-lobbit wordt op bestaande undamenten herbouwd Juist die service, daar draait de hele zaak op' LEUSDEN, rankstation aan Hamersveldseweg heropend School krijgt twee extra lokalen Tankstation geopend DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 plaatselijk nieuws (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Als alle betrokkenen hun medewerking verle- len, kan de nieuwe basisschool „De Hobbit" in november ran het volgend jaar al heropend worden. De oude school *erd op 12 augustus jongstleden geheeld door brand ver hoest. Volgens de normen van het ministerie van onderwijs nag de school geen twee lokalen méér krijgen dan voorheen, lit ondanks het feit dat er al toestemming was om bij de chool twee noodlokalen te plaatsen om alle leerlingen te unnen opvangen. maken dat geheel voldoet aan de voorwaarden die gemeente, schoolteam en medezeggen schapsraad hadden opgesteld. De extra ruimte voor twee nieu we lokalen kon voor een deel ge vonden worden doorde patio, waar over de school vroeger beschikte, op te geven. Direct na de brand van 12 augus- js zijn het schoolteam en de me- ezeggenschapsraad van De Hob- st met de gemeente in overleg etreden over de herbouw van de chool. Dit overleg leidde al snel tot e opdracht aan een Delfts archi- jctenbureau om plannen te ma- en voor een nieuw te bouwen chool. Uitgangspunt was. dat de chool gebouwd moest worden op nog in tact zijnde fundamenten an de afgebrande school Verder ïoest gepoogd worden om in de erbouwplannen twee extra loka- m in de school onder te brengen Maandagavond werd tijdens de ergadering van de commissie wel- jn en onderwijs duidelijk, dat het etreffende architectenbureau er in eslaagd is om een ontwerp te TWEE MILJOEN De oude school was verzekerd voor een bedrag van twee miljoen gulden Een nieuwe school kan naar alle waarschijnlijkheid voor iets meer dan dat bedrag gebouwd worden. Maandagavond werd er nog geen definitief voorstel besproken in de commissie welzijn en onder wijs. omdat de gemeente zelf alle cijfertjes nog niet op een rij heeft staan. De landelijke overheid dreigde namelijk roet in het eten te gooien. De leerlingenprognoses laten niet toe dat er twee permanente lokalen meer gebouwd worden binnen de school, zo besliste het ministerie. Dit betekent dat het Rijk ook niet de meerkosten voor haar rekening neemt die de bouw van twee extra lokalen met zich meebrengt. Een rekensommetje heeft echter uitgewezen dat twee permanente lokalen extra in de nieuwe school goedkoper is dan het bijzetten van twee noodlokalen Het ligt dus voor de hand dat de gemeenteraad gaat besluiten om zich niets aan te trekken van de bemerkingen van het ministerie en in dit geval op eigen kosten de nieuwbouwplan- nen laat doorgaan. De nieuwe school zal er iets anders uitzien dan de afgebrande school. Zo is er in het ontwerp van het nieuwe gebouw vanuit gegaan dat er op de lokalen geen platte daken meer komen. De praktijk heeft uitgewezen dat platte daken een grote aantrekkingskracht uit oefenen op de jeugd. Door het belopen van de daken ontstaat er in Wildrit bij de AMAC Op 12 augustus jl. brandde basisschool De Hobbit totaal af. Terwijl de lessen nu doorgaan in de nood bouw aan de Hamersveldseweg, zijn de plannen voor nieuwbouw op de oude fundamenten zo goed als klaar De nieuwe Hobbit moet binnen een jaar gebouwd zijn. de loop der tijd behoorlijke schade aan het dak. Een flink deel van de school zal dan ook schuine daken krijgen. Binnen de school zal men één lokaal uitrusten met een flexibele wand. Als deze wand geopend wordt, ontstaat er een flinke toneel ruimte. De leerlingen zélf kunnen plaatsnemen in de grote gemeen schappelijke ruimte die in het ont werp voorzien is ONGEBRUIKELIJK De gang van