3 Sinterklaas is jarig! Sint in Stoutenburg Rijksweg 28 Kantlijn Gedichten-aktie De Biezenkamp LOEP OP LE Niet alleen Cu rsieJL bekeken Bomen (1) Hartstikke bedankt. Bomen (2) Bomen (3) Bomen (4) Veilig Parkeren Zaken DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 loep op Leusden Tja, ze kunnen nu wel stellen dat die schooltafeltjes en stoe len veertig jaar mee moeten, maar hoe zit het met de school zelf? Op de groslijst van de PvdA zijn de vrouwen in de meerder heid, lees ik. De mannen moesten dus een stapje Opzij doen. Cynische Leusdenaar: „Bij al die Rooie Vrouwen zien de PvdA-mannen er wat bleek- Oranje uit. Die roos in de vuist komt nu natuurlijk tussen duim en wijs vinger. Fluisterende politicus van een andere partij: ,,'k Hoorde, dat de vrouwelijke raadsleden in de PvdA-fraktie na de verkie zingen van plan zijn in 't Voor onder hun raadsvergaderin gen te houden. Hebben ze niet steeds zo'n last van al die mannen Ook die fraaie stickertjes op uw radio geplakt bij de verkeerde zenders? Gefrustreerde Rozendaler: „Man, praat me er niet van! 'k Heb me een rotje gezocht naar de lokale omroep en toen bleek, dat wij die óók al niet konden ontvangen". CDA over omstreden bouw perceel: „Dat moet op te los sen zijn. Die kavelverkoop la ten we zo, maar we geven die meneer Eising toestemming om er zijn huis op te bou wen". Henk Ossendrijver: Ander som kan ook, hoor!". Als de gemeente volgend jaar met haar eigen houtproduktie van start gaat, zou het mis schien handig zijn om in dat Keurslagers-gebouw een ei gen papierfabriek te vesti gen. Toch wel handiq zo'n hout produktie. 'k Hoor het de wet houder al zeggen: „Waar ge hakt wordt vallen spaan ders". Leusden ontbeert momenteel een milieu-inspecteur. Dat merk je aan de optredende taalvervuiling in de raad. Fonsje: „Dat zou u toch eens moeten adstrueren". Bovendien zou die man of vrouw ook een wat betere con trole uit kunnen oefenen op al die vuilniszakken, die zo maar aan de kant van de weg wor den gezet Hoeven ze bij gemeentewer ken niet al die zakken meer open te maken Hebben ze de zakken van die politieke sinterklaas wel ge controleerd? Voor de PvdA zat er ook deze keer geen cadeautje in. Tja, kinderen die klagen, worden overgeslagen Konijntje in de Wetering: „Vol verwachting klopt mijn konijne-hartje. Misschien krijg ik toch nog wel een welzijnspartje. Een worteltje hier, een knol letje daar. Voor je het weet is het met mijn welzijn phma voor elkaar! 'k Vestig mijn hoop nu op die liberaal. Want die vecht straks voor het welzijn van ons allemaal! En mocht dat een vergissing zijn, Mij krijgt ie toch niet klein. Ik ben immers maar een ko nijntje. Hoewel beslist geen klein tje. V LEUSDEN - Winkeliersvereni ging De Biezenkamp organiseeit een Sinterklaas-gedichten-wed strijd. Tussen 5 en 12 decembet kan iedereen gedlchten/rljpjes voorzien van naam, adres en telefoonnummer, inleveren Foto Muns (Biezenkamp 15) 0 bij Rotol (Hamersveldseweg 6) Uit alle inzendingen kiest ee« jury, bestaande uit Jolien Pon. José van Roomen en Henk-Ja. West land. de drie beste qedichten. Daar zijn prijzen ter waarde vï 100,-. I 75,- en 50.- voor be schikbaar Bovendien worden winnende rijmen gepubliceerd Achtervelds burgemeester Henk Ossendrijver trekt zich het wel en wee van wat er in het kerkdorp gaande is, zéér aan. Dat valt te loven, maar soms gaat het wat ver. Zoals pas, toen werd besloten om dan tóch maar een verkeers drempel aan te leggen in de Rentinckstraat in Achterveld. De reactie van Ossendrijver: „Hartelijk dank, voorzitter." (hm) LEUSDEN - Sinterklaas moet vandaag, op zijn eigen verjaardag, een druk programma afwerken. Zo was de loodvrij. grote kindervriend vanmorgen al vroeg op pad om een aantal scholen in Leusden met een bezoekje te vereren. Bij de RK Basisschool Rossenberg arriveerde hij. vergezeld van twee Zwarte Pieten, per