Succesvol weekend voor Impala 'hieneke Lempke nieuwe voorzitster tennisclub achterveld pakt ilympia in met 1 lames Achterveld delen iunten met Unitas Driemaal winst SV Leusden leusder krant A I A I Tl, 7> A A, A eugdvoetbal spelleiders -2 Sport in cijfers >©ifjglfoyfë©ifii „Roda'46" leusder krant orte vergadering LTV Lokhorst Uitslagen dames- schietclub SVA-kaart toernooi I Achterveld I Antilopen r\ LEOS Wie wordt de sporter van de maand? SPORTER VAN DE MAAND jjfffi) SPORTHUIS 1»- USD EN - Het woord "prestatievoetbal" staat de laatste jaren bij voetbalclub Roda '46 hoog m het vaandel •t is dan ook vanzelfsprekend, dat het kader aan dit streven wordt aangepast. Een aantal jeugdleiders van <da '46 hebben daarom de voorbije weken de jeugdvoetbalspelleiders-cursus van de KNVB gevolgd nes Brandes was de KNVB-docent. die de vele theoretische als praktische facetten van het spelleider- hap onderwees, waarbij hij enkele malen geassisteerd werd door Roda 's jeugdtrainer Wim Altenaar In de cursus deden de volgende jeugdtrainers mee Ton Kaspers. Bert Staubach. Chris Weishaupt. Hessel Ruig. Flip Weerdenstein. Ronald de HaasGerard Houtveen. Ruud Kempke, Jaap Zweinenberg. Cees ijenaar, alsmede de jeugdbestuursleden Will Pronk en Jaap de Haan l handen van afdelingsbestuurder de heer T. Doorn kregen de cursisten vorige woensdag tijdens een zellige bijeenkomst de certificaten uitgereikt. De KNVB-afgevaardigde was zeer verheugd over het en- wsiasme waarmee de cursus bij Roda '46 was gehouden. men met de heer Van Doom (afdelingsbestuurder) en docent Ernes Brandes, jeugdtrainer Wim Altenaar, ïgen de cursisten op de foto. 17 DECEMBER 1985 I LEUSDEN - Zowel de afde ling RSG als de afdeling gymnastiek hadden afgelo pen zaterdag wedstrijden. Ging de afdeling RSG naar Vleuten voor provinciale I kampioenschappen, de af deling gymnastiek vertrok 1 naar Hoogland voor een uit wisseling met de vereniging S.V. Hoogland. Hier betrof het het toestelturnen voor de meisjes 6-7 jaar en de meisjes 8-9 jaar. Vier toestellen moesten afgewerkt worden, nl. brug-ongelijk, balk, mat en kast(springen) In iedere leeftijdsgroep kwamen zo gese lecteerde meisjes aan de start. Pas twee weken geleden waren zij met de oefenstof begonnen Misschien een wat korte voorbe reidingsperiode, maar toch niet te kort, want de wisselbeker moch ten de 'Impaliaantjes' mee naar huis nemen Niet alleen de wissel beker. ook vier van de zes te ver delen medailles waren voor de Leusdense turnsters. Bij de meis jes 6 en 7 jaar waren alle drie de medailles voor Impala, namelijk voor Brenda Scheggetman (1e. kast 7 0, brug 8 60. balk 8 0, lange mat 6.60; tot. 30.20 pnt.), Judith Snel (2e. 6.80, 8 0; 7 40, 6.90; tot 29.10 pnt); Maartje Jansma (3e. 6 80. 7 90, 7.50; 6 30, tot 28 50 pnt Bij de meisjes 8 en 9 jaar was de derde plaats voor Mirjam Berg uit Leusden. Zij behaalde 29,35 pnt (7 50. 