Jacco's cafetaria krijgt nieuw onderdak Commissie gaat zich over kavelkwestie buigen Vrijdag laatste tieneravond De Til? m Dubbele aanrijding Conferenties School voor Wijsbegeerte Zondag opening expositie Ries Kleijnen in de Hakhorst Belangstelling jeugd loopt terug: Murphy's Law in De Geut tiuuudt ïrondtransactie met gemeente is rond: Vandaag in de Leusder Krant Kaartavond voor jongeren leusder krant Nieuwjaarsreceptie provincie Utrecht Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden GRANDIOZE KERSTSHOW Geen krant ontvangen? £- 10 fcpnnls DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 62 s Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Jacco's cafeta- la aan de Lepelaar in Leusden (rijgt een nieuw onderkomen, iigenaar J. G. Maarsseveen leeft overeenstemming bereikt net de gemeente betreffende Ie grondaankoop. De nieuwe vestiging van het afetaria komt schuin tegen over het huidige pand te liggen. Dat houten gebouw werd enke le jaren geleden als tijdelijke huisvesting voor de zaak van de heer Maarsseveen neerge zet. Dat tijdelijk karakter had te ma ken met het buurtsteunpunt Alandsbeek. Het oorspronkelijke plan voorzag in een klein winkel centrum aldaar voor de omwonen den. Er was echter geen onderne mer te vinden die daar wilde bou wen. Bovendien bleek uit het CIMK-rapport over Hamershof dat een dergelijk buurtsteunpunt nau welijks haalbaar is. In hoeverre die plannen nog wor den uitgevoerd, is de vraag Omdat de grond behoorlijk duur is. zal een toekomstige ondernemer flink moeten investeren. Daarnaast zal hij moeten concurreren met de winkelcentra Hamershof (waar een Hema en een Albert Heyn komen) en Biezenkamp. Voor de heer Maarsseveen lig gen de zaken wat anders Zijn zaak draait al enige tijd erg goed. Hij moet nu. vlak bij zijn huidige bedrijf, een permanente cafetaria bouwen Voordat met de uiteindelijke bouw begonnen kan worden, moeten Gedeputeerde Staten van de pro vincie Utrecht haar goedkeuring nog verlenen Jk heb gehoord dat dat eind februari wordt." aldus de heer Maarsseveen. ..Maar het kan ook maart worden. Ik zou het liefst in januari al willen gaan bouwen." Volgende week wordt de grond- verkoop aan de gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd. Veel pro blemen zal dat niet opleveren, om dat alle raadscommissies zich eer der al akkoord verklaarden met deze grondtransactie. r f\" _VflD«Dr(lJ£WU Een tekening van de voorgevel van Jacco's nieuwe cafetaria, ontworpen dooreen Leusdens architectenbureau Na de goedkeuring van Gedeputeerde Staten, eind februari, kan met de bouw begonnen worden (van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De com missie uit de gemeente raad, die zich bezig zal gaan houden met de vraag, op welke wijze bouwkavels moeten wor den verkocht, is samen gesteld. Alle gemeente raadsfracties hebben in middels laten weten, wie namens hen in deze com missie zitting zal nemen. De commissieleden zijn: Al- rich Parson (VVD) - tevens voorzitter - Harm Offereins (GPV/SGP). Ep Oostra (D'66). Corri Verduin (PvdA) en Ton Zwart (CDA). Wanneer de commissie met haar werkzaamheden zal be ginnen, is nog niet bekend Zoals bekend, is de commis sie in het leven geroepen, nu er problemen zijn gerezen rond de verkoop van een bouwka- vel Die problemen vloeien deels voort uit de wijze waarop men bij de gemeente Leusden bij de verkoop van bouwterrei nen te werk gaat. Men verstrekt in Leusden geen opties, zoals dat elders wel gebruikelijk is, maar werkt met reserveringen De vraag die zich naar aanleiding van een recent voorval voordoet is, of men het systeem van reser veringen ook in de toekomst zal moeten hanteren, nu ge bleken is dat dat systeem niet geheel voldoet. Immers, terwijl de ene gegadigde een reser vering op een kavel had, werd het bouwterrein aan een ande re geintresseerde verkocht. Een tweede vraag, die de commissie tot klaarheid zal moeten brengen is, in hoever re delegatiebesluiten een daadwerkelijk mandaat in heb ben gehouden. De kwestie die hier speelt is, dat