Veranderingen in bestuur centraal bij ledenvergadering Lockhorst en Antilopen udo-demonstratie in Achterveld Virus introduceert Virusthlon Kantongerecht Amersfoort leusder A Sport in cijfers I A Te laat remmen veroorzaakt flinke botsing leusder hrmt mende maand gelegenheid om gratis te komen trainen: Bij derde lustrum prestatieloop: Hessenkar Uitslagen damesschietclub Hessenkar kaarttoernooi LEOS Antilopen Achterveld r\ _ÜJ T- Wie wordt de sporter van de maand? SPORTER VAU DE MAAUD jd T X LEUSDEN - Zowel bij tennisclub Lockhorst als korfbalver eniging Antilopen staat de komende algemene ledenverga dering vooral in het teken van mutaties binnen het bestuur. Bij Lockhorst, die op vrijdag 13 december zijn jaarlijkse praatavond afwerkt, staat na één jaar Kees Koopman, se cretaris J. Lempke-Rouppe v.d. Voort op de nominatie om de voorzittershamer over te nemen. Antilopen komt op maandag 16 december uit de bestuursimpasse na het voor- zitterloze tijdperk. Henk Verburg is door een commissie van drie bereid gevonden om als voorzitter te gaan fungeren. Het destijds geformeerde bestuursdriemanschap komt hier door, als de leden tenminste hun goedkeuring aan de nieuwe samenstelling hechten van het bestuur, te vervallen. ugd kon zich tijdens de judo-demonstratie in Achterveld helemaal uitleven. De Lockhorst-agenda telt in totaal 12 punten. Na de jaarverslagen en financiële zaken voor de sen i; Ha ITERVELD - Op 1 januari 1986 begint de sportvereniging nti met een nieuwe sectie Judo. de inwoners van het dorp kennis te laten maken met i tak van sport werd er zaterdagmiddag in de gymnas- taal een judo-demonstratie gegeven. De belangstellen- konden gratis komen kijken. De demonstratie werd ge- n door leerlingen van de sportschool Dotinga uit Leus- >se win 3rker <eslu mac 3 ver in 1 )utan heti linty titeik naar en jeltur ro! in 'aar >mst veel ïp. kc atign 5 er. c in a< -er di /ersli were Dleit I986 belangstelling en hoopte dat de judo-sport in Achterveld een goede start zou maken, zodat men binnen niet al te lange tijd tegen elkaar zou kunnen uitko men. Voor de belangstellenden voor deze sport is er in de maand de cember op de dinsdagen tussen 17.15 en 19.00 uur de mogelijk heid om gratis te komen judoën in de gymzaal aan de W van Amers- foortstraat te Achterveld Voor inlichtingen kan telefonisch contact worden opgenomen met mevrouw M Bergsma. tel. 03425- 2391. dat de demonstratie een aan nam gaf de heer Dotinga een uitleg over de judo- Judo is van oorsprong een nse sport. s een sport waar men goed img houdt met elkaar Het is doeling dat men elkaar geen joet en er ook steeds voor dat men bij het vallen e.d r steeds opvangt, zodat er letsel ontstaat nnen werd met introductie- Dit is een simpele 'stoei- Vervolgens werden er moeilijkere vormen van gedaan Voor elk begin van lemonstratie deden de heer ga en zijn zoon Jan voor hoe jen en ander werd uitge- Tijdens deze demonstra- terdeR ook de jeugdige kij kers er steeds bij betrokken. Zij konden meedoen waarbij de ju- doèr waar zij mee werkten uitleg gaf hoe het een en ander in zijn werk ging. Op een leuke, eenvou dige en begrijpelijke manier legde de heer Dotinga alles uit. Jammer was wel, dat de wat oudere jeugd deze middag verstek liet gaan. Daar er deze middag ook een St Nicolaasfeest was georganiseerd voor de junioren-elftallen moesten een aantal jeugdige belangstel lenden voortijdig de gymzaal ver laten waardoor zij een groot deel van de demonstratie misten Na afloop werd de heer Dotinga dank gebracht voor zijn belange loze medewerking met zijn leerlin gen Hij kreeg een leuke attentie aangeboden. De heer Dotinga dankte voor de doR oi,£ï6 ",nsc« netel tid" De ontspanning ging soms duidelijk met inspanning gepaard pauze, komen