m Energie-zuinige woningen... Kerstboomverbrandingen op woensdag 8 januari tomo's en Russen blijven argot probleem voor CDA Kerstconcerten van Gemengd Zangkoor Milieuboer wijzigt schema de Vries in Leusden: BDU lil leusder krant Vandaag in de Leusder Krant yj ni uu DE LEUSDER KRANT TIJDENS DE FEESTDAGEN Geen krant ontvangen? Streekpost voor kleine verzenders Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden dinsdag 17 december ,986 17e jaakuang no. 63 Nieuwjaars receptie B&W Blikschade bij aanrijding Met drank op achter stuur iluiting jemeentehuis Met auto de sloot in Kind licht gewond bij aanrijding RESTAURANT ROS BEYAART Hootdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie .Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktig: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV (advertenties) i or «r ^,<3?^, ccr^ a In verband met de kerstdagen, woensdag 25 en donderdag 26 december en nieuwjaarsdag, woensdag 1 januari, zal het tech nisch niet mogelijk zijn om in de laatste week van december een Leusder Krant te laten verschijnen Daarom komt de Leusder Krant op dinsdag 24 december met haar laatste editie van het iaar 1985 uit Uiteraard een speciale editie met daarin de nodige aandacht voor hetgeen er het afgelopen |aar in Leusden gebeurde, met extra interviews en andere verhalen waarmee het iaar feestelijk wordt afgesloten Kopij voor dit laatste nummer van het jaar dient uiterlijk maandag middag 23 december 12.00 uur in ons bezit te zijn Ook voor advertenties is de sluitingstermi|n maandagmiddag 23 december om 12.00 uur. Ons eerste nummer in 1986 verschijnt op vrijdag 3 januari. Kopij en advertenties dienen uiterlijk dinsdagmiddag 31 decem ber om 12 uur bij ons binnen te zi|n Bij voorbaat dank voor uw medewerking in deze Redaktie 8 advertentieafdeling Leusder Krant Onafhankelijk BDUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 42 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - De Milieuboer in Leusden heeft in verband met de komende feestdagen het ophaalschema als volgt ge wijzigd. - in plaats van op woensdag 25 december, wordt er op dinsdag 24 december inge zameld; - in plaats van op woensdag 1 januari, wordt er op dins dag 31 december ingeza meld - woensdag 1 januari wordt er niet ingezameld. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - Ook voor de klei ne postverzender bestaat er tij delijk de mogelijkheid om ge bruik te maken van de zoge naamde partijenpost. Bij verzen ding van meer dan 50 kerst- en nieuwjaarskaarten kan men een lager tarief krijgen. De kaarten dienen dan bestemd te zijn voor het streekpostgebied waarin de woonplaats van de aanbieder is gevestigd. Op het postkantoor kan men vertellen welke plaatsen buiten de eigen woonplaats ook tot het streekpostgebied horen. De kaar ten dienen te zijn gefrankeerd met de normaal daarvoor nodige post zegels (voor een drukwerkkaart 50 cent en voor een kaart in omslag zestig cent). Het gebruik maken van deze regeling, die tot en met 4 januari aanstaande loopt, is eenvoudig. De stukken behoeven slechts op het postkantoor te worden afgegeven De korting wordt daar contant te rugbetaald Woningtekort in provincie moet rond eeuwwisseling opgeheven zijnPag. 3 Evelien Blom lijsttrekker CDA Pag. 3 Geslaagd concert Bulgaars Kamerorkest Pag. 5 Jeugd Leusden kan weer zwemmen. P39- 5 Kater voor Roda(za P3g. 7 Impala had succesvol weekend Pag. 9 krant LEUSDEN - Ter gelegenheid van de jaarwisseling, houden burge meester en wethouders op don derdag 2 januari a s. receptie van 19 30 uur tot 20 45 uur in het ge meentehuis. 