruzie had. kon de verdachte binnen niet vin den. Wel vond hij een andere be zoeker van het koffiehuis, die hem een klap gaf. Daarop toog de verdachte naar zijn vrienden. Met z"n vieren gingen ze terug naar het koffiehuis, waar een ..verbouwing" plaatsvond Vol gens de eigenaar was er voor ongeveer 800 gulden schade Hij wilde echter wel het een en ander zelf repareren waardoor het bedrag iets lager uitviel De officier vond dat de mannen ..de boel behoorlijk op stelten" had den gezet Hij eiste ongeveer de zelfde straffen als later door de rechter werden opgelegd LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden hield maandagmiddag op de Arnhemseweg een controle op zwaar vervoer De vrachtwagens die aangehouden werden, waren over het algemeen redelijk in orde Men hoefde slechts een proces- i verbaal op te maken voor een niet gekeurde aanhangwagen ACHTERVELD - Gistermiddag omstreeks half zes raakte een truck met oplegger van de Emelaarseweg af chauffeur nam een bocht iets te krap, waardoor de wagen in de sloot langs de weg belandde De oplegger s geladen met 2200 kerstbomen. Die waren net bij een kweker opgeladen, om naar Engeland te worden "soerd. fo ver kwam het dus niet In plaats van bij de Engelse, traditionele, mistletoe en plumpudding, eindigde de reis Mopig in een Achterveldse sloot Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bi| kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1 29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'i|ks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) dealer voor Amersfoort Amsterdamseweg 7 Tel. 033-630154 LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat de gemeente een op lossing heeft gevonden voor het probleem van het school zwemmen in Leusden. Na de brand die het zwembad Ba- voort volledig verwoestte is de gemeente naarstig op zoek gegaan naar alternatie ve mogelijkheden voor de schooljeugd. De oplossing die men gevonden heeft brengt voor de ouders waar schijnlijk geen extra kosten met zich mee. De afdeling onderwijs van de gemeente Leusden denkt op korte termijn een oplossing gevonden te hebben voor het schoolzwemmen De Leusdense schooljeugd kan in het Amersfoortse sportfondsenbad terecht. Omdat de afstand naar het zwembad groter is denkt men er over om voortaan éénmaal per veertien dag te gaan zwemmen met de Leusdense schooljeugd De effectieve lestijd zal dan langer moeten zijn De inspecteur voor het basison derwijs heeft inmiddels al zijn goed keuring gegeven voor het plan Wel heeft de inspectie een limiet vast gesteld van veertig minuten als tijd die de kinderen maximaal achter een in het water mogen zijn Als de plannen doorgaan zal het sportfondsenbad in Amersfoort een extra vlonder moeten aanbren- Talel en stoel moeten in onderwijs veertig jaar mee pag. 3 CeesVialkan selecteren pag. 6 Cees Smit maakte prachtige langspeelplaat pag. 7 Stelfie Stokvis over nieuw maandblad „Artikel 19" pag. 9 Leusdenaar E. C. Zuiderwijk neemt afscheid van zijn school pag 11 Loep op Leusden pag.13 Auto-nieuws pag.14 Sport pag. 15 Filmnieuws pag. 17 Servicepagina pag.19 DOKTERSDIENST: tel. 03425-1222. LEUSDEN - In tegenstelling tot een bericht op onze voorpa gina van afgelopen dinsdag, begint de vergadering van de gemeenteraad vanavond om half acht. Deze raadsvergadering is in zijn geheel gewijd aan de ge meentelijke begroting voor vol gend jaar. LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag kreeg de Leus dense Rijkspolitie de melding bin nen. dat mensen bezig waren, op de Vrijhoef een auto te stelen. Ter plaatse constateerden de betreffende politiemensen, dat in het dak van een daar geparkeerde jeep een gat was gebrand. Of het nu ging om een poging tot diefstal, of om pure vernieling, was niet duidelijk. LEUSDEN - Bij een ingewikkel de aanrijding, vorige week vrijdag op de Asschatterweg. raakten drie auto's beschadigd. Oorzaak was, dat bestuurder Van R. uit Leusden een uitrit uitreed, de weg op, op het moment dat van beide zijden een auto naderde. Bestuurder G L. uit Leusden raakte de half op zijn weghelft gedraaide auto aan de achterkant, waardoor die weer doorschoot de andere weghelft op. Daar kwam Van R in botsing met de naderen de P.L., eveneens uit Leusden De auto van L. werd technisch onder zocht, waaruit geen mankementen bleken Wel zal de auto, als ze weer op de weg komt, technisch moeten worden gekeurd. De vraag of de wagen total loss is. zal de verzeke ring moeten beantwoorden De Leusdense schooljeugd zal gaan schoolzwemmen in het Amersfoortse Sportfondsenbad Daartoe zal nog wel een vlonder moeten worden aangebracht, voorde allerkleinsten. Dat zal. naar verwachting, op korte termijn gaan gebeuren gen in het zwembad om ook de allerkleinste kinderen in staat te stellen zwemlessen te volgen De voorziening zou op korte termijn aangebracht kunnen worden Op dit moment betalen de ou ders 1- als bijdrage in de ver voerskosten voor kinderen die zwemlessen volgen. De mogelijk heid bestaat dat de ouders om een hogere bijdrage per keer gevraagd zal worden als hun kinderen in Amersfoort gaan zwemmen. Om dat dit slechts éémaal per veertien dagen zal gebeuren zullen de to- taalkosten voor ouders waarschijn lijk niet stijgen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940681. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1