LHV volop in de race om de titel Swartesteegh moet trofee afstaan Gehandicapt Leusden deed Selby schrikken korfbal SIHHCT Nonchalance breekt De Haaien bijna op j Opnieuw winst BV0'79 Gelijk Zaalvoetbal in De Korf Eerste zege MHC Leusden F Zaalvoetbalcompetitie afgesloten: Riante zege dames: 9-0 Vierde zege in successie 16 leden ponyclub geslaagd voor toets Ton per hole LEUSDEN - De LHV-heren hebben de eerste helft van de zaalcompetitie met een over winning afgesloten. Na het teleurstellende verlies tegen Amersfoort 2, revancheerden de Leusdenaren zich door AAV 2 met 10-15 te verslaan. De grote winnaars van dit laatste handbalweekeinde van 1985 waren echter de dames. Zonder zelf in het strijdperk te treden zagen zij lachend toe, hoe de enige nog overgebleven concur rent, AAV uit Amersfoort, te gen ASV verloor. De nummer twee van de ranglijst heeft nu 5 verliespunten meer dan de LHV-dames, zodat het beha len van het kampioenschap al halverwege het seizoen nog slechts een formaliteit lijkt. Er is nog steeds weinig tekening in de strijd in de 3e klasse B bij de heren-handballers. De vier nog overgebleven kanshebbers, in de ze overigens zeer sterk bezette poule, deden allen wat van hen verwacht mocht worden LHV had niet al te veel problemen met hek- kesluiter AAV 2. De Leusdenaren konden zich zelfs permitteren geen al te sterke wedstrijd te spelen en maakten het karwei toch nog met royaal verschil af (10-15). Het be halen van een positief resultaat was noodzaak om te blijven mee tellen in de race naar de titel Bovendien kon dit duel dienen als een graadmeter voor het moreel in de ploeg na de nederlaag tegen Amersfoort. De conclusie moet zijn dat de heren een zeer wisselvallige partij op de vloer legden. De blauw- hemden openden sterk, maar wis selden het goede spel daarna weer af met perioden, waarin elke vorm van organisatie ontbrak Vooral de minder sterke perioden maakten duidelijk dat het team nog geen eenheid is en dat een echte leider ontbreekt De eerste vier aanvallen leverden de Leusdenaren meteen evenzovele treffers op Ronald Morren was tweemaal vanuit de rechterhoek succesvol, terwijl Jos de Valk en Arjan Schneiders aan toonden dat de AAV-verdediging ook vanaf 9 meter te verschalken was. Op dat moment mocht het handjevol toeschouwers in de sfeerloze sporthal ..Schuilenburg" nog verwachten dat de Leusdena ren korte metten zouden maken met de zwakke tegenstander Zij kwamen echter bedrogen uit De aanval begon te rommelen De bal werd fantasieloos rondgespeeld, zodat de verdediging van AAV. die na de eerste aanvalsgolf wakker geschud was. bijna opnieuw in slaap viel Het gebrek aan succes in de aanval had ook zijn weerslag op het verdedigende werk van LHV Zoals zo vaak dit seizoen werd een ruime voorsprong uit handen gegeven (3-4) Paul Linde boom doorbrak met een spetter van grote afstand de improduktivi- teit van de LHV-selectie. waarna John Kiers vanaf de cirkel de mar ge naar drie punten tilde (3-6) Het bleken slechts speldeprikken, die het spel van LHV nog niet ten LHV-heren wonnen van AAV met 10-15 goede konden doen keren. AAV hervond opnieuw de aansluiting. 