Pech voor 67-jarige Virus viert kerstmis met cabaret-programma ffleuwe partij wil in Leusden bewonersvriendelijk' beleid TC" hinderen uit Leusden 1 jeugd revue De Flint bn Vandaag in de Leusder Krant Postkantoor gesloten Vernielingen VRIJSPRAAK VOOR LEUSDENAAR DE LEUSDER KRANT TIJDENS DE FEESTDAGEN Leren jas ontvreemd Zondag in De Til: Oudste inwoner Leusden overleden iierstmis di] ae vv UiiDoorn. .eusden '85 presenteert ontwerp-programma: w Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AUTOlSSELT krant Geen krant ontvangen? to U CS-O <l ot cpj rkrant DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 17e JAARGANG NO. 64 Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19. Postbus 11 3630 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktig: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV het (lage) niveau van partijbelan gen en daardoor de belangen van de inwoners uit het oog verliezen. - Inwoners echte inspraak te ge ven bij voor hen belangrijke be slissingen, niet achteraf, maar vooraf ..Leusden '85 kan al haar aan dacht richten op het gemeentelijk beleid. Zij is niet gebonden aan politieke afspraken tussen partijen of richtlijnen van hogerhand, zoals bij de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen vaak het geval is. Leusden'85 kan dan ook al haar aandacht volledig richten op wat er zich in de gemeente Leusden af speelt en bovendien kan zij. zonder allerlei partij-politieke verhoudin gen in acht te moeten nemen, belangeloos stelling nemen in ge meentelijke aangelegenheden Het gevolg zal dan ook zijn, dat er door Leusden '85 heel wat ..duistere" zaken boven water gebracht zullen worden." zo stelt men. ONDERZOEKEN ..Onderzoeken en enquêtes, die vaak (op gemeenschapskosten) gebruikt worden om het huidige, onzorgvuldige beleid te rechtvaar digen. zullen door Leusden '85 kritisch bekeken en getoest wor den. Maar al te vaak worden resul taten van onderzoeken verkeerd geïnterpreteerd, wat vooral zijn oorzaak vindt in de vraagstelling en de motieven van de opdrachtge vers. Het gemeentebeleid dient bo venal gericht te zijn op het welzijn van de inwoners en de bevordering van werkgelegenheid in de ge meente". aldus het ontwerp-pro- gramma. Men is voornemens, daar het volgende aan te gaan doen - ..in de gemeenteraad zal Leus den '85 zonder enig voorbehoud de belangen van inwoners en de middenstand behartigen. - Leusden '85 zal het College van Medezeggenschapsraad wil serieus genomen wordenPag. 3 Drs. L Veltmeijer nam afscheid van revalidatie Instituut MuiderpoortPag. 5 LHV volop in de race om titelPag. 7 Nonchalance breekt Haaien bijna opPag. 7 Loep op Leusden Pag. 9 Kijk op Film Pag.11 Servicepagina Pag. 13 DOKTERSDIENST: 941210 Burgemeester en Wethouders dwingen op een eerlijke manier verantwoording af te leggen voor het gevoerde beleid. - Leusden '85 zal er voor zorgen dat er een inspraakregeling komt, die de gemeente zal dwin gen om eerst inwoners te raad plegen, voordat er een beslis sing zal vallen, maar bovenal de inwoners invloed geeft op die beslissingen - Leusden '85 zal een zeer kritisch beleid voeren t a v. het deleqe- vervolg op pagina 3 .EUSDEN/AMERSFOORT !en groep meisjes uit Leus- n in de leeftijd van 6 tot 14 r doet op vrijdag 3 januari istaande mee aan een jgd Revue in het Amers- irtse cultureel centrum De (advertentie) De enige official MAZDA dealer voor Leusden e o Uw olltoal Mazda-dealer op t 10 minuien rtialsland van uw buts amersfoort leusden Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre. 1 meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Volg de 1 borden naar