krant SB Vraag of delegatie van verkoop aan B&W ook goedkeuring inhoudt, moet in gemeenteraad worden beantwoord Aanplant voor produktie van hout in herfst volgend jaar Pretty Picture in Leusden Fietscontrole op De Wegwijzer Parkeren invaliden Sinds zes november beslag op omstreden bouwperceel: Voorstel aan gemeenteraad: Volkskerstzang in Leusdense St. Jozefkerk Kop-staart- botsing Auto beschadigd hutf^ut Ingetogen concert trompettist Marstadt Onder invloed Inbraak AC Vandaag in de Leusder Krant Dronken op straat Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden leusder krant ffl Jazzpodium De Hakhorst: VOLVO SERVA AMERSFOORT Geen krant ontvangen? DINSDAG 3 DECEMBER 1985 - 17e JAARGANG NO. 59 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sinds novem ber ligt er conservatoir be slag op een bouwperceel op de hoek van Landjonker en Jachtopziener. Het gaat hier om het perceel, waarover we vorige week berichtten, dat de gemeente het verkocht aan een koper binnen de pe riode, dat een andere gega digde dan de koper, een re servering op het terrein had lopen. Naar inmiddels is geble ken, betreft het een ander perceel, dan waar we vorige week abusiefelijk een foto van afdrukten: het gaat om sen bouwterrein op de hoek van Landjonker en Jachtop ziener. Volgens de gedupeerde, de heer G. Eising, is het nu aan de gemeente om stappen te ondernemen, om uit de in middels ontstane impasse te geraken. Bij de gemeente wil de men nog steeds geen na dere mededeling doen over de kwestie. De heer Eising, die naar aanlei ding van onze publikatie zijn stil zwijgen doorbrak, is niet bijster te spreken over de weergave van de jang van zaken, zoals wethouder De betwiste bouwkavel op de hoek van Landjonker en Jachtopziener Sinds begin november ligt er beslag op. Jan Wagenaar (VVD) die onlangs in een openbare commissieverga dering gaf. Met name. het verhaal, als zou de heer Eisings secretaresse van gemeentelijke zijde zijn benaderd over de ophanden zijnde transactie ontkent de heer Eising ten stellig ste. En dat zijn secretaresse in een later stadium dat gesprek boven dien nog eens bevestigd zou heb ben, is volgens de heer Eising helemaal een fabeltje. De hele gang van zaken is voor de heer Eising aanleiding geweest, om gerechtelijke stappen te onder nemen. De rechter deed in die zaak uitspraak, en zo werd per zes november conservatoir beslag ge legd op het betreffende bouwper ceel. Een niet onbelangrijk detail in deze kwestie is inmiddels, dat er per 15 oktober een voorlopig koop- kontrakt ligt tussen de gemeente en de koper. In dat kontrakt zou een ontbindende voorwaarde zijn op genomen, die politiek Leusden in stelling zou kunnen brengen. Die voorwaarde luidt - zoals altijd, als de gemeente grond verkoopt - dat de gemeenteraad nog goedkeunng moet hechten aan de transactie. De politieke vraag die zich nu opwerpt is, of het feit dat de ge meenteraad in het verleden de verkoop van onder meer het nu aan de orde zijnde perceel delegeerde aan het college va B&W. automa tisch die goedkeuring van de ge meenteraad inhoudt. Tijdens de discussies die over dit onderwerp plaatsvonden - naar aanleiding van vragen in de rond vraag - bleek al dat daar een verschil van mening over bestaat tussen het college en een aantal gemeenteraadsfracties JURIDISCH Juridisch ligt de zaak nog moeilij ker voor de gemeente. Juristen, die vaak met dit soort zaken te maken hebben, zijn namelijk van mening, dat een reservering in de zin, zoals de gemeente Leusden die han teert, jundisch gezien hetzelfde in houden, als een optie. De be slaglegging die de rechtbank op zes november uitsprak, duidt daar ook op. Indien dit - bij eventueel verder procederen - overeind blijft staan, maakt dat meteen het werk van een commissie, zoals dat de gemeen teraad voor ogen staat, overbodig. De enige vraag die dan nog rest is, of men opties zal willen voeren GEEN VOORWAARDEN Bij het verlenen van de reserve ring aan de heer Eising zijn hem geen voorwaarden gesteld Dat verklaart hij zelf uitdrukkelijk ,,Ten eerste had ik een reservenng over een langere periode, dan normaal, tot en met de eenentwintigste okto ber. Daarbij zijn mij totaal geen voorwaarden gesteld, of zelfs ook maar genoemd Men heeft vervol gens zeer onzorgvuldig gehandeld, door geen kontakt met mij op te nemen Ik was al op de middag van de achttiende thuis van vakantie, dus had men mij toen kunnen bellen. Maar het kontrakt was al op de vijftiende getekend, dus dat had ook al geen zin meer gehad ,,lk heb de gemeenteraad over deze zaak ingelicht Zij is tenslotte niet alleen het hoogste besluitvor mingsorgaan, maar bovendien toe- zichthoudster op het college. Daar komt trouwens nog bij, dat men ook de koper niets over deze affaire heeft verteld, ten tijde dat het kon trakt getekend werd De weergave die de wethouder tijdens die open bare commissievergadering heeft gegeven, deugt dan ook totaal niet Er zijn uitdrukkelijk geen voorwaar den gesteld, er is geen kontakt opgenomen met mijn secretares se, en zo n niet bestaand kontakt is uiteraard van onze kant nooit be vestigd. Tenslotte heeft men ver zuimd kontakt op te nemen met mij thuis," aldus de heer Eising SCHIKKEN De heer Eising deelde dit mee op de avond van de behandeling van de gemeentelijke begroting, en kon meteen de woorden aanhalen die burgemeester Rademaker daar bezigde, tijdens de eerste ronde van het debat „Ik hoorde de burgemees ter net zeggen," aldus de heer Eising, „wie vertrouwen geeft, zal vertrouwen ont moeten." Daar hoop ik dan maar op. Er is nu overleg gaande met de gemeentp. En ik ben zeer wel bereid, de zaak in der minne te schik ken. Alleen is het wel zo, dat het nu aan de gemeente is, om daarin stappen te onder nemen." Navraag bij de gemeente leverde, zoals in de inleiding al staat, niets op. Wel kon de gemeentelijke voorlichter meedelen, dat er komende woensdag, tijdens de verga dering van de commissie Al gemene Bestuurszaken, na dere mededelingen zullen volgen. LEUSDEN - Als de ge meenteraad ermee akkoord gaat, kan volgend jaar in de terfst de aanplant plaats vin ten ten behoeve van hout- produktie in Leusden. Zoals re al eerder berichtten, bie ten de gereserveerde tweede lijstroken, die in die funktie in !lk geval de eerste jaren niet zullen worden gebruikt, daar toe mogelijkheden. In een voorstel aan de ge meenteraad vragen B&W nu om een krediet van 12.500,-. Een deel van dat geld vloeit weer terug in de gemeente kas in de vorm van subsidie van het rijk. Zoals bekend, heeft het bos- bouwproefstation ,,De Dorsch- kamp" te Wageningen een onder- zoek verricht naar de mogelijkhe den in Leusden Uit het rapport van het proetstation blijkt, dat niet alle reserveringsstroken geschikt zijn voor de houtproduktie Dat komt. doordat men er bij houtproduktie van uit gaat, dat de bomen lussen de twaalf en vijfentwintig jaar blij ven staan. Daarmee beperken de mogelijkheden in Leusden zich tot de Groene Zoom en de Zuiderin slag, voor zover het populieren betreft Voor wat betreft de Noorderin slag, de Middenweg en de Burge meester Van der Postlaan stelt men vast. dat de plaatselijke om standigheden daar geen mogelijk heden bieden, om populieren te planten Men doelt daarbij op de kwaliteit van de bodem, en de aanwezigheid van geasfalteerde fietspaden Wel kunnen daar andere soorten worden geplant. Zo wil men daar overgaan tot experimentele hout produktie met een paar elzensoor ten. LEUSDEN - Veel fietsen verkeren in een slechte staat. Dat concludeerde de rijkspolitie vorige week vrijdag na een fiets controle op de openbare basisschool De Wegwijzer aan de Asschatterweg. Van de 25 tweewielers kregen er slechts 6 een goedkeuringsstikker. Over alle andere fietsen werd een rapportje geschreven, waarin de gebreken (slechte verlichting, geen reflectoren en dergelijke) staan opgesomd. De politie hoopt dat de ouders zo snel mogelijk die gebreken willen verhelpen, zodat hun kind- leren) weer veilig aan het verkeer kunnen deelnemen. LEUSDEN - Het comité Volks kerstzang houdt op maandag 16 december voor de negentiende keer haar jaarlijkse volkskerst zang. Deze happening vindt plaats in de St. Jozefkerk aan de Hamersveldseweg en begint om 19.00 uur. Het programma, zoals dat vorige week in deze krant vermeld stond, heeft een kleine wijziging onder gaan De organist A. van de Tweel is niet van de partij. Zijn plaats wordt ingenomen door Ton van Oosterom Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeenie Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Bij een kop- staart botsing afgelopen vrijdag op de Maanweg raak ten twee personen-auto's zwaar beschadigd. De be stuurder van de eerste auto moest stoppen voor een au to die de inrit van een wo ning opreed. Zijn achterlig ger, een inwoner uit Venlo, kon niet meer op tijd rem men en knalde er achter op. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. LEUSDEN - Een Leusdenaar, wonende aan de Schoonderbe- kerweg, trof donderdagavond laat zijn geparkeerde auto zwaar beschadigd aan. De rechter voorzijde zat vol met deuken. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. (advertentie) AMERSFOORT lndu«ln*«»rr*.n do Usoi Vanadiumweg 19 re' (033)631182 HILVFRSUM Tel (035)41375 LEUSDEN - De aangekon digde jam-session met de Hiïversumse muziekstuden ten pakte wat anders uit als gebruikelijk op jam-ses sions. Niet het gebruikelijke gezellige pretentieloze im proviseren op Jazz-Stan- dards maar een ingetogen concert van de meest opval lende gast, trompettist Ger man Marstadt. Bij de eerste set werd het al snel duidelijk; hier stond een talent die niet alleen zijn lessen goed ge leerd had, maar óók goed geluis terd heeft naar zijn grote vakbroe ders Miles Davis, Freddy Hubbard en Chet Baker Hier moet bij worden opgemerkt dat German nimmer verviel in imi taties Integendeel, zijn spel is op vallend subtiel en integer, met in de snellere stukken een be heerste dynamiek. Hij werd begeleid door zijn mede studenten Raphael Soffner bas, Renè Koenen drums en onze ei gen Leusdense pianist Wiebe Haanstra Dit drietal paste smaak vol en alerl hun begeleiding aan. LEUSDEN - Een inwoner uit Amersfoort werd donderdag ochtend rond zes uur op de Maanweg in Leusden aangehou den. Hij bleek danig onder de invloed van alcohol te zijn. Na een bloedproef op het politiebu reau mocht de Amersfoorter weer naar huis, zij het met een rijverbod van acht uur. óók in de soms fluisterzachte pas sages, maar kwam stuk voor stuk solistisch óók tot grote prestaties Dit concert was een hoogtepunt in dit Jazz-seizoen, jammer dat de opkomst van de "fans" dit keer mager was. Donderdag 5 december a s. zal er géén jazz-podium zijn, het pro gramma van 12 december wordt nog bekend gemaakt. LEUSDEN - De Rijkspolitie te Leusden hield vrijdagavond een controle rond Hamershof. Men wilde weten of, ondanks alle drukte van de koopavond, de invalide-parkeerplaatsen vrijge houden werden. Dat bleek inder daad zo te zijn, constateerde de I politie tevreden. LEUSDEN - In de nacht van 28 op 29 november werd er ingebro ken bij Alberts Corner. De da- der(s) ging(en) er vandoor met een grote hoeveelheid sigaret ten. Men kwam binnen via een ruit waarvan men eerst de glas latjes had weggehaald. Van de inbreker(s) ontbreekt nog elk spoor. Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 'Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,65 per kwartaal Uitgave BDU BV Gemeentebegroting voor volgend jaar zonder noemenswaardige discussie aangenomen pag. 3 Raad wijst kritiek PvdA op welzijnsbeleid af pag. 3 Boeiende lezing over vioolbouw pag. 3 Loep op Leusden pag. 5 Op 't 'Starblok wordt rollenpatroon doorbroken pag. 5 Om hel goede speelgoed te kunnen kiezen moet men naar het kind kijken pag. 7 Grote belangstelling voor kunstmarkt pag. 7 Record-oogst „Haaien" pag. 8 Leos geeft winst uit handen pag. 8 Wim van de Berg ere-klasser libre pag. 8 Veranderingen in bestuur centraal bij ledenvergaderingen Lockhorst en Antilopen pag. 9 Judo-demonstratie in Achterveld pag. 9 Virus introduceert virusthlon bij derde lustrum prestatieloop pag 9 LEUSDEN - Een dronken inwoner van Leusden zorgde zaterdagnacht rond 01.45 uur voor enige consternatie nabij de Korf. De man was gevallen en bleef midden op de straat liggen. Politie en ambulance werden opgeroepen, maar het bleek achteraf allemaal wel mee te vallen. De Leusdenaar kwam van een feestje, waar hij flink wat op had De man, die behalve een zeer verruimde geest ook een bloedneus had. wist niet meer wat er allemaal gebeur de. Familieleden hebben hem opgehaald en veilig thuisge bracht (advertentie) LEUSDEN - De Amersfoortse band Pretty Picture treedt zater dag 7 december op in het Jeugdhonk aan de Hamersveld seweg 100 in Leusden. Het con cert begint om 21.00 uur. De zaal gaat al een uur eerder open. Toegangskaarten kosten 3,50 gulden zonder pasje en 2,50 gulden mét pasje. Pretty Picture timmert al zo'n jaar aan de weg. Het repertoire be staat voornamelijk uit nummers van eigen hand. Maar covers van onder andere Golden Earring en de Rolling Stones-hits worden niet geschuwd De groep omschrijft haar muziek graag als swingende rock. Frank Jansen (drums). Edwin (bass gitaar). Jan Braker (zang) en Hedrei Pathuis (lead gitaar) waren begin vorige maand nog te zien en te horen op het jongeren- festijn in Leusden. dealer voor Amersfoort e.o. Amsierdamseweg 7 Tel 033-630154 Pretty Picture Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940681. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1