zaken met betrek king tot de presentatie van de nieuwbouwvoorstellen is nogal ongebruikelijk. In het algemeen presenteren B. en W. alleen uit gewerkte voorstellen. In dit ge val wordt van de normale proce dure afgeweken omdat iedereen graag wil dat zo snel mogelijk met de herbouw van de school begonnen kan worden. De haast heeft ook te maken met het feit dat de gemeente de noodlokalen voor de Hobbit heeft gehuurd tot 14 november van het volgend jaar. Als de herbouw van de Hobbit met voortvarendheid ter hand wordt genomen, kan de herbouw nog voor die datum klaar zijn. Op 11 december wordt bij de Amersfoortse Motor-en Automobiel- j club (AMAC) de Wildrit verreden. Deze kaartleesrit wordt uitgezet door de RAC Amersfoort en zal bij belde verenigingen meetellen voor het kampioenschap. Inschrijving Is mogelijk vanaf j 19.30 uur In Café Restaurant „De j Faam", Hamseweg 9 te Hoogland. Vanuit deze gelegenheid zal de eer ste equipe om 20.00 uur starten, j Voor meer informatie: H. Versluis, tel. 03499-83106. Vlooienmarkt in Concordia Zondag 8 december zal voor de derde maal een Hooglandse vlooien markt worden georganiseerd In Con cordia aan de Kerklaan 1. De markt duurt van 9.30 tot 16.30 uur. Jeugdrevue zoekt medewerkers Op vrijdag 3 januari, de laatste dag van de kerstvakantie, zal het bestuur van het Jeugd Vakantie Feest in sa menwerking met de jeugdtheatergroep Mirakel een revue van Amersfoortse verenigingen organiseren in cultureel centrum De Flint. Leerlingen van de Muziekschool en leden van volksdans groep Terpsichore hebben hun mede werking reeds toegezegd Maar de organisatoren kunnen nog veel meer jeugdigen en jongeren gebruiken die van de revue een feestelijke happening willen en kunnen maken. Jonge leden van amateurverenigin gen en popgroepjes die iets doen aan toneel, muziek of dans en het leuk vinden om mee te werken, kunnen zich opgeven door kontakt op te nemen met Ernst Pels.'telefoon 03418-54199 Wie mee wil doen. moet wel bereid zijn om ergens in de kerstvakantie een genera le repetitie bij te wonen ACHTERVELD Vrijdag 6 december 20.00 uur: Kaarttoernooi De Hessenkar Zaterdag 7 december 20.00 uur: Disco Show De Klaveel Zaterdag 7 december 20.00 uur: Gehuwden bal Café Buifenlust Zondag 8 december 11.30 uur: Frühschoppen D'Ouwe Peerdes- tal Zondag 8 december 14.00 uur: Disco De Klaveet Maandag 9 december 20.00 uur: Volksdansen De Moespot Dinsdag 10 december 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Ge bouw Dinsdag 10 december 17.15 uur: gratis Judo Avanti Sportzaal W. v. Amersfoortstraat. Leusden Donderdag 5 december: opening café De Brouwerij Donderdag 5 december 9.30 uur: Sinterklaasfeest KPO, De Kom. Vrijdag 6 december 20.00 uur: repetitie Mannenkoor, De Kom. Contactpersoon Dhr. F. Schore- wille, Walstro 7, telefoon 942459. Zaterdag 7 december 16.30 uur: Opening De Meent. Zaterdag 7 december 21.00 uur: Concert Pretty Picture. Jeugdhonk Maandag 9 december 20.00 uur: Commissie Financiën, commissie kamer gemeentehuis, 't Erf 1 LEUSDEN - Burgemeester Rademaker opende gisteren het geheel vernieuwde tankstation an de familie Van 't Klooster aan de Hamersveldseweg 14 in Leusden. Na drie maanden van erbouwen, schilderen en behangen konden eindelijk de deuren weer opengegooid worden. Zo'n opening plan je heel ruim," zegt Wim van 't Klooster, de zoon des huizes. „Toch is er de iatste dagen nog enorm veel te doen." Het tankstation is een familiebedrijf. Het werd opgericht door vader Van 't Klooster. Hij heeft chter maar zo'n tien jaar van zijn bedrijf kunnen genieten: eind jaren zestig overleed hij. de het grootste deel van de ver bouwkosten „Ik heb wel een con tract voor een paar jaar moeten sluiten," aldus Wim, die deze han delstransactie