Kater voor Roda (za.) Clubrecord voor Saskia Helsdingen Roda (zo.) faalde bij l/SK weer in afwerking Antilopen in slotfase nog net naast Vinken Antilopen in 't pak lusketiers pakt 2-1 zege: Resultaten jeugdschakers Beide teams nog ongeslagen: ItilLANS -I I Bij vierde editie Speedo-jaargang: UITNO DIGING open huis Ot iUSDEN - Goed spelen en "j ch met lege handen blij- n. Dat overkwam de Roda- terdag in de ontmoeting gen de Musketiers uit Eist. en hadden de Leusde- jjtren dit seizoen zo'n sterke irtij op de mat gelegd. Maar t niet benutten van kansen het missen van enig for- in stelden de Musketiers in slotfase in de gelegen- id om de 1-0 achterstand een 1-2 overwinning om te ip jigen. Roda'46 vergat in de -^7 fondschemering om ach- rin de deur op slot te doen. oor deze onzorgvuldigheid oesten de elf van trainer tjo Kapenga boeten, hoe- el een gelijkspel of zelfs n nipte zege op z'n plaats as geweest. Maar de cijfers >raken na negentig minu- n vol spanning en enerve- H nde momenten andere f lal. et feit dat de zaterdag-heren er- ns achterop het Burg. Buining- irk aan de slag moesten, omdat t hoofdveld door de consul on- speelbaar werd verklaard, eerhield de ongewijzigde Roda- rmatie niet - Fokko Leijenhorst ond dus opnieuw niet in de ba- s - om het gevecht tegen de ge- eesde Musketiers uiterst se- us op te vatten. e wedstrijd was nog maar enige inuten aan de gang of Bert Stau- ach etaleerde met een volley bo ven de handen van de graaiende Musketiers-keepers op de de lat Roda's offensieve bedoelingen De Musketiers-defensie was nog nauwelijks van de schrik beko men. toen Roda'46 wederom ge vaarlijk voor het doel verscheen Een vrije trap na een overtreding op Coen van Dijk kwam via Ruud Stoelhorst en Co de Smalen ten slotte bij aanvoerder Ton Kaspers terecht, die zich op zijn beurt geen moment bedacht en het le der vlot aanhaalde Ditmaal stond de goalie op de juist plek om met een katachtige beweging de spetter uit de rech terbovenhoek te ranselen. Even stokte de Roda-aanval. waardoor de Elstenaren voor het eerst de middenlijn konden oversteken En niet zonder succes. Met kunst en vliegwerk konden doelman Berry Buunk en zijn verdedigers het openingsdoelpunt van Musketiers voorkomen, nadat tweemaal op rij de bal in het centrum van de aan val werd gebracht Gelukkig voor Roda'46 had de bonkige Muske tiers-spits niet zijn beste dag. zo dat de voorzetten van de flanken het doel misten. KANS Roda'46 hield ondanks de spelde- prikken van de Musketiers duide lijk het initiatief en trok het net met de minuut strakker om het sterk defensieve Musketiers dicht. Op het snelle combinatie-spel van met name de Leusdense midden veld konden de Elstenaren slechts met overtredingen vat krij gen Maar op het moment dat Ruud Stoelhorst na goed doorzet ten midvoor Coen van Dijk in kansrijke positie manoeuvreerde, was er voor de Musketiers in feite geen houden meer aan De tijd die de Leusdenaar nodig had om de bal in het lege doel te tikken was voor een haastig toegesnelde Musketier-verdediger net vol doende om het gevaar in de kiem te smoren Meer dan een hoek schop hield Roda aan deze actie van de overijverige Ruud Stoel horst niet over. Roda'46 had op grond van het eerste halfuur zeker een voor sprong verdiend Nadat ook Harry Kerssies na een schitterende aan val en Ruud Stoelhorst uit een in directe vrije trap niet tot scoren konden komen, brak de rust met de nog immer dubbelblanke stand aan. Na de hervatting moest