o< O» oda (za.) drukt Boys ieper in zorgen: 4-2 Wisselvallig eusder krant A I A 35 T1, h>uiii©iRi Haaien succesvol in F-competitie Kampioenen bij Tafeltennisclub Roda (zo.) bedwingt Domstad 7> TT A VOETIML MMI. AXS Wie wordt de sporter van de maand? f\ PORTER VAN DE MAAND SPORTHUIS A' Uitslag dames- schietclub ■USDEN - Het gedwongen lorstverlet" en het niet eer actief zijn in de strijd n de afdelingsbeker heeft Roda-zaterdag alle tijd igund om na het echec te- in SVL en de nodige in- rne problemen om de za- n weer eens op een rijtje zetten. Want om nu de kop in het zand te steken en de st van de competitie te la- n voor wat het is, was trai- r Eltjo Kapenga en zijn jelers hun eer te na. Driftig erd er gepraat over het wel wee van de zaterdag-elf menig oefenduel werd in eze bezinningsperiode af- ewerkt. Het resultaat: Een oda-zaterdag op scherp et het vizier gericht op echts één doel: promotie aar de KNVB al dan niet met en kampioenschap. ensche Boys heeft het geweten de derby, die in Leusden op het >ed bespeelbare hoofdveld van it Burg. Buiningpark. in de rde return ronde op het pro- amma stond. Een getergd oda'46 nam wraak voor alles at in de voorbije weken de revue as gepasseerd door de Nijker- rveners (die gehoopt hadden een leuk opbeurend succesje ider het mom wat SVL kan, kun- n wij ook) volstrekt kansloos te ten. Pas toen de Leusdenaren stand op 4-0 hadden gebracht, inden de Boys wat terugdoen aar verder dan twee fortuinlijke effers kwam de hekkesluiter van hoofdklasse toch niet. m nu te zeggen dat Roda'46 di rect van meet af aan de touwtjes in handen had en Veensche Boys volledig haar wil oplegde, was niet het geval. Maar de manier waarop de gewijzigde Roda-elf zich pre senteerde in de openingsminuten duidde al op herstel Het niet meespelen van Fokko van Leyen- horst, de balgoochelaar, ver baasde alleen de "bank" van Veensche Boys. "Hebben ze er zoveel, dat spelers van het kaliber Van Leyenhorst rustig als reserve langs de kant kunnen beginnen of willen ze ons zand in de ogen strooien en afwachten hoe de wedstrijd verloopt", vroegen ze zich af. Geen van beide was het geval. "Er moest wat gebeuren", zette trainer Eltjo Kapenga uiteen "Zo kon het gewoon niet langer. Met Fokko van Leyenhorst in de wissel hoopt ik de groep te moti veren, iets los te maken bij de spelers En achteraf zeg ik. het heeft gewerkt en iedereen heeft nu kunnen zien wat er aan schort". Met Henk van Pluuren op de plaats van Ruud Huygens. Klaas de Vries als rechtsback en het middenveld gevormd door Ton Kaspers, Co de Smalen en Bert Staubach maakte Roda'46 een herboren en frisse indruk en bleek dat ze bereid was om tot de bo dem te gaan om de trainer niet nog eens in de steek te laten, zoals onlangs in Langbroek Fa natiek en in een vrij hoog tempo, drukte Roda'46 de zonder risico acterende Veensche Boys op ei gen helft Nadat Klaas de Vries over de lat geschoten had en Harry Kerssies na een dieptepass op maat van libero Erik Vreekamp ook nog de juiste richting miste, was het Coen van Dijk die uit en hoekschop van Ruud Stoelhorst en handig doortikken van Ton Kaspers van dichtbij Roda'46 met 1-0 aan de leiding schoot. VERDIEND Een dik verdiende voorsprong, die Roda-zaterdag direct meer zelfvertrouwen gaf. Zowel Ruud Stoelhorst als Harry Kerssies wa ren voor hun directe tegenstan ders vaak ongrijpbaar en werden dan ook veelvuldig onder het gras geschoffeld. Tegen het "bana nen-schot" van de ex-Drent had de Veensche