een manier van fi nancieren noemt. LOMP IETS Voor de buitenstaander was het aanbrengen van de enorme luifel boven de benzinepompen het meest opvallende detail van de verbouwing. „Mensen hebben er verschillende meningen over. Van „een lomp iets" tot „hartstikke leuk". Wij vinden het functioneel de klant staat droog, en wij ook. We hebben ons uiterste best gedaan Privé hebben we er onder ometen lijden. Het neemt de zon weg. Maar dat heb je er voor over." Ook het installeren van de nieu we opslagtanks in de grond trok de nodige aandacht „We hebben nu één tank van 30.000 liter en twee van 20.000 liter," legt Wim uit. „We verkopen hier ongelode benzine Dat is door veel auto's al te gebrui ken Als de overheid die loodvrije benzine in het voorjaar goedkoper maakt, wordt het aantrekkelijker voor veel mensen. Dat is een goe de zaak. We hopen toch allemaal nog lange tijd adem te kunnen halen." Wïm's voorliefde voor auto's is met de paplepel ingegoten. Van jongs af aan spaarde hij autootjes. Een gedeelte daarvan staat nu uitgestald in een van de kleine vitrines in een kantoortje. „Ik ben een gewone jongen en treed niet graag op de voorgrond," zegt Wim. „maar ik doe het werk graag en met plezier." De zoon des huizes noemt zich zelf „firmantZijn 60-jarige moe der is de Big Boss ..Ze is regelma tig op het werk, waar ze de admini stratie doet. Ze is altijd drukte gewend Dan is het niet gemakke lijk om stil te zitten." GEDULD Zoals gezegd, de verbouwing nam drie maanden in beslag. Dat zorgde regelmatig voor overlast Wim„We zijn de klanten dankbaar voor hun geduld. De noodvoorzie ning had z'n charmes, maar het was behelpen. De noodvoorzie ning had z'n charmes, maar het was behelpen. Zo moest men op de weg tanken. We waarderen het, dat de klanten het allemaal geslikt heb ben." Om dat alles weer „goed" te maken, houdt de familie Van 't Klooster een grote aktie in ver band met de her-opening van hun bedrijf, ledereen die 25 liter tankt, krijgt een mooi dames- of heren- Wim van 't Klooster achter de kassa in de nieuwe shop horloge. De aktie loopt zolang de voorraad strekt. „We hopen dat alle klanten daarvan kunnen mee profiteren. Er zijn 1500 horloges in voorraad. Gulf heeft ooit eens eer- t vernieuwde tankstation aan de Hamersveldseweg met de inmiddels veel besproken luifel „Na 25 jaar was het tijd om de iak te moderniseren," zegt Wim m 't Klooster, die over die periode een sentimenteel verhaal wil op engen Wim zelf is met zijn 27 jaar en jonge en energieke onderne mer en werkt al zo'n zes jaar op het tankstation. Belangrijker dan die sentimente le verhalen vindt hij de vernieuwin gen van het bedrijf, waar momen teel zes mensen werken. „Wij zijn Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel donderdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkda gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon Ö33-941495 (administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: I 64,60 per jaar, f 32.80 per half jaar, f 16.65 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet hel geval neem dan kontakt op mei onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uuri tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420- 9420b Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s), bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n.v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 10 - voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). J kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. overgegaan op zelfbediening.legt hij uit. „Dat had voor ons niet gehoeven, maar de maatschappij wil dat." Die verandering houdt echter niet in, dat de klant alles voortaan zelf maar moet uitzoeken. „Ik wil er de nadruk op leggen, dat we