de mutaties in commissies en bestuur aan bod. In het jaarverslag meldt de se cretaris dat bij de banen beplan ting is aangebracht en dat er een aantal banen gerenoveerd en/of van een nieuwe gravellaag voor zien is. Het ledental bedroeg in 1985 581 senioren en 255 junio ren, terwijl de wachtlijst 188 om 40 namen telt. Wat prestaties betreft heeft Lock horst ook een geslaagd jaar ach ter de rug In totaal konden 7 teams in de kampioensbloemen worden gezet. Acht teams promo veerden. Birgit Schoemaker werd bij de dames clubkampioen, Frank Vissers werd dat bij de he ren. Het open toernooi stond over matig in de belangstelling Ruim 200 partijen moesten worden ge schrapt. Alleen op de finaledag moest de organisatie even naar de tennishal uitwijken, maar na enig dweilwerk kon Lockhorst- open op het Burg. Buiningpark worden afgerond. Punt 10 van de agenda is de ver kiezing van het bestuur. Kees Koopman zal, volgens afspraak, na een jaar voorzitterschap zich uit het bestuur terugtrekken en de weg vrijmaken voor de eerste vrouwelijke voorzitter in Lock- horst-kringen, J Lempke-Rouppe v.d. Voort. Het vrijgekomen se cretariaat zal in handen komen van mevrouw Y. Claus. De heer P. Drewes, die ad interim nog een vol jaar heeft meegedraaid als lid van de recreatie commissie, zal worden opgevolgd door P v Vliet. ANTILOPEN In juni werd op de A.L.V. al beslo ten om in december een buitenge wone ledenvergadering te beleg gen. Het gebrek aan een ge schikte kandidaat voor de voorzit- tersstoel lag hieraan ten grond slag Toen in september een van de drie waarnemers voor de va cante hamer wegens werkzaam heden als bestuurslid technische zaken onverhoopt terug moest treden, werd op initiatief van en kele leden een bijeenkomst be legd waarbij (oud-)bestuursleden de ontstane problematiek onder de loep namen Een commissie van drie moest voor de oplossing gaan zorgen, was de uitkomst van het interne overleg. Het resultaat zal op maandag 16 december (aanvang 20.00 uur) tijdens de bij zondere ledenvergadering wor den medegedeeld. Na de gebruikelijke agenda-pun ten zal penningmeester Jan Schoemaker de leden het ge vraagde inzicht verschaffen over de huidige financiële stand van zaken bij Antilopen. Een discussie over het idee om in de toekomst met selectie(s) op zondag compe titie te spelen, vindt plaats voordat het nieuwe bestuur gepresen teerd en geïnstalleerd wordt. Een bestuur met nieuwe maar ook veel oude vertrouwde namen, die in het (recente) verleden het ge zicht van Antilopen bepaald heb ben. Voorzitter wordt Henk Verburg, die de ex-penningmeester Bart Hueting als vice-voorzitter aan zijn zij krijgt. Henk Kreijne blijft se cretaris. Penningmeester wordt oud-voorzitter Nic Laheij. Jan Schoemaker krijgt nu technische zaken toebedeeld, terwijl alweer een ex-voorzitster Mauke Costa jeugdzaken gaat behartigen. Rob Hendriks zal de p.r.-man van Anti lopen worden Kortom, een be stuur met body dat kan bogen op ruime bestuurservaring. Zat het qua prestaties de laatste jaren bij de korfbalclub al redelijk goed, organisatorisch kan in de toekomst weinig meer fout gaan. Want het Antilopen-bestuur in spe straalt voordat het officieel is ge kozen al vertrouwen uit. lir 11| Sh| 1-12 jrn 11 (11-1| amelj 3(1-: winsl >n Li e set het begrip 'voorwaarde- veroordeling' niet altijd rat Lfeüjk 'S, bleek weer eens Hes i Ie strafzitting van 28 no- ber. eugdige automobilist K. 1 zich in augustus j.l. be- aan het rijden met snelheid van 160 km in gemeente Barneveld, wel hij midden in de fperiode van een vorige ordeling zat. )e Le >c i van sland kkelij in de spee uit 7. ompet fficier eiste ten eerste tenuit- egging van de voorwaarde- straf van de vorige keer, toen ie maanden voorwaardelijke gging van de