5-6. VOORSPRONG Beter ging het in de laatste minu ten voor de pauze. Plotseling draai de vooral de aanval weer zodat Arjan Schneiders en John Kiers (2x) LHV met een veilige voor sprong naar de kleedkamers kon den leiden (5-9). Meteen na de veldwisseling bleek de LHV formatie opnieuw niet in staat het eigen spel aan de tegenstander op te dringen. AAV kon de achterstand eenvoudig tot twee punten verkleinen. 8-10 Will van Kollenburg ging goed door op de cirkel en luidde met een fraaie treffer een periode in, waarin de Leusdenaren AAV voorbij begon nen te lopen. Rob Schneiders ver grootte de voorsprong vanuit de hoek weer tot vier punten, terwijl broer Arjan wel raad wist met een strafschop Toen LHV. via een be nutte vrije worp van Daan Bleuel, voor het eerst zes punten voor sprong nam. leek er toch nog een grote overwinning in te zitten He laas moesten de Leusdenaren kort daarop toezien hoe één van de spelers met strafminuten het veld moest ruimen, zodat in ondertalsi- tuatie de eindstreep gehaald moest worden. MANDEKKING Omdat om onduidelijke redenen Daan Bleuel, die verder geen mo ment echt in de wedstrijd was, mandekking kreeg, ontstond er voor Rob Schneiders onverwacht ruimte op de cirkel Vallend bracht hij de stand op 8-15. Nog tweemaal wist AAV daarna de goed keepen de Matthijs Jantzen te passeren, zodat er bij het laatste fluitsignaal 10-15 genoteerd kon worden. Na dit weekend kan LHV de voorlopige balans gaan opma ken. Zowel dames- als de heren selectie hebben de eerste helft van de competitie achter de rug. Terugkijkend waren de presta ties van de heren nog niet wat ze zouden moeten zijn. Slechts tweemaal haalden de blauwhem- den een redelijk niveau, namelijk LEUSDEN-De zaalvoetbal competitie om de inmiddels befaamde „Swartesteeghtro- fee" behoort voor wat betreft dit seizoen weer tot het verle den. Opmerkelijk was het feit dat de ploeg van café ,,De Swartesteegh'' geen enkele keer een serieuze kans heeft gekregen om de eerste plaats te bereiken, nadat twee jaar achtereen de wisselprijs mee naar huis genomen kon wor den. De strijd om de „Swartesteegh- trofee" ging tussen ploegen van het gelijknamige café, café/bar Mo net". bakkerij Everard van de Hen gel, bar ,,De Meent", installatiebe drijf ,,Weva" en een ploeg ..Kniep- de Geut" De competitie ging al begin sep tember van start in de sportzaal van activiteitencentrumDe Korf Vas te scheidsrechter Rob Mouw heeft in de loop van de competitie niet geaarzeld om soms vergaande be slissingen te nemen Enkele keren werden spelers van het veld verwij derd als ze het wat al te bont maakten. De laatste wedstrijden in de com petitie werden atgelopen zonoag gespeeld. De kaarten waren op dat moment al aardig geschud Het zaalvoetbalteam van ,,Monet" had op dat moment nog een kleine kans om met de trofee in het bezit de competitie af te sluiten GELIJK Eén van de twee jongstleden zondag gespeelde wedstrijden ging tussen het team van installatiebe drijf ,,Weva" en het team van Mo net". De strijd eindigde in het voor deel van ,,Weva" De eindstand (3-1betekende voor de rangschik king in de competitie dat er drie teams met hetzelfde puntenaantal bovenaan stonden Aangezien de ploeg van ,,Weva" het beste doel saldo had, werd deze tot winnaar verklaard Ploegleider Ton van Valkengoed kon dan ook de wisseltrofee van Ab van Maanen van ,,de Swarte steegh" in ontvangst nemen. Monet moest met de tweede plaats genoe gen nemen, terwijl het team