luchtballon. Hij kwam wat later dan gepland, omdat de weersomstandigheden niet al te best waren voor zo'n reis per luchtballon. De kinderen van De Rossenberg moesten dan ook lang wachten en werden ongeduldig. Maar toen de Sint eenmaal voet op vaste bodem had gezet, werd hij enthousiast en onder luid gezang welkom geheten. Ook RK Basisschool Kinderland kreeg vandaag nog een bezoekje van Sinterklaas. De vele uitgestrekte kinderhandjes werden door twee Zwarte Pieten gevuld met pepernoten en andere lekkernijen Sinterklaas gaat een drukke avond tegemoet In het hele land moet hij pakjes, al dan niet voorzien van een rijmpje, bezorgen Daarna gaat hij weer terug naar Spanje, om goed uit te rusten. Tot volgend jaar. SinterklaasI Verloren en gevonden Weggelopen: Yorkshire Terrier, stamboom, ver mist sinds 25 november tussen 18.30 en 19.30 uur bij ziekenhuis De Lichtenberg. Moei zich in Leus den bevinden. Tel. 942766 De Sint had in Stoutenburg ook een draaiorgel bij zich Het isme een gedoe, de laatste tijd. Werknemers in psychiatri sche inrichtingen die „therapeu tisch mee-eten" moesten dat op geven voorde belasting. Een knaak per maaltijd, zo rekende de fiscus. Een boer, die z'n eigen varken slacht, moet dat opgeven voor de belasting als inkomen. Een huurder van een volkstuintje moet - officieel - voor de belas ting opvoeren, hoeveel maaltij den aan groente en aardappe len die activiteit oplevert, als inkomen. Dat schoot ons door het hoofd, toen deze week ons aller burgervader, de heer Radema ker, ter gelegenheid van de hero- pening van het benzine-station van Van 't Klooster, gratis de tank van zijn tweede auto stond te vullen met lood-vrije benzine. Zou dat tot de emolumenten be horen, of is dat gewoon verbo den, waren de vragen die zich opwierpen. Het viel overigens temeer op, daar bij deze gelegenheid bleek dat een opmerkelijke eigen schap van kleine auto's is, dat ze zulke grote tanks hebben. We meenden in alle argeloos heid nog even, dat er misschien opnamen voor zoiets als „Poets" werden gemaakt. Er was tenminste één persoon aanwe zig die, gezien de duur van de STOUTENBURG - Sinterklaas bracht de afgelopen week een bezoekje aan de familie Van Dijk aan de Hessenweg. Hij verwende de kinderen daar niet alleen met lekker snoepgoed, maar ook met enkele presentjes. Die werden natuurlijk voorzien van een korte toespraak door de Sint Toen de cadeautjes uitgepakt waren, vertrok de grote kindervriend weer Hij liet een blijde familie Van Dijk achter. Wekenlang had hij voor de spiegel geoefend. Met de leg ger van de Leusder Krant voor zich met daarin de woorden, die hij zorgvuldig op papier had gecomponeerd tot een klin kende melodie vol harmonie en humor. Toch een wat zwaar boek, die krantenlegger, dacht hij vaak, misschien hebben ze in het gemeente-archief een wat lichter boekwerkje. Maar alles went, zelfs een heel jaar Leusder Krant in je hand en voor de spiegel ging het steeds beter. Zijn dochter, die haar sporen ruimschoots had verdiend in de plaatselijke toneelvereniging, gaf hem re gelmatig de nodige adviezen en hielp hem langzaam maar zeker van een toch sluimeren de plankenkoorts af. „Je bent Sinterklaas, pa", had ze hem regelmatig voorgehouden, "geen wethouder. Denk daar steeds aan. Het hielp. Die avond stond hij opnieuw voor de spiegel. Nu in vol ornaat Met een intonatie, een goed heilig man waardig, repe teerde hij voor de laatste maal zijn tekst Het klonk goed, vond hij. Maar hoe zou hij overko men op de raadsledenHij wreef over zijn baard en be dacht. dat zo 'n pluk haar best gemakkelijk zou zijn in een felle raadsdiscussie. Je kunt je er je ware gezicht achter ver bergen. Hij haalde heel diep adem. De taxi stond voor. Hij was gereed voor de rol van zijn leven. Sinterklaas. Hij zou de raad vanavond eens op humoristische wijze de rode mantel uitvegen. Voor al die socialisten zouden