Medezeggenschapsraad wil serieus genomen worden" I Traditionele volkskerstzang in Jozefkerk wederom succes Kerst op tafel White Night Party in OJJC De Geut LEUSDEN, tieuwe voorzitter R. Huijgens: Nieuwjaars receptie Ons Genoegen Gemeenteraad vergadert Spreekuur wethouders Veel nieuwe leden toegetreden vanwege fkeer van wethouder Wagenaar" leusder krant Nieuwjaarswens vervalt Giro-kaarten verdwenen Disco in Jeugdhonk (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De gemeenschappelijke medezeggenschaps- lad (GMR) voor het openbaar onderwijs wil in de toekomst leer gebruik maken van het adviesrecht dat zij heeft. Het gaat dit geval om adviezen die aan het college van burgemeester 11 wethouders worden gegeven over zaken die het openbaar nderwijs betreffen. „Zo nodig zullen we in het uiterste geval ebruik maken van de geschillenprocedure die in het regle ment opgenomen is," aldus de nieuwe voorzitter van de ledezeggenschapsraad. de heer R. Huijgens. DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 plaatselijk nieuws De gemeenschappelijke mede- eggenschapsraad is in januari van it jaar door de wethouder van nderwijs, de heer Van Wouden- erg, officieel geïnstalleerd Met de ivoering van de wet op het basis- nderwijs zijn er op alle scholen edezeggenschapsraden geko- len. In het reglement dat elke ledezeggenschapsraad heeft, is precies omschreven over welke zaken men de gemeente moet adviseren Ook zijn er gevallen waarbij de medezeggenschaps raad het voor het zeggen heeft. Het gaat dan om die gevallen waarbij men het zogenaamde instem mingsrecht" heeft. Bij geschillen met de gemeente moet men han delen volgens de speciale geschil lenprocedure die in elk reglement is opgenomen. De medezeggenschapsraden van de Leusdense openbare scho len hebben samen een gemeen schappelijke medezeggenschaps raad gevormd Van elke school zijn er twee leden van de medezeggen schapsraad in de GMR opgeno men. De GMR heeft naar de me ning van betrokkenen nog niet naar volle tevredenheid gefunctioneerd Onwennigheid en gebrek aan vol doende bestuurskracht waren de belangrijkste oorzaken Jongstle den maandag is men er in geslaagd een voltallig dagelijks bestuur te formeren. Eén van de leden, de directeur van ,De Bongerd", is een ,,oude rot" in het vak. Directeur Harry Boon heeft ook in het verle den al deel uitgemaakt van een vergelijkbaar adviesorgaan (de schoolraad voor het openbaar on derwijs). BELANGRIJK In de decembervergadering heeft de GMR zich onder meer beziggehouden met de vraag wel ke punten men het volgend jaar zal aanpakken Duidelijk werd dat men veel belang hecht aan de adviezen die op het juiste moment gegeven moeten worden ..De zaken die betrekking heb ben op het onderwijs zijn te belang rijk om er lichtvaardig mee om te springen." aldus voorzitter Huygens De heer Huijgens kondigde aan dat wat hem betreft niet op alle slakken zouh gelegd hoeft te worden, maar dat er toch serieus geluisterd zal moeten worden naar de mening van de GMR De heer Huijgens kwam tot eer dergenoemde uitspraak omdat bij de GMR het gevoel leeft dat vaak te laat om de mening van het advies orgaan wordt gevraagd Over de j onderwijsbegroting heeft de GMR nauwelijks een advies uit kunnen brengen, omdat de stukken veel te laat bij de leden waren bezorgd Het dagelijks bestuur van de GMR zal in de komende weken nagaan welke onderwerpen er in het afgelopen jaar te laat zijn bin nengekomen om nog behandeld te kunnen worden. Ook zal men pro beren vast te stellen in welke geval len het een rol heeft gespeeld dat men te laat met de adviezen kwam. Volgens de ambtelijke medewer ker, die de GMR-vergadering bij woont, valt het allemaal wel mee ..In het afgelopen jaar is er geen zaak geweest waarbij de GMR niet gehoord is", aldus de betreffende ambtenaar COMPUTERS Eén van de onderwerpen die de GMR in ieder geval op het pro gramma heeft staan om te bespre ken is ..computers". De GMR wil