vpn ..De Meent" op de derde plaats eindigde. Het team van ,,de Swartesteegh" moest dit jaar met de laatste plaats genoegen nemen LEUSDEN - Bijna haalde het eerste van BC Leusden, dat door de afwezigheid van Glenn Gill en Janny Buunk noodgedwongen met een soort verrassingsopstel ling voor de dag kwam, het huza renstukje uit door koploper Selby in eigen huis te kloppen. Met Ton Westbroek en Joyce van Bruyns- voort in de ploeg, hadden de Leusdenaren bij het begin van de dubbels een verrassende 3-1 voorsprong genomen. Het niet op elkaar ingespeeld zijn, brak de Leusdenaren uiteindelijk toch op. Alledubbelsgingen verloren, zodat Selby, dat BC Leusden tijdens de eerste ontmoeting met 6-2 had verslagen, opnieuw aan het langste eind trok: 5-3. Voortvarend ging BCL in ieder geval in Soest van start InvallerTon Westbroek gaf met 15-12 en 15-7 direct zijn visite-kaartje af Ook Erwin Pieters had geen ontzag voor zijn opponent. Na de regelmatige winst 15-8) in de 1 e set. moest hij in de 2e set in de verlenging even gas terugnemen (14-18), maar via een sublieme 3e set (15-2), kon ook zijn partij niet meerstuk. Anja Seuninga trok zich aan deze successen hele maal op (11 -6,1.1 -7), voordat Joyce van Bruyns voor als enige in de enkels een nederlaag moest slikken (9-11, 7-11Maar dat was ingecal culeerd Het gemengddubbelspel van Ton Westbroek en Joyce Bruynsvoort leek voor Leusden reeds een gelijkspel veilig te stellen. Winst in de 1e (15-6) en verlies inde 2e (15-7) set, pakte het Selby- dubbel aan om de deur naar een zege op een kier te houden Toen ook daarna de andere mixed-partij door de Soesters in 3 sets gewon nen werd (11-15, 15-6, 8-15), was de balans weer in evenwicht (3-3) De heren vochten in de dubbel als leeuwen om het tij te keren, verder als een verloren driesetter (15-7, 16-17,10-15) kwamen de BCL-ers helaas niet. Ondanks enorme inzet, waren ook de dames niet meer in staat om het dik verdiende punt binnen te slepen. Met 4-15en 12-15 kwam lijstaanvoerder Selby met de schrik vrij. ;lra 1US Winst hield LHV in de race om de titel in de toppers tegen Laren 5 en Amersfoort. Des te schrijnender daarom dat juist het laatste duel verloren ging. De kansen op de titel zijn hierdoor aanzienlijk te ruggelopen. Er zal tijdens de winterstop nog hard gewerkt moeten worden om een rol van betekenis in de competitie te kunnen blijven spelen. Het damesteam van LHV is dui delijk een maat te groot geworden voor de 3e klasse De prestaties op het veld in de 2e klasse, waar de dames zich ook uitstekend weren, deden dit al vermoeden. Het meest positieve van het optreden van de selectie van trainer Joop Douma was tot nu toe echter de manier waarop men bewees niet langer in de 3e klasse thuis te horen. Het team speelde goed - en bij vlagen zelfs uitstekend handbal - ook te gen tegenstanders die daartoe niet echt konden inspireren. De meeste werden met grote cijfers verslagen. En omdat concurrent AAV dit weekend al aan de replays begon en verloor, kan LHV de voorsprong op de volgens vergroten tot vijf punten Het blijft alleen jammer, dat LHV en AAV niet in een directe confrontatie hebben kunnen uitma ken wie de sterkste is Door een ongelukkige planning kon AAV op een inhaalzondag, toen beide riva len elkaar zouden ontmoeten, geen team op de