Kerstmis in De Hamershof Verhalen- en gedichtenwedstrijd van bibliotheken succesvol ZAKELIJKHEDEN TOYOTA Familie Joseph wint Roller Step Zonnebloem LEUSDEN 3 Wijziging openings tijden bibliotheek Cursus politiek voor vrouwen AUTO EEMHAVEN Schrijfavond Amnesty International in Achterveld Kerstavond NBPV Al meer dan 125 inzendingen: Zonnebloem loterij prijs in Achterveld Commentaren/Meningen Lokale omroep: to be or not to be 'beze weet in degemeerte/\ ij Leusden Nieuws uit het bedrijfsleven DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 BOHSJCl* BCB*Mll5 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De verhalen- en gedichtenwedstrijd "Kom op (met) uw verhaal", die bibliotheken in de provincie Utrecht organiseren in samenwerking met uitgeverij Het Spectrum heeft tot op heden al 125 inzendingen opgeleverd. Envelop pen voor deelname aan deze wedstrijd zijn verkrijgbaar en kunnen tot eind dit jaar ingeleverd worden bij alle biblio theekvestigingen in de provincie Utrecht. Het startsein voor deze verhalen- en gedichtenwedstrijd werd gege ven op de landelijk bibliotheek dag, toen bibliotheken in de pro vincie Utrecht zich met gemeen schappelijke aktiviteiten aan het publiek presenteerden. Vele ama teur-schrijvers en -dichters maak ten toen al van de gelegenheid gebruik bij hun plaatselijke biblio theek een enveloppe met wed strijdreglement en kopijpapier af LEUSDEN - In verband met de feestdagen en een ver plichte roostervrije dag voor het personeel zal de biblio theek zijn gesloten van 24 de cember 16.00 uur t/m 29 de cember en 31 december vanaf 16.00 uur (oudejaar) Om u toch in staat te stellen boeken en platen te ruilen zal de bibliotheek zijn geopend op Zaterdag 21 december van 10 00- 12 00 uur Maandag 23 december van 19 00-21 00 uur Maandag 30 december van 19 00-21 00 uur Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor hei donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op weikda- gen qeopen van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 administratie) -941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur| tel 033 940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420- 94206 Nabestellen foto's. De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441 t.n.v. BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10.- voor luchtfoto s (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis De LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. te halen om hun gedachten en ideeën in proza- of poëzievorm aan het papier toe te vertrouwen. Behalve prijzen van f 250,—, f 150,— en f 100.— die aanko mende auteurs in de wacht kun nen slepen, worden de origineel ste en sterkste inzendingen door uitgeverij Het Spectrum gebun deld in een speciale gelegen heidsuitgave. die in de boeken week 1986 zal verschijnen. Klus .Het zal voor de jury een boeiende en enerverende klus zijn uit het totale aantal inzen dingen die verhalen en gedichten te selecteren, die net even iets meer hebben", aldus Jan Bos, fondsredacteur bij Het Spectrum en jurylid, zonder echter dat "iets" te definiëren, maar dat is wellicht het geheim van de uitge ver Hij vervolgt Kiezen uit 125 in zendingen lijkt misschien nog mee te vallen, maar als je weet dat er ruim 10.000 deelnemersen veloppen met kopij-papier uitge deeld zijn, weet ik niet wat ons nog boven het hoofd hangt Pa pier is geduldig. Veel schrijvers zullen nog aan hun inzending sleutelen en pas op het laatste momment hun geesteskind bij de bibliotheken inleveren In ieder geval kunnen er jammergenoeg maar 15 bijdragen in het boekje dat we er van maken De jury die de inzendingen beoor deelt is samengesteld uit zes per sonen drie redacteuren van uit geverij Het Spectrum en drie bi bliothecarissen van verschillende bibliotheken uit de provincie Utrecht Alle inzendingen worden door hen gelezen en van com mentaar voorzien Nadat de laat- LEUSDEN - Bij voldoende be- Uw dealer voor Amersfoort e.O. Nljvertteidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Als er over één onderwerp een ontzaggelijke hoeveel heid zin en onzin is verkocht en opgeschreven, dan is het wel over lokale omroep sinds de verantwoordelijke minister heeft gemeend zijn persoonlijke mening in een notitie vast te moeten leg gen. De feiten zijn zo langza merhand wel bekend. Een lokale omroep dient samen gesteld te zijn uit represen tatieve componenten van de plaatselijke samenleving en mag, als de raad én de minis ter het fiat geeft, van start gaan. Maar dan wel zonder reclame, want dat is in Ne derland met betrekking tot