het dan maar gebeuren, was de opinie van de toeschouwers die het bij- veld omzoomden. Een misver stand tussen Henk van Pluuren en libero Erik Vreekamp stelde Musketiers-spits in staat om al leen voor Berry Buunk te verschij nen. In samenwerking met beide verdedigers klaarde de doelman het karwei Toen hij kort daarna opnieuw op de goed plek stond om het afstandschot van de El- stenaar te keren, mocht Roda'46 niet klagen over de goede afloop Wel duidelijk was, dat het defen sief niet helemaal klopte, omdat het middenveld te aanvallend was ingesteld en haar verdedigende taak verwaarloosde. De ruimte op het middenveld be nutte Musketiers bij counters om DINSDAG 17 DECEMBER 1985 Roda-zaterdag hield een kater over van de wedstrijd tegen Musketiers alle registers via de spelbepaler open te trekken volop. Toch bleef Roda'46 domineren, zeker in aan vallend opzicht Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven en nadat uitblinker Harry Kerssies opnieuw een Musketier had gedold en de bal van links bij Bert Staubach in leverde, was het eindelijk raak Onhoudbaar verdween het leder in het net 1-0. SCHEMER De heren hadden een klein half uur te gaan. Zolang moesten de Leusdenaren hun tegenstander nog onder de duim zien te hou den. Maar al snel bleek dat Mus ketiers zich niet bij de situatie wilde neerlegen. Het was de Roda-doelman die opnieuw zijn talenten moest tonen bij een door braak van Musketiers. Maar toen halverwege het middenveld de opponent weer alle ruimte bood om te counteren, was er voor de Roda-defensie geen houden meer aan: 1-1 Roda kon dus van voren af aan beginnen En dat gebeurde ook Libero Erik Vreekamp schoof, waar mogelijk, door naar de front linie Een ware belegering voor het Musketiers-doel was het ge volg. Verder dan een verwoes tend afstandschot op de paal van Vreekamp kwamen de Leusdena ren vooralsnog niet Musketiers bleef bij tegenstoten evenzo ge vaarlijk Nadat Berry Buunk nog eenmaal oog in oog had gestaan met een tegenstander en weer als winnaar uit de bus was gekomen, leek de puntendelmg in ieder ge val zeker, omdat de duisternis de arbiter verhinderde om erg veel tijd bij te trekken Op de valreep was het Musketiers die Roda'46 in de schemer nog een koude douche bzorgde, na dat de linksbuiten met een ge richte schuiver in de uiterste hoek het vernietigende vonnis velde: 1- 2 Musketiers zadelde Roda-zater dag zo kort voor de feestdagen met een fikse kater op. LEUSDEN - Tijdens de vierde editie van de Speedo-jaar gang wedstrijden in het zwembad Fletiomare te Vleu- ten-De Meern liet de acht- koppige Haaien zwemploeg een goede indruk achter. Drie ere-plaatsen en een clubrecord van Saskia Hels dingen op de 400 m vrije slag (M o 10 j) maakten het deel nemen voor de Leusdenaren de moeite waard. Of Saskia met haar nieuwe re cordtijd (5 49 9) naar boven op de nationale ranglijst is opgeklom men, is niet bekend Wel zeker is dat Jan Willem van Dijk zijn der tiende plaats op de ranglijst niet verbeterde, omdat zijn tijd op de 400 m vrije slag (J'o 10 j) 1.5 se conde minder was dan zijn per soonlijke record Zijn tijd van 5.41.8 was echter weer wel goed voor de toppositie in de kring Utrecht. De tweede Haai die als eerste wist aan te tikken was Yolanda van Doornik Op de 100 m vlinderslag (M'74) werd Yolanda afgetekend winnares in 1.12.0. waarmee ze en passant ruim twee seconden onder haar oude recordtijd dook Simone Sybrandy kwam op dit nummer ook goed voor de dag met een