been brengen. Hier- door won LHV reglementair met 5-0, zonder te spelen. Standen: Hr klasse 3 B: 1 Amersfoort 2 6-10 2 Laren 5 7-10 3 LHV 7-10 4 HvBS 4-8 5. BHC3 6-4 6. Shot 2 7-4 7 AAV 2 6-2 8. Fidelitas2 7-2 Ds klasse 3B: 1. LHV 7-14 2 AAV 3 8-11 3. EMM 8-10 4. Laren 3 7-9 5. ASV 2 8-8 6 BDC3 8-4 7. Olympia2 7-3 8. BHC3 7-1 LEUSDEN - Na de nederlaag tegen koploper de Dolfijn zijn de waterpoloheren van de Haaien weer op het winnende pad terug gekeerd door de Vest uit Huizen in een doelpuntrijke wedstrijd met 11-10 te kloppen. Ook de dames sloten 1985 winnend af. Wilskracht uit Utrecht had tegen de Leusdenaren niets in te bren gen 9-0. De Vest nam binnen een minuut reeds de leiding, maar treffers van Silvester Claasen en Ronald Speksnijder, ieder twee maal, draaiden de rollen nog in de 1e periode om in 4-1. Nummerie- ke overwichten werden niet al leen door de Leusdenaren uitge buit, ook de Vest wist daarmee wel raad. Tweemaal ovèr moest doelman Joost de Vries de bal uit het doel halen, voordat de zoe mer aan het einde van de 1e periode ging. Willem Burger voerde aan het begin van de 2e periode de marge op (5-3). Maar opnieuw konden de Huizenaren de schade wegwerken uit man-meer situaties 5-5 On danks een man minder in het water, opende de Haaien in de 3e periode de score door Rob Buys (6-5), die daarmee het sein gaf voor een krachtig Haaien-offensief De Vest werd compleet overdonderd en kon niet verhinder dat de volgelingen van Ries v d. Vlasakker naar 9-5 uitliepén Pas ih "de slotfase kwam de Vest tot 9-6 terug. De laatste periode zette Silvester Claassen de stand op 10-6, alvorens de Vest bij een man meer 10-7 kon aanteke nen Nog één minuut gaf het score bord aan, op het moment dat Ro nald Speksnijder het elfde Haaien- doelpunt binnen schoot De zege leek beklonken, maar na een han dig doelpunt van een Huizenaar en nog twee treffers uit overtals situa ties kroop de Vest in de slotminuut tot 11-10 naderbij Het eindsignaal klonk voor de Haaien tenslotte als muziek in de oren, want het scheel de niet veel of de Vest had de nonchalance aan Leusdense zijde met de gelijkmaker afgestraft. Wie ter zake enigszins op c hoogte is. weet bij het lezen van c *ac kop boven dit cursiefje, dat het hi gaat over golf. Een sport, wa, steeds meer mensen door gegr pen worden Dat weten de gebro ders Frederik en Hein van Beunn gen in Maarsbergen zeker D jongens zijn boer van professie zij oefenen hun bedrijf uit op gron die behoort tot het landgoed Ande stem aan de Woudenbergsewe De een tijdje geleden ingevoerc superheffing op melk werd, hoew de maatregel op zich geen enk raakvlak met sport heeft, aanlt ding tot meer dan alleen ma serieuze plannen ter realisatie v< een golfbaan. De bedrijfsinkrimping als gevo van de melkheffing betekent h vrijkomen van zo n 30 ha bos- t weidegrond, alsook enige ter ple ke aanwezige veestallen. Uit ei min of meer toevallig contact m mensen van de Nederlandse G< Federatie groeide het idee voor c aanleg van golflinks op de ni meer in gebruik zijnde grond t een clubhuis met kantine, magazi en winkel in de ex-stallen. Hoe\ er reeds golfclubs bestaan in o. Huis ter Heide en Leusden, o| maar een paar lokaties in de omg\ ving te noemen, wordt voldoem belangstelling voor de golfspi verwacht om de geplande 9 hok