het college van B&W van haar (vermeen de?) vrijheid gebruik heeft ge maakt om bouwkavels te ver kopen onder de prijs, zoals die Alrich Parson, voorzitter van de ka velcommissie bij het nemen van het delega tiebesluit in de gemeenteraad was vastgesteld LEUSDEN-De 16-jarige P V. uit Leusden beleefde afge lopen maandagavond rond 20.00 uur de schrik van zijn leven. Toen hij de Hamers- veldseweg ter hoogte van De Biezenkamp overstak, werd de jongen aangereden door een bromfietser Niemand bleek gewond te zijn en P. bood de bromfietser hulp aan bij het opstaan. Juist op dat moment werd de 16- jarige jongen geschept door de auto van zijn plaatsgenoot S J T. Met een gebroken onder been moest de fietser worden overgebracht naar het zieken huis. Daar kon hij ook van de schrik bekomen. Verhalen-en gedichtenwedstrijd bibliotheken succesvolpag.3 Interview Leusdenaar H. Mennes neemt afscheid als direkteur Accountantsdienst gemeente Amersfoortpag. 5 Alex D'Electrique naar De Hakhorst pag. 6 Loep op Leusden pag. 7 Huizen in de zaal te sterk voor Leusdense hockeyerspag. 8 Expositie fantasie- werken Ben Bonke in 't Claeverenblad. pag. 9 Autopaginapag. 10 2 Film pag. 11 en 13 DOKTERSDIENST: tel. 944600 LEUSDEN - De Internatio nale School voor Wijsbegeer te in Leusden houdt op 14 en 15 december een conferentie met als thema „Bij wijze van denken". Vanaf 17 tot en met 19 januari volgend jaar wordt er een conferentie over „Ge weld en Dialoog" gehouden. Tijdens de december-conferen- tie wordt ingegaan op hoe wij den ken en alles wat daarmee samen hangt. Gast-sprekers zijn onder an dere prof. dr. C. van Parreren, drs. G. Lokhorst en dr P. Bosch. Bij de januari-conferentie staat de vraag ..Zijn morele overwegin gen niet meer van belang zodra er geweld wordt gebruikt?" centraal. Dit thema wordt nader belicht door onder andere drs. J. Duyndam. drs. E. Huisman en drs Reinders. De kosten voor beide cursussen bedragen 45,-. Studenten en werklozen betalen slechts 15,-. Het pensiongeld is 55,-. Aanmel den kan bij de Internationale School voor Wijsbegeerte, Dode- weg 8 in Leusden, telefoon 033- 15020. Ook kan men daar meer informatie verkrijgen. Jacco gaat bouwen. De nieuwbouw zal plaats vinden op het terrein, links onder, waar nu plassen water staan. Rechts daarvan komt ruimte voor een kleine winkel; de waterpartij zal daartoe deels worden gedempt. Het overige terrein, ondermeer waar Jacco nu staat, wordt geschikt gemaakt voor parkeren, en deels ingezaaid. Het parkeerterrein blijft in de toekomst beschikbaar voor de marktkramen (Foto Janus Visser) LEUSDEN - In het Jongerencen trum "De Til" wordt donderdag 12 december weer een speciale kaartavond gehouden voor jonge ren van 13 t/m ong. 16 jaar. De aanvang is 19.00 uur. In overleg met de deelnemers zal worden beslist welk spel gespeeld wor den De deelnemersbijdrage is f2,- Er zullen weer enkele prijsjes beschikbaar worden ge steld Iedere belangstellende is hierbij welkom LEUSDEN - Op vrijdagavond 13 december gaan de deuren van het jeugd- en jongerencentrum „De Til" open voor de tieners. Jongeren in de leeftijdsgroep van tien tot veertien jaar zijn vrijdagavond van harte welkom in het centrum voor het bijwonen van de „tiener-disco". Het is zeker niet uitgesloten dat het de laatste tieneravond in zijn soort wordt. De organisatoren worden geconfronteerd met een teruglopende belangstelling voor de tieneravonden. „Voor een handjevol jeugd loont het nauwelijks de moeite om iets speciaals te organiseren," zo verklaart bestuurslid Huib Hubregtse de dreigende stopzetting van de tieneravonden. avonden zijn voor iedereen in de betreffende leeftijdsgroep toegan kelijk. Wel wordt een kleine bijdra ge in de kosten gevraagd van één gulden. CONSUMPTIES Om het de tieners zo aantrekke lijk mogelijk te maken een bezoek aan het jongerencentrum te bren gen worden de consumptieprijzen gedurende de tijd dat de tieners aanwezig zijn, verlaagd ..Aanpas sen aan het doorgaans te lage zakgeld van de tieners", zo verkla ren de organisatoren