tijd van 1.31.1. Niet min der dan 7,5 seconde sneller dan ooit tevoren. Ruben Tolboom liet zijn gezicht ook weer eens op het ere-podium zien en wel bij de 200 wisselslag (J'74). Een derde plaats in 2.57 8 was zijn deel Niet in de prijzen maar wel goed voor een nieuw persoonlijk record waren Caspar Renkers (100 m rug, J'74, 1 33.8). Ruben Tol boom (100 m rug. 1 29 2) Yolanda van Doornik (100 m vrij. M'74, 1 12.3). Simone Sybrandy (100 m vrij, M'74, 1.14.6), Karin Steylen (100 m vrij, M'74, 1 19.3) en Erno Pickee, die op 100 m schoolslag (J'76) een tijd van 1 48 0 op de chronometers zette. LEUSDEN - Tijdens een zater dag gehouden schaaktoernooi in Vianen behaalden vier jeugd leden van de Schaakvereniging Leusden een vierde plaats in hun groep. Erwin Zijlstra (A), Jaap de Jager (BI), Gavin Zijl stra (Bil) en Jeroen van Blerk (Cl) zorgden voor de hoogste Leusdense resultaten. In totaal 20 leden van de SVL-jeugdafde- ling deden mee aan het toer nooi. Het overgrote deel ein digde in de middenmoot. EUSDEN - Hoe je het ook vendt of keert, de Roda-zon- lag is een ploeg zonder tootkracht. Een afmaker, en 'killer' die de wedstrijd n zijn eentje kan beslissen, vordt in de zondag-selectie tode gemist. Dat bleek ook ondag weer toen de Leus- lenaren wederom niet tot ;coren kwamen en lijdzaam noesten toezien hoe VSK net de volle buit ging strij- cen. Aan één doelpunt had den de Utrechters genoeg om Roda'46 dieper in de zor gen (degradatie-zone) te hul len. En dat geeft zo kort voor de feestdagen weinig reden tot juichen. De blessures van Wil Snoek en Dick van 't Klooster, opgelopen in de wedstrijd tegen Domstad, wa ren nog niet genezen, zodat Ron Burgsteden als linksback zijn'de buut kon maken en Hans Vrijhoef naast Frans v.d Berg en John Jansen in de voorhoede kon plaatsnemen. Bas Peters kwam daardoor weer op de positie van Hans Heymen, die wegens vakan tie verstek liet gaan Kortom Roda'46 was weer op veel posi ties gewijzigd en het duurde even voordat de heren elkaar op het sfeerloze veld aan het randje van de stad Utrecht wisten te vinden. Aanvallend konden de Leusdena ren in de eerste helft weinig uit richten De opdracht 'laat VSK als thuisploeg het initiatief en loer op de counter', werd redelijk uitge voerd Maar door felle wind die beide ploegen danig parten speelde, kon Roda'46 geen vuist maken Ook VSK niet Alleen uit dode momenten wisten de Utrechters gevaar te stichten Een vrije trap van zo'n 25 meter werd na een kwartier knalhard in de Roda-muur gepegeld. voordat keeper Michel Vrijhoef al zijn ta lenten moest tonen bij een slim genomen vrije trap. die de Roda- doelman in een reflex uit zijn hok ranselde Bob Schoordijk miste aan de an dere kant bij een identieke situatie ook het doel op het nippertje. En toen even later John Jansen voor langs knalde na een dieptepass in de vrije ruimte, was het niet ver wonderlijk dat de rust met 0-0 aanbrak STORMLOOP Om toch meer druk te kunnen uit oefenen, stuurde trainer Meindert Vlugt de lange Ron Burgsteden na rust in de punt van de aanval, omdat hij niet één maar twee pun ten mee naar Leusden wilde ne men Nog voordat de eerste bal in de 16-meter van VSK was gepe netreerd, lag bij Roda'46 de ope ningstreffer van VSK in de tou wen Een misverstand in de Leus dense defensie stelde de pardoes vrijgekomen VSK-spits in staat om van dichtbij aan te tekenen: 1- 0 Even moest Roda'46 door de zure appel heen bijten, maar toen de onverwachte tegenslag was ver werkt, barstte