radio en TV een vies woord. Om op regelmatige tijden een televisie-programma te kunnen brengen, heb je geld nodig. Veel geld zelfs, zoals uit de jaarbudgetten van on ze landelijke omroepen en NOS moge blijken. Televisie maken, ook al is dat op plaat selijk niveau, is geen fluitje van een cent, maar een com plex programmatisch en fi nancieel procédé. Toch zal een plaatselijke omroep, zoals in Leusden, het zonder geld van de over heid moeten doen. Zoals in tal van andere gemeenten, vindt de plaatselijke politiek in Leusden eveneens, dat een lokale omroep zichzelf maar moet bedruipen en in het gunstigste geval zegt een partij, dat de lokale om roep zich eerst maar eens moet bewijzen.Hoe dan wel? Dat wordt er niet bij verteld, zodat we in een vi cieuze cirkel blijven rond draaien. Is dat redelijk? Nee, dat is het niet. Een lokale omroep is een groep inwoners, die samen iets wil. Program ma's maken in dit geval. Zo als een hockeyvereniging een groep inwoners is, die samen wil hockeyen. Die laatste groep krijgt zonder morren uit onze gezamenlij ke ruif enkele tonnen uitge keerd om op een riant kunst grasveld tegen een balletje aan te gaan slaan, de lokale omroep, die toch wel een duidelijk breder draagvlak heeft dan één bepaalde sport, mag op een houtje bijten. Dat er ook andere „princi pes" meespelen, laten we nu even buiten beschouwing. Het gaat ons om dat ene principe: gelijke monniken, gelijke kappen. Of het meten met twee maten. Tot nu toe hebben we van onze plaatselijke politici nog geen enkel redelijk argu ment mogen horen, waarom de lokale omroep geen sub sidie mag ontvangen. De da mes en heren verschuilen zich (heel gerieflijk) achter de politiek in Den Haag. Zon der zelf maar enige moeite te doen op het terrein van loka le omroep (en de conse quenties, die daaraan ver bonden zijn) een eigen, con structief beleid te voeren. Zoals enkele gemeenten in Nederland wél hebben ge daan en met succes. Wat we nu krijgen is de situatie, dat de fracties in de gemeenteraad hun goed keuring geven aan de repre- sentiviteit van Omroep Leusden, om de lokale om roep vervolgens in de finan ciële kou te laten staan. Geen beleid is óók beleid, hoor je dan in zo'n geval, maar het is in ieder geval slecht beleid. Terwijl de overheid geen enkele poging onderneemt om de steeds groter worden de etherpiraterij de kop In te drukken, zodat we te maken krijgen met een steeds ern stiger vormen aannemende ethervervuiling, mag de Om roep Leusden zich „eerst be wijzen", alvorens er mis schien enig geld op tafel komt. Shakespeare om schreef dat zo aardig: to be or not to be, dat is de vraag. Maar zo n klucht als onze politiek van de lokale om roep maakt, had zelfs Sha kespeare niet kunnen be denken. Bert Vos ACHTERVELD - Maandag avond zal weer de maande lijkse schrijfavond voor Am nesty International plaatsvin den. Degenen die brieven wil len schrijven kunnen die avond vanaf 19.30 uur terecht bij Nel Schwagermann aan de Verjaagde Ruiterweg. In een groot aantal landen wor den mensen onrechtvaardig ge vangen gehouden en eventueel ook gemarteld In verband met hun politieke of godsdienstige overtui ging zullen zij de komende feestda gen in een cel moeten doorbren- j gen. Door het schrijven van brieven probeert Amnesty de bevoegde autoriteiten te bewegen de betref- fende gevangenen een beter lot j en/'of een eerlijk proces te geven Deze avond zal geschreven wor den naar de autoriteiten van Guate mala. Irak, Namibië, Rusland en Turkije Voorbeeldbrieven liggen klaar zodat men weet wat en waar over men schrijft. Ook briefpapier, enveloppen en postzegels zijn aan wezig. LEUSDEN - De Nederlandse Bond Plattelands Vrouwen houdt op dinsdag 17 december om 20.00 uur haar maandelijkse bijeenkomst in het Vooronder Dit keer staat de avond in het teken van Kerstmis. LEUSDEN - Sinterklaas is nauwelijks vertrokken of Kerstmis dient zich aan. Kerstbomen worden weer opgetuigd om de komende feestdagen sfeervol te ondersteunen. Ook in winkelcentrum De Hamershof zijn de traditionele kerstversieringen van stal gehaald om de kerst-koopavonden wat meer sfeer te verlenen. Of het dit jaar weer een White Christmas wordt, moeten we nog afwachten (Foto. Janus Visser) ste irik.eiiuti.ycn kiijn beoordeeld zal de jury haar definitieve keuze maken Gerrit Beltman, bibliothecaris en secretaris van de jury: „Waar wij op letten? Nou. in ieder geval niet in de eerste plaats op literaire kwaliteit Dat is niet de opzet van de wedstrijd Natuurlijk letten wij op inhoud en stijl, maar er zijn een heleboel factoren die meespelen En ik