gewoon de oude service blijven verlenen," aldus Wim Een goede service-verlening staat bij het Leusdense bedrijf bo venaan. „Je moet er van leven," verklaart Wim. „Het gaat nu rede lijk. Kijk, ik kan de klanten niet naar binnen trekken. Je kunt overal een auto kopen en tanken. Maar juist die service, daar draait de hele zaak op." LOSSE SCHROEVEN De ontwikkelingen in de auto branche dreigen echter ook die service-verlening op losse schroe ven te zetten Wim van 't Klooster „Auto's worden steeds minder on derhoudsgevoelig We moeten dan ook steeds meer klanten in de werkplaats hebben Aan de andere kant worden ook de gereedschap pen steeds beter We hebben hier bijvoorbeeld een diagnose-compu ter om auto's goed af te stellen." „Ik hoop dat de mensen blijven komen, maar dat heb je niet in de hand," zegt Wim onder het motto „Elke klant is er één". Als conclusie verbindt hij daaraan, dat het bedrijf zich niet alleen op Renault moet richten. „Steeds meer merken bin nen huis," is de leuze. Het invoeren van de zelfbedie ning is wel de grootste, maar niet de enige verandering. Het maga zijn en de kantoren zijn verbouwd, de showroom is aangepast en de shop heeft er flink wat ruimte bij gekregen Het kleine hokje van vroeger is veranderd in een mooi en overzichtelijk geheel Benzinemaatschappij Gulf, waarmee de familie Van 't Klooster al sinds 1959 samenwerkt, betaal- LEUSDEN - Rond de klok van drie uur 's middags arri veerde burgemeester Rade maker gisteren in een witte Suzuki bij het vernieuwde tankstation van de familie Van 't Klooster. Na een infor meel babbeltje hield hij in de showroom een korte toe spraak. De fel oranje ge kleurde luifel (met een op pervlakte van 175 vierkante meter) was niet aan zijn aan dacht ontschoten. „Het is een pracht van een onder dak," zei de burgemeester. „Het ziet er heel apart uit". Ook de directeur Wegver keer van de benzinemaat schappij Gulf/Kuwait, de heer J. R. van Veen, was bij de opening aanwezig. Hij noemde de relatie van zijn bedrijf met de familie Van 't Klooster een „goed huwe lijk". Verder maakte hij dui delijk, dat er bij het tanksta tion van Van 't Klooster voortaan gewerkt wordt met de meest geavanceerde computer, zodat men pre cies weet voor hoeveel men tankt. Na de overhandiging van enkele cadeaus, mocht bur gemeester Rademaker, on der toeziend oog van de fa milie Van 't Klooster en het personeel, de pomp officieel in gebruik nemen. Met de zelfbedieningsapparatuur ging het allemaal prima. Maar toen de burgemeester de benzinedop terug op zijn auto wilde draaien, was een hulpvaardige hand van één der aanwezigen echter noodzakelijk. der zo'n aktie gehouden. Dat was toen een enorm succes. Daar ho pen wij eigenlijk ook op." Verder staat er ook voor de kinderen een leuke verrassing te wachten „Sinterklaas kon niet ko men, die had het te druk," aldus Wim „Wel was er een aantal zwar te pieten hier bij de opening." Ook in de shop zijn er leuke aanbiedin gen in verband met de her-ope ning. De komende dagen kunnen alle klanten nog meegenieten van het feest Hoe zijn nu de verwachtingen voor het vernieuwde bedrijf? „Ik hoop dat we weer een winter als vorig jaar krijgen," zegt firmant Wim. „Dat is niet alleen goed voor de schaatsers, maar ook voor ons. In zo'n winter is er veel te doen, vooraal aan onderhoud. Wij zijn net zo goed afhankelijk van het weer als de boeren." Naast de gebruikelijke onder houdsbeurten en oliepeilcontro- le zorgt ook de verplichte auto keuring binnenkort voor wat ex tra klandizie. „Daar doen wij ook aan mee," legt Wim van 't Kloos ter tevreden uit, „We zijn een erkend bedrijf." Aan de installatie van de enorme opslagtanks ging heel wat graafwerk vooraf.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3