faauto isselt Industrieterrein De Isseit soest mazoa erschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. Onafhankelijk IBDUl nieuwsblad voorde r=|| gemeente Leusden '«-Jl amilieberichten en losse advertenties 42 cent per mm ij kontrakten belangrijke korting ïusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) )sse nummers: 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR is kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend iterdags gesloten dancing" en ,,ju sei do" van het instituut voor bewegingsonderwijs Ju Sei Do in Leusden. Onder leiding van Ria Abels-Bindels zijn ze al enige tijd volop bezig om er op 3 januari een feestelijke, sportieve en vrolijke avond van te maken. Flint. Deze revue wordt geor ganiseerd door het bestuur van het Jeugd Vakantie Feest te Amersfoort en jeugdthea tergroep Mirakel. De Leusdense meisjes maken deel uit van de groepen aerobic LEUSDEN- Tijdens de jaar wisseling is de zelfbedienings ruimte van het postkantoor in Leusen-Centrum gesloten. Men wil zo voorkomen dat er vernielingen worden aange richt. Dit houdt in, dat vanaf dins dag 31 december 16 00 uur tot donderdag 2 januari aanstaan de 06.00 uur deze ruimte niet voor het publiek toegankelijk is. ietsjes van Ju Sei Do zijn al volop aan het oefenen voor de Jeugd ie. LEUSDEN - De rijkspolitie in Leusden kreeg dinsdagavond een melding binnen over twee personen die in Galicië bezig waren autobanden kapot te ste ken. Toen de politie ter plekke arriveerde, was het tweetal spoorloos verdwenen. Er werd slechts éen lekke band aange troffen. LEUSDEN - „Vrijspraak", luidde het oordeel van de Utrechtse politierechter, mr. Th. J. Clarenbeek, donderdag in de zaak tegen een 50-jarige inwoner van Leusden. De man werd verdacht van door rijden na een aanrijding. De officier van justitie, mr. H. D. Bergkotte, had 350 gulden boete tegen de verdachte geësit. Getuigen verklaarden tegenover de politie dat ze de verdachte op 15 januari in zijn woonplaats een aan rijding hadden zien veroorzaken Er was een auto met schade ge vonden en de Leusdenaar had toegegeven dat hij was geweest in de straat waar de getuigen over spraken. Op de auto van de verdachte werden geen sporen van een aan rijding gevonden. Volgens de offi cier van justitie was er voldoende bewijs om de man te kunnen ver oordelen. Dat vond de rechter ook. Op de zitting had hij echter niet ,,de over tuiging" gekregen dat de Leusde naar schuldig was. Mr Clarenbeek vond daarom dat de verdachte vrijuit moest gaan (advertentie) In verband met de kerstdagen, woensdag 25 en donderdag 26 december en nieuwjaarsdag, woensdag 1 januari, zal het tech nisch niet mogelijk zijn om in de laatste week van december een Leusder Krant te laten verschijnen Daarom komt de Leusder Krant op dinsdag 24 december met haar laatste editie van het jaar 1985 uit. Uiteraard een speciale editie met daarin de nodige aandacht voor hetgeen er het afgelopen jaar in Leusden gebeurde, met extra interviews en andere verhalen, waarmee het jaar feestelijk wordt afgesloten Kopij voor dit laatste nummer van het jaar dient uiterlijk maandag middag 23 december 12.00 uur in ons bezit te zijn. Ook voor advertenties is de sluitingstermijn maandagmiddag 23 december om 12.00 uur. Óns eerste nummer in 1986 verschijnt op vrijdag 3 januari. Kopij en advertenties dienen uiterlijk dinsdagmiddag 31 decem ber om 12 uur bij ons binnen te zijn Bij voorbaat dank voor uw medewerking in deze Redaktie advertentieafdeling LEUSDEN - Het begon maandag zo goed voor de 67-jarige Leusdenaar A van H. Hij had net zijn rijbewijs binnen en haalde 's middags