't Erf 1 Na het offi ciële gedeelte is er gelegenheid nog enige tijd informeel samen te zijn. Inwoners van Leusden, zijn indivi dueel of als vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en organisaties van harte welkom Het meisje zat in de auto van haar vader, die boven op een voor ligger knalde Het ongeluk gebeur de zaterdagmiddag rond 12 45 uur Alle betrokkenen waren inwoners van Leusden i LEUSDEN - Drie auto's waren zaterdagmiddag rond 13.00 uur betrokken bij een aanrijding op de kruising Asschatterweg-Mid- denweg. Er was flink wat blik schade. Over de precieze orzaak kon de politie geen duidelijkheid verschaffen. Het niet verlenen van voorrang is naar alle waar schijnlijkheid de boosdoener. ACHTERVELD - In de Rentinkstraat te Achterveld worden momenteel vijf premie-A-woningen gebouwd volgens de zogenaamde systeembouw Uitvoerder van het project is het bedrijf Miha De buitenmuren zijn traditioneel van steen Binnen past men de hout-sekeletbouw toe Da! resulteert in energie-zuinige woningen Half maart worden de vijf woningen opgeleverd r LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft het afgelopen weekeinde vijf mensen aange houden die met te veel drank op achter het stuur gekropen wa ren. In de nacht van zaterdag op zondag was de vangst het grootst: één inwoner uit Harder wijk en twee uit Woudenberg. Zondagmiddag en -avond was het de beurt voor inwoners van Leusden. In alle gevallen werd een bloedproef genomen en een rijver bod voor acht uur opgelegd EUSDEN - Het gemeentehuis al op vrijdag 27 december de ge- ele dag gesloten zijn. Voor het 'oen van aangiften van geboorte en overlijden zal de afdeling bur gerzaken van 08 30 uur tot 09 30 uur geopend zijn De avondopenstelling van de af deling burgerzaken op vrijdag' 27 december komen te vervallen Op donderdag 2 januari gaat het gemeentehuis om 10.00 uur open voor het publiek. LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de gemeente Leusden, in samenwer king met de brandweer, weer de traditionele kerstboomverbrandin gen organiseren. Even als vorig jaar worden een aantal leuke prijzen ver loot. Het gemeentebestuur en de brandweer hopen het hiermee extra aantrekke lijk te maken om de kerstbomen voor de 'offi ciële' verbranding in te leveren en zu net nouden van wilde verbrandingen en het deponeren van kerstbomen op alle mo gelijke en onmogelijke plaatsen tegen te gaan. De verbrandingen worden op 8 januari op twee plaatsen in de gemeente gehouden Op die dag kunnen de bomen vanaf 13.00 uur op de ver brandingsplaats worden inge leverd Voor iedere boom, die wordt ingeleverd ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs In de gehele gemeente wor den 20 prijzen beschikbaar gesteld en nog eens 30 extra prijzen, die bestaan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een brand weerwagen De verbrandin gen beginnen om 17 00 uur, daaraan voorafgaand worden de prijswinnaars om 15.45 uur bekendgemaakt. De kerstboomverbrandingen worden op de volgende plaat sen gehouden voor Achterveld op het ter rein aan de Rentinckstraat/ Wijntjesstraat - voor Leusden-Zuid en -Cen trum op het terrein achter de Koningshof aan de Bur- gemeestei van der Post- laan LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag belandde een Amersfoorter met zijn auto in de greppel langs de Lockhor- sterweg, ter hoogte van het bruggetje. De man moest uitwij ken voor een tegenligger. De schade bleef zeer beperkt. (advertenties) REËEL Bert de Vries ..Het CDA in geen geijkte punten (waaronder vrijheid van godsdienst en de daaraan ver bonden visies op huwelijk en se- xualiteit) verdedigde hij het CDA- standpunt. ,,De overheid moet op dal terrein terughoudend zijn, be- s'oot hij zijn verweer. VREDESPOLITIEK Een andere vragensteller vroeg of de actieve vredespolitiek die het CDA voorstaat te rijmen is met deelname in het SDI-programma van Reagan. ,,Het is een ingewik kelde zaak," liet De Vries weten ,,lk kan niet goed overzien wat wel en wat niet in het belang van de vrede is. Daarom moeten we ons middenpartij geworden. terughoudend opstellen en de ont wikkelingen kritisch blijven vol gen ,,Het land dat een voorsprong heeft op het gebied van de ruimte wapens wordt onkwetsbaar En dat verstoort de machtsverhoudingen Boze tongen, maar ook tongen die het kunnen weten, zeggen dat de Russen ook met bewapening in de ruimte bezig zijn Houden