De Meent weer open Brug weer opengesteld 225 schoenen bij Panterhuis Sint in Stoutenburg Sinterklaas ook bij St. Joseph nt plaatste „kado" angs Groene Zoom Kratten bier verdwijnen.. leusden; ZAKELIJKHEDEN. Ironken achter et stuur Gedichten-aktie De Biezenkamp Diefstal bouwkeet Bijeenkomst ABTB Hamersveld Post naar loket kantoor- artikelen KI/I/IEK WINKEL IINSDAG 10 DECEMBER 1985 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Tijdgevoelige post (zoals zakelijke corres pondentie, familiedrukwerk en brieven) kan in de ko mende maand buiten de grote wenskaartenstroom om verzonden worden. Men moet dan de betreffende poststukken aan het loket van het postkantoor afge ven. Met deze maatregel hoopt de PTT die post zon der vertraging te bezorgen. LEUSDEN - In het afgelopen eekeinde haalde de rijkspolitie i Leusden vier dronken be- tuurders van de weg. Het ging twee Leusdenaren, één Amersfoorter en een Rotterdam mer. Op het politiebureau onder gingen er drie een bloedproef. Alle vier kregen ze een rijverbod opgelegd. Eén van de Leusdenaren wei gerde een bloedproef Hij kreeg daarom naast een rijverbod ook nog een proces verbaal aan zijn .broek. Els en Henk Post achter de bar van De Meent LEUSDEN - De laatste tijd krijgt de rijkspolitie steeds vaker meldingen van kratten bier die gestolen worden uit schuurtjes. Het gaat om vol le én om lege kratten. In vrijwel elk geval bleek het schuurtje niet goed afgeslo ten te zijn. Wil men zijn drankvoorraad voor de feestdagen veilig stellen, dan raadt de politie aan om de schuur goed af te sluiten. Niet alleen in de avonduren, maar ook overdag. LEUSDEN - Met een druk bezochte ofticiéle bijeenkomst voor genodigden uit ambtelijke- en sportkringen én een instuif voor de vaste klanten heeft café-bar De Meent in sportzaal Groenhouten afgelopen zaterdag haar deuren na de brand in augustus weer voor het publiek geopend Hoewel het opknappen van de sportzaal nog zeker enige maanden zal vergen, belette dat beheerder Henk Post niet om al weer open te gaan. ,,lk kon mijn (stam)gasten niet langer teleurstellen en ik wilde perse voorde naderende feestdagen open Bij de opknapbeurt van de gehele accommodatie kreeg de bar gelukkig voorrang Het plafond werd vernieuwd en de bar werd opnieuw betimmerd, terwijl we verder, waar nodig, de boel een likje verf hebben gegeven. De keuken is weliswaar nog niet op orde, maar dat ziet toch niemand We kunnen aan de slag Els en ik gaan er weer met frisse moed tegenaan aldus Henk Post, die de schade de komende maanden weer hoopt in te halen Het inmiddels tradtionele kerstzaalvoetbal kan uiteraard geen doorgang vinden, maar met een kerstkaartavond heeft café-bar De Meent op tweede kerstdag een nieuwe trekpleister. Dagelijks is De Meent-bar vanaf 19 30 uur open. vrijdags, zaterdags en zondags vanaf 16 00 uur LEUSDEN - De brug in de Lockhorsterweg is hersteld, en het verkeer over die weg is weer mogelijk De Lockhorsterweg is enige lijd gestremd geweest voor verkeer, vanwege de herstelwerkzaamheden aan de brug. Dat was niet de eerste keer. maar nadat de brug in een eerder stadium was opgeknapt, bleek dat achteraf niet op adequate wijze te zijn gebeurd. Gemeente en uitvoerend bedrijf lagen geruime lijd in de clinch over de vraag wie verantwoordelijk was voor dat gegeven, maar uiteindeli/k kon de zaak in der minne worden geschikt Het gevolg is nu. dat de brug weer volledig geschikt is voor verkeer Voor wat betreft de vlotte afwikkeling van verkeer, dat Leusden inkomt, of Leusden verlaat, zal het overigens wachten geblazen zijn. tot de aansluiting op de A-28 is gerealiseerd. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretarlaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktle: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties Voor hel dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hel donderdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Cenlrum Op weikda- gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lol 17 00 uur Teleloon 033-941495 (administratie) -941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur ie hebben ontvangen Is dal niel hel geval, neem dan koniakl op mei onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uuri tel 033-940691 Bij geen gehoor kuni u koniakl opnemen mei onze inspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n v BDU b.v. te Barneveld. met duideli|ke vermelding van gewenste foto. aantal nummer van krant pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm). Lf kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Maar liefst 225 kinderen in de leeftijd tot 7 jaar hebben Sinterklaas en Zwarte Piet vorige week handen vol werk bezorgd. Dinsdag en woensdag konden jongens en meisjes hun schoen in de etalage van schoenhandel het Panterhuis in de Hamershof zetten, in de hoop dat de Goed Heiligman op zijn verjaardag de lege schoen met een presentje zou vullen Deze hoop bleek niet ijdel, want toen de kinderen in de loop van de donderdag hun eigendom weer kwamen ophalen, waren de schoenen, klompen, laarzen, pantoffels weldegelijk gevuld. Samen met een aanwezige Piet pakten ze onder het toeziend oog van hun ouders het kadootje uit Aan het eind van de middag was de vitrine leeg. alle schoenen waren opgehaald ,.Een grandioos festijn.liet de heer Van Zanten van t Pantserhuis aan het einde van de dag voldaan weten. LEUSDEN - Winkeliersvereni ging De Biezenkamp organiseert een Sinterklaas-gedichten-wed strijd. Tussen 5 en 12 december kan iedereen gedichten/rijpjes, voorzien van naam, adres en telefoonnummer, inleveren bij Foto Muns (Biezenkamp 15) of bij Rotol (Hamersveldseweg 6). Uit alle inzendingen kiest een jury. bestaande uit Jolien Pon, José van Roomen en Henk-Jan West- land. de drie beste gedichten Daar zijn prijzen ter waarde van 100.-, f75,- en 50.- voor be schikbaar. Bovendien worden de winnende rijmen gepubliceerd. LEUSDEN - Bij een diefstal in een bouwkeet aan het bouwter rein aan 't Zadel in Leusden- Centrum is in het weekeinde voor 3000 gulden aan electri- sche gereedschappen meege nomen. De inbraak werd gister ochtend opgemerkt. De techni sche recherche kon geen spoor van de dader(s) vinden. I LEUSDEN - Donderdagavond aanstaande om acht uur vindt in I "De Til" een bijeenkomst plaats van de ABTB afdeling Hamers- I veld Tijdens deze bijeenkomst zal de heer C A. Gijsbertsen van het administratiekantoor van de ABTB een toelichting geven over I het accountantsrapport voor de I agrariér. I Het bestuur van de Hamersveldse I afdeling heeft deze avond georga- I niseerd. omdat in het verleden met regelmaat is gebleken, dat vele leden behoefte hadden aan nadere voorlichting over dit on- I derwerp. (advertentie) van tabkaart tot archiefsysteem van afwrijfletter tot planbord van dossier tot doorschrijfsysteem opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* mfihcie^ementeA Woensdag 11 december 20.00 uur: Lezing Gereformeerde Bond, ds. J. Vos, 't Trefpunt. Arnhemse- weg 75; Donderdag 12 december 19.00 I uur: Kaartavond voor jongeren van I 13 tot en met 16 jaar, De Til, I Hamersveldseweg 30. Donderdag 12 december 20.00 uur: Bijeenkomst ABTB, inleiding I over het accountantsrapport voor de agrariér. De Til. Hamersveldse- I weg 30. Donderdag 12 december 20.15 uur: Valleiconcert, kamerorkest uit Bulgarije, N H. Kerk, Leusden- zuid; Donderdag 12 december 20.00 uur: Diploma-uitreiking EHBO 1e reanimatiecursus, School De Heerd, Berkelwijk 33; Vrijdag 13 december 10.00 uur: Expositie bijzondere kerststukjes, Viltroos 3. Zaterdag 14 december 10.00 uur: Expositie bijzondere kerststukje. Viltroos 3, Zaterdag 14 december 10.00- 13.00 uur: Kerstkaarten maken en crèche bij Blijhof, Ansfriduslaan 49; Maandag 16 december 19.00 uur: Volkskerstzang voor alle in woners van Leusden. St. Jozef kerk, Hamersveldseweg 51 Maandag 16 december 20.30 uur: Lezing door Bert de Vries (CDA), De Korf. De Smidse 1 Dinsdag 17 december 20.00 uur: Planadviesgroep. 