flink hun vet krijgen! Hadden ze verdiend, de drammers1 Steeds maar weer zeuren over het tekort aan welzijn Waren ze de vrijgevigheid van Joop den Uyl dan vergeten? Aan de andere kant: was zijn toonzet ting ten opzichte van die rooie rakkers niet wat al te ernstig in vergelijking met die fraaie hu mor voor de anderen? Reso luut schudde hij die gedachte van zich af Een goede sint wist ernst en humor goed gedo seerd te brengen. Hij dus ook. Beneden in het gemeente huis wachtte hij vol spanning op het moment suprème Hij zou voorzichtig moeten zijn op die rottrap met al die zwarte dopjes, bedacht hij nog en toen was het zo ver. Het wethoudersschap had toch zijn aardige momenten. Royaal bood de burgemeester hem de voorzitterszetel aan. Het was maar voor een ogen blik, maar tochHij schraap te zijn keel en begon aan zijn zo zorgvuldig voorbereide mo noloog. Het ging er allemaal in als koei\, mj. Alleen: wat keken de leden van die PvdA- fraktie sjagrijnig! En hij was nog niet eens aan hen toege komen Piet deelde de pe pernoten uit. Hij bezag dat met een goedkeurende blik. Toch jammer, dat zoiets maar één keer per jaar kon Pepernoten zijn niet duur en een kinder hand is toch gauw gevuld, niet- waar Overal tevreden gezich ten. Nou ja, op die ene hoek na dan. Hadden zeker een twee de zakje pepernoten ver wacht. Gijs glunderde van oor tot oor Daar was ie goed in, die underdog. Dat was een goede vondst, ook al zei hij het zelf. Want wat was er in vredes naam nou anders over Gijs te zeggen? Dat liet hij graag aan de leden van de partij over als die de lijst moesten samenstel len. Met enige tegenzin verhief hij zich van de toch zo prettig zittende voorzitterszetel. Het zat er op. Nou nog even snel afschminken en dan Hij zat voor de spiegel. Baardloos. Zorgvuldig kamde hij zijn snor. Hij zuchtte diep. Maar een jaar gaat snel voor bij, hield hij zich voor. Even de tanden op elkaar, Fons. „Het woord is aan de wet houder van financiën". Mis moedig dacht hij aan die prachtige toespraak die hij kort tevoren had gehouden. Hij had toch alles al gezegd? V. Redactie: Hans Mosterd. Bijdragen: Martin Hermens, Janus Visser en Bert Vos. Dat er in Leusden, in het poli tieke circuit, wat af-geboomd wordt tijdens de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, is be kend. Afgelopen dinsdag sloeg echter alles. Geheel buiten de orde werd er anderhalf uur be steed aan de mogelijkheden be treffende het groene aankleden van Leusden. Vanuiteen wetenschappelijke benadering, dat wel, maar het duurde zo lang. En dan.zo'n wetenschap pelijke benadering, dat is ook niet alles, hoor. Zo hoorden we daar een meneer het volgende meedelen: „De reden, dat we ons met deze case hebben bezigge houden is de kleinschaligheid van Leusden. Een bomenrij kan hier een harde functie krijgen en om dat in het centrum te doen, dat heeft toch meer een open functie." Op dat moment keken we naar de gemeentelijke bode, in de vaste verwachting, dat we er op die basis wel eentje aangeboden zouden krijgen, maar helaas. Dat staat overigens nog los van het feit dat, als je bomen plant voor houtproduktie In een dorp, daar andere eisen aan wor den gesteld, dan aan bomen in een bos. Ze zullen bijvoorbeeld opgesnoeid moeten worden, en dat kost geld. En wie dat niet mee berekent in de calculatie is mis schien wel zeer wetenschappe lijk bezig, maar dan toch niet economisch. Overigens was het best een boeiend betoog, en beslist zin vol om verder over te praten. Maar dan wel op een avond, die daarvoor bestemd wordt, na tuurlijk. Gezien het karakter van de discussie kwamen we achter de perstafel overigens wel tot de conclusie, dat je het als boom in Leusden beslist goed krijgt. En aandacht krijg je ook. Zoveel zelfs, dat een zeer terzake doen de vraag in dit verband is of de bomen die hier in het kader van de houtproduktie worden aange plant, straks