accommodatie rendabel te make Ondanks de stichtingskosten vi omtrent f 900.000,- of een ton p hole. Dankzij het entreegeld van tu sen de tweeduizend en vijfentwi tig florijnen en een jaarlijkse cont butie van pakweg duizend piek p lid van de nog op te richten golfck - heel gewoon in die wereld hopen de initiatiefnemers daarmi uit de eerste kosten te kome Geen kinderachtige bedrage maar ook het verzamelen van pot zegels kost geld en je mag voor e< gezonde liefhebberij in de buite lucht ook best wat over hebben. A nu maarniet te veel veehouders dezelfde inspiratie komen als Van Beuningen 's Toch had ik h Gijs -van- Woudenberg ook gra gegund, maar die heeft in Leusdi de boot al gemist. De dames hadden aan Wi kracht 2 uit Utrecht in het Amei foortse sportfondsenbad geen kir In de 1 e periode nam de Haaien ei 1-0 voorsprong, die in het verde verloop ook niet meer werd afg staan Ria van Valkengoed open* de score, voordat Cisca Bosn^ Karin Boskamp en Peggy Brons stand naar 4-0 tilden. Opnieuw F van Valkengoed (3 x) en Cis^ Bosma (2 xdrukten de supréma nog verder in de cijfers uit: 9-0 LEUSDEN - Het doel, handha ven in de 2e klasse van het district Centrum, lijkt voor de badmintonners geen enkel pro bleem meer, nu afgelopen zon dag tegen 't Gein de vierde zege in successie werd geboekt. Met 10 punten uit negen duels heb ben de Leusdenaren een goed fundament om het behoud in de loop van dit seizoen verder ge stalte te geven. Toch zag het aanvankelijk niet direct naar uit dat de BVO-ers gemakkelijk op winst konden reke nen. omdat Rim Grootmeijer nogal simpel door zijn tegenspeler van de baan werd geveegd De BVO-heer had een totale off-day De cijfers (9-15.4-15) benadrukten dat. maar nadat Jan de Neu met een regelma tige 15-8,15-6 zege de balans weer in evenwicht had gebracht, raakte BVO'79opdreef Janny van Meete- ren won opnieuw na haar terugkeer in de ..hoofdmacht' (11-8, 11-1), terwijl ook Haggis Matray weer eens aan de goede kant van de score bleef, waardoor de tussenstand na de singles op 3-1 werd gebracht Even krabbelde 't Gein terug door de dubbelspelen met een overwin ning te starten Jan de Neu en Janny van Meeteren moesten in de beslis sende 3e set met 16-17 het loodje leggen, nadat de voorgaande sets broederlijk waren gedeeld (15-3, 11-15) Rim Grootmeijer en Haggis Matray streken dit schoonheids foutje echter direct glad (15-4, 15- 7)waarna de heren in hun partij met 15-3 en 15-8 het definitieve vonnis over t Gein velden De dames volg den dit voorbeeld tenslotte met een 15-3, 15-12 overwinning. Eind stand BVO '79 - 't Gein 6: 6-2. Overige uitslagen Senioren: BV02- t Harde4 1-7 BVO 3-Badge 4 ,3-5 Eemnes6-BV04 4-4 Eemnes8-BV05 3-5 Eagles 4-BVO 6 2-6 .rdor iel V Haggis Matray 3 keer winst. Veenendaal 10- BVO 7 BV08-Badso5 Jeugd: BV01-ABCA2 LEUSDEN - Vrijdag wordt in sporthal De Korf weer een viertal wedstrijden in de zaal voetbalcompetitie van het rayon de Veluwe afgewerkt. Ditmaal komt Pon Voorwaarts niet in actie. De teams die wel aan het Leusdense publiek hun talenten tonen, zijn: Res. 3e klasse A: 19.00 uur: Putten 7 - GS'76 5 Res. 3e klasse A: 20.00 uur The Family 3 - Amers Boys 2 2e klasse A: 21.00 uur Putten - Wiro Hopstaken 2e klasse D: 22.00uur Rietstars - Amersloortse Boys LEUSDEN - Antilopen kwam tegen koploper