7 0, 7 85 en 7 0) Het totaal van alle twintig meisjes 6 en 7 jaar was 511,35 punten en van de meisjes 8 en 9 jaar 524.15 pun ten RITMISCH In Vleuten werden de provinciale kampioenschappen gehouden in de klasse V. IV en III van de Ritmi sche Sport Gymnastiek In de klasse V hadden zich 5 turnsters van Impala geplaatst via al eerder gehouden selecties Voor Caro line Simmerman. Petra van Za- nen, Tyrna Kommeren, Anne- mieke Kool en Liselore Ligtermoet was het het eerste grote toernooi en dat viel uiteraard zo hier en daar wel te merken. Toch waren de resultaten goed te noemen met een uitschieter van de baloefening van Caroline die 7 15 pnt opleverde en waarmee ze voor dat onderdeel de tweede plaats bezette Helaas moest ze die na de onderdelen touw en zonder gereedschap weer inleve ren en eindigde ze uiteindelijk op een zesde plaats. Uitslagen van de overige meisjes in klasse V: 5e Petra van Zanen (leeftijdsgroep tot 10 jr tot 18 45 pnt6e Caroline Sim merman (10-12 jr totaal 19 85 pnt 8e Liselore Ligtermoet (10-12 jr.) totaal 19.70 pnt9e Tyrna Kommeren (10- 12 jr totaal 19 55 pnt). 12e Anne- mieke Kool (10-12 jr totaal 18 70 pnt SELECTIE Voor de klasse IV en III was dit tevens een selectiewedstrijd voor de kwartfinales voor de Neder landse kampioenschappen De lonoere meisies mno<;tpn 18 00 punten en de ouderen 19.00 pun ten halen om door te stromen Al leen Impala-turnster Elma Bunnik kon aan deze eis niet voldoen, omdat ze tijdens haar eerste oefe ning door haar enkel ging en ten val kwam Als gevolg van de pijn lijke enkel gingen beide andere oefeningen ook niet zo best meer en behaalde ze totaal 17 40 pun ten De overige turnsters behaalden de gestelde norm wel Hoewel haar touwoefening min of meer mislukte, kreeg Selina Bunnik toch brons omgehangen Dat belooft dus voor een volgende wedstrijd meer. Selina behaalde in totaal 19.50 pnt en voldeed daarmee ruim aan de gevraagde 18 00 pnt Ellen van Dijk en Coosje Roetman behaalden met 19 80 punten en 19 40 punten ook genoeg punten voor de kwartfinales Door nervo siteit kwamen zij niet verder dan een zevende en achtste plaats. Een volgende keer kan dat zeker hoger worden Maaike Geutjes behaalde voor Impala in haar leeftijdsgroep 13 en 14 jr. niet de hoogste punten, maar wel de hoogste plaats. Ze werd tweede door goede, maar nog niet vlekkeloze oefeningen te draaien, met 19 95 punten Ze liet daarbij turnsters van Sparta. Er- meloen Vleuten achter zich. Laatste Impala-turnster Mariska Bunnik werd via een tweede plaats voor haar touwoefening én een derde plaats voor haar baloe fening vierde in het totaal door een sterke onderwaardering van de jury voor haar oefening zonder gereedschap Toch mag ze zich op dit moment met 20 00 punten totaal de beste Impala-turnster noemen. De kwartfinales worden gehouden op 1 februari aanstaande, we derom in Vleuten De Leusdense turnsters zullen er alles aan doen om zich daar te plaatsen voor de halve finales. USDEN - Tijdens de alge- ene ledenvergadering op jdag de dertiende heeft nnisvereniging LTV Lock- >rst haar eerste vrou- jlijke voorzitter in de per- on van Phieneke Lempke rwelkomd. Zes mannelijke •orzitters in het 22-jarig be- aan van de Burg. Buining- parkbewoners gingen haar voor. Phieneke Lempke, die al twee jaar de functie van secretaris vervulde, mag zich daarmee scharen onder de ongeveer vijftig vrou welijke voorzitters van de 1600 tennisverenigingen in Nederland. Tijdens het agendapunt 'Medede lingen' kondigde Kees Koopman aan. dat volgend jaar op proef de technische commissie, behalve het wedstrijdtennis van de senio ren ook die van de junioren in haar pakket krijgt Hiermee wordt bereikt, dat al het prestatief tennis in een commissie is onderge bracht en dat een betere integra tie