het offensief in alle hevigheid volgens Engels con cept los VSK moest terug, of het wilde of niet Roda-zondag ontke tende een ware stormloop Bob Schoordijk was de eerste die na een schitterende solo langs jan en alleman in scoringspositie kwam Zijn inzet verdween echter in het zijnet bij VSK. Ook Ron Burg steden had geen geluk bij zijn doelpogingen na uitstekende voorzetten van de flanken Voor langs en net naast zag de debu tant in de Roda-formatie zijn kop bal en volley verdwijnen De Leusdenaren werden er bijna moedeloos van. maar toen John Jansen halverwege de tweede helft weer gelanceerd werd. leek de gelijkmaker nabij Ook ditmaal kon de Roda-spits zijn actie niet met een doelpunt bekronen Twin tig minuten resteerde Roda nog nadat Meindert Vlugt Wilco Bet- tink in het veld bracht voor de moegestreden Frans van den Berg De druk op het VSK-bolwerk bleef, evenals de pech die de Leusdenaren hardnekkig achter volgde De mee naar voren geko men Johan Riethof zag een kop bal net langs de kruising verdwij nen, terwijl ook Jos Vrijhoef en Bas Peters in de slotfase er niet in slaagden om de dik verdiende ge lijkmaker te forceren Nog eenmaal gooide Roda'46 in blessuretijd alle remmen los. Ach terin werden de nodige risico's genomen, ledereen, maar dan echt ook iedereen bivakkeerde op de VSK-helft. Het mocht echter niet baten Bob Schoordijk voor kwam op de valreep dat VSK bij een uitbraak de stand naar 2-0 zou tillen. De nederlaag was des ondanks een feit Roda'46 faalde wederom in de afwerking. En dat was tegen VSK opnieuw de bottle neck, die de Leusdenaren in de alles behalve begerenswaardige staartgroep van de eerste klasse B tot de minst productieve forma tie maken LEUSDEN - Voorlopig zal An tilopen in de zaalcompetitie met een tweede plaats ge noegen moeten nemen, nu de greep naar de absolute macht in de 1e klasse in de direkte confrontatie tegen koploper de Vinken maar voor de helft is gelukt. Ver der dan een 12-12 gelijkspel konden de Leusdenaren in de goed gevulde sporthal de Korf niet komen. Toch mocht Antilopen niet ontevreden zijn met dit re sultaat. want twee minuten voor tijd keken de Leusdena ren nog tegen een achter stand aan. Pas op slag van tijd schoot Joyce Osna- brugge de gelijkmaker op het scorebord, nadat de Vin ken gedurende de gehele tweede helft de leiding had gehad en Antilopen twee maal over op cruciale mo menten strafworpen onbe nut liet. De puntendeling, waarmee beide kemphanen hun ongeslagen status in ere hielden, was dan ook zeker op zijn plaats. Door Yolanda Versteeg in de tweede aanval Ie zetten, nam de productiviteit van dit vak duidelijk toe. Joyce Osnabrugge kreeg meer ruimte voor haar afstand schot en maakte daar voortref felijk gebruik van De eerste aan val was verdedigend kwetsbaar, vooral de heren hadden de han den aan hun directe tegenstan ders meer dan vol Antilopen kwam vrij snel met 0-2 achter maar door treffers van Koos Meinsma (doorloopbal), Frans ter Maten (strafworp na overtreding op Jeanette Jekel), Richard Ur- bach (afstandschot), Joyce Osna brugge (afstandschot), Frans ter Maten (afstandschot) en opnieuw Joyce Osnabrugge sloten de Leusdenaren de eerste helft met slechts een punt verschil (6-7) af Hoewel aan het einde van het eer ste bedrijf een 6-5 voorsprong werd verspeeld door jammerlijk bal- en concentratieverlies Antilo pen moest na de rust uit een an der vaatje gaan tappen, wilde men het beoogde doel, winst en de koppositie, realiteit