De Vinken niet verder dan een 12-12 gelijkspel, maar ook de andere ontmoetin gen in de 1 e klasse B eindigden in remise. OVVO pakte thuis tegen Thor het eerste competitiepunt dankzij een 10-10 gelijkspel. Cij fers die ook bij het treffen tussen DK V en Atlantis op het scorebord prijkten. Gelet op deze resultaten in de vierde ronde van de zaal- korfbalcompetitie, kan je conclu deren dat de ploegen (nog) wei nig voor elkaar onderdoen. Er is dus nog geen echte titel- of de gradatiekandidaat aan te wijzen. Ook Antilopen heeft zich tot op heden niet tot de kampioenskandi daat bij uitstek geëtaleerd Daar voor waren de resultaten van de Leusdenaren nog te matig Een ruime zege bij Thor in Harmeien, de club die vorig seizoen door de Leusdenaren uit de promotieklasse werd gehouden zou Antilopen zo kort voor de feestdagen het voor deel van de twijfel kunnen gevenen met 1986 voor de boeg in een gunstige uitgangspositie kunnen brengen Winst op Thor is dan ook een eis, zeker nu de formaties elkaar nog zo dicht op de hielen zitten. LEUSDEN - Afgelopen zondag 15 december zijn 16 leden van ponyclub Nieuwe Hagenauwe geslaagd voor de eerste toets Uitslagen afgelopen zaterdag 1e klasse B: Antilopen-De Vinken 12-12 OVVO-Thor 10-10 DKV-Allantis 10-10 Revival vrij Stand 1e klasse B De Vinken 4-7 Atlantis 4-5 Antilopen 3-4 Thor 4-4 Revival 3-2 OVVO 3-1 DKV 3-1 Programma 1e klasse B Thor - Antilopen (aanvang 16.50 uur) van het ruiterboekje. Jurylid was de heer J. B. van Krugten uit Amersfoort. De geslaagde kandidaten zijn: Natascha Baan, Renske Buijs, Frederiek Demmer, Karen Huis man, Anouk Joosten, Katinka Kaal, Alexandra Keddeman, Ca- rola Keddeman, Josta v.d. Kolk, Eva Pekelharing. Michaela du Pon, Claartje de Ridder, Bianca Veenendaal, Evelien Vos, Ara bella Voskuilen, Sandra van Zoe- ren. In de Leusder krant van vorige week donderdag stond, dat deze toets op zondag 22 december zou worden afgenomen. Dit is niet juist Dit gebeuren heeft afgelopen zon dag (15 december) plaatsgevon den LEUSDEN-De eerste overwin ning van Leusden in de zaalcom- petitle is een feit! In een rommeli ge wedstrijd met weinig doelpun ten wist Leusden tegen Soest een krappe 4-3 overwinning te beha len. Na een moeilijk begin met aan beide zijden gemiste kansen was het Soest, die na tien minu ten de score opende. Door een overtreding van de Leusdense verdediging kreeg Soest een strafcorner welke hard en hoog in het net verdween: 0-1. Rail Quick kon na een soortgelijk incident ook uit een strafcorner scorenwaarmee hij de stand op 1 -1 bracht Soest kreeg daarna een pracht gelegenheid om de stand op 2-1 te brengen, maar gelukkig voor Ltfusden zag keeper Remco vl Manen kans de strafbal te kerel Door een velddoelpunt kwam Soel alsnog op 2-1. Dit was tevens ruststand. De 2e helft was nog maar n begonnen, of een speler van thuisspelende club Soest kreeg e< gele kaart maar Leusden zag ge< kans dit numerieke overwicht uit buiten. Nadat Maarten Jonges gelijkmaker scoorde wist Soest zwak spelende tegenstander o nieuw op achterstand te zette Doordat Maarten Jonges uit e< opgelegde kans de keeper hand passeerde kwam Leusden we gelijk. Een strafcorner, ingepushi door de even daarvoor uit het ve gestuurde Ralf Quick, bepaalde* eindstand: 4-3.

Leusder Krant | 1985 | | pagina 8