senioren-junioren te verwach ten is De vergadering ging - onder voor waarden - akkoord met het. in af wijking van het beleidsplan, be schikbaar stellen van acht van de negen tennisbanen voor de ITA- damescompetitie op woensdag Uit de commissies vertrokken de dames M Bosboom, R de Ko ning, H Koopman en de heer P Casander Nieuw in de commis sies kwamen de dames M van Driel, C van Os. en de heren R Sakkers, P Reumkens. J Ren- sen, H. van Rooyen en P Drewes. VACANT Het bestuur blijft, door het nog va- cant-zijn van de functie 'voorzitter accommodatie', uit zeven leden bestaan Peter Drewes. die nog een jaar ad interim aanbleef, trad af en maakte plaats voor de heer Puck van Vliet Tot nieuwe secretaris werd be noemd mevrouw Yvonne Claus. CHTERVELD - Zondagmid- ag speelde Achterveld de itwedstrijd tegen Olynipia i Hilversum. De Achtervel- ers hielden er rekening lee dat op een gedegen te enstand gerekend moest /orden, daar Olympia in de erste wedstrijd op het laat- te moment met 3-2 verloor. rainer J Drost had nog een pro- leem De spits Gerard van de reemer was dinsdagavond tij- ens de training geblesseerd ge- aakt. In zijn plaats werd Henk an Rijnsoever opgesteld Hier- oor ging Henk Voorburg naar het ïiddenveld en Marcel Boonen in e spits. •irect na aanvang van de wed- trijd ging Olympia goed in de anval Ver kwam men niet De ohterveldse achterhoede sloot oed deze middag. De opdracht an de trainer (sterk op de man en een ruimte geven) werd goed uit- evoerd. Henk van Rijnsoever laakte een prima debuut Het /as alsof hij al meerdere malen in et eerste elftal had gespeeld ongeveer veertien minuten pelen kreeg Achterveld een nooie kans om de score te ope nen Jammer genoeg schoot Mar cel Boonen hoog over Achterveld ging vervolgens sterker spelen. Kansen kwamen er echter niet. Olympia kreeg wel een paar mo gelijkheden om te scoren, maar de linksbuiten van Olympia schoot steeds naast Ongeveer een minuut voor rust zorgde Olympia voor een uitval. Keeper Gerard van de Bedum was al gepasseerd, maar Klaas van de Heuvel kon met een goede sliding een doelpunt voorkomen Kans Al vrij kort na de rust kreeg Ach terveld weer een mooie kans. De keeper en de verdediging van de tegenpartij letten blijkbaar niet goed op. Cor Horst had dit in de gaten en speelde de bal mooi naar Marcel Boonen. Deze zag zijn omhaal juist voor het doel langs gaan. Achterveld ging sterker spelen en vooral Henk Voorburg verzette veel werk op het middenveld Ook ging hij meerdere malen mee naar voren. In de zeventiende mi nuut schoot hij de bal hard voor. Een verdediger van Olympia de poneerde de bal hierna in eigen doel Er zat meer in voor Achterveld Men moest wel goed oppassen, zeker in de achterhoede. De uit trappen van de Olympia-keeper waren ver en de lange spitsen wa ren gevaarlijk Hans van Rossum. Klaas v.d Heuvel en Ruud Tol boom konden echter samen met Leo van Ruitenbeek en Robbie de Vette de zaak goed klaren. Cor Horst kreeg via links de bal aan gespeeld. Hij omspeelde de kee per en schoof de bal vanaf 18 me ter in de verste hoek en bracht zo de stand op 0-2 Hierna kwam Olympia goed op zetten, maar verder dan enkele hoekschoppen kwam men niet. ACHTERVELD - Tien dames na men deel aan de onderlinge schietwedstrijd Het was Ria Vos die de eerste plaats behaalde en haar rivale met acht punten