zijn autootje, een DAF, op. Tegen de klok van negen uur 's avonds liep het mis. Toen de man van de As schatterweg de Torenakker- weg in draaide, kwam hij in de berm terecht Het avontuur eindigde tegen een boom De DAF liep daarbij een deuk op De man zelf bleef ongedeerd. LEUSDEN - In de sportzaal van Don Bosco is dinsdagavond een leren jas ontvreemd. Het kledingstuk had een waarde van vijfhonderd gulden. Van de da- der(s) ontbreekt nog elk spoor. LEUSDEN - Jongerenver eniging „VIRUS" schaart zich in de grote rij verenigin gen en instellingen die voor de leden een kerstviering or ganiseren. Traditiegetrouw onderschei den de kerstbijeenkomsten van de jongerenvereniging zich van alle andere. Leden van Virus brengen tegen de Kerst een toneeloptreden waarin op geheel eigen wijze hun visie op de kerstgedach te wordt gegeven. Onder het motto ,,Als het fout gaat moet je optreden verzor gen de Virusleden Gerbrand, Jo- sien, Lia, René, Thea en Wim aanstaande zondag een cabaret programma. Genoemde leden hebben aangekondigd ..het treurig lot van de Kerstman te zullen vol gen' De cabaretploeg zal een selectie uitbrengen uit wat ge noemd wordt ..de cabareteske loopbaan van de Kerstman Op het programma staan zaken vermeld als naastenliefde, discri minatie, religie, inspraak en zon dagmiddag. Meer moeilijker met de Kerst te rijmen zaken als ..jasses", „okkeloen", .Tante Truus" en ..Aanranding" zullen volgens de aankondiging trouwens ook een plaats in het programma hebben. De samenstéllers zeggen dat het programma varieert van humoris tisch tot krenterig Men verwacht overigens uit de zaal reacties die liggen tussen ..rnoet dat nou" en ,,dat mocht wel eens gezegd wor den" De kerstviering van Virus is in de eerste plaats bedoeld voor de ei gen leden van de vereniging. Bui tenstaanders zijn echter ook van harte welkom, al zal van deze categorie bezoekers een bijdrage in de kosten worden gevraagd. De avond wordt gehouden op zondag 22 december in het jon gerencentrum „De Til". De avond begint om 20.00 uur. ACHTERVELD - De oudste In woner van de gemeente Leus den, mejuffrouw M. Buiting, is afgelopen dinsdagochtend overleden. Ze was de laatste weken ernstig ziek. Mejuffrouw Buiting vierde in oktober dit jaar nog haar 99-ste verjaardag in Huize St. Jozef te Achterveld, waar zij, sinds 1972, woonde. WOLmis bij de Kerstboom. Pardon, Kerstmis bij de WOLboom. dat werd afgelopen dinsdagmiddag gevierd in I het eigen onderkomen aan de Hamersveldseweg De gasten werden met een drankje ontvangen, waarna met een koortje gezamenlijk werd gezongen. Daarop volgde weereen borreltje, met als klapstuk, zo kan men wel zeggen, een grandioze broodmaaltijd, met alles erop j en eraan. Tegen half acht 's avonds keerden de feestgangers - met goed gevulde magen - huiswaarts. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Ben Stoelinga, de beoogde lijsttrekker van Leusden 85. voor de komende gemeenteraadsverkiezingen nersvriendelijker" gemeentebe leid. - Het voeren van een gemeente beleid, gericht op de behoefte, verlangens en belangen van de inwoners. - Het gemeentebestuur in te laten zien. dat zij er is voor de bewo ners en niet andersom - Het wakker schudden van de gemeenteraadsfracties. die veelal terecht zijn gekomen op VEEL LEDEN Het gaat overigens boven ver wachting met de nieuwe politieke groepering ,,We hebben na het verspreiden van de eerste folder heel erg veel positieve reacties gehad," vertelt Joop Kool, die in het voorlopige bestuur voorzitter is. „In totaal hebben we nu rond de zestig leden, en ongeveer twintig dona teurs, die bijgedragen hebben met bedragen