ook psychisch be geleid gaan worden. En als het om omhakken gaat, over een jaar of vijftien, is het voor de gemeentebegroting toch echt te hopen, dat de stervens begeleiding van bomen dan in middels is opgenomen in het ziekenfondspakket, (hm) „Als je auto rijdt, dan zorg je, dat er goede banden onder je auto zitten, meneer Wagenaar," zo hield Jan Fousert de wethou der voor, afgelopen dinsdag. Hij bedoelde daarmee - In het kader van de discussie over giftige struiken bij kinderspeelplaatsen - dat men bij een bepaalde han deling, daar een logisch aantal veiligheidsmaatregelen bij treft. Wagenaars reactie was kort, maar duidelijk: „Minimaal, meneer." Maar aan de toon te horen, had hij daar heel iets anders bij in gedachten. Een leuke order, mis schien? (hm) Heeft u in het kader van de logica, zoals die in het Leusden- se ontwikkeld is, trouwens al eens gehoord, waarom Jan Wa genaar nooit meer over parkeren mag meepraten? Parkeren doet denken aan par keerplaatsen; parkeerplaatsen doen denken aan plaveisel; plaveisel doet denken aan trottoirs; trottoirs doen denken aan trot toirbanden; trottoirbanden doen denken aan platte banden; platte banden doen denken aan Jan Wagenaar, en daérom mag Jan Wagenaar nooit meer mee praten over parkeren, (hm) Dat de wethouder van openba re werken en ruimtelijke orde ning graag zaken doet, is een prijzenswaardige eigenschap. Niet dat de gemeente Leusden daar nu altijd zijn voordeel mee heeft gehad, maar waar gehakt wordt, vallen spaanders. De gedachtengang, die Jan Wagenaar afgelopen dinsdag echter ontvouwde rond houtpro duktie op tweede rijstroken, dat kon nog wel eens wat gaan ople veren. Op één voorwaarde. De gedachtengang was als volgt. „Kijk," zei Jan, „als we die tweede rijstrook langs de Groe ne Zoom nu eens aanplanten, en er gelijk een andere bestemming aan geven, dan hebben we straks wat in handen. Als ons dan wordt gevraagd, om in het kader van de afwikkeling van verkeer die tweede rijbaan toch aan te leggen, dan zeggen we: I dat is goed, en dit is onze scha- I declaim." Is dat slim, of is dat niet slim? Behalve die voorwaarde, na tuurlijk. Wat die is, wilt u weten? Nou, dat de provincie erin trapt, natuurlijk, (hm) Op deze fraaie luchtfoto van Janus Visser is duidelijk te zien, dat er hard gewerkt wordt aan de aansluiting op Rijksweg 28. Om misverstanden te voorkomen: het is niet de aansluiting, waar wethouder Jan Wagenaar elke nacht al zoveel jaar van droomt, maar de aansluiting van het bestaande deel van de rijksweg op het nieuwe deel, dat volgend jaar de oude verbinding met Ouderijn via Soesterberg moet gaan vervangen. Voor een inventieve filmmaker zou deze zandwoestijn aardig dienst kunnen doen als decor voor een film. Bijvoorbeeld voor de authentieke belevenissen van een Leusdense wethouder in de niet aflatende strijd vóór een échte aansluiting. En omdat onze wethouder van financiën heeft bewezen over acteurstalenten te beschikken, mag die de hoofdrol hebben. Tegen betaling uiteraard van een fiks extra bedrag uit één van de gemeentelijke stille reserve-fondsen ter bestrijding van de onkosten die noodgedwongen moeten worden gemaakt om de enige echte aansluiting gerealiseerd te krijgen De PvdA zal zo'n film misschien onder brengen in de categorie „horror", omdat deze aantoont, hoe het welzijn naar de knoppen gaat, het CDA zal wellicht zo'n film beschouwen als een realistische rolprent. En de liberalen? Die vragen een vrljkaartje aan Fons om de film te mogen zien.(Iv) tank-operatie, de neiging had om onder dat autootje te kijken om te zien, of de tank misschien lek was. Die toeschouwer werd overi gens geheel gerustgesteld, toen bleek dat de burgemeester de tank van dat autootje zo vol gedaan had, dat hij de dop er haast niet meer op kon draaien. Dat er maar lllllang mee gere den mag worden(hm)

Leusder Krant | 1985 | | pagina 6