rijbevoegdheid ;gen had, en ten tweede vier iden onvoorwaardelijke in- mg van het rijbewijs voor de ge snelheidsovertreding, ;en boete van 1 600,-. achte kwam met zijn optel- wat verbluft tot zeven maan- nleverert van het rijbewijs, lacht de vorige keer dat ik rijbewijs drie maanden kwijt :ijn als ik het weer zou doen kom ik op zeven" De kan- e. grolchter, mr. Luijckx, legde uit hier om twee zaken ging. behandelen vandaag èn uw reding in augustus waarvoor naanden geëist wordt èn uw laardelijke veroordeling van >nge keer. Het betreft twee delicten en u krijgt dus ook twee straffen". Hij veroordeelde tot f 600,- boete en was bereid het totaal aantal maanden tot zes terug te bren gen. ..Maar dit is de uiterste cle mentie" Een inwoner van Lunteren had zich bezondigd aan het zo genaamde 'kleven' of 'jagen', zoals het op te korte afstand van de voorganger rijden wordt ge noemd, als men zich op de linker baan van de snelweg bevindt Maar verdachte had er een an dere uitdrukking voor ,,lk zou het liever 'zuigen' willen noemen. Het ontstaat immers als iemand die langzamer rijdt dan de rest op de linker baan, niet gauw genoeg naar rechts gaat!" Maar zowel officier als kan tonrechter hadden geen goed woord voor deze agressieve rijstijl over Mensen worden altijd ze nuwachtig als er iemand vlak ach ter ze zit. Ze hebben de neiging om snel naar rechts te gaan en snijden dan vaak iemand die er niets mee te maken heeft en zelf weer schrikt. Zo ontstaan ketting botsingen". Conform de eis werd verdachte tot f 300,- veroordeeld Een transportbedrijf uit Wouden berg, vertegenwoordigd door éen van zijn directeuren, stond terecht wegens het niet tijdig keuren van USDEN - Het niet tijdig rem- veroorzaakte zondagmid- rond 15.30 uur heel wat hade bij een aanrijding op mhemseweg. Vier perso- uto's waren daarbij betrok- auto's stonden te wachten sen auto die linksaf de Tree- rdt de l in wilde. De bestuurder van clubo en van ïkclub 'de wagen die naderde, rem de te laat en knalde boven op zijn voorligger. De klap kwam zo hard aan dat die auto doorschoot en de twee auto's ervoor ook bij de bot sing betrok Tegen de bestuurder die te laat remde, werd proces-verbaal opge maakt. Zijn auto wordt aan een technisch onerzoek onderworpen. De politie vermoedt dat de remmen niet in orde waren een aanhangwagen Hoewel de keuringen van de wagens in dit bedrijf niets te wensen overlieten, was nu eenmaal - bewust - t.a.v deze aanhanger een termijn over schreden, omdat dat het bedrijf beter uitkwam i.v.m. de rest van de keuringen ,,Als het u beter uitkomt even te wachten om de zaak gelijk te trek ken, dan neemt u een risico en wie z'n gat brandt, moet op de blaren zitten", aldus een onver biddelijke mr Luijckx Boete f 400,- Een jongen uit Amersfoort had 's nachts, toen zijn ouders sliepen, de auto van pa gepakt, hoewel hij niet in het bezit was van een rijbe wijs. De tocht verliep dan ook niet geheel naar wens. In de Lange- straat ramde hij, bij een overigens geslaagde manoeuvre om een paar voetgangers te ontwijken, een paaltje Schade f 2500,-, die zoon-lief momenteel bezig was af te betalen ,,lk had geen zin om te lopen" had hij tegenover de politie als re den van zijn autorit opgegeven. Behalve een fikse uitbrander van de officier, kreeg hij in totaal f 275.- boete en 1 week hech tenis, nog voorwaardelijk Op de Bunschoterstraat in Amers foort had een inwoner van Bun schoten met een snelheid van 125 km gereden, diverse malen de doorgetrokken streep overschrij dend, met een auto waarvan de uitlaat kapot was en de hoorn niet de voorgeschreven vaste toon hoogte had .En dit is nog maar een greep uit het procesverbaal", zei de offi cier. ,,Er is ook nog sprake van een slingerend achterwiel en het was zo druk op dat moment dat de ver balisant u niet eens kon bijhou den" In totaal eiste zij f 490.