de speciale barprijzen Aanstaande vrijdagavond wil men het in ..De Til" noq één keer proberen. Men is vastbesloten met de serie tieneravonden te stoppen als er vrijdag niet enkele tientallen tieners naar .,De Til" komen. Op het programma staat een ..tienerdisco" Meegebrachte plaatjes kunnen gedraaid worden. Het is echter aan te nemen dat de favoriete plaat al lang in de disco theek van het jongerencentrum staat. Jongeren die niet van disco hou den kunnen vrijdagavond plezier beleven aan het tekenfilmfestival dat in het jongerencentrum via de TV gevolgd kan worden. De avond begint om zeven uur 's avonds. Anderhalf uur later moeten de tieners dan het veld ruimen voor andere activiteiten die in ,,De Til,' plaatsvinden De tieneravonden, die éénmaal in de maand in het jongerencen trum „De Til" werden gehouden, mochten zich altijd verheugen in een redelijke belangstelling. Vooral de ,,play-back-shows" waren activiteiten die over het algemeen goed bezocht werden. Toch hebben de organisatoren van de tieneravonden moeten con stateren dat de belangstelling steeds meer achteruitliep Ook de oproepen om vriendjes of vriendin netjes mee te nemen liepen op j niets uit. Om de tieneravond in I ,,De Til" te kunnen bezoeken be hoeft men geen lid te zijn van de één of andere organisatie De Onafhankeli|k |BDU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per-mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Fred Benavente opent zondag om 15.30 uur in de Hakhorst te Leusden een exposi tie van Ries Kleijnen. Deze ten toonstelling is tot en met 26 januari te bezichtigen. De 40-jarige kunstenares Ries Kleijnen. een voormalig inwoonster van de gemeente Leusden. kreeg haar opleiding aan de St Joost Academie in Breda. Ze is vooral bekend om haar bijzonder kleuren- gebruik. die zij, gecombineerd met andere technieken (zoals zeef-. relief-, vlak- en blinddruk), op een specifieke manier weet te gebrui ken. Als thema's van haar werken gebruikt Ries Kleijnen mensen, re laties, de verhouding van de mens tot zijn omgeving, en landschap pen. De laatste tijd staan onderwer pen als „het maken van keuzes in het leven" centraal. In de Hakhorst exposeert zij voor het eerst in haar geheel een recen te reeks van acht kleurenetsen over relaties. Ries Kleijnen begon deze serie te vervaardigen in het voorjaar van 1985. toen zij veertien dagen te gast was in het Frans Mazareel Centrum te Kasterlee (België) Ries Kleijnen heeft sinds de academietijd haar werk op meer dan honderd groeps- en solo exposities tentoongesteld. Bui ten Nederland bevindt zich veel van haar werk in particuliere kollekties in onder meer Enge land, Canada, Amerika, de Sov jet Unie en Mexico. LEUSDEN - De regionaal be kende groep Murphy's Law treedt komende zaterdag (14 decem ber) op in De Geut, Zwarteweg 29 te Leusden. Het concert begint om 20.30 uur. Toegangskaarten kosten 4,50 gulden. Mensen met een Geut-pasje hoeven slechts 3,50 gulden neer te leggen. Murphy's Law brengt een com mercieel repertoire van zelf ge schreven nummers, aangevuld met covers van onder andere Nik Kershaw. U2, Simple Minds en Genesis. De groep startte vier jaar geleden haar loopbaan en heeft sindsdien bij velen een goede in druk gemaakt Het gezelschap bestaat uit Amersfoorter Alex Begeman (bass gitaar). Voorthuizer Gerrit Hooge- been (zang). Achtervelder Henry Kok (slagwerk) en de Utrechtena ren Martin Monrooy (gitaar-zang), Jan Uyterwaal (toetsen) en Martin van der Kroef (techniek) LEUSDEN/UTRECHT - De commissaris der koningin, jhr drs P A C. Beelaerts van Blokland, en Gedeputeerde Staten van Utrecht houden op vrijdag 10 januari aan staande hun nieuwjaarsreceptie Deze vindt plaats in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49 te Utrecht en duurt van 16.30 uur tot 17.30 uur met groots assortiment Kerstbomen alle maten 9.75 met kluit 14.75 (gratis ingepakt) tuincentrum Ton Hilhorst UASUUHCWCC 4 - IIUSOCN C Dorpsstraat 207 Luntèren - Tel. 08388-4879 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1