hierover graag met de gemeente in gesprek komen, omdat men op alle scholen de noodzaak van compu ters in het onderwijs ziet. Andere zaken die men in de loop van het volgend jaar zal gaan bespreken zijn verzekeringen, toe latingsbeleid leerlingen en onder wijsbegeleidingsdienst. Het Kerstfeest nadert In veel huizen is de kerstboom al aangekleed en de kerststal met bijbehorende beeldjes >er uit de verpakking gehaald. Veel mensen zullen de komende feestdagen ook hun tafel een sfeervol tintje 'ven. Bovenstaande foto werd gemaakt tijdens de vorige week gehouden tentoonstelling van bijzondere rststukjes. Menigeen kon daar ideeën opdoen om er thuis dit jaar iets bijzonders van te maken LEUSDEN - Voor de eerste keer in dit seizoen organiseert De Geut zaterdag 21 december een stuntavond. Een zogenaam de White Night Party. De vloer zal een verrassing zijn, er is onder andere popcorn, er worden witte drankjes geschonken. De entree is voor pasjeshouders van De Geut 2,- en voor niet- pasjeshouders 3,- Bovendien worden morgen, op vrijdag 20 de cember, reductiebonnen uitge deeld waarmee bezoekers het eer ste drankje gratis krijgen Er zal maar een beperkt aantal handge- merkte bonnen tussen 19 00 en 20.00 uur worden uitgedeeld Van iedere bezoeker/ster wordt ver wacht dat de gedragen kleding wit van kleur is maar dit is geen ver plichting. De zaal gaat open om 20.30 uur. Tevens is er het .Tele Geutje" met een uitgebreid pro gramma-overzicht van de aktivitei- ten in het komende jaar te verkrij gen LEUSDEN - In een goed gevulde St. Jozefkerk te Leusden werd maandag avond voor de negentiende keer de jaarlijkse Volkskerst zang gehouden. De organisa tie van deze inmiddels tradi tionele happening was we derom in handen van het Co mité Volkskerstzang. Na het openingswoordje van burgemeester Rademakers barstte het gezang in volle teugen los Samen met het RK Dameskoor en de Cantorij Marcuskerk werden lie deren als ,,Nu zijt wellekome" en Maria die zoude naar Betlehem gaan" vertolkt. lussen de liederen door werd een schriftlezing over het kerst feest gehouden Heel indrukwek kend was de meditatie van me vrouw H. Wesseiing-Bakker. Zij had zich daarvoor laten inspireren door Zuster Theresa. Het thema van haar korte overdenking was liefde voor de ander". Jong en oud genoten zichtbaar van de avond, die werd afgesloten met een collecte voor Colombia De negentiende volkskerstzang was evenals voorgaande jaren een succes. Een vervolg in 1986 kan dan ook niet uitblijven ACHTERVELD - Op zon dag 5 januari wordt de nieuw jaarsreceptie gehouden van Ons Gebouw. Alle inwoners van Achterveld en omgeving zijn van 'smorgens elf uur tot 's middags één uur welkom in Ons Gebouw. Tijdens deze receptie is er een schilderijenexpositie te bezichtigen van de heer A Luigjes uit Leusden en de heer J van Bijsterveld uit i Amersfoort Muziekvereniging DSW sluit tijdens deze receptie j haar gouden jubileumjaar af. Albert en Antje zullen ook nu weer een overzicht geven van de vrolijke en ernstige gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Op deze receptie, die uitge groeid is tot een jaarlijks evene ment, worden veel bezoekers ver wacht, die elkaar een gelukkig nieuwjaar wensen en samen klin ken op een voorspoedig 1986. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden houdt vanavond een openbare vergadering om 20.00 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Benoeming bestuurslid Sport stichting 6 Intrekking verordeningen tot regeling van vergoeding van verplaatsingskosten van de leidsters, hoofdleidsters en onderwijzers in de gemeente Leusden 7 Inspraakverordening 8. Afgifte representativiteits- verklaring ten behoeve van de Stichting Lokale Omroep Leusden 9. Voorziening openbare basis scholen ex artikel 74 WBO 10 Voorziening openbare basis school 't Palet (dossierkast) 11 Voorziening openbare basis school 't Palet (muziek) 12. Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van de Gerefor meerde Basisschool 13. Goedkeuring jaarrekening 1984 en vaststelling kosten vergoeding 1984 Stichting Fe deratieve Bibliotheekvoorzie ning Leusden 14 Goedkeuring begroting 1986 Stichting Federatieve Biblio theek Leusden 15 Vaststelling krediet in reke- nina-courant voor 1986 16 Verkoop oude brandweerwa gen 17. Recht van opstal Groenstich- ting 18. Verkoop grond Alandsbeek 19. Verkoop grond in Paarden- maat 20 Conversie-geldlening en garantie-geldlening Stichting Huize St Joseph Achterveld 21 Vervanging deel stamriool Middenweg 22. Kredietaanvraag ten behoeve van bouw- en woonrijpmaken Hamershof-Noord 23. Kredietaanvraag ten behoeve van verbeteringsplan Arnhem se weg 81 24 Vaststelling 80e begrotingswij ziging 1985 van de algemene dienst 25 Rondvraag 26. Sluiting vervolg van pagina 1 ren van gemeenteraadszaken aan het College van B W Hierbij valt te denken aan het ongedaan maken van de in de oorgaande jaren door de toen malige raden aan B W gedele geerde zaken, zoals bepaald in artikel 212 van de gemeentewet, zodat de raad weer een greep op het beleid van B W kan krijgen - Leusden '85 zal, vooral na de verkiezingen, kontakten onder houden met actiegroepen en groeperingen die opkomen voor de belangen van groepen inwo ners, zodat de stem van de inwoners weer te horen zal zijn in de gemeenteraad", zo stelt men INWONERSVRIENDELIJK Een gemeentebeleid dient ge- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie. Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per |aar, f 33,30 per halt jaar, 16.90 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. richt te zijn op het welzijn van de inwoners en dient niet, zoals in Leusden, regelmatig de wrevel op te roepen van groepen inwoners Er zal van alles aan gedaan moe ten worden om. niet alleen net voor de verkiezingen, het de inwoners naar de zin te maken. Daartoe zal Leusden '85 zich sterk maken voor veilige speelmogelijkheden voor kinderen. Er mag niet bezuinigd worden op het onderhoud hiervan Verdere programmapunten zijn - Leusden '85 hecht veel belang aan veilige en goed onderhoude groenvoorzieningen Hierop mag niet bezuinigd worden - De openingstijden van het ge meentehuis zullen moeten wor den aangepast aan de behoef ten van de inwoners - Meer subsidie te verlenen aan verenigingen en instanties (zo als de bibliotheek), die het alge meen welzijn van inwoners of groepen inwoners dienen. Het steeds hoger wordend reserve fonds (miljoenenmag geen doel op zich worden. Leusden heeft middelen genoeg om een ruimer subsidiebeleid te voeren, waarvan de inwoners dienen te profiteren. - Er voor te zorgen dat er een beleid ontstaat t.a.v kinderop vang voor werkende ouders Hier dient een goed doordacht subsidiebeleid bij gevoerd te worden. - Het realiseren van betere in spraakprocedures REGIONAAL ,,Tot op heden is de gemeente Leusden erin geslaagd bij voortdu ring de ergernis op te wekken van de omringende gemeenten en de provincie Leusden 85 vraagt zich af welke motieven onze bestuur ders daarvoor hadden. De belan gen van de inwoners zijn er zeker niet mee gediend' Integendeel, het kost de gemeente, dus ook de inwoners, alleen maar geld", zo schrijft men in het ontwerp-pro- gramma ..Indien er voorzieningen aange legd worden, zal Leusden '85 er voor pleiten dat. in voorkomende gevallen, te doen in samenwerking met andere gemeenten. Hierdoor kunnen de kosten van de betreffen de voorziening gedrukt worden Gemeentelijke belastingen kunnen dan, ook na de verkiezingen, om laag Bovendien zal een sterk regio naal optreden méér resultaten en beter gespreide voorzieningen op leveren." WONINGBOUW .,Er is in de afgelopen jaren veel bijgebouwd in de gemeente Leus den Toch is Leusden méér dan een stuk grond, dat zo snel moge lijk volgebouwd moet worden Prestige en ..onduidelijke' belan gen zijn de hoofdtoon gaan voeren bij het woningbouw- en ruimtelijke ordeningsbeleid Leusden '85 