ver- \CHTERVELD - Het Achter- 'eldse dameselftal speelde ondag uit tegen Unitas. De /edstrijd eindigde in een 1-1 lelijkspel. la een aantal weken van af- /ezigheid was Lida van de ledum weer van de partij, ij speelde op de haar ver- rouwde plaats (linksachter) en prima wedstrijd. I direct na de aanvang van de /edstrijd ging Unitas in de aan- al. Dit bleef de gehele eerste speelhelfl zo. Doch de zeer goed spelende Achterveldse achter hoede (Lida van de Bedum, Ber tha van Bekkum, Carola Hoog land en Jacqueline Gerritsen) wist de zaak te klaren en doelpunten te voorkomen Na de rust werden Carla Boersen en Lida van de Bedum vervangen door Hetty v.d. Heuvel en Melissa Prinsen. Achterveld ging met deze samenstelling goed in de aanval, hetgeen succes ople verde. Melissa Prinsen speelde de bal goed naar Rita Wouters die deze piiiiiet digal aan Liiiua van Ha- mersveld Zij omspeelde de ver dediging van de tegenpartij en scoorde. Unitas liet het er echter niet bij zitten. Het kreeg een aantal kan sen Hun schoten gingen steeds over of voor langs. Het was uiteindelijk de rechtsvoor van Unitas die scoorde. Zij loste een goed afstandsschot dat voor de Achterveldse keepster Conny van de Brink onhoudbaar was Hierna kwamen aan beide zijden nog enkele goede kansen Deze werden niet benut, zodat de wed strijd met een gelijkspel eindigde LEUSDEN - Driemaal winst. Dat was de balans die de competitieleider van de Schaak Vereniging Leusden na één week bondswedstrij den kon opmaken. Een ui terst productief weekje dus voor het aspiratievolle SVL. Leusden-1, het parade paardje, deed goede zaken door koploper Baarn reeds op onoverbrugbare achter stand te zetten. Vermoede lijke uitslag 7,5/2,5. Het derde deed niet veel voor de kopstukken in de hoofd macht onder. Met Ronald Staal opnieuw als smaakma ker pakte SVL-3 het Utrechtse Paul Keres-4 met 6,5-3,5 in. Het vierde tiental sloot de overwinningen reeks af met een 6-4 zege op Laren. Wilden de schakers van Leusden zich m de kopgroep van de eerste klasse in de SGS-schaakbond handhaven en uitzicht behouden op het kampioenschap cq promo tie dan was winst op lijstaanvoer der Baarn zeker noodzakelijk Leusden beantwoordde volledig aan deze opdracht Met nog twee afgebroken partijen van Harry Vossebeld en Jan Snijders in het verschiet staan de Leusdenaren al met 6-2 voor Baarn zou hoog stens tot 6-4 kunnen komen, maar gelet op het feit dat beide SVL'ers niet van plan zijn om te verliezen getuige hun stellingname, ligt een hogere uitslag nog eerder voor de hand. Van de uitgespeelde partijen kon alleen Carel Vos een nul noteren Wim Velker Bert Uneken. Tjerk Zijlstra. Joop van Santen en Gert Jan Froberg pakten daarentegen de volle winst. Erwm Zijlstra en Ed Eveleens hielden remise. Het derde kende ook slechts een verliezer in de persoon van H Mus De puntendelingen van Jos Agterberg. A Rietveld. W van de Wetering. H. Struiwig en J. Gerrits maakten samen de winstpartijen van D van Ooik, Theo Elschot en voorzitter Leen Boogaard oppo nent Paul Keres volstrekt kans loos Met 6,5-3,5 voegde SVL-3 weer twee punten aan het totaal toe. Ondanks het feit dat de topborden het volledig lieten afweten, pakte het vierde tiental bij Laren toch een fraaie 6-4 overwinning. N. van de Meel, T van Garderen, G. te Winkel, C. Flohr en Z Vroon stel den