Boys-keeper toch geen enkel verweer, na een per fecte en snel uitgevoerde counter. Ruud Stoelhorst kreeg ter hoogte van de middenlijn de bal in bezit, paste breed op Coen van Dijk, die op zijn beurt Bert Staubach direct bediende. Voorstopper Henk van Pluuren werd vervolgens in de vrije ruimte gestuurd en schoof als laatste het leder in de voeten van Harry Kerssies, die verwoes tend en leep uithaalde: 2-0 Bij Veensche Boys sloeg de schrik in de benen Lang tijd om na te denken hadden ze niet. Nauwelijks twee minuten later lag nummer drie in het net. Bert Stau bach vergat weliswaar de te korte terugspeelbal met een doelpunt te verzilveren, maar toen de Veen sche Boys defensie de bal prompt in de voeten van Ton Kaspers schoof, werd de derde treffer toch een feit. Vanaf de rand 16-meter kanjerde de Roda-aanvoerder ad interim de stand naar 3-0. Zo kort voor rust een ideale uitgangspositie om het karwei kundig af te maken. Dat doelman Buunk kort voor het rust- signaal de nul handhaafde, voornaamste kandidaat voor een plaats in de 2e klasse. Uitslagen 1e klasse A: Achterveld - Sporting '70 1-3 Naarden '79 - Olympia '25 1 -2 Amersf. Boys - Laren 3-1 Aurora - Barneveld 3-1 Austerlitz - Zuiderzeevogels 1-1 BFC-ASV'65 1-0 - m Ton Kaspers en Co de Smalen op hun hoede tegen Veensche Boys. schudde de Roda-defensie weer wakker, waarna de eerste helft geconcentreerd werd uitge speeld SLORDIG In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. Roda'46 was heer en meester. De moge lijkheden om uit vrije trappen en goed opgezette aanvallen de strijd defnitief te beslissen, wer den echter niet benut Ruud Stoelhorst en Coen van Dijk von den de taaie Veensche Boys ver dediging op hun weg Een vrije trap na een overtreding op Coen van Dijk werd door Bert Staubach over de muur en de Veensche- keeper gelepeld 4-0. Toen was de derby beslist. Dat Berry Buunk in de slotfase tweemaal het antwoord schuldig moest blijven, was niet zo zeer een verdienste van Veensche Boys, maar meer een kadootje van de Roda-zaterdag zelf. Eerst werd een ongevaarlijk afstand schot buiten zijn bereik van rich ting veranderd, voordat invaller Fokko van Leyenhorst na een vrije trap de Veensche Boys-spits in vrije schietpositie bracht Gemakkelijker kon Veensche Boys in de slotfase niet aan de ere-treffers komen De overwin ning van Roda'46 verloor daar door wel een beetje aan glans Maar de punten waren er niet min der kostbaar om na al die roerige weken. DE KEUS IS AAN U. LEUSDEN - „SPORTER VAN DE MAAND". Dat is de el die de sportredactie van de Leusder Krant in menwerking met Pim Berghuizen van het gelijkna- ge sporthuis op de Hamershof geeft aan de man of ouw, jongen of meisje die gedurende een bepaalde lendermaand op één of andere wijze in positieve zin opgevallen. Alle sporters uit Leusden, ongeacht leeftijd of sport, men voor deze maandelijkse verkiezing in aanmer- ig. De uitverkoren sporter van de maand komt met in de krant en ontvangt uit handen van Pim rghuizen een passend sportartikel naast de Leusder 'ant Sporter van de maand-bokaal Iedereen mag suggesties doen en namen inzenden s adres: Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg of postbus 11 Aan het eind van het seizoen, in mei 1986, zal de orter van het jaar worden gekozen Over de keuze is geen correspondentie mogelijk. Doe mee! Lever uw suggestie in. ben van menmg, dat tot sporter van de maand dient worden gekozen: am: rd van de sport: iam sportvereniging: adat: ijnnaamis: Ires: rmulierkan iedere maand ingezonden worden tot en et de laatste dinsdag van die maand Ons adres is ortredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leus- n-centrum. inkelcentrum Hamershof-Leusden i 033-945263. V w r LEUSDEN/ACHTERVELD - Ondanks het wat wisselval lige najaarsweer kon de voetbalcompetitie op grote schaal worden hervat. Zater dag werden een paar duels in de hoofdklasse van de af deling afgelast, maar zondag gingen in de eerste klasse alle duels door. Er is nu bijna geen formatie meer die nog niet halverwege is, zodat we zonder te overdrijven kun nen vaststellen dat het sei zoen op rolletjes verloopt en in vergelijking met voor gaande jaren binnen de plan ning van de bond zijn beslag zal krijgen. Zover is het nog niet en het is mis schien ook nog te vroeg om verre gaande conclusies te trekken, maar als de komende weken zo links en rechts gespeeld blijft wor den, dan zullen in het begin van 1986 de eerste beslissingen om trent degradatie en/of promotie gaan vallen. Zo wisselvallig als het weer was, zo waren ook de resultaten van de Leusdenaren. De Roda-zaterdag was weer bij de les met een 4-2 zege op Veensche Boys, terwijl de zondag-elf van Roda'46 een doelpuntloos gelijkspel (0-0) bij koploper Domstad bewerkstel ligde. Achterveld viel hierbij uit de toon door een onverwacht 1-3 ver lies tegen Sporting '70 De kans om dit seizoen in de hoofdklasse nog wat te bereiken hebben de Leusdenaren met beide handen aangegrepen. Als enige van de favorieten in de kop groep pakten zij de volle winst Met 4-2 hield Roda '46 hekkeslui ter Veensche Boys onder de duim. Koploper Hoevelaken le verde een punt van de riant ogende voorsprong in door tegen FC Majella met 3-3 de punten te delen, terwijl runner-up Bloe- menkwartier zelfs met 4-2 bij het wispelturige en onberekenbare VVJ in Utrecht het loodje moest leggen Met nog één mhaalduel te goed en het duel tegen Musketiers voor de boeg, gloort er voor de Roda-zaterdag weer enige zonne stralen aan de horizon De reste rende duels in de hoofdklasse vie len uit. Uitslagen hoofdklasse VVJ - Bloemenkwartier 4-2 SC Hoevelaken - FC Majella 3-3 Hercules - Montfoort afg. Benschop-SVL afg Musketiers - Veluwse Boys afg. Roda '46 - Veensche Boys 4-2 Stand in de 1e klasse A: Naarden'79 12 17 Amersfoortse Boys 13 17 BFC Zuiderzeevogels Achterveld Laren Olympia '25 Sporting '70 Austerlitz Aurora Barneveld ASV '65 13 17 12 '16 12 13 12 13 11 12 11 11 13 10 12 8 11 7 12 3 (23-23) (25-17) (23-16) (18- 7) (21-15) (21-19) (17-14) (16-18) (22-29) (18-28) (11-22) (11-25) Stand hoofdklasse Hoevelaken Hercules Bloemenkwartier Roda '46 WJ SVL Benschop FC Majella Musketiers Veluwse Boys Montfoort Veensche Boys 13 19 12 17 13 15 12 14 13 13 12 17 12 11 11 10 11 10 11 9 11 8 13 6 (29-13) (25-13) (30-26) (22-18) (24-24) (17-18) (14-15) (24-24) (16-20) (12-16) (17-19) (15-22) ZONDAG In de eerste klasse A wist Achter veld niet te profiteren van de in zinking van lijstaanvoerder Naar den. De klap die de oranjehem den uit Kerkdorp onlangs aan de vestingbewoners zelf toedienden sloeg in als een bom. Want sinds dien wil het met Naarden nie' meer vlotten en is de spanning aan de kop volledig teruggekeerd Ditmaal was Olympia met 1-2 reu- zendoder, maar omdat Achterveld voor eigen publiek met 1-3 klop kreeg van het Utrechtse Sporting '70, bleef de marge in tact. Amersfoortse Boys en BFC profi teerden wel maximaal door Laren en ASV met 3-1 en 1-0 te ver