laten wor den ACHTERSTAND Direct na de hervatting vergrootte de Vinken van afstand de voor sprong (6-8), net nadat Nancy La- hey het veld had moeten ruimen voor Margret Versteeg Een raak LEUSDEN/ACHTERVELD - Nipte fesultaten schreven de Leusde- ïaren afgelopen weekeinde in Ie boeken bij. Helaas slechts én positief resultaat. Bij rivaal )lympia'25 in Hilversum bleef \chterveld bij 1-2 aan de goede (ant van de score. De zaterdag- If van Roda'46 kregen met de- telfde cijfers thuis tegen de Musketiers klop. terwijl de toda-zondag met 1-0 van VSK /erloor. Veel viel er dus niet te deren aan het begin van de win- erstop voor de voetballers. )e zaterdag-heren van Roda'46 noesten ondanks een knappe )artij voetbal toch een 1-2 neder- aag incasseren omdat Muske- lers iets doelmatiger met de kan- ien omsprong De inhaalrace op !e koplopers kreeg daardoor een orse deuk En dat was jammer amdat zowel Hoevelaken als 3loemenkwartier op een gelijk spel bij Montfoort (1-1) en Veen- >che Boys (1-1) bleven steken, lercules kwam door niet te spe en (de ontmoetina bii SVL werd afgelast) als winnaar uit de bus en mag zich op grond van het minste aantal verliespunten 'herbstmeis- ter' noemen Veluwse Boys liet Benschop met 2-0 achter zich en kan zich op grond daarvan weer even veilig wanen. De Domstede- lijke tweestrijd tussen FC Majella en VVJ eindigde onbeslist: 2-2 Uitslagen hoofdklasse. Roda '46 - Musketiers 1 -2 Veluwse Boys - Benschop 2-0 SVL-Hercules afg Montfoort - SC Hoevelaken 1-1 FC Majella - VVJ 2-2 Veensche Boys - Bloemenkwartier 1-1 Stand in hoofdklasse Hoevelaken Hercules Bloemenkwartier Roda'46 VVJ SVL Musketiers Veluwse Boys Benschop Montfoort Veensche Boys (winterstop): 14 20 (30-14) 12 17 (25-13) 14 16 (32-27) 13 14 (23-20) 14 14 (26-26) 12 12 (17-18) 12 12 (18-21) 12 11 (14-16) 13 11 (14-17) 12 9 (18-20) 14 7 (16-23) eens de koppositie over na de 2-0 winst op Sporting enerzijds en het niet doorgaan van de topper tus sen BFC en Naarden anderzijds. Amersfoortse Boys zag dit met lede ogen aan na de 2-0 neder laag bij Barneveld ASV'65 snoepte Laren in de strijd om pro motie een kostbaar punt af, maar omdat Aurora bij Austerlitz met 1- 1 de punten deelde, schoten de Ankeveners geen punt op Het verblijf in de eerste klasse hangt voor hen nog steeds aan een ui terst dun zijden draadje. Uitslagen 1e klasse A: Austerlitz - Aurora 1-1 Barneveld - Amersf Boys 2-0 Laren-ASV 65 0-0 BFC - Naarden'79 uitg Olympia'25 - Achterveld 1 -2 Zuiderzeevogels - Sporting 2-0 Stand 1e klasse A: Achterveld kon zich voor het win- terreces in de subtop van de eer ste klasse A handhaven door bij Olympia een knappe 1-2 zege te boeken Daardoor werd uitzicht op promotie behouden. Zuider- 7£>o\/nnpk nam na maanrlon wppr Zuiderzeevogels 13 18 (20- 7) Naarden '79 12 17 (23-23) BFC 13 17 (23-16) Amersfoortse Boys 14 17 (25-19) Achterveld 13 15 (23-16) Laren 13 14 (23-10) Olympia'25 12 12 (18-16) Sporting70 12 11 (16-20) Austerlitz 14 11 (23-30) Barneveld 12 9 (13-22) Aurora 13 9 (19-29) ASV65 13 4 (11-25) DEGRADATIEZONE De Rorla-zonrlao kwam nn Hp laatste competitiedag in 1985 als grootste verliezer uit de bus met 1-0 verlies bij VSK en de punten- winst van de concurrentie rond de degradatiezone DWSM won zo waar bij Schalkwijk met 2-3, terwijl RUC met 3-0 over Rivierwijkers zegevierde. De ontmoeting tussen Soester- berg en Utrechtse Boys werd ge staakt (reden onbekend). Dat neemt niet weg dat de Leusdena ren ook op een van beide