met z'n allen reeds een pun- tendelmg veilig, waarna de remi ses van H van Dalen en A Lagas de balans volledig naar Leusden deed doorslaan Het verlies van R Flohr, M van Bruynsvoort en J van de Tang (de heren aan de borden 1 t/m 3) had voor Leusden geen nare gevol gen. De ongeslagen status bleef in stand De huiscompetitie had ondanks de bondsperikelen over belangstelling niet te klagen Zo'n dertig SVL'ers gingen in de 11e ronde aan de slag. De uitslagen waren als volgt. R v t Klooster - R Visser 0-1 G Geerders-E Verschuur 1-0 Z. Vroon - W v.d. Pol 1-0 K. Linse - H Oosting 0-1 H v. Egdom-J Boot 1-0 L Buurlage - H Wuts 1-0 W Schouten-G te Winkel V2-V2 J vd Tang-N v.d Meel Vï-Vz R Flohr - H Kroes V2-V2 E. Halkes - H. Voskamp V2-V2 P de Jager-J Boemaars 1-0 E Moed - P Quelle 1-0 R. Flohr-D Lagas 0-1 H v Dalen-E Flohr 1-0 E Eveleens - E Zijlstra 0-1 J Gerrits K. Linse V2-V2 Toch bleef het wel benauwd voor I het Achterveldse doel. Ongeveer een kwartier voor het einde maakte Henk Voorburg hensbal en werd een strafschop toegewe zen Die werd door de aanvoerder I Marcel Boonen kreeg nog een kans Hij speelde de Olympia kee per mooi uit en kwam geheel vrij voor het doel Zijn schot ging ech ter over Gelijkmaker Olympia deed er alles aan om de gelijkmaker te scoren. Maar kee per Gerard van de Bedum pakte elke bal en hielp Achterveld daar mee aan een kostbare en ver diende overwinning Trainer J Drost kan er nu aan gaan denken hoe hij het na de winterstop moet gaan doen De selectie heeft mo menteel met acht geblesseerde spelers te kampen In verband met de winterstop zal op zondag 29 december een snerttoernooi worden gehouden voor alle senio ren elftallen Jeugdvoetbal Achterveld UITSLAGEN schil achter zich liet. Ria behaalde 92 punten. De overige uitslagen waren Aantal punten 2. Jeannet Vos 84 2 An Voskuilen 84 2 Anneke Oudshoorn 84 5 Bep Smal 83 6 Nel Tijmensen 80 6 Liesbeth Suermondt 80 8. Tiny Tolboom 76 9 Mien v d Butgwal 70 10 Annelies Huurdeman 66 ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de derde ronde worden gespeeld van het S V A kaarttoernooi Aan deze kaartwedstrijd kan alleen worden deelgenomen door leden en donateurs van de vereniging Er is deze avond weer een aantal zeer mooie prijzen te winnen. De aanvang is om 20 00 uur precies in de kantine op het Kerstens- sportpark Inschrijven vanaf 19 30 uur AFD.ZATERDAG Roda'46-Musketiers Roda 2-Hees 2 Zwart Wit 3-Roda 3 Hierden 4-Roda 4 Barneveld 5-Roda 5 Roda 6-De Glind 2 1-2 4-2 0-1 0-3 3-2 afg AFD. ZONDAG VSK-Roda'46 1-0 WIJ 3-Roda 2 5-0 APWC 2-Roda 3 1-2 Roda 4-VVZA 4 4-0 Hooglanderveen 5-Roda 5 1-1 Roda 6-WZA 8 3-1 AFD. JEUGD Hoogl veen A1-Roda A1 2-0 Roda A2-Jonathan afg Achterveld A2-Roda A3 1-13 Roda A4-Soest A4 6-3 KVVA B1-Roda B1 afg Roda B2-Soest B2 1-4 Roda B3-TOVB1 afg Roda B4-Soest B4 2-0 Roda C1-Spakenburg C1 2-1 Amf Boys C1-Roda C2 0-9 Roda C5-TOV C2 afg IJsselmeerv. C6-Roda C6 2-2 Roda D1-VVZA D1 3-0 Baarn D1-Roda D2 afg VVZA D2-Roda D3 1-2 IJsselmeerv D3-Roda D4 8-0 Roda D5-Hoevelaken D2 1-5 SEC D2 Roda D6 2-2 Roda E1-Soest E1 5-0 CJVV D1-Roda E2 7-1 Soest E2-Roda E3 0-5 Roda E4-VVZA E3 0-5 Roda E5-Hoogland E3 5-0 Roda E6-Amf Boys E2 0-1 Roda F1-Quick F1 0-1 Roda F2-Hoevelaken F1 1-3 APWC F1-Roda F3 1-1 Spakenburg F3-Roda F4 VVZA F3-Roda F5 3-4 2-6 Achterveld F2-Roda F6 0-4 