- boete ..Wat vindt u er van'? vroeg de kantonrechter ,.U bent de rechter", luidde het antwoord ,,Nou, dan zal ik u zeggen dat ik eigenlijk voorwaardelijk uw rijbe wijs had willen afnemen. Maar omdat de officier dat niet vraagt, zal ik u conform de eis veroorde len" ACHTERVELD - Vrijdag avond vond een kaartwed- strijd plaats tussen de KPJ en de Loterijclub de Hessen- kar. Uitdager was de KPJ. Er waren deze avond 24 deel nemers. De loterijclub kwam als winnaar uit de bus met 56.538 punten tegen 52.142 punten voor KPJ. LEUSDEN - Wat in 1972 als pro beerseltje van de vroegere KPJ was begonnen, en in de loop der jaren steeds meer belang stellenden en sportievelingen naar Leusden trok, begint he den ten dage steeds meer op een heus en onvervalst sport evenement te lijken dat hele maal met z'n tijd meegaat. Werd de KPJ-loop een aantal jaren geleden omgedoopt tot Virus loop (vanwege het simpele feit dat de Leusdense organisatie van de katholieke plattelands jongeren ter ziele ging en werd overgenomen door de nieuw opgerichte jongerenvereniging Virus), anno 1986 zal de naam VIRUSTHLON het inmiddels tra ditionele sportspektakel op de gebruikelijke tweede zondag van januari sieren. Vanwege het derde lustrum heeft de organisatie van Virus gemeend om met iets nieuwe te moeten ko men En in de vorm van een soort triathlon, de sport die het laatste jaa enorm in de publiciteit stond en steeds meer enthousiastelin gen telt, denken Richard Schoon- derbeek en zijn medewerkers van de prestatieloopcommissie het ei van Columbus gevonden te heb ben, waarmee uitgerekend in het lustrumjaar een nieuw record kan worden gevestigd. Of de Virusthlon zich daarvoor leent, is onzeker en afwachten ge blazen. Het weer is de grote onze kere factor. Wel is zeker dat de Virusthlon uit 10 000 meter hard lopen en 45 km fietsen zal be staan ,,Het is echter geen wed strijd, zodat jong en oud mee kan doen", laten de organisatoren nu al met klem weten Het looptraject is, net zoals de loopafstanden van de normale prestatieloop, over 1000, 2500 en 5000 en 10 000 meter op het ter rein van internaat Don Bosco in het landgoed Den Treek gesi tueerd Het fietsen, toegestaan op alle mogelijke modellen, gaat via Dodeweg, Doornseweg, Treeker- weg, Heetvelderweg weer terug naar Don Bosco, waarna de deel nemers het parcours nog een maal moeten afleggen Iedereen doet aan dit nieuwe on derdeel voor eigen risico mee en heeft zich aan de geldende ver keersregels te houden", aldus de commissie die nu al met bege renswaardige blikken vooruitkijkt naar begin 1986 Op 12 januari is het zover. Dan zal naast de 15e Virus-prestatieloop de eerste Vi rusthlon van start gaan DE KEUS IS AAN U: De prijswinnaars avond waren: van deze aantal punten 1 G Born 5182 2 T Ossendrijver 5019 3 mevr. Druijf 4910 4 G. van Hamersveld 4908 5 M. Vos 4906 6 M de Vette 4873 7. G Boutens 4747 8. mevr Vos 4735 9 H van Ruitenbeek 4718 10 T Lammers 4708 11 N. Blom 4638 12. W Houtveen. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijden werd door negen leden deelgeno men. Het was Ria Vos die eerste werd met 89 punten. De overige uitslagen waren: gezichtsvermogen niet meer aan de schietwedstrijden kan deelne men, wilde zij als lid van de club bedanken. De overige leden wil den dit niet. Om Kitty toch bij de club te houden, werd zij aange steld als vaste baancommandant zodat zij toch steeds bij de wed strijden aanwezig kon zijn Dit werd door betrokkene met veel plezier aanvaard. 