die variëren van vijfen twintig tot vijfhonderd gulden Ook ons ledenbestand is goed opge bouwd. Boekhouders, twee men sen met een doctors-titel, een inge nieur, maatschappelijk werkers, kortom van allerlei markten zijn we inmiddels thuis." „Opmerkelijk is, dat het overgro te deel van de mensen, die lid zijn geworden, als hun voornaamste motivering opgeven, dat ze het gedoe van wethouder Wagenaar zat zijn", zo voegde Kool daar nog aan toe. PROGRAMMA In de inleiding van het program ma geven de voorlopige bestuurs leden van Leusden'85 aan, waar het om te doen is. „Leusden'85 is opgericht in het najaar van 1985 en is vooral ont staan uit onvrede met de bestuurlij ke gang van zaken in de gemeente Leusden. In alle voorgaande jaren is ook de gemeenteraad er niet in geslaagd om er iets aan te veran deren." „De stem van de inwoners is niet meer te horen in de gemeenteraad, wat het beste blijkt uit het aantal bezwaarschriften, dat ingediend wordt op plannen van de gemeen te, en uit het aantal actiegroepen, dat probeert de invloed van de inwoners te vergroten „Leusden '85 wil een platform zijn voor de inwoners en zal de belangen van groepen inwoners in de gemeenteraad behartigen, en Leusden '85 zal, niet alleen zonder voorbehoud haar mening in de gemeenteraad verkondigen, maar Leusden '85 heeft een opbouwend programma ontwikkeld voor de ko mende vier jaren", aldus het ont werp-programma. Leusden '85 stelt zich tot doel: - het bevorderen van een sober gemeentelijk overheidsbeleid Dit houdt in dat Leusden '85 streeft naar een zorgvuldig en op inwoners gericht gemeentebe leid. - Het kritisch bezien van de ge meentelijke ontvangsten en uit gaven. - Het bevorderen van een „inwo- (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gisteravond heeft de nieuwe politieke partij an Leusden, Leusden'85, haar ontwerp-verkiezingspro- ramma geopenbaard. Op een ledenvergadering op 27 de- ember aanstaande zullen de leden van de partij zich over dit rogramma, over de kandidaten-lijst en over de statuten van e partij buigen. Begin januari zullen de leden voor de tweede maal een ilder verspreiden door de gemeente Leusden. Daarin staat art weergegeven, waar het, wat Leusden'85 betreft, om raait. Naast de nodige aandacht voor een „bewonersvriendelijk ïleid" gaat het ontwerp-programma in op onder meer spraak, woningbouw, regionaal overleg, kinderopvang, iderwijs, milieu, lokale omroep en emancipatie. „Dat laatste is tot stand geko- sn op de manier, waarop we ons t hadden gedacht bij het ver- reiden van onze eerste tolder", rtelt de beoogde liisttrekker van partij, Ben Stoelinga ..We zijn arover benaderd door een aantal tuwen, die graag zagen, dat kin- ropvang in Leusden nu eindelijk ins gerealiseerd wordt Want het |och te gek, dat er in heel leusden jar één kinderdagverblijf is, dat ivendien van de gemeente geen kelsubsidie krijgt. De betreffen- dames hebben daar gesprek er gehad met de betreffende ithouder, Van Woudenberg. En je hoort wat die man daar over zegt. dan rijzen je de haren te berge „Vrouwen horen thuis te zitten bi| de kinderen, anders krijg je hier net zulke toestanden, als er achter het IJzeren Gordijn spelen", wist die wethouder te vertellen. Plus nog een aantal andere alge meenheden Zo van we geven ook al subsidie aan de Soha, en de omwonenden klagen daar zo over het af- en aanrijden van auto's. Dat krijgt u straks met een kinderdag verblijf ook." Aldus de wethouder Er is op dat gebied dus helemaal niets, dan een groot gat in het beleid Daar willen we als Leusden '85 wat aan doen", zo stelt Stoelin- ga

Leusder Krant | 1985 | | pagina 1