Uitslagen van zondag Olympia-Achterveld 1-2 VVZA 3-Achterveld 2 0-0 Achterveld 3-Amsvorde 3 1 -0 Achterveld 4-SEC 5 1-1 Limvio 4-Achterveld 5 3-6 Achterveld 6-Veensche Boys 5 7-1 Achterveld 7-Soesterberg 5 5-3 Dames Achterveld A2 - Roda A3 1-13 Achterveld C1 - Hees C1 3-1 Achterveld C2 - Hoogland C3 0-5 Achterveld D1 - SEC D1 1-1 Quick D2 - Achterveld D2 4-1 Quick E2 - Achterveld E1 0-0 Achterveld F1 - KVVA F1 2-5 Achterveld F2 - Roda F6 0-4 Damesjunioren De Glind - Achterveld 0-5 Meisjes Huizen 1 - Achterveld 1 1-3 PROGRAMMA ZATERDAG Terschuur A1 - Achterveld A1 v 13 15 Terschuur A2 - Achterveld A2 v, 11.15 Achterveld B1 - Terschuur B1 a 13 00 Achterveld C1 - Terschuur C1 a 12 00 Achterveld D1 - Terschuur D1 a 12 00 Achterveld D2 - Terschuur D2 a 1100 Achterveld E1 - Terschuur E1 a. 11.00 Achterveld F1 - Terschuur F1 a 12 00 Achterveld F2 (oranje) - Achterveld F3 a 11 00 Achterveld meisjes 1 en 2 (wit) -Ach terveld C2 a 13.00 De voor hel eerst optredende F3 ploeg kent de spelers Jeroen Lunter, Gen- jan Boersen, Edwin Houtveen. John de Jong. Frank van Druten. Jarno Smal, Ruud Smit; Eric Tolboom, Rob Houtveen. Joost Tolboom,Marleen Tessels Zaalkorfbal, zaterdag 14 dec '85 PUPILLEN Woudenberg P1-Antilopen P1 uitge steld Antilopen R1-Maarsenbroek R2 0-0 ASPIRANTEN OVVO A1-Antilopen A1 3-9 Antilopen A2-Soesterkwartier A1 0-7 DOC B2-Antilopen B2 3-4 Antilopen C2-Exakwa C3 2-0 Altius D2-Antilopen D2 1-1 JUNIOREN Rhoda J1-Antilopen J1 13-14 Fiducia J2-Antilopen J2 4-9 Antilopen J3-Meeuwen J4 11-4 SENIOREN Antilopen 1-Vinken 1 12-12 Antilopen 2-BEP 2 14-6 Antilopen 4-KVO 3 6-5 Antilopen 5-Dindoa 2 10-14 Woudenberg 6-Antilopen 7 9-1 DE KEUS IS AAN U. LEUSDEN - „SPORTER VAN DE MAAND". Dat is de titel die de sportredaktie van de Leusder Krant in samenwerking met Pim Berghuizen van het gelijkna mige sporthuis op de Hamershof geeft aan de man of vrouw, jongen of meisje die gedurende een bepaalde kalendermaand op een of andere wijze in positieve zin is opgevallen. Alle sporters uit Leusden, ongeacht leeftijd of sport, komen voor deze maandelijkse verkiezing in aanmer king. De uitverkoren sporter van de maand komt met foto in de krant en ontvangt uit handen van Pim Berghuizen een passend sportartikel naast de Leusder Krant Sporter van de maand-bokaal Iedereen mag suggesties doen en namen inzenden. Ons adres: Sportredaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19 of postbus 11 Aan het eind van het seizoen, in mei 1986, zal de sporter van het jaar worden gekozen. Over de keuze is geen correspondentie mogelijk Doe mee! Lever uw suggestie in. '1 1 Ik ben van mening, dat tot sporter van de maand dient te worden gekozen Naam: Aard van de sport: Naam sportvereniging: Omdat: Unita-Achterveld MEISJES LeosC4 SVHC1 0-3 l.eos C3Vollkei C2 0-3 Leos c2Sovoco C2 1 -2 LeosCi VollkeiCi 3-0 Leos B4 SVH B3 0-3 Leos B3-Woudenberg B2 1 -2 Leos B2-Vollkei B2 2-1 Leos B1 -SVH B1 2-1 JONGENS Leos C1-Spint C1 0-3 l.eos BI -Um Cormus B1 3-0 Leos Bl-Vollkei B1 3-0 Mijn naam is: Adres: Formulier-kan iedere maand ingezonden worden toten met de laatste dinsdag van die maand Ons adres is Sportredaktie Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leus den-centrum. Winkelcentrum Hamershof-Leusden Tel. 033-945263. 'O J.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 9