gaan inleveren. Voorwaarts hield welis waar koploper Hooglanderveen op 1-1. maar omdat VVZA Dom stad met 3-0 inpakte, verstevig den de Hooglanderveners hun lei dende positie. Uitslagen 1e klasse B: VSK - Roda'46 RUC - Rivierwijkers Schalkwijk - DWSM Soeslerberg - Utrechtse Boys Voorwaarts - Hoogl veen VVZA - SC Domstad Stand 1e klasse B: Hooglanderveen SC Domstad VSK RUC VVZA Schalkwijk Voorwaarts Utrechtse Boys Rivierwijkers DWSM Roda'46 ^npctorhprn LEUSDEN - Het heeft mis- schien lang geduurd, maar j het is er toch van gekomen Na maanden van onderhan delen is het bestuur van de I korfbalclub Antilopen er in ge- slaagd om voor het "vlagge- - schip" sponsors bereid te vin- I I den die de dames en heren I van de hoogst spelende Leus dense sportclub in nieuwe trainingspakken te steken. Waarnemend voorzitter Henk Verburg. memoreerde tijdens de korte presentatie dat Anti lopen niet zonder derden kan bestaan. "Zonder medewer king van buitenaf kan een club als Antilopen niet We zijn dan ook biizonder blij dat we dooi nei Leusdense be drijfsleven in de personen van de heer Bardok van de Bondsspaarbank en Pim Berghuizen van het gelijkna mige sporthuis in gelegen heid worden gesteld om de selectie aan te kleden, waar door de samenwerking tus sen sponsors en Antilopen letterlijk zichtbaar wordt." afstandschot van Joyce Osna brugge betekende 7-8 De kans om daarna uit een straf worp de achterstand te niet te doen, na een schiterende inter ceptie van Frans ter Maten en een overtreding op Joyce Osna brugge, werd door Bob Leydes fi naal gemist Joyce Osnabrugge deed dat even later zelf maar na een snelle Antilopen-aanval onder de vijandelijke korf. Met twee uiterst precieze afstand schoten had de Vinken in mum van tijd de marge echter hersteld. Antilopen kon in feite weer op nieuw beginnen: 8-10. Een door loper van invalster Yolanda Ver steeg bracht de Leusdenaren weer naderbij (9-10), maar de toe gekende strafworp die kort daarna volgde, werd wederom ge mist. Ditmaal miste Koos Meinsma het buitenkansje om An tilopen perspectief te bieden op een goed eindresultaat. Toen de Vinken de stand prompt op 9-11 bracht, gaf het publiek geen cent meer voor de kansen van de Leusdenaren, met nog een kleine tien minuten voor de boeg. De derde strafworp. werd door Frans ter Maten wel koelbloedig door het mandje gemikt (10-11), waarna de Vinken op balbezit ging spelen om verder onheil te voorkomen Weinig schoten de Vinkeveners daarmee op, want direct na een onderschepping bracht de Antilo pen-aanvang via Margret Ver steeg de balans in evenwicht: 11- 11 Nog drie minuten gaf het nog steeds slecht oncijferbare score bord aan De spanning steeg en het publiek ging er nog even goed voor zitten Te hard ingrijpen van Frans ter Maten, leverde de Vinken een strafworp op, die feilloos werd be nut: 11-12 Antilopen balanceerde op de rand van de nederlaag, maar nog net voor het eindsignaal van de warrig leidende arbiter loodste Joyce Osnabrugge haar ploeg de veilige haven binnen. 12- 12. Want op meer had Antilopen zeker geen recht. (advertentie) op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 december a.s. houden wij in onze antiekzaak Onze uitgebreide collectie antieke strakke meubelen, in eiken en mahonie, is dan te bezichtigen, bent van harte welkom op donderdag, vrijdag en zaterdag van 10 00 - 17.00 uur. Fam. Heineman, Hoevelakenseweg 194, Terschuur (gem. Barneveld), tel. 03426-1381

Leusder Krant | 1985 | | pagina 7