2 Bep Smal 3. An Voskuilen 4 InyKok 5 JeannetVos 6 Liesbeth Suermondt 7 Anja van Rossum 8 Hetty Klei|n 9 Annelies Huurdeman aantal punten 82 79 77 76 73 67 67 64 Vanaf de oprichting van de da messchietclub werd het baan- commandantschap steeds onder ling geregeld Gezien het feit dat de initiatiefneemster en mede oprichtster van de club, Kitty van Hametsveld, in verband met haar ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de derde ronde worden gespeeld van het Hessenkar kaarttoernooi De aanvang is om 20 00 uur Er is deze avond weer een aantal aan trekkelijke prijzen te winnen, ter wijl men ook zijn positie op de ranglijst wel kan verbeteren. MEISJES: Leos d2 - Devu d2 2-0 Leos d2 - Sovoco d 1 0-2 Leos d1 - Sovoco d2 2-0 Leos d2-Unicornus d2 1-1 Leos c3 - SH c2 1-2 Leos b2 - SH b1 0-3 Leos b1 - SSS b4 3-0 JONGENS: Leos d2-Leos d1 0-2 Leos d1 - Vollkei d1 1-1 Leos d2 - Spurt d 1 0-2 Leos c3-Unicornus c1 0-3 Leos c2 - Surf c1 2-1 Leos c1 - Sovoco c1 3-0 t'l I'll.I.KM: Antilopen PI - Spirit PI Antilopen P2 - Dindoa P2 Hui/en KI - Annlopcn Rl ASPIRANTEN: Antilopen Al - Meeuwen Al 6-5 TZ BI Antilopen BI 3-3 DaltoCI - Antilopen Cl 5-1 Antilopen C2 - Telstar C3 7-0 Altius Dl - Antilopen Dl 1-2 Huizen D2 - Antilopen D2 2-1 JUNIOREN: Antilopen J I - Ccleriias J1 8-7 Antilopen J2 - TZ J3 17-0 Antilopen J3 - Revival J2 8-4 SENIOREN Atlantis 1 - Antilopen 1 13-13 Roda 1 - Antilopen 2 13-12 RDZ 2 - Antilopen 3 2-11 Antilopen 4 - Woudenberg 3 7- 3 Dalto 7 - Antilopen 5 8- 3 Antilopen 8 - Ermelo 2 10- 4 0-0 5-0 A s zaterdag 7 december is er de be langrijke wedstrijd Meisjes Achterveld 1 - 't Gooi 1 (Hilversum) want de ploeg die wint loopt goed uit voor een even tueel kampioenschap De standenlijst is 1. 't Gooi 9-17; 2 Achterveld 8-15; 3. Naarden '79 10-15, 4 Huizen 10- 12; 5 EFC'58 10-11. PROGRAMMA ZATERDAG HVC A2 - Achterveld A2 13.30 Achterveld B1 - TOV B1 13 00 RodaC 3- Achterveld C1 v. 10 45 Achterveld C2 - IJsselmeervogels C5 11.45 Amsvorde D1 - Achterveld D1 v 12 00 Achterveld D2 - Spakenburg D3 11 00 Achterveld E1-CJVVE2 13 00 HVC F1 - Achterveld F1 v 11 00 Hoevelaken F3 - Achterveld F2 v 9 15 Dames Junioren Achterveld - Scher- penzeel 11 00 Meisjes Achterveld 1 -'t Gooi 1 11 00 Alle geplande wedstrijden voor het afgelopen weekend werden afgelast Programma voor zondag Achterveld - Sporting 70 14 30 uur 1 Achterveld 2 - Quick 3 11 30 uur Baarn 4 - Achterveld 3 11 00 uur NSC 2 - Achterveld 4 12 00 uur Achterveld 5 - Roda 5 12 00 uur VVZA 8 - Achterveld 6 10 00 uur Hoogl. veen 7-Achterveld 7 14.30 uur Dames Achterveld - Brederodes 10 00 uur LEUSDEN - „SPORTER VAN DE MAAND". Dat is de titel die de sportredaktie van de Leusder Krant in samenwerking met Pim Berghuizen van het gelijkna mige sporthuis op de Hamershof geeft aan de man of vrouw. Jongen of meisje die gedurende een bepaalde kalendermaand op eén of andere wijze in positieve zin is opgevallen. Alle sporters uit Leusden, ongeacht leeftijd of sport, komen voor deze maandelijkse verkiezing in aanmer king. De uitverkoren sporter van de maand komt met foto in de krant en ontvangt uit handen van Pim Berghuizen een passend sportartikel naast de Leusder Krant Sporter van de maand-bokaal. Iedereen mag suggesties doen en namen inzenden Ons adres Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19 of postbus 11 Aan het emd van het seizoen, in mei 1986, zal de sporter van het jaar worden gekozen. Over de keuze is geen correspondentie mogeiyk. Doe mee! Lever uw suggestie in. Ik ben van mening, dat tot sporter van de maand dient te worden gekozen Naam: Aard van de sport: Naam sportvereniging. Omdat Mijn naam is. Adres: Formulier kan iedere maand ingezonden worden tot en met de laatste dinsdag van die maand. Ons adres is. Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leus den-centrum -JIA 'O Winkelcentrum Hamershof-Leusden Tel. 033-945263.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9