slaan. Zuiderzeevogels liep een punt in via een magere 1-1 bij Austerlitz. Voor Barneveld gaat het er steeds donkerder uitzien nu bij mede-degradatiekantidaat Au rora met 3-1 verloren werd Na ASV '65 lijkt Barneveld de De Roda-zondag bleef ondanks de verdienstelijke 0-0 puntende- ling bij koploper Domstad op de alles begerenswaardige derde plaats van onderen staan. Maar het feit dat hekkesluiter Soester- berg kans zag om DWSM in eigen huis met 1-2 te kleineren speelde de Leusdenaren zeker in de kaart. Het gat met de ondersten werd dus groter, de kloof met de hoger geklasseerden eveneens Voor waarts pakte bij stadgenoot Utrechtse Boys met 1-2 de volle mep. terwijl VSK zich samen met RUC (1-1) veilig stelde Aan de kop gaat de strijd onver minderd voort, hoewel Hooglan derveen zich via een 2-0 overwin ning op rivaal VVZA losmaakte, want ook Schalkwijk kan de koplo per in 1B nauwelijks meer volgen, het 3-3 gelijkspel bij Rivierwijkers benadrukte de teruggang. Uitslagen 1e klasse B. SC Domstad - Roda '46 0-0 Hoogl veen - VVZA 2-0 Utrechtse Boys - Voorwaarts 1 -2 DWSM - Soesterberg 1 -2 Rivierwijkers - Schalkwijk 3-3 RUC-VSK 1-1 Stand in de 1e klasse B: Hooglanderveen SC Domstad VSK Rivierwijkers Schalkwijk RUC Utrechtse Boys Voorwaarts VVZA Roda '46 DWSM Soesterberg 17 (23- 9) 16 (17-10) 13 (17-13) 12 (21-19) 12 (19-16) 12 (19-18) 11 (15-16) 11 (12-17) 10 (14-13 9 (10- 9) 7 (13-23) 6 (10-22) LEUSDEN - Het tweede deel van de landelijke F-competi tie is voor de Haaien in IJs- selstein een doorslaand suc ces geworden. Niet minder dan vijftien maal legde een pupil van trainer-coach Jules Baars beslag op een plaats bij de snelste drie. Daarnaast werden ook nog eens twaalf persoonlijke records aan flarden gezwommen. Simone Sybrandy beet de spits af Op de 100 meter rugslag (meis jes) behaalde ze een fraaie eerste plaats in 1.26 7. Marielle de Smit eindigde als derde in 1.30.0. Bij het volgende onderdeel, de 200 meter wisselslag (j.o 14 jaar), wil den Ruben Tolboom en Dave Ste- gink niet onder doen voor de meisjes. Ze eindigden op een tweede en derde plaats in respek- tievelijk 2.57.7 en 2.58 0 Marco Woerdman liep niet slechts een geringe achterstand op (in 2.59.2 werd hij vierde), hij verbe terde zijn persoonlijke besttijd met maar liefst 5,5 seconden. Marco en Dave presteerden ook goed op de 100 meter vlinderslag. Met een tijd van 1 23 0 en 1 32.4 kwamen ze als eerste en derde op het ere-podium terecht Esther Steketee was ook goed op dreef. In 1 12.7 snelde ze naar een eer ste plaats op de 100 meter vrije slag (m.o. 16 j). Judith Streppel en Karin Steijlen konden tegen dit geweld niet op en wisten zich niet in de prijzen te zwemmen met tijden van 1 18 1 en 1.17.7 Karin Steijlen deed dat wel op de 100 meter vrijeslag (m o 14 jaar). In 1 19 0 werd ze derde. RUGSLAG Op de 100 meter rugslag (j.o 16 jaar) spraken de Haaien ook een woordje mee Hugo Jansen werd derde in 1 26 5. Dave Stegink en -100 m rugslag dames Gerianke Wierda 1.37 8(1 41.8) CarineKampes 133.8 Mariëlle v d Ven 1 30.3 (1 31 3) - 100 m schoolslag heren Hugo Jansen 1 31.3 Tjiwolt Wierda 129 0 -100 m vrijeslag m o 12j. Linda van Wegen 1.32.1 Bianco Scheuer 127 1 - 100 m vrije slag j o 12 j Jeroen Dekker 1 27 6 Ronny Bokkers 121.1 Caspar Renkers 1 20 5(1 20 7) -100 m vlinderslag dames Liduine de Kinkelder 1 34 4 Mariëlle de Smit 138.4 - 200 m wisselslag m.o 16) Judith Streppel 3 16 3 (disk) Esther Steketee 3 11 5 (disk) Simone Sybrandy 3 01 1 (disk) -100 m vrije slag m.o 14 j Bianco Scheuer 1 26 3 Mariëlle v d Ven 120.3(1.215) -100 m vlinderslag j.o. 14 j. Ronny Bokkers 1 35 5 LEUSDEN - De tafeltennis sers van Tafel Tennis Club Leusden hebben de najaars competitie met een fraaie 7-3 overwinning op Woerden af gesloten. Hoewel Woerden de punten hard kon gebrui ken in de strijd tegen degra datie was het TTCL dat de lakens uitdeelde. Pas nadat de Leusdenaren een veilige 6-0 voorsprong hadden ge nomen, mocht Woerden als schrale troost drie partijen winnend afsluiten, voordat TTCL de eindstand op 7-3 bepaalde. Jack van de Louw, Frank Kooy- man en Piet van den Bree verze kerden zich in dit duel van twee winstpartijen in het enkelspel naast de dubbelzege van het duo Kooij- man/Van den Bree De tweede plaats in de eindrangschikking werd door dit succes een voldon gen feit Greep het eerste team van TTCL net naast de titel, het derde (be staande uit Robert, Jan Unkraut. Henk Nieuwenberg en Wim Ver hoeven) werd wel kampioen en promoveerde derhalve naar de derde klasse. Het vierde team deed hiervoor niet onder. Rinus ter Hoe ven, M. van der Louw en E ten Ham werden eveneens kampioen. Een plaats in de vierde klasse leverde dit huzarenstukje van de Leusdenaren op. Dave Stegink Marco Woerdman bleven op dit nummer enigszins achter bij de verwachtingen en zwommen 1 28.5 en 1.31.6 Ook Hugo had nog wat in petto op de 100 meter vrijeslag met een tweede plaats (1 10 2) Ruben Tolboom en Richard van Pinscte- ren realiseerden op dit nummer I een tijd van 1 11.2 en 1 19.0 De laatste ere-plaats op de indivi- duele nummers werd behaald door Caspar Renkers op de 100 meter wisselslag (j o. 12 jaar). Zijn tijd, 1.32 8, was goed voor een derde plaats Daarmee scherpte hij zijn tijd met maar liefst ruim 8 seconden aan Het prijzenfestijn werd besloten met de estafette-nummers De da mes behaalden een derde plaats op vier x 100 meter wisselslag in I 6 12 0 en de jongens behaalden op de vier x 100 meter vrije slag een tweede plaats in 4 53 4 De overige uitslagen zijn -100 m vlinderslag m.o. 16 j Judith Streppel 1.32.8 (1 47 8) Liduine de Kinkelder 1 32 9 Esther Steketee 1 29 0 - 100 m rugslag m o 14 j Linda van Wegen 137 9 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd namen acht dames deel. De deelneem sters bleven ditmaal onder de 90 punten. Een van de koploop- sters moest genoegen nemen met een derde plaats. Het was Iny Kok die eerste werd met 87 punten. De overige uitslagen waren aantal punten 2. Nel Tijmensen 83 3 Anneke Oudshoorn 82 4 Linda Smink 75 5. Tiny Tolboom 72 6 JeannetVos 71 7 Bep Smal 65 8 Hetty Kleijn 58 LEUSDEN - De ontmoeting tussen het hooggenoteerde Sport club Domstad en het rond de degradatiezone ver kerende Roda-zondag is op het sfeerloze Tuindorp-oost in de provinciehoofdstad geëindigd zoals het negentig minuten eerder begon: 0-0. Een terecht uitslag, waar mee de Leusdenaren als un derdog tevreden waren. Riante kansen om kort voor tijd de wedstrijd alsnog in Leusdens voordeel te beslis sen werden helaas gemist. Maar omdat ook koploper Domstad geen raad wist met de mogelijkheden die af en toe ontstonden, viel er op het eindresultaat niets af te dingen. Roda'46 sleepte in Utrecht een kostbaar punt in de wacht en lijkt op weg, al gaat het puntsgewijs, om de finitief afstand te nemen van zekere degradatieplaatsen. De lijn die in de bekerstrijd werd ingezet, had trainer Meindert Vlugt onverkort gehandhaafd. Al leen Frans van de Berg