wijst deze té zakelijke benadering van een gemeente af Er dient meer en beter rekenihg gehouden te wor den met de mensen die in al die huizen zijn gaan wonen aldus het ontwerp. ..Zeker op dit gebied schiet de inspraak in veel gevallen duidelijk te kort. Uit de resultaten van het onderzoek van de woningstichting blijkt dat de gemeente geen oog meer heeft voor de werkelijke be hoeften. die er leven onder de woningzoekenden Ook bij industriële vestigingen moet er minder naar prestige en meer naar milieu, werkgelegenheid en de omwonenden gekeken wor den vindt Leusden '85 ONDERWIJS ..Door een gebrek aan visie, beleid en regionaal denken, is er in Leusden nog steeds geen Alge meen Voortgezet Onderwijs gerea liseerd. Twee aanvragen voor de realisering van een school voor Voortgezet Basisonderwijs (V.B.a.O waren voor de gemeen te nog niet genoeg om een initiatief te nemen Er wordt gewacht en niet gehandeld. Ook het computeron- derwijs in de basisschool had al lang in ontwikkeling kunnen zijn in Leusden", zo schrijft men Leusden '85 zal zich inzetten om een actief gemeentebeleid te reali seren t a v. het Algemeen Voortge zet Onderwijs Andere aandachts punten zijn - Bevorderen dat er geen toe komstgericht en eigentijds on derwijsbeleid gevoerd gaat wor den - Bevorderen da er een regionaal onderwijsbeleid ontstaat - Leusden '85 zal pleiten voor mogelijkheden om in te spelen op onderwijskundige ontwikke lingen in het basisonderwijs op het gebied van computers, leer lingbegeleiding en didaktische ontwikkelingen zoals interne dif ferentiatie. thematisch onderwijs e.d. MILIEU ..Leusden '85 vindt een schone en gezonde woonomgeving voor de inwoners van zeer groot belang. Geen enkele industriële vestiging of bebouwing mag schade aan brengen aan het milieu in de ge meente Leusden. Het is iedereen bekend dat de gemeente Leusden pogingen blijft ondernemen om be bouwing toe te staan op het gebied, waarop zich de Schoolsteegbosjes bevinden Dit mag nooit toege staan worden", is de partij van mening. Men wil dan ook: - staan voor het behoud van de Schoolsteegbosjes in de huidige staat; - een preventief milieubeleid; - voorkomen dat de gemeente door een op aantallen en presti ge berustend woningbouwbe leid, het milieu schadelijk beïn vloedt. - bevorderen dat er een milieu- inspecteur met wettelijke be voegdheden wordt aangesteld door de gemeente Leusden (eventueel in samenwerking met de regio), - meer aandacht schenken aan de (schadelijke) gevolgen voor het milieu bij industriële vestigingen (niet achteraf, maar vooraf door deskundigen laten beoordelen). - niet bezuinigen op de directe woonomgeving van de inwoners van Leusden CULTUUR In een groeiende gemeente als Leusden dient er veel aandacht besteed te worden aan het sociale en culturele leven Daarbij dienen bepaalde groepen extra aandacht te krijgen. Er zal daarom een actief gemeentebeleid ontwikkeld moe ten worden Dat zal echter niet moeten verzanden in allerlei nota s en bestuurlijke wartaal. De ge meente moet samen met jongeren, ouderen, werklozen en uitkerings gerechtigden plannen maken. Dit overleg dient op gelijk niveau met de betrokkenen plaats te vinden! Op deze manier kan de gemeen te inspelen op eigentijdse ontwik kelingen, die in de toekomst voor iedereen hun vruchten zullen af werpen". zo constateert men OMROEP ..Leusden '85 zal zich inzetten voor een onafhankelijke lokale om roep, indien blijkt dat de inwoners daar behoefte aan hebben. Daar om zullen wij pleiten voor een grondig en betrouwbaar onderzoek onder de bewoners van Leusden, voordat besloten zal worden om subsidie te verschaffen," zo stelt men. ..Een lokale omroep dient er, eventueel door de gemeente ge subsidieerd. te komen als de bevol king dat wenst, maar dan wel zon der reklame, zodat we onafhanke lijk nieuws in de huiskamers krij gen De kosten mogen niet afge wenteld worden op burgers van Leusden, door bijvoorbeeld een verhoging van 