moet zeggen dat ik verrast ben door de kwaliteit van een he leboel inzendingen Qua lengte variëren ze nogal Men levert zo wel lange verhalen in als een paar korte gedichten Alles is welkom, als het maar een beetje origineel is." Jan Bos van het Spectrum vult aan- „Ik weet zeker dat wij straks een boekje zullen uitbren gen waar wij als uitgeverij voor de volle honderd procent achter kun nen staan Deelnemers Niet iedereen die aan de wedstrijd meedoet is lid van een openbare bibliotheek Dat is voor deelname ook niet als voorwaarde gesteld Onder de inzenders bevinden zich zowel veel- als weiniglezers." jong en oud, mannen en vrouwen Velen wagen een kans in ge drukte vorm te debuteren. Het is de jury al gebleken dat het thema sterk verhaal of gedicht voor meer dan éen uitleg vatbaar is. Zonder al te voorbarige conclu sies te willen trekken rekent de jury er op enige tot op heden on bekende epistolaire talenten in de provincie Utrecht te ontdekken Tot en met 31 december kunnen ieders pennevruchten voor de wedstrijd worden ingeleverd bij de plaatselijke openbare bibliotheek, waar ook enveloppen voor deel name te verkrijgen zijn LEUSDEN - De recente loten- aktie van de Zonnebloem is in Leusden een succes geworden. Er zijn maar liefst 1100 loten verkocht. Helaas kwamen deze niet in aanmerking voor één van de vele prijzen die beschikbaar waren. krijgbaar. ACHTERVELD - Uit de ontvan gen trekkingslijsten van de Zonne bloem Loterij blijkt uit de bijgehou den administratie dat in Achterveld slechts eén prijs is gevallen. Op lotnummer 048213 is een i prijs van 25,- gevallen. De prijs- winnaar dient het lot, desgewenst aangetekend, op te zenden aan De Zonnebloem. Postbus 2100, 4800 CC Breda. Men dient te vermelden op welk giro- of banknummer het geld dient te worden overgemaakt. langstelling wil het CDA-Vrou- wenberaad in Leusden een zoge naamde politieke startcursus voor vrouwen organiseren. Deze cursus is speciaal bedoeld voor vrouwen die meer willen weten van de politiek, maar niet weten waar en hoe te beginnen. Men wil de cursus in de periode van januari tot en met maart hou den Josien Fokkens leidt het ge heel. Deelname kost tien gulden, inclusief koffie en materiaal. Vrou wen die mee willen doen, zijn niet verplicht om lid te worden van het CDA of het CDA-Vrouwenberaad Meer inlichtingen over de cursus zijn verkrijgbaar bij mevrouw Wies Hoekstra, Hamersveldseweg 108, telefoon: 941436 (bij geen gehoor 033-940978). Op dat adres kunnen geïnteresseerden zich ook aan melden Blije gezichten bij de Familie Joseph uit de Meidoornhof in Leusden Zij ontvingen afgelopen donderdag uit handen van mevrouw Schut een West Roller Step Die was gewonnen in een wedstrijd rond een bekend sigarettenmerk Ook mevrouw Schut zelf (rechts op de foto) deelde mee in de feestvreugde Donderdag 12 december 19.00 uur: Kaartavond voor jongeren van 13 tot en met 16 jaar, De Til, Hamersveldseweg 30. Donderdag 12 december 20.00 uur: Bijeenkomst ABTB, inleiding over accountantsrapport voor de agrariër, De Til. Hamersveldseweg 30 Donderdag 12 december 20.00 uur: Diploma-uitreiking EHBO, 1e reanimatiecursus. school De Heerd, Berkelwijk 33. Donderdag 12 december 20.15 uur: Valleiconcert, kamerorkest uit Bulgarije, NH kerk, Leusden Zuid. Vrijdag 13 december 10.00 uur: Expositie bijzondere kerststukjes. Viltroos 3 Vrijdag 13 december 19.00 uur: Tieneravond, De Til, Hamersveld seweg 30 Zaterdag 14 december 10.00 uur: Expositie bijzondere kerststukjes, Viltroos 3. Zaterdag 14 december 10.00- 13.00 uur: Crèche en kerstkaarten maken, Blijhof, Ansfriduslaan 49. Zaterdag 14 december, 20.30 uur: Optreden Murphy's Law, De Geut, Zwarteweg 29. Zondag 15 december, 15.30 uur: Opening expositie Ries Kleijnen, Waarden 25 a. Maandag 16 december 19.00 uur: Volkskerstzang voor alle in woners van Leusden. St Jozef kerk, Hamersveldseweg 51. Maandag 16 december 20.30 uur: Lezing Bert de Vries, fraktie- voorzitter van het CDA, De Kort Smidse 1 Dinsdag 17 december 8.30 uur Stand Vrouwen Voor Vrede, win keicentrum De Biezenkamp. Dinsdag 17 december 20.00 uur Kerstbijeenkomst NBvP, 't Vooron der. Burg Van der Postlaan 2. Dinsdag 17 december, 20.00 uur Planadviesgroep, 't Trefpunt, Am hemseweg 75. Dinsdag 17 december, 20.00 uur Kerstviering KPO. Groot Krakhorst Bolderikhof 18 Dinsdag 17 december, 20.00 uur Kerstviering NCVB Zuid, samen met de Hervormde Vrouwen Groep, 't Trefpunt. Arnhemseweg 75 Donderdag 19 december, 20.00 uur: Raadsvergadering, raadszaal gemeentehuis, 't Erf I

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3