't Trefpunt, Arn- hemseweg 75, Dinsdag 17 december 20.00 uur: KPO bijeenkomst, Groot Krak- horst, Waarden 25a; Dinsdag 17 december 20.00 uur: Kerstviering NCVB-Z met de Her vormde Vrouwen Groep, 't Tref punt, Arnhemseweg 75. STOUTENBURG - Woensdag bracht Sint Nicolaas een be zoek aan de jeugdige kinderen in Stoutenburg. Dank zij de organisatie van de dames van het Stoutenbugse feestcomité was het ook nu weer mogelijk de Sint in Stoutenburg te ontvangen. Het was voor de vierde maal dat dit plaats vond. ACHTERVELD - Sint Nicolaas was vorige week woensdag ook op bezoek in huize St. Joseph in Achterveld. Directeur Hilhorst opende de avond. Hij was blij, dat er zoveel bewo ners van het huis, en bewoners van Sine Cura en Wagenberg aanwezig waren. Men begon de avond met bingo. bij hel plaatsen van de geluidswal werd Sinterklaas ingeschakeld Of alle omwonenden mei dil pre mie nou zo gelukkig zijn, is vraag twee (van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Sinterklaas kwam er vorige week aan te pas, dij et plaatsen van de eerste elementen van wat een geluidswal ings Claverenblad/Wildenburg moet worden. De eerste lementen daarvan zijn inmiddels geplaatst. Het is de bedoeling, dat de geluidswal verderop wordt oortgezet in een andere bouwstijl. De muur wordt daar weezijdig. De kant die naar de huizen wijst, wordt baksteen, e wegzijde blijft bestaan uit de betonnen elementen. Gezien e voorgeschiedenis mag men zich overigens afvragen, of de mwonenden blij waren met dit kado van de Sint. Zoals bekend, is aan de uiteinde- ke plaatsing van de als geluidswal sdoelde muur, de nodige op- :hudding voorafgegaan. En die is og niet afgelopen, gezien het feit at er bij de provincie bezwaren zijn gediend tegen dit raadsbesluit In >taal heeft de gemeenteraad zich nemaal over de kwestie gebogen, m niet te spreken van de raads- ommissies. Het eerste besluit is datgene, aar het plaatsen van deze ele- ienten op is gebaseerd De goed- auring van de provincie is er, en et geld is beschikbaar. In een later iadium besloot de gemeenteraad chter, naar aanleiding van de Jachten van omwonenden, dat zij ergens in waren gekend, dat er en muur moest komen van bak- ileen. Enige tijd later bleek de raad iteindelijk toch weer anders te 'enken over de kwestie. Met name de qemeenteraadsfractie van het CDA speelde in dat besluit een doorslaggevende rol in eerste in stantie stemde men in met een betonnen wand, in tweede instantie met een bakstenen muur, en ten slotte bleek de fractie van de chris ten-democraten te kiezen voor de oplossing baksteen/beton. Dat laatste besluit is overigens nog niet goedgekeurd door de pro vincie Daar wordt nog op de pro blemen rond de geluidswal gestu deerd Vorige week werd met de bouw van het eerste deel van de geluids wal gestart Hoe lang het zal duren, voordat ook de rest van de muur er komt, zal van de procedures afhan gen, die rond dat laatste raadsbe sluit aanhangig zijn gemaakt De betonelementen die voor het eerste deel en voor een deel van de tweede fase worden gebruikt, zijn een produkt van de Leusdense aannemer Van Schoonhoven Dat bedrijf zag zich door al gekra keel rond de geluidswal, enige tijd geleden genoodzaakt tot het be plakken van de beton-elementen met steenstrips, om te bezien of de elementen op die wijze tot een beter verkoopbaar produkt konden worden getransformeerd. Uitdruk kelijk zij vermeld, dat deze beplak te" elementen niet in Leusden zul len worden gebruikt Langs de Groene Zoom wordt alleen langs de achterkant van de geluidswal een stenen muur gebouwd. Nadat een aantal leuke prijzen hun bestemmin hadden gevon den, werd de Sint, vergezeld van twee Pieten hartelijk toegezon gen. onder begeleiding van pia nist Overmars Daarbij bleek, dat 'de jeugd van vroeger' de Sinter klaasliedjes niet vergeten was De Sint bleek in zijn toespraak goed op de hoogte van wat zich afgelo pen jaar heeft afgespeeld Hij noemde de personeelswisselin gen. en vertelde dat hij vernomen had, dat er ook een nieuwe pastor zou komen Aanvulling van de be wonerscommissie bleek ook Sin terklaas noodzakelijk te vinden, en ook memoreerde hij de dit jaar zeer geslaagde bazar in samen werking met de Zonnebloem ,,Er wordt veel voor de bewoners ge daan", aldus de Sint, ,,maar dat men zelfs het water in de kamers van bewoners van Sine Cura brengt, is toch wel heel bijzon der", zei hij Daarbij doelde de Sint ongetwijfeld op de lekkages, die er geweest zijn Vervolgens werd een aantal aan wezigen bij de Sint ontboden Dat waren de heren Van Laar, Van Wegen. Prinzen en Winnubst en Corrie Melieste. Zij werden uitvoe rig bedankt voor hun aktiviteiten voor de