't CAI-tariefaldus het ontwerpprogramma EMANCIPATIE ..Leusden '85 vindt dat de ge meente een té beperkt beleid voert ten aanzien van de kinderopvang. Er zijn een aantal peuterspeelzalen (gesubsidieerd), die in een behoef te voorzien, maar niet aan de gehe le behoefte voldoen. In een gemeente met bijna 26 000 inwoners en veel jonge mensen zullen er mogelijkheden gemaakt moeten worden om kinde ren de gehele dag op te vangen - kinderdagverblijven: voor kinde ren van 0-4 jaar; - buitenschoolse opvang: basis schoolleeftijd na 15 00 uur Deze voorzieningen zullen het mogelijk maken dat man en vrouw (veelal noodgedwongen, vanwege de hoge woonlasten e d.) kunnen werken en kunnen blijven deelne men aan het maatschappelijke le ven Ouders dienen uiteraard, al naar gelang beider inkomens, bij te dra gen in de kosten voor kinderop vang. gelijk aan peuterspeelzalen," zo blijkt men van mening. De partij wil dan ook. - bevorderen dat er gesubsidieer de kinderdagverblijven zullen komen in Leusden; - bevorderen dat er opvang ge realiseerd zal worden voor schoolgaande kinderen (buiten schoolse opvang), - bevorderen dat meer aandacht aan emancipatie besteed gaat worden in het basisonderwijs; hiertoe dient een stimulatiebe- leid ontwikkeld te worden. De ledenvergadering van 27 de cember zal dus een besluit moeten nemen over onder meer dit program ma. Ook de kandidatenlijst zal dan worden vastgesteld. Het - voorlopi ge - bestuur heeft daarbij een drietal namen op de nominatie. Eerste en lijsttrekker is Ben Stoelinga, num mer twee staat Rob Peek, en nummer drie Joop Kool. Aanvullingen en wij zigingen kunnen op de vergadering nog worden aangebracht, dat is aan de leden, zo stellen de bestuursle den. Overigens betreuren zij het. dat de vergadering „op een wat ongelukki ge datum" is vastgeseld. „Weliswaar zullen we alle leden nog telefonisch benaderen, maar helaas was dit de laatst mogelijke datum, vandaar", aldus Joop Kool. ACHTERVELD - De Ach- terveldse medewerkster van de Leusder Krant wenst al len goede Kerstdagen toe en een heel voorspoedig 1986. Zij dankt allen voor de fijne medewerking in het afgelo pen jaar en hoopt, dat zij ook in het nieuwe jaar weer op een goede medewerking kan rekenen. LEUSDEN - Het spreekuur van de wethouders J. Wagenaar en G. van Woudenberg komt op vrijdag 20 en 27 december te vervallen. In spoedeisende gevallen kan via het secretariaat van burge meester en wethouders een af spraak worden gemaakt voor een ander tijdstip, telefoon 941247, toestel 113. LEUSDEN - Mevrouw H. van Z. uit Leusden heeft bij de politie aangifte gedaan van vijf verdwe nen giro-betaalkaarten. Die wa ren haar toegestuurd, maar zijn nooit gearriveerd. Het is nog niet duidelijk of het gaat om diefstal of verduistering. LEUSDEN - Zaterdag 21 de cember wordt er in het Jeugd honk aan de Hamersveldseweg 100 een disco-avond gehouden. Deze begint om 20.00 uur. De toegang is 2,50 gulden. Mensen met een pasje betalen slechts 1,50 gulden. LEUSDEN Donderdag 19 december 20.00 uur: Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 19 december 20.00 uur: Kaartavond voor jongeren in De Til Donderdag 19 december 20.30 uur: Jazzpodium in De Hakhorst. met solist German Marstadt (trom pet) ACHTERVELD Donderdag 19 december 19.30 uur: KPO-kerstviering, D'Ouwe Peerdestal Vrijdag 20 december 20.00 uur: ledenvergadering De Eemelaar, clubgebouw sportpark Zaterdag 21 december 20.00 uur: Disco Show, De Klaveet Zondag 22 december 14.00 uur: Disco. De Klaveet Maandag 23 december 20.00 uur: Volksdansen, De Moespot Dinsdag 24 december 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. Ons Gebouw (advertentie) VERSTEEG piano's U vindt bij ons o.a, de merken HOFFMANN. SEILER. YAMAHA. SCHIMMEL SAUTER. FURSTER. UN0BERGH enz. Doorlopend spec TAXEREN aanbiedingen en OCCASIONS O Arnhemsekarweg 46. Ermelo 03417-51621 VERKOOP INKOOP VERHUREN STEMMEN REPAREREN

Leusder Krant | 1985 | | pagina 3