moest we gens een blessure verstek laten gaan Maar met Michel Vrijhoef tussen de palen. Wil Snoek als linksback. Peter Knijff op het mid denveld en Bas Peters als rechts buiten kon de trouwe aanhang constateren dat het menens was met al die omzettingen en wisse lingen. omdat de Amersfoortse oefenmeester niet van plan was zich bij de alles behalve rooskleu rige positie op de ranglijst neer te leggen Invaller Hans Vrijhoef kon de Roda-zondag kort voor de tijd niet aan de zege helpen ,,We kwamen tot de conclusie, dat een aantal lieden niet functio neerden als gewenst", maakte elftalleider Gerard van de Belt dui delijk. „Om de boel weer eens wakker te schudden en op de hui dige stand van zaken te wijzen, was het noodzakelijk om nu in te grijpen voordat het te laat is". In de beginfase maakte de Roda- zondag, evenals Domstad, een ui terst timide indruk Geen van beide was in staat, of sterker: wilde het initiatief nemen Dat Roda'46 zich behoudend op stelde vanwege de omstandighe den was begrijpelijk, maar dat de Domstedelingen niet wat offensie- ver acteerden, was voor een mo gelijke titelkandidaat toch vreemd. Het gevolg, uiterst saaie openingsminuten met risicoloos voetbal rond de middenlijn Het eerste echte wapenfeit was geen mooi schot of kans, maar het wis selen van de geblesseerde Dick van 't Klooster (spierscheuring) voor Ha Vrijhoef, waardoor Bob Schoordijk zijn plaats op de linker flank verruilde voor een midden veld positie. Roda bleef afwachtend en mocht niet klagen dat Domstad (ruim een half uur onderweg) een vrije trap net naast het doel schoof voordat Michel Vrijhoef met twee knappe reddingen zijn verkiezing waarmaakte Toen hij kort daarna een pegel uit een afgeslagen cor ner onder de lat vandaan tikte, en Roda'46 wederom voor een ach terstand behoedde, kon zijn mid dag al niet meerstuk BLESSURES Direct na de hervatting was het Roda dat dichtbij de openingstref fer was. De kopbal van Bob Schoordijk uit een corner van de weinig overtuigende Bas Peters miste het Domstad-doel op een haar Duidelijk was wel dat de Leusdenaren fanatieker te werk gingen, omdat men in het geheel niet voor de Domstedelingen hoefde onder te doen Roda was volkomen gelijkwaardig en gaf in de defensie de Utrechters bijzon der weinig speelruimte Toen halverwege een Domstad aanvaller onverwacht een kans kreeg, was het libero Jan van Eij- den die de weg naar het doel af sloot Ook Wil Snoek stelde bij een doorbraakpoging van een Utrechter orde op zaken. Zijn sli ding was ouderwets en doeltref fend. Tijdens de glijpartij schoten echter twee vingers uit de kom. zodat trainer Meindert Vugt op nieuw noodgedwongen een wis sel moest toepassen Ron van Burgsteden, ex-junior, mocht zijn debuut in de zondag hoofdmacht maken. Toch kon ook hij niet voorkomen dat Domstad in de slotfase een kans creëerde om de wedstrijd te beslissen Geluk kig voor Roda verdween de inzet net langs de kruising buiten het bereik van uitblinker Michel Vrij hoef, die direct na deze schermut seling voor zijn domein, de Roda- voorhoede in stelling bracht met twee verre uittrappen. John Jansen verlengde het leder op Hans Vrijhoef, die zodoende vrij voor de Domstad-goal kon op duiken Maar ook de Leusdenaar had zijn vizier niet op scherp. Domstad kroop door het oog van de naald, maar had gezien het wedstrijdverloop recht op een punt, evenals de Roda-zondag dat de weg omhoog toch lijkt te gaan vinden.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7