beide partijen elkaar zo in evenwicht?" Specifieke problemen uit het Leusdense kwamen niet op tafel Na de homo's en de Russen bleef de discussie beperkt tot wat gegoo chel met cijfers over gas- en electri- citeitsprijzen en vooral praten voor eigen parochie LEUSDEN - Het Gemengd Zangkoor Leusden, dat on der leiding staat van dirigent John van Hoek, geeft deze maand twee kerstconcerten. Komende donderdag ver- LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Helligenbergerweg raakte een kind licht gewond. Het meis je moest naar het ziekenhuis overgebracht worden waar zij voor een snee in haar kin behan deld moest worden. trekken de koorleden naar het bejaardentehuis Johanna Hove in Laren. Het tweede optreden vindt in Leusden plaats en wel op 21 december in de Koningshof aan de Ha- mersveldseweg. Het concert in Leusden is gratis I toegankelijk en wordt georgani- seerd in samenwerking met hel Jongerenkoor Leusden onder lei- I ding van Jan Beckers. Beide koren zorgen voor een afwisselend pro- j gramma. Rond de pauze zorgen Rein van Leeuwen (piano en orgel). Kobus van de Weerthof (trompet) en de band van het jongerenkoor voor I instrumentale intermezzo's. Het concert begint om 20.15 uur (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „De Partij van de Arbeid is de laatste drie jaar een maar negatief geweest en heeft geen goede alternatie- n aangedragen." Zo luidde Bert de Vries, fractie-voorzitter i het CDA in de Tweede Kamer, gisteravond de verkie- gscampagne van het CDA Leusden-Achterveld in tijdens n bijeenkomst in De Korf. Wij christen-democraten hebben niet van nature een liefde tor liberalen en een hekel aan socialisten," aldus De Vries. ,n laten we eerlijk zijn: we hebben met de VVD minstens veel problemen als met de Partij van de Arbeid." Echt opwindend of boeiend was sultaat bleef dan ook beperkt tot Vries gisteravond niet Het re- een voorzichtig startschot voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. De Vries greep, zoals de verwachting was. de opinie-peilin- gen aan om duidelijk te maken dat het goed gaat met het CDA. .Andere partijen kunnen niet om het CDA heen,' zei hij. ,,We zijn in vijf jaar een stabiele politieke groe pering geworden Er is hard ge werkt om van het CDA geen kleur loze midden-partij te maken Wij zijn als eerste met het verkeizings- programma gekomen, ruim een half jaar vóór de andere partijen De PvdA stelde zich keurig links, de VVD keurig rechts van ons op Maar men kan ons niet verwijten dat we een middenpartij zijn.' BELEID Het sprak voor zich dat de CDA- fractievoorzitter het regeringsbe leid uitvoerig toelichtte en er zijn goedkeuring over gaf. Dat deed de man eerder dit jaar, tijdens de Algemene Beschouwingen in de Tweede Kamer, ook al ,,De hoofdlijnen van dit beleid moeten voortgezet worden," sprak De Vries gisteren. ,,Dat is ook de basis van het huidige verkiezings programma Als de verkiezinges- uitslag resulteert in een coalitie tussen CDA en VVD, dan is dat duidelijk een ondersteuning voor het huidige beleid Met deze uit spraak kreeg De Vries voor de eerste keer op de avond een voor zichtig applaus los bij de aanwezi gen. De Vries kwam er zonder kleer scheuren af. Zijn inleiding stond vol met wat we al lang wisten Zelfs op de euthanasie-kwestie ging hij in. De wet gelijke behandeling liet De Vries echter onbesproken. En juist daar ging één van de aanwezigen tijdens de discussie-ronde op in. tot bescheiden ergernis van vele an deren. e fractie-leider van het CDA sprak voor een volle zaal in De Korf. De spreker in kwestie vroeg of het CDA bereid was een reële wet gelijke behandeling te realiseren in haar politiek. Met name het weren van homosexuelen in het katholiek onderwijs vond de vragensteller ontoelaatbaar Hoewel een enkeling van onder werp wilde veranderen, ging Bert de Vries toch op de vraag in Met de Koude én warme schotels voor de feestdagen. Hamersveldseweg 55, tel. 033-943127.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1