bewoners Corrie Me lieste werd bovendien nog eens in het zonnetje gezet, omdat zij der tig jaar in het huis is Ze is inmid dels zestig jaar geworden, en zal in januari van haar verdiende rust gaan genieten Allen kregen een leuk presentje aangeboden Ook Meinie Rutten, één van de medewerksters, moest bij de Sint komen ..U bent wel de vrolijke noot hier in huis", aldus de Sint ..Als ik hier over het dak rijd, hoor ik je altijd fluiten Maar je haalt ook wel eens streken uit", ver maande Sinterklaas ..Zoals vo rige week. toen je de jurk van één van je collega's had dichtgenaaid, zodat ze die toen ze naar huis wilde gaan, niet aan kon trek ken." Ook zij kreeg een presentje, en een zoen van de Pieten Die bleken, tot grote hilariteit van de aanwezigen, trouwens wel af te geven. Hierna was het de beurt aan zus ter Appolonia, die alhoewel zij in middels niet meer als zodanig werkzaam is, toch nog altijd klaar staat voor iedereen En Sint bleek er behoefte aan te hebben, eens duidelijk te zeggen, wat Arie Zum- brmk toch altijd met al dat hout doet, dat hij meesleept ..Men vraagt zich wel eens af, of Arie misschien een open haard in zijn kamer heeft, maar dat is het niet Arie maakt steeds mooie dingen van dat hout Ik hoop, dat je dat nog vele jaren kunt doen", zei de Sint De rij werd gesloten door pastor Groen Smit Die beëindigt zijn werk als geestelijk verzorger, zijn opvolger is al bekend, dat wordt pastor Van de Bremer ,.We zijn blij, dat u hier blijft wo nen". aldus Sinterklaas ..Boven dien zijn we er content over, dat u heeft toegezegd dat u uw opvol ger goed zult inwerken Veel dank namens alle bewoners voor al het geen u voor hen gedaan hebt." Ook hij kreeg een presentje aan geboden Tijdens aeze reestelijke bijeen komst kon Sinterklaas ook nog meedelen, dat de heer Wortel zich gemeld had als nieuw lid van de bewonerscommissie De prijs vraag, om een aantal ruimtes van een passende naam te voorzien, vond ook op deze avond zijn be slag De heer Van Bekkum had voor de recreatiezaal de naam 'Valkenhof' bedacht, de kamer voor bezigheidstherapie kreeg van mevrouw Noliet de naam 'G'Oude handen', en de heer G Berendsen bedacht voor de per- soneelskamer de naam 'Kwetter- nest'. Ze kregen alle drie van Sint Nicolaas een prijs Waarmee een eind kwam aan het bezoek van Sinterklaas Hij kreeg bij het afscheid van direkteur Hil horst nog te horen, dat hij, als het niet meer zou gaan. gratis een bed in Huize St. Joseph kon krij gen Maar op de eerste plaats hoopte de direkteur erop, dat de Sint en zijn knechten nog vele ja ren op bezoek zouden kunnen ko men. Nieuws uit het bedrijfsleven Daar men in Stoutenburg niet be schikt over een lokaliteit waar der gelijke evenementen kunnen plaats vinden is men aangewezen op de inwoners. Het was ditmaal de familie G. van Dijk die hun woonkamer beschikbaar hadden gesteld voor de ontvangst van de kinderen. Daar er enkele kinderen ziek waren, zaten er in totaal 25 kinderen vol spanning de komst van de Sint af te wachten Omstreeks half drie zag men hem met een van zijn knechten over de Hessenweg aankomen De Sint en zijn knecht kwamen op hun ge mak aangewandeld met een draaiorgeltje bij zich, dat vrolijke wijsjes ten gehore bracht. In de woning aangekomen werd de Sint van harte door de kinde ren toegezongen. Hij dankte voor de geweldige ontvangst. Voor hij met de kinderen begon zette hij eerst Tiny Jonkman in het zonne tje. Hij dankte haar voor het vele werk dat zij deed en reeds gedaan had voor de Stoutenburgers bij het organiseren van evenemen ten Zij kreeg een leuk aanden ken. Ook de secretaresse van het feestcomité Marien Neervoort werd dank gebracht voor het vele werk dat zij voor het comité deed Hierna waren de kinderen aan de beurt De aanwezige kinderen mochten elk op hun beurt bij de Sint komen. Het bleek dat hij goed op de hoogte was van hun deugden en ondeugden Nadat alle kinderen bij de Sint wa ren geweest was het moment aan gebroken dat de kadootjes wer den uitgedeeld. Voor elk kind was er een hele leuke verrassing. Onder het zingen van Sint Nico- laas-liedjes verliet de Sint de wo ning om zijn reis verder voort te zetten

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3